Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

θεραπεια με ARVECAP;; - ενδομητρίωση, ινομύωμα


Recommended Posts

κοριτσια να σας ρωτησω κατι και εγω?Τελευταια ενεση (3μηνη)εκανα στις 16 Δεκεμβριου και ετσι οπως τα υπολογιζω λογικα μεχρι τις 16 Μαρτιου θα εχω ακομα το φαρμακο στον οργανισμο μου.Μπορει καποια κοπελα να μου πει μετα απο ποσο καιρο της ηρθε περιοδος?Ο γιατρος μου βεβαια μου ειπε να μην την περιμενω αλλα να βαλω αμεσως μπροστα αλλα τωρα το ερωτημα ειναι ποτε?αφου θεωρητικα εχει περασει η επιδραση και πως θα το ξερω αυτο?Το ξερω οτι ισως ειναι χαζο το ερωτημα αλλα μετα απο τοσο καιρο γιατι εχω κανει 2 3μηνες και εχω να δω περιοδο απο τον Σεπτεμβριο τωρα που πλησιαζω στο τελος δεν κρατιεμαι αλλο και θελω να περασουν απιστευτα πολυ οι μερες...Ευτυχως οι εξαψεις εχουν ελλατωθει παρα πολυ σχεδον εντελως μπορω να πω.

Σας ευχαριστω πολυ...

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 574
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια να σας ρωτησω κατι και εγω?Τελευταια ενεση (3μηνη)εκανα στις 16 Δεκεμβριου και ετσι οπως τα υπολογιζω λογικα μεχρι τις 16 Μαρτιου θα εχω ακομα το φαρμακο στον οργανισμο μου.Μπορει καποια κοπελα να μου πει μετα απο ποσο καιρο της ηρθε περιοδος?Ο γιατρος μου βεβαια μου ειπε να μην την περιμενω αλλα να βαλω αμεσως μπροστα αλλα τωρα το ερωτημα ειναι ποτε?αφου θεωρητικα εχει περασει η επιδραση και πως θα το ξερω αυτο?Το ξερω οτι ισως ειναι χαζο το ερωτημα αλλα μετα απο τοσο καιρο γιατι εχω κανει 2 3μηνες και εχω να δω περιοδο απο τον Σεπτεμβριο τωρα που πλησιαζω στο τελος δεν κρατιεμαι αλλο και θελω να περασουν απιστευτα πολυ οι μερες...Ευτυχως οι εξαψεις εχουν ελλατωθει παρα πολυ σχεδον εντελως μπορω να πω.

Σας ευχαριστω πολυ...

 

κοιτα συνήθως στις μηνιαιες ενέσεις οι οποίες γινονται καθε 28 ημέρες η περίοδος απο ότι λένε έρχετε μετά από 2 με 2μιση μήνες.Έστω ότι έκανες μηνιαίες η πρώτη θα ήταν 16/12, η δεύτερη 13/1 και η τρίτη 10/2.Άρα 10 Απριλίου με τέλη περιμένεις να αδιαθετήσεις άρα θεωρητικά από τέλη Μαρτίου καλό είναι να έχεις επαφές...Βέβαια νομίζω πως το πιο σωστό είναι αυτό που σου είπε ο γιατρός σου...ότι αναφέρω κι εγώ είναι από συζητήσεις κοριτσιών εδώ που έχω διαβάσει γιατί κι εγώ την άλλη βδομάδα θα κάνω την δεύτερη ένεση..Πάντως αυτό που θα σου πω είναι να μην έχεις άγχος και τρελένεσαι με μετρήσεις μετα τα μέσα Μάρτη κάνε ελέυθερα....κι αν κάποια κοπέλα ξέρει κάτι παραπάνω ας μας πει...φιλάκια

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπέρα!

κορίτσια γνωριζει κάποια αν κατά την διάρκεια των ενέσεων arvecap μπορώ να πάρω αντιφλεγμονώδη και μυοχαλαρωτικά? Έπαθα μυική θλάση στην μέση!!!!!!και φοβάμαι μήπως μειώσουν την δράση των ενέσεων....έχει καμιά κοπέλα κάποια εμπειρία και να χρειάστηκε να πάρει ταυτόχρονα τέτοια χάπια?

Link to comment
Share on other sites

Για όσες τελειώσαμε την θεραπεία με αρβεκαπ πόσο διάστημα μας καλύπτει μέχρι να ξαναεμφανιστεί η ενδομητριωση;Έχει κάνει κάποια και δεύτερη φορά την διακοπή περιόδου μέχρι να κάνει παιδάκι;

Link to comment
Share on other sites

Για όσες τελειώσαμε την θεραπεία με αρβεκαπ πόσο διάστημα μας καλύπτει μέχρι να ξαναεμφανιστεί η ενδομητριωση;Έχει κάνει κάποια και δεύτερη φορά την διακοπή περιόδου μέχρι να κάνει παιδάκι;

 

 

Γεια σου boo εγω εκανα πρωτη φορα θεραπεια το 2006 για ενδομητριωση εμεινα εγκυος μια φορα τον Φεβρουαριο του 2007 που το εχασα και μετα ξαναεμεινα το 2008 που γεννησα τον γιο μου.Απο το 2010 σχεδον προσπαθουσαμε για δευτερο αλλα τιποτα και ετσι ξαναεκανα λαπαροσκοπηση τον Σεπτεμβριο που μας περασε και ξανα φυσικα ενδομητριωση!!!Παλι θεραπεια με 3μηνες ενεσεις αυτη τη φορα και τωρα αισιως εχω τελειωσει θεωρητικα και περιμενω ποτε θα ερθει η περιοδος ή οχι:rolleyes::rolleyes::rolleyes:Νομιζω οτι δεν ειναι και πολυ συχνο να ξαναεμφανιζεται αλλα να σε μενα που εγινε.Ελπιζω να μην εχεις τιποτα γιατι αν θυμαμαι ειχες μεινει αμεσως εγκυος πριν σου ερθει η περιοδος.Ολα καλα θα πανε μονο να μην αγχωνεσαι(Τα λεω στην νυφη για να τα ακουει η πεθερα...)

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εκείνο που με τρομάζει είναι μην ξαναεμφανιστεί η ενδομητρίωση πριν προλάβω να κάνω ένα παιδάκι.Καλά θυμάσαι είχα μείνει έγκυος και παλλινδρόμησε.Περίμενα 3 μήνες και ξαναρχίζω προσπάθειες."Αντε να δούμε αν θα τα ξανακαταφέρουμε.Όσο για το άγχος δεν πολυπιστεύω σε αυτό πια.Γιατί οι γυναίκες που βιάζονται ή εκείνες που κάνουν εξωσωματική δεν αγχώνονται;Πώς μένουν έγκυες τότε;

Link to comment
Share on other sites

Εκείνο που με τρομάζει είναι μην ξαναεμφανιστεί η ενδομητρίωση πριν προλάβω να κάνω ένα παιδάκι.Καλά θυμάσαι είχα μείνει έγκυος και παλλινδρόμησε.Περίμενα 3 μήνες και ξαναρχίζω προσπάθειες."Αντε να δούμε αν θα τα ξανακαταφέρουμε.Όσο για το άγχος δεν πολυπιστεύω σε αυτό πια.Γιατί οι γυναίκες που βιάζονται ή εκείνες που κάνουν εξωσωματική δεν αγχώνονται;Πώς μένουν έγκυες τότε;

 

Σιγουρα εχεις δικιο για το αγχος αλλα εστω και λιγο αν μπορεσουμε να ξεχαστουμε καλο θα μας κανει.Πιστευω πως οι γυναικες με εξωσωματικη ειναι λιγο πιο χαλαρες γιατι ξερουν οτι τουλαχιστον εχουν καποια εμβρυακια ετοιμα και δεν σκεφτονται τωρα εχω ωαριο?εσκασε αραγε? εφτασε στον στοχο του ο κολυμβητης?Μπορει να κανω και λαθος βεβαια που ειναι και το πιο πιθανο...

Μακαρι να σας πανε ολα καλα τωρα που αρχισατε παλι τις προσπαθειες και να εισαι σιγουρη πως αφου εμεινες μια φορα τωρα θα ειναι πιο ευκολο.

Θα περιμενω να ακουσω τα ευχαριστα νεα σας και ελπιζω να εχω και εγω να σας γραψω κατι σε λιγο καιρο...

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

Πίστεψέ με έκανα σπερματέγχυση με ενέσεις που είναι μηδαμινό μπροστά στην εξωσωματική και το άγχος είναι τεράστιο για το αν τα κατάφερες.Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου και αυτόν τον μήνα ας τα καταφέρουμε και εγώ και εσύ.Καιρό έχει να ακουστεί στο φορουμ για εγκυμοσύνη.Άντε κορίτσια βάλτε τα δυνατά σας;):P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ..ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΘΟΥΣΑ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗΣ ΚΑΙ ΕΝΕΣΕΩΝ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ 2 ΦΟΡΕΣ..ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΤΟ 2009 ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΚΥΣΤΗΣ ΚΑΙ ΤΣΟΥΠ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΤΟΥ 2011 ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ..ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΚΑΙ ΚΑΝΑΜΕ ΕΝΕΣΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΣΠΤΕΜΒΡΙΟ ΑΛΛΑ Η ΚΥΣΤΗ ΔΕΝ ΜΕΙΩΝΟΤΑΝ,ΕΤΣΙ ΤΟΝ ΟΚΤΩΜΒΡΙΟ ΚΑΝΩ ΠΑΛΙ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ...ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΝΕΣΕΙΣ..ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΝΕΣΗ 6/2..ΠΟΤΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ..ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ?:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου αννα ομοιοπαθουσα γιατι κι εγω ειναι η δευτερη φορα που εκανα λαπαροσκοπηση και ενεσεις.Παντως μαζι παμε γιατι εγω εκανα 2 τριμηνες ενεσεις και η τελευταια ηταν 16 Δεκεμβριου αρα θεωρητικα 16 Φεβρουαριου θα εκανα την τελευταια.Εχω διαβασει απο αλλα κοριτσια εδω μεσα οτι το φαρμακο μενει στον οργανισμο 28-30 μερες μετα την ενεση και μετα αρχιζει να παιρνει μπροστα ο οργανισμος αλλα αν δεν δω περιοδο δεν μπορω να ξερω.Λογικα μπορεις να αρχισεις τις προσπσθειες απο τωρα γιατι περασαν 2 μηνες απο την τελευταια σου ενεση.Και ισως να μην χρειαστει να δεις καθολου περιοδο που στο ευχομαι!!!!

Να σε ρωτησω κι εγω κατι επειδη οι ημερομηνιες μας ειναι πολυ κοντινες.Εχεις ακομα εξαψεις?εγω εχω ακομα που και που και λεω βρε μπας κι εχω ακομα φαρμακο μεσα μου ή θα σταματησουν με την περιοδο?Δεν θυμαμαι καθολου απο την προηγουμενη φορα.:rolleyes::rolleyes:

:rolleyes:

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ax αυτές οι εξάψεις.50 μέρες μετά την ένεση μου φύγανε .Λένε ότι το φάρμακο υπάρχει για 28 μέρες αλλά τουλάχιστον για μένα τα συμπτώματα κάναν πάνω από 1,5 μήνα να υποχωρήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου αννα ομοιοπαθουσα γιατι κι εγω ειναι η δευτερη φορα που εκανα λαπαροσκοπηση και ενεσεις.Παντως μαζι παμε γιατι εγω εκανα 2 τριμηνες ενεσεις και η τελευταια ηταν 16 Δεκεμβριου αρα θεωρητικα 16 Φεβρουαριου θα εκανα την τελευταια.Εχω διαβασει απο αλλα κοριτσια εδω μεσα οτι το φαρμακο μενει στον οργανισμο 28-30 μερες μετα την ενεση και μετα αρχιζει να παιρνει μπροστα ο οργανισμος αλλα αν δεν δω περιοδο δεν μπορω να ξερω.Λογικα μπορεις να αρχισεις τις προσπσθειες απο τωρα γιατι περασαν 2 μηνες απο την τελευταια σου ενεση.Και ισως να μην χρειαστει να δεις καθολου περιοδο που στο ευχομαι!!!!

Να σε ρωτησω κι εγω κατι επειδη οι ημερομηνιες μας ειναι πολυ κοντινες.Εχεις ακομα εξαψεις?εγω εχω ακομα που και που και λεω βρε μπας κι εχω ακομα φαρμακο μεσα μου ή θα σταματησουν με την περιοδο?Δεν θυμαμαι καθολου απο την προηγουμενη φορα.:rolleyes::rolleyes:

:rolleyes:

 

 

γεια σου και σενα..την πρωτη φορα θυμαμαι ειχα παρα πολλες εξαψεις..ημουν με μια βενταλια στο χερι..τραγικη κατασταση..αυτη την φορα μπορω να πω οτι δεν εχω..πολυ σπανια με πιανει..σε ευχαριστω για την απαντηση και την ευχη σου..να σου ευχηθω και γω???κανεις καποια προσπαθεια για μωρακι?αν ναι σου ευχομαι συντομα να αποκτησεις..αν οχι ευχομαι να σου ερθει γρηγορα η περιοδος για να ηρεμησεις απο τις εξαψεις..:D:D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι κοριτσια...

Σημερα μου συνεβει κατι και ηθελα την γνωμη σας.Το ποτε περιμενω περιοδο ειναι αγνωστο γιατι οπως εχω γραψει πολλες φορες τελευταια 3μηνη ενεση εκανα 16 Δεκεμβριου οποτε αντε να βγαλεις ακρη.Το πρωι εβαλα σερβιετακι και τωρα το απογευμα ειδα πως ειχε κατι ροζ αλλα στο σκουπισμα τιποτα...Τωρα αυτο τι να ειναι παλι?εχει περασει και τοσος καιρος που εχω να δω περιοδο και μου χτυπησε κατευθειαν το χρωμα στο ματι.Εμεις ηδη εχουμε αρχισει να κανουμε ελευθερα με τον αντρα μου ελπιζοντας να μην ερθει περιοδος αλλα αδερφακι...

Εσεις τι λετε?:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

ASTAGE ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ..ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?ΣΟΥ ΗΡΘΕ ΠΕΡΙΟΔΟΣ Η ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ?ΣΕ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΟΔΟ..

 

Καλησπερα Αννα και χρονια πολλα και σε σενα και την οικογενεια σου.Περιοδος δεν μου ηρθε αλλα πηγα την Μ.Τεταρτη στον γιατρο για να κανω τεστ παπ που κανω καθε Απριλιο και ειδε πως ακομα ειναι ολα ηρεμα στις ωοθηκες μου αλλα μου ειπε οτι σε λιγες μερες θα γινει η ωορηξια και κατα τα τελη Απριλιου ισως ερθει και η περιοδος αλλα να αρχισουμε πλεον εντατικα γιατι περασαν σχεδον 2 μηνες οποτε μου ειπε αφου θελετε εγκυμοσυνη(εξαλλου γι'αυτον τον λογο εκανα και την λαπαροσκοπηση και την θεραπεια για 2η φορα) αρχιστε να βαζετε μπροστα.Αυτα τα νεα τα δικα μου.Εσυ τι λεει στην αναμονη ε?εσεις αρχισατε τις προσπαθειες?

Καλη Ανασταση ευχομαι σε ολα τα κοριτσια και ολες τους οι επιθυμιες ευχες μου...

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΓΩ ΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΕΙΜΑΙ..ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΑΠΛΑ ΤΩΡΑ ΛΟΓΩ ΝΗΣΤΕΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΗΣ ΒΔΟΜΑΔΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΜΕ.ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΠΑΛΙ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ.:-P:-P:-P..ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
astage καλησπερα.τι κανεις??σου ηρθε η ακατανομαστη?εμενα οχι ακομα αλλα σημερα εχω κατι πονακια..μακαρι να μην ερθει αλλαααααα..

 

καλημερα αννα μου!!!!

Οχι δεν μου ηρθε ακομα τωρα ευτυχως ή δυστυχως δεν ξερω...

Σημερα πηγα να παρω τα αποτελεσματα απο το τεστ παπ που εκανα την Μ.Τεταρτη και ηταν ολα καλα.Οταν ειχα παει μου εκανε υπερηχο και ηταν ολα ηρεμα και δεν ειχα κανει ωορηξια αλλα μου ειχε πει οτι κοντευει να γινει.Σημερα που πηγα τον ρωτησα γιατι ξαναρχισα να εχω εξαψεις το βραδυ ενω ειχα ηρεμησει και μου λεει μπας και εισαι εγκυος?????Τωρα ξερω γω τι να πω??(μ'εβαλε σε σκεψεις δεν μπορω να πω αλλα τοσο συντομα?)

Μακαρι κοριτσακι μου να μην σου ερθει και να ειναι αλλου ειδους τα πονακια σου:wink:;-):wink:

Περιμενω νεα σου!!!!!!!!!!!!!!!!!

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα astage μου..τι κανεις?εμενα μου ηρθε σημερα η ακατανομαστη.84η μερα.ευχομαι σε σενα να μην ερθει..περιμενω νεα σου.

 

 

καλημερα Αννα!!Εγω δεν θα σου πω γιατι ρε γ@μ@τ@ αλλα ΜΠΡΑΒΟ γιατι τωρα εισαι σιγουρη οτι ολα λειτουργουν ρολοι!!!

Εμενα ακομα τιποτα...Για θυμησε μου ποτε εκανες την ενεση?Για να ξερω που βαδιζω κι εγω...

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα Αννα!!Εγω δεν θα σου πω γιατι ρε γ@μ@τ@ αλλα ΜΠΡΑΒΟ γιατι τωρα εισαι σιγουρη οτι ολα λειτουργουν ρολοι!!!

Εμενα ακομα τιποτα...Για θυμησε μου ποτε εκανες την ενεση?Για να ξερω που βαδιζω κι εγω...

 

 

Astage σου ευχομαι να μην σου ερθει καθολου..επειδη κι εγω ειμαι ομοιοπαθουσα σου ειχα γραψει στις 24/2 αλλα δεν ξερω αν το εχεις δει...ευχομαι να σου πανε ολα τελεια

Link to comment
Share on other sites

εγω astage mou εκανα τελευταια ενεση στις 6/2.υπ΄οψιν οτι εγω εκανα τις μηνιαιες.δεν ξερω αν παιζει ρολο.η αληθεια ειναι οτι απογοητευτηκα λιγο οταν ειδα αιμα αλλα τωρα το ξεπερασα..τον επομενο μηνα ελπιζω να μην ξαναδω.....:-D:grin:

Link to comment
Share on other sites

Astage σου ευχομαι να μην σου ερθει καθολου..επειδη κι εγω ειμαι ομοιοπαθουσα σου ειχα γραψει στις 24/2 αλλα δεν ξερω αν το εχεις δει...ευχομαι να σου πανε ολα τελεια
Σ'ευχαριστω πολύ.φυσικα και θυμάμαι.ακομα τίποτα από τον κόκκινο στρατό αλλά έχω που και που εξαψεισ ΑΚΟΜΑ!!!σε όλα τα κορίτσια εύχομαι τα καλύτερα και Αννα μην στεναχώριεσαι όλα καλά θα πανε και αυτός θα είναι πολύ καλός Μηνας το ίδιο και για σένα Νίκη μου....

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολύ.φυσικα και θυμάμαι.ακομα τίποτα από τον κόκκινο στρατό αλλά έχω που και που εξαψεισ ΑΚΟΜΑ!!!σε όλα τα κορίτσια εύχομαι τα καλύτερα και Αννα μην στεναχώριεσαι όλα καλά θα πανε και αυτός θα είναι πολύ καλός Μηνας το ίδιο και για σένα Νίκη μου....

 

αχ σε ευχαριστω..κι εγω παλευω ακομα με τις εξαψεις και θα της εχω μαλλον και αυτο το μηνα γιατι τελευταια ενεση εκανα στις 30/3...

Link to comment
Share on other sites

εγω astage mou εκανα τελευταια ενεση στις 6/2.υπ΄οψιν οτι εγω εκανα τις μηνιαιες.δεν ξερω αν παιζει ρολο.η αληθεια ειναι οτι απογοητευτηκα λιγο οταν ειδα αιμα αλλα τωρα το ξεπερασα..τον επομενο μηνα ελπιζω να μην ξαναδω.....:-D:grin:

 

anna-d βουρ στο ψητο μετα την περιοδο:oops::oops::wink: απολαυσε το..ειναι και καλοκαιρακι..ολα ειναι υπερ μας...!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...