Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πόσες μέρες μετα τη συλληψη δείχνει η χοριακη;


Recommended Posts

Καλα αποτελεσματα!

helen81 στις 4 μερες νωριτερα ρα τεστ σου γραφουν οτι ανιχνευουν στο 50% περιπου των πςριπτωσεων.

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια τελευταια περιοδος 4 ιουνιου εκανα χοριακη 8 ιουνιου κ βγηκε 1341 μοναδες!!!!θα παω την παρασκευη να με δει..καλη σας φαινετε η χοριακη η' μικρη;;;;για 4 μερες καθυστεριση μου φαινεται πολυ καλη

το συζηταω γιατι οταν πηρα τον γιατρο κ του το πα μου πε οτι ειναι χαμηλη κ να παω να με δει...μηπως ακουσε 341;;;;δεν ξερω;;;εν το μεταξυ δεν του πα την τελευταια μου περιοδο,,,, πως κρινει ;;;;....ειναι χαζος;;;μηπως εννοει οτι ειμαι αρχη

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τελευταια περιοδος 4 ιουνιου εκανα χοριακη 8 ιουνιου κ βγηκε 1341 μοναδες!!!!θα παω την παρασκευη να με δει..καλη σας φαινετε η χοριακη η' μικρη;;;;για 4 μερες καθυστεριση μου φαινεται πολυ καλη

το συζηταω γιατι οταν πηρα τον γιατρο κ του το πα μου πε οτι ειναι χαμηλη κ να παω να με δει...μηπως ακουσε 341;;;;δεν ξερω;;;εν το μεταξυ δεν του πα την τελευταια μου περιοδο,,,, πως κρινει ;;;;....ειναι χαζος;;;μηπως εννοει οτι ειμαι αρχη

 

θες να πεις 8 ιουλιου.... εγώ είχα 550 και ημουν εγκυος 3η βδομαδα προς 4η... νομίζω πως το χαρτι της χοριακής δειχνει δίπλα ανάλογα με το τι9 τιμή έχεις ως αποτέλεσμα και σε ποια βδομάδα περίπου είσαι... εσύ μάλλον είσαι 4η μνε 5η βδομάδα.... με το καλό!!!!

sJbgp3.png W9hQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγω για κάποιο λόγο πιστεύω ότι είμαι εγκυος ελπίζω να μην απογοητευτω!!!! Έκανα το πρωι χοριακη και περιμένω το απόγευμα το αποτέλεσμα. Θα δείξει!!!! Ευχαριστω για τις απαντήσεις σας.

 

Η χοριακήσε εξασφαλίζει 100%... εγώ είχα κάνει το clear blue με μια μέρα καθυστέρηση και είχε βγει θετικό παρόλα αυτά για σιγουριά έκανα και β χοριακή.... καλά αποτελέσματα!

sJbgp3.png W9hQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αρνητική η χοριακη. Στεναχωρηθηκα λιγάκι. Παρόλα αυτά ακατανομαστη ακόμα να φανεί.

 

 

μη στεναχωριεσαι καλή μου και μη το σκέφτεσαι πάνω απ΄όλα.... όσο το σκεφτεσαι και σου είναι εμμονή τόσο δε θα έρχετε το παιδί... Χαλάρωσε και θα δεις :) μικρή είσαι ακόμα δε σε πήραν και τα χρόνια!!! :rolleyes:

sJbgp3.png W9hQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν το πήρα και κατάκαρδα.. Δεν ειναι και πολύς καιρος που προσπαθουμε να πω την αληθεια. Απλά είμαι λίγο ανυπόμονη! Τι να πω.. τον επόμενο μήνα (αρκέι πρωτα να αδιαθετησω αααααααααααααααααα, τα νεύρα μου κρόσια)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ποτέ μη λες ποτέ! Σε κάποιο θέμα το είχα ξαναγράψει εδώ, μια φίλη μου πρόσφατα ανακάλυψε στη 12η μέρα καθυστέρησης την εγκυμοσύνη της με χοριακή, αφού είχε ήδη δει δύο αρνητικά τεστ φαρμακείου στις 3 μέρες καθυστέρησης και μια αρνητική χοριακή στις 6 μέρες!! Ο γιατρός της είπε πως μάλλον είχε γίνει απρόσμενα καθυστερημένη σύλληψη!

 

αχ Ria σημερα 6η ημερα καθυστερησης και αρνητικη χοριακη! :cry: και με 2 αρνητικα τεστ 4η ημερα καθυστερησης! καθολου πονοι περιοδου με απεχθεια για το τσιγαρο, αναγουλες και 37,1 - 37.4 δεκατα! κοντευω να τρελαθω! το μηνυμα σου το διαβασα 10 φορες!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

κοριτσια καλημερα!!!!!!!με ΤΕΡ 16/9 κ κυκλο 30-35 ημερων εκανα χοριακη στις 22/10 με τιμη 315 κ επανελαβα 24/10 κ πηγε 730...!!!!σαν τιμη διπλασιαστηκε αλλα συφωνα με τον κυκλο μου κ την ΤΕΡ ειναι καλη??????????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια καλημερα!!!!!!!με ΤΕΡ 16/9 κ κυκλο 30-35 ημερων εκανα χοριακη στις 22/10 με τιμη 315 κ επανελαβα 24/10 κ πηγε 730...!!!!σαν τιμη διπλασιαστηκε αλλα συφωνα με τον κυκλο μου κ την ΤΕΡ ειναι καλη??????????

 

 

δεν υπάρχει στάνταρ νούμερο που πρέπει να είναι η χοριακή.αρκεί να διπλασιάζεται σωστά!μια χαρά είναι μην αγχώνεσαι!

z4WZp2.png
Link to comment
Share on other sites

καμια???????????????????

 

Εφόσον είναι θετική και διπλασσιάζεται είναι μια χαρά!Συγχαρητήρια!!!!

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κορίτσια! έχω κύκλο 30 ημερών. Τελευταία περίοδο είχα στις 9/10/2013 και ελεύθερη επαφή περίπου στις 14 ή 15/10/2013. Τους τελευταίους 6 μήνες η περίοδος μου ήταν σταθερή. Την Παρασκευή 8/11 έκανα Β χοριακή αλλά βγήκε αρνητικη.....Η περίοδος όμως δε φαίνεται πουθενά στον ορίζοντα.....Τι να κάνω? Μήπως έκανα πολύ νωρίς την εξέταση; Μήπως πρέπει να την επαναλάβω? Στο πρώτο μου παιδακι ο γιατρός ειχε πει ότι ειχα καθυστερημένη σύλληψη...Δηλαδή; ήταν τόση η χαρά μου τότε που δε συγκρατησα τι μου έλεγε....έχω πολυ αγωνία....!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια! έχω κύκλο 30 ημερών. Τελευταία περίοδο είχα στις 9/10/2013 και ελεύθερη επαφή περίπου στις 14 ή 15/10/2013. Τους τελευταίους 6 μήνες η περίοδος μου ήταν σταθερή. Την Παρασκευή 8/11 έκανα Β χοριακή αλλά βγήκε αρνητικη.....Η περίοδος όμως δε φαίνεται πουθενά στον ορίζοντα.....Τι να κάνω? Μήπως έκανα πολύ νωρίς την εξέταση; Μήπως πρέπει να την επαναλάβω? Στο πρώτο μου παιδακι ο γιατρός ειχε πει ότι ειχα καθυστερημένη σύλληψη...Δηλαδή; ήταν τόση η χαρά μου τότε που δε συγκρατησα τι μου έλεγε....έχω πολυ αγωνία....!!!!!!

Γεια σου gelly. Καθυστερημένη σύλληψη είχα και στις δύο μου εγκυμοσύνες. Αυτό σημαίνει ότι εκείνο το μήνα ο κύκλος ήτανε μεγαλύτερος από 30 ημέρες που υπολογίζουν ότι είναι κανονικά & στην πρώτη εγκυμοσύνη η σύλληψη έγινε την 27η μέρα του κύκλου (!!!) και τώρα η σύλληψη έγινε την 22η μέρα του κύκλου. Επομένως αν υπολογίζεις κλπ εμφυτεύσεις ε ίσως να είναι & νωρίς για να δείξει..

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή υποθέτεις ότι ειναι νωρίς για να φανεί στη Β χοριακή.....δεν είχαμε άλλη επαφή από τότε γιατί ο άντρας μου είναι εκτός πόλης....να κάνω ξανά εξέταση; έχουν περάσει 5 ημέρες από την προηγούμενη που έκανα και ημέρες καθυστέρησης 4......

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να σου προτείνω..ίσως να περιμένεις κανα δυο μέρες ακόμη & να κάνεις μετά ξανά χοριακή αν δεν έρθει.

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα,

Ας καταθέσω κι εγω τον καημό μου, μπας παρηγορηθώ!

Εκανα την εμβρυομεταφορά την προηγούμενη τετάρτη 6/11/13. Είμαι στην 7η μέρα, και όπως καταλαβαίνεται, τρώγομαι για το αν θα δείξει η χοριακή απο τώρα..

Τι λέτε? λένε οτι τις πρώτες δυο μέρες το έμβρυο αιωρείται στην μήτρα μέχρι να προσκωληθεί. Αρα 7 μείον 2 μέρες για την εμφύτευση!! (αν θέλει η παναγίτσα)

Link to comment
Share on other sites

εφόσον έχεις κάνει εξωσωματική, μην κάνεις από τώρα χοριακή, γιατί το αποτέλεσμα θα είναι αλλοιωμένο λόγω των ενέσεων.

Εξάλλου είναι πολύ νωρίς ακόμα, τσάμπα θα στενοχωρηθείς αν είναι αρνητικό το αποτέλεσμα.

Καλή τύχη εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

ακόμα τίποτα......νομίζω πως θα περιμένω 2 μέρες ακόμα και μετα θα ξανακάνω την εξέταση......ωωωχχχχ αμαννννν.........

 

Καλημέρα gelly!Σουπερ λοιπόν :) Εύχομαι να είναι για καλό!Ενημέρωσε μας!!

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Κορίτσια καλησπέρα,

Τελευταία περίοδος 24/1, κύκλος 28 περίπου ημερών, τελευταία επαφή 5/2. Από τις μέρες των επαφών έχω πόνους σαν περιόδου. Πήγα στη γυναικολόγο μου 7/2 και δεν μου βρήκε τίποτα (υπέρυχος, π.α.π., εξεταση κολπικων υγρων). Να κάνω χοριακή, θα δείξει λέτε ή είναι νωρίς?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,

Τελευταία περίοδος 24/1, κύκλος 28 περίπου ημερών, τελευταία επαφή 5/2. Από τις μέρες των επαφών έχω πόνους σαν περιόδου. Πήγα στη γυναικολόγο μου 7/2 και δεν μου βρήκε τίποτα (υπέρυχος, π.α.π., εξεταση κολπικων υγρων). Να κάνω χοριακή, θα δείξει λέτε ή είναι νωρίς?

 

Ναι μπορεί να δείξει ειδικά αν η ωορυξια ήταν νωρίς - έτυχε σε μένα και είχα θετικό αποτέλεσμα 3 βδομαδες μετα την αρχή της προηγούμενης περιόδου

Αν ομως είσαι σιγουρη οτι είχες ωορυξια ακριβως στη μέση του κύκλου σου καλο ειναι να περιμένεις μέχρι τις 21 του μηνος

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...