Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ που, τι προτείνετε?


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 529
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πληρωναμε φιλικη τιμη 96Ε την βραδυα.Ειναι ωραια να πας ως ζευγαρι γιατι το μερος ειναι πολυ ρομαντικο και το δωματιο για ζευγαρακι ερωτευμενο.Υπαρχουν ξενοδοχεια που τα θεωρω πολυ παιδοξενοδοχεια (aldemar-grecotel)αλλα αυτο δεν ηταν σιγουρα.Το GRECOTEL ΣΤΗΝ ΛΑΚΟΠΕΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ ειναι απο τα καλυτερα παιδοξενοδοχεια που εχω παει

0gbKp3.png

w1Yrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο μπέμπης μας είναι μόλις 2 μηνών και είπαμε να δοκιμάσουμε ολιγοήμερες διακοπές στο Αγκίστρι. Περάσαμε τέλεια. Πήγαμε χωρίς αυτοκίνητο, και είχαμε το καρότσι και από ένα σακίδιο ο καθένας μας. Ηταν τέλεια. Το νησί γεμάτο οικογένειες με παιδιά και καρότσια. Ατελείωτες βόλτες με το καρότσι στην περατζάδα. Τα πάντα θέλουν θέληση και υπομονή. :D:D:D:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!!

Θα μείνουμε λίγο έγω από το Καλό Νερό(10' περίπου με τα πόδια) σε ένα ωραίο συγκρότημα,μου έχουν πει τα καλύτερα!!

Θα δείξει!

 

 

Επιστρέψαμε & μεις!Τα κεφάλια μέσα τώρα.

Όσον αφορά τις διακοπές πήγαμε στο Καλό Νερό(μόνο Καλό δεν ήταν)

Ξεκινάμε:Θάλασσα----->απαράδεκτη,ενώ μας είπαν ότι είναι με βότσαλα & ρηχά ήταν το αντίθετο,κοτρώνες μετά από μισό μέτρο άπατα & το πιο καλό;;κύματα μεγάλα.Αποτέλεσμα μια εβδομάδα να μην κάνουμε & εμείς & πιο πολύ τα παιδιά ούτε ένα μπάνιο στη θάλασσα!!!!Όσοι ήταν εκεί ήταν απελπισμένοι την πατήσαν σας εμάς δυστυχώς.Κάποιους άλλους που ρώτησα για πιο καλή θάλασσα όλοι μου είπαν ότι τα ίδια είναι όπως εκει που είμασταν...

 

Το ξενοδοχείο ήταν καλό,ευτυχώς που είχε & πισίνα γιατί άλλιως θα την είχαμε κάνει με ελαφρά...Όλη την μέρα τα παιδιά στην πισίνα(από χλώριο ήπιαμε κάργα),ήταν ελεγχόμενα & σαπίσαν στο παιχνίδι.

Καθαριότητα είχε καθημερινά & καλή.

Στα αρνητικά του ήταν το πρωινό που δεν είχε δίσκο & κάναμε 10 δρομολόγια με τα πιάτα στα χέρια(απαράδεκτο) & το πιο χεορότερο....είχαμε μια παγοκύστη & έπρεπε να την βάλουμε στην κατάψυξη.Ολόκληρο ξενοδοχείο δεν είχε ρε παιδιά!!!Αν είναι δυνατόν...

Είναι & κάποια άλλα τα οποία δεν είναι αξια αναφοράς....

Αυτά,& ελπίζω να μην σας κούρασα!

 

Παρεπειπτόντως,μήπως ξέρετε κάποια σελίδα που γράφουμε τα σχόλια μας για τους προορισμούς;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο μπέμπης μας είναι μόλις 2 μηνών και είπαμε να δοκιμάσουμε ολιγοήμερες διακοπές στο Αγκίστρι. Περάσαμε τέλεια. Πήγαμε χωρίς αυτοκίνητο, και είχαμε το καρότσι και από ένα σακίδιο ο καθένας μας. Ηταν τέλεια. Το νησί γεμάτο οικογένειες με παιδιά και καρότσια. Ατελείωτες βόλτες με το καρότσι στην περατζάδα. Τα πάντα θέλουν θέληση και υπομονή. :D:D:D:D:D:D:D:D:D

 

το σκεφτομαι κ εγω για αγκιστρι,που μεινατε;ποσο;

Link to comment
Share on other sites

Εμεις μολις γυρισαμε απο Ροβιες,Ευβοιας. Ημασταν τυχεροι και βρηκαμε ενα φοβερο δωματιο, τι δωματιο δηλαδη 35 τετραγωνικα ηταν!!! Οι ιδιοκτητες απιστευτοι, και η θαλασσα στα 30 μετρα! Ειλικρινα δεν εχω ξαναπαει σε πιο καθαρο ξενοδοχειο απο αυτο!! Και πολυ καλη τιμη με πρωινο. Τσεκαρετε το στο http://www.zouzouli.gr

Link to comment
Share on other sites

κι εμείς πήγαμε φέτος μία εβδομάδα στις Ροβιές. Ηλιαχτίδα λεγόντουσαν τα δωμάτια, μεγάλα , καθαρά, με κήπο με γκαζόν και πισίνα 100μ απο την θάλασσα. Ησυχο μέρος με ταβερνούλες , πήγαμε και στον όσιο Δαβιήδ, μιας και θα βαπτίσουμε εκεί ένα μωράκι, πήγαμε και βόλτα στην Λίμνη Ευβοίας. Ωραίες διακοπές με παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς πήγαμε στη Ζάκυνθο! Μείναμε στο Τραγάκι (παραλία Άμπουλα) ακριβώς πάνω από την παραλία. Ωραίο κτίριο, γκαζόν, μπάρμπεκιου, αυλή ατελείωτη και η θάλασσα από κάτω, καθαρή και ρηχή. Τα πράγματα (φουσκωτά και καρέκλες) μία φορά τα κατεβάσαμε στην παραλία και τα ανεβάσαμε την τελευταία ημέρα που φεύγαμε. Το νησί δε απίστευτο για τα παιδάκια. Και η τελευταία καφετέρια, που λέει ο λόγος, είχε παιδική χαρά για τα παιδιά. Το Τσιλιβί γεμάτο λούνα παρκ, φουσκωτά και ενοικιαζόμενα αυτοκινητάκια για παιδιά. Το επίπεδο τουρισμού εκεί που μέναμε άψογο. Αρνητικά: καθάριζες μόνος σου το δωμάτιο και έβαζες τα καθαρά σεντόνια που σου έδιναν (το ξέραμε όμως) και στα διαμερίσματα που μέναμε εμείς είχε μία κοινή τεράστια βέβαια, αυλή και δεν είχες λίγο ιδιωτικό χώρο. Όμως, από την άλλη, τα παιδιά δεν χόρταιναν παιχνίδι. Έκαναν όλα μία παρέα και ήταν τρισευτυχισμένα.

wjhKp3.png

c5dop3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Ελπίζω να μην είναι κάτι σημαντικό που να σας χαλάσει τη διάθεση ,

καλό ταξίδι και περιμένω να μάθω πως τα περάσατε 8-)8-):cool:

 

Μπορεί να άργησα αλλά θέλω να στο πω! Όχι ότι δεν υπήρχαν 2-3 πράγματα που δεν μου άρεσαν αλλά περάσαμε υπέροχα! Κι ήταν μετά από πολύ καιρό που φεύγοντας από διακοπές, δάκρυσα... Λεπτομέρειες στην διάθεση όποιου τις ζητήσει. Γιατί απ' ότι φαίνεται, τώρα πια φθινοπώριασε...

 

ΚΑΛΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς πήγαμε στη Ζάκυνθο! Μείναμε στο Τραγάκι (παραλία Άμπουλα) ακριβώς πάνω από την παραλία. Ωραίο κτίριο, γκαζόν, μπάρμπεκιου, αυλή ατελείωτη και η θάλασσα από κάτω, καθαρή και ρηχή. Τα πράγματα (φουσκωτά και καρέκλες) μία φορά τα κατεβάσαμε στην παραλία και τα ανεβάσαμε την τελευταία ημέρα που φεύγαμε. Το νησί δε απίστευτο για τα παιδάκια. Και η τελευταία καφετέρια, που λέει ο λόγος, είχε παιδική χαρά για τα παιδιά. Το Τσιλιβί γεμάτο λούνα παρκ, φουσκωτά και ενοικιαζόμενα αυτοκινητάκια για παιδιά. Το επίπεδο τουρισμού εκεί που μέναμε άψογο. Αρνητικά: καθάριζες μόνος σου το δωμάτιο και έβαζες τα καθαρά σεντόνια που σου έδιναν (το ξέραμε όμως) και στα διαμερίσματα που μέναμε εμείς είχε μία κοινή τεράστια βέβαια, αυλή και δεν είχες λίγο ιδιωτικό χώρο. Όμως, από την άλλη, τα παιδιά δεν χόρταιναν παιχνίδι. Έκαναν όλα μία παρέα και ήταν τρισευτυχισμένα.

Ψηφίζω και εγώ Ζάκυνθο ανεπιφύλακτα. Δεν έχω δει άλλο νησί τόσο φιλικό για παιδιά. Και εμείς μέναμε λίγο πιο μετά, στο Αμμούδι. Είναι τέλειο να πηγαίνεις να φας και να έχουν σχεδόν όλα τα εστιατόρια παιδότοπους που απασχολούνται τα παιδιά και τρως λίγο σαν άνθρωπος. Είναι η δεύτερη χρονιά που πήγαμε (πηγαμε και πέρυσι), και μάλλον θα υπάρξει και τρίτη!

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 3 εβδομάδες μετά...

παιδιά, βοήθεια!!!

έχω απογοητευτεί... ψάχνω κάτι για διακοπές με ζουζούνια στην Πελοπόνησο ή στη Β. Εύβοια. Καμιά ιδέα;;;; θέλω σπιτάκι δίπλα (αν όχι επάνω!) στη θάλασσα για να μην κουβαλάω το τσαντίρι.

please help!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Alina, που στην Πελλοπόνησο? Νομό, μέρος που θα ήθελες? Υπάρχουν πολλά και καλά. Πες μας κάτι παραπάνω να βοηθήσουμε.

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, βοήθεια!!!

έχω απογοητευτεί... ψάχνω κάτι για διακοπές με ζουζούνια στην Πελοπόνησο ή στη Β. Εύβοια. Καμιά ιδέα;;;; θέλω σπιτάκι δίπλα (αν όχι επάνω!) στη θάλασσα για να μην κουβαλάω το τσαντίρι.

please help!

Περυσι ειχαμε παει με την μικρη9 μηνων στο Πευκι στη Β Ευβοια..ειχαμε παει στα δωματια ¨¨ΜΑΡΙΤΣΑ¨¨50 μετρα απο τη θαλασσα..τελεια πολυ ξεκουραστατο τηλεφωνο θα το βρεις στο ιντερνετ..αν θες κατι ρωτα με
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κεφαλονια ειχαμε παει χωρις παιδι κ μεναμε στα βλαχατα....και λεγαμε οτι θα ηταν τελεια να πηγαιναμε εκει με το παιδι....απλα τελεια...αν βρεις καταλυμμα στην παραλία λουρδάτα που είναι 300 μέτρα από κει που μέναμε αλλιώς μες στο χωριουδάκι βλαχάτα...μόλις 12 χλμ απο αργοστολι αλλα να σαι σιγουρη δε θα σου λείψει τίποτα..ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΑ..... εμείς φέτος θα είναι 19 μηνών που να πάμε? λέμε για τήνοαλλά κ κύθηρα αλλά κ χαλκιδική...που να πάμε?που θα ειναι καλύτερα για την μικρή αλλά κ για μας?

Link to comment
Share on other sites

κεφαλονια ειχαμε παει χωρις παιδι κ μεναμε στα βλαχατα....και λεγαμε οτι θα ηταν τελεια να πηγαιναμε εκει με το παιδι....απλα τελεια...αν βρεις καταλυμμα στην παραλία λουρδάτα που είναι 300 μέτρα από κει που μέναμε αλλιώς μες στο χωριουδάκι βλαχάτα...μόλις 12 χλμ απο αργοστολι αλλα να σαι σιγουρη δε θα σου λείψει τίποτα..ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΑ..... εμείς φέτος θα είναι 19 μηνών που να πάμε? λέμε για τήνοαλλά κ κύθηρα αλλά κ χαλκιδική...που να πάμε?που θα ειναι καλύτερα για την μικρή αλλά κ για μας?

αν θες νησι για μενα τα τελεια νησια με παιδια πρωτα ειναι η συρος και μετα η ναξος..παντου εχουν τα παντα..αμμουδερες ρηχες θαλασσες..πολλα παιδακια..πολλα δωματια με κουζινα...και ολες οι παραλιες κοντινες και στη συρο και με παρκινγκ

Link to comment
Share on other sites

διαβαζω για διακοπες που κανατε εσεις με μικρα μωρακια μεχρι 6 μηνων,ο γιατρος σας το επετρεψε?Ρωταω επειδη ο μπεμπουκος μου θα ειναι 5 μηνων τον αυγουστο και ακουω απο αλλες οτι ειναι μικρος για διακοπες δεν κανει να μπαινει θαλασσα και τετοια,εσας τι λενε οι παιδιατροι σας?Σκεφτομαστε να πανε χαλκιδικη που ειναι και κοντα,εχετε να μου προτεινετε κανενα καλο μερος και ξενοδοχειο με καλη τιμη?

Είμαι ερωτευμένη με δυο άντρες!!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

διαβαζω για διακοπες που κανατε εσεις με μικρα μωρακια μεχρι 6 μηνων,ο γιατρος σας το επετρεψε?Ρωταω επειδη ο μπεμπουκος μου θα ειναι 5 μηνων τον αυγουστο και ακουω απο αλλες οτι ειναι μικρος για διακοπες δεν κανει να μπαινει θαλασσα και τετοια,εσας τι λενε οι παιδιατροι σας?Σκεφτομαστε να πανε χαλκιδικη που ειναι και κοντα,εχετε να μου προτεινετε κανενα καλο μερος και ξενοδοχειο με καλη τιμη?

 

ειδα τιμες χαλκιδικη ρε κοριτσια τι ακριβα που ειναι,μαλλον παλι θασο θα παμε φετος που ειναι εξισου κοντα..

Είμαι ερωτευμένη με δυο άντρες!!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα,

τι θα προτείνατε για καλοκαιρινές διακοπές (μεσα-τελη Αυγούστου), με μωράκι 14μηνών?

Μένουμε Αθήνα και θεωρώ σκόπιμο να αποφύγουμε τα μικρά νησάκια (αν οχι τα νησιά γενικά) και τους πολύ μακρινούς προορισμούς.

Τι θα με συμβουλεύατε? Πρέπει να ενημερώσω στο ξενοδοχείο οτι είμαστε με μωρό?

Τι να προσέξω?

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

διαβαζω για διακοπες που κανατε εσεις με μικρα μωρακια μεχρι 6 μηνων,ο γιατρος σας το επετρεψε?Ρωταω επειδη ο μπεμπουκος μου θα ειναι 5 μηνων τον αυγουστο και ακουω απο αλλες οτι ειναι μικρος για διακοπες δεν κανει να μπαινει θαλασσα και τετοια,εσας τι λενε οι παιδιατροι σας?Σκεφτομαστε να πανε χαλκιδικη που ειναι και κοντα,εχετε να μου προτεινετε κανενα καλο μερος και ξενοδοχειο με καλη τιμη?

 

Μεγάλωσα σε νησί και θυμάμαι τους τουρίστες να φέρνουν τα μωρά τους διακοπές και μερικά να είναι 2-3 μηνών..μην πω και πιο μικρά! Με καλή οργάνωση από μέρους σου νομίζω ότι θα περάσετε καλά και θα ξεκουραστείτε...το μπεμπάκι σου θα χαρεί τον καθαρό αέρα και τη θάλασσα ακόμη και αν δεν το βουτήξεις μέσα...μόνο κ μόνο που θα τη μυρίζει...σκέψου το λίγο!!!

Για Χαλκιδική δεν ξέρω να σου προτείνω κάτι, δες όμως σε αυτά τα sites που κάνουν τις προσφορές γιατί τώρα τελευταία όλο για ξενοδοχεία βλέπω εκπτώσεις και οικονομικά πακέτα.;)

Link to comment
Share on other sites

διαβαζω για διακοπες που κανατε εσεις με μικρα μωρακια μεχρι 6 μηνων,ο γιατρος σας το επετρεψε?Ρωταω επειδη ο μπεμπουκος μου θα ειναι 5 μηνων τον αυγουστο και ακουω απο αλλες οτι ειναι μικρος για διακοπες δεν κανει να μπαινει θαλασσα και τετοια,εσας τι λενε οι παιδιατροι σας?Σκεφτομαστε να πανε χαλκιδικη που ειναι και κοντα,εχετε να μου προτεινετε κανενα καλο μερος και ξενοδοχειο με καλη τιμη?

 

Εμεις πήγαμε πέρυσι με τη μικρή μου 4 μηνών στο Πορτο καρρας στη Χαλκιδικη-Μαρμαρά. τέλη Αυγούστου όμως που είχε καλές τιμές. περάσαμε τέλεια. Νομίζω ότι είναι ιδανικό μέρος για τόσο μικρό μωρό. Το σημαντικό είναι ότι είναι πεντακάθαρο και προσφέρει πολλές ανέσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε όλες. Έκανα μια αναζήτηση πριν ποστάρω το θεματάκι, αλλά μάλλον κάτι δεν κάνω καλά, πχ, στο θέμα "διακοπές-προορισμοί" (ή κάτι τετοιο) μου βγάζει μόνο μία σελίδα.

Θέλουμε το καλοκαίρι να πάμε με τα παιδιά (δύο αγόρια δύο χρονών) διακοπές για λίγες μέρες σε ξενοδοχείο πάνω στη θάλασσα (και μέσα αν γίνεται), σε αμμώδη παραλία με ρηχά νερά, που να έχει και πισίνα, και χώρους για να παίζουν τα κανιβαλάκια μου. Έχετε κάτι να προτείνετε? Προτιμούμε να αποφύγουμε τα νησιά (τελευταία πολύ απεργία πέφτει στα λιμάνια). Ευχαριστούμε εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...