Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα και πάλι! Εγώ μπήκα αισίως στην 17η εβδομάδα...!

 

Ήθελα απλά να πω στα κορίτσια που οι σύντροφοί τους έχουν αδύναμο σπέρμα, οτι υπάρχουν φυτικά συμπληρώματα και αφεψήματα που βοηθάνε...Όπως έχω πει, επείς προσπαθούσαμε χρόνια, και ήρθε εκεί που δεν το περιμέναμε, αλλά εκείνη την περίοδο, ο άντρας μου (με μεσαίας κινητικότητας σπέρμα), έπαιρνε κάποια 100% φυτικά χάπια, που ενισχύουν την κινητικότητα...Βέβαια τα έπειρνε πιο πολύ για άλλον λόγο (προληπτικα για κάποιο μικρόβιο που έιχε παλαιότερα στον προστάτη) αλλά την κάναν την δουλειά τους!

Επίσης ΤΥΧΑΙΑ(?), εκείνον τον μήνα, δοκιμάσαμε και ένα άλλο βότανο, που ενισχύει τη λίμπιντο και των δυο...

Θέλω να πω, οτι υπάρχουν λύσεις για τα πάντα στην φύση, όταν δεν υπάρχει φυσικά άλλο οργανικό προβλημα...Και ας μην ξεχνάμε και την δύναμη της καλής ψυχολογίας, και της αυθυποβολής...Δηλαδή κάτι σου κάνει καλό, επειδή ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ οτι σου κάνει καλό...Πέρα απο την πίστη στον Θεό, που σαν αυτήν δεν έχει!

ha0ap3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα σου ευχομαι να εχεις μηα τεληομηνη εγκυμοσηνη !και μ εναν πονο !Επηδη και εγω ταλαιπωριεμαι παρα πολλα χρονακηα ............ και κουραστηκα με της εξωσωματηκες και της παληνδρομες ............ αποφασησα να σταματησω τουλαχηστον γηα τους επομενους μηνες και αφου βρηκα μετα απο πολλη εξηδηκευμενες εξετασης με dna μυκροβηα και σ εμενα και στον αντρα μου θα τα παλεψουμαι μεχρη τεληκης ,,,,,, Εσεις τη μυκροβιο ειχαται ?και πως το αντημετοπησαται το βρηκαται ευκολα ?μπορης να μου πεις τη βοτανα περναται και απο που?και οτη αλλο θα βοηθουσαι ..................:P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα βρε κοριτσια... Τα παιρνω στο κρανιο για το ποσο ανετα μενουν εγκυες καταλαθως!!!! Πως αυτο το ενα τρυπωνει καταλαθως;; Ενω εμεις προσπαθουμε με τοσα πολλα κ κανενα δεν μας κανει την τιμη να εισελθει κ να κουλουριαστει στο δικο μας αυγουλακι που προσφερει τοση ζεστασια ..!!! Αχ!!!πριν ενα χρονο επιασα κ εγω καταλαθως αλλα μ εφυγε!! Δεν το ειχα στο μυαλο μ δεν το ηθελα.. Αλλα οταν τρυπωσε αλλαξε ο κοσμος ολος!! Απο τοτε βαλαμε μπρος με το ετερον ημισυ αλλα τπτ εχουμε κανει τις απαραιτητες εξετεσεις κ ολα ειναι μια χαρα.. Μ λενε οτι φταιει το αγχος κ να σταματησω να αγχωνομαι.. Ε δεν γινετε ρε κοριτσια αυτο.. Κ να μην το σκεφτομαι.. Υποσυνηδειτα παντα το αγχος υπαρχει.. Οχι τπτ αλλο αλλα η περιοδος μ παιζει κ με τα νευρα μ γιατι ανεκαθεν ειχα σταθερο κυκλο 28 ημερων.. Απο τοτε που προσπαθουμε εχω καθυστερηση συνεχεια φτανει εως κ 40 ημερες.. Κ καθε φορα που λεω οπα εδω ειμαστε.. Αδιαθετω.. Κ φτου κ απο την αρχη.. Τι να κανω;;;; Το καλυτερο ολες γνωστες αγνωστες ειναι εγκυες η εχουν γεννησει κατευθειαν ομως.. Η12 atoma ξαδερφη εμεινε εγκυος καταλαθως κ εχει διδυμα.. Να χαρω να φρικαρω τι να κανω....!!(εννοειτε πωσ χαρηκα γι αυτην)εγω ποτε θα γινω μανα;;;;;εκθεση εγραψα παλι

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι το αγχος δεν φευγει ευκολα απο τη στιγμη που αυτο θες,, πως να μην το σκεφτεσαι??Ομως δυστηχως παιζει καθοριστικο ρολο οπως εγινε και σε εμενα.Εγω ετυχε λιγες μερες να μην το σκεφτω .. λογω συνθηκων και εμεινα εγκυος!!!Ετσι θα γινει και σε εσενα.Εισαι στο θεμα με αισιες ιστοριες... δεν ποσα κοριτσια τα καταφεραν μετα απο αγωνα και θα ερθει και η στιγμη να γραψεις και την δικια σου ιστορια.Σου ευχομαι να ειναι και συντομα!!!!!!

FvxMp3.png
Link to comment
Share on other sites

οποτε αγχωνομαι και μου ρχετε το κλαμα διαβαζω τετοιες ιστοριες ρε παιδια πως βγαινει απο το μυαλο και εγω δεν μπορω να το κανω το σκεφτομαι συνεχεια τρεμω την ωρα που θα κοκκινησω φοβαμαι μην μου ερθει η ακατανομαστη θελω να το ξεχασω μας κανω κακο με αυτο το αγχος δεν μπορω δεν τα καταφερνω οτι και να συμβαινει αυτο εκει δεν βγαινει απο το κεφαλι μου θα τρελλαθω στο τελος

Οποιο και αν ηταν το παρελθον μου φανταζει μεγαλυτερο απο ολα οσα αντιμετωπιζω σημερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σας,

 

Θα ήθελα να μοιραστώ κι εγώ την αγωνία...τους φόβους και όλα αυτά τα περίεργα συναισθήματα που περνάμε όλες κατά την προσπάθεια να γίνουμε μανούλες.

Είμαι παντρεμένη εδώ και έναν χρόνο και προσπαθούμε με τον άντρα μου να αποκτήσουμε κι εμείς το δικό μας φασολάκι....

Τα πράγματα όσο αφορά τη ζωή μας δεν τα λέμε κ τέλεια διότι ακόμη φτιάχνουμε το σπίτι μας και έχουμε αρκετά έξοδα...όμως μία εξέταση πριν 2-3 χρόνια με έκανε να βιαστώ λίγο παραπάνω.....χωρίς όμως να πιεστώ κ να αγχωθώ έτσι νόμιζα).

Κατά τη διάρκεια μιας δύσκολης περιόδου επαγγελματικής που περνούσα το 2008.....εμφανίστηκαν πολυκυστικές ωοθήκες που μέχρι τότε δεν ήξερα καν ότι είχα (σημ. ήμουν σχεδόν 27). Τα συμπτώματα λίγο πολύ τα ξέρετε όλες......μπήκα λοιπόν σε μία διαδικάσία πολλαπλών εξετάσεων με το γιατρό μου....(που και ο ίδιος που με βλέπει τόσα χρόνια δεν είχε δει ποτέ ότι είχα πολυκυστικές.......τρελλάθηκε....!

 

Οφείλεται μου είπε στο τρομερό άγχος που είχα τότε.....και απλά τότε κάνανε την εμφάνισή τους με έντονη έξαρση.....γι αυτό όλα αυτά τα χρόνια μου είπε είχα άστατο κύκλο κτλ. ποτέ όμως δεν είχε δει κάτι και αυτός και άλλοι γιατροί που με έχουν εξετάσει στο παρελθόν, γιατί πολύ απλά οι κυστούλες μου ήταν σε ύφεση μου είπε.

 

Πέρα από αυτό όμως βρήκαμε και την τιμή της προλακτίνης τρομακτικά ανεβασμένη.......οπότε μου χορήγησε το PARLODEL. Mου εξήγησε ότι πρέπει να το πέρνω καθημερινά μέχρι να αποφασίσω να κάνω παιδί και ότι καλό θα ήταν να τεκνοποιήσω μέχρι τα 30 σίγουρα γιατί μετά δυσκολεύουν τα πράγματα....!

Φυσικά όπως καταλαβαίνετε αγχώθηκα διότι απο κεί που λές ότι εγώ δόξα τω θεώ δεν έχω κανένα πρόβλημα, σου ξεφυτρώνουν δέκα....συν ότι ο γιατρός....συμβουλευτικά πάντα και με ύφος γλυκό για να μη σε τρομάξει...σου λέει ότι σε 3 χρόνια πρέπει να κάνεις παιδί!!!!

 

Ήμουν ανύπαντρη.....δεν είχαμε κάνει καν αρχή για το σπίτι.....τρελλό άγχος με τη δουλειά....... συν ότι έπρεπε να συνηθίσω την νέα μου ζωή στην επαρχία, (σε ένακαταπληκτικό μέρος β'εβαια) αφού αποφάσισα να φύγω από την Αθήνα εκείνη την περίοδο και να ακολουθήσω τον μέλλοντα σύζυγο και να φτιάξουμε κι εμείς ένα καλύτερο μέλλον.....!

Παντρευτήκαμε λοιπόν το καλοκαίρι του '10 αλλά δεν κάναμε προσπάθειες αμέσως διότι έπερνα και αντισυλληπτικά....έκοψα τα χάπια τον Γενάρη του '11 και μου είπε ο γιατρός να προσπαθήσω αμέσως αν θέλω για μωρό....και όντως μπήκαμε στην προσπάθεια....αλλά όχι εντατικά...το φοβόμουν.....είχα ενδοιασμούς...δεν ξέρω γιατί....με αποτέλεσμα τις περισσότερες φορές να μην έχουμε ελεύθερη επαφή μετά από δική μου παρότρυνση!

Αυτό που με έκανε να απογοητεύομαι ήταν οι αλεπάλληλες αποτυχίες που είχαμε του μήνες που προσπαθούσαμε.....κι ας μην ήταν πολλόι, πίστευα βλέπετε ότι θα μου έρθει όποτε το θέλω...και βλέποντας ότι δεν ερχόταν ο πελαργός κάθε μήνα τα έβαζα με τον εαυτό μου....ένιωθα άχρηστη...! Από βλακεία λοιπόν και μάλλον....κατάθλιψη έκοψα και τα PARLODEL για 1 μήνα περίπου...έτσι σαν εκδίκηση στον εαυτό μου και έτρωγα ακατάπαυστα....ώσπου ήρθε η στιγμή που ξεκαθάρισα το τοπίο μόνη μου....

Δούλευα σε ένα μεσιτικό γραφείο επί 3 χρόνια (από τότε που ήρθα στην επαρχία) , 13 ώρες την ημέρα (όπως καταλαβαίνετε είχα κάνει το γραφείο σπίτι μου και έβλεπα πιο πολύ τους συνεργάτες μου παρά τον άντρα μου...εξού και το άγχος). Ήρθε η στιγμή λοιπόν που για οικογενειακούς λόγους, το αφεντικό μου αποφάσισε να κλείσει το γραφείο οπότε και έπρεπε να σταματήσω τη δουλειά....Δυσκολεύτηκα όταν το έμαθα και αγχώθηκα ακόμη πιο πολύ......και εκεί ήταν που ο άντρας μου, μου υπενθύμισε γιατί τον παντρεύτηκα.....γιατί απλά είναι τέλειος!!

 

Δεν μπορούσα να φαντστώ τον εαυτό μου ποτέ χωρίς δουλειά σε σημείο που το παρεξηγούσα σε αλλες γυναίκες....και τώρα το πιστεύω ότι όλα συνδυάζονται....δουλεια οικογένεια και όλα αυτά.....και δεν υπάρχει περίπτωση επίσης να μείνω και για μια ζωή στο σπίτι να μεγαλώνω παιδιά χωρίς να δουλεύω....πιστεύω πως είναι περιστασιακή η περίπτωσή μου.

Με εμψύχωσε τρομερά και με έκανε να αισθανθώ ότι .....ίσως έτσι έπρεπε να γίνει.....για να χαλαρώσω λίγο τους ρυθμούς μου κι εγώ σαν γυναίκα.....

Από μια δραστήρια λοιπόν και τρομερά καλή μεσίτρια που ήμουν, ξαφνικά βρέθηκα να πίνω το πρωί έναν καφέ...και όχι 6 που έπινα στο γραφείο....έκοψα το τσιγάρο.....τρώω κανονικές ώρες και μπήκα και σε διατροφή....τρώω τα μεσημέρια στο ίδιο τραπέζι με τον άντρα μου....κάνω πράγματα για εμένα για ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ στη ζωή μου....και νιώθω ότι φροντίζω τον άντρα μου παίρνοντας πολλά ερεθίσματα καθημερινά από αυτόν ότι το χαίρεται πραγματικά.

Μέσα από όλα αυτά λοιπόν έφτασα σε σημείο που να πω....ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΖΩΗ!!! Είμαι πλέον χαρούμενη....δεν έχω αυπνίες από το άγχος....νομίζω ότι τώρα γνώρισα τον άντρα μου..παρόλο που είμαστε μαζί 9 χρόνια.....και όλοι βλέπουν την τρομερή αλλαγή στο πρόσωπό μου.....! ΑΠΛΑ ΗΡΕΜΗΣΑ!!

Ετσι λοιπόν αποφάσισα να δω τα πράγματα με σειρά και λογικά.....οπότε μπήκαμε σε διαδικασίες και εμείς να αποκτήσουμε ένα μωράκι..και δύο ...και όσα με αξιώσει ο Θεός να κάνω....!

 

Ο λόγος που διαβάζετε όλη αυτή την ιστορία τόοοοοση ώρα είναι για να καταλήξω να σας πω ότι έχω ήδη καθυστέρηση 7 ημέρες και παρόλα αυτά δεν έχω κάνει τεστ γιατί θέλω να σιγουρευτώ....Θα περιμένω ακόμη και θα πάω στις 10 μέρες να κάνω μια χοριακή κατευθείαν....! Πρώτη φορά στη ζωή μου νιώθω τόσο δυνατό συναίσθημα.....ότι είμαι έγκυος......μπορεί όμως και να μην είμαι.....όπως και να έχει θα ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας......και έχει ο Θεός!

Όπως καταλαβαίνετε.....πρέπει να αποβάλλουμε τελείως το άγχος και να αγαπήσουμε πραγματικά αυτά που έχουμε....λίγα ή πολλά...δεν έχει σημασία.... ζω σε ένα σπίτι που δεν έχει καν θέρμανση...δεν έχω πάρει ακόμη όλα τα έπιπλα... δεν έχω κουρτίνες......δεν έβαλα ακόμη μάρμαρα στη σκάλα και έχει τρομερή υγρασία....ξέρω θα γελάτε αλλά για μένα πριν όλα αυτά ήταν ένας λόγος που μου έροχμε την ψυχολογία......και ήταν κι αυτός ένας λόγος άγχους....ακόμη το φτιάχνουμε βλέπετε και ζούμε μέσαμε πολλές δυσκολίες....... όμως από την απογοήτευσή μας δεν προχωρούσαμε τις εργασίες γιατί δεν υπήρχε καμία διάθεση...

 

Τα πράγματα αλλάζουν όμως και όταν ξεκαθαρίζεις μέσα σου την ομίχλη που καλύπτει τα συναισθήματά σου...παίρνεις αμέσως δύναμη.....έστω και από μία απλή καθυστέρηση 7 ημερών που έχω εγώ....και που έχει τύχει να ξαναέχω χωρίς αποτέλεσμα...αλλά δεν με νοιάζει όμως γιατι πλέον αντλώ απίστευτη δύναμη από κάτι δυνατό......από κάτι μαγικό θα έλεγα....ΤΗ ΘΕΛΗΣΗ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΗ ΛΕΞΗ ΜΑΜΑ!!!!!!! Συνώμη αν σας κούρασα....πραγματικά για μένα είναι κατάθεση ψυχής όλο αυτό και θέλω να εισακουστεί σε όλες τις μέλλουσες μανούλες που προσπαθούν να κάνουν μωράκι. Ωστόσο θα σας ενημερώσω για το αποτέλεσμα να είστε σίγουρες.....και αν δεν έχω το επιθυμητό αποτέλεσμα.....πάλι με τον ίδιο ενθουσιασμό θα σας το ανακοινώσω.....γιατί πλέον έχω μάθει να ΕΛΠΙΖΩ, να ΠΕΡΙΜΕΝΩ και να μη ΦΟΒΑΜΑΙ το αρνητικό αποτέλεσμα....

 

Φιλιά πολλά σε όλες σας και ειλικρινά χαίρομαι που είμαστε μια όμορφη παρέα!!!

Link to comment
Share on other sites

Vasilliki 1 , κατ΄αρχήν θέλω να σε συγχαρώ για την ψυχική δύναμη που έχεις. Με τόσες αντιξοότητες κατάφερες να βλέπεις μόνο την θετική πλευρά της ζωής . Ένα μεγάλο μπράβο !!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Vasiliki1 με συγκίνησες πολυ... γιατι μετά από μια παλλίνδρομη και ένα σπίτι που επίσης ετοιμάζουμε είχα μπει σε μια περίεργη ψυχολογία, κάθε μήνα περιμένω μόνο ένα πράγμα και όταν δεν γίνεται δεν έχω όρεξη για τίποτα..

Εχεις δίκιο, πρέπει να χαιρόμαστε την κάθε στιγμή, όλα για κάποιο λόγο γίνονται..

Ευχομαι αυτή τη φορά να έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα!

Link to comment
Share on other sites

Vasiliki καλημέρα και πολλές ευχές και για σένα και γι όλες τις υπόλοιπες εδώ!!! είμαι καινούρια εδώ στο forum και διαβάζοντας διάφορα θέματα, έπεσε το μάτι μου κι εδώ!! μου θυμίζεις λίγο τον εαυτό μου!! έμενα κι εγω σε μεγαλούπολη, τη Θεσσαλονίκη και έφυγα στην επαρχία, δούλευα σε φροντιστήρια 10 ώρες τη μέρα και τώρα έχω μειώσει στο 5ωρο! πρόσφατα κι εγώ ανακάλυψα μια νέα ζωή και βίωσα κι εγώ αντιξοότητες στο θέμα παιδί, αλλά είμαί καλά και το παλεύω!! εμπνεύστηκα πολύ από το μήνυμα σου και πραγματικά θεωρώ ότι όντως όταν ηρεμούμε και βλέπουμε το δάσος και όχι το δέντρο, τότε κατά ένα μαγικό τρόπο το σύμπαν συνομωτεί και μας τα φέρνει όλα όπως τα θέλουμε! βέβαια, εγώ δεν έχω καθυστέρηση, δεν είμαι έγκυος, και σύντομα πάω για σαλπιγγογραφία, αλλά ξέρω βαθιά μέσα μου, ότι το παιδί κάπου περιμένει και σύντομα θα έρθει!! Σου εύχομαι να είσαι έγκυος και σύντομα να ακούσεις την καρδούλα του μωρού σου που κάποια μέρα θα σε πεί μανούλα!! Αυτά! Να είστε όλες καλά!:wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχω μεινει χαζη. βασιλικη μπραβο για οσα ειπες και που μας τα ειπες ελαβα κατι αρνητικο σημερα με μια γραμουλλα που θελω εγω να την βλεπω αχνη ισως και να μην υπαρχει 3 μερες εχω πεθανει απο το αγχος πηγαινω 100 φορες τη μερα τουαλεττα και σημερα ειναι για να μου ερθει η ακατανομαστη ελαβα λοιπον αυτο το αρνητικο και μπηκα γιατι δεν ηξερα ουτε τι να κανω ουτε που να πω και μπηκα και σε διαβασα και σε ευχαριστω καθε επιτυχια να εισαι με ολη μου την καρδια

Οποιο και αν ηταν το παρελθον μου φανταζει μεγαλυτερο απο ολα οσα αντιμετωπιζω σημερα.

Link to comment
Share on other sites

Vasiliki μου, σου εύχομαι όλα να πάνε καλά! Με συγκίνησες μεσημεριάτικα! Ακόμα και αν δεν είσαι έγκυος τώρα, με την ψυχολογία που έχεις θα μείνεις σύντομα! Και όσο για τις πολυκυστικές, δεν είναι κάτι πολύ σοβαρο...Και εγώ είχα πριν μείνω έγκυος!

goutsounaki ο άντρας μου είχε εντερόκοκκο, και ο γιατρός μας εξήγησε οτι αφού κάναμε θεραπεία ενα χρόνο, και δεν έφευγε, προφανώς έφταιγε και η ψυχολογία του,που τότε δεν ήταν καλή ( μόλις είχαμε χάσει ένα παιδάκι ) και άλλα ζόρια που τραβούσαμε. Επίσης μας είπε οτι ειδικά με τα μικρόβια στον προστάτη, μπορεί αν έχεις αγχος να μην φεύγουν και όταν ηρεμήσει ο άντρας, και έχει καλή ψυχολογία, να φύγει απο μόνο του. Γενικά οι προστατίτιδες, έχουν εξάρσεις και υφέσεις...

Και τα βότανα και τα φυτικά χάπια, αυτός μας τα πρότεινε, για την περίοδο που θα κάναμε "διάλλειμα" απο τις αντιβιώσεις, και κάνανε δουλεια! Τα βρήκαμε σε μαγαζί με βότανα, αλλά ΠΡΕΠΕΙ να ρωτήσετε τον γιατρό, να σας προτείνει αυτός, 'Η να σας προτείνει ο βοτανολόγος και ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να ρωτήσετε τον γιατρό πριν τα πάρετε.

ha0ap3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα σας,

Ειλικρινά με συγκινείτε που μπήκατε στη διαδικασία να διαβάσετε κάτι από μια άγνωστη και να σας αγγίξει τόσο.....

Είμαστε άγνωστες αλλά έχουμε κοινό στόχο να γίνει η επιθυμία μας πραγματικότητα.......ας γίνει ο η επιθυμία μας λοιπόν ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΜΟΝΗ και όχι απελπισία και κατάθλιψη.....

Το να κλεινόμαστε στον ευατό μας και να ανοίγουμε το lap top μόνο και μόνο για να γράψουμε ότι είμαστε πολύ χαλια επειδή ''ήρθε η φίλη μας η Αλέκα'' δεν λέει τίποτα....πιο χαλια μας κάνει.....!

Ας προσπαθήσουμε να βοηθήσουμε η μία την άλλη και πιο πολύ τον εαυτό μας......αυτό έχουμε ανάγκη!

Διαβάζω πάρα πολύ καιρό το forum και κάθε μέρα ειλικρινά ήθελα να σας εξομολογηθώ το πόσο χάλια αισθανόμουν που τελικά οι μέρες καθυστέρησης δεν ήταν παρά μόνο λίγες μέρες χαράς.....και άντε πάλι η απογοήτευση....και άντε πάλι τα νεύρα....δεν ήθελα να πηγαίνω πουθενά......

Ακόμη και τα σχόλια των γύρω με αηδιάζανε.....μέχρι και για μπάνιο όταν μου λέγανε να πάμε και τους έλεγα `ότι είμαι αδιάθετη με κοιτάζανε σαν κακομοίρα....΄'οτι και καλά κοίτα....προσπαθεί να κάνει παιδί αλλά δεν μπορεί........για να μην μιλήσω για τις ευχές τιης πεθεράς και της κουνιάδας τύπου.....''Άντε τι τεμπελιάζετε εσείς.....πότε έχετε σκοπό να κάνετε παιδί?'' Μα τω Θεό παρόλο που θεωρούμαι ήσυχος άνθρωπος, ήθελα να τους φτύσω, να τους βρίσω, να τους ξεμαλλιάσω, να τους πετάξω στην θάλασσα, να τους κάψω το σπίτι.....το αυτοκίνητο....να τους φωλιάσω τον σκύλο....και όλα αυτα...επειδή δεν μπορούσα να υπερασπιστώ τον εαυτό μου......ένιωθα αδύναμη......και κλεινόμουν στον εαυτό μου....αυτό γινόταν κάθε μήνα........

Πλέον δεν με αγγίζει τίποτα.....ΑΠΛΑ ΓΥΡΝΑΩ ΠΛΑΤΗ και τους κάνω να αισθάναονατι αυτοί άσχημα που γίνονται τόσο αδιάκριτοι!

Σας το ξαναείπα και θα σας το ξαναπώ.....κάτι μαγικό με ταρακούνησε.....ίσως να ήταν οι αποτυχίες δεν ξέρω.

Αυτή τη στιγμή που σας μιλάω ακόμη δεν έχει εμφανιστεί τίποτα από ''Ρωσικά Καθεστώτα'' σήμερα ξεσήκωσα το σπίτι όλο από την αγωνία μου.....ναι δεν σας κρύβω ότι μια αγωνία την έχω... αλλά αν η αγωνία αυτή τελικά αποδειχθεί ανώφελλη δεν θα με πειράξει.....

Μάλιστα όταν έρχεται η ακατονόμαστη γελάω και με τον άντρα μου πολύ γιατί αρχίζει τις βλακείες τύπου.....''.αααα ωραία......πότε τελειώνει να κάνουμε τρελλίτσες πάλι?'' ,και δεν αφήνω τον εαυτό μου να τον δει σαν ''δωρητή σπέρματος'' δεν έχει καμιά ουσία.

Θα περιμένω και το Σ/Κ και Δευτέρα πάω για χοριακή αν δεν με έχει επισκευθεί η Π_ _ _ _ _ Α.

Τεστ δεν κάνω σε καμία περίπτωση!!!!!!!!!!!!

Αν είναι να έρθει ας έρθει, έχω πάρει και κάτι καινούρια εσώρουχα στην τελική..... μην πάνε χαμένα κι αυτά....!

Οπότε χωθείτε στην αγκαλιά του καλού σας κορίτσια και χουχουλιάστε....νιώστε άνετα με το σώμα σας....κάντε αγκαλίτσες....πειράγματα......και όλες αυτές τις βλακειούλες που ακόμα κι εγώ που πραγματικά σας μιλάω....δεν το ΄χω με τα γατουλίστικα .......και 9 χρόνια τώρα δεν μου βγήκε ποτέ τόσο έντονα.......αρχίζω να σκέφτομαι καινούρια πράγματα πλέον.

Γι' αυτό μη δίνετε σημασία σε συμπτώματα!

ΑΥΤΑ ΜΑΣ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΥΝ!!!

 

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!

ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ!!

Link to comment
Share on other sites

vasiliki μου ευχομαι να εχεις μια θετικη χοριακη.Η καθυστερηση σου αν θυμαμαι καλα ειναι πολλες μερες.Οπως και να εχει .. οποιο και να ειναι το αποτελεσμα εσυ να εισαι καλα και ολα γινονται καποια στιγμη!Κρατα αυτην την ψυχολογια και θα μας γραφεις σε λιγο καιρο και το αισιο τελος της ιστορια σου!!!!

FvxMp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

vasiliki μου μια τεραααααστια χοριακή σου ευχομαι και γω με όλη μου την καρδιά. Ετσι μπράβο , σαν εσένα κορίτσια χρειαζόμαστε να μας ανεβάζουν ψυχολογικά.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα σας,

Ειλικρινά με συγκινείτε που μπήκατε στη διαδικασία να διαβάσετε κάτι από μια άγνωστη και να σας αγγίξει τόσο.....

Είμαστε άγνωστες αλλά έχουμε κοινό στόχο να γίνει η επιθυμία μας πραγματικότητα.......ας γίνει ο η επιθυμία μας λοιπόν ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΜΟΝΗ και όχι απελπισία και κατάθλιψη.....

Το να κλεινόμαστε στον ευατό μας και να ανοίγουμε το lap top μόνο και μόνο για να γράψουμε ότι είμαστε πολύ χαλια επειδή ''ήρθε η φίλη μας η Αλέκα'' δεν λέει τίποτα....πιο χαλια μας κάνει.....!

Ας προσπαθήσουμε να βοηθήσουμε η μία την άλλη και πιο πολύ τον εαυτό μας......αυτό έχουμε ανάγκη!

Διαβάζω πάρα πολύ καιρό το forum και κάθε μέρα ειλικρινά ήθελα να σας εξομολογηθώ το πόσο χάλια αισθανόμουν που τελικά οι μέρες καθυστέρησης δεν ήταν παρά μόνο λίγες μέρες χαράς.....και άντε πάλι η απογοήτευση....και άντε πάλι τα νεύρα....δεν ήθελα να πηγαίνω πουθενά......

Ακόμη και τα σχόλια των γύρω με αηδιάζανε.....μέχρι και για μπάνιο όταν μου λέγανε να πάμε και τους έλεγα `ότι είμαι αδιάθετη με κοιτάζανε σαν κακομοίρα....΄'οτι και καλά κοίτα....προσπαθεί να κάνει παιδί αλλά δεν μπορεί........για να μην μιλήσω για τις ευχές τιης πεθεράς και της κουνιάδας τύπου.....''Άντε τι τεμπελιάζετε εσείς.....πότε έχετε σκοπό να κάνετε παιδί?'' Μα τω Θεό παρόλο που θεωρούμαι ήσυχος άνθρωπος, ήθελα να τους φτύσω, να τους βρίσω, να τους ξεμαλλιάσω, να τους πετάξω στην θάλασσα, να τους κάψω το σπίτι.....το αυτοκίνητο....να τους φωλιάσω τον σκύλο....και όλα αυτα...επειδή δεν μπορούσα να υπερασπιστώ τον εαυτό μου......ένιωθα αδύναμη......και κλεινόμουν στον εαυτό μου....αυτό γινόταν κάθε μήνα........

Πλέον δεν με αγγίζει τίποτα.....ΑΠΛΑ ΓΥΡΝΑΩ ΠΛΑΤΗ και τους κάνω να αισθάναονατι αυτοί άσχημα που γίνονται τόσο αδιάκριτοι!

Σας το ξαναείπα και θα σας το ξαναπώ.....κάτι μαγικό με ταρακούνησε.....ίσως να ήταν οι αποτυχίες δεν ξέρω.

Αυτή τη στιγμή που σας μιλάω ακόμη δεν έχει εμφανιστεί τίποτα από ''Ρωσικά Καθεστώτα'' σήμερα ξεσήκωσα το σπίτι όλο από την αγωνία μου.....ναι δεν σας κρύβω ότι μια αγωνία την έχω... αλλά αν η αγωνία αυτή τελικά αποδειχθεί ανώφελλη δεν θα με πειράξει.....

Μάλιστα όταν έρχεται η ακατονόμαστη γελάω και με τον άντρα μου πολύ γιατί αρχίζει τις βλακείες τύπου.....''.αααα ωραία......πότε τελειώνει να κάνουμε τρελλίτσες πάλι?'' ,και δεν αφήνω τον εαυτό μου να τον δει σαν ''δωρητή σπέρματος'' δεν έχει καμιά ουσία.

Θα περιμένω και το Σ/Κ και Δευτέρα πάω για χοριακή αν δεν με έχει επισκευθεί η Π_ _ _ _ _ Α.

Τεστ δεν κάνω σε καμία περίπτωση!!!!!!!!!!!!

Αν είναι να έρθει ας έρθει, έχω πάρει και κάτι καινούρια εσώρουχα στην τελική..... μην πάνε χαμένα κι αυτά....!

Οπότε χωθείτε στην αγκαλιά του καλού σας κορίτσια και χουχουλιάστε....νιώστε άνετα με το σώμα σας....κάντε αγκαλίτσες....πειράγματα......και όλες αυτές τις βλακειούλες που ακόμα κι εγώ που πραγματικά σας μιλάω....δεν το ΄χω με τα γατουλίστικα .......και 9 χρόνια τώρα δεν μου βγήκε ποτέ τόσο έντονα.......αρχίζω να σκέφτομαι καινούρια πράγματα πλέον.

Γι' αυτό μη δίνετε σημασία σε συμπτώματα!

ΑΥΤΑ ΜΑΣ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΥΝ!!!

 

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!

ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ!!

 

Σου εύχομαι τα καλύτερα! Είναι πολύ σπουδαίο που κατάφερες να τα βρεις με ΣΕΝΑ! Μας δίνεις πολύ θάρρος, αφού σκέφτομαι να μην ξαναμπώ μέχρι την άλλη βδομάδα που περιμένω. Έχω μάθει σχεδόν απέξω τους διαλόγους με τα συμπτώματα (έλεος!)

Για δωσε μας όμως καμιά ιδέα. Τι απαντάς στο "άντε καλέ πότε θα κάνετε εσείς παιδάκι;"....

Link to comment
Share on other sites

Eλπίζω και εγώ να είναι τυχερό το forum...Είμαι 32 ετών και προσπαθούμε εδώ και 2 μήνες...Καλή επιτυχία σε όλες μας...Πάντως είναι απαίσια όταν νιώθεις τα συμπτώματα της επερχόμενης περιόδου όπως κι εγώ,,,...Με σταθερό κύκλο 28-29 μέρες και επαφές την 8,10,13,15,17,25 μέρα του κύκλου και όμως πάλι θα μου ρθει...τί να κάνουμε?? υπομονή...

 

Εγώ γράφτηκα στο forum ελπίζοντας πως θα κάνω παιδάκι

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΑ ΜΕ SERPAFAR ΚΑΤΟΠΙΝ 1 ΕΤΟΥΣ ΑΓΟΝΩΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ (ΑΝΕΞΗΓΗΤΗ ΥΠΟΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ ΜΑΛΛΟΝ) ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΟΚ. ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 5η ΗΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΩΟΡΗΞΙΑ . ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΗΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΩΟΡΗΞΙΑ ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΕΧΩ ΩΡΕΣ-ΩΡΕΣ ΠΟΝΟΥΣ ΣΑΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ. ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΡΑ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΤΟ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΛΑΜΒΑΝΩ ΚΟΛΠΙΚΑ ΚΑΘΕ 8 ΩΡΕΣ ΕΝΑ ΦΑΡΜΑΚΟ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗΣ. ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΜΩΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΣΥΛΛΗΨΗ ή ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ? ΑΠΛΑ ΠΑΡΑΞΕΝΕΥΟΜΑΙ ΔΙΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΝΩΡΙΣ ΝΟΜΙΖΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ. ΕΠΙΣΗΣ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΟΡΗΞΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 36.7-36.9. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σύλβια! Το άγχος είναι κακός σύμμαχος στην προσπάθεια σου. Απο τη στιγμή που όλα είναι τέλεια, δεν έχεις φόβο... όσο όμως αγχώνεστε και οι δυο να ξέρεις θα είναι πρόβλημα. Ξέρω ότι όλοι αυτό μπορεί να σουλένε... και ξέρω ακόμα πόσο δύσκολο είναι να μην αγχωνεσαι... ΄Πέρασα πάρα πολλά, και μετά απο χειρουργεία, σπερματεχυση, δυο εξωσωματικές και στο νοσοκομείο απο τον 4ο μήνα της εγκυμοσύνης και πρόωρη γέννα απο την 30 εβδομάδα... εχω πλέον στο σπίτι τα μωράκια μου. Να έχεις πίστη και σύντομα θα έχεις το μωράκι σου στην κοιλίτσα σου:-P

 

ΕΙΧΕΣ ΔΙΚΙΟ ΤΕΛΙΚΑ. ΜΟΛΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΧΑΡΑ ΜΕ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΚΟΠΕΛΈΣ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΕ ΠΑΡΗΓΟΡΟΥΝ ΠΟΛΥ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΗΝΕΣ..ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΕΡΘΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ..ΣΗΜΕΡΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΥΣΗΣ..ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ..ΠΡΟΣΠΑΘΩ 4 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΚΟΜΑ..ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΕΙΧΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΑΤΥΧΗΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΑΣΑ..ΗΜΟΥΝ 19..ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ 24..ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΟΜΑΙ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΣΥΜΒΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΩ ΠΟΤΕ ΜΑΝΟΥΛΑ:(:(

Link to comment
Share on other sites

Xrisanthemo καλώς όρισες στην παρέα μας.Μην απογοητεύεσαι καθόλου.Εξάλλου είσαι πολύ μικρή ακόμα.Καταρχήν το άνχος είναι Νο1 που δεν πετυχαίνουμε αυτό που θέλουμε.'Εχεις κάνει τις απαραίτητες εξετάσεις να δεις αν όλα είναι οκ? Αν ναι τότε χάλάρωσε και το μωράκι σου θα έρθει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!

 

Xisanthemo δεν πρεπει να απογοητευεσαι!!είσαι πολύ μικρή ακόμα!

τι να πω κι εγω? δεν εχω πολλά περιθωρια λόγω ηλικίας και αγχωνομαι.

 

Εκανα τρεις φορες σπερματεγχυση. Η μία πετυχε αλλα παλλινδρόμησε στην τεταρτη εβδομάδα. Μαλλον απο θρομβοφιλία που το ανακάλυψα μολις πριν δυο εβδομάδες, που εκανα και την εξωσωματική η οποία επίσης απέτυχε..

 

Εντωμεταξύ μου είπαν στην κλινική οτι όλα ήταν τέλεια στην εξωσωματική!ανταποκρίθηκα στα φάρμακα, οι εξετασεις μια χαρα, το ενδομητριο super, τα γονιμοποιημένα ωάρια 3 και καλής ποιότητας αλλά αποτυχία. Δεν ειχαν απαντηση να μου δωσουν.Το μονο μειον μου ειπαν η ηλικία.

Φορτωθηκα και τόσες ορμόνες και εφυγαν και πολλά χρήματα αλλα θα ξαναπροσπαθησω.τι να κάνω!αισιοδοξία πάνω από όλα:D

 

Αποφάσισα μετα απο όλες αυτές τις αποτυχημενες προσπαθειες να αλλαξω κεντρο και γιατρό και να παω σ εναν γνωστό.Να δοκιμάσω και αλλού την τυχη μου.

 

Μακάρι όλες οι κοπέλες να πετυχουμε επιτέλους αυτο που θέλουμε!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...