Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ που, τι προτείνετε?


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες. Έκανα μια αναζήτηση πριν ποστάρω το θεματάκι, αλλά μάλλον κάτι δεν κάνω καλά, πχ, στο θέμα "διακοπές-προορισμοί" (ή κάτι τετοιο) μου βγάζει μόνο μία σελίδα.

Θέλουμε το καλοκαίρι να πάμε με τα παιδιά (δύο αγόρια δύο χρονών) διακοπές για λίγες μέρες σε ξενοδοχείο πάνω στη θάλασσα (και μέσα αν γίνεται), σε αμμώδη παραλία με ρηχά νερά, που να έχει και πισίνα, και χώρους για να παίζουν τα κανιβαλάκια μου. Έχετε κάτι να προτείνετε? Προτιμούμε να αποφύγουμε τα νησιά (τελευταία πολύ απεργία πέφτει στα λιμάνια). Ευχαριστούμε εκ των προτέρων.

Τολο ειναι εξω απο το Ναυπλιο 1.30 ωρα απο Αθηνα ξενοδοχεια μεσα στηνθαλασσα πας περπατωντας παντου. εχει τα παντα . για τα παιδια κ για εμας super!

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 529
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κατι πιο βορεια??? απο εμας τους βορινους λιγο δυσκολο να κανουμε τοσο ταξιδι, η μπεμπα μας ειναι 7 μηνων περιπου και λεμε τον αυγουστο να παμε για κανα μερες αλλα δεν ξερω που να ψαξω,αλλα και τι ακριβως να ψαξω !!

Η Ζωηρούλα μου μας άλλαξε την ζωή!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τολο ειναι εξω απο το Ναυπλιο 1.30 ωρα απο Αθηνα ξενοδοχεια μεσα στηνθαλασσα πας περπατωντας παντου. εχει τα παντα . για τα παιδια κ για εμας super!

 

 

Ναι, την έχω υπόψη μου την περιοχή, μήπως μπορείς να μας προτείνεις κανένα ξενοδοχείο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, την έχω υπόψη μου την περιοχή, μήπως μπορείς να μας προτείνεις κανένα ξενοδοχείο?

δεν θυμαμαι τωρα κανενα ονομα κολλησα οταν θυμηθω θα επανερθω. παντως εχει πολλα....

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε βρε κορίτσια για το Τολό, βλέπω ότι έχει άπειρα ξενοδοχεία, αλλά οι θάλασσες πώς είναι? Είναι καμιά από εκεί? Ποιες παραλίες είναι καλές? Έχουν ρηχά νερά? Έχουν άμμο? Για πείτε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλες. Έκανα μια αναζήτηση πριν ποστάρω το θεματάκι, αλλά μάλλον κάτι δεν κάνω καλά, πχ, στο θέμα "διακοπές-προορισμοί" (ή κάτι τετοιο) μου βγάζει μόνο μία σελίδα.

Θέλουμε το καλοκαίρι να πάμε με τα παιδιά (δύο αγόρια δύο χρονών) διακοπές για λίγες μέρες σε ξενοδοχείο πάνω στη θάλασσα (και μέσα αν γίνεται), σε αμμώδη παραλία με ρηχά νερά, που να έχει και πισίνα, και χώρους για να παίζουν τα κανιβαλάκια μου. Έχετε κάτι να προτείνετε? Προτιμούμε να αποφύγουμε τα νησιά (τελευταία πολύ απεργία πέφτει στα λιμάνια). Ευχαριστούμε εκ των προτέρων.

 

alice ειμαστε ιδια περιπτωση :) εχω διδυμα αγορακια 2 χρονων και λεμε να παμε στη ζαχαρω - εχουμε ξαναπαει χωρις παιδια - εχει ωραιες παραλιες και ειναι οικογενειακα

ακομα δεν εχω βρει καταλυμμα βεβαια, ειμαι στο ψαξιμο

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε βρε κορίτσια για το Τολό, βλέπω ότι έχει άπειρα ξενοδοχεία, αλλά οι θάλασσες πώς είναι? Είναι καμιά από εκεί? Ποιες παραλίες είναι καλές? Έχουν ρηχά νερά? Έχουν άμμο? Για πείτε!

 

 

Στο Τολό έχει αμμουδιά και είναι πολύ ρηχά ότι πρέπει για παιδιά, καθώς επίσης και η παραλία Καραθώνα στο Ναύπλιο εκεί έχει και φουσκωτά μέσα στην θάλασσα και απέξω! επίσης είναι ωραία και για τους γονείς. Εμείς πριν από δύο χρόνια περίπου είχαμε μείνει σε ένα ξενοδοχείο στα Ίρια που είναι εκεί κοντά και είχε και πισίνα και παιδική χαρά για τα παιδιά και ημιδιατροφή μαζί με άλλη μια οικογένεια είχαμε δύο αγοράκια περίπου 2 ετών και το καταευχαριστηθήκαμε.:-D

Πάντως αν μου έλεγες να διαλέξω θα διάλεγα Καραθώνα με κλειστά μάτια και Γενικότερα το Ναύπλιο (και φέτος εκεί θα την βγάλουμε γιατί είμαι από εκεί κοντά!!! είναι πολύ εξυπηρετικό και για τους γονείς (ομπρέλες-ξαπλώστρες χωρίς χρέωση αρκεί να πάρεις κάτι να πιείς ή να φάς και έχουν και καλές τιμές) ντουζιέρες αλλά και άπλα για δική σου ομπρέλα και πάρκινγκ τεράστιο και εστιατόρια για φαγητό!!! Για να μην αναφέρω το Ναύπλιο σαν πόλη που είναι απλά ΤΕΛΕΙΑ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

KΑΛΗΣΠΕΡΑ.Εχουμε αποφασισει για φετος να παμε για πρωτη φορα διακοπες με την 2 μηνων κορουλα μας στο Γυθειο και τα περιξ.Εχει καποιος να προτεινει καποιο σχετικα οικονομικο και συναμα αξιοπρεπες καταλυμμα?Επισης οσο αφορα τις παραλιες που αξιζει να παμε?

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα. Επειδη και εμεις ειμαστε στην ιδια φαση με πολλους εδω μεσα, δλδ με μωρο 7 μηνων και θελουμε καθαρη, οσο γινεται, παραλια, κοντα στην αθηνα και καταλυμα οσο γινεται πιο κοντα στη θαλασσα. Αλλα ταυτοχρονα να μπορεις να βγεις και μια βολτα με το καροτσι χωρις να χρειαστεις αυτοκινητο. Θελουμε πολλα; :lol:

 

Ειμαι αναμεσα σε κοκκωνι, βραχατι, ξυλοκαστρο, δερβενι και λουτρα ωραιας ελενης.

 

Ιδεες και αποψεις καλοδεχουμενες!

 

Καλο καλοκαιρι σε ολους!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Επειδη και εμεις ειμαστε στην ιδια φαση με πολλους εδω μεσα, δλδ με μωρο 7 μηνων και θελουμε καθαρη, οσο γινεται, παραλια, κοντα στην αθηνα και καταλυμα οσο γινεται πιο κοντα στη θαλασσα. Αλλα ταυτοχρονα να μπορεις να βγεις και μια βολτα με το καροτσι χωρις να χρειαστεις αυτοκινητο. Θελουμε πολλα; :lol:

 

Ειμαι αναμεσα σε κοκκωνι, βραχατι, ξυλοκαστρο, δερβενι και λουτρα ωραιας ελενης.

 

Ιδεες και αποψεις καλοδεχουμενες!

 

Καλο καλοκαιρι σε ολους!

 

ολα αυτα κοντα ειναι οποτε οπου κ να μεινεις κανεις εκδρομες.στο βαχατι που πηγα στο αλκυν οντως βγαινεις ευκολα με το καροτσι στην παραλια κ στον πεζοδρομο με τα μαγαζια

Link to comment
Share on other sites

KΑΛΗΣΠΕΡΑ.Εχουμε αποφασισει για φετος να παμε για πρωτη φορα διακοπες με την 2 μηνων κορουλα μας στο Γυθειο και τα περιξ.Εχει καποιος να προτεινει καποιο σχετικα οικονομικο και συναμα αξιοπρεπες καταλυμμα?Επισης οσο αφορα τις παραλιες που αξιζει να παμε?

Ευχαριστω πολυ!

Περάσαμε τέλεια εδώ το καλοκαίρι του 2007:

http://www.skoutaribeach.gr/el/

Υπέροχες διακοπές, ο γιος μας ήταν τότε 2 ετών, ήσυχα, καθαρά, πολύ άνετο δωμάτιο, εξαιρετική θάλασσα και το φαγητό τους σπιτικό, σκέψου ότι εγκατέλειψα κάθε ιδέα για μαγείρεμα για το παιδί, παρόλο που είχε κουζινάκι, γιατί έτρωγε ό,τι μαγείρευαν στο ξενοδοχείο με υλικά από τον κήπο τους.

Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα κοντα ειναι οποτε οπου κ να μεινεις κανεις εκδρομες.στο βαχατι που πηγα στο αλκυν οντως βγαινεις ευκολα με το καροτσι στην παραλια κ στον πεζοδρομο με τα μαγαζια

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Είδα όμως ότι με κουζινακι, που θα το χρειαστουμε, αγγίζει τα 200 ? τη βραδιά!!!

Κρίση ε; :shock:

Απο παραλία τι λέει εκεί γενικά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Περάσαμε τέλεια πέρυσι στον Πόρο -ευτυχώς γιατί φέτος δεν μας βλέπω να πηγαίνουμε πουθενά!- χωρίς παιδιά βέβαια αλλά υπήρχαν πολλές οικογένειες. Έχει μάλιστα ένα πολύ ωραίο ξεν/χείο εκεί το οποίο είναι ότι πρέπει για παιδιά με παιδότοπους, πισίνα ειδική κλπ. Magda's κάτι λέγεται.. Και πολύ κοντά. 2ώρες μέχρι Γαλατά και με το φέρρυ ούτε 5' για να περάσεις απέναντι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς τίποτα για Σύβοτα. Ψαχνω κατάλυμμα κατάλληλο για οικογένεια (παιδιά 5 κ 3 χρονών),κοντά στη θάλλασα, όχι ιδιαίτερα ακριβό (άτιμο μνημόνιο!!!).Πολλά ε;Αν κάποιος μπορεί να μου δώσει τα φώτα του τον ευχαριστώ εκ των προτερων!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς τίποτα για Σύβοτα. Ψαχνω κατάλυμμα κατάλληλο για οικογένεια (παιδιά 5 κ 3 χρονών),κοντά στη θάλλασα, όχι ιδιαίτερα ακριβό (άτιμο μνημόνιο!!!).Πολλά ε;Αν κάποιος μπορεί να μου δώσει τα φώτα του τον ευχαριστώ εκ των προτερων!!!

 

κλεισαμε στο edem οπως κ πο΄΄οι αλλοι απο δω!δεν πηγαμε ακομα,κοιτα κ συ

Link to comment
Share on other sites

Έχετε ακούσει καλά λόγια; Τιμές; Έχω βρει κάποια τηλέφωνα, αλλά ήθελα κάποια γνώμη απο κάποιον που έχει ακούσει ή έχει πάει...

 

για ιουλιο 15 μεριπου,45 ευρω.καποιοι που πηγαν θα βοηθοουσε να μας πουν!

Link to comment
Share on other sites

KΑΛΗΣΠΕΡΑ.Εχουμε αποφασισει για φετος να παμε για πρωτη φορα διακοπες με την 2 μηνων κορουλα μας στο Γυθειο και τα περιξ.Εχει καποιος να προτεινει καποιο σχετικα οικονομικο και συναμα αξιοπρεπες καταλυμμα?Επισης οσο αφορα τις παραλιες που αξιζει να παμε?

Ευχαριστω πολυ!

 

 

Εμεις μείναμε στο Σταυρό του Νότου στο Μαυροβούνι Γυθείου, πολύ ωραίο ξενοδοχείο, λογικες τιμές, μπροστα τη θάλασσα, καθαρό, μείναμε πολύ ευχαριστημένοι. Δεν είμασταν για μετακινήσεις με το μωρό οπότε ήταν ότι έπρεπε. Είχε χώρους με σκια όπου καθόμασταν με το μωρό, εστιατόριο μέσα όπου τρώγαμε. Το συστήνω ανεπιφύλακτα

 

iTLNp3.pnguQzNp3.png

 

If my heart can become pure and simple, like that of a child, I think there probably can be no greater happiness than this. -- Kitaro Nishida

Link to comment
Share on other sites

εμείς είχαμε πάει εδώ:

http://www.zeisedo.gr

όταν είμουνα έγκυος στα διδυμάκια μου

και με τον 2 χρονών (τότε) γιόκα μου!! και τον αντρούλη μου εννοείτε...

νέο κτίριο (τότε)... μύριζαν τα έπιπλα καινουργίλα..

είναι κοντά στο ναύπλιο το οποίο είναι γεμάτο με πλατείες και παιδικές χαρές!

σας το προτείνω!!

το αστεράκι μου (3/5/2007)

τα αγοράκια μου (23/12/2009)

Link to comment
Share on other sites

ΜΕΣΣΗΝΙΑ!!!!! Συνδυάζει ομορφιά, καθαρές και πανέμορφες παραλίες και οικονομία. επίσης είναι κοντά στην Αθήνα. Θα πρότεινα η έδρα ας να είναι η Καλαμάτα που έχει αρκετές επιλογές και καλή παραλία και να διοργανώνετε καθημερινά εκδρομές: μάνη, φοινικούντα, κορώνη, πύλο, μεθώνη κλπ κλπ.

cN3ep3.png
Link to comment
Share on other sites

ΜΕΣΣΗΝΙΑ!!!!! Συνδυάζει ομορφιά, καθαρές και πανέμορφες παραλίες και οικονομία. επίσης είναι κοντά στην Αθήνα. Θα πρότεινα η έδρα ας να είναι η Καλαμάτα που έχει αρκετές επιλογές και καλή παραλία και να διοργανώνετε καθημερινά εκδρομές: μάνη, φοινικούντα, κορώνη, πύλο, μεθώνη κλπ κλπ.

 

Καλησπερα,

Φετος θα παμε για λιγες μερες στον Αγιο Νικολαο στην Μεσσηνιακη Μανη, και συγκεκριμενα στο http://www.stephanou-inn.gr/profil_gr.htm.

Εχετε αποψη για το συγκεκριμενο καταλυμμα?

Link to comment
Share on other sites

θελω να παω διακοπες με την κοπελα μου ειναι οι πρωτες διακοπες για εκεινην ειναι 18 κ εγω 21 θελω καπου με ωραιες παραλιες καλη συγκοινωνια κ πλοιο απο πειραια!!!!! τι μου προτεινετε?????

Link to comment
Share on other sites

θα σας πρότεινα Σαντορίνη, Πάρο και Ιο. Ειναι νησιά που έχουν καλή συγκοινωνία, τουλάχιστον για τα 2 πρώτα που ξέρω, μπαράκια γιατι βράζει το αίμα σας, καλές παραλίες και σίγουρα ρομαντική ατμόσφαιρα!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...