Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ που, τι προτείνετε?


Recommended Posts

MUMSOFIA αν και εχω τις χειρότερες εμπειρίες απο δωμάτια στην Τήνο και μένα αυτό που λες μου έκανε ιδιαίτερα καλή εντύπωση. Να τα περάσετε καλά πες μας εντυπώσεις όταν γυρίσεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 529
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Γεια σας και χαρά σας! είμαστε 3μελή οικογένεια, και φέτος κοιτάμε για Κυπαρίσσι Λακωνίας, ή Λακόπετρα Αχαΐας, ή για Επίδαυρο! Όποια φίλη η φίλος γνωρίζει, ας πει διό λόγια!!! Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Τα αλλα μερη δεν τα ξερω αλλα στην επιδαυρο ειχαμε μεινει σε αυτο το ξενοδοχειο http://www.hotel-aristotelis.gr/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1〈=8859-7

Η τιμη ηταν καλη και οι ανθρωποι πολυ καλοι. Το δωματιο δεν εχει μεσα κουζινα αλλα ειναι πολυ ανετο. Επισης εχει και μεγαλο μπανιο. Η παραλια ειναι πολυ κοντα με τα ποδια. Να φανταστεις ειχαμε παει για βολτα με το καροτσι. Αξιζει τον κοπο να δεις.

Link to comment
Share on other sites

Vickto, για Κυπαρίσσι ξέρω το Μυρτώο και το Αλκυόνη. Αλλά έχει και μερικά ακόμη. Έχει μία καταπληκιτκή παραλία με άσπρα και μαύρα βοτσαλάκια χωρίς να σε ενοχλούν όμως με καταπράσσινα νερά. Έχει φοβερή αστακομακαρονάδα. Γενικά δεν ξέρω και πολλά γιατί πηγαίνουμε μόνο ημερίσιες εκδρομές για μπάνιο και αστακό απο το χωριό μου που είναι 1 ώρα απο εκεί. Είναι ωραίο μέρος για ηρεμία αλλά νομίζω όχι για παραπάνω απο 3-4 ημέρες. Καλά να περάσετε όπου κι άν πάτε.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμαστε να κλείσουμε στο PARADISE. Μας είπαν είναι 200μ η θάλασσα από κει, 4 λεπτά με τα πόδια! Το ξέρεις εσύ αυτό; Επειδή θα πάμε 2 ζευγάρια με μωρά, το ένα 12 μηνών κ το άλλο 17, θα βολέψει αυτή η απόσταση; Είναι βατός ο δρόμος ή είναι όπως αν αφήσουμε πάνω στο δρόμο το αυτοκίνητο κ κατεβαίνουμε τη κατηφόρα;;;

 

Από θάλασσα δεν το συζητώ... είναι από τις καλύτερες που έχω πάει! Αλλά τότε ήμασταν περαστικοί κ δεν γνωρίζω από καταλύμματα!

 

Το ξενοδοχείο που είναι κάτω στη παραλία είναι το ΜΑΚΕΔΝΟΣ ή το ΛΑΓΟΜΑΝΔΡΑ;;;

 

Το ΜΑΚΕΔΝΟΣ είναι. Τώρα τα δωμάτια δεν ξέρω που ακριβώς είναι. 200 μ. δεν είναι πολλά, αλλά όπως σου είπα, έχει αρκετή κίνηση εκεί και αν είναι να περνάτε το δρόμο για τη θάλασσα, θέλει πολλή προσοχή. Κοίταξε το αυτό.

an1cCx0-WmB1210NTJoZHB8Nzc2NjU1ZGF8dG8gYXN0ZXJha2kgbWFzIGVpbmFp.gif

 

as1cJY3003-0000MzAwZG98NzlkfE8gbGV2ZW50YWtvcyBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια, εμείς τελικά κλείσαμε Καλαμίτσι Thalatta Camp από 17- 28 Aυγούστου!

Οσοι πιστοί προσέλθετε!

 

Mariaeva θα ήθελα να σε ρωτήσω αν επιλέξατε σπιτάκι ή τροχόσπιτο πόσο σας βγήκε και αν έχεις ξαναπάει. Armenisti έχεις πάει; Σε σύγκριση πιο απο τα δύο είναι καλύτερο. Πες μου άλλες πληροφορίες για το μέρος...

Link to comment
Share on other sites

Καλή εβδομάδα σε όλους-ες.

Το Σάββατο πήγαμε αναγνωριστικά στο Ναύπλιο-Τολό & σ'ένα άλλο χωριό

Λοιπόν:Πήγαμε στην Κάντια σ'ένα χωριό που ούτε περίπτερο δεν είχε,ούτε μια παιδική χαρά & γενικά κάτι να απασχοληθούν τα παιδιά.

Δωμάτιο καλό δεν μπορώ να πω ότι ξετρελαθήκαμε,η θάλασσα απέναντι,αλλά μόνο αυτό τπτ άλλο.Καλά όλα αυτά όλη τη μέρα στη θάλασσα με τα παιδιά το βράδυ δεν θες να πας μια βόλτα;Δυστυχώς αυτό δεν παίζει.

Τιμή δωματίου ?80 ακατεβάτα μου είπε.....Άντε γεια

Μετά πήγαμε Τολό,δεν μπορώ να πω,αρκετά όμορφα.Είδαμε καμμιά 10αριά δωμάτια.

ΚΑΜΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙΣ ΣΤΟ INTERNET.

Από αυτά που είδαμε 2-3 αξίζαν δεν μπορώ να πω δεν ήταν άσχημα.

Οι τιμές τους από 65-105?.

Προσωπικά δεν τρελάθηκα με το όλο θέμα.

Να φανταστειτε το Σαβαττο γινόταν χαμός φαντάζομαι τον Αυγουστο τι θα γίνει,οπότε μάλλον το αποκλειουμε κατά μεγάλο ποσοστό.

Αναζήτηση γι'αλλού.

Ζάκυνθο-Κεφαλλονιά κανείς;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλή εβδομάδα σε όλους-ες.

Το Σάββατο πήγαμε αναγνωριστικά στο Ναύπλιο-Τολό & σ'ένα άλλο χωριό

Λοιπόν:Πήγαμε στην Κάντια σ'ένα χωριό που ούτε περίπτερο δεν είχε,ούτε μια παιδική χαρά & γενικά κάτι να απασχοληθούν τα παιδιά.

Δωμάτιο καλό δεν μπορώ να πω ότι ξετρελαθήκαμε,η θάλασσα απέναντι,αλλά μόνο αυτό τπτ άλλο.Καλά όλα αυτά όλη τη μέρα στη θάλασσα με τα παιδιά το βράδυ δεν θες να πας μια βόλτα;Δυστυχώς αυτό δεν παίζει.

Τιμή δωματίου ?80 ακατεβάτα μου είπε.....Άντε γεια

Μετά πήγαμε Τολό,δεν μπορώ να πω,αρκετά όμορφα.Είδαμε καμμιά 10αριά δωμάτια.

ΚΑΜΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙΣ ΣΤΟ INTERNET.

Από αυτά που είδαμε 2-3 αξίζαν δεν μπορώ να πω δεν ήταν άσχημα.

Οι τιμές τους από 65-105?.

Προσωπικά δεν τρελάθηκα με το όλο θέμα.

Να φανταστειτε το Σαβαττο γινόταν χαμός φαντάζομαι τον Αυγουστο τι θα γίνει,οπότε μάλλον το αποκλειουμε κατά μεγάλο ποσοστό.

Αναζήτηση γι'αλλού.

Ζάκυνθο-Κεφαλλονιά κανείς;

Ευχαριστώ.

 

 

Εμείς κλείσαμε σε Κάντια. Δεν έχει περίπτερο αλλα έχει mini market και ταβερνούλες. Θάλασσας κοντά. Και σε απόσταση αναπνοής από το Νάπλιο.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς κλείσαμε σε Κάντια. Δεν έχει περίπτερο αλλα έχει mini market και ταβερνούλες. Θάλασσας κοντά. Και σε απόσταση αναπνοής από το Νάπλιο.

 

 

Σε ποιο κλεισατε αν επιτρέπετε;

 

Ξέχασα & κάτι άλλο:Τα 80? είναι χωρίς πρωινό,με πρωινό πηγαίναμε στα 100?! & που ;;στην ερημιά....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λεγεται zoom beach με 45ε, Καλό φαινεται...

 

 

και μεις σε αυτό πήγαμε,εσείς κλείσατε στο <παλιό> κτίριο,εμείς πηγαίναμε για το καινούργιο & μας είπε τόσα.

Να περάσετε καλά εύχομαι!!

Link to comment
Share on other sites

και μεις σε αυτό πήγαμε,εσείς κλείσατε στο <παλιό> κτίριο,εμείς πηγαίναμε για το καινούργιο & μας είπε τόσα.

Να περάσετε καλά εύχομαι!!

 

 

 

http://www.zoombeach.gr/rooms_gr.html

 

αυτο ειναι κοριτσια?ποσο μακρια απο τη θαλασσα ειναι?το παλιο κτιριο που εχει 45 ευρω το δωματιο ,πως ειναι??

οποτε πατε ,γραψτε μας τις εντυπωσεις σ ας αν θελετε:wink:

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω ξενοδοχείο ή δωμάτια αλλά κάτι σε καλό και λογική τιμή για Χανιά - Κρήτη !!!!

προτείνεται όσες ξέρετε είμαι άσχετη απο Κρήτη !!!! (από Ιόνιο είμαι )

και μου κανει ο αντρουλης μου δώρο ταξιδάκι και διαλέγω και το ξενοδοχείο .

είμαι πολύ χαρούμενη ....

Link to comment
Share on other sites

http://www.zoombeach.gr/rooms_gr.html

 

αυτο ειναι κοριτσια?ποσο μακρια απο τη θαλασσα ειναι?το παλιο κτιριο που εχει 45 ευρω το δωματιο ,πως ειναι??

οποτε πατε ,γραψτε μας τις εντυπωσεις σ ας αν θελετε:wink:

 

εμεί; θα πάμε 10-18/07 θα σας πούμε πως ητανε........

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω ξενοδοχείο ή δωμάτια αλλά κάτι σε καλό και λογική τιμή για Χανιά - Κρήτη !!!!

προτείνεται όσες ξέρετε είμαι άσχετη απο Κρήτη !!!! (από Ιόνιο είμαι )

και μου κανει ο αντρουλης μου δώρο ταξιδάκι και διαλέγω και το ξενοδοχείο .

είμαι πολύ χαρούμενη ....

 

Και εμεις κλεισαμε Χανια και συγκεκριμενα στον Πλατανια (διπλα). Μεσα στα Χανια δεν λεει για διακοπες γιατι πρεπει να μετακινηθεις με αυτοκινητο για να πας παραλια. Αν εχεις παιδακια ειναι δυσκολο! Κλεισαμε σε ενα μεγαλο συγκροτημα διπλα στη θαλασσα, με πισινες, δικες του ξαπλωστρες/ομπρελες στην παραλια(χωρις χρεωση εννοειτε), με κουζινακι κλπ. μεσω πρακτορειου 600Ε για 10 μερες (μεσα στην τιμη ειναι και το παρκοκρεβατο του μικρου που χρεωνετε εξτρα 5Ε τη μερα) χωρις πρωινο! το ξενοδοχειο λεγετε Villa Platanias και αν το βαλεις στο google θα σου βγαλει το τουρ. γραφειο. Αν θες αλλες λεπτομερειες πες μου!:wink:

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

Πρωτη φορα θα παμε διακοπες οικογενεια.. μικρος θα ειναι 7 μηνων και ψαχνουμε στην Χαλκιδικη στο 1ο ποδι κατα προτιμηση ενοικιαζομενα δωματια για να μπορω να του μαγειρευω, να ειναι κοντα σε παραλια και καθαρο.. ψαχνω ψαχνω αλλα φοβαμαι μηπως δεν ειναι αυτο που θελω και που θα ταλαιπωρω το μωρακι... εχετε να μου προτεινετε κατι?????

a84026bdda.png
Link to comment
Share on other sites

Mαχη το Πολύχρονο είναι πολύ καλό για αυτά που ζητάς. Δεν έχω κάτι να προτείνω, όμως ρίξε μια ματια εκεί να δεις. Ψαξε και στο ιντερνετ, έχει πολλά και όπως τα θες. Αν βρεις κατι που αξίζει πές το και σε μας, να το έχουμε στα υπόψην!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα.

Βλέπω υπάρχει αρκετός προβληματισμός για τις διακοπές με τα ζουζουνάκια μας. Και εγώ ανήκω στο club της ανησυχίας και θέλω HELP!!!. Το μικρούλι μας είναι σχεδόν 13 μηνών και φέτος θα πάμε τις πρώτες διακοπές μας. Εδώ και λίγο καιρό ψάχνω το πού αλλά ακόμα δυσκολεύομαι να αποφασίσω. Ο σύζυγος θέλει κυκλάδες, εγώ δωδεκάνησα, και πάιζει και ένα ενδεχόμενο για κρήτη. Στην αρχή είπαμε να κατεβούμε με το αυτοκίνητο Αθήνα και απο κεί να πάρουμε το καράβι για κυκλάδες, κάτι το οποίο εμένα μου φαίνεται πολύ κουραστικό καθώς μένουμε Σέρρες. Έπειτα είπαμε να πάρουμε το αεροπλάνο, αλλα ρε παιδιά μας βγαίνει πραγματικά ο κούκος αηδόνι, γιατί θα πρέπει να νοικιάσουμε αυτοκίνητο όπου και αν πάμε. Χαλκιδική δεν μας κάνει το κλικ γιατί βορειοελλαδίτες είμαστε τα ίδια και τα ίδια τα βαρεθήκαμε άσε που ο καιρός είναι φέτος το κάτι άλλο και βλέπω βροχές να σκεπάζουν τις διακοπές μας (τις οποίες περιμένω πώς και πώς!!!). Οι τιμές είναι εξωφρενικές στα διαμερίσματα η bungalows (θέλουμε και κήπο να τρέχει το μωρούλι μας). Κοίταξα λιγάκι στην Κω στο royal grecotel που φέτος είναι all inclusive και μου αρέσει πολύ η ιδέα. Έχει πάει καμία σας; γνωρίζεται κάποιον αλλο που να έχει πάει να μας δώσει πληροφορίες, διότι μποώ να πω οτι δεν ειναι κ το φθηνότερο κατάλλυμα. Και όλες οι άλλες ιδέες είναι ευπρόσδεκτες!!! Συγνώμη για το μεγάλο μου μήνυμα αλλα ήθελα να τα πώ!! φιλιά!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...