Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ που, τι προτείνετε?


Recommended Posts

Morchelina, πήγα χθές και στο πρώτο πόδι να δω. Βρήκα κάτι στην Αθυτο, όχι κοντά στη θάλλασα όμως με τρομερή θέα. Agean blue. Μάλλον θα κλείσω λίγες μέρες εκεί και ας πέρνουμε αυτοκίνητο να πηγαίνουμε θάλασσα. Είναι λογικές οι τιμές έχει κουζινούλα για τα βασικά και προπαντώς είναι καθαρά! Εχει κήπο για τα τέκνα, βέβαια είναι λίγο κοντά ο ένας στον άλλο, όμως τι να κάνεις δεν μπορείς να τα έχεις όλα!

 

Μια χαρά μου φαίνονται, και σίγουρα θα βρείτε παρέα για να μη βαριέστε, ιδίως τα μικρά. Καλά η θέα είναι απερίγραπτη και ο κήπος πρώτος. Η θάλασσα είναι πολύ ωραία στην Άφυτο και ιδίως παραμέσα που γίνεται και πιο ρηχή. Όσο για το αμάξι θα τα αφήνετε όλα τα συμπράγκαλα στο πορτμπαγκάζ και τέλος. Πες και τιμή ή στείλτη με μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 529
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

H Γλυφάδα όντως έχει από τις πιο ωραίες παραλίες, καθαρή, και σχεδόν ζεστή θα έλεγα. Στον Άγιο Γεώργιο η θάλασσα ήταν βρώμικη, γεμάτη φύκια και μαύρη :P

 

Μπράβο Μελία, τέτοιες πληροφορίες θέλουμε.

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο μερος για διακοπες ειναι η Μυτιλινη. Για τα παιδια εχει πολυ ωραιες παραλιες φτηνο φαγητο και ωραιο. Οποτε παω ερχομαι 4 κιλα παραπανω. Το προβλημα ειναι η αποσταση αλλα και τα ακτοπλοικα εισητηρια ειναι πανακριβα.

 

Συμφωνω.

Δυστυχως, αυτο ειναι το κακο με τα νησια. Εχουν μονοπωλιο καποιες εταιρειες, τα εισιτηρια ειναι πανακριβα, και τα καραβια αρχαια. Το ιδιο συμβαινει και με την Ικαρια.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μου φαίνονται, και σίγουρα θα βρείτε παρέα για να μη βαριέστε, ιδίως τα μικρά. Καλά η θέα είναι απερίγραπτη και ο κήπος πρώτος. Η θάλασσα είναι πολύ ωραία στην Άφυτο και ιδίως παραμέσα που γίνεται και πιο ρηχή. Όσο για το αμάξι θα τα αφήνετε όλα τα συμπράγκαλα στο πορτμπαγκάζ και τέλος. Πες και τιμή ή στείλτη με μήνυμα.

 

100 ευρώ σε διαμέρισμα με δύο χώρους όχι μεγαλους όμως για καλοκαίρι μια χαρά.Αυτό που μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση είναι πως είναι περιποιημένο και καθαρό.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα κλεισαμε στο konstas apartements στο καναλι της πρεβεζας. Ειναι μπροστα στην θαλασσα το χωριζει ο δρομος και εχει και κουνιες που τοσο θελαμε. Φαινεται φροντισμενο. Το μονο κακο ειναι οτι το δωματιο ειναι σε οροφο αλλα δεν μπορεισ νατα εχεις και ολα. Η τιμη του 60 ευρω. Αν καποιος εχει παει στο συγκεκριμενο ας μου πει εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

100 ευρώ σε διαμέρισμα με δύο χώρους όχι μεγαλους όμως για καλοκαίρι μια χαρά.Αυτό που μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση είναι πως είναι περιποιημένο και καθαρό.

 

Ξέρεις τι γίνεται φέτος; Ο κόσμος δεν θα πάει νησιά λόγω οικονομικού και Χαλκιδική, Πήλιο, Λευκάδα, Θάσος και ότι άλλο κοντινό και οικονομικό σε πρόσβαση θα βουλιάξει. Έχουν ήδη αύξηση κρατήσεων. Νομίζω καλά έκανες και έκλεισες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Θα ήθελα λίγο την βοήθειά σας.

Μήπως θα μπορούσα να έχω κάποιες πληροφορίες για Κύθνο αν έχει πάει κάποιος(καταλύμματα-τιμές)

Το σκεφτόμαστε μιας & είναι σχετικά κοντά & δεν θα μας βγάλουν οι πιτσιρικάδες το λάδι!!

Επίσης & για Ναύπλιο έχουμε ακούσει καλά λόγια.Και δω θα ήθελα κάποιες γνώμες.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια και εμείς φέτος θα θέλαμε κάτι κοντινό και το "δίπλα στην θάλασσα" νομίζω έχει γίνει σλόγκαν. Εχει καμμιά να προτείνει κάτι για το Τολό δίπλα απο το Ναύπλιο, ή το πόρτο χέλι; Επίσης και Πελοππόνησο δεν θα με χαλούσε. Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια..εμενα το μωρο μου ειναι 6 μηνων,και τον αυγουστο θα ειναι 9..θελω να βρω παραθαλασσιο δωματιο με κουζινα,η τουλαχιστον κοντα στη θαλασσα..να μπορω να πηγαινω με τα ποδια,και να ειναι αμμουδερη η θαλασσα..εχετε κατι υποψιν σας;

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα.H κοπελα που ενδιαφερεται κ για πορτο χελι ενα καταπληκτικο ξενοδοχειο που το προτιμουν κυριως οικογενειες κ ειναι ακριβως απο κατω η θαλασσα με πολυ καθαρα κ ζεστα νερα κ ρηχα για τα πιτσιρικια χωρις να κινδυνευουν ειναι το AKS HINITSA BAY.Ειναι το καλυτερο ξενοδοχειο για μενα.

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλησπερα.H κοπελα που ενδιαφερεται κ για πορτο χελι ενα καταπληκτικο ξενοδοχειο που το προτιμουν κυριως οικογενειες κ ειναι ακριβως απο κατω η θαλασσα με πολυ καθαρα κ ζεστα νερα κ ρηχα για τα πιτσιρικια χωρις να κινδυνευουν ειναι το AKS HINITSA BAY.Ειναι το καλυτερο ξενοδοχειο για μενα.

 

ακριβουτσικο ειναι!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς που είστε απο Β. Ελλάδα έχετες να μου προτείνετε κάτι για να περάσουμε 3-4 μέρες τον Αύγουστο. Διακοπές εκλεισα Αφυτο Ιούλιο, όμως δεν θέλω και τον Αυγουστο να τον περάσουμε στην πόλη, καλά θα ήταν να πηγαίναμε κάπου έστω για λίγο. Πιο πολύ για κατάλυμα ενδιαφέρομαι παρά για μέρος, πάω οπουδήποτε βόρεια. Κάτι σαν ξενοδοχείο ή studio όμως όμορφο και περιποιημένο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς που είστε απο Β. Ελλάδα έχετες να μου προτείνετε κάτι για να περάσουμε 3-4 μέρες τον Αύγουστο. Διακοπές εκλεισα Αφυτο Ιούλιο, όμως δεν θέλω και τον Αυγουστο να τον περάσουμε στην πόλη, καλά θα ήταν να πηγαίναμε κάπου έστω για λίγο. Πιο πολύ για κατάλυμα ενδιαφέρομαι παρά για μέρος, πάω οπουδήποτε βόρεια. Κάτι σαν ξενοδοχείο ή studio όμως όμορφο και περιποιημένο.

 

Δεν ξερω να σου απαντησω σε αυτο που με ρωτας...παρα μονο να σου πω πως η Αφυτος ειναι πολλλυ ομορφο χωριο..ειδικα αν θα μενεις κοντα στο βραχο θα το ευχαριστηθεις πολυ..βεβαια θελει αμαξακι για παραλια, οχι μονο στη Αφυτο βεβαια..να πατε και αλλου στο ποδι για μπανακι!

Απο διπλανο χωριο ειμαι, οποτε οτι θελεις με ρωτας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελεια εποχή, ζεστή θαλασσα μπραβο. Θα ήθελα όμως βρε κορίτσι μου να σε ρωτήσω πόσο χρονών είναι τα παιδιά σου , απ' ότι βλέπω διδυμα και τολμάς καμπιγκ και τόσο μακρυνό ταξίδι. Εγώ με δίδυμα δεν τολμάω να ξεπεράσω τα 100 χιλιόμετρα! Μπραβο!

Link to comment
Share on other sites

εχω να προτεινω πολιτικα ευβοιασ με αρκετα καλο ξενοδοχειο πληρωσ επιπλωμενο μπαρ πισινα απεναντι απτη θαλασσα κ ποοοοοολλα παιδια κ εγκυεσ...επισησ γκρεκοτελ με ολεσ τισ χλιδεσ νηπιο κ φυλαξη κ ολα μεσα στην τιμη[λακοπετρα]κ εκει π πηγα περσι κ θα ξαναπαω ερατεινη delphi beach δωματια λιγο μικρα αλλα τελειο προσωπικο φθηνα 2 πισινεσ 1 για παιδακια 1 ενηλικων μπαρ με πολλεσ εκδηλωσεισ κ γελιο παιδ χαρα με γκαζον νηπιο κ φυλαξη η παραλια ...απεναντι...αυτα:P:p:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

εχω να προτεινω πολιτικα ευβοιασ με αρκετα καλο ξενοδοχειο πληρωσ επιπλωμενο μπαρ πισινα απεναντι απτη θαλασσα κ ποοοοοολλα παιδια κ εγκυεσ...επισησ γκρεκοτελ με ολεσ τισ χλιδεσ νηπιο κ φυλαξη κ ολα μεσα στην τιμη[λακοπετρα]κ εκει π πηγα περσι κ θα ξαναπαω ερατεινη delphi beach δωματια λιγο μικρα αλλα τελειο προσωπικο φθηνα 2 πισινεσ 1 για παιδακια 1 ενηλικων μπαρ με πολλεσ εκδηλωσεισ κ γελιο παιδ χαρα με γκαζον νηπιο κ φυλαξη η παραλια ...απεναντι...αυτα:P:p:p:p:p:p

 

Επειδη εχω να παω παρα πολλα χρονια στο delphi beach μπορεις να μου θυμησεις πως ειναι η θαλασσα και η παραλια?

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Τελεια εποχή, ζεστή θαλασσα μπραβο. Θα ήθελα όμως βρε κορίτσι μου να σε ρωτήσω πόσο χρονών είναι τα παιδιά σου , απ' ότι βλέπω διδυμα και τολμάς καμπιγκ και τόσο μακρυνό ταξίδι. Εγώ με δίδυμα δεν τολμάω να ξεπεράσω τα 100 χιλιόμετρα! Μπραβο!

 

 

Δεν είναι δίδυμα! Εχουν 15 μήνες διαφορά!

Λοιπόν, δε σας τα είπα όλα!

Πρώτα θα πάμε Πρέσπες για τρεις μέρες, μετά Χαλκιδικη, 21/08 για γάμο στη Σαλονίκη και μετά πάλι πίσω Χαλκιδική!

θα κάνουμε πολλές στάσεις, και θα προσπαθούμε να ταξιδεύουμε βράδυ και μεσημέρι που κοιμούνται. Πολλά πολλά παιχνίδια, laptop με dvd τραγουδάκια ή ταινιούλα, και η μαμά (εγώ δλδ) να κάνει τον καραγκιόζη με μεγάααλη επιτυχία να μη βαριούνται.

Με το μεγάλο είχαμε πάει Θεσσαλονίκη όταν ήταν 7μιση μηνών (και εγώ ήδη ενός μηνός έγκυος, αλλά δεν το ήξερα) και ήταν μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΙΔΑΝΙΚΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΤΙ. ΘΕΛΩ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΗΠΟ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΑΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΗΜΙΑΔΙΑΤΡΟΦΗ Η ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΡΩΩ ΠΟΤΕ ΕΞΩ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΥΩ.

ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΤΙΣ ΡΟΒΙΕΣ ΣΕ ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ Η ΠΑΡΑΛΙΑ, ΟΠΟΤΕ ΨΑΧΝΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΜΜΩΔΗ ΠΑΡΑΛΙΑ. ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΤΕ ΠΑΕΙ ΣΕ ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ Η ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ?

;) ΟΙ ΚΟΡΟΥΛΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΗ ΜΟΥ Η ΖΩΗ:wink:
Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ' date=' ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΙΔΑΝΙΚΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΤΙ. ΘΕΛΩ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΗΠΟ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΑΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΗΜΙΑΔΙΑΤΡΟΦΗ Η ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΡΩΩ ΠΟΤΕ ΕΞΩ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΥΩ.

ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΤΙΣ ΡΟΒΙΕΣ ΣΕ ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ Η ΠΑΡΑΛΙΑ, ΟΠΟΤΕ ΨΑΧΝΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΜΜΩΔΗ ΠΑΡΑΛΙΑ. ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΤΕ ΠΑΕΙ ΣΕ ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ Η ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ?[/quote']

 

για αυτούς τους λόγους επέλεξα και εγώ το κάμπινγκ. Θα μένουμε σε τροχοβίλα 35 τμ, πάνω στη θάλασα, πότε θα μαγειρέυω πότε θα τρώμε έξω, έχει παιδική χαρά, παιδικές εκδηλώσεις, όλη μέρα τα παιδιά θα παίζουν στην άμμο...

Link to comment
Share on other sites

Εμείς σκεφτόμαστε για Ακτή Κοβιού. Είναι μετά τη Νικήτη κ πριν τον Μαρμαρά! Έχει πάει κανείς για να μας πει εντυπώσεις;

 

Πολύ ωραία θάλασσα και παραλία. Βέβαια δεν ξέρω που θα μείνεις, γιατί έχει ένα πολύ ωραίο ξενοδοχείο κοντά στην παραλία και τα υπόλοιπα δωμάτια ειναι πάνω από τον κεντρικό δρόμο. Δεν ξέρω πόσο εύκολη είναι η πρόσβαση στην παραλία. Κατά τα άλλα οι παραλίες της Σιθωνίας δεν συγκρίνονται με κανένα άλλο μέρος.

an1cCx0-WmB1210NTJoZHB8Nzc2NjU1ZGF8dG8gYXN0ZXJha2kgbWFzIGVpbmFp.gif

 

as1cJY3003-0000MzAwZG98NzlkfE8gbGV2ZW50YWtvcyBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...