Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γενέθλια σε παιδότοπο ή σε σπίτι;


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

52 minutes ago, kotsifikos said:

Ρε παιδιά πως γίνεται αυτό? πως το ξεχνάς ? εγώ δεν υπάρχει περίπτωση να το ξεχάσω, μα είναι η διασκέδαση του παιδιού μου, δεν φεύγει από το μυαλό μου καθόλου!

 

Ακούστε, εχθές σκεφτόμουν πως οι πιο κοντινές μου φίλες είναι από γνωριμία σε φορουμ και μου έρχεται φλασια....ο άντρας μου!!! και αυτός από γνωριμία σε εκείνο το φορουμ είναι! οι πιο κοντινοί μου άνθρωποι είναι από εκεί,  Φοβερή επιτυχία!! Έχουν περάσει τόσα χρόνια που πλέον δεν υπάρχει στο μυαλό μου!!!Μιλάμε και για εποχές προ fb οπότε η συμμετοχή ήταν πιο υψηλή.

Τι φόρουμ είναι αυτό καλέ??

Λοιπόν είμαστε στα 14 παιδιά, διότι και η καλύτερη του φίλη στο σχολείο θα έρθει μα τον αδερφό της, μια που θα συντομεύσουν και αυτοί το ταξίδι τους!

Και τώρα κάθεστε? Ο μικρός είναι στο σπίτι αδιάθετος! Ξύπνησε βραχνιασμένος και με λίγα δέκατα. Παίζει πολύ να κρύωσε στην πισίνα χθες τ απόγευμα, διότι από το βράδυ είχε ξεκινήσει να βραχνιάζει. Η δασκάλα, ούτε για τους Ολυμπιακούς να τα ετοίμαζε. 4 φορές ολόκληρο τον διάδρομο ενηλίκων πάνω κάτω, διότι από πρώτη του μήνα, πάνε σε πιο προχωρημένο τμήμα. Δεν θα πει και το ποιηματάκι του. Προσευχηθείτε κορίτσια να είμαστε καλά μέχρι την Κυριακή! Αν έχετε καμιά πρόταση για να το προλάβουμε και να μη μας ρίξει, είμαι όλη αυτιά!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Yovanna είπε:

Τι φόρουμ είναι αυτό καλέ??

Λοιπόν είμαστε στα 14 παιδιά, διότι και η καλύτερη του φίλη στο σχολείο θα έρθει μα τον αδερφό της, μια που θα συντομεύσουν και αυτοί το ταξίδι τους!

Και τώρα κάθεστε? Ο μικρός είναι στο σπίτι αδιάθετος! Ξύπνησε βραχνιασμένος και με λίγα δέκατα. Παίζει πολύ να κρύωσε στην πισίνα χθες τ απόγευμα, διότι από το βράδυ είχε ξεκινήσει να βραχνιάζει. Η δασκάλα, ούτε για τους Ολυμπιακούς να τα ετοίμαζε. 4 φορές ολόκληρο τον διάδρομο ενηλίκων πάνω κάτω, διότι από πρώτη του μήνα, πάνε σε πιο προχωρημένο τμήμα. Δεν θα πει και το ποιηματάκι του. Προσευχηθείτε κορίτσια να είμαστε καλά μέχρι την Κυριακή! Αν έχετε καμιά πρόταση για να το προλάβουμε και να μη μας ρίξει, είμαι όλη αυτιά!

 

Καμμιά φορά και από την κούραση συμβαίνει αυτό. 

Δεν ξέρω κάτι για να το προλάβεις. 

Εγώ θα έδινα πχ χλιαρό γάλα, κοτόσουπα κ τέτοια και γενικά να είναι ζεστά.

Εννοείται δεν βγαίνετε έξω και εννοείται δεν θα πάει Παρασκευή σχολείο. 

Ρώτα και την παιδίατρο αν μπορείς να του δώσεις κάτι προκαταβολικά..... 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Yovanna said:

Τι φόρουμ είναι αυτό καλέ??

Λοιπόν είμαστε στα 14 παιδιά, διότι και η καλύτερη του φίλη στο σχολείο θα έρθει μα τον αδερφό της, μια που θα συντομεύσουν και αυτοί το ταξίδι τους!

Και τώρα κάθεστε? Ο μικρός είναι στο σπίτι αδιάθετος! Ξύπνησε βραχνιασμένος και με λίγα δέκατα. Παίζει πολύ να κρύωσε στην πισίνα χθες τ απόγευμα, διότι από το βράδυ είχε ξεκινήσει να βραχνιάζει. Η δασκάλα, ούτε για τους Ολυμπιακούς να τα ετοίμαζε. 4 φορές ολόκληρο τον διάδρομο ενηλίκων πάνω κάτω, διότι από πρώτη του μήνα, πάνε σε πιο προχωρημένο τμήμα. Δεν θα πει και το ποιηματάκι του. Προσευχηθείτε κορίτσια να είμαστε καλά μέχρι την Κυριακή! Αν έχετε καμιά πρόταση για να το προλάβουμε και να μη μας ρίξει, είμαι όλη αυτιά!

Δεν θα είναι τίποτα, είναι ακόμα Τετάρτη, εννοείται θα είναι καλά την Κυριακή!!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Yovanna είπε:

Τι φόρουμ είναι αυτό καλέ??

Λοιπόν είμαστε στα 14 παιδιά, διότι και η καλύτερη του φίλη στο σχολείο θα έρθει μα τον αδερφό της, μια που θα συντομεύσουν και αυτοί το ταξίδι τους!

Και τώρα κάθεστε? Ο μικρός είναι στο σπίτι αδιάθετος! Ξύπνησε βραχνιασμένος και με λίγα δέκατα. Παίζει πολύ να κρύωσε στην πισίνα χθες τ απόγευμα, διότι από το βράδυ είχε ξεκινήσει να βραχνιάζει. Η δασκάλα, ούτε για τους Ολυμπιακούς να τα ετοίμαζε. 4 φορές ολόκληρο τον διάδρομο ενηλίκων πάνω κάτω, διότι από πρώτη του μήνα, πάνε σε πιο προχωρημένο τμήμα. Δεν θα πει και το ποιηματάκι του. Προσευχηθείτε κορίτσια να είμαστε καλά μέχρι την Κυριακή! Αν έχετε καμιά πρόταση για να το προλάβουμε και να μη μας ρίξει, είμαι όλη αυτιά!

Έχεις 4 μέρες.μετα με μύξα θα πάτε.δωσε βιταμίνη c .doctor s formula λιποσωμικη.και d

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 27/10/2021 at 9:52 ΠΜ, Yovanna είπε:

Τι φόρουμ είναι αυτό καλέ??

Λοιπόν είμαστε στα 14 παιδιά, διότι και η καλύτερη του φίλη στο σχολείο θα έρθει μα τον αδερφό της, μια που θα συντομεύσουν και αυτοί το ταξίδι τους!

Και τώρα κάθεστε? Ο μικρός είναι στο σπίτι αδιάθετος! Ξύπνησε βραχνιασμένος και με λίγα δέκατα. Παίζει πολύ να κρύωσε στην πισίνα χθες τ απόγευμα, διότι από το βράδυ είχε ξεκινήσει να βραχνιάζει. Η δασκάλα, ούτε για τους Ολυμπιακούς να τα ετοίμαζε. 4 φορές ολόκληρο τον διάδρομο ενηλίκων πάνω κάτω, διότι από πρώτη του μήνα, πάνε σε πιο προχωρημένο τμήμα. Δεν θα πει και το ποιηματάκι του. Προσευχηθείτε κορίτσια να είμαστε καλά μέχρι την Κυριακή! Αν έχετε καμιά πρόταση για να το προλάβουμε και να μη μας ρίξει, είμαι όλη αυτιά!

Τι γίνεται ειναι καλύτερα ο μικρός??
 

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, marakiz said:

Τι γίνεται ειναι καλύτερα ο μικρός??
 

Τα ίδια.. Έχουμε κλειστεί μέσα και του δίνω σιρόπια και βιταμίνες. Έχει βαρεθεί τη ζωή του. Δεν συζητάω το πόσο έχω αγχωθεί..Ελπίζω να είναι περδίκι την Κυριακή, ή έστω να έχει λίγες μύξες (τις οποίες βέβαια προς το παρόν δεν έχει).

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Yovanna είπε:

Τα ίδια.. Έχουμε κλειστεί μέσα και του δίνω σιρόπια και βιταμίνες. Έχει βαρεθεί τη ζωή του. Δεν συζητάω το πόσο έχω αγχωθεί..Ελπίζω να είναι περδίκι την Κυριακή, ή έστω να έχει λίγες μύξες (τις οποίες βέβαια προς το παρόν δεν έχει).

Δέκατα και βραχνάδα δηλαδή και σήμερα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Yovanna είπε:

Ναι. Δεν έχει μύξες, αλλά λίγο βηχαλάκι.

Έλα περδίκι θα είναι την Κυριακή! Τόσο ηλεκτρονικό μελάνι έχει χυθεί γι αυτό το πάρτυ! Δεν επιτρέπεται να μην πάει καλά! :)

Link to comment
Share on other sites

Παρότι έχω παρακολουθήσει τη συζήτηση δεν έχει τύχει να γράψω.. 

Γράφω για να πω ότι θα είναι καλά τη Κυριακή και θα κάνετε πάρτι..!!! Να σκέφτεσαι θετικά και όλα θα ειναι τέλεια και θα περάσετε τέλεια...!!!! 

Και εγώ θα κάνω πάρτι γενεθλίων στον γιο μου το Σάββατο αλλά στο σπίτι μας και είχα και έχω βέβαια τις ίδιες ανησυχίες... Αλλά είπαμε όλα θα πάνε καλά.... :grin:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 minutes ago, kotsifikos said:

Μια χαρά θα είναι το παιδί!!!! θα δεις !!

Τώρα τι έχει?

 

14 minutes ago, annoulen said:

 

από πυρετό πως πάει ? 

 

Βηχαλάκι, δεκατάκια (37-37.3 )λίγο μπούκωμα χωρίς να τρέχουν μύξες. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Yovanna είπε:

 

Βηχαλάκι, δεκατάκια (37-37.3 )λίγο μπούκωμα χωρίς να τρέχουν μύξες. 

 

Δεν θα του ανέβει άλλο. Νομίζω θα είναι οκ την κυριακή.  

Καμμιά φορά βλέπεις το παιδί ζαβλακωμένο και "κάπως" μέσα στο σπίτι και μετά όταν βγει στον καθαρό αέρα συνέρχεται. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, annoulen said:

 

Δεν θα του ανέβει άλλο. Νομίζω θα είναι οκ την κυριακή.  

Καμμιά φορά βλέπεις το παιδί ζαβλακωμένο και "κάπως" μέσα στο σπίτι και μετά όταν βγει στον καθαρό αέρα συνέρχεται. 

 

 

Δεν είναι ζαβλακωμένος. έχει βαρεθεί πολύ μέσα στο σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Yovanna είπε:

Δεν πέφτουν με τίποτα αυτά τα δέκατα.

Έτσι γίνεται.θα πέσουν.δεν έχεις δει την διαφήμιση με το παιδάκι τον πυρετό κ το επίθεμα?χοροπηδάει.ανετα θα πήγαινε σε παρτυ.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Έτσι γίνεται.θα πέσουν.δεν έχεις δει την διαφήμιση με το παιδάκι τον πυρετό κ το επίθεμα?χοροπηδάει.ανετα θα πήγαινε σε παρτυ.

Δεν την ξέρω! Δεν ανοίγουμε τηλεόραση! Μόνο για να δούμε καμιά ταινία/σειρά οn line! Από την Τετάρτη επμένουν. Είμια σε φάση που κάθε φορά που θα βήξει, ή θα δω το νούμρο 37 στο θερμόμετρο, διαγράφεται η απελπισία στο πρόσωπο μου! Πριν έφτιαξα τα δωράκια των παιδιών και μάζεψα τα του στολισμού που θα πάω στον χώρο αύριο. Την Τετάρτη πήγαν να μου κάνουν μεγάλο χουνέρι. Δεν μου έφταναν τα όσα περνάω. Αφού της έστειλα μέιλ για τα άτομα, μου απαντάει και από κάτω μου έγραφε ότι τα άνω των 4, θέλουν 24 ωρο σελφ τεστ ΚΑΙ για τον εξωτερικό παιδότοπο! Της λέω, τώρα μου το λέτε αυτό?? Με παίρνει λοιπόν, και μου λέει ότι και καλά ήρθε καινούρια οδηγία μέσα στον Οκτώβριο κτλ. Της λέω τα ακυρώνω όλα. Χθες τους έπαιρνα έναν έναν για το αν θα έρθουν και τώρα θέλετε να τους ξαναπάρω να τους πω αυτό? Έπρεπε να το ξέρω για να το γράψω στο προσκλητήριο. Έχετε δίκιο μου λέει, δεν πειράζει, μην αγχώνεστε, θα τους δώσω να υπογράψουν υπεύθυνες δηλώσεις επί τόπου.. Όλα του πάρτι δύσκολα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marakiz said:

Εμείς σήμερα θα το γιορτάσουμε, ευτυχώς είμαστε καλά. Ειχαμε κάτι ακυρώσεις χθεσινές της τελευταίας στιγμής, λόγω ασθενειας, αναμενομενα πράγματα λόγω εποχής. Πάντα έτσι θα είναι στα γενέθλια του. Υπάρχει κ η περίπτωση να μην προλάβει να έρθει ο πατέρας του από τη δουλειά, θα το ζήσουμε κ αυτό χαχα! 

 

 

Καλά να περάσετε!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...