Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Κοριτσια γεια σας,υπαρχει περιπτωση οι κολικοι να σταματησουν με το που το μωρο κλεισει τον πρωτο μηνα??? εχει τυχει σε καμοια???

 

συνηθως οι κολικοι κορυφωνονται τον 2ο μηνα

εμας κρατησαν και ολο τον 3ο μηνα αλλα ηταν σχετικα ηπιας μορφης,εχω ακουσει περιπτωσεις να σταματουν και στον πρωτο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ ήμουν έτοιμη να σαλτάρω από τα ουρλιαχτά, τα έκανα όλα όσα διάβασα και τίποτε δεν έπιανε. Μία μέρα χωρίς να ρωτήσω κανένα πήγα στο φαρμακείο και πήρα το infacolic.΄Μόλις του έδωσε αμέσως ηρέμησε. Τώρα είναι πάρα πολύ ήρεμος, μπορεί να κλάψει λίγο αλλά λίγο αγκαλίτσα και περνάνε όλα. Ρώτησα και τον παιδίατρο ο οποίος μου είπε να του δώσω, αλλά τα περισσότερα παιδιά δεν τα πιάνει. Το βασικό είναι ότι είναι φυτικό και δεν έχει καμία άλλη επίδραση στο παιδί. Ευχαριστώ κορίτσια πουτο μοιραστήκατε μαζί μας και ξυπνήσαμε γιατί άμα περίμενα από τον παιδίατρο, με είχε με depon και δεν του έκανε και τίποτα. ....

Lgpcp3.png

uxqmp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Εμενα η δικια μου ειναι μερες που ποναει ηπια και μερες που ειναι ο.κ.Αλλα επειδη δε το θελει το χαμομηλι,τις κανω κατι αλλο τωρα της βαζω το χαμομηλι μες στο γαλα σε δυο γευματα,μεσα στην ημερα και πραγματικα ειναι μια χαρα.Και κακα κανει ανετα και πονακια δεν εχει.Αυτο που ρωταω ειναι το εχει κανει καμια σας γιατι τοση ωρα διαβαζω αλλα δε το ειδα γραμμενο πουθενα το συνδιασμο γαλα-χαμομηλι και ανυσηχω μηπως κανω πειραματοζωο το παιδι μου!!Καλα κανω η θα με βρει τιποτα αλλο!!! :roll:

n10D.jpg.png

Η ζωη δε μετριεται με τον αριθμο των στιγμων που περνουμε αναπνοη,αλλα με τον αριθμο των στιγμων που μας κοβεται η αναπνοη!!!

Link to comment
Share on other sites

αχχ..μαλλον κι εμεις αρχισαμε κολικους και δεν θελω ουτε να το φανταστω..

καποια βραδια 8-12 το μωρακι κλαιει και εχει αερια πολλα..οτι και να προσπαθησα δεν μπορω να το ηρεμησω.

στις 12 λες και καποιος παταει το off και το μωρο κοιμαται..

δεν συμβαινει ομως καθε βραδυ..ας πουμε 3 βραδια τη βδομαδα.

ειναι κολικοι η απλα ειναι ανησηχο το μωρο?οι κολικοι αν υπαρχουν ειναι συνεχομενοι η το πιανουν καποιες φορες?για να ξερω να δω πως θα το χειριστω..

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.

επειδη και εμεις περασαμε το σταδιο των κολικων για περιπου 2 μηνες ξερω οτι ωρες ωρες δεν αντεχεται το κλαμα. και να τι καναμε¨

 

αλλαξαμε γαλα (διναμε ΝΑΝ απλο και περασαμε στο ΝΑΝ sensitive που ειναι πιο ελαφρυ) απο οτι ξερω ολα τα γαλατα που κυκλοφορουν εχουν μια πιο light εκδοχη ακριβως γαι να ειναι πιο ευπεπτα απο τα μωρα.

 

στην αρχη δωσαμε infacolic αλλα μετα η παιδιατρος μας ειπε οτι δεν κανει σε τοσο μικρη ηλικια(οι κολικοι ξεκινησαν στον 2 μηνα και κρατησαν ολο τον 3ο) και μας προτεινε το nurse harvey's το οποιο ειναι ενα σιροπι που περιεχει σοδα οποτε τα κανει να ρευονται αμεσως

 

βοηθησαν πααααρα πολυ κατι μπουκαλια (dr Brown's). τα βρηκαμε στα mothercare . εχουν κατι σαν σωληνα μεσα που δεν αφηνει τα μωρα να καταπιουν αερα. εχουν ιδια τιμη με τα αλλα και ειναι ειδικα για κολικους.

 

και κατι τελευταιο. επειδη ειχε συγκεκριμενη ωρα που τον επιαναν κολικοι(6-10), εκεινη την ωρα του εδινα μονο τσαι (χαμομηλι, γλυκανισο, τιλιο) για να μην του πεσει βαρυ το γαλα.

και αν ολα αυτα δεν επιαναν, τον κρατουσα αναποδα και βολτα με το αυτοκινητο.οσο πιο πολλες λακουβες ο δρομος τοσο το καλυτερο. κοιμοταν στο λεπτο.

σημαντικοτερη δουλεια εκαναν τα μπουκαλια και το τσαι.

ελπιζω να βοηθησα γιατι καλη και η υπομονη αλλα ωρες ωρες που να τη βρεις :?:?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας

εμείς την βγάλαμε καθαρή με το βιολογικό λάδι της weleδa για την κοιλιά του μωρού(ανακουφίζει από κολικούς). Περιέχει φυσικά έλαια μαντζουράνας ανθέμιδος και καρδαμίνης.Κάνοντας ήπιο μασάζ στην περιοχή της κοιλιάς ανακουφίζει από κολικούς και βοηθάει στην πέψη.

Άλλαξε συνήθειες... ΟΧΙ πλανήτη!!!!

Link to comment
Share on other sites

κι εμείς υποφέρουμε απο κολικούς

απο τις 3 το μεσημέρι έως τις 7 το βράδυ και απο τις 7 με 8 το πρωί έτσι για ποικιλία!!!!!!

 

ο γιατρός μου έδωσε το παιδικό σιροπάκι depon αλλά μου είπε να της δώσω μόνο όταν δεν υποφέρεται!

χθες της έδωσα και ηρέμησε το μωρό!!!

αχ άντε να περάσουν δεν αντέχω να την βλέπω να πονάει!

 

λέτε να φταίνε τα μπουκάλια ?

αλλά τι? μόνο για 3 μήνες φταίνε ? μπα δεν είναι αυτό!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να σας πω.....

 

στη γερμανια μου ειχανε πει οτι κυκλοφορει ενα μαξιλαρακι, το οποιο ειναι γεματο με κουκουτσια απο κερασια :shock: , το βαζεις και το ζεσταινεις στα μικροκυματα, ειναι κρυο απο εξω αλλα κραταει ζεστη απο μεσα και ειναι υποτιθεται για τους κολικους.το βαζεις κατευθειαν πανω στη κοιλια, ζεσταινεται η κοιλιτσα και ανακουφιζονται τα μωρα.

 

εμας η παιδιατρος μας ειπε να μην βαζουμε κατι ζεστο πανω στην κοιλια γι'αυτο ζεσταιναμε μια θερμοφορα, την τυλιγαμε με πετσετα και την βαζαμε στην πλατη.

 

α, και το μασαζ στην κοιλια με τη φορα των δεικτων του ρολογιου βοηθησε πολυ.

 

αν καποια κοπελα εχει σχεση με γερμανια, ας ρωτησει για αυτο το μαξιλαρακι γιατι μου εκανε τρομερη εντυπωση

Link to comment
Share on other sites

Διάβαζα χθες για το μαξιλαράκι που έλεγες με τα κουκούτσια απο κεράσια και μου έκανε εντύπωση ...

Τώρα που κοιτάω να παραγγείλω κατι στο ιντερνετ, επέσα πανω του σε ένα γερμανικο site ... :lol::lol::lol:

Δεν ξερω αν όντως κανει δουλεια ή οχι ... παντως η εταιρια που το πουλάει ειναι πολύ καλή ... εχω το μαξιλαρι θηλασμού και ειμαι σουπερ ευχαριστημένη ...

 

Για οποιον ενδιαφέρεται για το μαξιλαρι με τα κουκουτσια ...

 

http://www.mytoys.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/de/-/DEU/DisplayProductInformation-Start;sid=sQ6qBRmpNFKqBVCwH_jKDRijREJrsbTBbEM=?ProductSKU=de_DE-1032326

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η δικια μου ειναι μερες που ποναει ηπια και μερες που ειναι ο.κ.Αλλα επειδη δε το θελει το χαμομηλι,τις κανω κατι αλλο τωρα της βαζω το χαμομηλι μες στο γαλα σε δυο γευματα,μεσα στην ημερα και πραγματικα ειναι μια χαρα.Και κακα κανει ανετα και πονακια δεν εχει.Αυτο που ρωταω ειναι το εχει κανει καμια σας γιατι τοση ωρα διαβαζω αλλα δε το ειδα γραμμενο πουθενα το συνδιασμο γαλα-χαμομηλι και ανυσηχω μηπως κανω πειραματοζωο το παιδι μου!!Καλα κανω η θα με βρει τιποτα αλλο!!! :roll:

 

και γω το ιδιο κανω, και πολλες φιλες μου... ελπιζω και γω να μη κανει κακο... αλλα μας το ειπε και η γιατρος, για να ανακουφιζεται το μπεμπονι απο τη δυσκοιλιοτητα... καλα, δε κανει και θαυματα, αλλα λεμε τωρα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θηλάζω απολειστικα την μόλις 25 ημερών μπεμπούλα μου και εμφάνισε κωλικό εδώ και μία εβδομάδα και συγκεκριμένα από τις 12-4 το βράδυ. Μπορεί να οφείλεται στη διατροφή μου και ιδίως στον καφέ που πίνω (2 φλυτζάνια την ημέρα) ή στην σοκολάτα που τρώω?Γνωρίζει κανέις κάτι σχετικό? :roll:

Link to comment
Share on other sites

μπεμπούλα εγώ όταν θήλαζα την κόρη μου έτρωγα ΑΠΕΙΡΗ σοκολάτα!!! ΕΙΔΙΚΑ μπισκότα γεμιστά παπαδοπούλου! :oops: να φανταστείς σε κάθε θηλασμό έπερνα 2 πακέτα μπισκότα κι ένα μπουκάλι νερό και θήλαζα τη μικρή και έτρωγα! (και γι αυτό πήρα 20 κιλά μετά :oops: ) .. όσο για τον καφέ, έπινα κι εγώ ΑΛΛΑ έπινα ντικαφ, και ΑΜΕΣΩΣ μετά το θηλασμό ώστε να προλάβει η καφείνη να "διαλυθεί" στο 3ωρο .. αυτό το είχα συννενοηθεί με την παιδίατρό μου ..

Η μικρή δεν μου έκανε ΚΑΝΕΝΑ κολικό ΠΟΤΕ! Μήπως η διατροφή σου περιέχει κάτι άλλο?? Όσπρια π.χ. ή αναψυκτικά ?? :roll::roll:

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η δικια μου ειναι μερες που ποναει ηπια και μερες που ειναι ο.κ.Αλλα επειδη δε το θελει το χαμομηλι,τις κανω κατι αλλο τωρα της βαζω το χαμομηλι μες στο γαλα σε δυο γευματα,μεσα στην ημερα και πραγματικα ειναι μια χαρα.Και κακα κανει ανετα και πονακια δεν εχει.Αυτο που ρωταω ειναι το εχει κανει καμια σας γιατι τοση ωρα διαβαζω αλλα δε το ειδα γραμμενο πουθενα το συνδιασμο γαλα-χαμομηλι και ανυσηχω μηπως κανω πειραματοζωο το παιδι μου!!Καλα κανω η θα με βρει τιποτα αλλο!!! :roll:

 

και γω το ιδιο κανω, και πολλες φιλες μου... ελπιζω και γω να μη κανει κακο... αλλα μας το ειπε και η γιατρος, για να ανακουφιζεται το μπεμπονι απο τη δυσκοιλιοτητα... καλα, δε κανει και θαυματα, αλλα λεμε τωρα...

 

Και εγώ το έκανα αυτό με το χαμομήλι και ειχε βοηθήσει πολυ στην δυσκοιλιότητα ... μόλις έβλεπα οτι τα κακά της γινόταν πιο σφιχτα αραίωνα τα επόμενα γεύματα σε χαμομήλι. Δε μας δημιουργήσε ποτέ πρόβλημα άλλωστε μας το ειχε συστήσει ο παιδίατρος δεν το έβγαλα απο το μυαλό μου :wink:

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

nenaki αν θες να χρησιμοποιησεις χαμομηλι θα βρασεις αρκετο νερακι με ενα κουταλακι του γλυκου χαμομηλι και θα βαλεις τη σκονη του γαλατος μεσα στο χαμομηλονερο .αλλα εγω θα συμβουλευα οταν χρησιμοποιειτe χαμομηλι να παρετε χαμομηλι απο το φαρμακειο και οχι του βουνου γιατi ειναι πολυ πιο βαρυ.

εγω μια φορα του εβαλα βουνισιο και επειδη ειχαμε παλλινδρομηση το μετανιωσα...του επεσε βαρυ και τρελαθηκαμε στις γουλιες η παιδιατρος μου ειπε αν θελω να βαζω χαμομηλι να περνω απο το φαρμακει της Μilupa.

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχει στο φαρμακείο χαμομήλι μη επεξεργασμένο σε φακελάκια για βρέφη ...

Σε ένα μεγάλο μπρίκι βράζεις το νερό και μόλις ειναι έτοιμο βάζεις το φακελάκι με το χαμομήλι και σκεπάζεις ανάποδα με ένα πιατάκι του καφέ. Προσοχή το παίρνεις απο το μάτι, δεν θελεις το νερο να συνεχισει να βράζει με το χαμομήλι μέσα. Αφηνεις το φακελάκι για ενα πεντάλεπτο περίπου και μετά μπορείς να το αποθηκεύσεις στο θερμός (εγω χρησιμοποιούσα και φίλτρο γαλλικου καφέ καθως το έριχνα μεσα στο θερμος για εξτρα φιλτράρισμα). Με αυτο τον τρόπο γινεται ελαφρύ και κατάλληλο για βρεφος το αφέψημα και επισης μπορεις να το εχεις έτοιμο για οσες φορες χρειαστεις μέσα στη μέρα.

 

Τα kindertee και αλλα της miloupa δεν τα ήθελα γιατι εχουν εξτρα ζαχαρη και άλλες προσθετες ουσιες ...

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Οι κωλικοι για εμάς παραμένουν. Η μπέμπα μου είναι 45 ημερών κι ακόμη πονάει το βράδυ ιδίως. εξακολουθώ και την θηλάζω.Χαμομήλι δεν της δίνω ...αλλά η παιδίατρος μου συνέστησε να παίρνει το βράδυ το infacolic. Υπαρχει κανείς που να γνωρίζει εάν έχει παρενέργειες για το μωρό καθώς και για πόσο χρονικό διάστημα μπορεί να το παίρνει? Προς το παρόν δέιχνει να έχει μια μικρή βελτίωση.Ευχαριστώ :roll:

Link to comment
Share on other sites

Mpempoula καλημέρα,

Όπως έγραψα και πιο πριν, εγώ έδινα infacolic στο γιο μου για περίπου 2 μήνες, πριν από κάθε γεύμα. Δεν έχει παρενέργειες, δεν είναι φάρμακο. Αλλά θα συνδυάσεις και όλα τα άλλα, σωστό ρέψιμο, τρίψιμο στην πλατούλα, παρηγοριά,…

Αν το ξεκινήσεις πρέπει να το σταματήσεις μέχρι να σιγουρευτείς ότι πέρασαν οι κολικοί. Δεν έχει νόημα να το δώσεις για 10 μέρες και μετά να το σταματήσεις, μετά να το ξαναδώσεις κ.τ.λ. Συζήτησέ το με τον παιδίατρο.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει περίπτωση οι κολικοί να φέρουν πράσινα κακάκια ?

γιατί εδώ και 2 μέρες το κορίτσι μου είναι ΄΄΄΄ησυχο δεν πονάει και σήμερα έκανε κανονικά κακάκια μουσταρδί όπως και πρώτα :D

 

και λέω μήπως και μας τέλειωσαν οι κολικοί να χαρώ!!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Βαζω και εδω την οδηγια της aria γιατι και εγω την πρωτη φορα που διαβαζα την ενότητα δεν μπηκα στον κόπο να ανοιξω την παράθεση...

 

Η μέθοδος είναι απλή αλλά χρειάζεται καθημερινή εξάσκηση…..

 

Κάθε μέρα λοιπόν πρέπει να αφιερώσετε τουλάχιστον ένα τέταρτο γυμναστικής

 

(1)Το παιδί ξαπλωμένο ανάσκελα Παίρνετε τα ποδαράκια του παιδιού και κάνετε ποδήλατο…δλδ τα φέρνετε κοντά στην κοιλιά του σαν να κάνει ποδήλατο, πότε ένα ένα τα ποδαράκια και ποτέ ταυτόχρονα με σκοπό την ελαφρά πίεση που θα ασκείται στην κοιλιά όταν τα γόνατα θα την αγγίζουν….λογικά θα έχει αέρια ( η βασική αιτία των κολικών σε νεογνά) αυτό το επαναλαμβάνεται για 5 με 10 λεπτά….αλλα με προσοχη, το παιδι δεν πρέπει να αντιστεκετε, πρπει να σας επιτρεπει απο μονο του να κανετε κατι τετοιο και να μην το πιεζετε..αν δειτε αντισταση εγγαταλειψτε και δοκιμάστε αργοτερα....

αυτή η ασκηση δεν γινεται βεβαια μετα το φαγητο αλλα ενδιαμεσα απο τα γευματα του για ευνότηους λογους....

 

(2)Το παιδί κατά την διάρκεια που πίνει το γαλα του πρέπει να είναι γύρω στις 70 μοίρες όρθιο….αυτό αποτρέπει τα αέρια που δημιουργούνται να διαμοιράζονται σε όλο το στομάχι κι έτσι, τα κρατά στο πάνω μέρος και για αυτό θα ρευτεί πιο εύκολα και δεν θα κρατηθούν σε όλο το στομάχι για ώρα με αποτέλεσμα να παρουσιάσει κολικούς μετά από αρκετές ώρες και συνήθως βράδυ που χαλαρώνει κι ο οργανισμός…( συνήθως όταν μας ρωτάνε οι γιατροί αν ρεύετε λεμέ ναι αλλά το θέμα έχει δημιουργεί πολύ νωρίτερα κατά την διάρκεια που τρώει)

 

(3)Τέλος μετά το φαγητό πρέπει να κάτσετε στην ακόλουθη στάση ( θα προσπαθήσω να την περιγράψω όσο καλυτέρα μπορώ) για τουλάχιστον 20 με 30 λεπτά….:

 

Εσείς ξαπλωμένη στο κρεβάτι και ελαφρός ανασηκωμένο το κεφάλι σαν …να είσαστε χαλαρή και να θέλετε να γράψετε κάτι στα γόνατα σας….

Τα γόνατα λυγισμένα με τις πατούσες να ακουμπάνε στο στρώμα , βάζετε το παιδί αντικριστά σας με την σπονδυλική κατά μήκος των μοιρών σας το κεφάλι στα γόνατα και τα πόδια του ελαφρώς ληγησμένα με τις πατούσες του να ακουμπούν την κοιλιά σας…..

 

Ο μικρός μου είναι 37 ημερων :lol:

Απο 32 ημερων άρχισε να γκρινιάζει τα απογευματα, όταν τον έβαζα όμως στο στήθος ηρεμουσε...

Ο παιδιατρος μου είχε πει πως επειδη θηλάζω αποκλειστικά το μωρό μάλλον δεν θα ρευεται και κατα 90 % δεν θα έχουμε κολικούς :?

Αποτέλεσμα... Εγω δεν αγχωνόμουν ιδιαίτερα για να ρευτει το μωρό.

Ο μπέμπης είχε γουλίτσες τις οποίε κατάπινε μόνος του για πολλές ώρες μετά το φαγητο.

Καθε μέρα όμως η γκρίνια γινόταν πιο έντονη 6-12.30 κάθε βράδυ ενω το μωρό για κάποιο διάστημα έκλαιγε γοερά (μαζι και εγω) και δεν το ηρεμούσε τίποτα :cry:

Χτες το πρωί ψάχνοντας για χιλιοστή φορά είδα το link :lol:

Και ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙ είχε αποτέλεσμα :lol::lol::lol:

Ο μπέμπης μου ήταν πολύ ήρεμος και κοιμήθηκε ξεκούραστα και για 4 1/2 ώρες το βράδυ .

Επίσης αυτό που μάλλον βοηθάει είναι το λαδάκι της welleda για κυκλικό μάσαζ στην κοιλίτσα σε κάθε άλλαγμα πάνας και ένα μικρό μαξιλαράκι που έβαλα κάτω απο το στρώμα του μωρού ώστε να έχει μια πολύ μικρή κλίση.

Το καλό με αυτή τη μέθοδο είναι πως καταπολεμά την αιτία των κολικών και όχι το αποτέλεσμα (βλ. ηλεκτρικές συσκευες για το κλάμα)

Aria να σαι καλά μας έσωσες :wink:

Τα καλυτερα ερχονται...

2sgpp2.pngn2LTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.Θέλω εδώ και μέρες να γράψω το μυν αλλά η μπέμπα μου δε μ'αφήνει.Θέλω να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε,γιατί εγώ δεν έχω δει καμία προκοπή, αν τα αντιαναγωγικά γάλατα βοηθούν στους κολικούς; Κάνουμε μικτή διατροφή και θηλασμό και συμπλήρωμα, πίνουμε το frisolac comfort και τώρα η γιατρός μας είπε αν θέλουμε να δοκιμάσουμε το frisolac ac (για βρέφη που έχουν αλλεργία στη πρωτεϊνη αγελ. γάλακτος και έντονους κολικούς).Θα μας βοηθήσει αυτό το γάλα η θα μάθει σ'αυτο και δε θα πίνει αργότερα άλλο γάλα?Κάνουμε είδη μέρες τώρα αυτά που έχει πει η aria αλλά όσο πάει η κατάσταση χειροτερεύει έχουμε πόνους σχεδόν όλη μέρα και δυστυχώς δεν μας αφήνουν να κοιμηθούμε.

.png
Link to comment
Share on other sites

Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 27 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΑΠΟ ΤΙΣ 2.00 ΕΩΣ ΤΙΣ 6.00 ΕΧΟΥΜΕ ΚΟΛΙΚΟΥΣ.ΦΥΣΙΚΑ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΑΔΙΑΦΟΡΗ. ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ.ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ.ΧΘΕΣ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΤΟ ΠΙΣΤΟΛΑΚΙ.ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΚΛΕΙΝΑ ΑΡΧΙΖΕ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ, ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΝΟΙΓΑ ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΕ.ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΓΕΙΤΟΝΕΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ, ΚΑΙ ΕΙΧΑΝ ΔΙΚΙΟ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑΝ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΟΥΝ.ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΧΑΜΗΛΗ ΣΚΑΛΑ.ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΣΤΗ, ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΣΚΑΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΧΑ ΔΙΠΛΑ ΤΗΣ.ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΞΕΝΥΧΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΓΛΥΤΩΣΑΜΕ.ΣΤΙΣ 7.00 ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ.ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι? Αυτά τα μπιμπερό για τους κολικούς δεν βοηθάνε??

Έχω δει τόσα πολλά στις διαφημίσεις, που νομίζεις κάνουν θαύματα. Τα δοκίμασε κανείς?

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΙΕΣΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΣΥΝΕΣΤΗΣΕ ΤΟ INFACOLIC.ΓΡΑΦΟΥΝ ΟΙ ΟΔΗΓΙΕΣ ΟΤΙ Η ΔΡΑΣΗ ΑΡΧΙΖΕΙ ΣΕ 2-3 ΜΕΡΕΣ.ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΑΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ.ΚΑΙ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΕΣ ΩΡΕΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...