Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Sheena

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 771
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Σίνα καλήμέρα ! :) Σας χάσαμε ! σας σκεφτόμαστε ....

περιμένουμε νέα σας ! Ευχομαι να είναι όλα πολύ καλά για τον Νικόλα και για όλη την οικογένεια !

15179a3r8boqxal.gif

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Ήμαστε πάλι Λειψία εδώ και 2 εβδομάδες.

Ο Νίκος χειρουργήθηκε (πρέπει να έχετε βαρεθεί να διαβάζετε το πόσες φορές έχει χειρουργηθεί), πήγε καλά, ήμουν και εγώ μέσα και τώρα αναρρώνει.

Όχι, δεν συνηθίζουνε τα νοσοκομεία της Γερμανίας να καλούν τους γονείς κατά την διάρκεια των χειρουργείων, απλά έγινε μια εξαίρεση για εμένα για λόγους μάρκετινγκ....!

Είχαμε παίξει ξύλο νωρίτερα, ειπώθηκαν χοντράδες που ούτε φαντάζεστε και μετά από την απόδωση ευθυνών, θεώρησε σωστό προκειμένου να με πείσει, να με βάλει μέσα στο χειρουργείου του Νίκου.

Ο οισοφάγος είναι υγιέστατος, ο Νικόλας αναρρώνει και είναι δεδομένο ότι θα χρειαστούμε συνέχεια.....

Ήρθε και ο χειρούργος μας από Αμερική (το έλεγε ο άνθρωπος αλλά κανένας δεν τον άκουγε!)

Τέλος πάντων. Έκανα κάποιες προσπάθειες να πάμε αλλού, αλλά είναι δύσκολο σε αυτό το στάδιο να αναλάβει κάποιος άλλος να βγάλει τα κάρβουνα από την φωτιά.

Ήρθε και άλλη μια οικογένεια από Ελλάδα με το ίδιο πρόβλημα αλλά τα μαζέψανε και πήγαν Ολλανδία οι άνθρωποι γιατί Φόκερ τους έταξαν και τελικά θα χειρουργούσαν όλοι οι υπόλοιποι εκτός από τον Φόκερ.

Ήταν μεγάλο το χαστούκι που τους έριξαν (εγώ τους βγάζω το καπέλο) και τους στοίχισε πολύ.

The reputation of the Pr.Till is under dispute, μόνο ο Νίκος του έμεινε για να εξιλεωθεί και εύχομαι τουλάχιστον αυτό να δουλέψει υπέρ μας.

Μετά λοιπόν τα μπινελίκια ήμαστε όλοι πολύ αγαπημένοι, έφεραν βοήθεια και από το Breman την εκεί χειρούργο, ήρθε και ο παππούς Φόκερ και όλα καλά για την ώρα.

Η ιστορία του μικρού μου Νικολή έχει ξεπεράσει κατά πολύ και την πιο ζωηρή φαντασία αλλά εκείνος καλά κρατεί.

Ο καλός θεούλης και ο Άγιος Νεκτάριος είθε να είναι κοντά του.

 

Θα σας ενημερώνω.

 

* ξέρετε καμιά καλή ψυχίατρο για μένα?????

Link to comment
Share on other sites

τι να πω βρε παιδι μου...

τοσο καιρο διαβαζω την ιστορια σας ...εχω μεινει αφωνη ...βρε παιδι μου μπραβο σου για την δυναμη και το κουραγιο σου ...οι ευχες πολλων σας ακολουθουν ....!

οσον αφορα τον ψυχιατρο ξερω οτι αστειεσε αλλα ηθηστε να συμβουλευονται οι ανρθωποι που αντιμετοπιζουν σοβαρα προβληματα υγειας και το περιβαλλον τους ΚΥΡΙΩΣ τ ο περιβαλλον τους να συμβουλευονται ειδικους που θα τους βοηθησουν , ... για να αναταπεξελθουν ...καντο βρε παιδι μου , βρειτε ενα ψυχολογο να μιλησετε ...ξερω μπορει να ακουστει καπως μιας και τρεχετε και οι προτερεοτητες ειναι αλλες αλλα καλο θα ηταν αν πατε να μιλησετε .....

ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ!

strength.jpg

Link to comment
Share on other sites

και ποιος σου είπε ότι αστειεύομαι, σοβαρά μιλάω αλλά δεν μπορώ να πάω σε κάποιον εδώ για τον πολύ απλό λόγο ότι στην καλύτερη θα μιλάει αγγλικά.

Εντάξει αγγλικά μιλάω, αλλά όχι τόσο καλά ώστε να μπορώ να βγάλω τα εσώψυχα μου.

Link to comment
Share on other sites

Σας εύχομαι ολόψυχα περαστικά !!! Ειχα καιρο να σας διαβάσω και νομιζα πως ολα ήταν καλα ...

Μενω Γερμανια αλλα ειμαστε πολυ μακρια ...μακαρι να μπορουσα να σε βοηθήσω σε κατι ... Οσο για ψυχολόγο δεν ξέρω εκει αλλα εδω στην περιοχη μας (Κολωνία) υπάρχει μια Ελληνιδα σιγουρα ... Αν μάθω κατι θα σε ενημερώσω !

Καλο κουράγιο και περαστικά του Νικόλα !!!

VgL7.jpgIgLdp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλή ανάρωση στον Νικολή....΄καλή δύναμη σε σένα!!!!

 

 

:!::!::!::!::!::!:

Η Παναγία να σας φωτιζει το δρόμο και να τελειώνει η κακή αυτή ιστορία, το συντομότερο δυνατο....

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελά να εξηγήσω κάτι προς αποφυγή παρεξηγήσεων, γιατί πιθανόν κάποιοι γονείς με το ίδιο πρόβλημα μπορεί να διαβάσουν τα post μου.

 

Ο Νικόλας δεν είναι παράδειγμα προς μίμηση. Σε καμία περίπτωση όμως το πρόβλημα δεν ήταν η μέθοδος. Η συγκεκριμένη μέθοδος εφαρμόζεται με μεγάλη επιτυχία τόσο σε Ευρώπη όσο και Αμερική από πολλούς χειρούργους και ο μπαμπάς της είναι ο παππούς Φόκερ, ένας χειρούργος, που πάνω από όλα άνθρωπος.

Η σταδιοδρομία του στα ιατρική αρένα είναι αδιαμφισβήτητης αξίας. Όποιος το ψάξει θα καταλάβει τι εννοώ. Τον θεωρούν ευλογημένο άνθρωπο.

Για το μόνο που μπορώ να τον χρεώσω είναι για την ηλικία του εξαιτίας της οποίας δεν μπορούσε να είναι εδώ όταν χρειαζόταν. Υποτίθεται βέβαια ότι θα τα έβγαζαν πέρα αλλά... Παρόλα αυτά ακόμα και οι τηλεφώνικές παρεμβάσεις του ήταν αποτελεσματικές και είναι αυτός που έσωσε τον γιο μου με την σοβαρότατη επιπλοκή που έκανε, όταν όλοι οι υπόλοιποι τον θεωρούσαν ξεγραμμένο.

Υπάρχει το site eatef.forum στο οποίο οι γονείς μπορούν να ενημερωθούν μιας και είναι forum μόνο για ατρησίες οισοφάγου.

 

Αν ο Θεός μας βοηθήσει, όταν επιστρέψουμε με το καλό, το πρώτο πράγμα που θα κάνω είναι να κάνω γνωστή την μέθοδο του στην Ελλάδα.

Ήδη με την άλλη οικογένεια που ήταν εδώ αποφασίσαμε να το οργανώσουμε και ήδη έχουμε μεγάλο ενδιαφέρον από Ελλάδα γιατί οι γιατροί που γνωρίζουν το περιστατικό το Νίκου και του άλλου παιδιού, έψαξαν και έμαθαν τι σημαίνει σταδιακή επιμήκυνση του οισοφάγου και true primary repair.

Επίσης, πολύ σημαντικό είναι μια στοιχειώδη ενημέρωση για την φροντίδα ενός τέτοιου παιδιού, πράγμα που δεν υπάρχει μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Mια μεγαλη αγκαλια για το Νικολα που παρεπιπτοντως ειναι πολυ κουκλος!! Ευχομαι να τελειωσει επιτελους αυτη η ταλαιπωρια του και να γινει συμβολο ελπιδας για ολα τα μωρακια που αντιμετωπιζουν αυτο το προβλημα. Sheena δεν εχω λογια να εκφρασω το θαυμασμο μου για την ανεξαντλητη δυναμη σου. Κρατα γερα κοπελα μου, σας σκεφτομαστε ολοι.

Link to comment
Share on other sites

Mια μεγαλη αγκαλια για το Νικολα που παρεπιπτοντως ειναι πολυ κουκλος!! Ευχομαι να τελειωσει επιτελους αυτη η ταλαιπωρια του και να γινει συμβολο ελπιδας για ολα τα μωρακια που αντιμετωπιζουν αυτο το προβλημα. Sheena δεν εχω λογια να εκφρασω το θαυμασμο μου για την ανεξαντλητη δυναμη σου. Κρατα γερα κοπελα μου, σας σκεφτομαστε ολοι.

 

1147897eyr0cg734b.gif

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Sheena σας ευχομαι τα καλύτερα απο εδω και πέρα!!!! Περαστικά και καλή επιστροφή στο σπίτι σας!!!

 

 

 

1014204koe5je96j9.gif

 

 

:D:D:D:D:D:D

Στη ζωή υπάρχουν πάντα δύο "δρόμοι"! Στο χέρι σου είναι ποιόν θα διαβείς....(το θέμα είναι..... εχεις "μυαλό" να ξεχωρίσεις???.....)

Link to comment
Share on other sites

Mια μεγαλη αγκαλια για το Νικολα που παρεπιπτοντως ειναι πολυ κουκλος!! Ευχομαι να τελειωσει επιτελους αυτη η ταλαιπωρια του και να γινει συμβολο ελπιδας για ολα τα μωρακια που αντιμετωπιζουν αυτο το προβλημα. Sheena δεν εχω λογια να εκφρασω το θαυμασμο μου για την ανεξαντλητη δυναμη σου. Κρατα γερα κοπελα μου, σας σκεφτομαστε ολοι.

 

 

 

566309tim4sonch8.gif

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...