Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια. μου αρεσει τοσο πολυ ο τιτλος.... ιστοριες με αισιο τελος......μακαρι κ η δικη μου ιστορια να εχει αισιο τελος. εγω δυστυχως ακομα ζω την ασχημη πλευρα. πριν απο 2 σχεδον εβδομαδες εκσνα αποξεση, γιατι η πρωτη μου εγκυμοσυνη ηταν παλλινδρομη, το σοκ....! ακομα προσπαθω να το ξεπερασω. εχω τρομερη στενοχωρια για το μωρακι μας που δεν αναπτυχθηκε..... σκεφτομαι το γνωστο γιατι, γιατι σε μενα, γιατι τωρα? θα καταφερω ποτε να κανω κ εγω παιδακια? ο γιατρος μιλαει για τυχαιο γεγονος, αλλα εγω φοβαμαι. πως θα ηρεμησω? θελω να προσπαθησουμε για παιδακι, αλλα φοβαμαι για τα αποτελεσματα. την προηγουμενη φορα δεν ειχα αγχος, ημουν ηρεμη κ χαρουμενη, τωρα θα ειμαι μεσα στο αγχος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

λοιπόν σου εύχομαι πολύ πολύ σύντομα να γράψεις κι εσύ το δικό σου αίσιο τέλος σε αυτή την ενότητα! και στο μεταξύ να σκέφτεσαι τα θετικά: υπήρξε σύλληψη άρα θα ξαναυπάρξει και πολύ σύντομα μάλιστα. με καλή εξέλιξη αυτή τη φορά. όχι άγχος και θετική σκέψη! όλα θα πάνε καλά αρκεί να το πιστέψεις! :D

Link to comment
Share on other sites

θελω παρα πολυ να το πιστεψω, απλα ηταν γερο το σοκ. βγηκα πολυ αποτομα απο το ποζ συννεφακι μου. εχασα λιγακι την ανεμελια της εγκυμοσυνης. νομιζα οτι ολα θα ειναι πολυ ευκολα κ οτι δε θα δυσκολευτουμε για τιποτα. προσγειωθηκα αποτομα....! αχ αντε να περασει ο καιρος να ερθει κ εμενα η ωρα μου.....θελω τοσο πολυ να γινω μανουλα να φερω ενα υγιες μωρακι στον κοσμο......μακαρι να βοηθησει ο θεουλης ολες οσες προσπαθουμε να κανουμε μωρακι.......

Link to comment
Share on other sites

este μου πριν πας για εξωσωματικη ....προτιμησε τον παραδοσιακο τροπο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Πολλες κοπελες με ενδομητριωση εμειναν εγκυος κανονικοτατα μια απο αυτες και εγω!!!!Παρε γνωμες πριν κανεις το βημα .....βγαλε το αγχος και προσπαθησε ....!!!!!!!!!!!Καλη επιτυχια σου ευχομαι οτι και να κανεις!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μηπως υπαρχει καμια κοπελα να μου συστησει εναν καλο γιατρο στη χαλκιδα? ο δικος μου ειναι στην αθηνα ειμαι ευχαριστημενη, αλλα επειδη μενω χαλκιδα θελω καποιον στην πολη μου, για να εχω καποιον πιο κοντα μου. θελω βεβαια να ειναι αξιοπιστος κ καλος. αλλιως ας μην αλλαξω......θα κανω πιο συχνες επισκεψεις αθηνα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Μαρία+Ανδρέας λυπάμαι πολύ γι' αυτό που σου συνέβει, εγώ είμαι ακόμα στην προσπάθεια (αν και δεν το βλέπω ούτε αυτόν τον μήνα, περιμένω περίοδο σε 7 μέρες και δυστυχώς έχω συμπτώματα περιόδου) :( !!!!!!

Επειδή το έψαξα και εγώ πολύ το θέμα του γιατρού, το ξεψείρισα εντελώς όμως, κατέληξα στον Οικονομίδη τον Μίλτο. Για εμένα είναι πολύ καλός γιατρός και κυρίως άνθρωπος. Αισθάνθηκα πολύ άνετα μαζί του από την αρχή και αυτό ήταν τελικά που έψαχνα. Συνεργάζεται με το Μητέρα. Έχω πολύ καλές εντυπώσεις. Δεν θέλω βέβαια να σε επηρεάσω αλλά εμένα μου κάνει σαν γιατρός. Και εμένα μου τον σύστησαν φίλες μου οι οποίες έμειναν πολύ ικανοποιημένες και κυρίως σε τοκετούς.

Φιλάκια πολλά!!!

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ νατασσα. μου συνεστησαν κ μια παυλου. να σου πω την αληθεια τον οικονομιδη τον εχω ακουσει κ απο αλλες κοπελες. θα το σκεφτω......

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!! ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΣΤΟ FORUM ΑΝ ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΜΗΝΕΣ!!

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΑΝTΡΕΜΕΝΗ 1,5 ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ Η ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΑΚΟΜΗ. ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ , ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ ΔΙΑΒΑΤΕΣ,ΟΡΜΟΝΕΣ ΚΑΛΕΣ, ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ( ΛΙΓΟ ΜΟΝΟ Η ΚΙΝΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΧΑΜΗΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ) ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΕΣΤ HUNNER, ΤΟ ΤΕΣΤ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΑΦΗ ΚΑΙ ΕΝΩ ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΚΙΝΗΤΑ ΣΠΕΡΜΑΤΟΖΩΑΡΙΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΗΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΣΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΒΛΕΝΝΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ ΤΑ ΣΠΕΡΜΑΤΟΖΩΑΡΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ, ΤΑ ΒΛΕΠΕΙ ΕΧΘΡΙΚΑ.

ΒΕΒΑΙΑ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ!!!!! ΑΠΛΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ!!

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΙ ΕΓΚΥMΟΣΥΝΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΠΕΛΘΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΒΙΑΖΟΜΑΣΤΕ , ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΕΕΙ ΜΙΚΡΟΙ (26 ΧΡΟΝΩΝ) ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ ΠΑΩ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ Ν'ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ, ΤΟ ΘΕΛΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ,

ΚΑΤΑΛΗΞΑΜΕ ΣΤΗ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΣΤΟ ΙΑΣΩ, ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΕΝΕΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΣΠΑΣΕΙ ΤΟ ΩΑΡΙΟ.

ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΙΣΙΟ ΤΟ ΤΕΛΟΣ!!!!!!!!!ΑΠΛΑ ΕΧΩ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ, ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ 2009 ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ :P:P:P

as1cEXX08j-0030NjQ3MWJ8MjAxOTI0YnxJXCdtIHByZWduYW50.gifMarchBaby.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Αυτό το θέμα το άνοιξα πριν 1 χρόνο και κάτι για να παίρνουμε όλες θάρρος και να βλέπουμε ότι ΝΑΙ, για όλες μας έρχεται αργά ή γρήγορα το αίσιο τέλος. Αυτή τη στιγμή που σας γράφω κοιμάται το μωράκι μου στο κρεβατάκι του και είμαι πολύ συγκινημένη που πριν ένα χρόνο είχα αυτές τις αγωνίες και μετά οι προσπάθειές μου επιτέλους δικαιώθηκαν. Όσες ανησυχείτε για το πότε θα έρθει το αίσιο τέλος στις δικές σας προσπάθειες να έχετε στο νου σας ότι μπορεί ίσως ν΄αργήσει λίγο, μπορεί να περάσετε περιόδους έντονης ψυχολογικής κούρασης και απογοήτευσης, αλλά πιστέψτε με, τελικά θα έρθει! Ήμουν κι εγώ πριν 1 χρόνο στη θέση σας και πολλές φορές δεν πίστευα ότι θα άλλαζε κάτι. Να διαβάζετε συνεχώς τις απίστευτες ιστορίες με αίσιο τέλος που έχουν γραφεί εδώ για να μην το βάζετε κάτω. Χαίρομαι πολύ που το θέμα μου έχει αποτελέσει τονωτική ένεση για τόσες γυναίκες που ξέρω ακριβώς πώς αισθάνονται τώρα που προσπαθούν να αποκτήσουν το πολυπόθητο μωρό τους!....

Link to comment
Share on other sites

Ασ πω και εγώ λοιπόν την ιστορία μου, ετσι για να παίρνουν κουράγιο οι γυναίκες που θελουν να γίνουν μάνες.Είμαι στα σαράντα τώρα.Πρίν 3 χρόνια είχα μια αποβολή.Μετά αρχισε ο αγώνας για την προσπάθεια δεύτερης εγκυμοσύνης.Ελεγχο συνέχεια στην γυναικολόγο, αγχος αγχος αγχος και στεναχώρια.Σπερματέγχυση ξανά και ξανά.Ούτε εγώ προβλημα ουτε ο αντρας μου είχαμε.Αλλάζω γιατρό και πηγαίνω αποφασισμένη για εξωσωματική, και έτσι αρχισα να αγχώνομαι για το που θα έβρισκα τα χρηματα.Αρα λοιπόν μεταφέρθηκε το άγχος μου σε άλλο τομέα.Πήγα και μου εκλεισε ραντεβού τον επόμενο μήνα.Ε κορίτσια όσο και να μην το πιστεύετε όταν πήγα ημουν εγκυος.Τελικα ολα ηταν στο μυαλό μας και μας ειχε διαλύσει το ΑΓΧΟΣ.Τώρα να σας συμβουλεύσω ότι δεν θελει άγχος, αυτό δεν ελεγχετε ευκολα.Τώρα εχω ενα αγγελούδι 5,5 μηνών κοριτσάκι γλύκα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σήμερα γέννησε μια φίλη μου 40 χρονών ύστερα από αποβολή και αποτυχημένες εξωσωματικές ένα υγιέστατο κοριτσάκι!!! Είμαστε πολύ συγκινημένοι γιατί είναι πολύ καλός άνθρωπος και το άξιζε. Όταν γεννήθηκε η κόρη μας, είχε χαρεί πάρα πολύ παρόλο που θα είχε κάθε λόγο να ζηλέψει, μας έκανε δυο κούτες δώρα, και προσευχόμασταν να έρθει γρήγορα και η σειρά μας να τη συγχαρούμε.

Να της ζήσει !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΛΙΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΚΑΛΗ ΕΠΥΤΥΧΙΑ

Για να πέρνεται κουράγιο σας γράφω την δική μου περίπτωση που ήταν αρκετά δύσκολη.

Μετά απο πολλα χρόνια σχέσης παντρεύομαι τον συμμαθητή μου απο το λύκειο που είμασταν ήδη ζευγάρι 9 χρόνια. Παντρευόμαστε και ενώ προσπαθούμε για παιδί δεν έρχεται.........

Μας λέει ο γιατρός ότι υπάρχει κυρσοκύλη η οποία προφανώς έχει κάνει

ζημιά στο σπέρμα. Ο έλεγχος με συχνά σπερμοδιαγράμματα δείχνει ότι παιδί

θα μπορούμε να κάνουμε μόνο στον ύπνο μας ......... αφού τα αποτελέσματα είναι χάλια. Και όμως μετά απο 2ο προσπάθειες εξωσωματής είμαστε και οι δύο 36 χρονών και έχουμε την 15 μηνών κορούλα μας!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

ΛΙΑ εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία μην χάνεις το κουράγιο σου, και να ξέρεις ότι αξίζουν και κάποιες θυσίες και να ακούσεις την παιδική φατσούλα να σε φωνάζει μανούλα!!!

 

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!!!!!

 

ΦΙΛΙΑ:D

Link to comment
Share on other sites

Είπα να γράψω και εγώ μια και εμένα πλέον η ιστορία μου είχε αίσιο τέλος. Εν τάχει (γιατί το αίσιο τ΄λος είναι δύο μηνών κορίτσαρος και πρέπει σε λίγο να φάει...) προσπαθούσαμε με τον άντρα για περίπου 15΄-16 μήνες 29 ετών και οι δύο. Μέσα σ'αυτό το διαστημα μετά απο πολλές εξετάσεις βρέθηκε οτι εκτος απο εμένα που είχα πολυκυστικές (αλλά αυτό το ξέραμε) οτι και ο σύζυγος είχε κιρσοκήλη τρίτου βαθμού και πρόβλημα με το σπέρμα (χαμηλή κινητικότητα και μολίς 5% φυσιολογική μορφολογία). Ξεκινήσαμε με σπερματεγχύσεις, κάναμε 2 μηδενικό αποτέλεσμα. Κάνω σαλπιγγογραφία και μου βρίσκει υδροσάλπιγγες....Κάνω λαπαροσκόπηση και τελικά φαίνεται οτι δεν είχα υδροσάλπιγγες, μια χαρά διαβατές ήταν και μου κάναν ντριλλινγκ ωοθηκών για τις πολυκυστικές μου....Κάνουμε άλλες δύο σπερματεγχύσεις και πάλι τίποτα...Μετά απο συζήτηση με τον άντρα μου και τον γιατρό μου αποφασίσαμε να περάσει το καλοκαίρι (είχαμε πιάσει Ιούνιο) και απο Σεπτέμβριο ξεκινάμε εξωσωματική μια και εγώ είμουν στα πρόθυρα; νευρικής κρίσης. Τα βροντάμε λοιπόν όλα κάτω και το ρίχνουμε έξω....Τι ξενύχτι ήταν αυτό....Έρχετε ο Ιούλιος και περιμένω περίοδο...Αν και με πολυκυστικές ο κύκλος μου ήταν πάντα 28 ημερών...Έχω λοιπόν 2 μέρες καθυστέρησης και μετά απο πολύ πίεση κάνω ένα τεστ το οποίο βγήκε αρνητικό...περνάνε άλλες 2 μέρες ξανακάνω τεστ ξανά αρνητικό. Την επομένη μετά απο ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ πίεση πάω για χοριακή...25 Ιουλίου πήρα τα αποτελέσματα...244 μονάδες!!!!Είχα μια καταπληκτική εγκυμοσύνη με ελάχιστα προβληματάκια (τα οποία εγώ κυρίως τα είχα στο μυαλό μου). Γέννησα φυσιολογικά στις 26-03-2009 ένα υγιέστατο κοριτσάκι!!!!! Σας εύχομαι πολύ σύντομα να ζήσετε αυτό που ζώ και να μας το διηγηθήτε!!!!!Και να θυμάστε οτι το άγχος είναι εξαιρετικά κακός σύμβουλος!!!!!Εγώ με το που απελπίστηκα και είπα πάω για εξωσαωματική μας ήρθε φυσιολογικά....Και πάλι καλή επιτυχία κοριτσάκια μου!!!!Σας φιλώ γλυκά!!!

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΕΣ...σας διαβάζω πάρα πολυ καιρό αν και πρίν λίγες μέρες αποφάσισα να κάνω εγγραφή...κάνουμε προσπάθιες με τον αντρα μου εδω και 2 χρόνια εχω πολυκιστικές ωοθήκες αλλα δεν ειναι σε φάση για καποια επέμβαση απλά εχω την ανωμαλία της περιόδου επίσεις εχω και υποθειροιδεισμό(όλα τα καλά) βέβαια οι τιμες στης ορμονες μου ειναι καλές πλέων παντα με χαπι καθημερινά ...στα 2 χρόνια προσπάθειας ειχαμε μια αποβολή πρίν ενα χρόνο απο κει και πέρα τήποτα...πριν απο κανένα μηνα πήγαμε στον γιατρό γιατι είδαμε οτι απο μονη μας δεν βλέπουμε φώς μου έκανε υπέρηχο την δέυτερη μέρα της περιόδου ολα μια χαρά απο τον υπέρηχο την έννατη μέρα μου έκανε σαλπιγγογραφία όλα μια χαρά και πάλι κανένα πρόβλημα στο καπάκι δίνει στον άντρα μου να κάνει σπερμοδιάγραμμα (τι δύσκολη εξέταση χιχιχιχι :) ) τα αποτελέσματα super μέχρι που του είπε ο γιατρός να ερχεσε να σε πέρνω δείγμα για τους υπόλοιπους....μπορώ να πω οτι με τα αποτελέσματα τον εξετάσεων και των δυο μας εμεινα αρκετά ευχαριστημένη και αισιόδοξη αλλα πάλι μέσα μου έχω μια απελπισία και ένα αγχος που θέλω να αποβάλω αλλα δέν....τώρα θα πρέπει να περιμένω και πάλι περίοδο να πάρω απο την δέυτερη μέρα και για 5 μέρες το clomiphen και την 14η μέρα του κύκλου να παω να με κάνει υπέρηχο και μια ένεση pregnyl 5000....μου έδωσε πολλες ελπίδες ο γιατρός μέχρι που μου είπε αντε ετοιμάσου για bebe εγω πάλι με το σαράκι μέσα μου να με τρώει.....συγνώμη κορίτσια αν σας κούρασα αρκετά αλλά πιστέυω πως καποιος που δεν σε ξέρει και περνάει ιδια κατάσταση με την δική σου μπορεί να σε καταλάβει καλύτερα απο τα άτομα που είναι γύρω σου που πολλες φορές τα άτομα αυτά σε αγχόνουν περισσότερο και σε κάνουν και μεγαλύτερο κακό....σας ευχαριστώ πολυ καλη επιτυχία σε όλες και σε όσες εχουν ζήσει αυτό το θάυμα να εισται πάντα καλά και να σας ζήσουν τ'αγγελουδάκια σας ...:***

459830qyqjkq81to.gif

Link to comment
Share on other sites

antzi35 με το καλό να γνωρίσεις σύντομα και εσύ το ΘΑΥΜΑ της μητρότητας!!!!!

Σου το εύχομαι ολόψυχα:D

Έχω και εγώ καταγωγή απο την όμορφη Κρήτη, απο χωριό

των Χανίων, αλλά μένω Θεσσαλονίκη.

Έρχομαι στο νησάκι μας κάθε καλοκαίρι για διακοπές!!!

 

Φιλιά, και καλή επυτυχία στις προσπάθειές σας!!!!!

:D:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα. Προσπαθούμε με τον άντρα μου αρκετό καιρό για ένα bebe αλλά τίποτα. Έχουμε κάνει και οι δυο εξετάσεις και είμαστε μια χαρά. Ο ουρολόγος που έκανε ο άντρας μου το σπερμοδιάγραμμα μας είπε ότι θα επιτευχθεί εγκυμοσύνη με φυσιολογικό τρόπο. Εγώ βλέπω όμως να περνάει ο καιρός και τίποτα δεν γίνεται. Ίσως είναι το ψυχολογικό τι να πώ.Το σίγουρο είναι πως δεν νοιώθω μόνη μου γιατί διαβάζω ότι υπάρχουν και άλλες κοπέλες με τις ίδιες ανησυχίες!

Καλή επιτυχία σε όλες τις υποψήφιες μανούλες!

Link to comment
Share on other sites

mariav σ'ευχαριστώ πάρα πολυ για της ευχές σου να σαι καλά αν και δεν είμαι απο κρήτη ο άντρας μου είναι από Ηράκλειο αλλά μετά απο 3 χρόνια που ζώ εδώ νιώθω κομμάτι της :) :) :)

459830qyqjkq81to.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια επειδή είμαι πολύ χαρούμενη θα το γράψω εδώ για να δώσω κ θάρρος σε εσάς που προσπαθείτε:

η αδερφούλα μου μόλις έμαθε ότι είναι εγκυος μετά από 8 χρόνια γάμου κ μετά από μία κ μοναδική επιτυχημένη εξωσωματική σε πολύυυυ γνωστό γιατρό!!

Με το καλό κ σε εσάς!!

D9kvp2.png?3X2batCM

Link to comment
Share on other sites

yioupi , συγχαρητήρια για την αδερφούλα σου,

όλα να πάνε καλά, να έχει μια όμορφη εγκυμοσύνη,

και να έχει πάντα όσους την αγαπούν δίπλα της!!!!!

Τελικά αυτά τα 8 χρόνια γάμου είναι σημαδιακά.....

Και εγώ μετά απο 8 χρόνια γάμου έμεινα έγκυος!!!!

 

 

 

Φιλάκια!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

GEA, αφού κάνατε έλεγχο σπέρματος με τον άντρα σου

και είναι όλα καλά μην φοβάσαι, είναι θέμα χρόνου να μείνεις

έγκυος. Φυσικά και δεν είσαι η μόνη που προσπαθεί. Πολύς κόσμος

προσπαθεί και ελπίζει σύντομα να νοιώσει την χαρά της μητρότητας.

Το εύχομαι ολόψυχα και σε σένα, και είμαστε όλοι εδώ να σε εμψυχώνουμε και να τα λέμε.!!!!!

 

Φιλία!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ (ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΜΟΛΙΣ ΕΓΓΡΑΦΤΗΚΑ). ΕΙΜΑΙ 30 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΛΕΙΝΩ ΕΝΑΝ ΧΡΟΝΟ ΓΑΜΟΥ. ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΣΧΕΔΟΝ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΣΥΛΛΑΒΩ. ΕΤΣΙ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ. Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΑ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΦΑΝΗΚΕ ΟΤΙ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΙΩΜΕΝΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ Η ΟΠΟΙΑ ΒΓΗΚΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΛΥΠΟΔΑ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΠΙΘΑΝΟΛΟΓΕΙ ΟΤΙ ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΟΥΜΕ. ΑΥΤΑ ΟΛΑ ΕΓΙΝΑΝ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΩ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΒΗΜΑΤΑ (ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΤΟΝ ΕΠΙΣΚΕΦΘΟΥΜΕ), ΕΚΕΙΝΟΣ ΟΜΩΣ ΙΣΧΥΡΙΖΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΛΙΓΩΝ ΜΗΝΩΝ ΘΑ ΣΥΛΛΑΒΩ. ΤΟΣΟ ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΟΣΟ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΑΝΗΣΥΧΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΡΕΛΟΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!μολις γραφτηκα και δε ξερω ακομα και πολλα απο εδω!οποτε εαν κανω καποιο λαθος να με συγχωρεσετε και να με διορθωσετε!

καταρχας χαιρομαι πολυ που σας βρηκα!εγω εχω ενα μικρο θεματακι που ακομα δε ξερω εαν ειναι προβλημα αλλα εχω αγχωθει πολυ!

Ειμαι παντρεμενη 1 χρονο και ενω εχουμε ελευθερη επαφη απτην αρχη ακομα δεν εχω δει αποτελεσμα! Βεβαια δεν το κυνηγαω οπως εσεις εδω μεσα γιατι απλα δε ξερω πως!εδω διαβασα πολλα! το προβλημα μου ειναι οτι εγω δεν εχω καθολου σταθερο κυκλο!δε ξερω γενικως ποτε θα αδιαθετησω! για παραδειγμα το μαρτιο αδιαθετησα 8/3, τον απριλιο 12/4 και τωρα το μαιο 26/5 , οποτε εγω δε ξερω ποτε εχω ωορρηξια! ο αντρουλης μου εχει αγχωθει και θελει να κανει σπερμοδιαγραμμα αλλα μου εχει δηλωσει οτι εαν εχει προβλημα θα με χωρισει γιατι δε θελει να με χαντακωσει αφου δε θα μπορουμε να κανουμε παιδι!!! οταν συζηταμε για εξωσωματικη ειναι απολυτα αρνητικος! φοβαται οτι δε θα χρησιμοποιηθει το δικο του σπερμα και παντα θα ειναι με αμφιβολια οτι δεν ειναι δικο του το παιδι!!!!ααα ξεχασα να σας πω ειναι μολις 28 χρ. και εγω 27.!!! τη τριτη εχω ραντεβου στο γυναικολογο μου για να συζητησουμε για πρωτη φορα το τι μπορουμε να κανουμε και απτο τηλεφωνο μου ειπε για τα χαπια ωορρηξιας! ευχομαι να μας πανε ολα καλα!!! και ελπιζω να μου φερετε γουρι!!! συγνωμη εαν σας κουρασα, αλλα ηθελα να τα μοιραστω με ατομα που ξερω οτι με καταλαβαινουν!!!!

Link to comment
Share on other sites

angel kai tina

καλως ηρθατε :D και να ξερετε πως δεν χρειαζεται αγχος...

ευχομαι να πανε ολα καλα και με τις 2 σας...

η παρεα μας ειναι super και ελπιζω να σας βοηθησει πολυ!!!

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου TE.ANGEL και καλώς ήρθες!

Αν και μάλλον είμαστε σε λάθος topic (ακόμα δεν έχουμε φτάσει στο αίσιο τέλος...) έχω να σου πω τα εξής: Κατ' αρχας έχω και ΄γω το ίδιο πρόβλημα με τον κύκλο μου γεγονός που καθιστά την έυρεση των γόνιμων ημερών ιδιάιτερα δύσκολη. Εγώ δοκίμασα τα τεστ ωορρηξίας αλλά μάλλον περισσότερο μπερδεύτηκα παρά με βοήθησαν. Μία λύση είναι να συνεννοηθείς με το γιατρό σου να κάνεις υπέρηχο ώστε να γνωρίζεις ακριβώς σε ποια φάση του κύκλου βρίσκεσαι. Θα είναι λίγο ταλαιπωρία αλλά τουλάχιστον θα είσαι βέβαιη ότι ξέρεις τί σου γίνεται! Καλό είναι να κάνει ο σύζυγός σου σπερμοδιάγραμμα και ας μην ανησυχεί...και πρόβλημα να υπάρχει, συχνότατα λύνεται. Ας μη φτάνει κατευθείαν στην καταστροφή...ότι δε μπορεί να κάνει παιδιά!!! Επιπλέον είναι πολύ νωρίς να συζητάτε για εξωσωματική! Είστε τόσο νέοι...Παρεμπιπτόντως γιατί να μη χρησιμοποιήσουν το δικό του σπέρμα;;; Φαντάζομαι το λέει χαριτολογώντας...Στην τελική ας κάνει τεστ dna!!!! Τέλος γιατί θα σε κούρασα, αν και δεν είμαι ειδική δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να πάρεις χάπια τη στιγμή που δεν έχει βεβαιώθει ότι το πρόβλημα αφορά στην ωορρηξία; Έτσι έπαιρνα και γω αντισυλληπτικά προκειμένου να προκαλέσω μεγαλύτερη ωορρηξία μετά και τελικά υπήρχαν άλλα εντελώς άσχετα προβλήματα. Έχασα και χρόνο και επιπλέον απογοητέυτηκα...

Καλή τύχη!

Link to comment
Share on other sites

athina 15 σευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σου!απλα τα σκεφτομαι ολα!ολες τις περιπτωσεις με τις οποίες μπορουμε να κανουμε παιδι!ειμαι παρα πολυ αγχωμενη και εγω και ο αντρας μου!

Χθες εμαθα οτι μια φιλη μου ειναι εγκυος και στεναχωρηθηκα παρα πολυ για μενα, χαρηκα πολυ γα εκεινη αλλα για μενα.......!!!Μονο τρεις μήνες προσπαθησε και εμεινε και εγω 10 μηνες και τιποτα!!!Είμαι πολυ απογοητευμένη!!!

Το Σάββατο θα παμε στο γυναικολογο μου να το συζητήσουμε και να δουμε τι θα μας προτείνει!!

Και εαν υπαρχει πρόβλημα?Τι θα κάνω? γιατι και αυτό σε μενα?Γιατι να μπορω να κανω ενω παιδακι φυσιολογικά χωρίς βοηθηματα, χωρίς τίποτα?

Γιατι?????

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...