Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗ & ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


Recommended Posts

γεια σας αποφασισα να σας γραψω και εγω την ιστορια μου παιρνω κουραγιο γιατι νομιζα πως μονο εγω ημουν προσπαθουσα για μωρο αλλα τα τεστ εδειχναν αρνητικα μετα απο ενα χρονο πηγα στο γιατρο δεν μου βρηκε τιποτα και μου ειπε να κανουμε εξεταση σπερματος το οποιο βγηκε 220 εκατομυ.ειχαμε κανει πολλες μερες αποχη ενω δεν επρεπε αλλα ηταν πολλη καλο μας ειπε ο μικροβιολογος αλλα και ο γυναικολογος επειτα μου ειπε πρεπε να σε προκαλεσω μια φορα να δουμε μου εβαλε μια ενεση για να μεγαλωσουμε ωαριο αλλα τιποτα παλι κανω σαλπιγγογραφια μου βρηκε 5 πολιποδες κανω λαμπαροσκοπισι και με βρηκαν ενδωμητριωση κατευθειαν μου εκανα την τρημηνη ενεση και δεν ειχα περιοδο οχι τρεις αλλα πεντε μηνες και χθες μου ηρθε η περιοδος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 130
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

και αυτο να σε ρωταν συνεχεια αντε τη κανετε βαλτε μπρος .ειμαι 1 χρονο παντρεμενη και ειδη εχουν καταλαβει οτι κατι δεν παει καλα και να σας πω την αληθεια βαρεθηκα να το κρυβω τωρα το λεω αγανακτησα

Link to comment
Share on other sites

και αυτο να σε ρωταν συνεχεια αντε τη κανετε βαλτε μπρος .ειμαι 1 χρονο παντρεμενη και ειδη εχουν καταλαβει οτι κατι δεν παει καλα και να σας πω την αληθεια βαρεθηκα να το κρυβω τωρα το λεω αγανακτησα

Μη σε επηρεαζουν οι αλλοι,το ολο θεμα θελει καλη ψυχολογια.Σου ευχομαι γρηγορα ενα μωρακι!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 χρόνια μετά...

Καλησπέρα σας, 

Διαβάζοντας τα μηνύματα που αφήνετε αισθάνομαι την αγωνία, τον φόβο μα και την ελπίδα. Ξεκινήσαμε πριν από μερικούς μήνες μάλλον λίγο καθυστερημένα (είμαι 38) να προσπαθούμε για παιδί. Είχα πάντα σταθερό κύκλο 28 ημερών κι αν εξαιρέσουμε έναν πολύποδα πριν από 3 χρόνια μέχρι στιγμής δεν είχα αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα γυναικολογικής φύσεως. Πριν 2 μήνες είχα την τελευταία μου φυσιολογική περίοδο και έπειτα εμφανίστηκαν θρόμβοι αίματος σαν ψευτοπερίοδος με μικρότερη ένταση και διάρκεια από μία κανονική περίοδο. Ο γιατρός αφού με εξέτασε και με έβαλε να κάνω κάποιες ορμονολογικές εξετάσεις (επίπεδα θυρεοειδούς) μου είπε ότι υπάρχει μία μικρή πιθανότητα ενδομητρίωσης αλλά θα πρέπει λέει να περιμένω να μου ξανασυμβεί 3-4 φορές ακόμα για να μπω στην διαδικασία της λαπαροσκόπησης. Η ψευτοπερίοδος μου έχει εμφανιστεί άλλη μία φορά και όσο για την κανονική περίοδο ακόμα άφαντη. Αξίζει να περιμένω τόσο πολύ ή να μπω κατευθείαν στην διαδικασία;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 30/4/2021 at 8:04 ΜΜ, Κατιανάκι είπε:

Καλησπέρα σας, 

Διαβάζοντας τα μηνύματα που αφήνετε αισθάνομαι την αγωνία, τον φόβο μα και την ελπίδα. Ξεκινήσαμε πριν από μερικούς μήνες μάλλον λίγο καθυστερημένα (είμαι 38) να προσπαθούμε για παιδί. Είχα πάντα σταθερό κύκλο 28 ημερών κι αν εξαιρέσουμε έναν πολύποδα πριν από 3 χρόνια μέχρι στιγμής δεν είχα αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα γυναικολογικής φύσεως. Πριν 2 μήνες είχα την τελευταία μου φυσιολογική περίοδο και έπειτα εμφανίστηκαν θρόμβοι αίματος σαν ψευτοπερίοδος με μικρότερη ένταση και διάρκεια από μία κανονική περίοδο. Ο γιατρός αφού με εξέτασε και με έβαλε να κάνω κάποιες ορμονολογικές εξετάσεις (επίπεδα θυρεοειδούς) μου είπε ότι υπάρχει μία μικρή πιθανότητα ενδομητρίωσης αλλά θα πρέπει λέει να περιμένω να μου ξανασυμβεί 3-4 φορές ακόμα για να μπω στην διαδικασία της λαπαροσκόπησης. Η ψευτοπερίοδος μου έχει εμφανιστεί άλλη μία φορά και όσο για την κανονική περίοδο ακόμα άφαντη. Αξίζει να περιμένω τόσο πολύ ή να μπω κατευθείαν στην διαδικασία;; 

 

Θα σου έλεγα να μιλήσεις και με άλλο γιατρό να πάρεις μία δεύτερη γνώμη, γιατί ο χρόνος σε πιέζει. H ενδομητρίωση, επειδή έχω, δεν εξηγεί την έλλειψη περιόδου από όσο γνωρίζω. 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...