Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΥΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ. ΠΟΙΟΣ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΟΜΩΣ ΝΩΡΙΣ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟ ΞΥΠΝΗΜΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ? ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΛΕΜΕ ΝΑ ΣΥΝΗΘΙΣΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΑΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΤΑ.

 

αχ κοριτσακι μου μεγαλο θεμα ανοιξες με το θεμα του υπνου.......

εγω τους αλλαξα το προγραμμα εδω και καμια 10αρια μερες και ακομα εχουμε προβλημα με το να παμε νωρις για υπνο.........

τωρα αναγκαστικα και τους εκοψα τον μεσημεριανο υπνο οποτε ναι μεν διαμαρτυρονται αλλα με το που πεφτουν γυρω στις 9 στα κρεβατια τους κοιμουνται αμεσως αλλα μεχρι τοτε ενας ψιλο χαμος γινετε.................

 

βεβεαια και αυτο που σταματησαμε να κοιμομαστε μεσημερι δεν μου αρεσει καθολου γιατι χρειαζετε αλλα ειδομεν...............

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 543
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αχ κοριτσακι μου μεγαλο θεμα ανοιξες με το θεμα του υπνου.......

εγω τους αλλαξα το προγραμμα εδω και καμια 10αρια μερες και ακομα εχουμε προβλημα με το να παμε νωρις για υπνο.........

τωρα αναγκαστικα και τους εκοψα τον μεσημεριανο υπνο οποτε ναι μεν διαμαρτυρονται αλλα με το που πεφτουν γυρω στις 9 στα κρεβατια τους κοιμουνται αμεσως αλλα μεχρι τοτε ενας ψιλο χαμος γινετε.................

 

βεβεαια και αυτο που σταματησαμε να κοιμομαστε μεσημερι δεν μου αρεσει καθολου γιατι χρειαζετε αλλα ειδομεν...............

 

ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΕΧΩ ΚΟΨΕΙ ΤΟΝ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ ΥΠΝΟ ΑΛΛΑ ΝΥΣΤΑΖΕΙ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 7 ΩΡΑ ΑΔΥΝΑΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΜΕΤΑ ΓΥΡΝΑΕΙ ΕΝΑ ΚΟΥΜΠΑΚΙ ΤΟΝ ΠΙΑΝΕΙ ΥΠΕΡΕΝΤΑΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΑΥΤΑ ΙΣΧΥΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ. Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΠΑΕΙ ΠΑΙΔΙΚΟ ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΟΛΑ ΘΕΛΟΥΝ ΥΠΟΜΟΝΗ.

31-10-2003

31-10-2006

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΕΧΩ ΚΟΨΕΙ ΤΟΝ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ ΥΠΝΟ ΑΛΛΑ ΝΥΣΤΑΖΕΙ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 7 ΩΡΑ ΑΔΥΝΑΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΜΕΤΑ ΓΥΡΝΑΕΙ ΕΝΑ ΚΟΥΜΠΑΚΙ ΤΟΝ ΠΙΑΝΕΙ ΥΠΕΡΕΝΤΑΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΑΥΤΑ ΙΣΧΥΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ. Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΠΑΕΙ ΠΑΙΔΙΚΟ ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΟΛΑ ΘΕΛΟΥΝ ΥΠΟΜΟΝΗ.

 

η υπερενταση ειναι συνεπεια της κουρασης ......μια απο τα ιδια και εμεις.

Προσπαθω μετα τις 8 πλεον να τους κανω το μπανακι τους να φανε κατι ,να πιουνε και το γαλα τους και χαμηλωνω τα φωτα οποτε καταλαβαινουν οτι οι ρυθμοι πεφτουν και ξεκουραζομαστε τωρα.

Μετα απο ολα αυτα σιγα σιγα τους παμε στα κρεβατια τους και εκει ευτυχως πεφτουν ξεροι........αυτο συμβαινει τωρα κανα δυο μερες που πετυχαινει καπως καλυτερα,πριν σου ειπα γινοταν χαμος..........

εγω αν και ο μικρος δεν παει πουθενα προσπαθω να τους κοιμιζω μαζι γιατι κανει πολυ φασαρια οποτε ειναι φυσικο να μην μπορει και η κορη μου να κοιμηθει..

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΕΧΩ ΚΟΨΕΙ ΤΟΝ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ ΥΠΝΟ ΑΛΛΑ ΝΥΣΤΑΖΕΙ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 7 ΩΡΑ ΑΔΥΝΑΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΜΕΤΑ ΓΥΡΝΑΕΙ ΕΝΑ ΚΟΥΜΠΑΚΙ ΤΟΝ ΠΙΑΝΕΙ ΥΠΕΡΕΝΤΑΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΑΥΤΑ ΙΣΧΥΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ. Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΠΑΕΙ ΠΑΙΔΙΚΟ ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΟΛΑ ΘΕΛΟΥΝ ΥΠΟΜΟΝΗ.

 

Αν ξυπναει το πρωι κατα τις 7 το να ξεκινησετε να πατε για υπνο κατα τις 7..μεχρι να ετοιμαστει-κοιμηθει παει 7,30 + ειναι πολυ καλα

Εαν εχετε αυτο το πραγραμμα τα παιδια θα κοιμονται περιπου 11 ωρες και το πρωι θα ξυπνανε μονα τους...

Εμεις παντως αυτο το προγραμμα εχουμε κατα τις 7 ξεκιναμε μεχρι να ετοιμαστουν τ αργοτερο 8 να κοιμονται ηδη..οποτε το πρωι με το που ανοιγω το φως και λεω ποιος θα σηκωθει πεταγονται και 3..

Αυτο βεβαια ισχυε περσυ ..τωρα προσπαθουμε ακομα να κανουμε το free προγραμμα του καλοκαιριου σε χειμερινο...σιγα σιγα

Link to comment
Share on other sites

Να΄μαστε κι εμείς... εγω προσπαθεια δεν θα κανω γιατι θα πεσει στο κενο.Ο γιος παροτι υπακουο παιδι δυσκολα παει πριν τις 11 κ ας μην εχει κοιμηθει το μεσημερι. Θα τον βαζω 10:30 κ πιστευω πως απ΄την 1η βδομαδα θα κοιμαται απο μονος του νωριτερα αφου θα σηκωνεται στις 7, σχολειο, διαβασμα, δεν θα κοιμαται μετα κ ετσι στις 9 θα τον εχω ετοιμασει για υπνο κ θα δω... 1..2..που θα παει... θα νυσταξει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλη σχολικη χρονια σε ολα τα πρωτακια!!! Ως δασκαλα, που εχω παρει 4 χρονιες την πρωτη, θα ηθελα να πω στις μαμαδες ψυχραιμια κι ολα θα πανε καλα, μην αγχωνεστε! Οι δασκαλες δεν προχωρανε τοσο γρηγορα, ωστε να μην προλαβαινει το παιδακι σας να εμπεδωνει καθε φορα το γραμμα που διδασκεται. Συνηθως προχωραμε 3 φορες την εβδομαδα σε καινουριο γραμμα και 2 φορες επαναληψη. Γενικα γινονται πολλες επαναληψεις, ωστε να μπορουν σχεδον ολα τα παιδακια να παρακολουθουν την υλη. Αν εχουν αρκετη βοηθεια κι απο σας στο σπιτι, σιγουρα θα πανε καλα! Το πιο καλο θα ηταν μεσα απο το παιχνιδι να εμπεδωνουν αυτα που μαθαινουν στο σχολειο, πχ. καρτελιτσες

με γραμματα να τις ενωνουν για να φτιαχνουν συλλαβες κι αργοτερα λεξουλες, κλπ.

Επισης, μεσα απο την εμπειρια μου να σας πω οτι τα παιδακια που εχουν γεννηθει Δεκεμβριο συνηθως δυσκολευονται λιγο στην αρχη αλλα σιγα σιγα φτανουν τα υπολοιπα και δεν υπαρχει κανενα προβλημα.

Δεν χρειαζεται τα παιδια να ξερουν τα γραμματα στην αρχη, παρα μονο να κρατανε καλα το μολυβι. Ολα τα υπολοιπα ειναι δουλεια της πρωτης.

Θα σας καλεσει και η δασκαλα να σας μιλησει και να σας ξεδιαλυνει ο,τι αποριες εχετε.

Παντως θα ηθελα πολυ να βοηθησω κι εγω σε ο,τι θελετε!

Και παλι καλη χρονια και χωρις αγχος!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστούμε πολύ μας είναι χρήσιμες οι πληροφορίες που μας δίνεις. Μην χαθείς από το topic γιατί είμαι σίγουρη πως θα σε χρειαστούμε.

Σου εύχομαι καλή εγκυμοσύνη και με το καλό να έρθει το μωράκι σου!!!!

Τα παιδιά μου... η ζωή μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν ξυπναει το πρωι κατα τις 7 το να ξεκινησετε να πατε για υπνο κατα τις 7..μεχρι να ετοιμαστει-κοιμηθει παει 7,30 + ειναι πολυ καλα

Εαν εχετε αυτο το πραγραμμα τα παιδια θα κοιμονται περιπου 11 ωρες και το πρωι θα ξυπνανε μονα τους...

Εμεις παντως αυτο το προγραμμα εχουμε κατα τις 7 ξεκιναμε μεχρι να ετοιμαστουν τ αργοτερο 8 να κοιμονται ηδη..οποτε το πρωι με το που ανοιγω το φως και λεω ποιος θα σηκωθει πεταγονται και 3..

Αυτο βεβαια ισχυε περσυ ..τωρα προσπαθουμε ακομα να κανουμε το free προγραμμα του καλοκαιριου σε χειμερινο...σιγα σιγα

 

Συμφωνω το προβλημα μου ειναι οτι και εγω και ο συζηγος εχουμε ωραριο καταστηματων και γυρναμε το βραδυ μετα τις 9. Τα παιδια δεν πανε για υπνο χωρις να μας δουν οποτε καταλαβαινεις μεχρι να μιλησουμε λιγο να πιουμε γαλα κλπ περναει η ωρα τουλαχιστον Δευτερα Τεταρτη θα προσπαθησω να αλλαξουν την ωρα του υπνου .

31-10-2003

31-10-2006

Link to comment
Share on other sites

Καλη σχολικη χρονια σε ολα τα πρωτακια!!! Ως δασκαλα, που εχω παρει 4 χρονιες την πρωτη, θα ηθελα να πω στις μαμαδες ψυχραιμια κι ολα θα πανε καλα, μην αγχωνεστε! Οι δασκαλες δεν προχωρανε τοσο γρηγορα, ωστε να μην προλαβαινει το παιδακι σας να εμπεδωνει καθε φορα το γραμμα που διδασκεται. Συνηθως προχωραμε 3 φορες την εβδομαδα σε καινουριο γραμμα και 2 φορες επαναληψη. Γενικα γινονται πολλες επαναληψεις, ωστε να μπορουν σχεδον ολα τα παιδακια να παρακολουθουν την υλη. Αν εχουν αρκετη βοηθεια κι απο σας στο σπιτι, σιγουρα θα πανε καλα! Το πιο καλο θα ηταν μεσα απο το παιχνιδι να εμπεδωνουν αυτα που μαθαινουν στο σχολειο, πχ. καρτελιτσες

με γραμματα να τις ενωνουν για να φτιαχνουν συλλαβες κι αργοτερα λεξουλες, κλπ.

Επισης, μεσα απο την εμπειρια μου να σας πω οτι τα παιδακια που εχουν γεννηθει Δεκεμβριο συνηθως δυσκολευονται λιγο στην αρχη αλλα σιγα σιγα φτανουν τα υπολοιπα και δεν υπαρχει κανενα προβλημα.

Δεν χρειαζεται τα παιδια να ξερουν τα γραμματα στην αρχη, παρα μονο να κρατανε καλα το μολυβι. Ολα τα υπολοιπα ειναι δουλεια της πρωτης.

Θα σας καλεσει και η δασκαλα να σας μιλησει και να σας ξεδιαλυνει ο,τι αποριες εχετε.

Παντως θα ηθελα πολυ να βοηθησω κι εγω σε ο,τι θελετε!

Και παλι καλη χρονια και χωρις αγχος!!!

 

Πολυ χρησιμη η γνωμη σου ευχαριστουμε πολυ.

31-10-2003

31-10-2006

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια και απο εμενα σε ολα τα παιδακια

κιεμεις πρωτακι εφετος

με τις ιδες αγωνιες με ολες τις αλλες μανουλες

νομιζει με λιγη καλη θεληση απολους, μαμαδες, παιδια και δασκαλες

ολα θα πανε καλα

ψυχραιμια και υπομονη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ πάντως έχω εδώ και τρεις ώρες και ντύνω βιβλία και με έχει πιάσει το χέρι μου ώστε να τα στρώσω σωστά (μια που είναι γνωστή η ατσαλιά μου) και ο γιος μου ούτε που σαχλίστηκε καθόλου. Κάθεται στην πολυθρόνα και χαζεύει παιδικά γιατί λέει ότι εχθές ήταν η χειρότερη μέρα της ζωής του. Βγάλτε άκρη πως θα κυλήσει η υπόλοιπη χρονιά. 00020075.gif

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες τις μανουλες..Κι εμεις πρωτακια φετος..Εχω διδυμακια κι εχω αγχωθει διπλα..Τεσπα καλη χρονια και καλη προοδο σε ολα τα παιδακια

 

καλή αρχή και υπομονή διπλή για τα παιδάκια σου.:P

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες τις μανουλες..Κι εμεις πρωτακια φετος..Εχω διδυμακια κι εχω αγχωθει διπλα..Τεσπα καλη χρονια και καλη προοδο σε ολα τα παιδακια

 

Εμεις οι δυο και αν πρεπει να τα λεμε...κι εγω με διδυμα στην πρωτη φετος..αλλα ευτυχως (σχετικο ειναι αυτο...) εχω την εμπερια απ την μεγαλη μου (φετος παει στην τριτη ) ..οποτε ειμαι πιο ηρεμη γιατι ξερω οτι δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα....

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω το προβλημα μου ειναι οτι και εγω και ο συζηγος εχουμε ωραριο καταστηματων και γυρναμε το βραδυ μετα τις 9. Τα παιδια δεν πανε για υπνο χωρις να μας δουν οποτε καταλαβαινεις μεχρι να μιλησουμε λιγο να πιουμε γαλα κλπ περναει η ωρα τουλαχιστον Δευτερα Τεταρτη θα προσπαθησω να αλλαξουν την ωρα του υπνου .

 

κι εμένα τα παιδιά γι'αυτο κοιμουντε παντα 11 το βράδυ, ο σύζυγος έρχεται 10+ κ ειναι ένα θέμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κ απο μενα!!!!!

Η Βασιλικη μου ,γεν.29-11-03, εχει τρελαθει απο τη χαρα της που θα παει στο ΜΕΓΑΛΟ σχολειο!!!!Ειναι πολυ δεκτικη σε οτι αφορα κατι καινουριο...

....απο τα 3 της μετρουσε ως το 10 στα ελληνικα,αγγλικα κ ιταλικα....και φτιαχνει παζλ των 250 κομματιων...!!!!αναγνωριζει κ γραφει τα γραμματα κ τους αριθμους κ μπορει να γραψει απλες λεξεις οπως πχ. σοκολατα.

μετραει ως το 100 κ απο το 20 αναποδα και κανει απλες πραξεις....

Ειμαι λιγο μαμα κουκουβαγια(...θα μου το παρει η ΝΑΣΑ:lol::lol::lol:)

....ελπιζω να μεινει αυτη η ορεξη κ καθολη τη διαρκεια του σχολειου!!!!!

Με προβληματιζει η τουαλετα του σχολειου----πως θα καθεται;;;;της λεω να προσπαθει να κρατιεται αλλα δεν θελω να τα κανει κ πανω της!!!!!

Παντως τα βιβλια φαινονται πολυ ευκολα κ ευχαριστα!!!!

Καλη αρχη λοιπον κ θα τα λεμε...;)

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω εδώ και τρεις ώρες και ντύνω βιβλία και με έχει πιάσει το χέρι μου ώστε να τα στρώσω σωστά (μια που είναι γνωστή η ατσαλιά μου) και ο γιος μου ούτε που σαχλίστηκε καθόλου. Κάθεται στην πολυθρόνα και χαζεύει παιδικά γιατί λέει ότι εχθές ήταν η χειρότερη μέρα της ζωής του. Βγάλτε άκρη πως θα κυλήσει η υπόλοιπη χρονιά. 00020075.gif

 

 

Κι εγώ χθες όλο το απόγευμα βιβλία έντυνα. Μεγάλη πίκρα....:-)

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ χθες όλο το απόγευμα βιβλία έντυνα. Μεγάλη πίκρα....:-)

 

Μην με βρίσετε... τρελάινομαι να ντύνω βιβλία ..... καθε χρονο ανυπομονουσα να έρθει εκείνη η ώρα στο σχολεί κ τωρα ανυπομονώ να τα παρουμε την τρίτη... λαλαλαλαλα

Link to comment
Share on other sites

Μην με βρίσετε... τρελάινομαι να ντύνω βιβλία ..... καθε χρονο ανυπομονουσα να έρθει εκείνη η ώρα στο σχολεί κ τωρα ανυπομονώ να τα παρουμε την τρίτη... λαλαλαλαλα

 

Δεν ερχεσε καμια βολτα απο εδω.............εχω αγανακτηση απο χθες το απογευμα παιδευομαι...............:evil::evil:

κανω ενα και τα παραταω,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Link to comment
Share on other sites

Μην με βρίσετε... τρελάινομαι να ντύνω βιβλία ..... καθε χρονο ανυπομονουσα να έρθει εκείνη η ώρα στο σχολεί κ τωρα ανυπομονώ να τα παρουμε την τρίτη... λαλαλαλαλα

 

 

Βρε Τζες..............όντως,λαλά είσαι!!!!!!!!!!!!!!:lol:

 

Link to comment
Share on other sites

tΤι να κανω βρε μπουκιτσα μου που εχω κολλημα με το τυλιγμα κ με τη γραφικη υλη :)

 

Κι εμενα μ αρεσει..να τους βαλω ετικετες αυτοκολητα στα βιβλια κτλ...το μονο που σκεφτομαι αυριο...ειναι οτι θα ειναι επι 3...κι εκει..αγχωνομαι λιγακι...δνε πρεπει να κανω αλλη δουλεια αυριο ολο τα απογευμα!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

τελειωσα ,τα εντυσα εβαλα και τις ετικετες ,φτιαξαμε και την κασετινα μας και ειναι ολα ετοιμα ............................::)

 

 

εκτος απο την ψυχολογια μου παλι.......::confused:

Link to comment
Share on other sites

 

 

εκτος απο την ψυχολογια μου παλι.......::confused:

 

Γιατι καλε...ειναι πολυ πιο ευκολη χρονια απ την προηγουμενη

Σου ευχομαι μονο μια πολυ καλη δασκαλα..

 

Κι εμενα κασετινες ετοιμες...αα ..και ενα κολπακι που κανω ..επειδη χανονται πανευκολα μολυβια-μαρκαδοροι κτλ...τους κολλαω ενα χρωματιστο αυτοκολλητο και δεν χανονται ουτε μπερδευονται μ αλλων παιδιων (στην πρωτη ειχαμε χασει πολλα...τα εχανε? τα εκλεβαν? οχι μονο στην δικια μου...στην δευτερα εκανα αυτο το κολπακι ...και δεν εχασε τιποτα...ενω στην ταξη εξακολουθουσε να υπαρχει αυτο το προβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...