Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Άλλη μάρκα θηλών δεν έχω δοκιμάσει, είμαι όμως σίγουρη ότι με τις 0 πνίγεται. Ο λόγος είναι ότι επειδή κουράζεται, σταματάει να ρουφάει ενώ το γάλα συνεχίζει να τρέχει από το μπιμπερό με αποτέλεσμα να μην προλαβαίνει να ρουφήξει και είτε να πνίγεται ε΄τε να του φεύγει το γάλα από το στόμα.Κιλά βάζει αλλά μάλλον λόγω θηλασμού εφόσον συμπλήρωμα πίνει ελάχιστο. Πάνες επίσης βρέχει. Το θέμα είναι να μάθει να πίνει από το μπιμπερό γιατί οι θηλές μου είναι πληγωμένες και πρέπει να βγάζω το γάλα με θήλαστρο και να το δίνω. Πως όμως θα γίνει αυτό εφόσον κουράζεται να πίνει από το μπιμπερό; Έχω αγχωθεί. Με την κόρη μου ποτέ δεν έιχα τέτοιο πρόβλημα.

 

μαλλον χορταινει με το δικο σου γαλατακι και δε μπορει να σου πει να μην του δινεις αλλο:lol::lol::lol:

αν θελεις να μαθει το μπιμπερο να του δινεις μονο το μπιμπερο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Έτσι νομίζω κι εγώ Μαριλού! Μάλλον δεν τρώει όχι επειδή κουράζεται, αλλά επειδή είναι χορτάτο. Όπως σου είπε και η Πέπα, αν θες να τρώει με μπιμπερό, τότε να βγάζεις με το θήλαστρο και να του δίνεις, μην το θηλάζεις πρώτα και μετά περιμένεις να φάει και συμπλήρωμα.

 

Αν του δίνεις με μπιμπερό ενώ είναι η ώρα του να φάει και αρνείται, δοκίμασε να φύγεις εσύ από το σπίτι και να το ταΐσει κάποιος άλλος - αν και δε νομίζω ότι αυτό είναι πρόβλημα, γιατί απ' ό,τι λες πιάνει τη θηλή κανονικά, απλά δεν τρώει πολύ.

 

Έχεις δοκιμάσει να κάνεις κάτι για τις θηλές σου; Κάνεις επαλείψεις με γάλα ή κρέμα λανολίνης;

Link to comment
Share on other sites

Εμει αρχικα ειχαμε τα chicco τα καινουρια εκανε 1 ωρα + να φαει κνευριαζε..μετα παλια τα λεπτα πνιγοταν κ τελικα κατεληξα στα NUK δεν πνιγεται καθολου κ τρωει μια χαρα..ανοιξα κ λιγο τις τρυπεςτωρα κ ολα μια χαρα!!Ευχαριστιται ο μικρουλης γρηγορα ευχαριστιεται κ η μαμα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα!Να ρωτήσω κάτι κι εγώ: χρησιμοποιούμε τις θηλες chicco αυτές με τους αριθμούς 1,2,3.Σήμερα που πήγα να αγοράσω από μαγαζί με βρεφικά μου είπαν ότι η εταιρεία τις απέσυρε.Στα τζαμπο όμως έχει πάρα πολλές.Υπάρχει περίπτωση βρε κορίτσια να είναι μαιμου του τζάμπο;Έτσι άφησαν να εννοηθεί στο κατάστημα που πήγα σήμερα και αγχώθηκα γιατί έχω πάρει απο τα τζάμπο.Μην μου πάθει τίποτα το μωρό.Αν ξέρει κάποια κοπέλα ας μου απαντήσει γιατι αρχίζω να αγχώνομαι υπερβολικά!

3ltxp3.png?NMdWW70Y

 

z9s1p3.png?zs5gAV1N

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...