Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποτε νιώσατε το μωρό σας...?


Recommended Posts

Αναστασία μου και εγώ έτσι τις καταλαβαίνω. Ξάπλα και με το χέρι απαλά στην κοιλιά. Χθες μάλιστα λυσσάξανε :P!!! Ολο το απόγευμα και πάλι σήμερα το πρωί. Τώρα τίποτα!!! Μάλλον ξεπατώθηκαν χθες και την πέσανε για ύπνο...

utpHp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

χχαχαχχα ξυπνάει η μαμά και την πέφτουνε οι κυρίες!!! :D:D

αχ τί ωραία, άντε να μεγαλώσουμε κι εμείς να δούμε πως είναι, άντε καλό μου

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

dimmi μου είναι μια φοβερή ανακούφιση κάθε κινηση που νιώθεις. Ομως επειδή είναι δύο δεν μπορώ να προσδιορίσω ποια κουνιέται και ποια όχι... Ασε που στις ήσυχες στιγμές καρδιοχτυπας. Πάνε όλα καλά;;; Τι γινεται;;

utpHp2.png
Link to comment
Share on other sites

dimmi μου είναι μια φοβερή ανακούφιση κάθε κινηση που νιώθεις. Ομως επειδή είναι δύο δεν μπορώ να προσδιορίσω ποια κουνιέται και ποια όχι... Ασε που στις ήσυχες στιγμές καρδιοχτυπας. Πάνε όλα καλά;;; Τι γινεται;;

Μάλλον είναι η προετοιμασία για όλη την μετέπειτα ζωή μας, άμα το σκεφτείς από τη σύλληψη και μετά δε σταματάνε οι αγωνίες ποτέ πια...

Πώς είσαι εσύ κοπέλα μου?

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Με το να έχω το μυαλο μου συνεχεια στις μπεμπες και στην δραστηριοτητα τους εχω βρει μια ισορροπια. Υπάρχουν στιγμές που αισθάνομαι τύψεις γιατί δεν κατάφερα να κλάψω για τον μπαμπά μου όσο ήθελα, αλλά σκέφτομαι ότι στην καταστασή μου ούτε αυτός θα το ήθελε. Και να σου πω και το άλλο την προηγούμενη βδομάδα στο β΄επιπέδου μου είχε καρφωθεί στο μυαλό ότι ήταν μέσα στο εξεταστήριο και χαμογελούσε για τα εγγονάκια του... Πάλι συγκινουμαι βρε συ dimmi....

utpHp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

feniatwins δεν σε ξερω προσωπικα....λυπαμαι για την απωλεια σου παρα πολυ....να ξερεις πως ηταν σιγουρα εκει περα και σε εβλεπε χαρουμενη και ετσι πρεπει να σε βλεπει...οταν εχασα ενα πολυ δικο μου προσωπο οταν ημουν μικροτερη πολλες φορες ενιωθα αυτη την παρουσια και την επισκεψη του στα ονειρα μου και ακομη και μετα απο 17 χρονια μιλαω πολλες φορες σαν να ειναι εδω...παντα θα ειναι κοντα σου και θα θελει να μην στεναχωριεσαι...οι ανθρωποι που αγαπαμε δεν φευγουνε ποτε απο κοντα μας...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ απο μενα !!εμενα αρχισε να κλοτσαει κ ειδικα σιμερα οπως καθομουν κλοτσουσε κ η κοιλια μου πεταγοταν ηταν τελεια ,ειμαι στην 22 εβδομαδα κ τωρα αρχιζει να κλοτσαει ποιο εντονα

Link to comment
Share on other sites

feniatwins δεν σε ξερω προσωπικα....λυπαμαι για την απωλεια σου παρα πολυ....να ξερεις πως ηταν σιγουρα εκει περα και σε εβλεπε χαρουμενη και ετσι πρεπει να σε βλεπει...οταν εχασα ενα πολυ δικο μου προσωπο οταν ημουν μικροτερη πολλες φορες ενιωθα αυτη την παρουσια και την επισκεψη του στα ονειρα μου και ακομη και μετα απο 17 χρονια μιλαω πολλες φορες σαν να ειναι εδω...παντα θα ειναι κοντα σου και θα θελει να μην στεναχωριεσαι...οι ανθρωποι που αγαπαμε δεν φευγουνε ποτε απο κοντα μας...

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. Είναι παρήγορο να ακούς ανθρώπους που έχουν βιώσει τον ίδιο πόνο της απώλειας με σενα και νιώθουν ότι τελικά τίποτα δεν χάνεται σε αυτή τη ζωή. Οι άνθρωποί μας είναι ζωντανοί όσο ζουν στην σκέψη μας. Χίλια ευχαριστώ κοπέλα μου.

utpHp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

να ρωτησω κατι

κανονικα εγω που ειμια στην 22 βδομαδα δεν θα επρεπε ν τον νιωθω συνεχεια?

εχθες η γιατρος μου ειπε οτι ειναι 590γρ (μεγαλο παιδακι) και πολυ υπερκινητικό,αλλα εγω δεν το νιωθω συνεχεια

αφου χτυπιοταν και μου λεει ...δεν το καταλαβαινεις τωρα? λεω οχι δλδ στις 15 φορες που χτυπιοταν εγω καταλαβα 2-3.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα

να ρωτησω κατι

κανονικα εγω που ειμια στην 22 βδομαδα δεν θα επρεπε ν τον νιωθω συνεχεια?

εχθες η γιατρος μου ειπε οτι ειναι 590γρ (μεγαλο παιδακι) και πολυ υπερκινητικό,αλλα εγω δεν το νιωθω συνεχεια

αφου χτυπιοταν και μου λεει ...δεν το καταλαβαινεις τωρα? λεω οχι δλδ στις 15 φορες που χτυπιοταν εγω καταλαβα 2-3.

 

Γεια σου Αναστασία. Πιστεύω πώς δεν το νιώθεις ακόμα διότι είναι μικρούλι το μωράκι σου!!!!!!!! Και εγώ στην ηλικία κύησης που περιγράφεις καταλάβαινα τη μπουμπού μου πολύ απαλά. Αργότερα μετά την 30η εβδομάδα....... εκεί γινόταν χαμός :):?. Δεν ησύχαζε πρωί - βράδυ. Εύχομαι καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη :P.

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

αχ κοριτσια εγω εχω σκασει...περιμενω πως και πως να το ακουσω το μωρακι μου;)ολο νομιζω πως κατι δεν παει καλα:(:(αλλοι μου λενε ειναι νωρις να το ακουσεις αλλοι θα επρεπε να το ακους και αγχωνομαι ...το μονο που νιωθω ωρες ωρες ειναι σαν να σκαει φουσκαλα μεσα μια δυο φορες την μερα το νιωθω αυτο και ειδικα στα αριστερα .....αλλοι μου λενε ειναι το μωρο αλλοι το εντερο μου δεν ξερω τι να πιστεψω,τις τελευταιες 2 μερες ουτε αυτη η φουσκαλιτσα δεν σκαει και εχω αγχωθει πολυ...αντε να αρχισει να βαραει να ηρεμω...θα σκασω μιλαμε:(:(

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

jo89 μην αγχώνεσαι θα το νιώσεις,μπορεί να χρειαστείς και 2-3 βδομάδες ακόμα. Και το μωράκι μια χαρούλα είναι,γιατί να πάθει κάτι? Αλλά και μετά μη νομίζεις και πάλι θα αγχώνεσαι αν περνάνε κάμποσες ώρες και δεν το νιώθεις, άσε πολύ άγχος οι μανάδες

Link to comment
Share on other sites

jo89 μην αγχώνεσαι θα το νιώσεις,μπορεί να χρειαστείς και 2-3 βδομάδες ακόμα. Και το μωράκι μια χαρούλα είναι,γιατί να πάθει κάτι? Αλλά και μετά μη νομίζεις και πάλι θα αγχώνεσαι αν περνάνε κάμποσες ώρες και δεν το νιώθεις, άσε πολύ άγχος οι μανάδες

 

πωωωω πωωωωωω.....ναι εχεις δικιο αυτο δεν το σκεφτηκα...επηρεαστηκα μωρε διαβαζα κατι ιστοριες προχθες στις δυσκολες στιγμες και μου εχει καρφψθει πως κατι δεν παει καλα....θα σκασω μιλαμε δεν θα ξαναδιαβασω τιποτα κακο μου φενεται....αχ σε λιγο γεννας ε....αααααααα με το καλο κοριτσι μου να ειστε καλα και να βγαλεις ενα παιδακι υγιεστατο...

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ κι εσύ να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου και καλό είναι να μη διαβάζεις τα άσχημα,οι εξαιρέσεις είναι, γιατί να χαλιέσαι?Άντε και θα το νιώσεις σύντομα, είναι φοβερό συναίσθημα ακόμα και τώρα στο τέλος παρόλο που πονάνε τα πλευράκαι μου με κάθε κίνηση της αλλά χαλάλι της.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ κι εσύ να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου και καλό είναι να μη διαβάζεις τα άσχημα,οι εξαιρέσεις είναι, γιατί να χαλιέσαι?Άντε και θα το νιώσεις σύντομα, είναι φοβερό συναίσθημα ακόμα και τώρα στο τέλος παρόλο που πονάνε τα πλευράκαι μου με κάθε κίνηση της αλλά χαλάλι της.

 

να σαι καλα με ηρεμησες λιγο δεν ξαναδιαβαζω τιποτα κακο.....και παλι με το καλο το κοριτσακι σου και με ΚΑΝΕΝΑ πονο...:-D:-Dσευχαριστω....

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια εγω εχω σκασει...περιμενω πως και πως να το ακουσω το μωρακι μου;)ολο νομιζω πως κατι δεν παει καλα:(:(αλλοι μου λενε ειναι νωρις να το ακουσεις αλλοι θα επρεπε να το ακους και αγχωνομαι ...το μονο που νιωθω ωρες ωρες ειναι σαν να σκαει φουσκαλα μεσα μια δυο φορες την μερα το νιωθω αυτο και ειδικα στα αριστερα .....αλλοι μου λενε ειναι το μωρο αλλοι το εντερο μου δεν ξερω τι να πιστεψω,τις τελευταιες 2 μερες ουτε αυτη η φουσκαλιτσα δεν σκαει και εχω αγχωθει πολυ...αντε να αρχισει να βαραει να ηρεμω...θα σκασω μιλαμε:(:(

 

ΗΡΕΜΗΣΕ ΚΟΡΙΤΣΙ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΗ, ΕΓΩ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΝ 18ης ΑΛΛΑ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥ ΚΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ. ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ. ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ !!!!

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.Εγω κατι ενιωσα πριν 3 ημερες κατω αριστερα...κατι σαν ποδαρακια να περπατανε,κατι σαν μυρμηγκακι....δεν μπορω να το εξηγησω ακομα...Ειναι νωρις βεβαια γιατι ειμαι 16εβδομαδων αλλα απο οτι μου ειπε η πεθερα μου το μωρο ηταν.Εσεις τι λετε?Ειναι το πρωτο μας.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που είμαι στην 16η εβδομάδα νιώθω γαργαληματάκια σε συγκεκριμένο σημείο και η μαμά και η πεθερά επιμένουν ότι είναι το μωράκι. Η αλήθεια είναι ότι στο σημείο που πηγαινοέρχονται τα γαργαλήματα μου έβαλε και ο γιατρός τον υπέρηχο την τελευταία φορά άρα πιθανόν να είναι και το μικρούλι :D

Link to comment
Share on other sites

Τη 16η εβδομάδα ένιωσα κι εγώ κάτι, αλλά δεν ήμουν σίγουρη αν ήταν το μωρό. Τώρα που διανύω τη 18η όμως, ήταν πολύ πιο έντονη η αίσθηση και επαναλήφθηκε 2-3 φορές, οπότε σιγουρεύτηκα. Είναι σαν ένα μικρό ψαράκι που κολυμπάει μέσα σε μια μικρή γυάλα, ή σαν πουλάκι που χτυπάει απαλά τα φτεράκια του, δεν μπορώ να το περιγράψω καλύτερα. :-)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα!

Λοιπόν εγώ είμαι η πιο αργή από όλες στο θέμα από ότι μου φαίνεται.:mrgreen:

Καλά όχι ότι ανησύχησα, αλλά βαριόμουν να απαντάω σε όσους με ρώταγαν με σιγουριά ότι όχι ακόμα, δεν το άκουσα!

Τώρα το καταλαβαίνω καθαρά το μωράκι μου που είμαι στις 22 εβδομάδες και 5 μέρες!!! Είναι ακριβώς όπως το λέτε όλες: σαν φτερούγισμα, σαν μπουρμπουλήθρα που σκάει, σαν κάτι να σε χτυπάει ελαφρώς από μέσα με μία απότομη κίνηση και να στριφογυρίζει!!!

Τέλειο!!!

Αυτή την αίσθηση την είχα ξανανιώσει δύο-τρεις φορές πιο νωρίς γύρω στη 19η εβδομάδα και μετά, αλλά επειδή ήταν πολύ πιο ελαφριά και δεν επαναλήφθηκε δεν ήμουν σίγουρη ότι ήταν το πιτσιρίκι...τελικά αυτό ήταν και τότε όμως!

Οπότε μην αμφιβάλλετε όσες νομίσατε ότι το ακούσατε ακόμα και αν ήταν για μία φορά, το μωρουδάκι σας θα είναι και αρχίζει να κλωτσάει χιχιχι:D

 

bGMQp3.png?6xqcHzTu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

να σας ρωτησω κατι αλλο??? το νιωσατε... που το νιωσατε?? ειμαι 14 και κατι βδομαδων και εδω και λιγες μερες κατι... νιωθω. απο εχτες το βραδυ νιωθω και ενα σφυξιμο στο υψος του αφαλου και προς αριστερα, μπορει να ειναι το σπορακι μου??

Link to comment
Share on other sites

εγω το νιωσα 4,5μηνων ηταν ετσι ακριβως ενα τραβηγμα φτερουγισμα κατι τετοιο δε ξερω να το εξηγησω ακριβως και λεω στον αντρα μου το μωρακι μας !!!!!!!!!:P:D και απο τοτε τρωω κλωτσιες αρκετες(δοξα το θεο):P:D τωρα που με ακουει κιολας ειμαι πολυ χαρουμενη!

Aaicm8.png[/url].

 

zdDEm8.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Αν σας πω κι εγώ οτι απο τις 14 εβδ. κάτι ένιωθα τι θα πείτε?? Μία φορά που ήμουν πολύ ταραγμένη ήταν και η πρώτη που το ένιωσα. Σαν ένα φτερούγισμα που μετατοπίστηκε δεξιά!

Μετά απο λίγες μέρες πάλι το ίδιο. Μετά δεν ένιωθα πάλι για εβδομάδες..Και μετά,χθες,το ένιωθα συνεχώς,και ειδικά όταν άκουγε τη φωνή του μπαμπα!!:-D 'Ενιωθα ένα ψαράκι να κολυμπά απο τη μία μεριά στην άλλη (όπω είπε η Newbie) Το μωρό μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ:P:p:p

y5yep3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...