Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

geia sas...

mou fainetai periergo poy grafw edw alla ....

ola eginan poli perierga....

ton teleytaio mina i periodos moy den emfanistike.perimename mia evdomada kai apofasisa na kanw test!

vgike 8etiko!!!periergo sinais8ima !!!!alla teleio!!!....

tin triti poy mas perase piga sto giatro me ton andra moy.

to teleytaio 2mino exw kanei para polles eksetaseis...mazi me aytes kai aksoniki anw kai katw koilias..alla den eixa endeikseis egkimosinis

fisika ipologizontas tis meres kataliksame oti emeina egkios meta tin aksoniki kai kapws eixame ka8isixastei...

pigame tin triti sto giatro,toy eipa to istoriko moy, me ka8isixase vevaia kai o an8rwpos giati etsi opws fainontan ta pragmata 8a itan ola kala...

otan kaname meta ton iperixo vrikame oti imoyn stin 12(!!!!) evdomada kiisis kai eixa 2 mines periodo...ara oles moy oi eksetaseis epivarinan oxi mono emena...alla kai kapoion mesa stin koilia moy......

telika kataliksame stin diakopi tis kiisis....

konteyw na pe8anw....mia klaiw...mia xanomai....mia den niw8w tipota....eimai ka8e stigmi kai me alli dia8esi....

ti eftaikse ayto to plasmataki????

giati?????

i skepsi na to kratisoyme eixe megalo risko...

kai an....an....eixame provlima argotera?

milisame kai me alloys giatroys kai mas eipan oti mia aksoniki isoytai me 30-50 aktinografies....

konteyw na trela8w....eixa kanei tosa oneira...to i8ela toso poli kai as ir8e xwris na to perimenoyme...

sto mialo moy einai diarkws i eikona toy iperixoy poy to eida....na koynietai....ena an8rwpaki toso da...

 

Καλή μου κοπέλα, σταμάτα να βασανίζεσαι....δεν βοηθάει αυτό καθόλου...Δυστυχώς πρέπει να ζήσεις με αυτό...

Κοίτα μπροστά, πάντα πρέπει να κοιτάμε μπροστά στη ζωή...ίσως όταν ηρεμήσεις μπορέσεις να βρεις για ποιο λόγο έπρεπε να γίνει ό,τι έγινε..

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Vsi, κοπέλα μου,

 

Όντως είναι τραγικό αυτό που βίωσες.. και ο τρόπος με τον οποίο το βίωσες..

 

Μόλις πριν 10 μέρες αναγκάστηκα κι εγώ να προχωρήσω σε απόξεση μιας και το δικό μου μωράκι αποφάσισε πως ήταν καλύτερα στον ουρανό σαν αγγελάκι.. Σταμάτησε ξαφνικά στην 9η βδομάδα να χτυπά η καρδούλα του. Εγώ είχα κάνει εξωσωματική οπότε καταλαβαίνεις πόσο πολύ το θέλαμε και πόσο πολύ χαρήκαμε με την έλευσή του... Όταν πήγα να κάνω υπέρηχο, έτσι στο ξεκάρφωτο γιατί είχα ένα προαίσθημα, με το που άκουσα τη λέξη "εκφυλισμένος σάκος" με έλουσε κρύος ιδρώτας και παραλίγο να με καταπιεί το πάτωμα..

 

Την άλλη μέρα κιόλας προχωρήσαμε στην απόξεση.. Κι εμένα με βασανίζουν όλα αυτά τα ερωτήματα που θέτεις.. Όμως μάζεψα τις δυνάμεις μου και κανόνισα ήδη την μελλοντική μου πορεία.. τέλος Αυγούστου ξεκινάω πάλι προσπάθεια εξωσωματικής και ειλικρινά ανυπομονώ..

 

Όταν νιώσεις κι εσύ έτοιμη είμαι σίγουρη ότι θα προχωρήσεις μπροστά και θα βγεις και πάλι νικήτρια!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΝ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ.

ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΕΙΜΑΙ 10 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ(ΗΜΟΥΝΑ),Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΕ ΚΑΡΔΙΑ,ΕΙΧΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΡΙΝ,ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΧΩΝΕΨΩ,ΕΙΝΑΙ ΤΟ 2 ΜΩΡΟ ΠΟΥ ΧΑΝΩ ΜΕΣΑ ΣΕ 5 ΜΗΝΕΣ.ΣΤΗ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΚΥΗΣΗ Η ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΕΔΕΙΞΑ ΤΡΙΣΩΜΙΑ 21 ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗ ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ ,ΤΥΧΑΙΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ.ΤΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ,ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ,ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΑΥΡΙΑΝΗ ΜΕΡΑ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΕΚΡΟ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ,ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΘΑ ΠΙΑΝΩ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΚΛΑΙΩ ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ..............ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟ ΛΕΩ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΚΟΥΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΤΟ ΚΛΑΜΑ.ΟΛΟ ΛΕΩ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΑΡΑΓΕ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΠΟΤΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ?

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΕΣ:-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΝ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ.

ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΕΙΜΑΙ 10 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ(ΗΜΟΥΝΑ),Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΕ ΚΑΡΔΙΑ,ΕΙΧΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΡΙΝ,ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΧΩΝΕΨΩ,ΕΙΝΑΙ ΤΟ 2 ΜΩΡΟ ΠΟΥ ΧΑΝΩ ΜΕΣΑ ΣΕ 5 ΜΗΝΕΣ.ΣΤΗ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΚΥΗΣΗ Η ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΕΔΕΙΞΑ ΤΡΙΣΩΜΙΑ 21 ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗ ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ ,ΤΥΧΑΙΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ.ΤΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ,ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ,ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΑΥΡΙΑΝΗ ΜΕΡΑ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΕΚΡΟ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ,ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΘΑ ΠΙΑΝΩ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΚΛΑΙΩ ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ..............ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟ ΛΕΩ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΚΟΥΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΤΟ ΚΛΑΜΑ.ΟΛΟ ΛΕΩ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΑΡΑΓΕ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΠΟΤΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ?

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΕΣ:-(:-(:-(

 

Κοπέλα μου δεν μπορώ να σου πω τίποτα για να σε κάνω να νιώσεις καλύτερα....μόνο ότι σε καταλαβαίνω άπειρα....

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σιμέλα,

 

Δεν είσαι μόνη σου..

 

Κι εγώ πήγα για υπέρηχο όταν ήμουν 9 εβδομάδων και η καρδούλα του είχε σταματήσει.. Προχώρησα κι εγώ σε απόξεση..

 

Ο πόνος μεγάλος και βαθύς αλλά η ελπίδα κρυφοκοιτάει από την κλειδαρότρυπα.. Πρέπει να πάρουμε το χρόνο μας και όταν νιώσουμε έτοιμες σωματικά και ψυχικά να προχωρήσουμε παρακάτω..

 

Θα γίνουμε κι εμείς μανούλες.. αυτό είναι σίγουρο.. αλλά το ΓΙΑΤΙ θα παραμένει πάντα αναπάντητο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα γίνουμε κι εμείς μανούλες.. αυτό είναι σίγουρο.. αλλά το ΓΙΑΤΙ θα παραμένει πάντα αναπάντητο...

 

Αυτό είναι σίγουρο domnina μου!!!

Όσο για το ΓΙΑΤΙ θα το απαντήσεις κάποια στιγμή, αλλά πολύ μετά....

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σιμέλα,

 

Δεν είσαι μόνη σου..

 

Κι εγώ πήγα για υπέρηχο όταν ήμουν 9 εβδομάδων και η καρδούλα του είχε σταματήσει.. Προχώρησα κι εγώ σε απόξεση..

 

Ο πόνος μεγάλος και βαθύς αλλά η ελπίδα κρυφοκοιτάει από την κλειδαρότρυπα.. Πρέπει να πάρουμε το χρόνο μας και όταν νιώσουμε έτοιμες σωματικά και ψυχικά να προχωρήσουμε παρακάτω..

 

Θα γίνουμε κι εμείς μανούλες.. αυτό είναι σίγουρο.. αλλά το ΓΙΑΤΙ θα παραμένει πάντα αναπάντητο...

Αυτο το ΓΙΑΤΙ δεν εχω σταματησει να το φωναζω, 1 μηνα τωρα...Ξυπναω κ κοιμαμαι με αυτο....Γιατι στο μωρο μου,γιατι σε μενα,γιατι τοσος πονος γιατι αυτη η 1 περιπτωση στις 1000 να ειναι η μπεμπα μου,γιατι δεν υπαρχει ξεκαθαρη αιτια στη δισχιδη ραχη,γιατι αφου προσεχα,γιατι να μην εχω το μωρο μου μεσα μου σημερα,στον 6ο μηνα,γιατι τον Αυγουστο να ειμαι με αδεια αγκαλια...

Δεν ειμαι σιγουρη εαν θα παρουμε ποτε απαντηση...Μαλλον πρεπει να μαζεψουμε τα κομματια μας κ να προχωρησουμε μπροστα χωρις αυτες τις απαντησεις....

NKyqp3.png

Zl2kp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη διάρκεια της 2ης εγκυμοσύνης μου(στον γιο μου) αντιμετώπισα ένα-ευτυχώς-παροδικό πρόβλημα και άρχισα να λέω αυτό το γιατί... η μάνα μου(που από τα 27 της αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα με την υγεία της) είπε κάτι που τότε μου φάνηκε πολύ σκληρό : Ποτέ δεν είπα γιατί Θεέ μου αλλά γιατί όχι και σε μένα και με αποστομωσε....

Αυτό μου δίδαξε πολλά....

Γιατί πρέπει τα άσχημα να συμβαίνουν πάντα σε άλλους; Καθημερινά σκάνε βόμβες γύρω μας, κάποια στιγμή θα πέσει και στο κεφάλι μας....

Πέντε χρόνια μετά, όταν η βόμβα έσκασε στο δικό μου κεφάλι τα λόγια αυτά της μάνας μου με στήριξαν όσο τίποτα άλλο στον κόσμο....

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όπως προείπα η ελπίδα κρυφοκοιτάει από την κλειδαρότρυπα.. Σιγά σιγά θεριεύει, δυναμώνει και δειλά δειλά κάνει την εμφάνισή της...

 

Θέλω να πιστεύω ότι όλες μας είμαστε σε καλό δρόμο για να τη συναντήσουμε...

Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΟΛΩΝ ΜΑΣ,ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ.... ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΟ :-(ΜΗΤΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ,ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑ ΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΖΗΣΩ ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ,ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝΕ ΤΟΣΟ ΧΑΛΙΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ,ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΤΑ 2 ΧΑΠΙΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ,ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΟ ΠΕΡΑΣΑ ΜΕ ΦΡΙΧΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΚΑΙ ΕΝΤΟΝΗ ΑΙΜΟΡΑΓΙΑ ΚΑΘΕ ΤΕΤΑΡΤΟ ΕΠΙΣΚΕΠΤΟΜΟΥΝΑ ΤΗ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΓΑ,ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΝΑ ΠΕΦΤΟΥΝΕ....ΕΛΕΓΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΞΗΜΕΡΩΣΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ.....ΤΩΡΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΑΠΟ ΤΗ ΝΑΡΚΩΣΗ ΘΟΛΩΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΛΥΠΗ ΟΧΙ ΑΚΟΜΑ ,ΝΙΩΘΩ ΑΠΛΑ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΗ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΟΝΑΩ ΠΙΑ...

ΑΥΡΙΟ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΩ ΣΥΝΕΛΘΕΙ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΗ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ....

ΝΑ ΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ,ΜΑΚΑΡΙ ΘΕΕ ΜΟΥ:-(:sad::-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΟΛΩΝ ΜΑΣ,ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ.... ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΟ :-(ΜΗΤΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ,ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑ ΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΖΗΣΩ ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ,ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝΕ ΤΟΣΟ ΧΑΛΙΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ,ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΤΑ 2 ΧΑΠΙΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ,ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΟ ΠΕΡΑΣΑ ΜΕ ΦΡΙΧΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΚΑΙ ΕΝΤΟΝΗ ΑΙΜΟΡΑΓΙΑ ΚΑΘΕ ΤΕΤΑΡΤΟ ΕΠΙΣΚΕΠΤΟΜΟΥΝΑ ΤΗ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΓΑ,ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΝΑ ΠΕΦΤΟΥΝΕ....ΕΛΕΓΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΞΗΜΕΡΩΣΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ.....ΤΩΡΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΑΠΟ ΤΗ ΝΑΡΚΩΣΗ ΘΟΛΩΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΛΥΠΗ ΟΧΙ ΑΚΟΜΑ ,ΝΙΩΘΩ ΑΠΛΑ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΗ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΟΝΑΩ ΠΙΑ...

ΑΥΡΙΟ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΩ ΣΥΝΕΛΘΕΙ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΗ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ....

ΝΑ ΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ,ΜΑΚΑΡΙ ΘΕΕ ΜΟΥ:-(:sad::-(

 

 

:cry::cry::cry::cry:

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Γιατι???? παει μια εβδομάδα που εκανα αποξεση κ μπορείτε να φανταστείτε πως ήμουν κ τι ψυχολογία ειχα (και έχω)...Οταν η μάνα μου εκείνη την μέρα με άκουσε να φωνάζω Γιατι???? μου έβαλε τις φωνες...Μου είπε : παιδι μου τι θα πει γιατι???...εισαι η εκλεκτή του Θεού κ δεν πρέπει να παθαίνεις τιποτα???...ο Θεος οτι κάνει το κάνει για καλό...ηρέμησε κ παρε δυναμη για μια νέα αρχή...

Σημερα είναι 1 εβδομάδα απο τότε...τις πρωτες μέρες τα εβαζα με όλους...δεν ηθελα να ακουσω κανένα ουτε τη μάνα μου...μέσα στον πόνο μου κ όσο περνανε οι μέρες καταλαβαίνω ολο και περισσότερο οτι οι μάνα μου έχει δίκιο...

JiM5NjA7JiM5NDU7JiM5NTU7JiM5NTM7ICYjOTQ1OyYjOTYwOyYjOTU5OyAmIzk2NDsmIzk1MTsmIzk1NzsgJiM5NDU7JiM5NjE7JiM5Njc7JiM5NTE7Li4uLi4u.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!

Λυπάμαι ειλικρινά για όλα όσα σας συνέβησαν και σας καταλαβαίνω όσο τίποτα άλλο.Έχασα κι εγώ ένα μωρό κάποτε στην πρώτη μου εγκυμοσύνη "ευτυχώς" στην 6η εβδομάδα, δυστυχώς γιατί έκανα πάνω από χρόνο να συνέλθω.

Η συμπεριφορά μου από εκείνο το συμβάν και μετά άλλαξε σε σημείο να γίνει προβληματική χωρίς να το καταλάβω. Πολλά νεύρα, αδιαφορία για την υγεία μου, τσακωμοί, κλάματα, ανικανότητα λήψης αποφάσεων.Μου το έλεγαν αλλά απαντούσα πως ήμουν καλά μέχρι που έμεινα έγκυος δεύτερη φορά και όλο αυτό βγήκε σε τόσο άσχημη μορφή που έκανα έκτρωση.

Τώρα και μετά από ψυχολογική υποστήριξη, είμαι έγκυος τρίτη φορά και σκοπεύω να το κρατήσω αφού μέσα μου νιώθω ισορροπημένη.

Γι αυτό θέλω να πω σε όλες σας να μην το περνάτε στο ντούκου και αν οι άνθρωποι που σας αγαπάνε, σας πουν ακόμη και αρκετό καιρό μετά πως δεν είστε καλά, να μην διστάσετε να επισκεφθείτε ειδικό. Δεν φαντάζεστε πόσο θα σας βοηθήσει.

Στη διάθεσή σας τα στοιχεία της ψυχολόγου μου, όποια κοπέλα θέλει και δεν ξέρει σε ποιόν να απευθυνθεί, να της τα στείλω με pm.

 

Εύχομαι σε όλες μόνο χαρές από δω και πέρα και υπομονή.Θα ρθει μια μέρα που θα κρατάτε τα μωρά σας και όλα αυτά θα είναι ένα κακό όνειρο! :)

line_line_typew3_beg_d_typew11_time_1242446400_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατι???? παει μια εβδομάδα που εκανα αποξεση κ μπορείτε να φανταστείτε πως ήμουν κ τι ψυχολογία ειχα (και έχω)...Οταν η μάνα μου εκείνη την μέρα με άκουσε να φωνάζω Γιατι???? μου έβαλε τις φωνες...Μου είπε : παιδι μου τι θα πει γιατι???...εισαι η εκλεκτή του Θεού κ δεν πρέπει να παθαίνεις τιποτα???...ο Θεος οτι κάνει το κάνει για καλό...ηρέμησε κ παρε δυναμη για μια νέα αρχή...

Σημερα είναι 1 εβδομάδα απο τότε...τις πρωτες μέρες τα εβαζα με όλους...δεν ηθελα να ακουσω κανένα ουτε τη μάνα μου...μέσα στον πόνο μου κ όσο περνανε οι μέρες καταλαβαίνω ολο και περισσότερο οτι οι μάνα μου έχει δίκιο...

 

Κοπέλα μου, έχεις μια υπέροχη μάνα!!!!

Θα ήθελα να της σφίξω το χέρι!!!

Πόσο τυχερή είσαι....:D

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοπέλα μου, έχεις μια υπέροχη μάνα!!!!

Θα ήθελα να της σφίξω το χέρι!!!

Πόσο τυχερή είσαι....:D

 

το ξέρω vasdeli μου...το ξέρω...αλλα πονάει...ευχομαι να περάσει ο καιρός ΚΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑΜΙΑ ΆΣΧΗΜΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ...

JiM5NjA7JiM5NDU7JiM5NTU7JiM5NTM7ICYjOTQ1OyYjOTYwOyYjOTU5OyAmIzk2NDsmIzk1MTsmIzk1NzsgJiM5NDU7JiM5NjE7JiM5Njc7JiM5NTE7Li4uLi4u.jpg
Link to comment
Share on other sites

το ξέρω vasdeli μου...το ξέρω...αλλα πονάει...ευχομαι να περάσει ο καιρός ΚΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑΜΙΑ ΆΣΧΗΜΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ...

 

ΚΑΙ αυτό θα περάσει.....υπομονή, γλυκιά μου!

Τα ξέρω από πρώτο χέρι....:-(

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γιατι???? παει μια εβδομάδα που εκανα αποξεση κ μπορείτε να φανταστείτε πως ήμουν κ τι ψυχολογία ειχα (και έχω)...Οταν η μάνα μου εκείνη την μέρα με άκουσε να φωνάζω Γιατι???? μου έβαλε τις φωνες...Μου είπε : παιδι μου τι θα πει γιατι???...εισαι η εκλεκτή του Θεού κ δεν πρέπει να παθαίνεις τιποτα???...ο Θεος οτι κάνει το κάνει για καλό...ηρέμησε κ παρε δυναμη για μια νέα αρχή...

Σημερα είναι 1 εβδομάδα απο τότε...τις πρωτες μέρες τα εβαζα με όλους...δεν ηθελα να ακουσω κανένα ουτε τη μάνα μου...μέσα στον πόνο μου κ όσο περνανε οι μέρες καταλαβαίνω ολο και περισσότερο οτι οι μάνα μου έχει δίκιο...

 

 

ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗ ΜΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙΣ,

ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΞΕΣΗ ΠΡΙΝ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ, ΗΤΑΝ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ.ΣΤΗ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΚΑΝΑ ΔΙΑΚΟΠΗ ΚΥΗΣΗΣ ΛΟΓΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΕΜΒΡΥΟΥ,ΠΕΡΑΣΑΝΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΞΑΝΑΡΧΙΣΑΜΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΓΥΟΣ ΑΜΕΣΩΣ ,ΣΤΗ 10 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΤΟ ΜΩΡΟ ΗΤΑΝΕ ΝΕΚΡΟ,ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ..........ΕΒΑΛΑ ΤΑ ΚΛΑΜΜΑΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΦΩΝΑΞΩ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ..............ΤΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ,ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΒΓΟΥΝΕ ΚΑΛΕΣ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ.ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΗΝ ΚΛΑΙΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΚΑΙ ΟΛΟ ΛΕΩ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ ΜΑΘΑΙΝΩ ΟΛΟ ΓΙΑ ΓΝΩΣΤΕΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΓΓΥΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ.

ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΚΑΙ Η ΣΥΝΗΦΑΔΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΓΓΥΟΣ ΜΕΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΜΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ 2ΕΓΓΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΜ ΚΑΤΑΛΗΞΗ ΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΗΡΡΕΑΣΤΕΙ.ΟΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ΣΥΝΑΝΤΙΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΑ ΤΗΣ ΕΓΓΥΜΟΣΥΝΗΣ ΤΗΣ ,ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΕ ΚΑΙΡΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ,ΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕ .ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΘΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΜΩΡΑΚΙ,ΑΥΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΘΑΡΡΟΣ.ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ.

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗ ΜΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙΣ,

ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΞΕΣΗ ΠΡΙΝ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ, ΗΤΑΝ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ.ΣΤΗ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΚΑΝΑ ΔΙΑΚΟΠΗ ΚΥΗΣΗΣ ΛΟΓΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΕΜΒΡΥΟΥ,ΠΕΡΑΣΑΝΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΞΑΝΑΡΧΙΣΑΜΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΓΥΟΣ ΑΜΕΣΩΣ ,ΣΤΗ 10 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΤΟ ΜΩΡΟ ΗΤΑΝΕ ΝΕΚΡΟ,ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ..........ΕΒΑΛΑ ΤΑ ΚΛΑΜΜΑΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΦΩΝΑΞΩ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ..............ΤΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ,ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΒΓΟΥΝΕ ΚΑΛΕΣ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ.ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΗΝ ΚΛΑΙΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΚΑΙ ΟΛΟ ΛΕΩ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ ΜΑΘΑΙΝΩ ΟΛΟ ΓΙΑ ΓΝΩΣΤΕΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΓΓΥΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ.

ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΚΑΙ Η ΣΥΝΗΦΑΔΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΓΓΥΟΣ ΜΕΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΜΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ 2ΕΓΓΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΜ ΚΑΤΑΛΗΞΗ ΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΗΡΡΕΑΣΤΕΙ.ΟΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ΣΥΝΑΝΤΙΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΑ ΤΗΣ ΕΓΓΥΜΟΣΥΝΗΣ ΤΗΣ ,ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΕ ΚΑΙΡΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ,ΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕ .ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΘΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΜΩΡΑΚΙ,ΑΥΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΘΑΡΡΟΣ.ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ.

Ολο με ενα αχ ειμαι sumela μου...τι να πω κ για το δικο σου δράμα?Παω να τρελαθω...Σε καταλαβαίνω απολυτα...Κ εγω δεν μπορω ουτε να βλέπω ουτε να συζητάω με τις φιλες μου που ειναι εγκυος...δεν ειμαι κακια...απλα δεν μπορω...ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ...αν δεν το εχεις περάσει δεν καταλαβαίνεις...δεν ξερω ποτε θα μου περάσει κ αν θα μου περάσει....αυτο που ξέρω ειναι οτι δεν ειμαι καλα...οπως λες κ εσυ θέλω συνέχεια να κλαίω κ να ειμαι σπιτι κ να μην βλέπω κανένα...ο αντρας μου ειναι πιο δυνατος...εγω δεν ξέρω θέλω το χρόνο μου...προσπαθω να πέρνω κουράγιο μεσα απο εσας...ευχομαι συντομα να γίνουμε πολυ πολυ χαρουμενες κ ευτυχισμένες μαμαδες κ τα παιδάκια μας να ειναι ΥΓΕΙΗ...αυτο μετράει μονο...

JiM5NjA7JiM5NDU7JiM5NTU7JiM5NTM7ICYjOTQ1OyYjOTYwOyYjOTU5OyAmIzk2NDsmIzk1MTsmIzk1NzsgJiM5NDU7JiM5NjE7JiM5Njc7JiM5NTE7Li4uLi4u.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ολο με ενα αχ ειμαι sumela μου...τι να πω κ για το δικο σου δράμα?Παω να τρελαθω...Σε καταλαβαίνω απολυτα...Κ εγω δεν μπορω ουτε να βλέπω ουτε να συζητάω με τις φιλες μου που ειναι εγκυος...δεν ειμαι κακια...απλα δεν μπορω...ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ...αν δεν το εχεις περάσει δεν καταλαβαίνεις...δεν ξερω ποτε θα μου περάσει κ αν θα μου περάσει....αυτο που ξέρω ειναι οτι δεν ειμαι καλα...οπως λες κ εσυ θέλω συνέχεια να κλαίω κ να ειμαι σπιτι κ να μην βλέπω κανένα...ο αντρας μου ειναι πιο δυνατος...εγω δεν ξέρω θέλω το χρόνο μου...προσπαθω να πέρνω κουράγιο μεσα απο εσας...ευχομαι συντομα να γίνουμε πολυ πολυ χαρουμενες κ ευτυχισμένες μαμαδες κ τα παιδάκια μας να ειναι ΥΓΕΙΗ...αυτο μετράει μονο...

 

ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΞΩ ΚΑΙ ΜΕ ΚΟΣΜΟ,ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΠΟ ΚΑΤΩ.

ΕΙΔΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΠΩΣ ΣΕ 1,5 ΜΗΝΑ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΤΕ,ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΓΡΗΓΟΡΑ ΕΓΓΥΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΣΕ 2 ΜΗΝΕΣ?

ΕΜΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ,ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΛΕΩ ΘΑ ΠΑΜΕ ΔΙΑΚΟΠΟΥΛΕΣ ΘΑ ΧΑΛΑΡΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΞΑΝΑΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ...ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΚΡΥΓΟΡΩ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΟΠΩΣ ΤΑ ΘΕΣ.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΔΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΠΩΣ ΣΕ 1,5 ΜΗΝΑ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΤΕ,ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΓΡΗΓΟΡΑ ΕΓΓΥΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΣΕ 2 ΜΗΝΕΣ?

Ο γιατρός μου μου είπε μετα την 2η περίοδο να ξεκινήσουμε πάλι....Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχές σου κ ευχομαι κ εσυ να περάσει γρήγορα ο καιρός να ξεκινήσετε κ εσεις...Αντε κ του χρονου τετοι εποχη να μιλαμε για τα μωράκια μας....

JiM5NjA7JiM5NDU7JiM5NTU7JiM5NTM7ICYjOTQ1OyYjOTYwOyYjOTU5OyAmIzk2NDsmIzk1MTsmIzk1NzsgJiM5NDU7JiM5NjE7JiM5Njc7JiM5NTE7Li4uLi4u.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρός μου μου είπε μετα την 2η περίοδο να ξεκινήσουμε πάλι....Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχές σου κ ευχομαι κ εσυ να περάσει γρήγορα ο καιρός να ξεκινήσετε κ εσεις...Αντε κ του χρονου τετοι εποχη να μιλαμε για τα μωράκια μας....

 

 

ΝΑΙ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ,ΕΓΩ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΧΩ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΩΡΙΝΟ ΜΟΥ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΜΑΚΑΡΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΜΩΡΑΚΙΑ

Link to comment
Share on other sites

το έζησα και αυτό....

εγώ που νόμιζα ότι δεν θα μου συμβεί ποτέ, ποτέ σε μένα, το θεωρούσα κάτι τόσο μακρινό...

από την αρχή κάτι δεν μου πήγαινε καλά...και τελικά χτες έκανα απόξεση. Ο σάκος ήταν 4 εβδομάδων, η κύηση περίπου 8, η χοριακή έπεφτε, ήρθε το αναπόφευκτο. Η αλήθεια είναι πως είμαι πολύ καλύτερα από ό,τι περίμενα. Και σωματικά και ψυχολογικά. Ο κύριος λόγος είναι τα άλλα δύο παιδιά μου. Μου δίνουν τη δύναμη να ξεχνιέμαι και να ελπίζω βαθιά μέσα μου πως η παλλίνδρομη είναι ένα τυχαίο γεγονός, πως δεν θα μου ξανασυμβεί. Καταλαβαίνω τόσο πολύ όλες τις κοπέλες που τους συμβαίνει την πρώτη φορά...Είναι σίγουρα πιο δύσκολο. Όμως αν διαβάσεις στοιχεία που λένε ότι ένα μεγάλο ποσοστό των κυήσεων δεν προχωράνε, αντιλαμβάνεσαι ότι εύκολα μπορεί να συμβεί και σε σένα. Απο τη μέρα που κατάλαβα ότι κάτι δεν πάει καλά διαβάζω και ξαναδιαβάζω τα γραφόμενά σας. Βλέπω κοπέλες που θρηνούν επετειακά για τα αγέννητα μωρά τους. Είναι λάθος κορίτσια, μην μπαίνεται στο τριπάκι αυτό. "Σήμερα θα έμπαινα στο μήνα μου, σήμερα θα έκανα αυχενική κλπ κλπ". Μην το σκέφτεστε έτσι. Δεν σας αφήνουν οι σκέψεις αυτές να βρείτε γαλήνη. Το ξεχνάμε, κοιτάμε μπροστά και λέμε "τράβηξα ένα λαχείο-δε θα μου συμβαίνει κάθε φορά". Εγώ αποφάσισα ότι θα το βγάλω από το μυαλό μου. Καλώς η κακώς, αλήθεια η ψέματα, στη διάρκεια της κύησης-ειδικά στην αρχή αυτής- δένεσαι με τα δικά σου συναισθήματα, όχι με κάτι υπαρκτό..δένεσαι με τις προσδοκίες και τα όνειρά ΣΟΥ, όχι με ένα πλασματάκι. Δεν συγκρίνω τον πόνο μας με αυτόν που ζουν οι μαμάδες που χάνουν τα παιδάκια τους αφού τα γεννήσουν αυτός ο πόνος ναι είναι ανυπέρβλητος.

Ξεχάστε επετείους, ημερομηνίες κλπ. Οι περισσότερες γνωστές μου ειλικρινά έχουν στο ιστορικό τους μια παλλινδρομη και μωράκια. Ό,τι είναι γραφτο να γίνει θα γίνει. Κάντε υπομονή τα καλύτερα θα έρθουν. Συζητήστε το και με άλλους, δείξτε δύναμη....

Και να σας πω την αλήθεια ίσως και ένας τρόπος είναι να μπει η ζωή σε άλλους ρυθμούς, να κινηθεί σε άλλη βάση. Καντε πράγματα για τον εαυτό σας, πηγαίντε τις διακοπές σας, κάντε τις εξετάσεις που πρέπει και όταν έρθει το μωράκι σας βγείτε από το φόρουμ!!!!πέραστε την εγκυμοσύνη σας μακριά από κακιές σκέψεις. Εγώ από τώρα σκέφτομαι πόσο βασανιστική θα είναι η αρχή της επόμενης εγκυμοσύνης μου. Και δεν θα το σκεφτόμουν αν δεν είχα διαβάσει για περιπτώσεις καθ'έξιν παλλίνδρομων κλπ

Ελπίζω να με καταλάβατε και να μη με παρεξηγείτε. Μιλάω με αγάπη και τόσο συμπόνια σε όλες σας που το έχετε περάσει. Εύχομαι να μη χρειαστεί να το ξαναπεράσει καμία από εσάς. Ποτέ. Να είμαστε πάντα γερές, με τους ανθρώπους που αγαπάμε γύρω μας και όλα θα έρθουν.

 

Είπαμε:

ΤΡΑΒΗΞΑΜΕ ΕΝΑ ΛΑΧΕΙΟ. ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ.

Link to comment
Share on other sites

Καλή μου Αννιώ,

Λυπάμαι για την εγκυμοσύνη σου(σου το είπα και αλλού), βλέπω όμως ότι είσαι ορθολογίστρια και θα τα καταφέρεις μια χαρά...

 

Συμφωνώ σε όλα μαζί σου, μόνο θα ήθελα να σταθώ σε κάτι...

 

Αλλιώς είναι όταν χάνεις μια εγκυμοσύνη στην 8η εβδομάδα και αλλιώς είναι όταν την χάνεις την 18 εβδομάδα....Τότε που έχεις ακούσει το μωρό, που έχει γίνει η κοιλιά σου μεγάλη, που μετά την απόξεση τρέχει γάλα από το στήθος γιατί το κορμί νομίζει ότι πρέπει να θηλάσεις....Και φυσικά αλλιώς είναι όταν αναγκάζεσαι να κάνεις διακοπή κύησης....

 

Δεν είναι όλα ίδια....υπάρχει διαφορά....

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...