Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

θεραπεια με ARVECAP;; - ενδομητρίωση, ινομύωμα


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα

Έκανα λαπαροσκοπική επέμβαση για ενδομητρίωση στις 20/4 και την ίδια μέρα "χτύπησα" και μια τρίμηνη Arvekap. Έχω άλλη μία για 20/7. Στην αρχή είχα εξάψεις, αλλά τώρα έχω μόνο το βράδυ. Βέβαια, αν ζεστάνει κι άλλο ο καιρός μπορεί να μη μπορώ να σταθώ και να κυκλοφορώ με μια βεντάλια σαν τις γιαγιάδες...! Σας γράφω για να σας ευχαριστήσω. Όταν διαγνώστηκε η ενδομητρίωση, ήμουν σε μαύρα χάλια. Έκλαιγα και φοβόμουν ότι δεν θα μπορούμε να κάνουμε παιδάκι (για παιδί πηγαίναμε και νάσου η κύστη ενδομητρίωσης...!). Μετά έκανα μια έρευνα στο internet και βρήκα αυτό το forum. Διάβασα προσεκτικά όλα όσα περάσατε και περνάτε και πήρα δύναμη. Κατάλαβα ότι δεν είμαι μόνη μου και ότι υπάρχουν ελπίδες να κάνουμε φυσιολογικά ένα παιδάκι που τόσο θέλουμε... Τώρα αντιμετωπίζω την κατάσταση πιο δυναμικά και προσπαθώ να μην αφήνω τις παρενέργειες να με καταβάλλουν. Να ξέρετε ότι όσα γράφετε βοηθάνε κι άλλες κοπέλες που δεν είναι μέλη του forum.

Σας ευχαριστώ πολύ και εύχομαι τα καλύτερα για όλες

 

 

να εισαι καλα,κι εγω ευχομαι να σου πανε ολα καλα...να πανε σε ολες μας καλα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 574
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι εγω σου ευχομαι τα καλυτερα και να ξερεις πως ολα καλα θα πανε και ουτε που θα τα θυμασαι στο τελος τα ασχημα...

Και να εισαι σιγουρη πως θα κανεις μωρακι γιατι κι εγω μετα την θεραπεια επιασα τον γιο μου και τωρα μετα την δευτερη θεραπεια ελπιζω να πιασω και το αδερφακι του!!

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω σου ευχομαι τα καλυτερα και να ξερεις πως ολα καλα θα πανε και ουτε που θα τα θυμασαι στο τελος τα ασχημα...

Και να εισαι σιγουρη πως θα κανεις μωρακι γιατι κι εγω μετα την θεραπεια επιασα τον γιο μου και τωρα μετα την δευτερη θεραπεια ελπιζω να πιασω και το αδερφακι του!!

 

astage mou γεια σου.τι κανεις?ολα καλα?σου ηρθε η περιοδος τελικα ε?αντε ηρεμησες..εμενα μετα τις ενεσεις μου ηρθε η περιοδος και τωρα μου ξαναηρθε.παραπανω εγραψες οτι το γιο σου τον επιασες μετα την θεραπεια.ποσο καιρο μετα?ρωταω γιατι αυτον τον μηνα προσπαθησαμε αλλα τζιφος..

Link to comment
Share on other sites

astage mou γεια σου.τι κανεις?ολα καλα?σου ηρθε η περιοδος τελικα ε?αντε ηρεμησες..εμενα μετα τις ενεσεις μου ηρθε η περιοδος και τωρα μου ξαναηρθε.παραπανω εγραψες οτι το γιο σου τον επιασες μετα την θεραπεια.ποσο καιρο μετα?ρωταω γιατι αυτον τον μηνα προσπαθησαμε αλλα τζιφος..

 

Γεια σου Αννα μου.Ναι μου ηρθε τελικα και ηρεμησα αυτο ειναι αληθεια.

Μετα την πρωτη θεραπεια τοτε ημουνα με τον συντροφο μου και τωρινο αντρα μου αλλα δεν ειχαμε καν στο μυαλο μας για μωρο και ετσι πανω στο 3μηνο περιπου εμεινα εγκυος τυχαια(βιοχημηκη ομως)μετα το αφησαμε για κανα 6μηνο να ηρεμησω και με το που ειπαμε παμε για μωρο συνειδητα ηρθε στον μηνα πανω.

Θα ερθει χαλαρωσε(τι σου λεω τωρα)αλλα οντως αστο πες οτι βρεξει ας κατεβασει.Μην λες καν προσπαθω για μωρο πες απλα τωρα ειμαι ετοιμη να γινω μανουλα.Και μονο το ρημα προσπαθω εμενα μου φερνει ενα βαρος και ενα αγχος.

Ολα καλα θα μας πανε θα το δεις, γενικα ειμαι λιγο αρνητικη ,αλλα αυτη τη φορα ολα θα πανε ΤΕΛΕΙΑ!!!

περιμενω νεα σου φιλια...

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κανετε? Εγω νιωθω καπως χαλια...ειμαι πολυ πρησμενη, στηθος? κοιλια? δεν το συζητάω...., μεχρι και που φουσκωνω οταν περπαταω και γενικα περπαταω παντα πολυ γρηγορα και τωρα παω λες και εχω βαλει δεκα κιλα. Πειτε μου αν ξερετε κι εσυ astage που το εχεις περασει 2η φορα ετσι ειναι? ειναι φυσιολογικο αυτο το πρησιμο. Τελευταια ενεση εκανα 30/3 και δεν εχω αδιαθετησει ακομα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια τι κανετε? Εγω νιωθω καπως χαλια...ειμαι πολυ πρησμενη, στηθος? κοιλια? δεν το συζητάω...., μεχρι και που φουσκωνω οταν περπαταω και γενικα περπαταω παντα πολυ γρηγορα και τωρα παω λες και εχω βαλει δεκα κιλα. Πειτε μου αν ξερετε κι εσυ astage που το εχεις περασει 2η φορα ετσι ειναι? ειναι φυσιολογικο αυτο το πρησιμο. Τελευταια ενεση εκανα 30/3 και δεν εχω αδιαθετησει ακομα...

 

Γεια σου Νικη.Υπομονη θα περασει.Εγω δεν ειχα τοσο πρηξιμο οπως αναφερεις αλλα φανταζομαι ειναι φυσιολογικο γιατι τωρα στα κοντα θα σου ερθει περιοδος.εμενα μου ηρθε στις 100 μερες οποτε τωρα κατα το τελος Ιουνιου λογικα θα πρεπει να σου ερθει εκτος και αν εχεις ετοιμασει τιποτα αλλο:wink::wink::wink:

Αντε τον εφαγες τον γαιδαρο κι εσυ και σε καταλαβαινω αυτες οι τελευταιες μερες ειναι οι πιο δυσκολες αλλα θα περασουν και θα ξεφουσκωσεις και θα ηρεμησεις σιγουρα εγω μετα την περιοδο ειμαι πολυ πιο χαλαρη και φαινεται και στο προσωπο μου.

Αντε κοριτσακι κανε λιγο υπομονη ακομα και μακαρι να μας πεις κανα ευχαριστο γιατι απο αυτο το θεμα καιρο εχουμε να ακουσουμε κατι καλο...

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Νικη.Υπομονη θα περασει.Εγω δεν ειχα τοσο πρηξιμο οπως αναφερεις αλλα φανταζομαι ειναι φυσιολογικο γιατι τωρα στα κοντα θα σου ερθει περιοδος.εμενα μου ηρθε στις 100 μερες οποτε τωρα κατα το τελος Ιουνιου λογικα θα πρεπει να σου ερθει εκτος και αν εχεις ετοιμασει τιποτα αλλο:wink::wink::wink:

Αντε τον εφαγες τον γαιδαρο κι εσυ και σε καταλαβαινω αυτες οι τελευταιες μερες ειναι οι πιο δυσκολες αλλα θα περασουν και θα ξεφουσκωσεις και θα ηρεμησεις σιγουρα εγω μετα την περιοδο ειμαι πολυ πιο χαλαρη και φαινεται και στο προσωπο μου.

Αντε κοριτσακι κανε λιγο υπομονη ακομα και μακαρι να μας πεις κανα ευχαριστο γιατι απο αυτο το θεμα καιρο εχουμε να ακουσουμε κατι καλο...

 

 

Οσο εκανα την θεραπεια ημουν γενικα πολυ χαλαρη, τωρα που ειμαστε ετοιμοι για παιδακι εχω αγχωθει λιγακι για να πανε ολα καλα...παρ ολα αυτα το πρησιμο πρησιμο..χαχα! Μακαρι astege μου να ξεκινησουμε να εχουμε ευχαριστα, καιρος του ειναι...που θα παει θα ακουσουμε τα ευχαριστα και σ αυτο το θεμα..:-P:-P:-P...σ ευχαριστω!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσάκια μου ήρθε και σε μένα η περίοδος, είναι η πρώτη φορά μετά από πάρα πολύ καιρό που χάρηκα τόσο πολύ που ήρθε!!!!!Εντάξει θα μπορούσε να μην είχε έρθει και καθόλου αλλά ενταξει επρεπε να ημουν πολυ τυχερη....! τουλάχιστον δεν τράβηξε παρα πολυ (γυρω στις 76 ημερες)..τουλάχιστον τώρα λειτουργούν όλα καλά..σαφώς είχα πολύ λιγότερο πόνο από τις άλλες φορές...μακάρι να πάνε όλα τέλεια σε όλες μας..σας φιλώ

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια μου ήρθε και σε μένα η περίοδος, είναι η πρώτη φορά μετά από πάρα πολύ καιρό που χάρηκα τόσο πολύ που ήρθε!!!!!Εντάξει θα μπορούσε να μην είχε έρθει και καθόλου αλλά ενταξει επρεπε να ημουν πολυ τυχερη....! τουλάχιστον δεν τράβηξε παρα πολυ (γυρω στις 76 ημερες)..τουλάχιστον τώρα λειτουργούν όλα καλά..σαφώς είχα πολύ λιγότερο πόνο από τις άλλες φορές...μακάρι να πάνε όλα τέλεια σε όλες μας..σας φιλώ

 

Μπραβο Νικη!!!!Ευτυχως να λες που δεν τραβηξε πολυ και τωρα παμε για τα καλυτερα!!!Κι εμενα μου ηρθε παλι το Σαββατο οποτε επαθα λιγο αλλα τι να κανουμε υπομονη και θα μας κατσει κι εμας δεν μπορει στο χερι του ειναι??

Φιλακια πολλα...

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια...

 

Χρειάζομαι την βοήθεια-ενημέρωσή σας...Βγήκα από χειρουργείο(σοκολατοειδούς κύστης)στις 12 Ιουνίου.Ο γιατρός είπε πως πρέπει να κάνω θεραπεία τρίμηνη με AVERKAP 11.25mg.Να σταματήσει η περίοδος για περίπου τρείς μήνες και μετά επανέρχεται..Έκανα την ένεση στις 14 Ιουνίου.Σήμερα όπως κανονικά θα περίμενα βλέπω αίμα,(νομίζω κανονικά όπως όταν είχα περίοδο).Η αλήθεια είναι πως από όταν έκανα την ένεση έχω πολλές εξάψεις και αρκετά νεύρα...Τώρα όμως που είδα και το αίμα έχω πολύ άγχος...Ξέρετε κάτι γι'αυτό??

vassolik;-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια...

 

Χρειάζομαι την βοήθεια-ενημέρωσή σας...Βγήκα από χειρουργείο(σοκολατοειδούς κύστης)στις 12 Ιουνίου.Ο γιατρός είπε πως πρέπει να κάνω θεραπεία τρίμηνη με AVERKAP 11.25mg.Να σταματήσει η περίοδος για περίπου τρείς μήνες και μετά επανέρχεται..Έκανα την ένεση στις 14 Ιουνίου.Σήμερα όπως κανονικά θα περίμενα βλέπω αίμα,(νομίζω κανονικά όπως όταν είχα περίοδο).Η αλήθεια είναι πως από όταν έκανα την ένεση έχω πολλές εξάψεις και αρκετά νεύρα...Τώρα όμως που είδα και το αίμα έχω πολύ άγχος...Ξέρετε κάτι γι'αυτό??

 

 

Γεια σου Βασω.Κι εγω εκανα 2 τριμηνες ενεσεις αβερκαπ δηλαδη κοψιμο περιοδου για 6 μηνες αλλα εγω την πρωτη την εκανα μετα το χειρουργειο αλλα την πρωτη μερα της περιοδου οχι πιο πριν οπως εσυ.Μου ηρθε περιοδος κανονικα την εκανα την ενεση και ηταν κανονικη η ροη και μετα την επομενη την εκανα την ιδια ημερομηνια απλα 3 μηνες μετα.Οσο για τις εξαψεις και τα νευρα ΥΠΟΜΟΝΗ αυτα δυστυχως θα τα εχεις αλλα θα περασουν μολις σου ξαναερθει περιοδος και αφου θα κανεις μονο μια 3μηνη μην στεναχωριεσαι ειναι λιγος ο καιρος και θα περασει γρηγορα.

Μαλλον αυτο που εχεις ειναι περιοδος μιας και το ωαριο ειχε πεσει και πρεπει να το αποβαλλει ο οργανισμος σου οπως καθε μηνα.

Ελπιζω να σε βοηθησα...

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Βασω.Κι εγω εκανα 2 τριμηνες ενεσεις αβερκαπ δηλαδη κοψιμο περιοδου για 6 μηνες αλλα εγω την πρωτη την εκανα μετα το χειρουργειο αλλα την πρωτη μερα της περιοδου οχι πιο πριν οπως εσυ.Μου ηρθε περιοδος κανονικα την εκανα την ενεση και ηταν κανονικη η ροη και μετα την επομενη την εκανα την ιδια ημερομηνια απλα 3 μηνες μετα.Οσο για τις εξαψεις και τα νευρα ΥΠΟΜΟΝΗ αυτα δυστυχως θα τα εχεις αλλα θα περασουν μολις σου ξαναερθει περιοδος και αφου θα κανεις μονο μια 3μηνη μην στεναχωριεσαι ειναι λιγος ο καιρος και θα περασει γρηγορα.

Μαλλον αυτο που εχεις ειναι περιοδος μιας και το ωαριο ειχε πεσει και πρεπει να το αποβαλλει ο οργανισμος σου οπως καθε μηνα.

Ελπιζω να σε βοηθησα...

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, και βέβαια βοήθησες...Ας μας πάνε όλα καλά και να έχουμε υγεία!!!!!Πάντως δεν μου είχε πει ο γιατρός να την κάνω την πρώτη μέρα της περιόδου..Μίλησα και σήμερα μαζί του και μου είπε πάνω κάτω όσα μου είπες και εσύ!!!

 

Ευχαριστώ και πάλι

vassolik;-)

Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ που πέρασε ήταν πολύ δύσκολο...Ξαφνικά με έπιασε πόνος στην δεξιά μεριά(ωοθήκη?σάλπιγγα? δεν ξέρω)ακόμη και τώρα πονάω αλλά πιο λίγο...Είναι φυσιολογικό με το δεδομένο πως τελικά μου ήρθε η περίοδος? Σαν κράμπα ένα πράγμα αλλά δεν μπορώ να το εξηγήσω ακριβώς...Μήπως ξέρετε τι μπορεί να είναι.....Τώρα τι ζητάω και εγώ απλά φοβήθηκα!!!

vassolik;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια καλησπερα τι κανετε? Αstage χρειαζομαι τα φωτα σου και φυσικα και απο οποια αλλη κοπελα γνωριζει...μετα την θεραπεια σε οσες ξαναηρθε περιοδος ειδατε αλλαγη στον κυκλο σας? Μεγαλωσε, μικρινε ή ήταν οπως παλια πριν την θεραπεια...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα τι κανετε? Αstage χρειαζομαι τα φωτα σου και φυσικα και απο οποια αλλη κοπελα γνωριζει...μετα την θεραπεια σε οσες ξαναηρθε περιοδος ειδατε αλλαγη στον κυκλο σας? Μεγαλωσε, μικρινε ή ήταν οπως παλια πριν την θεραπεια...

 

Ελα Νικη μου!!Εδω ειμαι!

Σε μενα την δευτερη φορα μου ηρθε κανονικα στις μερες που περιμενα δηλαδη εμενα πριν την θεραπεια ο κυκλος μου ηταν 26αρης και ηρθε ακριβως στις 26 μερες.Τωρα περιμενα παλι στις 26 μερες αλλα τελικα και δυστυχως μου ξαναηρθε στις 29 μερες δηλαδη μεσα σε λογικα πλαισια ουτε νωριτερα αλλα ουτε και πολυ αργοτερα ωστε να θεωρηθει καθυστερηση αν και ειχα καποιες ελπιδες γιατι ελεγα αντε περασε η 26η περασε και η 27η και ελεγα βρε μπας και... αλλα τζιφος:(.Κατα τ'αλλα ολα οπως πριν και στις μερες που διαρκει και στην ροη.Γιατι τι επαθες?ελπιζω κατι καλο:wink::wink:

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελα Νικη μου!!Εδω ειμαι!

Σε μενα την δευτερη φορα μου ηρθε κανονικα στις μερες που περιμενα δηλαδη εμενα πριν την θεραπεια ο κυκλος μου ηταν 26αρης και ηρθε ακριβως στις 26 μερες.Τωρα περιμενα παλι στις 26 μερες αλλα τελικα και δυστυχως μου ξαναηρθε στις 29 μερες δηλαδη μεσα σε λογικα πλαισια ουτε νωριτερα αλλα ουτε και πολυ αργοτερα ωστε να θεωρηθει καθυστερηση αν και ειχα καποιες ελπιδες γιατι ελεγα αντε περασε η 26η περασε και η 27η και ελεγα βρε μπας και... αλλα τζιφος:(.Κατα τ'αλλα ολα οπως πριν και στις μερες που διαρκει και στην ροη.Γιατι τι επαθες?ελπιζω κατι καλο:wink::wink:

 

 

αχ astage μου αυτο με το μετρημα δεν παλευετε:mad:τα νευρα μας...ακου λοιπον τι εχει γινει γενικα πριν την θεραπεια ο κυκλος μου ηταν 26-29 ημερων...σπανια 1 με 2 φορες το χρονο να ειχε τυχει να αδιαθετησω την 30η μερα.Τώρα, τελευταια περιοδο ειχα 16/6/12 και αναρωτιεμαι τι γινετε, αλλα δεν τολμω να κανω τεστ ακομα, σκεφτομαι μηπως ειναι απο τα μπανια, απο αγχος, απο την επιδραση των ενεσεων, καταλαβαινεις(χαχαχα) οτι αλλο εκτος απο το επιθυμητο για να μην απογοητευτω αλλα παναγια μου προσευχομαι να ειναι αληθεια και να παει ετσι μεχρι την Πεμπτη και να κανω οτι ειναι τοτε!Βεβαια σε ολα αυτα να σου προσθεσω τα πονακια περιοδου που εχω...

Link to comment
Share on other sites

αχ astage μου αυτο με το μετρημα δεν παλευετε:mad:τα νευρα μας...ακου λοιπον τι εχει γινει γενικα πριν την θεραπεια ο κυκλος μου ηταν 26-29 ημερων...σπανια 1 με 2 φορες το χρονο να ειχε τυχει να αδιαθετησω την 30η μερα.Τώρα, τελευταια περιοδο ειχα 16/6/12 και αναρωτιεμαι τι γινετε, αλλα δεν τολμω να κανω τεστ ακομα, σκεφτομαι μηπως ειναι απο τα μπανια, απο αγχος, απο την επιδραση των ενεσεων, καταλαβαινεις(χαχαχα) οτι αλλο εκτος απο το επιθυμητο για να μην απογοητευτω αλλα παναγια μου προσευχομαι να ειναι αληθεια και να παει ετσι μεχρι την Πεμπτη και να κανω οτι ειναι τοτε!Βεβαια σε ολα αυτα να σου προσθεσω τα πονακια περιοδου που εχω...

 

Ελα αντε καλα σε κοβω για θετικο την Πεμπτη!!!!Μακαρι να εισαι και να ανοιξεις τον χορο!!!

Ασε τα πονακια ειναι και στις 2 περιπτωσεις τα ιδια οποτε βγαλτα απο το μυαλο σου!!

Περιμενω νεα σου!!!!;);)

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

astagako μου αρχισαν οι εξαψεις και τα νευρα..δε νομιζω οτι μπορω να ανταπεξελθω..δεν ξερω αν θα συνεχισω και με τη δευτερη ενεση των 11.25 θα συζητησω με το γιατρο μου μπας και βρουμε τιποτα εναλλακτικο!

χαρα στο κουραγιο απο τις κοπελες που καταφεραν την 6μηνη τεχνητη εμμηνοπαυση!

Link to comment
Share on other sites

astagako μου αρχισαν οι εξαψεις και τα νευρα..δε νομιζω οτι μπορω να ανταπεξελθω..δεν ξερω αν θα συνεχισω και με τη δευτερη ενεση των 11.25 θα συζητησω με το γιατρο μου μπας και βρουμε τιποτα εναλλακτικο!

χαρα στο κουραγιο απο τις κοπελες που καταφεραν την 6μηνη τεχνητη εμμηνοπαυση!

 

Λαγουδακι μου.ΥΠΟΜΟΝΗ ολα γινονται και ολα παλευονται αυτο να θυμ ασαι.Σιγουρα ειναι δυσκολα τωρα που εχει και ζεστη εξω αλλα σε λιγο θα δροσισει και θα εισαι καλυτερα,εξαλλου εσυ θα κανεις μονο 4 μηνες θεραπεια αρα σκεψου οτι ο 1 μηνας παει εφυγε σχεδον!!!Μπορεις και παραμπορεις να τα καταφερεις θελει λιιιγη υπομονη ακομη και σου υποσχομαι η ανταμοιβη σου θα ερθει πολυ γρηγορα!!!

Υπαρχουν εξαλλου και κατι χαπακια που τα δινουν μαζι με τις ενεσεις για τις κοπελες που εχουν εντονα συμπτωματα ρωτα τον γιατρο σου θα ξερει σιγουρα.

Οσο για τα νευρα στο ειπα ειναι ολα μεσα στο μυαλο σου.Παντα να λες δεν μου φταιει κανεις θα περασει.Ορμονες ειναι θα σε τρελανουν και λιγο αλλα εσυ να σκεφτεσαι ενταξει ολα πανε στραβα τωρα αλλα σε λιγο θα στρωσουν.

Ελα μην τα παρατας τωρα εφτασες κοντα στην πηγη και δεν θα πιεις νερο??Δυο φορες τα περασα και τωρα που κοιταζω τον Γιωργακη θα τα ξαναπερνουσα...

Φιλακια πολλα και παρε με τηλ οποτε θελεις να τα πουμε

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

astagaki μου ευχαριστω πολυ για το κουραγιο που μου δινεις!

την τεταρτη εχω ραντεβου με το γιατρο μου να συζητησουμε καποια πραγματα σχετικα με την ενεση, να τον ρωτησω κι εγω καποιες αποριες..θα του πω και για τα χαπια που καταπραυνουν τα συμπτωματα, σιγουρα ηταν ατυχη η περιοδος που τις ξεκινησα, καυσωνας, πολυ δουλεια και αγχος στα εργασιακα και δεν ξερω πως να το διαχειριστω ολο αυτο..αλλα οσο σκεφτομαι τον στοχο μου αναθεωρω:)

Link to comment
Share on other sites

astagaki μου ευχαριστω πολυ για το κουραγιο που μου δινεις!

την τεταρτη εχω ραντεβου με το γιατρο μου να συζητησουμε καποια πραγματα σχετικα με την ενεση, να τον ρωτησω κι εγω καποιες αποριες..θα του πω και για τα χαπια που καταπραυνουν τα συμπτωματα, σιγουρα ηταν ατυχη η περιοδος που τις ξεκινησα, καυσωνας, πολυ δουλεια και αγχος στα εργασιακα και δεν ξερω πως να το διαχειριστω ολο αυτο..αλλα οσο σκεφτομαι τον στοχο μου αναθεωρω:)

 

lagudaki, περασα κι εγω αυτή την ταλαιπωρία πριν από πολλά χρόνια και ήμουν πολύ μικρή για κάτι τέτοια... Νεύρα, ζέστη, κρύο... Όλα χάλια... Το καλό (για μένα ήταν κακό τότε) είναι ότι μόλις τελείωσε η εξάμηνη εμμηνόπαυση έμεινα έγκυος!!! Μακάρι να σου συμβεί κι εσένα μετά από τέτοια ταλαιπωρία...!

Link to comment
Share on other sites

Αstage εκανα τελικα χοριακη σημερα το πρωι..ειπα καλυτερα χοριακη απ οτι τεστ..αλλα δυστηχως αρνητικο, πιο αρνητικο δεν γινετε, 1 εδειξε. Τι να πω μαλλον κατι αλλο συμβαινει ή απλα καθυστερησε...και ημουν αρκετα αισιοδοξη σημερα....τελος παντων.

Link to comment
Share on other sites

Αstage εκανα τελικα χοριακη σημερα το πρωι..ειπα καλυτερα χοριακη απ οτι τεστ..αλλα δυστηχως αρνητικο, πιο αρνητικο δεν γινετε, 1 εδειξε. Τι να πω μαλλον κατι αλλο συμβαινει ή απλα καθυστερησε...και ημουν αρκετα αισιοδοξη σημερα....τελος παντων.

 

 

Ελα ενταξει δεν πειραζει ολα καλα να λες και ολα θα γινουν.Μπορει απο τα μπανια να αργησε απο την ζεστη και απο πολλα αλλα.ΑΓΧΟΣ δεν θελει και στεναχωρια.Σιγουρα σε καταλαβαινω μολις αρχιζουν και περνανε οι μερες και δεν ερχεται οι ελπιδες αυξανονται και μετα η πτωση ειναι λιγο αποτομη αλλα υπαρχει παντα ενα κουμπακι στο μυαλο μας που πρεπει που και που να το παταμε και να κανουμε delete(και μη μου πεις πως εσυ δεν το εχεις, ολοι το εχουμε αυτο το κουμπακι και ηρθε η ωρα να το χρησιμοποιησουμε)αλλιως την βαψαμε...

Φιλακια πολλα και τα καλυτερα ερχονται...

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

astagaki μου ευχαριστω πολυ για το κουραγιο που μου δινεις!

την τεταρτη εχω ραντεβου με το γιατρο μου να συζητησουμε καποια πραγματα σχετικα με την ενεση, να τον ρωτησω κι εγω καποιες αποριες..θα του πω και για τα χαπια που καταπραυνουν τα συμπτωματα, σιγουρα ηταν ατυχη η περιοδος που τις ξεκινησα, καυσωνας, πολυ δουλεια και αγχος στα εργασιακα και δεν ξερω πως να το διαχειριστω ολο αυτο..αλλα οσο σκεφτομαι τον στοχο μου αναθεωρω:)

 

Ετσι σε θελω να κοιτας μπροστα ουτε καν στο τωρα γιατι τωρα ειναι ολα μαυρα στο κεφαλακι σου μεσα αλλα μετα θα ειναι ολα σουπερ!!!

Οσο για την δουλεια να λες οπως ολοι ετσι κι εμεις τι να κανουμε να βρουμε καμια τρυπα να κρυφτουμε δεν γινεται οτι ειναι για ολους θα ειναι και για μας την υγεια μας να εχουμε και απο λεφτα αστα βραστα...

Φιλακια!!!!

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...