Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Αααα ειχες αρκετα σκαμπανεβασματα βλεπω, αλλα να μου πεις ορμονες ειναι αυτες...απο στιγμη σε στιγμη αλλαζουν.

Οχι οχι σιγουρα εχω 265 mlU/l μηπως αλλαζει η μοναδα μετρησης, ειλικρινα δε ξερω τι παιζει.

Εδω ειναι ng/mL την TSHμετρανε με μIU/mL δεν ξερω εχω μπερδευτει κ δεν μπορουμε κ να συγκρινουμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εδω ειναι ng/mL την TSHμετρανε με μIU/mL δεν ξερω εχω μπερδευτει κ δεν μπορουμε κ να συγκρινουμε

 

πολυ μπερδεμα οντως...εσυ σε τι κατασταση βρισκεσαι τωρα...σταδιο εξετασεων και εσεις;

Link to comment
Share on other sites

πολυ μπερδεμα οντως...εσυ σε τι κατασταση βρισκεσαι τωρα...σταδιο εξετασεων και εσεις;

εγω ολες αυτες τις εκανα κ θα ξανακανω καποιες παλι απλα για να επιβεβαιωσω οτι δεν μπορω πλεον να κανω παιδια.....του συντροφου μου βγηκε οριακο το σπερμοδιαγραμα του δεν εχει προβλημα λεει αλλα ειπε κ κατι αλλο οτι εχουν μονο 2 ωρες ζωης..κ λεω εγω τωρα πως γινεται να μην εχει προβλημα με 2 ωρες ζωης;πρεπει να βρισκομαστε ανα διωρο το φανταζεσαι;χαχαχα κ ρωτησα κ το γυναικολογο μου τα μασαγε ουτε αυτος ηξερε

Link to comment
Share on other sites

εγω ολες αυτες τις εκανα κ θα ξανακανω καποιες παλι απλα για να επιβεβαιωσω οτι δεν μπορω πλεον να κανω παιδια.....του συντροφου μου βγηκε οριακο το σπερμοδιαγραμα του δεν εχει προβλημα λεει αλλα ειπε κ κατι αλλο οτι εχουν μονο 2 ωρες ζωης..κ λεω εγω τωρα πως γινεται να μην εχει προβλημα με 2 ωρες ζωης;πρεπει να βρισκομαστε ανα διωρο το φανταζεσαι;χαχαχα κ ρωτησα κ το γυναικολογο μου τα μασαγε ουτε αυτος ηξερε

 

Μην απελπιζεσαι και μην απογοητευεσαι, να πας και σε αλλους γιατρους, μην το αφησεις!Τι ηλικια εχετε, εχετε περιθωρια εννοω;

Link to comment
Share on other sites

Μην απελπιζεσαι και μην απογοητευεσαι, να πας και σε αλλους γιατρους, μην το αφησεις!Τι ηλικια εχετε, εχετε περιθωρια εννοω;

εγω ειμαι μεγαλη 44 κ 47 ο δικος μου,μεχρι τον μαρτιο μπορουσα να το παλεψω μεσα σε λιγους μηνες ηρθαν τα πανω κατω ανεβηκε τοσο πολυ η fsh που οι πιθανοτητες με δικα μου ωαρια ειναι ελαχιστες ακομα κ με εξωσωματικη,μιλησα με αρκετους γιατρους κ μεγαλογιατρους εδω που ξεγεννανε τις διασημες φαντασου,μονο ενας μου ειπε εξωσωματικη αλλα ο συγκεκριμενος ειναι αυθεντια στο ειδος του,οι αλλοι με πηγαν στα δανεικα ωαρια...τα χρηματα μου ειναι μονο για μια προσπαθεια κ αυτη με το ζορι τσιμα τσιμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

cat cat μην νομιζεις δεν μου ειπε τιποτα παραπανω για εξωσωματικη γιατι οπως σου ειπα την θεωρει ακραια μεθοδο λογω ηλικιας..το οικονομικο ειναι ενα ζητημα αλλα θελω να ελπιζω πως θα τα καταφερουμε κ θα παμε σε ιδωτικο καθως κ ο συζυγος μου δεν θελει να στεναχωριεμαι κ να περιμενω θα δωσει οτι εχει κ δεν εχει..αν ακομα βεβαια ειμαστε καλα οικονομικα..μεχρι στιγμης ειμαστε ενταξει,οχι τελεια αλλα καλα..αυτο λιγο με καθησυχαζει γιατι εγω ειμαι καθηγητρια κ κανω μονο ιδιατερα οποτε ειναι δυσκολα τα οικονομικα μου.τωρα εχω να σε συμβουλευσω να μην παρατας στη τυχη το αυτοανοσο γιατι μπορει να σου δημιουργει προβλημα,σου ειπα τι μου ειπε η ρευματολογος μου.enebrel κανεις?εγω αυτη κανω.εχεις κανει ποτε την εξεταση ΑΜΗ?η αδερφη μου που προσπαθει πολυ καιρο δεν εχει την οικονομικη δυνατοτητα να παει για σπερματεγχυση κ ποσο μαλλον αν χρειαστει εξωσωματικη κ εχει πεσει ψυχολογικα...ελπιζω πως θα τα καταφερει...καλη δυναμη και κουραγιο στη νεα προσπαθεια,ολα θα πανε καλα!!!

θυμησε μου την ηλικια σου stelakion. και μεις ελπιζουμε πως θα τα καταφερουμε..οσο για το οικονομικο, ειδη για ολα αυτα πληρωνουμε ιδιωτικα και οπως λες το ιδιο ειμαστε και μεις....προτειμα να δωσει οτι εχει και δεν εχει για να μην με στεναχωρεση...εγω ειμαι ανεργη 2 χρονια τωρα. εκανα και enbrel και symponi για καποιο διαστημα. δεν εχω κανει την ΑΜΗ γιατι αποτι εχω διαβασει αλλα και σε διαλογο με το γνωστο Θανο Πρασχο γυναικολογο, δεν μου εχει ζητηθει γιατι δεν εχω πολυκυστικες ωοθηκες..συνηθως ζητητε οταν υπαρχει τετοιο θεμα ή θεμα με τα ορμονικα. ειναι στεναχωρο αυτο με την αδελφη σου...και μενα την πρωτη σπερματεγχυση μου την εκανε δωρο η αδελφη μου...για την δευτερη εχει ο θεουλης μας. καλη δυναμη να εχουμε κοριτσι μου

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι μεγαλη 44 κ 47 ο δικος μου,μεχρι τον μαρτιο μπορουσα να το παλεψω μεσα σε λιγους μηνες ηρθαν τα πανω κατω ανεβηκε τοσο πολυ η fsh που οι πιθανοτητες με δικα μου ωαρια ειναι ελαχιστες ακομα κ με εξωσωματικη,μιλησα με αρκετους γιατρους κ μεγαλογιατρους εδω που ξεγεννανε τις διασημες φαντασου,μονο ενας μου ειπε εξωσωματικη αλλα ο συγκεκριμενος ειναι αυθεντια στο ειδος του,οι αλλοι με πηγαν στα δανεικα ωαρια...τα χρηματα μου ειναι μονο για μια προσπαθεια κ αυτη με το ζορι τσιμα τσιμα

 

Απ οτι εχω διαβασει υπαρχει και η δυνατοτητα δωρεαν εξωσωματικης, ψαξτο, ρωτησε και κοπελες που εχουν προβει σε τετοιες κινησεις. Αρχισε αμεσως την χαρτουρα γιατι σιγουρα θα υπαρχει γραφειοκρατια.Μην το βαζεις κατω, ποτε δεν ειναι αργα!Εχε πιστη στο Θεο!

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι εχω διαβασει υπαρχει και η δυνατοτητα δωρεαν εξωσωματικης, ψαξτο, ρωτησε και κοπελες που εχουν προβει σε τετοιες κινησεις. Αρχισε αμεσως την χαρτουρα γιατι σιγουρα θα υπαρχει γραφειοκρατια.Μην το βαζεις κατω, ποτε δεν ειναι αργα!Εχε πιστη στο Θεο!

στο δημοσιο πρεπει να σαι ασφαλισμενη κ εγω ειμαι ανεργη...σ ευχαριστω παντως, δεν θελω να πιστεψω οτι εχω φτασει σ αυτο το σημειο,δηλαδη τρελενεσαι στην κυριολεξια,την πατησα αχημα ασε, εχει ο θεος για μενα;για να δουμε!!!!οταν πας στο κεντρο γονιμοτητας να μου πεις τι εγινε θα περιμενω νεα σου!!!τουλαχιστον ας εχεις εσυ αισιο τελος σ αυτη την ιστορια!!!ειμαι σιγουρη δηλαδη θα δεις που θα εισαι μια χαρα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Cat cat είναι πολύ σημαντικό που έχουμε άνδρες που μας στηρίζουν... Εμένα με έχουν πιάσει οι αμφιβολίες μου για την επιτυχία της σπερματεγχυση κ αυτός μου λέει όχι δεν θα τα έχουμε καταφέρει. Θα δούμε, εγώ είμαι 28 χρόνων κ ο άντρας μου 30.αλλα δεν νομίζω πως παίζει τόσο η ηλικία ρόλο γιατί βλέπουμε μεγάλες γυναίκες να μένουν πιο εύκολα από ότι μικρότερες. Τώρα για το οικονομικό είναι μεγάλο ζήτημα στις μέρες μας αλλά θέλω να ελπίζω... Πόσο πληρώσες για τη σπερματεγχυση? Εγώ μόνο 140! Δεν έχω πολυκυστικες παρολα αυτά μου ζήτησε τη αμη κ έπαθα σοκ.. Μέχρι κ δανεικά ωαρια σκέφτομαι ότι μπορεί να χρειαστεί να πάρω. Να ρωτήσω κάτι περίχωρα, ρουλα έχετε περάσει επιτροπή? Καλύπτονται όλα η μόνο σε δημόσιο? Διαφωτιστε με σας παρακαλώ..

Link to comment
Share on other sites

στο δημοσιο πρεπει να σαι ασφαλισμενη κ εγω ειμαι ανεργη...σ ευχαριστω παντως, δεν θελω να πιστεψω οτι εχω φτασει σ αυτο το σημειο,δηλαδη τρελενεσαι στην κυριολεξια,την πατησα αχημα ασε, εχει ο θεος για μενα;για να δουμε!!!!οταν πας στο κεντρο γονιμοτητας να μου πεις τι εγινε θα περιμενω νεα σου!!!τουλαχιστον ας εχεις εσυ αισιο τελος σ αυτη την ιστορια!!!ειμαι σιγουρη δηλαδη θα δεις που θα εισαι μια χαρα!!!!

 

Μην το λες αυτο...σιγουρα εχεις και εσυ ελπιδα οπως και καθε κοπελα!Μην το βαζεις κατω...συνεχισε τις προσπαθειες και κανε οτι περναει απ το χερι σου, για να μην πεις οτι δεν εξαντλησες ολα τα περιθωρια.

Φυσικα και θα σε ενημερωσω, ανυπομονω να περασουν οι ημερες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

νομιζω σου επιστρεφουν γυρω στα 350 σε καθε προσπαθεια κ καποια φαρμακα ειναι δωρεαν κ καποια 25% συμετοχη,πρεπε να περασεις απο επιτροπη του εοππυ κ θα σου παρει γυρω στους 8 μηνες...http://www.ivf-mitrotita.gr/2014/01/blog-post_15.html#.Vm1jI_mLTIU.γιατι κοπελα μου τοσο μικρη εσυ κ σκεφτεσαι τα δανεικα;

Link to comment
Share on other sites

Μην το λες αυτο...σιγουρα εχεις και εσυ ελπιδα οπως και καθε κοπελα!Μην το βαζεις κατω...συνεχισε τις προσπαθειες και κανε οτι περναει απ το χερι σου, για να μην πεις οτι δεν εξαντλησες ολα τα περιθωρια.

Φυσικα και θα σε ενημερωσω, ανυπομονω να περασουν οι ημερες...

ναι φυσικα κ θα κανω οτι ειναι δυνατον κ αδυνατον!!!!χτες μιλησα με το συντροφο μου παλι κ για πρωτη φορα ηταν θετικος!!!ισως ειναι η αρχη του θαυματος!!!περιμενω νεα σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Cat cat είναι πολύ σημαντικό που έχουμε άνδρες που μας στηρίζουν... Εμένα με έχουν πιάσει οι αμφιβολίες μου για την επιτυχία της σπερματεγχυση κ αυτός μου λέει όχι δεν θα τα έχουμε καταφέρει. Θα δούμε, εγώ είμαι 28 χρόνων κ ο άντρας μου 30.αλλα δεν νομίζω πως παίζει τόσο η ηλικία ρόλο γιατί βλέπουμε μεγάλες γυναίκες να μένουν πιο εύκολα από ότι μικρότερες. Τώρα για το οικονομικό είναι μεγάλο ζήτημα στις μέρες μας αλλά θέλω να ελπίζω... Πόσο πληρώσες για τη σπερματεγχυση? Εγώ μόνο 140! Δεν έχω πολυκυστικες παρολα αυτά μου ζήτησε τη αμη κ έπαθα σοκ.. Μέχρι κ δανεικά ωαρια σκέφτομαι ότι μπορεί να χρειαστεί να πάρω. Να ρωτήσω κάτι περίχωρα, ρουλα έχετε περάσει επιτροπή? Καλύπτονται όλα η μόνο σε δημόσιο? Διαφωτιστε με σας παρακαλώ..

 

Δυστυχως δε μπορω να απαντησω στο ερωτημα σου,καθ οτι στην δικια μου περιπτωση βρισκομαστε ακομα στην αρχη. Πριν 2 μηνες ανακαλυψαμε το προβλημα και πριν 1 εβδομαδα ο συζυγος ξεκινησε θεραπεια. Θελουμε να πιστευουμε οτι υπαρχει λυση και δε θα χρειαστει να προβουμε σε εξωσωματικη. Την Τεταρτη εχουμε ραντεβου σε κεντρο υπογονιμοτητας για να μας εξετασουν και να μας καθοδηγησουν. Παντως απ οτι διαβασα στο φορουμ πολλες κοπελες περασαν επιτροπη και ισως ειναι οι πλεον αρμοδιες στο να σου απαντησουν. Μην σκεφτεσαι ακραια πραγματα, για ολους εχει ο Θεος, απλα στις δικες μας περιπτωσεις υπαρχει καθυστερηση, προβληματα και πολυ στεναχωρια.

Link to comment
Share on other sites

Cat cat είναι πολύ σημαντικό που έχουμε άνδρες που μας στηρίζουν... Εμένα με έχουν πιάσει οι αμφιβολίες μου για την επιτυχία της σπερματεγχυση κ αυτός μου λέει όχι δεν θα τα έχουμε καταφέρει. Θα δούμε, εγώ είμαι 28 χρόνων κ ο άντρας μου 30.αλλα δεν νομίζω πως παίζει τόσο η ηλικία ρόλο γιατί βλέπουμε μεγάλες γυναίκες να μένουν πιο εύκολα από ότι μικρότερες. Τώρα για το οικονομικό είναι μεγάλο ζήτημα στις μέρες μας αλλά θέλω να ελπίζω... Πόσο πληρώσες για τη σπερματεγχυση? Εγώ μόνο 140! Δεν έχω πολυκυστικες παρολα αυτά μου ζήτησε τη αμη κ έπαθα σοκ.. Μέχρι κ δανεικά ωαρια σκέφτομαι ότι μπορεί να χρειαστεί να πάρω. Να ρωτήσω κάτι περίχωρα, ρουλα έχετε περάσει επιτροπή? Καλύπτονται όλα η μόνο σε δημόσιο? Διαφωτιστε με σας παρακαλώ..

 

πληρωσα 120 στη γυναικολογο και 150 στη βιολογο. αγχωθηκα τωρα με την αμη...ας ελπισουμε οτι θα πετυχουμε αυτη τη φορα και δεν θα χρειαστει να την κανω ποτε αυτη την εξεταση. και γω περιεργα νιωθω τωρα αυτη τη φορα...ασε που αν πεσει 25...δεν θα κανουμε σπερματεγχυση και θα προχωρησουμε με φυσικο κυκλο... σημερα ξεκινησα την κλομιφαινη..20 του μηνα παω για τον υπερηχο. εκανα και γω την κινηση να συζητησουμε με την βιολογο για εξωσωματικη αλλα δεν ηθελε να το συζητησουμε γιατι πρεπει να προχωρησουμε με καθαρο μυαλο χωρις αγχος και με θετικες σκεψεις...καλη μας δυναμη....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας...η αληθεια ειναι,πως ειμαι μικρη αλλα θα επρεπε να εχω μεινει ηδη εγκυος αφου προσπαθουμε 1,5 χρονο.οποτε επρεπε να αρχισω το ψαξιμο,εκανα τις απαραιτητες εξετασεις μια χαρα μεχρι που τις προαλλες εκανα επαναληπτικη τη προλακτινη και βγηκε 94 με οριο το 35 και η αμη 9,8 χαμηλη γονιμοτητα με οριο το 15,8,αποτελεσμα ΣΟΚ!!!βεβαια ο γιατρος μου με διαβεβαιωσε πως ειναι σιγουρος πως η αμη επηρεαστηκε απο την προλακτινη κ μολις επανελθει αυτη θα ανεβει η αμη σε φυσιολογικα επιπεδα...εγω ομως μπηκα στη διαδικασια της αναζητησης τι προκαλει η αμη γι αυτο εφτασα στη σκεψη των δανεικων ωαριων..που μακαρι να μην φτασω τοσο μακρια.περιχωρα ποιο ειναι το προβλημα σας?ρουλα μου εγω σου ευχομαι να τα καταφερεις και να προσπαθησεις να μην το βαλεις κατω!!!cat cat αγαπημενη μου πληρωσες αρκετα,ετσι?εγω παλι καλα,αν και περιμενα κανα 300αρι,την εβγαλα με 140!!να μην σκεφτεσαι τιποτα να εισαι κουλ και ολα θα πανε καλα...νεος κυκλος νεα αρχη!!και μπορει να ερθει το καλο δωρο χριστουγεννων με μια μικρη καθυστερηση!!η ροη περιοδου σου ειναι φυσιολογικη?μετα απο ποσες μερες ειπες πως αδιαθετησες αφοτου εκοψες την προγεστερονη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια μου σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας...η αληθεια ειναι,πως ειμαι μικρη αλλα θα επρεπε να εχω μεινει ηδη εγκυος αφου προσπαθουμε 1,5 χρονο.οποτε επρεπε να αρχισω το ψαξιμο,εκανα τις απαραιτητες εξετασεις μια χαρα μεχρι που τις προαλλες εκανα επαναληπτικη τη προλακτινη και βγηκε 94 με οριο το 35 και η αμη 9,8 χαμηλη γονιμοτητα με οριο το 15,8,αποτελεσμα ΣΟΚ!!!βεβαια ο γιατρος μου με διαβεβαιωσε πως ειναι σιγουρος πως η αμη επηρεαστηκε απο την προλακτινη κ μολις επανελθει αυτη θα ανεβει η αμη σε φυσιολογικα επιπεδα...εγω ομως μπηκα στη διαδικασια της αναζητησης τι προκαλει η αμη γι αυτο εφτασα στη σκεψη των δανεικων ωαριων..που μακαρι να μην φτασω τοσο μακρια.περιχωρα ποιο ειναι το προβλημα σας?ρουλα μου εγω σου ευχομαι να τα καταφερεις και να προσπαθησεις να μην το βαλεις κατω!!!cat cat αγαπημενη μου πληρωσες αρκετα,ετσι?εγω παλι καλα,αν και περιμενα κανα 300αρι,την εβγαλα με 140!!να μην σκεφτεσαι τιποτα να εισαι κουλ και ολα θα πανε καλα...νεος κυκλος νεα αρχη!!και μπορει να ερθει το καλο δωρο χριστουγεννων με μια μικρη καθυστερηση!!η ροη περιοδου σου ειναι φυσιολογικη?μετα απο ποσες μερες ειπες πως αδιαθετησες αφοτου εκοψες την προγεστερονη?

η AMH σου δεν ειναι κ τοσο τρομερη υπαρχουν γυναικες που εκαναν παιδι με μικροτερη!!!οσο για την προλακτινη ρυθμιζεται απλα πρεπει να βρειτε τι την ανεβαζει,εμενα πχ ειναι λογω θυροειδη οπως θα διαβασες πιο κατω,τι να πω βρε κοριτσια υπομονη κ επιμονη!!!!!

Link to comment
Share on other sites

η AMH σου δεν ειναι κ τοσο τρομερη υπαρχουν γυναικες που εκαναν παιδι με μικροτερη!!!οσο για την προλακτινη ρυθμιζεται απλα πρεπει να βρειτε τι την ανεβαζει,εμενα πχ ειναι λογω θυροειδη οπως θα διαβασες πιο κατω,τι να πω βρε κοριτσια υπομονη κ επιμονη!!!!!

35 προλακτινη ειναι πολυ για μενα πρεπει να κατεβει κατω απο 25

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας...η αληθεια ειναι,πως ειμαι μικρη αλλα θα επρεπε να εχω μεινει ηδη εγκυος αφου προσπαθουμε 1,5 χρονο.οποτε επρεπε να αρχισω το ψαξιμο,εκανα τις απαραιτητες εξετασεις μια χαρα μεχρι που τις προαλλες εκανα επαναληπτικη τη προλακτινη και βγηκε 94 με οριο το 35 και η αμη 9,8 χαμηλη γονιμοτητα με οριο το 15,8,αποτελεσμα ΣΟΚ!!!βεβαια ο γιατρος μου με διαβεβαιωσε πως ειναι σιγουρος πως η αμη επηρεαστηκε απο την προλακτινη κ μολις επανελθει αυτη θα ανεβει η αμη σε φυσιολογικα επιπεδα...εγω ομως μπηκα στη διαδικασια της αναζητησης τι προκαλει η αμη γι αυτο εφτασα στη σκεψη των δανεικων ωαριων..που μακαρι να μην φτασω τοσο μακρια.περιχωρα ποιο ειναι το προβλημα σας?ρουλα μου εγω σου ευχομαι να τα καταφερεις και να προσπαθησεις να μην το βαλεις κατω!!!cat cat αγαπημενη μου πληρωσες αρκετα,ετσι?εγω παλι καλα,αν και περιμενα κανα 300αρι,την εβγαλα με 140!!να μην σκεφτεσαι τιποτα να εισαι κουλ και ολα θα πανε καλα...νεος κυκλος νεα αρχη!!και μπορει να ερθει το καλο δωρο χριστουγεννων με μια μικρη καθυστερηση!!η ροη περιοδου σου ειναι φυσιολογικη?μετα απο ποσες μερες ειπες πως αδιαθετησες αφοτου εκοψες την προγεστερονη?

 

Καλημερα και καλη εβδομαδα κοριτσακι μου.

Εμας το προβλημα αρχικα ανιχνευτηκε στον συζυγο, ο οποιος διεγνωσθει με 3ου βαθμου κιρσοκηλη και πολυ υψηλη προλακτινη που ειχαν ως αποτελεσμα ενα σπερματοδιαγραμμα καταστροφη με 97% ακινησια!!!

Την προηγουμενη εβδομαδα ξεκινησε ενα χαπι για να κατεβει η προλακτινη του που θα βοηθησει στο να ανεβει και η τεστοστερονη, γιατι ειναι αλληλενδετα μεταξυ τους.

Εμενα παλι μου ειπαν οτι δεν εχω κανενα θεμα, αλλα λογω κληρονομικοτητας εχω μεγαλη πιθανοτητα να φερω θυροειδη γι αυτον τον λογο ξεκινησα ενα χαπακι και θα επαναλαβω τις ορμονολογικες μου τελη Φεβρουαριου.

Δε ξερω ο συζυγος ειναι αισιοδοξος πως θα λυθει το θεμα χωρις εξωσωματικη, αλλα με την καταλληλη θεραπεια, εγω παλι ειμαι φουλ στην απαισιοδοξια και μιζερια!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ειλικρινα θα τρελαθω...εκει που ηταν ολα καλα και ωραια με τις εξετασεις μου...ερχεται τωρα η δερματολογος να μου πει οτι εχω υψηλη προλακτινη. Να σημειωσω οτι την πρωτη φορα η δειγματοληψια εγινε νωρις το πρωι ενω αυτην την φορα εγινε το απογευμα, λετε να παιζει αυτο ρολο;Επισης την 2η φορα ειχα ξεκινησει και χαπια για τον θυροειδη για προληπτικους λογους, λετε να επηρεασε και αυτο;

Μου ειπε να κλεισω ραντεβου σε ενδοκρινολογο αλλα την Τεταρτη εχω ραντεβου στο κεντρο υπογονιμοτητας.

Τι να κανω κοντευω να τρελαθω...εχει ο συζυγος υψηλη προλακτινη και τωρα μου λενε πως εχω κι εγω...ποση γκαντεμια πια;

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας...η αληθεια ειναι,πως ειμαι μικρη αλλα θα επρεπε να εχω μεινει ηδη εγκυος αφου προσπαθουμε 1,5 χρονο.οποτε επρεπε να αρχισω το ψαξιμο,εκανα τις απαραιτητες εξετασεις μια χαρα μεχρι που τις προαλλες εκανα επαναληπτικη τη προλακτινη και βγηκε 94 με οριο το 35 και η αμη 9,8 χαμηλη γονιμοτητα με οριο το 15,8,αποτελεσμα ΣΟΚ!!!βεβαια ο γιατρος μου με διαβεβαιωσε πως ειναι σιγουρος πως η αμη επηρεαστηκε απο την προλακτινη κ μολις επανελθει αυτη θα ανεβει η αμη σε φυσιολογικα επιπεδα...εγω ομως μπηκα στη διαδικασια της αναζητησης τι προκαλει η αμη γι αυτο εφτασα στη σκεψη των δανεικων ωαριων..που μακαρι να μην φτασω τοσο μακρια.περιχωρα ποιο ειναι το προβλημα σας?ρουλα μου εγω σου ευχομαι να τα καταφερεις και να προσπαθησεις να μην το βαλεις κατω!!!cat cat αγαπημενη μου πληρωσες αρκετα,ετσι?εγω παλι καλα,αν και περιμενα κανα 300αρι,την εβγαλα με 140!!να μην σκεφτεσαι τιποτα να εισαι κουλ και ολα θα πανε καλα...νεος κυκλος νεα αρχη!!και μπορει να ερθει το καλο δωρο χριστουγεννων με μια μικρη καθυστερηση!!η ροη περιοδου σου ειναι φυσιολογικη?μετα απο ποσες μερες ειπες πως αδιαθετησες αφοτου εκοψες την προγεστερονη?

 

θα προσπαθησω οπως λες να ειμαι κουλ και να ελπιζω περισσοτερο σε αυτη την προσπαθεια. η ροη ηταν οπως και πριν...φυσιολογικη αλλα και 2 μερες οπως παντα. αδιαθετησα μια μερα μετα την διακοπη της προγεστερονης ...με πολλα καφε υγρα και την επομενη μερα με κανονικη ροη.

καπια μερα κοριτσακια μου θα γινουμε και μεις μανουλες....καλη μας δυναμη

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ειλικρινα θα τρελαθω...εκει που ηταν ολα καλα και ωραια με τις εξετασεις μου...ερχεται τωρα η δερματολογος να μου πει οτι εχω υψηλη προλακτινη. Να σημειωσω οτι την πρωτη φορα η δειγματοληψια εγινε νωρις το πρωι ενω αυτην την φορα εγινε το απογευμα, λετε να παιζει αυτο ρολο;Επισης την 2η φορα ειχα ξεκινησει και χαπια για τον θυροειδη για προληπτικους λογους, λετε να επηρεασε και αυτο;

Μου ειπε να κλεισω ραντεβου σε ενδοκρινολογο αλλα την Τεταρτη εχω ραντεβου στο κεντρο υπογονιμοτητας.

Τι να κανω κοντευω να τρελαθω...εχει ο συζυγος υψηλη προλακτινη και τωρα μου λενε πως εχω κι εγω...ποση γκαντεμια πια;

 

αχ βρε κοριτσακι...τι να πω?! δεν μπορω να σε βοηθησω σε καποια απο το ερωτηματα σου αλλα να ευχηθω να ξεπεραστουν γρηγορα αυτα τα εμποδεια που εχεις. θα κανετε οτι θεραπεια σας πει ο γιατρος σας και ολα θα παρουν τον δρομο τους...καλη δυναμη

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε κοριτσακι...τι να πω?! δεν μπορω να σε βοηθησω σε καποια απο το ερωτηματα σου αλλα να ευχηθω να ξεπεραστουν γρηγορα αυτα τα εμποδεια που εχεις. θα κανετε οτι θεραπεια σας πει ο γιατρος σας και ολα θα παρουν τον δρομο τους...καλη δυναμη

 

Αχ κοπελα μου....τα χτυπηματα ειναι απανωτα...δε ξερω ποσο θα αντεξω.

Σε ευχαριστω πολυ παντως...ευχομαι και σε σενα καλη δυναμη και καλο αγωνα, γιατι δυστυχως ειμαστε απο τις ατυχες που πρεπει να πολεμησουμε διπλα και τριπλα!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ειλικρινα θα τρελαθω...εκει που ηταν ολα καλα και ωραια με τις εξετασεις μου...ερχεται τωρα η δερματολογος να μου πει οτι εχω υψηλη προλακτινη. Να σημειωσω οτι την πρωτη φορα η δειγματοληψια εγινε νωρις το πρωι ενω αυτην την φορα εγινε το απογευμα, λετε να παιζει αυτο ρολο;Επισης την 2η φορα ειχα ξεκινησει και χαπια για τον θυροειδη για προληπτικους λογους, λετε να επηρεασε και αυτο;

Μου ειπε να κλεισω ραντεβου σε ενδοκρινολογο αλλα την Τεταρτη εχω ραντεβου στο κεντρο υπογονιμοτητας.

Τι να κανω κοντευω να τρελαθω...εχει ο συζυγος υψηλη προλακτινη και τωρα μου λενε πως εχω κι εγω...ποση γκαντεμια πια;

 

Περιχωρα μην αγχωνεσαι.Η προλακτινη πρεπει να μετρηθει το πρωι το πρωτο 3ωρο απο την ωρα που θα ξυπνησεις.Οχι απογευμα.Πρεπει να την επαναλαβεις για να δεις σωστα,αν υπαρχει θεμα.

Σε αυτο το θεματακι αν ανατρεξεις πριν κανενα μηνα ισως και περισσοτερο θα δεις που το αναφερουμε.

GdD5p3.png
Link to comment
Share on other sites

θα προσπαθησω οπως λες να ειμαι κουλ και να ελπιζω περισσοτερο σε αυτη την προσπαθεια. η ροη ηταν οπως και πριν...φυσιολογικη αλλα και 2 μερες οπως παντα. αδιαθετησα μια μερα μετα την διακοπη της προγεστερονης ...με πολλα καφε υγρα και την επομενη μερα με κανονικη ροη.

καπια μερα κοριτσακια μου θα γινουμε και μεις μανουλες....καλη μας δυναμη

 

Cat cat θα κανεις 2η προσπαθεια αυτο το μηνα?

GdD5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ κοπελα μου....τα χτυπηματα ειναι απανωτα...δε ξερω ποσο θα αντεξω.

Σε ευχαριστω πολυ παντως...ευχομαι και σε σενα καλη δυναμη και καλο αγωνα, γιατι δυστυχως ειμαστε απο τις ατυχες που πρεπει να πολεμησουμε διπλα και τριπλα!

εχει δικιο η cat76 η μετρηση προλακτινης γινεται πρωι 2 με 3 ωρες αφου ξυπνησεις,αλλα μην αγχωνεσαι οπως εχω ξαναπει ειναι κατι που ρυθμιζεται,επισης το αγχος ειναι μια αιτια που ανεβαινει,ο ενδοκρινολογος ξερει ακριβως τι πρεπει να κανετε μη φοβασαι ολα θα πανε καλα δεν ειναι κατι σοβαρο που δεν ειναι αναστρεψιμο!!!!ποσο ανεβηκε;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...