Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γενέθλια σε παιδότοπο ή σε σπίτι;


Recommended Posts

27 minutes ago, kotsifikos said:

Εγώ αυτό που θα έκανα θα ήταν να στείλω μνμ προσωπικό στον κάθε ένα, ρωτώντας αν έχει λάβει την πρόσκληση, σε εμάς πάντως έχει τύχει να έχουν καλέσει παιδάκι σε πάρτυ και να μην έχουν δει οι γονείς του ποτέ την πρόκληση, επειδή ακριβώς στο σχολείο την έβαλαν σε τσεπάκι που δεν άνοιγαν ποτέ, μας το έλεγε η μαμά του.

Θα πάρω σε λίγο τη δασκάλα του, να τη ρωτήσω αν λείπουν όλες οι προσκλήσεις από τις τσάντες . Αν λείπουν, τις έχουν δει.  Έπειτα το απόγευμα, θα στείλω προσωπικό μήνυμα σε όσους δεν έχουν απαντήσει από την ομάδα του viber. Δεν έχω όμως τα τηλ 4 κοριτσιών. Θα δω μήπως τα ζητήσω απο τη δασκάλα. Έλεος κάπου. Σκέψου να βρει η δασκάλα ΄λα τα προσκλητήρια στις τσάντες..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

32 minutes ago, Yovanna said:

Θα πάρω σε λίγο τη δασκάλα του, να τη ρωτήσω αν λείπουν όλες οι προσκλήσεις από τις τσάντες . Αν λείπουν, τις έχουν δει.  Έπειτα το απόγευμα, θα στείλω προσωπικό μήνυμα σε όσους δεν έχουν απαντήσει από την ομάδα του viber. Δεν έχω όμως τα τηλ 4 κοριτσιών. Θα δω μήπως τα ζητήσω απο τη δασκάλα. Έλεος κάπου. Σκέψου να βρει η δασκάλα ΄λα τα προσκλητήρια στις τσάντες..

Στο προσκλητήριο ανέφερες να σε ενημερώσουν σε περίπτωση είτε θετικής είτε αρνητικής απάντησης ?

Ειλικρινά μου κάνει εντύπωση μεγάλη που ακόμα δεν σου έχουν απαντήσει, είτε έρθουν είτε όχι!

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, kotsifikos said:

Στο προσκλητήριο ανέφερες να σε ενημερώσουν σε περίπτωση είτε θετικής είτε αρνητικής απάντησης ?

Ειλικρινά μου κάνει εντύπωση μεγάλη που ακόμα δεν σου έχουν απαντήσει, είτε έρθουν είτε όχι!

Δεν το έγραψα έτσι. έγραψα ενημερώστε μας για την παρουσία σας, έως Τρίτη 26. Τόσο νωρίτερα ενημερώνουν όλοι? Φανταζόμουν ότι όλοι περιμένουν τελευταία στιγμή. Αγχώθηκα περισσότερο τώρα.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Yovanna said:

Δεν το έγραψα έτσι. έγραψα ενημερώστε μας για την παρουσία σας, έως Τρίτη 26. Τόσο νωρίτερα ενημερώνουν όλοι? Φανταζόμουν ότι όλοι περιμένουν τελευταία στιγμή. Αγχώθηκα περισσότερο τώρα.

ωπ....δεν ήθελα να σε αγχώσω, περίμενε μέχρι το απόγευμα και βλέπεις τι θα κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, kotsifikos said:

ωπ....δεν ήθελα να σε αγχώσω, περίμενε μέχρι το απόγευμα και βλέπεις τι θα κάνεις.

Δεν φταις εσύ καλέ. Θεωρώ πως έρθουν δεν έρθουν, πρέπει να πάρουν να ευχαριστήσουν και να πούνε τι θα κάνουν. Να σου πω την αλήθεια, και εγώ τελευταία μέρα θα έπαιρνα. Ο άντρας μου το ίδιο. Σήμερα θα ξεκαθαριστεί πάντως. Τόσα παιδιά να φύουν πάντως τετραήμερο, εντύπωση θα μου προκαλέσει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , Yovanna είπε:

Δεν το έγραψα έτσι. έγραψα ενημερώστε μας για την παρουσία σας, έως Τρίτη 26. Τόσο νωρίτερα ενημερώνουν όλοι? Φανταζόμουν ότι όλοι περιμένουν τελευταία στιγμή. Αγχώθηκα περισσότερο τώρα.

 

Συνήθως αυτοί που δεν έρχονται, δεν ενημερώνουν. 

Ναι, να ρωτήσεις την δασκάλα εάν στις τσάντες υπάρχει ή δεν υπάρχει πρόσκληση.

αν και νομίζω ότι σήμερα θα λάβεις απάντηση από αρκετά άτομα που έχεις σε εκκρεμότητα. 

 

Σε εμένα πάντως, μου έχει τύχει ό,τι περίπτωση μπορείς να φανταστείς : να έρθουν χωρίς να έχουν ενημερώσει, να μην έρθουν καθόλου αν κ έχουν ενημερώσει ότι θα έρθουν, να έρθουν 4 άτομα αντί για 2, να ενημερώνουν μία μέρα πριν από τα γενέθλια ότι θα έρθουν ή ότι δεν θα έρθουν (ενώ έχω πει πχ όπως κ εσύ να με ενημερώσουν μεσοβδόμαδα), άσε. Ό,τι νά ναι....... 

 

Γενικά πάντα υπολόγιζα όλα τα άτομα που έχω καλέσει για να μην έχω άγχος για το τελευταία στιγμή. Ούτως ή άλλως εκεί που πηγαίναμε υπήρχε ένα στάνταρ ποσό για τα 40 άτομα πχ κ μετά τα υπόλοιπα τα πλήρωνες ξεχωριστά. Κάπως έτσι. Αλλά φαντάζομαι σε εσάς δεν θα είναι έτσι. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Yovanna said:

Δεν φταις εσύ καλέ. Θεωρώ πως έρθουν δεν έρθουν, πρέπει να πάρουν να ευχαριστήσουν και να πούνε τι θα κάνουν. Να σου πω την αλήθεια, και εγώ τελευταία μέρα θα έπαιρνα. Ο άντρας μου το ίδιο. Σήμερα θα ξεκαθαριστεί πάντως. Τόσα παιδιά να φύουν πάντως τετραήμερο, εντύπωση θα μου προκαλέσει..

Εγώ πάντα παίρνω νωρίς, δηλαδή Θα σε είχα πάρει Σάββατο!! χαχαχαχαχ! Εγώ επιμένω πως θα έχεις συμμετοχή!

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, annoulen said:

 

Συνήθως αυτοί που δεν έρχονται, δεν ενημερώνουν. 

Ναι, να ρωτήσεις την δασκάλα εάν στις τσάντες υπάρχει ή δεν υπάρχει πρόσκληση.

αν και νομίζω ότι σήμερα θα λάβεις απάντηση από αρκετά άτομα που έχεις σε εκκρεμότητα. 

 

Σε εμένα πάντως, μου έχει τύχει ό,τι περίπτωση μπορείς να φανταστείς : να έρθουν χωρίς να έχουν ενημερώσει, να μην έρθουν καθόλου αν κ έχουν ενημερώσει ότι θα έρθουν, να έρθουν 4 άτομα αντί για 2, να ενημερώνουν μία μέρα πριν από τα γενέθλια ότι θα έρθουν ή ότι δεν θα έρθουν (ενώ έχω πει πχ όπως κ εσύ να με ενημερώσουν μεσοβδόμαδα), άσε. Ό,τι νά ναι....... 

 

Γενικά πάντα υπολόγιζα όλα τα άτομα που έχω καλέσει για να μην έχω άγχος για το τελευταία στιγμή. Ούτως ή άλλως εκεί που πηγαίναμε υπήρχε ένα στάνταρ ποσό για τα 40 άτομα πχ κ μετά τα υπόλοιπα τα πλήρωνες ξεχωριστά. Κάπως έτσι. Αλλά φαντάζομαι σε εσάς δεν θα είναι έτσι. 

Όλα αυτά που σου έτυχαν, μου τα έχουν πει κι άλλοι!

Και εγώ το πακέτο των 40 ατόμων σκόπευα να πάρω, αλλά ν αντί για 40 έρθουν 15 ή και 2ο, δεν συμφέρει καθόλου! Θα πρέπει να πάω με το άτομο!

14 minutes ago, kotsifikos said:

Εγώ πάντα παίρνω νωρίς, δηλαδή Θα σε είχα πάρει Σάββατο!! χαχαχαχαχ! Εγώ επιμένω πως θα έχεις συμμετοχή!

Ας έρθουν έστω ακόμη 2 παιδάκια για να καταλάβει  παρτάκι ο μικρός!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Yovanna είπε:

Όλα αυτά που σου έτυχαν, μου τα έχουν πει κι άλλοι!

Και εγώ το πακέτο των 40 ατόμων σκόπευα να πάρω, αλλά ν αντί για 40 έρθουν 15 ή και 2ο, δεν συμφέρει καθόλου! Θα πρέπει να πάω με το άτομο!

Ας έρθουν έστω ακόμη 2 παιδάκια για να καταλάβει  παρτάκι ο μικρός!

Λοιπόν άκου.η που περιμένουν να απαντήσουν σήμερα η που δεν έχουν δει την πρόσκληση.παρε κ ζητά τηλέφωνα.το μεσημέρι ση.ερα μπορείς να πας να τον πάρεις?κάποιους θα πετύχεις.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Λοιπόν άκου.η που περιμένουν να απαντήσουν σήμερα η που δεν έχουν δει την πρόσκληση.παρε κ ζητά τηλέφωνα.το μεσημέρι ση.ερα μπορείς να πας να τον πάρεις?κάποιους θα πετύχεις.

Ναι, πήρα τη δασκάλα, αλλά κάνουν πρόβα στον κήπο για τη γιορτή (να δεις με τι χαρά λέει το ποίημα του !) και θα με πάρει μετά . Θα την βάλω να ψάξει τις τσάντες για τα προσκλητήρια και θα της ζητήσω τα 4 τηλ που δεν έχω. Εγώ θα πάω να τον πάρω, αλλά κυρίως το μεσημέρι, δεν πετυχαίνω γονείς. Το πρωί πετύχαμε έναν συμμαθητή του με τον μπαμπά του και λέω θα τον ρωτήσω, αλλά ο μικρός ήθελε παραδοσιακά αγκαλίτσες και 4-5 φιλάκια πριν φύγω και ο μπαμπάς είχε φύγει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Yovanna είπε:

θα της ζητήσω τα 4 τηλ που δεν έχω......

 

Κανονικά πρέπει να τους πάρει εκείνη τηλέφωνο για να της δώσουν την έγκριση να στα δώσει. Προσωπικά δεδομένα.

Έτσι μου είχαν πει κ εμένα στον παιδικό σταθμό που έψαχνα τηλέφωνα. 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , annoulen είπε:

 

Κανονικά πρέπει να τους πάρει εκείνη τηλέφωνο για να της δώσουν την έγκριση να στα δώσει. Προσωπικά δεδομένα.

Έτσι μου είχαν πει κ εμένα στον παιδικό σταθμό που έψαχνα τηλέφωνα. 

 

Και σε μένα το ίδιο έχουν πει.

Link to comment
Share on other sites

@Yovanna πόσα παιδάκια έχετε καλέσει; Ακόμα και 4-5 να έρθουν πάντως ο μικρός σου δεν πιστεύω ότι θα στεναχωρηθεί. Μια χαρά θα παίξουν και θα περάσει υπέροχα. Πιο πολύ εσύ θα σπαστείς που έκανες τόση προετοιμασία για περισσότερα παιδιά. Κοίτα μόνο μην του περάσεις την απογοήτευσή σου. Πάντως ειλικρινά με ξεπερνάει όταν οι καλεσμένοι δεν απαντούν. Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί βάζεις τον άλλο σε διαδικασία να σε ψάχνει για να κάνει τον προγραμματισμό του.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Anna3011 είπε:

@Yovanna πόσα παιδάκια έχετε καλέσει; Ακόμα και 4-5 να έρθουν πάντως ο μικρός σου δεν πιστεύω ότι θα στεναχωρηθεί. Μια χαρά θα παίξουν και θα περάσει υπέροχα. Πιο πολύ εσύ θα σπαστείς που έκανες τόση προετοιμασία για περισσότερα παιδιά. Κοίτα μόνο μην του περάσεις την απογοήτευσή σου. Πάντως ειλικρινά με ξεπερνάει όταν οι καλεσμένοι δεν απαντούν. Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί βάζεις τον άλλο σε διαδικασία να σε ψάχνει για να κάνει τον προγραμματισμό του.

Δεν μπορεί όλοι μαζί σχεδόν να μην απα τουν.κατι έχει παιχτει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

21 minutes ago, Anna3011 said:

@Yovanna πόσα παιδάκια έχετε καλέσει; Ακόμα και 4-5 να έρθουν πάντως ο μικρός σου δεν πιστεύω ότι θα στεναχωρηθεί. Μια χαρά θα παίξουν και θα περάσει υπέροχα. Πιο πολύ εσύ θα σπαστείς που έκανες τόση προετοιμασία για περισσότερα παιδιά. Κοίτα μόνο μην του περάσεις την απογοήτευσή σου. Πάντως ειλικρινά με ξεπερνάει όταν οι καλεσμένοι δεν απαντούν. Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί βάζεις τον άλλο σε διαδικασία να σε ψάχνει για να κάνει τον προγραμματισμό του.

12 παιδάκια.

Λοιπόν, μίλησα με τη δασκάλα. Δεν είναι πολύ καλά τα πράγματα. Τα προσκλητήρια τα έχουν δει, διότι τα είχε βάλει στα τετραδιάκια τους και δεν είναι εκεί. Μου είπε επίσης ότι πολλά παιδάκια θα λείπουν τετραήμερο ξέρει ήδη για 4.. Επίσης θα μου δώσει τα τηλ που δεν έχω.. Αυτά το φοβερά..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Yovanna είπε:

 

 

πρίν από 23 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

 

 

πρίν από 11 λεπτά , Yovanna είπε:

12 παιδάκια.

Λοιπόν, μίλησα με τη δασκάλα. Δεν είναι πολύ καλά τα πράγματα. Τα προσκλητήρια τα έχουν δει, διότι τα είχε βάλει στα τετραδιάκια τους και δεν είναι εκεί. Μου είπε επίσης ότι πολλά παιδάκια θα λείπουν τετραήμερο ξέρει ήδη για 4.. Επίσης θα μου δώσει τα τηλ που δεν έχω.. Αυτά το φοβερά..

 

άρα περιμένεις από άλλα 4 εάν θα έρθουν ή όχι, σωστά ? 

και έχουν ήδη επιβεβαιώσει τα 4.

σήμερα θα σου επιβεβαιώσουν άλλοι 2 σίγουρα. είμαι αισιόδοξη. όσοι δεν φύγουν θα έρθουν. 

και όντως μια χαρά πάρτυ θα είναι και με αυτά τα παιδάκια που θα έρθουν όπως λέει και η @Anna3011

 

(ξέρει κανείς πως βγαίνουν οι κενές παραθέσεις που δεν μπορώ να τις αφαιρέσω ??????? ) 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Yovanna είπε:

12 παιδάκια.

Λοιπόν, μίλησα με τη δασκάλα. Δεν είναι πολύ καλά τα πράγματα. Τα προσκλητήρια τα έχουν δει, διότι τα είχε βάλει στα τετραδιάκια τους και δεν είναι εκεί. Μου είπε επίσης ότι πολλά παιδάκια θα λείπουν τετραήμερο ξέρει ήδη για 4.. Επίσης θα μου δώσει τα τηλ που δεν έχω.. Αυτά το φοβερά..

ρε παιδί μου, οκ, θα φύγουν, τους είναι τόσο δύσκολο να στείλουν έστω ένα μήνυμα "ευχαριστώ για την πρόσκληση αλλά θα λείπουμε"?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, annoulen said:

 

 

 

άρα περιμένεις από άλλα 4 εάν θα έρθουν ή όχι, σωστά ? 

και έχουν ήδη επιβεβαιώσει τα 4.

σήμερα θα σου επιβεβαιώσουν άλλοι 2 σίγουρα. είμαι αισιόδοξη. όσοι δεν φύγουν θα έρθουν. 

και όντως μια χαρά πάρτυ θα είναι και με αυτά τα παιδάκια που θα έρθουν όπως λέει και η @Anna3011

 

(ξέρει κανείς πως βγαίνουν οι κενές παραθέσεις που δεν μπορώ να τις αφαιρέσω ??????? ) 

3 έχουν επιβεβαιώσει. ο τέταρτος είναι ο ανιψιός μου. Μπορεί να είναι παραπάνω αυτά που θα φύγουν. Για 4 ξέρει εκείνη γιατί το συζητάνε τα παιδιά. Και ο καλύτερος του φίλος ήταν να φύγει κανονικά. Έπρεπε να το κάνω την επόμενη βδομάδα. Αν όντως επιβεβαιώσουν άλλα 2 παιδάκια, κάτι γίνεται.

12 minutes ago, irin said:

ρε παιδί μου, οκ, θα φύγουν, τους είναι τόσο δύσκολο να στείλουν έστω ένα μήνυμα "ευχαριστώ για την πρόσκληση αλλά θα λείπουμε"?

Ε μα πες!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , irin είπε:

ρε παιδί μου, οκ, θα φύγουν, τους είναι τόσο δύσκολο να στείλουν έστω ένα μήνυμα "ευχαριστώ για την πρόσκληση αλλά θα λείπουμε"?

 

δυστυχώς είναι αρκετοί που είναι κουκουρούκου...... 

καλέ @Yovanna έχω αγχωθεί λές και ειναι δικό μου πάρτυ !!! :grin::grin:

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, annoulen said:

 

δυστυχώς είναι αρκετοί που είναι κουκουρούκου...... 

καλέ @Yovanna έχω αγχωθεί λές και ειναι δικό μου πάρτυ !!! :grin::grin:

Ατυχία. Δεν φαντάστηκα ότι τόσος κόσμος θα πάρει άδεια Παρασκευή για να φύγει. αν η 28η έπεφτε Παρασκευή ή Δευτέρα, δεν θα το είχα κάνει τότε. Ντρέπομαι και να πω στην υπεύθυνη του χώρου ότι θα είμαστε εμείς και εμείς.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Yovanna είπε:

..... Ντρέπομαι και να πω στην υπεύθυνη του χώρου ότι θα είμαστε εμείς και εμείς.

 

Καλέ τι να ντρέπεσαι ? 

Αυτοί τα έχουν δει όλα εκεί. 

Σιγά το πράγμα. 

 

Κοίτα να περάσετε καλά όσοι είστε. Μη σου πω ότι θα είναι καλύτερα για πρώτο πάρτυ να είναι "πιο μαζεμένο".

Θα γνωρίσεις και τους γονείς πιο πολύ, θα μιλήσεις περισσότερη ώρα μαζί τους, ενώ διαφορετικά, θα έπρεπε, ως οικοδέσποινα, να τριγυρνάς σε όλα τα τραπέζια από λίγη ώρα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , annoulen είπε:

 

Καλέ τι να ντρέπεσαι ? 

Αυτοί τα έχουν δει όλα εκεί. 

Σιγά το πράγμα. 

 

Κοίτα να περάσετε καλά όσοι είστε. Μη σου πω ότι θα είναι καλύτερα για πρώτο πάρτυ να είναι "πιο μαζεμένο".

Θα γνωρίσεις και τους γονείς πιο πολύ, θα μιλήσεις περισσότερη ώρα μαζί τους, ενώ διαφορετικά, θα έπρεπε, ως οικοδέσποινα, να τριγυρνάς σε όλα τα τραπέζια από λίγη ώρα. 

Αυτό σίγουρα.ειχε δίκιο η δασκάλα που μου είχε πει έως 10

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...