Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ που, τι προτείνετε?


Recommended Posts

Πολύ ωραία θάλασσα και παραλία. Βέβαια δεν ξέρω που θα μείνεις, γιατί έχει ένα πολύ ωραίο ξενοδοχείο κοντά στην παραλία και τα υπόλοιπα δωμάτια ειναι πάνω από τον κεντρικό δρόμο. Δεν ξέρω πόσο εύκολη είναι η πρόσβαση στην παραλία. Κατά τα άλλα οι παραλίες της Σιθωνίας δεν συγκρίνονται με κανένα άλλο μέρος.

 

Σκεφτόμαστε να κλείσουμε στο PARADISE. Μας είπαν είναι 200μ η θάλασσα από κει, 4 λεπτά με τα πόδια! Το ξέρεις εσύ αυτό; Επειδή θα πάμε 2 ζευγάρια με μωρά, το ένα 12 μηνών κ το άλλο 17, θα βολέψει αυτή η απόσταση; Είναι βατός ο δρόμος ή είναι όπως αν αφήσουμε πάνω στο δρόμο το αυτοκίνητο κ κατεβαίνουμε τη κατηφόρα;;;

 

Από θάλασσα δεν το συζητώ... είναι από τις καλύτερες που έχω πάει! Αλλά τότε ήμασταν περαστικοί κ δεν γνωρίζω από καταλύμματα!

 

Το ξενοδοχείο που είναι κάτω στη παραλία είναι το ΜΑΚΕΔΝΟΣ ή το ΛΑΓΟΜΑΝΔΡΑ;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 529
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

για αυτούς τους λόγους επέλεξα και εγώ το κάμπινγκ. Θα μένουμε σε τροχοβίλα 35 τμ, πάνω στη θάλασα, πότε θα μαγειρέυω πότε θα τρώμε έξω, έχει παιδική χαρά, παιδικές εκδηλώσεις, όλη μέρα τα παιδιά θα παίζουν στην άμμο...

 

Μήπως θα μπορούσες να μου πεις πόσο κοστίζει η τροχοβίλα;

Link to comment
Share on other sites

75 ? + 7? την ημέρα οι ενήλικες, τα παιδιά άνω των 2 ετών ?.

συνολικά μας βγαίνει 93 ? την ημέρα.

Οι τροχοβίλες έχουν ψυγείο, μπάνιο με ζεστό νερό, διπλό κρεβάτι, δύο μονά, air condition, τηλεόραση, δυνατότητα μαγειρέματος.

Link to comment
Share on other sites

75 ? + 7? την ημέρα οι ενήλικες, τα παιδιά άνω των 2 ετών ?.

συνολικά μας βγαίνει 93 ? την ημέρα.

Οι τροχοβίλες έχουν ψυγείο, μπάνιο με ζεστό νερό, διπλό κρεβάτι, δύο μονά, air condition, τηλεόραση, δυνατότητα μαγειρέματος.

 

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ! Καλές διακοπές...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς leol να μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες για το delphi beach? Και επίσης για την εύβοια όπως αναφέρεις? Ψάχνω απεγνωσμένα κοντά στην Αθήνα σχετικά και εχω φρικάρει με τις τιμές.

 

Η όποιος άλλος γνωρίζει κάτι?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπορείς leol να μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες για το delphi beach? Και επίσης για την εύβοια όπως αναφέρεις? Ψάχνω απεγνωσμένα κοντά στην Αθήνα σχετικά και εχω φρικάρει με τις τιμές.

 

Η όποιος άλλος γνωρίζει κάτι?

 

Ευχαριστώ

 

 

Το Delphi Beach αν το βάλεις στο google, θα σου βγάλει την σελίδα να δεις τιμές. Εγώ δεν έχω πάει, αλλά επειδή εδώ και πολλά χρόνια κάνω διακοπές στην περιοχή αυτή, θα σου πω ότι δίνει την εντύπωση πολύ καλής περίπτωσης για διακοπές με παιδάκια. Από τιμές δεν ξέρω τι κάνει, όμως. Η θάλασσα είναι καταπληκτική μπροστά από το ξενοδοχείο, όπως και σε όλη αυτή την περιοχή που ευτυχώς είναι άγνωση στους πολλούς!!!!! Εμείς μένουμε πάντα λίγο πιο πέρα (προς Ναύπακτο), στον Άγιο Νικόλαο, όπου ένα επιπλωμένο ενοικιαζόμενο διαμέρισμα με κουζίνα, για 4 άτομα, κυμαίνεται γύρω στα 50 ευρώ τη μέρα. Όλα τα διαμερίσματα είναι μπροστά στη θάλασσα και γενικα΄έχει ησυχία. Εγώ έχω σωθεί γιατί πηγαίνουμε απ' όταν ήταν μικρά τα παιδιά μας και έχουν εκεί πια τους φίλους τους που τους περιμένουν κάθε καλοκαίρι, όλοι γνωρίζονται μεταξύ τους και υπάρχει μια γενική αίσθηση ασφάλειας.

Αυτά από μένα!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις πόση ώρα είναι απο Αθήνα περίπου? Γιατί μέχρι 2,5-3 ώρες αν είναι φαίνεται πολύ καλή περίπτωση.

Μπορείς να μου στείλεις με pm το τηλέφωνο απο τα διαμερισματάκια, έχουν πολύ καλή τιμή? μηπως έχουν site?

 

Σε υπερ ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια σας ευχαριστω πολυ ...ψαχνουμε αρκετες μερες για ξενοδοχειο και τελικα διαβασα απο εδω για το delphi beach που ειναι οτι χρειαζομαστε!!τιμη ,θαλασσα ,αποσταση απο αθηνα!!!

 

εντυπωσεις οταν με το καλο γυρισουμε!!

cca53e644d.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

περισσότερες πληροφορίες για το delphi beach?

σαιτ http://www.delphibeach.gr/

 

προσφορες 2010 εδω http://www.delphibeach.gr/pr1/13_5_2010_2/prosfores1.html

 

οι τιμες συμφερουν, αν πας στα πακετα των 7 διανυκτερευσεων.

απλα ενα θεμα ειναι οτι τα πακετα των περισσοτερων ξενοδοχειων ξεκινανε απο Κυριακη,

δηλ. ειτε χανεις το Σαββατο, ειτε το πληρώνεις πιθανον σε αλλη τιμη (αν ειναι διαθεσιμο)

 

 

Αν ρωτάς αν θα ξαναπήγαινα: Προσωπικά, ειμαι της λογικής, "καθε χρόνο σε διαφορετικό μέρος",

για να δουμε οσο περισσότερα πράγματα. κανουμε και σπαστές διακοπες (1 ιουλιο, 1 αυγουστο).

οποτε, ακομα κι αν πάμε καποτε στο "σουπερ τέλειο μέρος", δυσκολα θα ξαναπάω πριν περάσουν καποια χρόνια.

Αν δεν ειχα αυτη τη νοοτροπία, δηλ. προτιμουσα το "δοκιμασμένο", ναι θα ξαναπήγαινα.

 

 

 

----------------------------------------------------------------

 

 

 

πηγα το 2008, με ενα 2χρονο, και ενα νεογέννητο.

στη θαλασσα του , εκει μπροστα, δεν μπηκα καθολου. Απο τη μια η παραλια δεν μου φανηκε κατι σουπερ, απο την αλλη ο μεγαλος δεν ηθελε μπανιο, το μωρο δεν το βγαλαμε καθολου στον ηλιο.

ψιλο-βοτσαλάκι νομιζω. Πιθανον να φύσαγε (δεν ειμαι 100% σιγουρος, ρωτα κι αλλους για τη θαλασσα). Εχει ξαπλωστρες, ομπρελες για τους πελατες του.

Νομιζω καναμε μερικα μπανια σε διπλανες παραλιες, με το αυτοκινητο.

 

Επισης υπαρχει πισινα για μια ευκολη βουτια χωρις μετακινήσεις.

---------------------------------------------------

 

Τα ατου του ξενοδοχειου (κατ' εμε παντα)

1. το βραδυνό φαγητό, μπουφές. πολυ καλό, αρκετή ποικιλια, και "ευκολα" πιατα (για παιδιακια με τις παραξενιές τους πχ. πατατες, πιτσα, μακαρονια, κλπ) Δεν χρειαζεται να παρεις τη φουλ διατροφή ( +μεσημεριανό). Με πρωινό+βραδυνο εισαι ΟΚ. (το πολυ για πειναλεους, να πεταχτεις στο χωριο, για καμια τυροπιτα το μεσημερι.)

 

2. παιδικη χαρα, με γκαζόν, και παρα πολλα παιδια. Κυριως για απογευμα.

πληρως περιφραγμενη.

 

3. θαλασσα ακριβως απεναντι , διασχίζει εναν ησυχο δρομο. Καλό αν σου αρέσει τελικα η συγκεκριμενη παραλία.

 

 

-

Μειον:

1. διπλα στο ξενοδοχειο σε αποσταση βαδισματος , δεν εχει τιποτα (περιπτερο, φουρνο, ταβερνα, μπακαλικο, σουπερ μαρκετ, κλπ).

τετοια εχει στο χωριο, σε αποσταση 2-3χλμ. νομιζω. δηλ. υπολογιζοντας και τη ζεστη, θελει αυτοκινητο.

 

2. (τοτε που πηγα), δεν ειχε wi-fi.

ειδα μια κλειστη αιθουσα (ψιλοσάουνα), με κατι pc, προφανως για χρηση επι πληρωμή. Για μενα απαράδεκτα πραγματα. και το οτι ζητανε λεφτα, και το οτι να μην μπορεις να χρησιμοποιήσεις δικο σου λαπτοπ, και σε οποιοδήποτε χώρο του ξενοδοχείου, για μια υπηρεσία με μηδαμηνό κόστος. (αυτα τότε, δεν ξερω αν αλλαξε κατι).

 

 

 

 

 

 

-------------------------

 

επισης :

- παιδότοπο σε ισογειο, εσωτερικο χωρο (ψιλοσάουνα), για απασχοληση σε ωρες μεγαλης ζεστης. Με επιτήρηση απο 1 ή 2 κοπέλες. ping-pong, κλπ.

 

- συμπεριφορά προσωπικού: μια χαρά. Δεν θυμάμαι να ειχα καποιο παράπονο.

 

- το βραδυ μπαρακι μπροστα στην πισίνα. Μια φορα τη βδομαδα (νομιζω), εκδηλωση με ζωντανη μουσική.

 

- για το δωματιο, κλασικο ξενοδοχειου. δεν θυμαμαι κατι αρνητικό. Ειχα νομιζω δικλινο, 2 ενηλικες+2μωρα, τσιμα-τσίμα.

 

**** Οταν το πρωτοδείς , την εξωτερική του εμφάνιση του κτηρίου, μπορει να απογοητευτείς.

Καμια σχεση με τις φωτογραφίες (που αν προσεξεις ειναι ολες πανοραμικες απο μακρυά.)

Μοιαζει πολυ παλαιοτερο.

αλλα, οταν μπεις μεσα αυτο θα το ξεχάσεις. Το εστιατόριο, η κουζινα του, η πισίνα, η παιδικη χαρά, και το προσωπικό, ειναι πιο σημαντικά απο τα ντουβάρια του.

Link to comment
Share on other sites

σαιτ http://www.delphibeach.gr/

 

προσφορες 2010 εδω http://www.delphibeach.gr/pr1/13_5_2010_2/prosfores1.html

 

οι τιμες συμφερουν, αν πας στα πακετα των 7 διανυκτερευσεων.

απλα ενα θεμα ειναι οτι τα πακετα των περισσοτερων ξενοδοχειων ξεκινανε απο Κυριακη,

δηλ. ειτε χανεις το Σαββατο, ειτε το πληρώνεις πιθανον σε αλλη τιμη (αν ειναι διαθεσιμο)

 

 

Αν ρωτάς αν θα ξαναπήγαινα: Προσωπικά, ειμαι της λογικής, "καθε χρόνο σε διαφορετικό μέρος",

για να δουμε οσο περισσότερα πράγματα. κανουμε και σπαστές διακοπες (1 ιουλιο, 1 αυγουστο).

οποτε, ακομα κι αν πάμε καποτε στο "σουπερ τέλειο μέρος", δυσκολα θα ξαναπάω πριν περάσουν καποια χρόνια.

Αν δεν ειχα αυτη τη νοοτροπία, δηλ. προτιμουσα το "δοκιμασμένο", ναι θα ξαναπήγαινα.

 

 

 

----------------------------------------------------------------

 

 

 

πηγα το 2008, με ενα 2χρονο, και ενα νεογέννητο.

στη θαλασσα του , εκει μπροστα, δεν μπηκα καθολου. Απο τη μια η παραλια δεν μου φανηκε κατι σουπερ, απο την αλλη ο μεγαλος δεν ηθελε μπανιο, το μωρο δεν το βγαλαμε καθολου στον ηλιο.

ψιλο-βοτσαλάκι νομιζω. Πιθανον να φύσαγε (δεν ειμαι 100% σιγουρος, ρωτα κι αλλους για τη θαλασσα). Εχει ξαπλωστρες, ομπρελες για τους πελατες του.

Νομιζω καναμε μερικα μπανια σε διπλανες παραλιες, με το αυτοκινητο.

 

Επισης υπαρχει πισινα για μια ευκολη βουτια χωρις μετακινήσεις.

---------------------------------------------------

 

Τα ατου του ξενοδοχειου (κατ' εμε παντα)

1. το βραδυνό φαγητό, μπουφές. πολυ καλό, αρκετή ποικιλια, και "ευκολα" πιατα (για παιδιακια με τις παραξενιές τους πχ. πατατες, πιτσα, μακαρονια, κλπ) Δεν χρειαζεται να παρεις τη φουλ διατροφή ( +μεσημεριανό). Με πρωινό+βραδυνο εισαι ΟΚ. (το πολυ για πειναλεους, να πεταχτεις στο χωριο, για καμια τυροπιτα το μεσημερι.)

 

2. παιδικη χαρα, με γκαζόν, και παρα πολλα παιδια. Κυριως για απογευμα.

πληρως περιφραγμενη.

 

3. θαλασσα ακριβως απεναντι , διασχίζει εναν ησυχο δρομο. Καλό αν σου αρέσει τελικα η συγκεκριμενη παραλία.

 

 

-

Μειον:

1. διπλα στο ξενοδοχειο σε αποσταση βαδισματος , δεν εχει τιποτα (περιπτερο, φουρνο, ταβερνα, μπακαλικο, σουπερ μαρκετ, κλπ).

τετοια εχει στο χωριο, σε αποσταση 2-3χλμ. νομιζω. δηλ. υπολογιζοντας και τη ζεστη, θελει αυτοκινητο.

 

2. (τοτε που πηγα), δεν ειχε wi-fi.

ειδα μια κλειστη αιθουσα (ψιλοσάουνα), με κατι pc, προφανως για χρηση επι πληρωμή. Για μενα απαράδεκτα πραγματα. και το οτι ζητανε λεφτα, και το οτι να μην μπορεις να χρησιμοποιήσεις δικο σου λαπτοπ, και σε οποιοδήποτε χώρο του ξενοδοχείου, για μια υπηρεσία με μηδαμηνό κόστος. (αυτα τότε, δεν ξερω αν αλλαξε κατι).

 

 

 

 

 

 

-------------------------

 

επισης :

- παιδότοπο σε ισογειο, εσωτερικο χωρο (ψιλοσάουνα), για απασχοληση σε ωρες μεγαλης ζεστης. Με επιτήρηση απο 1 ή 2 κοπέλες. ping-pong, κλπ.

 

- συμπεριφορά προσωπικού: μια χαρά. Δεν θυμάμαι να ειχα καποιο παράπονο.

 

- το βραδυ μπαρακι μπροστα στην πισίνα. Μια φορα τη βδομαδα (νομιζω), εκδηλωση με ζωντανη μουσική.

 

- για το δωματιο, κλασικο ξενοδοχειου. δεν θυμαμαι κατι αρνητικό. Ειχα νομιζω δικλινο, 2 ενηλικες+2μωρα, τσιμα-τσίμα.

 

**** Οταν το πρωτοδείς , την εξωτερική του εμφάνιση του κτηρίου, μπορει να απογοητευτείς.

Καμια σχεση με τις φωτογραφίες (που αν προσεξεις ειναι ολες πανοραμικες απο μακρυά.)

Μοιαζει πολυ παλαιοτερο.

αλλα, οταν μπεις μεσα αυτο θα το ξεχάσεις. Το εστιατόριο, η κουζινα του, η πισίνα, η παιδικη χαρά, και το προσωπικό, ειναι πιο σημαντικά απο τα ντουβάρια του.

 

πολυ κατατοπιστικες οι πληροφοριες σου,σε ε υχαριστουμε,η διαδρομη πως ειναι?/απο α θηνα ποση ωρα,και μεσω γαλαξιδιου?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να σας ρωτήσω, αυτό με το βραδυνό που δίνουν στις προσφορές τους τα ξενοδοχεία βολεύει για οικογένειες με παιδιά; Γιατί κανείς δεν δίνει μεσημεριανό;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν δύο δυνατότητες: μέσω Γαλαξειδίου, γύρω στις 3 ώρες από Αθήνα οδικώς (με μια ... φυσιολογική ταχύτητα για κάποιον που έχει και παιδιά μέσα στο αυτοκίνητο), μόνο που στο τελευταίο 45λεπτο έχει αρκετές στροφούλες, όχι υπερβολικά πολλές, απλώς κουράζουν λίγο άμα δεν τις ξέρεις και καλά. Η δεύτερη εναλλακτική είναι να πάτε Αίγιο και να περάσετε απέναντι με το φέρρυ μποτ, οπότε έχεις γύρω στο δίωρο (χαλαρά) μέχρι Αίγιο και μετά 40 λεπτά με το φέρρυ μποτ, και είναι πολύ όμορφη διαδρομή για τα πιτσιρίκια. Το φέρρυ μποτ σε βγάζει σοτν Άγιο νικόλαο που απέχει 10 λεπτά με το αυτοκίνητο από το Delphi Beach.

 

Όσο για το ίντερνετ, δεν ξέρω τι κάνει το ξενοδοχείο, πάντως στην Ερατεινή, υπάρχουν πλέον και καφετέριες με δωρεάν πρόσβαση. Κάθεσαι παραλία, πίνεις καφεδάκι και σερφάρεις!!!

 

Ελπίζω να βοήθησα. Και κάτι τελευταίο:γενικά όλη αυτή η περιοχή δεν είναι για να πας χωρίς αυτοκίνητο. Είναι απαραίτητο για τις οποιεσδήποτε μετακινήσεις. Οπότε και η απόσταση ξενοδοχείου-χωριού (Ερατεινής δηλαδή), είναι μηδαμινή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυτό με το βραδυνό που δίνουν στις προσφορές τους τα ξενοδοχεία βολεύει για οικογένειες με παιδιά; Γιατί κανείς δεν δίνει μεσημεριανό;

την ημιδιατροφη ζητανε οι περισσοτεροι πελατες, γι αυτο τη βαζουν στην προσφορα.

αλλα αν εσυ το ζητήσεις, με μια επιβαρυνση θα σου δωσουν τη φουλ διατροφή.

παντως περσι που πηγαμε με αλλα 2 ζευγαρια, και τα παιδια τους, σε αντιστοιχο πακετο,

εκεινη πηρανε φουλ, εμεις Ημι, και το μετάνιωσαν εκεινοι.

Ετρωγαν τα μεσημερια (που δεν εχει τοση ποικιλια το μενου), και το βραδυ δεν ειχαν ορεξη.

και επρεπε να περιμενουν και καποιες ωρες, να χωνεψουν πριν κανουν το απογευματινό μπάνιο.

 

 

1. οι ξενοι δεν τρωνε σαν εμας. (2 φουλ γευματα.)

2. το βραδυνο που συνηθως ειναι μπουφες, εχει ποικιλια, και απο ποσοτητα οσο θελεις. Οποτε απο θεμα θερμιδων, σε συνδιασμο με το πρωινό βεβαια ,φτάνει και περισσεύει.

 

 

Αν εχεις συνηθισει τα παιδια να τρωνε μεσημερι, και οχι βραδυ, μπορει να σε ξενισει (κι εμας, το βραδυ μονο γαλα εχει),

αλλα διακοπές ειναι. να μην κανουμε οτι ακριβως κανουμε και τους υπολοιπους 11,5 μηνες :)

Link to comment
Share on other sites

Εχω πάθει πλάκα με τις πληροφορίες, τι να πω, ευχαριστώ πολύ.

 

Πήρα χθες τηλέφωνο, σχετικά καλή τιμή μας έδωσε με ημιδιατροφή.

 

Βρήκα λίγο πιο οικονομικά τα εξής:Eden beach plaka στο Δρέπανο Αργολίδας, το Dantis beach hotel πάλι στο Δρέπανο, το Long beach hotel στο Λόγγο Αιγίου, και στο Λέχαιο to Blue pearl.

 

Εχω λίγο πελαγώσει γιατί δεν ξέρω τίποτα απο εκείνα τα μέρη. ΄

 

Επίσης έχω πληροφορία για την Ερέτρια, το Νησί των Ονείρων έκλεισε γιατί κάτι είχε γινει με την άδεια τους έμαθα. Αυτά. Αν κάποιος ξέρει τίποτα για αυτά τα ξενοδοχεία άς μας πει κάτι ,αλλιώς με βλέπω στο Delphi beach. Επίσης ναι μεν θα βρω για τη μια εβδομάδα αλλά για την δεύτερη εβδομάδα που είναι και ο δεκαπενταυγουστος είναι παντού πανακριβα.

 

Δεν έχω βρει και κανενα φθηνό ενοικιαζόμενο πάνω στη θάλασσα να έχει κουζίνα και να κάτσω και τις 15 ημέρες εκεί.

 

Προβληματίζομαι τρελά

Link to comment
Share on other sites

Στο Δρέπανο είναι πολύ όμορφα, έχω παραθερίσει πολλά καλοκαίρια εκεί.

Τα ξενοδοχεία που αναφέρεις, δνε τα ξέρω, ήμουν κ μικρούλα τότε κ δεν τα θυμάμαι.

Εμένα πάντως το delphi beach δε μου άρεσε. Πολύ καταθλιπτικό μου φάνηκε και είναι όντως παλιό.

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια ξέρει καμμιά κάτι για Μαυροβούνι ή Γύθειο ή Κορώνη;

 

τις καλυτερες διακοπες της ζωης μου τις εχω κανει στο μαυροβουνι ως ελευθερη βεβαια.η θαλασσα λιγο αποτομη ,μικρα γραφικα ταβερνακια,θαλασσα παραλια σπιτι,απλα...τελεια.το μαγιω εβγαινε απο πανω μου το βραδυ.Γυθειο ωραια παραλιακη κωμοπολη για βολτες.Και τελος Κορωνη ομορφη για περπατημα,με κοντινες διαδρομες και πολυ ωραιες παραλιες στα περιξ

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

τις καλυτερες διακοπες της ζωης μου τις εχω κανει στο μαυροβουνι ως ελευθερη βεβαια.η θαλασσα λιγο αποτομη ,μικρα γραφικα ταβερνακια,θαλασσα παραλια σπιτι,απλα...τελεια.το μαγιω εβγαινε απο πανω μου το βραδυ.Γυθειο ωραια παραλιακη κωμοπολη για βολτες.Και τελος Κορωνη ομορφη για περπατημα,με κοντινες διαδρομες και πολυ ωραιες παραλιες στα περιξ

 

ευχαριστώ πολύυυυυ!

Link to comment
Share on other sites

Εχω πάθει πλάκα με τις πληροφορίες, τι να πω, ευχαριστώ πολύ.

 

Πήρα χθες τηλέφωνο, σχετικά καλή τιμή μας έδωσε με ημιδιατροφή.

 

Βρήκα λίγο πιο οικονομικά τα εξής:Eden beach plaka στο Δρέπανο Αργολίδας, το Dantis beach hotel πάλι στο Δρέπανο, το Long beach hotel στο Λόγγο Αιγίου, και στο Λέχαιο to Blue pearl.

 

Εχω λίγο πελαγώσει γιατί δεν ξέρω τίποτα απο εκείνα τα μέρη. ΄

 

Επίσης έχω πληροφορία για την Ερέτρια, το Νησί των Ονείρων έκλεισε γιατί κάτι είχε γινει με την άδεια τους έμαθα. Αυτά. Αν κάποιος ξέρει τίποτα για αυτά τα ξενοδοχεία άς μας πει κάτι ,αλλιώς με βλέπω στο Delphi beach. Επίσης ναι μεν θα βρω για τη μια εβδομάδα αλλά για την δεύτερη εβδομάδα που είναι και ο δεκαπενταυγουστος είναι παντού πανακριβα.

 

Δεν έχω βρει και κανενα φθηνό ενοικιαζόμενο πάνω στη θάλασσα να έχει κουζίνα και να κάτσω και τις 15 ημέρες εκεί.

 

Προβληματίζομαι τρελά

 

Στο Λέχαιο είναι το εξοχικό μας δηλ.των πεθερικών μου, οπότε και θα πάμε 1 εβδομάδα εκεί. Το ξενοδοχείο δεν το ξέρω, γι αυτό κ θα προσπαθήσω σε 1-2 σαβ/κα που θα πάμε να δω. Εχει καλή θάλασσα συνήθως αλλά ο Κορινθιακός κάνει εκπλήξεις. Είναι πάντως μέρος για παιδιά. Εχει πολλές ταβέρνες καφετέριες και το Βραχάτι που είναι κοντά και θερινά σινεμά και μπαράκια.

Link to comment
Share on other sites

την ημιδιατροφη ζητανε οι περισσοτεροι πελατες, γι αυτο τη βαζουν στην προσφορα.

αλλα αν εσυ το ζητήσεις, με μια επιβαρυνση θα σου δωσουν τη φουλ διατροφή.

Rigatoni θα ήθελα να σε ρωτήσω αν ξέρεις αν μπορώ να ανταλλάξω το βραδυνό με μεσημεριανο. Και επίσης θα ήθελα να σε ρωτήσω αν μπορούν να μειώσουν την τιμή όταν δεν παίρνεις πρωϊνό και βραδυνό σ' αυτούς. Γιατί σε κάποιους που ρώτησα ήταν υποχρεωτικά. Δεν μπορούσαν να τα βγάλουν απο την τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Μια καλη προταση για Βαθυ Γυθειου http://www.vathihotel.gr εχει μεινει κανεις ; εχουν σπιτακια με ολο τον εξοπλισμο κουζινα που θεωρω απαραιτητο και κλιματισμο πηρα τηλ.γυρω στα 100 ευρω αυγουστο , η παραλια μπροστα απο το συγκροτημα αν εχει παει κανεις στο βαθυ θα με βοηθουσε..

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια εμείς κλείσαμε στην Τήνο- 50 ευρώ σε στούντιο

Από ότι είδα στο σιτε είναι αρκετά όμορφο... αυτό που με τρέλανε - είναι που με ρώτησαν τι παιδακι έχω για να του αφήσει το αντίστοιχο δωράκι στο κρεββατάκι του

1gGKp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...