Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πόσες μέρες μετα τη συλληψη δείχνει η χοριακη;


Recommended Posts


Διαφημίσεις


καλημερα εκανα τεστ κ βγηκε θετικο σημερα το πρωι

θα παω για χοριακη για να το σιγουρεψουμε κ να ξεκινησουμε ενεσεις!!!

αυτη τη φορα ελπιζω να μεινει το σπορακι μου!!

 

Συγχαρητήρια κοριτσάκι!!!

Σου εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστω πολυ!!!

η χοριακη ποσες μερες μετα τη συλληψη δειχνει?

 

H Χοριακη δειχνει πολυ πιο νωρις απο το τεστ!!!πηγαινε για χοριακηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη!!!Συννηθως 7-10 μερες μετα την συλληψη δειχνει η χοριακη..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εκανα τεστ κ βγηκε θετικο σημερα το πρωι

θα παω για χοριακη για να το σιγουρεψουμε κ να ξεκινησουμε ενεσεις!!!

αυτη τη φορα ελπιζω να μεινει το σπορακι μου!!

 

Συγχαρητήρια!!!!Με το καλό!!

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια τα πηρα 43,85 χοριακη 27η μερα φυσιολογικο?????

 

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Εμένα η πρώτη μου χοριακή ήτανε 36 και τώρα έχω ένα αγοράκι 15 μηνών!!!!!!καλή εγκυμοσύνη να έχεις!!!!!

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
Γεια σας σε ολους...ήθελα να κανω μια ερωτηση....έχω 2 μέρες καθυστερηση ...εκανα τεστ εγκυμοσυνης την μερα που θα μου ερχοταν η περιοδος (πριν 2 μερες)και βγηκε αρνητικο και σκεφτηκα να κανω εξεταση για χοριακη...λετε να δειξει κατι? ή να περιμενω ακομη?

 

και κατι ακομη....αν κανω μια εξεταση θα ξερω αν ειμαι εγκυος ή όχι ή θα πρέπει να επαναλαβω την εξεταση μετα απο καποιες μερες?

 

πρεπει να παω πρωι να κανω την εξεταση ή οποιαδηποτε ωρα της ημέρας;

γεια σας ειμαι καινουργια στην παρεα σας.θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας.εχω κυκλο 28-36 μερες.τελευταια περιοδο ειχα στις 12/2 κ τελευταια επαφη στς 6/3.ποτε θα πρεπει να κανω τη β χοριακη?

Link to comment
Share on other sites

7 με 10 μερες μετα την συλληψη δειχνει η χοριακη!Οποτε αν ειχες επαφη 6 του μηνα και η συλληψη εγινε πιο μετα περιμενε ακομα μια δυο μερες για σιγουρα αποτελεσματα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σας πω την εμπειρία μου με τα τεστ κυήσεως και την "καθυστερημένη" σύλληψη που λένε. Εγώ είχα διαγνωσθεί με τραχηλίτιδα και ο γιατρός μου μου έδωσε φάρμακα κολπικά ΚΑΙ αντιβίωση. Η αντιβίωση είναι από τις βαριές γενικότερα. Λέω και εγώ άντε να περιμένω να αδιαθετήσω και μετά όταν θα είμαι καθαρή να ξεκινήσω. Μετά το μετάνιωσα και είπα να ξεκινήσω νωρίτερα. Εντελώς τυπικά κάνω ένα τεστ κυήσεως 5 μέρες πριν την περίοδο, από αυτά που δείχνουν νωρίς, τίποτα. Μετά κάτι προέκυψε και πήγα πάλι 2 μέρες πίσω. Είχα όμως κάποια περίεργα συμπτώματα, κάνω άλλο ένα τεστ 2 μέρες πριν την περίοδο, τίποτα. Οκ λέω ξεκινάω μόλις τελειώσω απο την περίοδο την θεραπεία. Μόνο που η περίοδος δεν ερχόταν και εγώ είχα έντονα συμπτώματα. Κάνω χοριακη 2 μέρες μετά, 149. Έγκυος! Τώρα γιατί τα τεστ δεν πιάσανε καθόλου ορμόνες κυήσεως δεν ξέρω. Πάντως στο μικροβιολογικό μου είπαν ότι ίσως η σύλληψη έγινε καθυστερημένα αλλά οι μονάδες ήταν πολύ καλές. Καλό θα είναι όσες κοπέλες έχουν αμφιβολίες (καμιά φορά η διαίσθηση μας είναι καλύτερη :) ) να κάνουν χοριακη σε μικροβιολογικό!!!

UJF8p2.png

aq8Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Να σας πω την εμπειρία μου με τα τεστ κυήσεως και την "καθυστερημένη" σύλληψη που λένε. Εγώ είχα διαγνωσθεί με τραχηλίτιδα και ο γιατρός μου μου έδωσε φάρμακα κολπικά ΚΑΙ αντιβίωση. Η αντιβίωση είναι από τις βαριές γενικότερα. Λέω και εγώ άντε να περιμένω να αδιαθετήσω και μετά όταν θα είμαι καθαρή να ξεκινήσω. Μετά το μετάνιωσα και είπα να ξεκινήσω νωρίτερα. Εντελώς τυπικά κάνω ένα τεστ κυήσεως 5 μέρες πριν την περίοδο, από αυτά που δείχνουν νωρίς, τίποτα. Μετά κάτι προέκυψε και πήγα πάλι 2 μέρες πίσω. Είχα όμως κάποια περίεργα συμπτώματα, κάνω άλλο ένα τεστ 2 μέρες πριν την περίοδο, τίποτα. Οκ λέω ξεκινάω μόλις τελειώσω απο την περίοδο την θεραπεία. Μόνο που η περίοδος δεν ερχόταν και εγώ είχα έντονα συμπτώματα. Κάνω χοριακη 2 μέρες μετά, 149. Έγκυος! Τώρα γιατί τα τεστ δεν πιάσανε καθόλου ορμόνες κυήσεως δεν ξέρω. Πάντως στο μικροβιολογικό μου είπαν ότι ίσως η σύλληψη έγινε καθυστερημένα αλλά οι μονάδες ήταν πολύ καλές. Καλό θα είναι όσες κοπέλες έχουν αμφιβολίες (καμιά φορά η διαίσθηση μας είναι καλύτερη :) ) να κάνουν χοριακη σε μικροβιολογικό!!!

συμφωνώ για τη χοριακή,είναι πολύ πιο αξιόπιστη! Κοστίζει όσο το τεστ περίπου και ούτως ή άλλως ο γυναικολόγος ζητά τη χοριακή στο 1ο ραντεβού. Εμένα τα τεστ έδειχναν ότι δεν είμαι έγκυος (με 6 μέρες καθυστέρηση,και με το ακριβό τεστ των 15 ευρώ,είχα κάνει 2:-?) και την επόμενη μέρα έκανα χοριακή και είχα ένα νούμερο τόοοοοσο!! :D

Οι άντρες της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα τα φώτα σας σχετικά με το παρακάτω θέμα. Με πιθανή επαφή 19/6 &20/6 ακόμα δεν έχω αδιαθετησει. Έκανα τεστ αλλα βγήκε αρνητικό . Ποτε ειναι ασφαλές να πάω για χοριακη; Έχω κάποια πονακια χαμηλα και πρησμενο στήθος. Το ξέρω ότι είχα Ωορηξια γιατι πήγα τυχαία στον γιατρό και το είδε. Αυτο με την καθυστερημένη σύλληψη που γράφετε πόσο πιθανό ειναι να συμβεί;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα τα φώτα σας σχετικά με το παρακάτω θέμα. Με πιθανή επαφή 19/6 &20/6 ακόμα δεν έχω αδιαθετησει. Έκανα τεστ αλλα βγήκε αρνητικό . Ποτε ειναι ασφαλές να πάω για χοριακη; Έχω κάποια πονακια χαμηλα και πρησμενο στήθος. Το ξέρω ότι είχα Ωορηξια γιατι πήγα τυχαία στον γιατρό και το είδε. Αυτο με την καθυστερημένη σύλληψη που γράφετε πόσο πιθανό ειναι να συμβεί;

 

καλημερα αλλα δεν μας λες ποτε ηταν η τελευταια σου περιοδος?

η χοριακη δειχνει απο την εμφυτευση και μετα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα αλλα δεν μας λες ποτε ηταν η τελευταια σου περιοδος?

η χοριακη δειχνει απο την εμφυτευση και μετα

Έχεις δίκιο. Το ξέχασα γιατι ειναι κάπως αστατη. 3/6 ήταν η τελευταία περιοδος.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αν κάνεις χορική τώρα θα δείξει αν είσαι έγκυος...

Έκανα τεστ και βγήκε αρνητικό!! Παρόλα αυτά περιοδος γιοκ!!! :-( Υπάρχει περίπτωση να είναι πολύ νωρίς για τεστ; Αυριο θα πάω για χοριακή.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα τεστ και βγήκε αρνητικό!! Παρόλα αυτά περιοδος γιοκ!!! :-( Υπάρχει περίπτωση να είναι πολύ νωρίς για τεστ; Αυριο θα πάω για χοριακή.

\

 

Τρελλές μούφες τα τεστάκια. 29η μέρα (δηλαδή η μέρα που περίμενα περίοδο) εκάνα το clear blue που και καλά δείχνει μέχρι και 4 μέρες νωρίτερα. Αρνητικότατο το τεστάκι! Μόλις το είδα, ήμουν σίγουρη ότι ήταν άκυρο... Και έπεσα μέσα. Τόσο σίγουρη ήμουν ότι είμαι έγκυος. Ψηφίζω χωριακή, που έτσι κι αλλιώς θα σε βάλει ο γιατρός να κάνεις! :D

Link to comment
Share on other sites

Και εγω για κάποιο λόγο πιστεύω ότι είμαι εγκυος ελπίζω να μην απογοητευτω!!!! Έκανα το πρωι χοριακη και περιμένω το απόγευμα το αποτέλεσμα. Θα δείξει!!!! Ευχαριστω για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...