Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

θεραπεια με ARVECAP;; - ενδομητρίωση, ινομύωμα


Recommended Posts

 

matala τι κανεις;; εχεις κανενα νεο;;; δεν μπορώ να πω ότι έχω καθυστερηση ...ακόμα δεν είμαι στις μέρες μου...περιμένω...

 

Καλημέρα!

Εγώ μόνο έγκυος δεν είμαι! Αδιαθέτησα χτες κανονικότατα, χωρίς καθυστέρηση! :( Στενοχωρήθηκα πάρα πολύ γιατί κατάλαβα ότι τελικά χωρίς βοήθεια έγκυος δεν πρόκειται να μείνω ποτέ! Σκεφτόμουνα τα 2,5 χρόνια που πέρασαν, τις εγκυμονούσες γύρω μου που γέννησαν, αυτές που έμειναν έγκυος με την 1η προσπάθεια (και ήταν πολλές) και άλλα τέτοια και κατάλαβα ότι εμείς δεν είμαστε έτσι! Σε μας πάντα 1+1 θα κάνει 2 και όχι 3! Αναρωτιόμουν γιατί γίνονται τέτοιου είδους διακρίσεις στον κόσμο, αλλά δυστυχώς απάντηση δεν βρήκα! Άσε χάλια ήμουνα! Ήθελα να κλάψω αλλά δεν το έκανα! Βοηθούσε και ο καιρός στην κατάθλιψή μου! Τελικά αντί να κάτσω σπίτι μου και να κλαίω τη μοίρα μου πήγα ένα δίωρο γυμναστήριο και ξέδωσα όσο μπορούσα! Σήμερα δεν μπορώ να πω ότι γύρισε η αισιόδοξη πλευρά του εαυτού μου αλλά είμαι λίγο καλύτερα! Από βδομάδα θα πάρω και το γιατρό μου να του πω ότι προχωράμε σε σπερματέγχυση και βλέπουμε. Ίσως έτσι κάτι να γίνει! Αυτά τα λίγα γιατί αν συνεχίσω θα γεμίσω τη σελίδα με τις μαύρες σκέψεις μου!

 

Matrix ειλικρινά σου εύχομαι σε αυτή τη φάση να μην πάμε παράλληλα αλλά εσύ να προχωρήσεις ένα βήμα και να έχουμε σύντομα ευχάριστα! Φυσικά αυτό ισχύει για όλες τις κοπέλες!

 

Καλή σας μέρα όπου και αν βρίσκεστε!

"Τα πιο όμορφα πράγματα τα αποκτά κανείς με την υπομονή"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 574
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

το να σου πω να μην στεναχωριεσαι θα με κανει να φανω στην παρουσα στιγμη, τουλαχιστον γραφικη ! το ζω μηνιαιως αυτο το συναισθημα για τα τελευταια 2 χρονια....

εχω δει νυφουλες με φουσκωμενη κοιλια που τωρα τα μωρά τους περπατάνε !

εχω δει εγκυες που τωρα κυλάνε καρότσι !

εχω δει στο γραφειο κοπελες να φευγουν λογω εγκυμοσυνης,να επιστρεφουν και γω να ειμαι παντα εδω !

εχω παει σε μαιευτηρια και τωρα πηγαινω στα γεννεθλια !

εχω ακουσει τη γυναίκα του αδερφου του αντρα μου να μας ανακοινωνει τη εγκυμοσυνη της και χθες μας καλεσε στα 2α γεννεθλια του μωρου της !

....εμεις ακομα προσπαθουμε !...

εχω ακυρωσει επισκεψεις, εκδρομες, διακοπες , ταξιδια πιστευοντας οτι είμαι εγκυος θα κανω κακο!

αυτά τα άτιμα τα φθηνά εισητήρια της aegean δεν τα κλείνω ποτέ γιατί τόσο μελλοντικά θεωρώ ότι μπορεί να ειμαι εγκυος και να κανω παλι κακο !

 

μπορώ να σου αναφέρω πολλά ακόμα που κανω ή που δεν κανω ολα προσαρμοσμενα σε μια εγκυμοσυνη που δεν λεει να ερθει !

 

στεναχωρησου οσο θες !!! να ξερεις οτι δεν εισαι μονη σου !!! περα απο ολες τις εγκυμονουσες (που με το καλό να φερουν στο κοσμο τα μωράκια τους)...υπαρχουμε και μεις με κοιλιά "πλάκα" ! μπορεί μάνες να μη γινόμαστε αλλά με το γυμναστήριο θα γίνουμε σίγουρα "θεές" !!!! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Να σε καλά μ' έκανες και γέλασα λιγάκι!

Όλα όσα γράφεις τα ζω και γω! Μερικές φορές λέω ότι τουλάχιστον θα κάνω ταξίδια, αλλά όπως και συ ποτέ δεν κλείνω εισιτήρια πολύ νωρίς για τους ίδιους λόγους! Πάντα ελπίζω και στο τέλος πάντα απογοητεύομαι! Γι' αυτό από εδώ και μπρος θα κάνω τα πάντα σαν να μην υπάρχει τίποτα! Δεν μπορώ άλλο να ζω μια ζωή στο ρελαντί για κάτι που ίσως έρθει και ίσως δεν έρθει ποτέ! Φτάνει πια! Κουράστηκα! Από μια άποψη ήταν καλύτερα όσο έκανα τις ενέσεις! Δεν περίμενα κάτι κάθε 28 μέρες! Δεν είχα τις χαζο-ορμόνες να με επηρεάζουν! Ήξερα ότι δεν θα γίνει τίποτα για τους επόμενους 9 μήνες. Τώρα μες στην αγωνία πάλι! μακάρι να υπήρχε ένα χαπάκι να ξεχαστείς! Να μην θυμάσαι πότε είναι γόνιμες μέρες, πότε θα αδιαθετήσεις κοκ. Αχ άρχισα πάλι! Sory! Τουλάχιστον θα είμαστε θεές όπως λες και εσύ! Εγώ δηλαδή γιατί εσύ θα γίνεις μια γλυκιά χοντρούλα χαρούμενη εγκυούλα!

"Τα πιο όμορφα πράγματα τα αποκτά κανείς με την υπομονή"

Link to comment
Share on other sites

Να σε καλά μ' έκανες και γέλασα λιγάκι!

Όλα όσα γράφεις τα ζω και γω! Μερικές φορές λέω ότι τουλάχιστον θα κάνω ταξίδια, αλλά όπως και συ ποτέ δεν κλείνω εισιτήρια πολύ νωρίς για τους ίδιους λόγους! Πάντα ελπίζω και στο τέλος πάντα απογοητεύομαι! Γι' αυτό από εδώ και μπρος θα κάνω τα πάντα σαν να μην υπάρχει τίποτα! Δεν μπορώ άλλο να ζω μια ζωή στο ρελαντί για κάτι που ίσως έρθει και ίσως δεν έρθει ποτέ! Φτάνει πια! Κουράστηκα! Από μια άποψη ήταν καλύτερα όσο έκανα τις ενέσεις! Δεν περίμενα κάτι κάθε 28 μέρες! Δεν είχα τις χαζο-ορμόνες να με επηρεάζουν! Ήξερα ότι δεν θα γίνει τίποτα για τους επόμενους 9 μήνες. Τώρα μες στην αγωνία πάλι! μακάρι να υπήρχε ένα χαπάκι να ξεχαστείς! Να μην θυμάσαι πότε είναι γόνιμες μέρες, πότε θα αδιαθετήσεις κοκ. Αχ άρχισα πάλι! Sory! Τουλάχιστον θα είμαστε θεές όπως λες και εσύ! Εγώ δηλαδή γιατί εσύ θα γίνεις μια γλυκιά χοντρούλα χαρούμενη εγκυούλα!

 

όλα θα γίνουν ! είπαμε εμείς πάμε παράλληλα σχεδόν απ το καλοκαίρι....

Link to comment
Share on other sites

όλα θα γίνουν ! είπαμε εμείς πάμε παράλληλα σχεδόν απ το καλοκαίρι....

 

Προς το παρόν σου επιτρέπω να προηγηθείς! ;)

"Τα πιο όμορφα πράγματα τα αποκτά κανείς με την υπομονή"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

...είσαι υπέροχος άνθρωπος !

 

Καλημέρα κοριτσάκι!

Είσαι πολύ γλυκιά! Σ'ευχαριστώ που με κάνεις να νιώθω καλύτερα και μου δίνεις κουράγιο όταν έχω τις μαύρες μου!

Σήμερα είμαι πολύ καλύτερα! Οι πρώτες μέρες περιόδου είναι πάντα χάλια! Μετά οι ορμόνες επανέρχονται στα φυσιολογικά τους όρια και ξαναγίνομαι ο παλιός καλός μου εαυτός! Ευτυχώς βγήκε και ο ήλιος σήμερα να ζεσταθούμε λιγάκι σώμα και ψυχή!:)

"Τα πιο όμορφα πράγματα τα αποκτά κανείς με την υπομονή"

Link to comment
Share on other sites

ναι όντως ο ήλιος φτιάχνει τη διάθεση !

εγώ ακόμα περιμένω....δεν έκανα τεστ...φοβάμαι να αντικρύσω πάλι το αρνητικό οποτε απλά περιμένω....

ευτυχώς από σήμερα που αρχίσει το σ-κ είναι γεμάτη η μέρα και θα ξεχνιέμαι !

τρέμω στη θέα του κόκκινου !

θα δεις θα περάσουν γρηγορα οι μέρες και θα ξαναβρεθείς στις γόνιμες σου !!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτός ο μήνας θα είναι νεκρός γιατί θα λείπει ο άντρας μου σε ταξίδι εκείνες τις μέρες! Θα δούμε!

Τώρα με πήρε τηλ και μια φίλη μου. Γέννησε προχτές το 2ο! Είναι από αυτές που όταν είπαν θέλω να κάνω παιδί, εμείναν έγκυος από τον 1ο κιόλας μήνα. Το ίδιο και στο 2ο. Και δυστυχώς δεν μπορεί να καταλάβει γιατί κάποιες κοπέλες απλά δεν μπορούν να τα καταφέρουν. Να φανταστείς χρόνια φίλη από το σχολείο και δεν με έχει ρωτήσει ποτέ αν έχω κάνει εξετάσεις, αν το έχω ψάξει, αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Απλά δεν μπορεί να το διανοηθεί προφανώς. Πάλι καλά που δεν με πήρε τηλ την Τετάρτη που είχα τις μαύρες μου. Δεν θα το άντεχα!

"Τα πιο όμορφα πράγματα τα αποκτά κανείς με την υπομονή"

Link to comment
Share on other sites

μήπως θυμάσαι αν είχες πολλά υγρά λίγο πριν την ημερομηνία που ήταν να αδιαθετησεις ;;; γενικά είχες καποιο συμπτωμα;;;;....σε ρωτάω επειδή εσύ τα κατάφερες !!!..."σου ευχομαι μια τέλεια εγκυμοσύνη"

 

 

Δεν θυμάμαι κοριτσι συγνωμη.Ειχα εντονο πονο στο στηθος!Και πονάκια χαμηλά στην κοιλια.Επισης κουραζομουν παρα πολυ ευκολα και νυσταζα συνεχεια.Τώρα εχω και τις υπεροχες ναυτιες!!!

 

 

Ευχαριστω να εισαι καλά και συντομα στα δικά σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε κοριτσια εσεις που εχετε κανει arvekap απο την 21μερα,μηπως θυμαστε μετα απο ποσες μερες αδιαθετησατε για να ξεκινησετε τις αλλες ενεσεις?

 

Γεια σου Μαίρη!

Είδα το ποσ τ σου αλλά δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατί εγώ την 1η την έκανα την 1η μέρα περιόδου και μετά ακολούθησαν άλλες 4 πριν αδιαθετησω πάλι. Αλήθεια, εσύ γιατι την έκανες την 21η; Για ποιο λόγο τις κανείς;

"Τα πιο όμορφα πράγματα τα αποκτά κανείς με την υπομονή"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Τι κάνετε; Πώς πάνε τα κέφια σήμερα;

Matrix τι κάνεις; Ελπίζω να μην ήρθε η ακατονόμαστη! Έκανες τεστάκι; Τι έγινε;

"Τα πιο όμορφα πράγματα τα αποκτά κανείς με την υπομονή"

Link to comment
Share on other sites

αφήστε !..

τεστ αρνητικό και σήμερα καφέ υγρά. όχι πως θα ηταν κατι διαφορετικό !

 

Όχι ρε συ! Δεν υπάρχει λες πιθανότητα καμία; Κρίμα! Πότε επιτέλους θα αλλάξουν τα πράγματα για μας????

"Τα πιο όμορφα πράγματα τα αποκτά κανείς με την υπομονή"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κρίμα!

Ξέρω πως νιώθεις! Εξάλλου μαζί τα περάσαμε και τα δικά μου την προηγούμενη εβδομάδα! Τι να πω, εύχομαι απλά η επόμενη φορά να είναι πιο γόνιμη και για τις δυο μας! Που θα πάει κάποια στιγμή θα μας κάτσει και μας!

"Τα πιο όμορφα πράγματα τα αποκτά κανείς με την υπομονή"

Link to comment
Share on other sites

απολύτως καμία :(

πάει κι αυτό.......

 

Matrix2008 κοριτσάκι μου, δεν έχουμε ξαναμιλήσει αλλά σας διαβάζω και νιώθω ότι είσαι το alterego μου. 2 αποτυχημένες εξωσωματικές, τώρα arvecap και έχω κατεψυγμένα να βάλω μόλις τελειώσουν οι καταραμένες οι arvecap. Το ότι δεν σου έκατσε 1 μήνα μετά τις ενέσεις, δεν πρέπει βρε κορίτσι μου να σε στεναχωρεί τόσο πολύ. Σκέψου ότι έχεις έτοιμα εμβρυάκια που τώρα σε καθαρό περιβάλλον έχουν μεγάλη πιθανότητα εμφύτευσης και ότι μετά τον καθαρισμό της ενδομητρίωσης κάθε μήνας είναι πιο πιθανός να συμβεί το θαύμα από ότι πριν. Θα γίνει κάποια στιγμή για όλες μας. Ο επιμένων νικά!!

Link to comment
Share on other sites

maryB,οταν κανεις αρβεκαπ,δεν αλλαζει κατι στον κυκλο σου,αδιαθετεις κανονικα ,οπως και πριν,και την δευτερη μερα του κυκλου,ξεκινας τις αλλες ενεσεις(διεγερσης).Μην αγχωνεσαι!!!απλα,με τις αρβεκαπ,κανεις καταστολη,για 8-9 μερες,και πεφτει και η οιστραδιολη,ωστε να ειναι καλυτερος ο επομενος κυκλος!(χωρις κυστικα ωαρια!).Αυτα ξερω εγω,για τα αρβεκαπ(εχω κανει,παλια, εναν κυκλο,με αυτα!)

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα επειδη περασα προσφατα αυτη την κατασταση θα σας εκφρασω την γνωμη μου για να μην την πατησετε και εσεις .αν ακομα κανετε θεραπεια στειλε και τον συζυγο για ενα σπερματογραφημα να υπαρχει προβλήμα να το αντιμετωπισετε τωρα που δεν εχετε ξεκινησει.δυστυχωσ εμεισ τ αφησαμε κ οταν το διαπιστωσαμε ειχαν περασει 5 μηνεσ ακαρπον προσπαθειων και τον ποιο γονιμων μηνων καθως μετα την θεραπεια οι ορμονεσ ανεβαινουν.αν το ειχαμε δει απο περυσι τον φεβρουαριο που χα κανει το χειρουργειο τωρα ισωσ να χαμε μωρακι και να μην τρελεινομασταν απ το ανχος και την αγωνια.αχ ποσο δυσκολο ειναι να κανεισ ενα παιδακι!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες σας διαβασα την ιστορια σου matrix και αν και λιγο αργα θα σου πω και τη δικη μου ιστορια: το 1999 μετα απο πονους χαμηλα στην κοιλια πηγα για υπερηχο και ειχα κυστες στις ωοθηκες που ειχαν σπασει (ευτυχως για την υγεια μου)εκεινη την ημερα οπως καταλαβαινεις βγαινοντας απο το διαγνωστικο πηγα κατευθειαν ''μεσα'' για επεμβαση χειρουργηθηκα εκεινο το βραδυ κατεπειγον και διαγνωσθηκε εκτος απο τις κυστες - ενδομητριωση και βουλωμενες οι σαλπιγγες μου!!! αφου εκανα την επεμβαση και επεστρεψα σπιτι ξεκινησα να κανω τις arvecap για 12 μηνες!! ναι ηταν τοσο σοβαρη η κατασταση και επρεπε να κανω 12 ενεσεις φυσικα με ολα τα παρελκομενα: παυση περιοδου, πριξιματα, νευρα τσαταλια και οπως ανεφερες και εσυ οχι αλατια και πολυ διαιτα μεχρι να τις τελειωσω ..το τι τραβηξα ενα χρονο δε λεγεται μεχρι παρακολουθηση απο ψυχολογο ειχα και αυτο γιατι δεν ηξερα το μετα ,,,,αν θα μπορεσω να μεινω εγκυος ποτε ...απότι θυμαμαι μου ειχε πει ο γιατρος μου οτι υπηρχαν μηδαμηνες πιθανοτητες να μεινω εγκυος φυσιολογικα και οτι οι περισσοτερες περιπτωσεις πανε με εξωσωματικη..

αφου περασα ολα αυτα τα βασανα για ενα χρονο και μετα μεχρι να συνελθω κανενα 3μηνο επανηλθε η περιοδος μου και τοτε ημουν και μονη δεν ειχα παντρευτει ακομη..οταν παντρευτηκα και ηθελα να μεινω εγκυος ξεκινησα προγεννητικες εξετασεις προκειμενου να δουμε οτι ολα πανε καλα αφου ειχαν περασει περιπου 5 χρονια και τελικα ολα εδειξαν καλα ξεκινησα προσπαθεια το 2004 αφου μου ειχε πει ο γιατρος μου οτι αν σε 6-8 μηνες δεν μεινω εγκυος θα πηγαιναμε σε εξωσωματικη..ομως ο θεος ειναι μεγαλος και μεσα σε 2 μηνες εμεινα εγκυος φυσιολογικοτατα και σημερα εχω εναν παιδαρο 7 ετων και τα εχω αφησει ολα μα ολα πισωωωωωω.......γεννησα φυσιολογικα ειχα μια πολυ καλη εγκυμοσυνη και ειμαι ευτυχισμενη και το χρωσταω στον γιατρο μου που ηταν ειναι και θα ειναι διπλα μου παντα.....πανω απ' ολα μην χανετε τις ελπιδες σας και το κουραγιο σας..και μετα απόλα αυτα να πω οτι πριν 2 μηνες ενω εμεινα εγκυος στο δευτερο παιδι μου δυστυχως το εχασα με αποβολη..κι ενω ειχα τρελλαθει απο την στεναχωρια μου δεν το βαζω κατω καποια στιγμη αν θελει ο θεος θα μου δωσει κι αλλο παιδακι αν οχι παλι θα εχω εναν αγγελο τον οποιο λατρευω...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες σας διαβασα την ιστορια σου matrix και αν και λιγο αργα θα σου πω και τη δικη μου ιστορια: το 1999 μετα απο πονους χαμηλα στην κοιλια πηγα για υπερηχο και ειχα κυστες στις ωοθηκες που ειχαν σπασει (ευτυχως για την υγεια μου)εκεινη την ημερα οπως καταλαβαινεις βγαινοντας απο το διαγνωστικο πηγα κατευθειαν ''μεσα'' για επεμβαση χειρουργηθηκα εκεινο το βραδυ κατεπειγον και διαγνωσθηκε εκτος απο τις κυστες - ενδομητριωση και βουλωμενες οι σαλπιγγες μου!!! αφου εκανα την επεμβαση και επεστρεψα σπιτι ξεκινησα να κανω τις arvecap για 12 μηνες!! ναι ηταν τοσο σοβαρη η κατασταση και επρεπε να κανω 12 ενεσεις φυσικα με ολα τα παρελκομενα: παυση περιοδου, πριξιματα, νευρα τσαταλια και οπως ανεφερες και εσυ οχι αλατια και πολυ διαιτα μεχρι να τις τελειωσω ..το τι τραβηξα ενα χρονο δε λεγεται μεχρι παρακολουθηση απο ψυχολογο ειχα και αυτο γιατι δεν ηξερα το μετα ,,,,αν θα μπορεσω να μεινω εγκυος ποτε ...απότι θυμαμαι μου ειχε πει ο γιατρος μου οτι υπηρχαν μηδαμηνες πιθανοτητες να μεινω εγκυος φυσιολογικα και οτι οι περισσοτερες περιπτωσεις πανε με εξωσωματικη..

αφου περασα ολα αυτα τα βασανα για ενα χρονο και μετα μεχρι να συνελθω κανενα 3μηνο επανηλθε η περιοδος μου και τοτε ημουν και μονη δεν ειχα παντρευτει ακομη..οταν παντρευτηκα και ηθελα να μεινω εγκυος ξεκινησα προγεννητικες εξετασεις προκειμενου να δουμε οτι ολα πανε καλα αφου ειχαν περασει περιπου 5 χρονια και τελικα ολα εδειξαν καλα ξεκινησα προσπαθεια το 2004 αφου μου ειχε πει ο γιατρος μου οτι αν σε 6-8 μηνες δεν μεινω εγκυος θα πηγαιναμε σε εξωσωματικη..ομως ο θεος ειναι μεγαλος και μεσα σε 2 μηνες εμεινα εγκυος φυσιολογικοτατα και σημερα εχω εναν παιδαρο 7 ετων και τα εχω αφησει ολα μα ολα πισωωωωωω.......γεννησα φυσιολογικα ειχα μια πολυ καλη εγκυμοσυνη και ειμαι ευτυχισμενη και το χρωσταω στον γιατρο μου που ηταν ειναι και θα ειναι διπλα μου παντα.....πανω απ' ολα μην χανετε τις ελπιδες σας και το κουραγιο σας..και μετα απόλα αυτα να πω οτι πριν 2 μηνες ενω εμεινα εγκυος στο δευτερο παιδι μου δυστυχως το εχασα με αποβολη..κι ενω ειχα τρελλαθει απο την στεναχωρια μου δεν το βαζω κατω καποια στιγμη αν θελει ο θεος θα μου δωσει κι αλλο παιδακι αν οχι παλι θα εχω εναν αγγελο τον οποιο λατρευω...

 

σ' ευχαριστώ για την κατανόηση !...ξέρω δεν είμαι η μόνη που περνάει δύσκολα...μάλιστα υπάρχουν πολλές κοπέλες που ζούνε και χειρότερες καταστάσεις. απλά είναι η απογοήτευση μιας ακόμα αποτυχίας.

 

τωρα ξεκινησα cyclacur ...και σε 10-15 ημερες θα κάνω εμβρυομεταφορά τα κατεψυγμένα εμβρυάκια που έχω....

είμαι καλύτερα !...τωρα έχω πάλι ελπίδες ! αν όμως αποτυχω και με τα κατεψυγμενα τότε βρείτε μου "πέτρα" να κρυφτώ !

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα!

Ξέρω πως νιώθεις! Εξάλλου μαζί τα περάσαμε και τα δικά μου την προηγούμενη εβδομάδα! Τι να πω, εύχομαι απλά η επόμενη φορά να είναι πιο γόνιμη και για τις δυο μας! Που θα πάει κάποια στιγμή θα μας κάτσει και μας!

 

Μας το εύχομαι !!! και σύντομα !...τον άλλο μήνα δηλαδή !!!!! μόνο έτσι συμβιβάζομαι !!! σε φιλω !!!

Link to comment
Share on other sites

Matrix2008 κοριτσάκι μου, δεν έχουμε ξαναμιλήσει αλλά σας διαβάζω και νιώθω ότι είσαι το alterego μου. 2 αποτυχημένες εξωσωματικές, τώρα arvecap και έχω κατεψυγμένα να βάλω μόλις τελειώσουν οι καταραμένες οι arvecap. Το ότι δεν σου έκατσε 1 μήνα μετά τις ενέσεις, δεν πρέπει βρε κορίτσι μου να σε στεναχωρεί τόσο πολύ. Σκέψου ότι έχεις έτοιμα εμβρυάκια που τώρα σε καθαρό περιβάλλον έχουν μεγάλη πιθανότητα εμφύτευσης και ότι μετά τον καθαρισμό της ενδομητρίωσης κάθε μήνας είναι πιο πιθανός να συμβεί το θαύμα από ότι πριν. Θα γίνει κάποια στιγμή για όλες μας. Ο επιμένων νικά!!

 

λες ε;; μακάρι !! εσύ πότε τελειώνεις με τις ενέσεις; φαντάζομαι σου φαίνονται ατελείωτες οι μέρες.....κάνε υπομονή, γυμναστική, βόλτες, ταξίδια.....δεν είναι στο χέρι τους θα περάσουν !....

 

ευχομαι να πετυχουμε όλες μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και να τα σκεφτόμαστε όλα αυτά σαν κακό όνειρο !

Link to comment
Share on other sites

λες ε;; μακάρι !! εσύ πότε τελειώνεις με τις ενέσεις; φαντάζομαι σου φαίνονται ατελείωτες οι μέρες.....κάνε υπομονή, γυμναστική, βόλτες, ταξίδια.....δεν είναι στο χέρι τους θα περάσουν !....

 

ευχομαι να πετυχουμε όλες μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και να τα σκεφτόμαστε όλα αυτά σαν κακό όνειρο !

 

5/2 θα κάνω την τελευταία! Άσε μεγάλος Γολγοθάς!όχι τόσο τα συμπτώματα όσο το ότι δεν μπορείς ούτε να ελπίζεις ότι θα μείνεις έγκυος για 3 τουλάχιστον μήνες. Σε καταλαβαίνω για την ανυπομονησία σου, έχω και εγώ μεγάλη, τυραννίεμαι και 3 χρόνια τώρα αλλά προσπαθώ (όχι ότι τα καταφέρνω) να μην σκέφτομαι μόνο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...