Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πως πείθουμε τον σύζυγο για ένα ακόμη παιδάκι??


Recommended Posts

Έτσι ήμουν κι εγώ όταν έμαθα για το 2ο αγόρι...και για να ελαφρύνω το κλίμα άκου στιχομυθεία...

-Ρε αντρα, τι θα κάνω με δυο αγόρια, πόση ώρα να παίξω μαζί τους?Στα κορίτσια κάνεις κανένα κοτσιδάκι, ταίζετε καμία κούκλα , περνάει η ώρα...Με 2 αγόρια τι θα κάνω?

Απάντηση του καλού μου

-Πάρε ένα αυτοκινητάκι, δείξ΄τους πως παρκάρεις και θα περάσει μισή ώρα...

 

χαχαχαχχαχαα!!!!:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι εγώ το έχω πάθει....δε νομίζω να είναι κάτι....καλύτερα και για σένα και για τον ανήρ...ούτε υπολογισμοί ημερών ούτε τίποτα, χαλαρά!

 

Δεν θα του πω τίποτα ότι άλλαξε ο κύκλος και βουρ...χαλαρα...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μια από τα ίδια κι εγώ...κι ο δικός μου λείπει πολλές ώρες στη δουλειά και βγάζω εγώ το φίδι από την τρύπα...επίσης αγαπάει ιδιαίτερα τον ύπνο οπότε καταλαβαίνετε ότι εκείνες τις ώρες είμαι πάλι εγώ με τα παιδιά...λόγω του ότι έχουμε ένα οικογενειακό αυτ/το που συνήθως έχει ο άνδρας μου στην δουλειά, όλα τα κάνω με την συγκοινωνία, από σχολεία που δεν είναι και δίπλα, και δραστηριότητες...Παρ΄όλ΄αυτά μου λείπει ένα παιδάκι...δεν ξέρω πόσο δύσκολο θα είναι και εν μέρη μπορεί να έχει δίκιο ο σύζυγος που κλωτσάει γιατί και οικονομικά ζοριζόμαστε, αλλά νιώθω πλέον πολύ δυνατή και λέω "ως τώρα πάλι σχεδόν όλα μόνη μου τα κάνω, τι θα αλλάξει με τον ερχομό ενός ακόμη παιδιού?"

Δεν θεωρώ ότι ένα ρούχο παραπάνω ή μια κούτα πάμπερς θα μας καταστρέψουν...Πρακτικά ίσως παιδευτώ αλλά δεν έγινε και τίποτα αν μια χρονιά δεν πάνε τα μικρά σε δραστηριότητες...οι γιαγιάδες είναι πρόθυμες να κρατάνε τα παιδιά και πιστεύω θα τα φέρω βόλτα...

Ε τελικά οι άντρες μας πρέπει να γνωριστούν! Μια απ τα ίδια κι εμείς.. Θα ζοριστείς Λένα μου, αλλά εφόσον είσαι έτοιμη και το θέλεις θα τα καταφέρεις. Κι αν βοηθήσουν κι οι γιαγιάδες δεν το συζητω! Άλλωστε τους πρώτους μήνες είναι το μεγάλο ζόρι μετά όλα παίρνουν το δρόμο τους..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και για να ελαφρύνω το κλίμα και να σας κάνω να γελάσετε λίγο...Είδαμε φύλο!Και είναι αγόρι....Δεν σχολιάζω ακόμη, ακόμη είμαι σε κατάσταση σοκ....Ωχ Παναγία μου, 5 άντρες κι εγώ!!!:confused::confused::confused::confused:

Μαρουσκάκι με το καλό ο παίδαρος! Εσύ δεν παίζεσαι με τίποτα, είσαι αρχηγός των αγορομάνων!!! Γερό να ναι και μη στεναχωριέσαι, θα ψάξουμε μαζί τους οίκους ευγηρίας να εξασφαλίσουμε τα γεράματα!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

 

Εδώ μοιραζόμαστε την ΧΑΡΑ μας !! όταν έχουμε το θεμιτό αποτέλεσμα!!!

 

και τα πηγαίνουμε μια χαρά μέχρι τώρα!

Αλληλουποστηριζόμαστε και καταλαβαινομαστε...

 

 

ΟΚ, μήνυμα ελήφθη.

Σας αφήνω να συνεχίσετε...

Link to comment
Share on other sites

Μαρουσκάκι με το καλό ο παίδαρος! Εσύ δεν παίζεσαι με τίποτα, είσαι αρχηγός των αγορομάνων!!! Γερό να ναι και μη στεναχωριέσαι, θα ψάξουμε μαζί τους οίκους ευγηρίας να εξασφαλίσουμε τα γεράματα!:lol::lol::lol:

 

αχ...ποιους οικους βρε αγαπη;;;λες να προλαβω να γερασω;;;;πωπω το περιμενα αλλα και παλι ταμπλας μου ηρθε....παλι παιδιατροι για τσουτσουρι...παλι ποδοσφαιρα....οιμε οιμε!!!!αφηστε με να κλαφτω λιγο μεχρι να συνηθισω...Λενακι...περαστικα.Εκαβη να εισαι καλα κι αν αλλαξεις γνωμη για το τριτο εμεις εδω ειμαστε!καλο βραδυ σε ολες σας!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ήμουν κι εγώ όταν έμαθα για το 2ο αγόρι...και για να ελαφρύνω το κλίμα άκου στιχομυθεία...

-Ρε αντρα, τι θα κάνω με δυο αγόρια, πόση ώρα να παίξω μαζί τους?Στα κορίτσια κάνεις κανένα κοτσιδάκι, ταίζετε καμία κούκλα , περνάει η ώρα...Με 2 αγόρια τι θα κάνω?

Απάντηση του καλού μου

-Πάρε ένα αυτοκινητάκι, δείξ΄τους πως παρκάρεις και θα περάσει μισή ώρα...

αχαχαχαχαχαχα!!!!!!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κάτι άσχετο...έχει εδώ και τρείς μήνες που ο κύκλος μου ολοένα μικραίνει...σας έχει τύχει? Από 30-31 μέρες πήγε στις 28, μετά στις 26 και αυτή την φορά 25 μέρες...Να ανησυχώ?

Κοριτσακι η φυση κ ο καλος Θεουλης σε βοηθανε.Αλλαζουν οι γονιμες μερες τωρα.Ολε!!!Βουρρρρρ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα σε ολες! Πολλα ωραια γραψατε κοριτσια.. Συμφωνω με τα πιο πολλα, αλλα για πειτε το θεμα της αυπνιας δεν ειναι ανασταλτικος παραγων? Εμενα το μικρο 3 χρονων κ ξυπνα ακομα τα βραδια! Μας εχει γονατισει.. Πως μετα να πεισεις οχι τον συζυγο. αλλα τον εαυτο σου? Αχ τι ζηταω κι εγω, λιγο υπνο μερικους μηνες να ξεκουραστω κ μετα να το παρω πιο ζεστα το τεταρτο.. Μαρουσκακι συγχαρητηρια για τον γιο! Εγω εχω 3 κορες κ παντα ηθελα ενα αγορακι..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

 

mama-aga διάβασα και τα ευχάριστα τα δικά σου, συγχαρητήρια! Για να δούμε, σε σένα θα γίνει η έκπληξη; Γιατί βλέπω πως το marouskaki βαδίζει στην πεπατημένη...αγόρι ξέρουμε, αγόρι εμπιστευόμαστε, σαν τη χλωρίνη κλινέξ ένα πράμα! :mrgreen:

 

Πλάκα κάνω, εννοείται! Γερά παιδιά, κορίτσια! :D

 

Εμένα πάντως ο άντρας μου, αν έλεγα το ναι, σήμερα θα μου το 'κανε το τρίτο...:oops::roll:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

 

mama-aga διάβασα και τα ευχάριστα τα δικά σου, συγχαρητήρια! Για να δούμε, σε σένα θα γίνει η έκπληξη; Γιατί βλέπω πως το marouskaki βαδίζει στην πεπατημένη...αγόρι ξέρουμε, αγόρι εμπιστευόμαστε, σαν τη χλωρίνη κλινέξ ένα πράμα! :mrgreen:

 

Πλάκα κάνω, εννοείται! Γερά παιδιά, κορίτσια! :D

 

Εμένα πάντως ο άντρας μου, αν έλεγα το ναι, σήμερα θα μου το 'κανε το τρίτο...:oops::roll:

 

 

 

Aγγελίνα μου ευχαριστώ!!

 

Εμένα δεν υπάρχει έκπληξη γιατι είναι δυο και δύο..οπότε ότι και να είναι το ξαναείχαμε...φαντάζομαι δεν θα αλλάξει κάτι..

Ασε που έχουμε κανει και την ''υποχρέωσή '' μας με 'ολα τα ονοματα (παππουδογιαγιάδες)..χιχιχ...

 

 

Μαρουσκάκι!! με το καλό και αυτος ο παίδαρος!!

Μαλλον ο Θεούλης θέλει να διαιωνιστεί το σόι σας...( με το 'ονομα εννοώ-όπως λέγανε παλιά..)

α....και πάντα το ένα παραπάνω δεν είναι μεγάλη διαφορά..οποτε μπορει στο επόμενο να αλλάξεις φύλλο..χι ;)

 

Εμένα για να μην είναι σίγουρος μαλλον δεν θα έχει κατι να δει φαίνεται..:confused:...τι να πω??!!

Link to comment
Share on other sites

Και για να ελαφρύνω το κλίμα και να σας κάνω να γελάσετε λίγο...Είδαμε φύλο!Και είναι αγόρι....Δεν σχολιάζω ακόμη, ακόμη είμαι σε κατάσταση σοκ....Ωχ Παναγία μου, 5 άντρες κι εγώ!!!:confused::confused::confused::confused:

 

Με το καλο κ το 4ο αγορακι σου Παρτο αλλιως σκεψου οταν θα ναι μεγαλα παλικαρια θα καμαρωνεις κ θα φουσκωνεις σαν γαλοπουλα για τους αντρες που μεγαλωσες!!Τελεια εικονα!:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα σε ολες! Πολλα ωραια γραψατε κοριτσια.. Συμφωνω με τα πιο πολλα, αλλα για πειτε το θεμα της αυπνιας δεν ειναι ανασταλτικος παραγων? Εμενα το μικρο 3 χρονων κ ξυπνα ακομα τα βραδια! Μας εχει γονατισει.. Πως μετα να πεισεις οχι τον συζυγο. αλλα τον εαυτο σου? Αχ τι ζηταω κι εγω, λιγο υπνο μερικους μηνες να ξεκουραστω κ μετα να το παρω πιο ζεστα το τεταρτο.. Μαρουσκακι συγχαρητηρια για τον γιο! Εγω εχω 3 κορες κ παντα ηθελα ενα αγορακι..

 

Αιντε κ εσενα στο κλαμπ των τρελων σε βλεπω!Βλεπω μετα απο λιγο υπνο να ανοιγεις πανια για το επομενο.

Α ρε Ελλαδα εισαι τυχερη.........

Link to comment
Share on other sites

Γιατι εχω ενα προαισθημα η και μια σιγουρια οτι οσες συνομιλουμε σε αυτο το θεμα αργα η γρηγορα θα ανακοινωσουμε τα ευχαριστα? Να κοιμηθουμε ομως λιγο πρωτα, χαχαχα.. Παντως εγω εχω δωσει προθεσμια στον εαυτο μου αλλα 3 χρονια μεχρι τον τελευταιο τοκετο και δεν ειμαι κ μικρη.. Αχ σε οσες λεω οτι το σκεφτομαι, με κοιτανε σαν ουφο.. Και υποτιθεται οτι με 3 κορες θα επρεπε να ειχα ηδη κλεισει..

Link to comment
Share on other sites

Γιατι εχω ενα προαισθημα η και μια σιγουρια οτι οσες συνομιλουμε σε αυτο το θεμα αργα η γρηγορα θα ανακοινωσουμε τα ευχαριστα? Να κοιμηθουμε ομως λιγο πρωτα, χαχαχα.. Παντως εγω εχω δωσει προθεσμια στον εαυτο μου αλλα 3 χρονια μεχρι τον τελευταιο τοκετο και δεν ειμαι κ μικρη.. Αχ σε οσες λεω οτι το σκεφτομαι, με κοιτανε σαν ουφο.. Και υποτιθεται οτι με 3 κορες θα επρεπε να ειχα ηδη κλεισει..

Η αληθεια είναι ότι για να γράψει κανείς σ ένα τέτοιο θέμα, τριγυρίζει στο μυαλό του η ιδέα για ένα ακόμη παιδάκι!;) Έτσι είναι βρε zakoyla δεν μπορούν να καταλάβουν οι περισσότεροι αυτό το είδος τρέλας που κουβαλάμε..Και δεν τους αδικώ τους ανθρώπους. Εγώ σ όσους λέω με όλο μου το καμάρι ότι έχω τρεις γιους με κοιτάζουν με ..οίκτο να το πω; Άλλοι μου λένε δεν πειράζει, λες και είπα εγώ ότι με πειράζει. Που να ξεστομίσω ότι σκέφτομαι και γι άλλο κάποια στιγμή. Σχεδόν θα με μαλώσουν!

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια είναι ότι για να γράψει κανείς σ ένα τέτοιο θέμα, τριγυρίζει στο μυαλό του η ιδέα για ένα ακόμη παιδάκι!;) Έτσι είναι βρε zakoyla δεν μπορούν να καταλάβουν οι περισσότεροι αυτό το είδος τρέλας που κουβαλάμε..Και δεν τους αδικώ τους ανθρώπους. Εγώ σ όσους λέω με όλο μου το καμάρι ότι έχω τρεις γιους με κοιτάζουν με ..οίκτο να το πω; Άλλοι μου λένε δεν πειράζει, λες και είπα εγώ ότι με πειράζει. Που να ξεστομίσω ότι σκέφτομαι και γι άλλο κάποια στιγμή. Σχεδόν θα με μαλώσουν!

 

ωχ ωχ ωχ...μη λες τετοια!!!! Εγω στ' ορκιζομαι δε μου τρυγιριζουν τετοια πραγματα πλεον στο μυαλο:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ωχ ωχ ωχ...μη λες τετοια!!!! Εγω στ' ορκιζομαι δε μου τρυγιριζουν τετοια πραγματα πλεον στο μυαλο:rolleyes:

Eίσαι σίγουρη;;; Ούτε υποσυνείδητα;;; ;)

Αστειεύομαι, εντάξει εσένα σε εξαιρώ, γιατί απ ότι βλέπω είσαι παλιά εδώ και γράφεις για τα κορίτσια... Αλλά και πάλι 4 έχεις, τι είναι ένα ακόμη;:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια είναι ότι για να γράψει κανείς σ ένα τέτοιο θέμα, τριγυρίζει στο μυαλό του η ιδέα για ένα ακόμη παιδάκι!;) Έτσι είναι βρε zakoyla δεν μπορούν να καταλάβουν οι περισσότεροι αυτό το είδος τρέλας που κουβαλάμε..Και δεν τους αδικώ τους ανθρώπους. Εγώ σ όσους λέω με όλο μου το καμάρι ότι έχω τρεις γιους με κοιτάζουν με ..οίκτο να το πω; Άλλοι μου λένε δεν πειράζει, λες και είπα εγώ ότι με πειράζει. Που να ξεστομίσω ότι σκέφτομαι και γι άλλο κάποια στιγμή. Σχεδόν θα με μαλώσουν!

 

Kαλησπέρα κορίτσι...Έτοιμη σε βλέπω και σένα για 4ο.Δεν παν να λένε ότι θέλουν οι άλλοι?Αν θέλετε εσείς...Αλήθεια τι ηλικίες έχουν τα καμάρια σου?

Link to comment
Share on other sites

Eίσαι σίγουρη;;; Ούτε υποσυνείδητα;;; ;)

Αστειεύομαι, εντάξει εσένα σε εξαιρώ, γιατί απ ότι βλέπω είσαι παλιά εδώ και γράφεις για τα κορίτσια... Αλλά και πάλι 4 έχεις, τι είναι ένα ακόμη;:lol::lol::lol:

 

 

NAI NAI αληθεια λεω...σημερα απο το σουπερ μαρκετ πηρα μονη μου τις "αρματωσιες"!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κορίτσι...Έτοιμη σε βλέπω και σένα για 4ο.Δεν παν να λένε ότι θέλουν οι άλλοι?Αν θέλετε εσείς...Αλήθεια τι ηλικίες έχουν τα καμάρια σου?

Είπαμε, μετά από εσάς θα πάρω κι εγώ σειρά.;) Ο μεγάλος είναι 9,5, ο μεσαίος κοντεύει τα 3 και το μικρό 6 μηνών. Οπότε αυτή τη στιγμή το τέταρτο θα με διέλυε.. Όταν όμως μεγαλώσει λίγο ο μικρούλης, λέω ν ακλουθήσω το παράδειγμα της Marouskaki και να πάω για τον τέταρτο γιο! Χα χα χα! Είμαι πεπεισμένη ότι μόνο αγόρια κάνω!:lol:

Link to comment
Share on other sites

NAI NAI αληθεια λεω...σημερα απο το σουπερ μαρκετ πηρα μονη μου τις "αρματωσιες"!!!!!

Ok, πάω πάσο, αυτό είναι δυνατό επιχείρημα!:lol:

Εκτός αν από το λέγε λέγε εδώ μέσα σ επηρεάσουμε και σένα..;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες! Πολλα ωραια γραψατε κοριτσια.. Συμφωνω με τα πιο πολλα, αλλα για πειτε το θεμα της αυπνιας δεν ειναι ανασταλτικος παραγων? Εμενα το μικρο 3 χρονων κ ξυπνα ακομα τα βραδια! Μας εχει γονατισει.. Πως μετα να πεισεις οχι τον συζυγο. αλλα τον εαυτο σου? Αχ τι ζηταω κι εγω, λιγο υπνο μερικους μηνες να ξεκουραστω κ μετα να το παρω πιο ζεστα το τεταρτο.. Μαρουσκακι συγχαρητηρια για τον γιο! Εγω εχω 3 κορες κ παντα ηθελα ενα αγορακι..

 

Τώρα αν σου πω ότι εμένα ο τρίτος είναι κλεισμένα 4 και ξυπνάει ακόμη σε πείθω για τέταρτο???Επίσης, ευχαριστώ για τα συγχαρητήρια αλλά έχουμε μια μικρούυυυυυλα διαφορά, έχω ήδη τρεις τέτοιους κι ήθελα κορίτσι χαχα!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen: Μάλλον όμως κάποιες είμαστε γεννημένες για αγορομάνες, δεν εξηγείται αλλιώς!Freedom ακούς??Καλά, εσένα σε κοιτάνε με οίκτο με τους τρεις, φαντάσου εμένα πώς θα με κοιτάνε σε λίγο καιρό...Και...πολύ άδικο δε θα έχουν να σου πω την αλήθεια....Μόνο εκείνο το κατούρημα ρε παιδιά και το χαμό που κάνουν μου φτάνει να απελπιστώ....Οιμέ οιμέ οιμέ once again!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...