Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Και εγω την εβαλα μετα τους 6 μηνες περσυ το καλοκαιρι!

Η θαλασσα κανει καλο νομιζω για τα κρυωματα του χειμωνα :)

Μια φορα μονο κρυωσε ολο το χειμωνα το ζουζουνι :)

Αλλα ... ενω εψαξα καθαρη θαλασσα επαθε δερματιτιδα η μικρη, εβγαλε σπυρακια :(

Πηγα σε δερματολογο και μου εδωσε ενα σαπουνι, μου ειπε μολις την βγαζω απο την θαλασσα να την πλενω στο ντουζ με αυτο το σαπουνι και δεν υπαρχει κανενα προβλημα :) Οντως ετσι εγινε :)

Συστηνω αμμεσο ξεπλυμα μετα την εξοδο απο το νερο, δλδ μην περιμενετε να γυρισετε σπιτι για να αποφυγετε τυχον δερματιτιδες :)

Αυτααα :) μακια σας :)

HAmI.jpgHAmIp3.png

Μαρικακι 12/1/2007

Λενιώ 26/5/2009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 230
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμείς τον μπέμπη μας τον βάλαμε πέρισυ τον Αύγουστο στη θάλασσα 6 μηνών, όπως μας είχε συστήσει και η παιδίατρος.

τον βάλαμε με μαγιό, γιατί η πάνα βαραίνει πολύ μέσα στη θάλασσα και, προσωπικά, δεν πιστεύω ότι προστατεύει το παιδί, μιας και οι ευαίσθητες περιοχές του έρχονται σε επαφή με το νερό.

Επίσης, αγοράσαμε και ένα σωσίβιο, από αυτά που κάθονται τα μωρά, και τον βάλαμε και εκεί. Ενθουσιάστηκε.

Η πρώτη φορά ήταν, όντως, λίγο δύσκολη, γιατί φοβόταν και κρατιόταν από πάνω μου, αλλά ήταν και η θάλασσα λίγο κρύα.

Πάντως οι επόμενες ήταν όχι απλά εύκολες... στην παραλία που πηγαίναμε είχε και καντίνα για καφέ... Που να πιούμε, με το που έβλεπε τη θάλασσα άρχισε και γκρίνιαζε για να μπει μέσα!!

Το ευχαριστηθήκαμε πολύ!!

 

Φιλάκια

:lol::lol:

ZS95p3.png  hcT0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

Και εμεις φετος θα κανουμε μπανακι!!

Παντως μηπως ειναι καλυτερα το απογευμα και οχι νωρις το πρωι γιατι το απογευμα θα ειναι πιο ζεστη η θαλασσα;

Επισης ο γιατρος μου ειχε πει τις προαλλες οτι τα αντηλιακα με πολυ υψηλο δεικτη προστασιας(πανω απο 20-25)να το αποφευγω σε τοσο μικρο μωρο γιατι συνηθως εχουν πολλα χημικα!

Link to comment
Share on other sites

galat :D:D:D Σήμερα θα πάμε πάλι... το καλό είναι ότι της άρεσε. Ξετρελάθηκε με το νερό.. Γιατί να μην είναι έτσι κι όταν την κάνω μπάνιο στο σπίτι?? :lol::lol::lol:

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

οπα ναμαιιι... καλο μηνα σε ολες κοριτσια :)

Αργησε λιγο το αυριο :P:P Αλλα εχω και μνημη χρυσοψαρου...και βγαααααλεεεε!!!

Λοιπον ampitasol το λενε :) Ειναι για πολυμανση μικροβιων αποτι δειαβασα στα γρηγορα :lol::lol:

Καλες βουτιες κοριτσια :):):):)

Εμεις το πρωτο το καναμε :P:P

HAmI.jpgHAmIp3.png

Μαρικακι 12/1/2007

Λενιώ 26/5/2009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω ειμαι η υπ' αριθμον πρωτη κρυουλιαρα!! Μεχρι να βουτηξω στη θαλασσα μου παιρνει μιση ωρα να το παρω αποφαση! Ο αντρας μου απ' την αλλη ολες τις θαλασσες τις βρισκει ζεστες και βουταει σχεδον τρεχοντας απ' την παραλια... Αυτο ειχε ως αποτελεσμα να τσακωνομαστε περυσι με το μωρο. Εγω ελεγα :η θαλασσα ειναι κρυα, θα το κρυωσουμε. Ο αντρας μου με εβγαζε τρελη και επαιρνε αγκαλια το μωρο και σιγα σιγα το εβαζε στη θαλασσα. Στην αρχη αντιδρουσε λιγο η μικρη αλλα μετα απο κανα τεταρτο πλατσουρζε μαζι του. Εγω κοιταζα απο την ακτη και εκτοξευα απειλες (ξερετε...:κανονισε να μου κρυωσεις το μωρο, μονο αυτο σου λεω!!!" )

Τι γινεται μ' αυτο το θεμα ρε παιδια; Ποτε θεωρειται μια θαλασσα ζεστη;

 

Για τη φιλη πιο πανω που ρωτησε ποτε μια θαλασσα ειναι καθαρη εχω να πω:

1. Μακρια απο θαλασσες πο στην επιφανεια βλεπουμε να ιριδιζει το νερο (σαν να εχει λαδι)

2. που εχει κατι σαν μαλλια γλοιωδη εκει που σκαει το κυμα.

3. που εχει γλιτσα στις πετρουλες

4. που μυριζει ασχημα

5.που εχει σκουπιδια στην ακτη

6.που γινεται της κακομοιρας στην παραλια

7.που εχει πολλες βαρκες μεσα (κρις κραφτ και λοιπα θαλασσια σπορ)

 

Να ξερετε οτι οι θαλασσες που εχουν ψαρακια εκει που σκαει το κυμα ειναι καθαρες (οταν λεμε ψαρακια δεν εννοουμε κεφαλους...ΜΑΚΡΙΑ!! )

Link to comment
Share on other sites

Να ξερετε οτι οι θαλασσες που εχουν ψαρακια εκει που σκαει το κυμα ειναι καθαρες (οταν λεμε ψαρακια δεν εννοουμε κεφαλους...ΜΑΚΡΙΑ!! )

χαχαχαχαχαχαχα :lol::lol::lol::lol::lol:

HAmI.jpgHAmIp3.png

Μαρικακι 12/1/2007

Λενιώ 26/5/2009

Link to comment
Share on other sites

galat :D:D:D Σήμερα θα πάμε πάλι... το καλό είναι ότι της άρεσε. Ξετρελάθηκε με το νερό.. Γιατί να μην είναι έτσι κι όταν την κάνω μπάνιο στο σπίτι?? :lol::lol::lol:

Νικη γιατι?δεν της αρεσει το μπανιο σπιτι?Εμενα ειναι η καλυτερη της,και φανταζομαι οτι θα της αρεσει κι η θαλασσα πολυ!

Link to comment
Share on other sites

galat :D:D:D Σήμερα θα πάμε πάλι... το καλό είναι ότι της άρεσε. Ξετρελάθηκε με το νερό.. Γιατί να μην είναι έτσι κι όταν την κάνω μπάνιο στο σπίτι?? :lol::lol::lol:

Νικη γιατι?δεν της αρεσει το μπανιο σπιτι?Εμενα ειναι η καλυτερη της,και φανταζομαι οτι θα της αρεσει κι η θαλασσα πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω.. προφανώς επειδή την περιορίζει η μπανιερίτσα της... πιο μικρή της άρεσε τώρα που μεγαλώνει δε θέλει καν να κάθεται... Αλλά δόξα το Θεό στη θάλασσα την καταβρίσκει...

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

ζουζου ευχαριστω πολυ!

βασικα η βρωμια μπορει να φαινεται τα μικροβια και τα κωλοβακτηριδια ομως καθως και πασης φυσης χημικα δεν φαινονται!

Link to comment
Share on other sites

Κάναμε σήμερα το πρώτο μας μπανάκι!!!!! Ήταν υπέροχα... απλά ΤΕΛΕΙΑ.......

 

 

 

μπραβο σας φουρφουρινακια μου!!!!!!!!!!!κι εμεις εδω και μια εβδομαδα κανουμε καθε μερα μπανακι στην θαλασσα κι εχει ξετρελαθει!!!!!!!!!!!!!

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites

Σοφία_Νεφέλη σε ευχαριστώ κοριτσάκι!!!!!!! Νωρίς βέβαια για μακροβούτια :lol::lol: αλλά που θα μας πάει...

 

ΙΟΚΑΣΤΗ κι εμείς το καθιερώσαμε.. καλά μπανάκια γλυκειά μου...

 

eleni^^ :P

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...