Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Θηλασμός και περίοδος


manoula

Recommended Posts

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα!

Σε εμένα ήρθε η περιοδος όταν τα μικρα μου γίνανε 18 μηνών! Για την ακριβεια στισ 8 Ιανουαριου.

Θηλασαμε αποκλειστικά μέχρι τον 7ο μήνα και μετα συνεχίσαμε βάζοντας και τις στέρεες τροφές αλλα θηλάζοντας τουλάχιστον 8φορες το 24ωρο. Πριν 4 μήνες περίπου φτάσαμε να θηλαζουμε πλέον μόνο πρωί μια φορά μόλις ξυπνήσουν και 2-3φορες το βράδυ. Τότε ήρθε πια και η περιοδος. Το θέμα είναι ότι έχουν περάσει δυο μήνες και δεν μου ξανά ήρθε! Είναι λογικό;

Να σημειώσω ότι δεν αλλάξαμε κάτι στη συχνότητα του θηλασμου και ακόμα μια πληροφορία ότι και πριν την εγκυμοσύνη δεν είχα σταθερή περίοδο... Μιλάμε σε φυσιολογικές καταστάσεις μια φορά το εξάμηνο ( χωρίς χάπια)

Λέτε να ενημερώσω τον γιατρό μου για την τωρινή κατάσταση ή μήπως είναι φυσιολογικό;

Ευχαριστω

 

LFdxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Σε εμένα ήρθε η περιοδος όταν τα μικρα μου γίνανε 18 μηνών! Για την ακριβεια στισ 8 Ιανουαριου.

Θηλασαμε αποκλειστικά μέχρι τον 7ο μήνα και μετα συνεχίσαμε βάζοντας και τις στέρεες τροφές αλλα θηλάζοντας τουλάχιστον 8φορες το 24ωρο. Πριν 4 μήνες περίπου φτάσαμε να θηλαζουμε πλέον μόνο πρωί μια φορά μόλις ξυπνήσουν και 2-3φορες το βράδυ. Τότε ήρθε πια και η περιοδος. Το θέμα είναι ότι έχουν περάσει δυο μήνες και δεν μου ξανά ήρθε! Είναι λογικό;

Να σημειώσω ότι δεν αλλάξαμε κάτι στη συχνότητα του θηλασμου και ακόμα μια πληροφορία ότι και πριν την εγκυμοσύνη δεν είχα σταθερή περίοδο... Μιλάμε σε φυσιολογικές καταστάσεις μια φορά το εξάμηνο ( χωρίς χάπια)

Λέτε να ενημερώσω τον γιατρό μου για την τωρινή κατάσταση ή μήπως είναι φυσιολογικό;

Ευχαριστω

Έχεις κάνει τεστ εγκυμοσύνης;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει τεστ εγκυμοσύνης;

 

Η αλήθεια είναι πως όχι, αλλά εκ πρώτης σκέφτομαι ότι αφού δυσκολεύτηκα την πρώτη φορά, ίσως να δυσκολευτώ ξανά και δεύτερον χρησιμοποιούμε προφυλάξεις στο 97% των επαφών. Αυτό το 3% πια να έπιασε?? :confused::confused:

Δεν νομίζω ότι έχω και κανένα σύμπτωμα. Έχω βέβαια πόνους στην κοιλιακή χώρα και στην μέση και λέω...τώρα θα έρθει η περίοδος, τώρα θα έρθει... :|

 

LFdxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως όχι, αλλά εκ πρώτης σκέφτομαι ότι αφού δυσκολεύτηκα την πρώτη φορά, ίσως να δυσκολευτώ ξανά και δεύτερον χρησιμοποιούμε προφυλάξεις στο 97% των επαφών. Αυτό το 3% πια να έπιασε?? :confused::confused:

Δεν νομίζω ότι έχω και κανένα σύμπτωμα. Έχω βέβαια πόνους στην κοιλιακή χώρα και στην μέση και λέω...τώρα θα έρθει η περίοδος, τώρα θα έρθει... :|

 

Mε το καλό!!! ;) Κάνε κανένα τεστ... αλλά εγώ το θεωρώ σιγουράκι! Κι εγώ τα ίδια έλεγα και με αυτό το... μη σου πω 1% ήρθε η μπουμπού. Λέγαμε χαλαρά κι αν κάτσει γιατί κι εμείς στο γιο αργήσαμε λιγάκι αλλά μετά από μία εγκυμοσύνη κι ένα τοκετό είναι πιο εύκολο να μείνεις και πάλι έγκυος. Έχω και γνωστή που δυσκολεύτηκε χρόνια και έμεινε έγκυος με εξωσωματική και λίγο αργότερα έκανε το 2ο με φυσική σύλληψη. Όχι πως είναι ασυνήθιστο να έχεις αποκλίσεις στον κύκλο σου με το θηλασμό... αλλά τόσο μεγάλη μου φαίνεται ύποπτη... Εύχομαι να σου έρθουν όλα όπως επιθυμείς! :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα με πιανουν που και που πονοι σαν περιοδου στην κοιλια και τη μεση λεω τωρα θα ερθει και τωρα θα ερθει αλλα τιποτα. βεβαια δεν εχω ουτε 8 μηνες που γεννησα και παρολο που τρωει 3 γευματα στερεες θηλαζει πολλες φορες μερα και νυχτα. δεν ηξερα παντως οτι μπορει να κανει τοσο πολυ να ερθει η περιοδος στις περισσοτερες γνωστες μου που θηλαζαν αποκλειστικα τους ηρθε πριν καν ξεκνησουν στερεες.

Link to comment
Share on other sites

Mε το καλό!!! ;) Κάνε κανένα τεστ... αλλά εγώ το θεωρώ σιγουράκι! Κι εγώ τα ίδια έλεγα και με αυτό το... μη σου πω 1% ήρθε η μπουμπού. Λέγαμε χαλαρά κι αν κάτσει γιατί κι εμείς στο γιο αργήσαμε λιγάκι αλλά μετά από μία εγκυμοσύνη κι ένα τοκετό είναι πιο εύκολο να μείνεις και πάλι έγκυος. Έχω και γνωστή που δυσκολεύτηκε χρόνια και έμεινε έγκυος με εξωσωματική και λίγο αργότερα έκανε το 2ο με φυσική σύλληψη. Όχι πως είναι ασυνήθιστο να έχεις αποκλίσεις στον κύκλο σου με το θηλασμό... αλλά τόσο μεγάλη μου φαίνεται ύποπτη... Εύχομαι να σου έρθουν όλα όπως επιθυμείς! :-)

 

Χαχαχα λες? Εγώ πάλι δεν νομίζω.... Φυσικά αν έρθει τυχαία, δεν θα με χαλάσει αλλά στο πρόγραμμα δεν το έχω βάλει ακόμα... :P:p

 

LFdxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα λες? Εγώ πάλι δεν νομίζω.... Φυσικά αν έρθει τυχαία, δεν θα με χαλάσει αλλά στο πρόγραμμα δεν το έχω βάλει ακόμα... :P:p

Εκ των υστέρων διάβασα το "μία φορά το εξάμηνο"!!! Κι εγώ είχα μεγάλες αποκλίσεις πριν να μείνω έγκυος. Έπαιρνα χρόνια αντισυλληπτικά και πάλι μόλις τα έκοψα έκανα και δυοκαι δυόμιση μήνες να αδιαθετήσω. Όχι και μια φορά το εξάμηνο βέβαια... αλλά ενδεικτικά να σου πω ότι μόνο μία φορά στα 13 χρόνια της "εμμήνου καριέρας" μου :lol: μέχρι τότε είχα δει περίοδο στις 28 ημέρες. Μετά τον 1ο τοκετό δεν μπορώ να σου πω γιατί η μικρή ήρθε πριν να προλάβω να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα για το πώς είναι πλέον ο κύκλος μου... Εδώ και 9 μήνες που βλέπω περίοδο μετά τον 2ο τοκετό η μεγαλύτερη απόκλιση είναι 10 ημέρες αλλά συνήθως έρχεται 27-32 ημέρες και τη μικρή καθυστέρηση την αποδίδω στο θηλασμό. Μπορείς να ρωτήσεις τον γιατρό σου φυσικά να σου πει τη γνώμη του. Πάντως σχετικά με τα συμπτώματα που λες ότι δεν έχεις κι εγώ δεν είχα απολύτως τπτ στην μπέμπα... Έκανα την πρώτη χοριακή και βγήκε περίπου 3.000 μόνο αυτό σου λέω! Αφού δεν πήγα κατευθείαν για αυχενική... πάλι καλά...:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια εμενα μου ηρθε περιοδοσ οταν ο μικρος ηταν 15 μηνων περιπου και ενω θηλαζαμε αποκλειστικα. Βεβαια οι πρωτες φορες δεν ηταν οπως παλια-ειχα ελαχιστο αιμα, αλλα τωρα ενω εξακολουθω και θηλαζω εχω εναν σταθερο και φυσιολογικοτατο κυκλο. Βεβαια εχω προσεξει οτι οταν πλησιαζουν οι μερες να αδιαθετησω, ο μικρος ειναι νευρικος στο στηθος και μενει πολυ ωρα χωρις να θηλαζει, απλα πιπιλαει, ενω αισθανομαι και εγω το στηθος μου αδειο. βεβαια, λιγες μερες μετα ολα επανερχονται στα φυσιολογικα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημερα!!!

Εχει 4 μερες που μου ηρθε περιοδος(το μωρο μου ειναι σχεδον7 μηνων).Μου ειχε ξαναερθει οταν ο μικρος ηταν2,5μηνων για 1 φορα και μετα τιποτα.Θυμαμαι πανων κατω οτι λιγες μερες πριν ερθει ο μικρος θηλαζε περισσοτερη ωρα αλλα μεχρι εκει.

Τωρα εχω το εξης προβλημα και ανησυχια:Το στηθος μου ειναι διαφορετικο απο πριν πιο μαλακο.Ουτε καν το πρωι δεν το νιωθω πιο βαρυ.Αυτο ομως που με ανησυχει περισσοτερο ειναι οτι ο μικρος δεν βρεχει ιδιαιτερα τις πανες του.Να φανταστειτε οτι στη βραδινη πανα να κατουρησε ισως 2 φορες.Ειναι πολυ στεγνη και καθολου βαρια.Το βραδυ κοιμομαστε μαζι και οποτε θελει να θηλασει θηλαζει.Χθες ζητησε στηθος αρκετες φορες.

Τι ειναι αυτο τωρα βρε κοριτσια?

Τα παιδιά μου....η ζωή μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!!!

Εχει 4 μερες που μου ηρθε περιοδος(το μωρο μου ειναι σχεδον7 μηνων).Μου ειχε ξαναερθει οταν ο μικρος ηταν2,5μηνων για 1 φορα και μετα τιποτα.Θυμαμαι πανων κατω οτι λιγες μερες πριν ερθει ο μικρος θηλαζε περισσοτερη ωρα αλλα μεχρι εκει.

Τωρα εχω το εξης προβλημα και ανησυχια:Το στηθος μου ειναι διαφορετικο απο πριν πιο μαλακο.Ουτε καν το πρωι δεν το νιωθω πιο βαρυ.Αυτο ομως που με ανησυχει περισσοτερο ειναι οτι ο μικρος δεν βρεχει ιδιαιτερα τις πανες του.Να φανταστειτε οτι στη βραδινη πανα να κατουρησε ισως 2 φορες.Ειναι πολυ στεγνη και καθολου βαρια.Το βραδυ κοιμομαστε μαζι και οποτε θελει να θηλασει θηλαζει.Χθες ζητησε στηθος αρκετες φορες.

Τι ειναι αυτο τωρα βρε κοριτσια?

 

Το στηθος ειναι φυσιολογικο να ειναι μαλακό!

Πόσες φορές θηλάζει το 24ωρο; Ακούς να καταπίνει;

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

Την ημερα κανουμε στανταρ 3-4 θηλασμους και 2 στερεα.Το βραδυ οποτε ζητησει αλλα τους 3 τους εχει σιγουρους(απο την ωρα που θα παμε στο κρεβατι μεχρι που θα σηκωθουμε).Το ξερω οτι ειναι φυσιολογικο να ειναι το στηθος μαλακο αλλα ειναι διαφορετικα "μαλακο"απ'οτι ηταν π.χ. την προηγουμενη εβδομαδα.Επισης τον ακουω να καταπινει στην αρχη εντονα,νιωθω και το γαλα που ερχεται αλλα μετα απο λιγη ωρα δεν τον ακουω.

Τα παιδιά μου....η ζωή μου

Link to comment
Share on other sites

Την ημερα κανουμε στανταρ 3-4 θηλασμους και 2 στερεα.Το βραδυ οποτε ζητησει αλλα τους 3 τους εχει σιγουρους(απο την ωρα που θα παμε στο κρεβατι μεχρι που θα σηκωθουμε).Το ξερω οτι ειναι φυσιολογικο να ειναι το στηθος μαλακο αλλα ειναι διαφορετικα "μαλακο"απ'οτι ηταν π.χ. την προηγουμενη εβδομαδα.Επισης τον ακουω να καταπινει στην αρχη εντονα,νιωθω και το γαλα που ερχεται αλλα μετα απο λιγη ωρα δεν τον ακουω.

 

Τις ημέρες της περιόδου η ροη μειώνεται. Αυτο δεν σημαινει οτι δεν υπαρχει γαλα Μπορείς αν θέλεις να κανεις εναλλαγές στο στηθος αλλα αν το μωρο δε δυσανασχετει δε χρειάζεται να ανησυχείς.

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημερα!Χρειαζομαι ακομα μια φορα τα φωτα σας...

Απ'οτι φαινεται η περιοδος ξεκινησε πλεον να μου ερχεται κανονικα καθε μηνα απλα να "παιζει"λιγο στις μερες.Το θεμα μου ειναι:Τι μπορω να κανω για να βοηθησω το μικρουλι μου που φαινεται να ζοριζεται και κατ'επεκταση να εκνευριζεται αυτες τις μερες μιας και δεν μπορει να θηλασει οπως τις αλλες μερες?

Τα παιδιά μου....η ζωή μου

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Χρειαζομαι ακομα μια φορα τα φωτα σας...

Απ'οτι φαινεται η περιοδος ξεκινησε πλεον να μου ερχεται κανονικα καθε μηνα απλα να "παιζει"λιγο στις μερες.Το θεμα μου ειναι:Τι μπορω να κανω για να βοηθησω το μικρουλι μου που φαινεται να ζοριζεται και κατ'επεκταση να εκνευριζεται αυτες τις μερες μιας και δεν μπορει να θηλασει οπως τις αλλες μερες?

 

Δοκίμασε να κανεις μαλαξεις στο στηθος την ώρα που θηλάζει για να βοηθήσεις τη ροη. Επίσης άλλαζε στηθος όταν δυσανασχετει.

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα!! Μου ήρθε περίοδος στις 8 Μαΐου κι έκτοτε τίποτα! Έκανα τεστ για να είμαι σίγουρη και (φυσικά) ήταν αρνητικό. Ο γυναικολόγος μου είπε ότι μπορεί να συμβεί λόγω της προλακτίνης που είναι ανεβασμένη, άλλες κοπέλες από τον κύκλο μου όμως δεν είχαν τέτοιο θέμα. Είχε συμβεί σε καμμία;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γέννησα Νοέμβριο & ακόμη θηλάζω & από αρχές Απριλίου ανά 15 μέρες έχω βλέννα με άιμα. Στις 17 Μαίου είχα περιοδο κανονική (στις 17 Απριλίου βλέννα με αίμα που κράτησε 5-6 μέρες ενώ τις άλλες φορές κρατάει 2-3) αλλά τώρα τίποτα.Χθες όμως ένιωθα βάρος χαμηλά όπως όταν έχω ωορρηξία..Άβυσσος η περίοδος της θηλάζουσας...!!!

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Εμένα μου ήρθε περίδος όχι μόνη της, μόλις έβαλα σπιράλ (3 μηνών είναι το μωρό). Εκτός κι αν είναι διαβολική σύμπτωση σπιράλ + περίδος... Τέλος πάντων, έχω την εντύπωση ότι από τότε που είδα αίμα (5-6 μέρες τώρα) το μωρό είναι πολύ πιο ανήσυχο -ιδίως το βράδυ-και ενώ θέλει το στήθος, ψάχνει τη θηλή, μόλις πίνει λίγο κλαίει, μετά ξαναψάχνει, ξανακλαίει: δεν είναι εξαιτίας του υπερβολικού γάλακτος, έχει πιει ήδη για κανά 5 λεπτο και το κάνει αυτό. απλώς νομίζω ότι τελικά σχετίζεται με την περίδο -κάνει λες και θέλει αλλά δεν της αρέσει αυτό που πίνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Θελω να ρωτησω τα κοριτσια που θηλαζουν και τους εχει ερθει περιοδος.Σας ερχεται κανονικα καθε μηνα?Τι εννοω.Μου ηρθε περιοδος μετα τον σαραντισμο 2 φορες(οχι με την ιδια διαρκεια που ειχα πριν).Μετα σταματησε και μου ηρθε ξανα οταν ο μικρος ηταν 7 μηνων(σημερα ειναι 10).Τον Ιουνιο δεν ξαναηρθε και μεχρι σημερα που μιλαμε τιποτα.Ειναι φυσιολογικο αυτο με τον θηλασμο?Να πω οτι δεν υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης.

Τα παιδιά μου....η ζωή μου

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου ήρθε πρώτη φορά στις 17Μαΐου όταν ήταν 6 μήνων και μετά στις 21 Ιουνίου και από αρχές Απριλίου ειχα κάθε 15 μέρες αιμα με βλέννα για 2-3 μέρες..Άβυσσος !!!νομίζω θα πάρει καιρό να στρώσει και είναι φυσιολογικό!

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Εμένα μου ήρθε περίδος όχι μόνη της, μόλις έβαλα σπιράλ (3 μηνών είναι το μωρό). Εκτός κι αν είναι διαβολική σύμπτωση σπιράλ + περίδος... Τέλος πάντων, έχω την εντύπωση ότι από τότε που είδα αίμα (5-6 μέρες τώρα) το μωρό είναι πολύ πιο ανήσυχο -ιδίως το βράδυ-και ενώ θέλει το στήθος, ψάχνει τη θηλή, μόλις πίνει λίγο κλαίει, μετά ξαναψάχνει, ξανακλαίει: δεν είναι εξαιτίας του υπερβολικού γάλακτος, έχει πιει ήδη για κανά 5 λεπτο και το κάνει αυτό. απλώς νομίζω ότι τελικά σχετίζεται με την περίδο -κάνει λες και θέλει αλλά δεν της αρέσει αυτό που πίνει.

κορίτσια και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω, μου ήρθε περίοδος την Πέμπτη, δηλ. στον τέταρτο μήνα, είμαι ήδη στην τέταρτη μέρα και έχω ακόμα πολύ αίμα, ενώ πρίν την εγκυμοσύνη κάπου σε αυτή τη μέρα ελαττώνονταν σημαντικά, το πρόβλημα όμως είναι ο μικρός, ο οποίος δεν ζητάει καθόλου να θηλάσει (μπορεί αν περάσουν και 4-5 ώρες) και τότε πάλι τον βάζω εγώ και μετά αρχίζει μια συμπεριφορά σαν την παραπάνω: πιάνει και αφήνει την θηλή, κλαίει, χαζεύει γύρω του. Δοκίμασα να τον αλλάζω στήθος ή τον σηκώνω για λίγο και του χτυπάω την πλατούλα, κάτι γίνεται για λίγο αλλά μετά πάλι τα ίδια. Με το ζόρι θηλάζει κανένα δεκαλεπτο.την άλλη Πέμπτη θα πάμε στην παιδίατρο για να κάνουμε εμβόλιο και θα δούμε και το βάρος του. Ελπίζω να είναι εντάξει γιατί δεν θέλω να σταματήσω τον θηλασμό..Α, και βγάζει συνέχεια γουλίτσες!Φταίει η περίοδος ή είναι κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

εγω θηλαζα αποκλειστικα 6 μηνες και μετα μπηκαμε στις τροφες και θηλασσα αλλον εναμιση μηνα

απο την 38η ημερα του τοκετου και μετα ειχα περιοδο καθε 15 μερες διαρκουσε 2-3 ημερες και ειχα πολυ αιμα!

δεν ειχα βαλει θηλαστρο δεν εδινα ξεωο γαλα και το μωρο θηλαζε 20 φορες την ημερα!

Link to comment
Share on other sites

Και εφώ από τον Απριλ κάθε 15 μέρες σχεδόν βλέννα με αίμα.Στις 17 Μαΐου ήρθε κανονικά και μετά στις 21 Ιουνίου και τώρα τίποτα..Έχω κάνει 2 τεστ και είναι αρνητικά αλλά περίοδος άφαντη..

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 5 ΜΗΝΩΝ Κ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΔΑ ΑΙΜΑ,ΜΑΛΛΟΝ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΠΕΡΙΟΔΟΣ...ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΧΑΛΑΣΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ,ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...