Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πληροφορίες για ιδιωτικά σχολεία


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Για την πρωτη δημοτικου η διαμορφωση της τιμης ειναι ελευθερη. Για τις ενδιαμεσες τάξεις όμως υπάρχει το πλαφον του υπουργείου. Αυτο βγαίνει με το μαθηματικο τυπο που αναφερθηκε παραπανω και για αυτη τη χρονια εχει αποφασιστει οτι η αυξηση θα ειναι 3,32%. Οποιο σχολειο έκανε αυξηση στις ενδιαμεσες τάξεις μεγαλυτερες του 3,32% ειναι παράνομο και πρεπει να του κανετε καταγγελια γιατι σε αυτο το θεμα υπαρχει μεγαλη αυστηροτητα. Εμεις στο σχολειο δεν εβγαιναν τα διδακτρα και δεν καναμε εγγραφες μεχρι να βγει το επισημο ποσοστο αυξησης το οποιο βγηκε πριν μερικες εβδομαδες.

Link to comment
Share on other sites

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙO ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ Α.Ε.

 

 

ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2009-2010

Ν. 3279/2004

Α΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

(ΠΟΣΑ ΣΕ ?)*

 

1.ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΒΑΣΙΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΥΠΕΠΘ 5.650

2.ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΕΚΤΟΣ ΥΠΕΠΘ** 300

3.ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΠΟΣΟ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ (1+2) 5950

4.ΕΞΟΔΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ*** 0

5.ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ

 

1.ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΝΕΩΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΩΝ 300-600

2. ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ 300-600

3. ΘΕΡΙΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ 200-600

4. ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ 300-700

5. ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ 300-500

6. ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΞΕΝΩΝ ΓΛΩΣΣΩΝ 300-1500

 

* ΌΛΑ ΤΑ ΠΟΣΑ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΕ ΕΤΗΣΙΑ ΒΑΣΗ

** ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΟΣ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗΣ ΑΠΌ ΤΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΟ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΛΟΓΩ ΜΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΜΑΘΗΤΩΝ Η ΜΗ ΕΓΚΡΙΣΗΣ ΑΠΌ ΤΟ ΥΠΕΠΘ

*** ΟΠΟΥ ( — ) Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΑΙ. ΟΠΟΥ "0" Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΕΝΗ ΣΤΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΒΑΣΙΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

εγώ είμαι 40 ετών και είχα την τύχη να τελειώσω το δημοτικό της λακωνικής σχολής και να έχω τον Χρήστο Μαγκλάρα δάσκαλο τα τελευταία χρόνια του δημοτικού. Αριστο σχολείο και καλά επιλεγμένο προσωπικό. Με γνώμονα τα τότε χρόνια και γνωριζοντας προσωπικα το Χρήστο πιστεύω ότι και τώρα συνεχίζει να λειτουργεί το σχολείο το ίδιο καλά. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι είναι πολύ καλό σχολείο λένε, είναι δίπλα στο σπίτι μου όπως και του Φραγκή ο οποίος υστερεί απ ό,τι ακούω σε σχέση με του Μαγκλάρα.

μια ξαδέρφη στέλνει τη κόρη της εκεί μέχρι τώρα δηλαδή που μόλις τελείωσε την 6η. απ ό,τι μου πε είναι πολύ ευχαριστημένη και αν είχε και γυμνάσιο ο ίδιος πάλι εκεί θα την έστελνε. σαν επίπεδο γνώσεων προσωπικά θα έχω άποψη απ το φθινόπωρο που θα κάνω αρχαία σε αυτό το κοριτσάκι. α παρεπιπτόντως κάνουν και αρχαία στο δημοτικό, φαντάζομαι στις μεγάλες τάξεις.

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σας. Ο γιος μου θα πάει Β' Δηματικού και είμαι ανάμεσα σε δυο σχολεία: Διαμαντόπουλοι στο Αιγάλεω και Τσιαμούλη στο Περιστέρι. Εαν έχει κανείς πληροφορίες θα του ήμουν ευγνόμων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σας μετά από καιρό!!

Θα ήθελα να μάθω εάν ξέρετε κάτι για την Σχολή ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΥ στον Μαραθώνα.

Εμπειρίες? Πρόγραμμα? Ωραριο? Πόσο περίπου κοστίζει? Έχει λεωφορείο που να εξυπηρετεί περιοχές Αγ.Στεφάνου, Σταμάτας κτλ?

 

Σας ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα Πέννυ!

Και εγώ ψάνχω πληροφορίες για την Μάνου. Έχω μάλιστα ανοίξει τόπικ με το΄θέμα, αλλά δυστυχώς καμία απάντηση μέχρι τώρα.

Καμία μανούλα να γνωρίζει?

Προσωπικά έχω ακούσει για παραδοσιακό σχολείο που ακόμα τελεί υπό την αιγίδα της κας Μάνου, αλλά είναι χάλια οι κτιριακές εγκαταστάσεις.

Εσύ για πότε ενδιαφέρεσαι? Η μεγάλη-μικρή μου θα πάει νήπιο του χρόνου (τώρα πάμε παιδικό σταθμό - προνήπιο)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας!

 

Ψάχνω πληροφορίες για τις εισαγωγικές εξετάσεις της Α Γυμνασίου του Κολλεγίου Αθηνών όπως, παλιά θέματα, ποσοστό επιτυγχόντων, συμβουλές, αν χρειάζεται ιδιαίτερη προετοιμασία κλπ. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...
η σχολη καργακου ειναι καπου πισω απο το ΚΑΤ αν θυμαμε καλα πολλες λεπτομεριες δεν γνωριζω ο ιδιοκτητης ειναι ο γνωστος ιστορικος καργακος θα το εχεις δει και στην TV. μακρια απο τα πολυ επωνυμα σχολεια των βορειων προαστειων και να μην ξεχνας οτι η αρχικη φημη των σχολειων δεν υπαρχει και σημερα επισης να ξερεις οτι καθε σχολειο δημοσιο η ιδιωτικο παραγει μια συγκεκριμενη καστα μαθητων ...

 

 

Μπορεί το μήνυμα του dimitrios να είναι παλιό αλλά επειδή δεν είναι σωστό στα forums να γράφονται ανακρίβειες αλλά να λέμε αυτά που πραγματικά ξέρουμε είπα να γράψω για όποιον θέλει να το ξέρει.

Πηγαίνει ο γιός μου στα Εκπαιδευτήρια Καργάκου από το Νηπιαγωγείο ( τώρα είναι Β' δημοτικού ).

Δεν έχει καμία σχέση με τον Ακαδημαϊκό και το έχει η Βασιλική Καργάκου και τα παιδιά της τώρα.

Στεγάζεται το Δημοτικο-Γυμνάσιο-Λύκειο ,στην Σταμάτα σε ολοκαίνουργιο κτίριο ( πέρυσι λειτούργησε πρώτη φορά ) που είναι φτιαγμένο ειδικά για σχολείο και έχει και παιδικό σταθμό ( Το Τρενάκι μας ) στην Κηφισιά. Είναι μικρό και σεμνό με παιδιά από μεσαίας οικονομικής κατάστασης οικογένεις κυρίως ( όπως κι εμείς ), οικονομικό σε σύγκριση με άλλα και είμαι σε γενικές γραμμές ευχαριστημένη.

Όποιος θέλει άλλες πληροφορίες μπορώ να δώσω ευχαρίστως.

Πραγματικά δεν θέλω να κάνω διαφήμιση απλώς δεν είναι σωστό να βγαίνουν στα forums πράγματα που δεν ισχύουν, αλλά βασίζονται σε εικασίες.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί το μήνυμα του dimitrios να είναι παλιό αλλά επειδή δεν είναι σωστό στα forums να γράφονται ανακρίβειες αλλά να λέμε αυτά που πραγματικά ξέρουμε είπα να γράψω για όποιον θέλει να το ξέρει.

Πηγαίνει ο γιός μου στα Εκπαιδευτήρια Καργάκου από το Νηπιαγωγείο ( τώρα είναι Β' δημοτικού ).

Δεν έχει καμία σχέση με τον Ακαδημαϊκό και το έχει η Βασιλική Καργάκου και τα παιδιά της τώρα.

Στεγάζεται το Δημοτικο-Γυμνάσιο-Λύκειο ,στην Σταμάτα σε ολοκαίνουργιο κτίριο ( πέρυσι λειτούργησε πρώτη φορά ) που είναι φτιαγμένο ειδικά για σχολείο και έχει και παιδικό σταθμό ( Το Τρενάκι μας ) στην Κηφισιά. Είναι μικρό και σεμνό με παιδιά από μεσαίας οικονομικής κατάστασης οικογένεις κυρίως ( όπως κι εμείς ), οικονομικό σε σύγκριση με άλλα και είμαι σε γενικές γραμμές ευχαριστημένη.

Όποιος θέλει άλλες πληροφορίες μπορώ να δώσω ευχαρίστως.

Πραγματικά δεν θέλω να κάνω διαφήμιση απλώς δεν είναι σωστό να βγαίνουν στα forums πράγματα που δεν ισχύουν, αλλά βασίζονται σε εικασίες.

 

Καλησπέρα IFI.

Mπορείς να μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ?

Η κόρη μου θα πάει νήπιο του χρόνου και έχω αρχίσει να ψάχνω. Η Σταμάτα μάλιστα με βολεύει σαν περιοχή. Τί ωράριο έχουν? Τι περίπου πρόγραμμα? Εξωσχολικές δραστηριότητες? Ποσό διδάκτρων? Οτιδήποτε άλλο ξέρεις και μπορείς να μεταφέρεις

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα IFI.

Mπορείς να μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ?

Η κόρη μου θα πάει νήπιο του χρόνου και έχω αρχίσει να ψάχνω. Η Σταμάτα μάλιστα με βολεύει σαν περιοχή. Τί ωράριο έχουν? Τι περίπου πρόγραμμα? Εξωσχολικές δραστηριότητες? Ποσό διδάκτρων? Οτιδήποτε άλλο ξέρεις και μπορείς να μεταφέρεις

Ευχαριστώ

 

 

Σχετικά με το ωράριο το πρωί δεν είμαι σίγουρη γιατί τον στέλνω με σχολικό και φεύγει από το σπίτι 07:10. Πάντως το μεσημέρι είναι ως τις 16:30. Οι τιμές είναι από περίπου 6000€-6500€ στο Νηπιαγωγείο από όσο θυμάμαι για το πλήρες ωράριο ( και με φαγητό και σχολικό ). Έχει διάφορα αθλήματα ( μίνι τέννις, μπάσκετ, χορό, θέατρο κ.λπ. ). Στο Νηπιαγωγείο οι δασκάλες που είναι τώρα και που είχε και ο γιος μου είναι καταπληκτικές, στέλνουν σχεδόν έτοιμα τα παιδιά στην Α' Δημοτικού και τους μαθαίνουν να κάθονται και στο θρανίο, ξέρεις όλο αυτό το δύσκολο μεταβατικό στάδιο από το παιχνίδι στο μάθημα.

Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

 

Ψάχνω πληροφορίες για τις εισαγωγικές εξετάσεις της Α Γυμνασίου του Κολλεγίου Αθηνών όπως, παλιά θέματα, ποσοστό επιτυγχόντων, συμβουλές, αν χρειάζεται ιδιαίτερη προετοιμασία κλπ. Ευχαριστώ!

 

Ξέρω ότι είναι δύσκολες και ότι καλό είναι να κάνεις μάθημα σε καθηγητή του κολλεγίου τις τελευταίες τάξεις του δημοτικού. Πέρασε φέτος η κόρη μίας φίλης, που ήταν πολύ δυνατή μαθήτρια. Η προετοιμασία ήταν δύο ώρες την εβδομάδα από την πέμπτη του δημοτικού.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μήπως τυχαίνει κάποια-ος από εσάς να στέλνει το παιδί του στου Ζηρίδη; Θα ήθελα πληροφορίες για το σχολείο αυτό από κάποιον που το έχει ζήσει!!! Οποιαδήποτε πληροφορία μου είναι χρήσιμη!!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τυχαίνει κάποια-ος από εσάς να στέλνει το παιδί του στου Ζηρίδη; Θα ήθελα πληροφορίες για το σχολείο αυτό από κάποιον που το έχει ζήσει!!! Οποιαδήποτε πληροφορία μου είναι χρήσιμη!!!

Επαναφέρω το ερώτημα γιατί σίγουρα το δημοσίευσα σε λάθος ώρα...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...