Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια μου ,μελλοντικες μανουλες..χαθηκα λιγακι γιατι εχω τρεξιμο με τη δουλεια...εγω αδιαθετησα τελικα αφου συμφωνα με τα τεστακια ωορρηξιας δεν ειχα ωορρηξια,αυτο το μηνα..οποτε παμε στο επομενο σταδιο που ειναι η σπερματεγχυση..εχω ραντεβου την τεταρτη,11η μερα του κυκλου να μας πει τι θα κανουμε..ανυπομονω,πραγματικα...cat cat τι κανεις??πως ηταν??βαλε με στο πνευμα καταλαβες κατι?ποναει?ο γιατρος μου ειναι ο αναστασιος παντος οχι ο της τηλεορασεως..αν μ'αφησει εγκυο,μπορει και να ειναι ο θεος Μου!(αστειευομαι)!μακαρι να εχουμε αποτελεσματα,εχω ακουσει πολυ καλα γι αυτον,θα δειξει.εσυ cat cat που πας?

 

καλως την! ευχομαι να σου πανε ολα καλα. η διαδικασια η δικη μου ηταν ως εξης: δευτερη εως και εκτη ημερα της περιοδου πηρα κλομιφαινη αφου την δευτερη ημερα του κυκλου καναμε υπερηχο να ελεγξουμε την κατασταση μου. μετα την εννατη ημερα, μερα παρα μερα, καναμε υπερηχο να δουμε ποσα ωοθηλακια εχω και οταν αυτα φτασουν σε ενα ικανοποιητικο μεγεθοσ που ειναι επανω απο 20 mm καναμε μια ενεση pregnyl για προγραματιζομενη προκληση ωορηξιας. η ενεση εγινε την 15 ημερα του κυκλου μου. συνηθως μετα της 34 ωρες και πανω σπαει αλλα εμενα μετα απο 32 ωρες που εσπασε το ωοθηλακιο καναμε την σπερματεγχυση οποτε φτασαμε στις 34 ωρες...οτι αλλο θες ρωτα. ηταν ανώδυνο , ενιωσα για λιγα λεπτα ενα ηπιο πονο περιοδου...η διαδικασια διαρκει 6-7 λεπτα απλα εμεινα για μιση ωρα ξαπλωμενη. εγω ειμαι απο κρητη

ειμαι στην 4 ημερα μετα την σπερματεγχυση...στης 8 του μηνα θα κανω χοριακη και ευχομαι να ειμαι τυχερη... καλη επιτυχια σου ευχομαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

cat cat σου ευχομαι κοριτσι μου μια τεραστια χοριακη!!!!!ησυχασε,μην κουραζεσαι για να πανε ολα καλα...πως νιωθεις??καμια διαφορα??εγω ειμαι απο ευβοια και σκεφτομαι να δω ποσες φορες θα χρειαστει να επισκεφτω τον γιατρο μου που βρισκεται στην αθηνα...ειναι λιγο μακρυα..μου ειχε πει βεβαια οτι μπορει να χρειαστει να παω 2 φορες αυτη τη φορα...θα δουμε..εν τω μεταξυ ειμαι στην 9η ημερα και νιωθω πως ειμαι ηδη στις γονιμες...:?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

cat cat σου ευχομαι κοριτσι μου μια τεραστια χοριακη!!!!!ησυχασε,μην κουραζεσαι για να πανε ολα καλα...πως νιωθεις??καμια διαφορα??εγω ειμαι απο ευβοια και σκεφτομαι να δω ποσες φορες θα χρειαστει να επισκεφτω τον γιατρο μου που βρισκεται στην αθηνα...ειναι λιγο μακρυα..μου ειχε πει βεβαια οτι μπορει να χρειαστει να παω 2 φορες αυτη τη φορα...θα δουμε..εν τω μεταξυ ειμαι στην 9η ημερα και νιωθω πως ειμαι ηδη στις γονιμες...:?:rolleyes:

 

καλως την!σε ευψαριστω πολυ. πως να νιωθω? ειμαι αυτες τις μερες στην τσιτα...εχω πολυ αγωνια αν και ειμαι λιγο συγκρατημενη γιατι με ολα αυτα που διαβαζω εχω μπερδευτει λιγο. γενικοτερα εχω σταδιακα, πονους περιοδου καθημερινα, διαφορα τσιμπιματα χαμηλα δεξια και απο την πεμπτη ημερα και περα εχω υγρα παχυρευστα (σορυ για την περιγραφη) αλλα οχι ολες τις ωρες της ημερας.δεν σου περιγραφω την αγωνια που εχω μεσα στο στομαχι μου!!! εσυ λογικα μεχρι αυριο πρεπει να πας για υπερηχο αφου νιωθεις πραγματακια...αυτο ειναι καλο...περιμενω νεα..καλη μας τυχη!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια θα ηθελα τη γνωμη σας, συγνωμη αν το θεμα μου ειναι εκτος αλλα, δεν εχω αλλη επιλογη.Το θεμα μου ειναι το εξης πριν τρεις βδομαδες εκανα λαπαροσκοπηση μου αφαιρεσαν μια κυστη 0,8εκ και ειχα και θεμα ενδομητριωσης. στης 25 νοεμβρη περιμενα περιοδο(εχω σταθερο κυκλο) και μεχρι σημερα τιποτα μιλησα με τον γιατρο και μου ειπαι να κανω β χοριακη και κολπικο υπεριχο.

Υπαρχει καποια κοπελα που να υποβληθηκε σε λαπαροσκοπηση και να ειχε θεμα με την καθυστερηση της περιοδου;;

σας ευχαριστω εκ των προτερων

μικρο μου καραμελακι σε περιμενουμε ! ! ! !

Link to comment
Share on other sites

cat cat μου ελπιζω να πανε ολα καλα...εγω γυρισα απογοητευμενη σημερα απο το γιατρο πηρα τις εξετασεις που με ειχε βαλει να κανω και βρηκαμε αυξημενη προλακτινη(93) με οριο το 35 ενω τον ιουνη που ειχα ξανα κανει ηταν 11!!!αλλα το χειροτερο ηταν η ΑΜΗ που εδειξε χαμηλη γονιμοτητα 9,8 ενω το επιθυμητο ηταν απο 15,8 και πανω...αυτος μου ειπε πως η χαμηλη γονιμοτητα οφειλεται στη αυξηση της προλακτινης και οταν πεσει θα επανελθει στα φυσιολογικα η γονιμοτητα...εν τω μεταξυ η ωορρηξια μου δεν φαινοταν τελεια,προφανως εξαιτιας της προλακτινης οποτε μαλλον η σπερματεγχυση αναβαλλεται,δυστυχως!!ξεκιναω χαπι για τη προλακτινη και βλεπουμε τον αλλο μηνα..θα κανω μονο τεστ ωορρηξιας και αν εχω μαλλον θα παω να κανω αυτο το μηνα αλλα ακομα δεν ειναι σιγουρο...φοβαμαι πως δεν καταφερω να αποκτησω ποτε παιδακι...πρεπει ομως να ησυχασω λιγο γιατι μαλλον η προλακτινη οφειλεται σε αγχος...ο γιατρος μου λεει να κουλαρω!!!!βοηθηστε με..κοριτσι μου σε τρελανα με τα δικα μου,ηρεμησε γιατι το αγχος ειναι ανασταλτικος παραγοντας σε ολα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

cat cat μου ελπιζω να πανε ολα καλα...εγω γυρισα απογοητευμενη σημερα απο το γιατρο πηρα τις εξετασεις που με ειχε βαλει να κανω και βρηκαμε αυξημενη προλακτινη(93) με οριο το 35 ενω τον ιουνη που ειχα ξανα κανει ηταν 11!!!αλλα το χειροτερο ηταν η ΑΜΗ που εδειξε χαμηλη γονιμοτητα 9,8 ενω το επιθυμητο ηταν απο 15,8 και πανω...αυτος μου ειπε πως η χαμηλη γονιμοτητα οφειλεται στη αυξηση της προλακτινης και οταν πεσει θα επανελθει στα φυσιολογικα η γονιμοτητα...εν τω μεταξυ η ωορρηξια μου δεν φαινοταν τελεια,προφανως εξαιτιας της προλακτινης οποτε μαλλον η σπερματεγχυση αναβαλλεται,δυστυχως!!ξεκιναω χαπι για τη προλακτινη και βλεπουμε τον αλλο μηνα..θα κανω μονο τεστ ωορρηξιας και αν εχω μαλλον θα παω να κανω αυτο το μηνα αλλα ακομα δεν ειναι σιγουρο...φοβαμαι πως δεν καταφερω να αποκτησω ποτε παιδακι...πρεπει ομως να ησυχασω λιγο γιατι μαλλον η προλακτινη οφειλεται σε αγχος...ο γιατρος μου λεει να κουλαρω!!!!βοηθηστε με..κοριτσι μου σε τρελανα με τα δικα μου,ηρεμησε γιατι το αγχος ειναι ανασταλτικος παραγοντας σε ολα!!!

Stelakion ολα θα διορθωθουν με μια θεραπειουλα που θα σου δωσει και οι φυσιολογικες τιμες θα επανελθουν. Καταλαβαινω ομως πως σκεφτεσαι οτι παει και αυτος ο μηνας

..μπορει και ο επομενος. Ολες που ειμαστε εδω κανουνε την ιδια υπομονη μεχρι να

συμβει το πολυποθητο.ολες μας θα αποκτησουμε παιδακι απο εκει που δν το περιμενουμε....νιωθω την αγωνια σου. Ας προσπαθησουμε τωρα τις γιορτουλες να αφεθουμε λιγακι και ευχομαι το 2016 να συμβει αυτο το θαυματακι.

Σε φιλω και σου ευχομαι καλη δυναμη κοριτσι μου

Link to comment
Share on other sites

cat cat σε ευχαριστω παρα πολυ κοριτσι μου για την δυναμη που μου δινεις!!μακαρι να μας πανε και εμας ολα καλα...!και εγω εχω μια κρυφη ελπιδα πως αυτος θα ειναι ο χρονος μας...θα δουμε...ο θεουλης θα μας κανει την χαρη!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ απο μενα!καινουρια εδω!!stelakion εξετασεις θυρεοειδη εχεις κανει γιατι κ εγω ειχα αυξημενη προλακτινη κ με το τ4 επεσε κατα πολυ,ακομα δεν εχει ρυθμιστει εντελως βεβαια ανεβοκατεβαινει γιατι ο ατιμος ο θυρεοειδης μου κανει νερα....εγω κοριτσια ειμαι μεγαλοκοπελα...44 προσπαθω 4 χρονια κ τιποτα ,με τοση προλακτινη πως γινεται εμ δε γινεται απο 67 ξεκινησε...αλλα τωρα που το πηρα χαμπαρι ειναι αργα η FSH στο 34,9 απο 12 που ηταν το μαρτιο,πως γινεται αυτο ρε παιδι μου τοσο γρηγορα να ανεβει τοσο πολυ,κοντευει να μου στριψει δεν ξερω αν οφειλεται στο θυρεοειδη κ αυτο γιατι κ αυτος ανεβηκε,δυστυχως μενω σε νησι κ ενδοκρινολογος υπαρχει ενας κ αυτος εξυπηρετει 2 νησια κ απο γυναικολογους χαλια μαυρα οι περισσοτεροι ειναι στο νοσοκομειο,να φανταστητε την AMH δεν σκεφτηκε κανεις τους να μου πει να την κανω μεσω ιντερνετ την ειδα κ μολις αδιαθετησω θα τις κανω παλι ολες να δω που βρισκομαι κ πως να βαδισω μετα,συγνωμη για το μεγαλο κειμενο σας βομβαρδισα κανονικα.....ελπιζω να με δεχτειτε στην παρεα σας!!!

Επεξεργάστηκαν by ρουλα.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ απο μενα!καινουρια εδω!!stelakion εξετασεις θυρεοειδη εχεις κανει γιατι κ εγω ειχα αυξημενη προλακτινη κ με το τ4 επεσε κατα πολυ,ακομα δεν εχει ρυθμιστει εντελως βεβαια ανεβοκατεβαινει γιατι ο ατιμος ο θυρεοειδης μου κανει νερα....εγω κοριτσια ειμαι μεγαλοκοπελα...44 προσπαθω 4 χρονια κ τιποτα ,με τοση προλακτινη πως γινεται εμ δε γινεται απο 67 ξεκινησε...αλλα τωρα που το πηρα χαμπαρι ειναι αργα η FSH στο 34,9 απο 12 που ηταν το μαρτιο,πως γινεται αυτο ρε παιδι μου τοσο γρηγορα να ανεβει τοσο πολυ,κοντευει να μου στριψει δεν ξερω αν οφειλεται στο θυρεοειδη κ αυτο γιατι κ αυτος ανεβηκε,δυστυχως μενω σε νησι κ ενδοκρινολογος υπαρχει ενας κ αυτος εξυπηρετει 2 νησια κ απο γυναικολογους χαλια μαυρα οι περισσοτεροι ειναι στο νοσοκομειο,να φανταστητε την AMH δεν σκεφτηκε κανεις τους να μου πει να την κανω μεσω ιντερνετ την ειδα κ μολις αδιαθετησω θα τις κανω παλι ολες να δω που βρισκομαι κ πως να βαδισω μετα,συγνωμη για το μεγαλο κειμενο σας βομβαρδισα κανονικα.....ελπιζω να με δεχτειτε στην παρεα σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στις φίλες μου, τις παλιές της ομάδας! Και φυσικά στις καινούριες της παρέας! Σας γράφω για να ακούσω τις γνώμες σας...

Με φόβο να κουράσω τα κορίτσια που τα λέγαμε πριν από λίγο καιρό, θα επαναλάβω σύντομα τη δική μου ιστορία...

Πάνω από 2 χρόνια προσπαθειών, άπειρες εξετάσεις, έτοιμη για την πρώτη σπερματέγχυση και ήδη με την έγκριση εξωσωματικής (για να είναι έτοιμο το plan B)...μένω έγκυος! Φυσιολογικά! Δε βρίσκω λόγια να περιγράψω τα συναισθήματα.... Η κύηση δεν προχωρά, δεν ακούμε ποτέ καρδούλα και κάνω απόξεση 14/11. Εδώ δε βρίσκω λόγια γιατί απλά δεν υπάρχουν...

Ο γιατρός λέει να περιμένω να αδιαθετήσω μια φορά και να ξαναρχίσω προσπάθειες. Εγώ έχω τρελαθεί και αποφασίζουμε πριν από λίγες μέρες με τον άντρα μου να ξαναρχίσουμε προσπάθειες. Από τότε που ξεκινήσαμε είμαι λίγο καλύτερα (τρώω παραπάνω, κοιμάμαι παραπάνω, κλαίω λιγότερο). Ξέρω ότι οι πιθανότητες να μείνω τώρα έγκυος είναι ελάχιστες...δε με πειράζει αυτό. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής: αν τυχόν μείνω έγκυος τώρα, λέτε να είναι επικίνδυνο; Έχω περισσότερες πιθανότητες για δεύτερη παλλίνδρομη; Εννοείται ότι ρώτησα 3 γιατρούς και πήρα 4 (!!!) διαφορετικές απαντήσεις (ο ένας έδωσε 2 διαφορετικές απαντήσεις με διαφορά μιας εβδομάδας!). Ισως η εμπειρία, οι πραματικές περιπτώσεις με διαφωτίσουν περισσότερο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σου μαρακι!!!λυπαμαι για την εξελιξη της κυησης σου,απ οτι ξερω πρεπει να περιμενεις κ μαλιστα τριμηνο,τωρα δεν ειναι κ σιγουρο απ οτι εχω διαβασει,το θετικο ειναι οτι μπορεις να μεινεις εγκυος!!!δεν ξερω κ την ηλικια σου,αν εισαι μικρουλα δωσε λιγο χρονο στον οργανισμο σου να συνελθει!!!σου ευχομαι ολα να πανε καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σου μαρακι!!!λυπαμαι για την εξελιξη της κυησης σου,απ οτι ξερω πρεπει να περιμενεις κ μαλιστα τριμηνο,τωρα δεν ειναι κ σιγουρο απ οτι εχω διαβασει,το θετικο ειναι οτι μπορεις να μεινεις εγκυος!!!δεν ξερω κ την ηλικια σου,αν εισαι μικρουλα δωσε λιγο χρονο στον οργανισμο σου να συνελθει!!!σου ευχομαι ολα να πανε καλα!!!

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση! Μικρούλα δε με λες...είμαι 35. Μου είπαν να περιμένω μόνο έναν κύκλο, αλλά δεν αντέχω ούτε αυτό...εξάλλου δεν ξέρω και πότε θα μου έρθει περίοδος, για να ξέρω πόσες μέρες πρέπει να κάνω κουράγιο. Εκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης προχθες και βγηκε αρνητικό. Αυτό μου έδωσε θάρρος για ελεύθερες επαφές, γιατί θεώρησα ότι η χοριακή (που είχε φτάσει λίγο πάνω από τις 35.000) ήδη έχει κατέβει πολύ, για να μην ανιχνεύεται...Θεώρησα ότι ο οργανισμός επανήλθε κάπως.... (ο μπακάλης το παίζει γυναικόλογος θα σκεφτείς.... ο πνιγμένος από τα μαλλιά του πιάνεται θα απαντήσω....) Έχω επίγνωση ότι δεν συνιστάται να αρχίσω αμέσως, αλλά δεν ξέρω αν τίθεται θέμα κινδύνου ή απλά το αποφεύγουμε για ψυχολογικούς κυρίους λόγους. Εχω διαβάσει ότι το ενδομήτριο μπορεί να είναι πολύ λεπτό λόγω της απόξεσης, αλλά δε συμφωνούν με αυτό 3 από τις 4 απόψεις γιατρών που άκουσα.

Link to comment
Share on other sites

το χρονικο περιθωριο που δινουν ειναι αυτο που ειπες για το ενδωμητριο,ασε να περασει ενας μηνας κ μετα,κριμα δεν θα ειναι να ξαναπερασεις το ιδιο;οσο για τους γιατρους πραγματικα ειναι λαχειο εγω εδω που βρεθηκα τα τελευταια χρονια μ εχουν καθυστερησει παρα πολυ κ τωρα μαλλον ειναι αδυνατο να συμβει,με οσους εχω μιλησει στην αθηνα μου μιλανε για δανεικο ωαριο,δεν ξερω κατα ποσο θελω κατι τετοιο...

Link to comment
Share on other sites

το χρονικο περιθωριο που δινουν ειναι αυτο που ειπες για το ενδωμητριο,ασε να περασει ενας μηνας κ μετα,κριμα δεν θα ειναι να ξαναπερασεις το ιδιο;οσο για τους γιατρους πραγματικα ειναι λαχειο εγω εδω που βρεθηκα τα τελευταια χρονια μ εχουν καθυστερησει παρα πολυ κ τωρα μαλλον ειναι αδυνατο να συμβει,με οσους εχω μιλησει στην αθηνα μου μιλανε για δανεικο ωαριο,δεν ξερω κατα ποσο θελω κατι τετοιο...

 

Καλό κουράγιο και σε σένα...απ'ότι καταλαβαίνω παίδευεσαι... Ας ελπίσουμε σε ένα αίσιο τέλος και σύντομα! Δεν γνωρίζω την περίπτωσή σου, αλλά αφού νιώθεις έτσι (και έχεις κάθε δικαίωμα, εννοείται) να εξαντλήσεις όλα τα περιθώρια, να συνυπολογίσεις την ηλικία σου και να σκεφτείς τελικά ότι το μόνο που μετράει είναι να γίνεις μανούλα...!!!

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω πολυ το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχουν χρηματα για πολλες προσπαθειες,μια θα ειναι κ ελπιζω τυχερη!!τωρα εξωσωματικη θα ειναι δανεικα θα ειναι,ο θεος κ η ψυχη του!!!!εσυ μην απογοητευεσαι πολυ γρηγορα θα ξαναμεινεις εγκυος κ θα κρατησεις στα χερια σου το μικρο σου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σ ευχαριστω πολυ το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχουν χρηματα για πολλες προσπαθειες,μια θα ειναι κ ελπιζω τυχερη!!τωρα εξωσωματικη θα ειναι δανεικα θα ειναι,ο θεος κ η ψυχη του!!!!εσυ μην απογοητευεσαι πολυ γρηγορα θα ξαναμεινεις εγκυος κ θα κρατησεις στα χερια σου το μικρο σου!!!!

 

Ανταποδιδω ολες τις ευχες! Να σου προτεινω κατι; Εμενα με ανακουφιζει να μη μενω αδρανης και να προετοιμαζω το επομενο βημα, αχρειαστο να ειναι....

Αφου εχεις τα χρηματα για μια προσπαθεια, γιατι δεν κοιτας απο τωρα την περιπτωση εξωσωματικης σε δημοσιο νοσοκομειο; Εκει εχει αναμονη αρκετους μηνες, αλλα ετσι κι αλλιως εσυ θα εχεις κανει μια προσπαθεια και απλως θα παρεις σειρα για να μη χανεις χρονο. Και αν ολα πανε καλα, που το ευχομαι ολοψυχα για ολες μας, απλα ακυρωνεις το ραντεβου σου οταν ερθει η ωρα.... ισως εισαι πιο ηρεμη ετσι και δε νιωθεις "ή τωρα ή ποτε"...

Link to comment
Share on other sites

ασε που δεν ειμαι κ παντρεμενη κ νομιζω ειναι προυποθεση αυτο...

 

Δυστυχως δεν εχω ιδεα...αλλα μια ερωτηση μπορεις να την κανεις, δε χανεις τιποτα! Παντως οταν περασα την επιτροπη του εοπυυ (βεβαια αυτο αφορα τις ασφαλισμενες) προβλεποταν η περιπτωση της αγαμης γυναικας. Ισως κατι να υπαρχει και για τη δικη σου περιπτωση. Ρωτα κι εδω μηπως καποια κοπελα ξερει περισσοτερα...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν εχω ιδεα...αλλα μια ερωτηση μπορεις να την κανεις, δε χανεις τιποτα! Παντως οταν περασα την επιτροπη του εοπυυ (βεβαια αυτο αφορα τις ασφαλισμενες) προβλεποταν η περιπτωση της αγαμης γυναικας. Ισως κατι να υπαρχει και για τη δικη σου περιπτωση. Ρωτα κι εδω μηπως καποια κοπελα ξερει περισσοτερα...

ναι δικιο εχεις, πρεπει ν ανεβω κ αθηνα οπωσδηποτε να δω κ κανενα σοβαρο γιατρο!!!εσενα στην εγκρινανε;κ αν ναι σε ποσο χρονικο διαστημα;

Link to comment
Share on other sites

ναι δικιο εχεις, πρεπει ν ανεβω κ αθηνα οπωσδηποτε να δω κ κανενα σοβαρο γιατρο!!!εσενα στην εγκρινανε;κ αν ναι σε ποσο χρονικο διαστημα;

 

Εγω ειχα τηλεφωνησει για να κλεισω ραντεβου νομιζω τελη Ιουνιου και πηρα ημερομηνια για 10/9. Βεβαια ειμαι στη Θεσσαλονικη, αλλα νομιζω οι αναμονες περιπου ειναι ιδιες και στην Αθηνα.

Η επιτροπη ζητα ασφαλιστικο βιβλιαριο. Ρωτα ομως αν υπαρχει καποια αλλη διαδικασια για τις ανασφαλιστες ή αν σε νοσοκομειο μπορεις να κανεις κατι εαν τους πας εσυ τα φαρμακα. Η επιτροπη ετσι κι αλλιως μονο τα φαρμακα αου εγκρινει, τιποτε αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα τηλεφωνησει για να κλεισω ραντεβου νομιζω τελη Ιουνιου και πηρα ημερομηνια για 10/9. Βεβαια ειμαι στη Θεσσαλονικη, αλλα νομιζω οι αναμονες περιπου ειναι ιδιες και στην Αθηνα.

Η επιτροπη ζητα ασφαλιστικο βιβλιαριο. Ρωτα ομως αν υπαρχει καποια αλλη διαδικασια για τις ανασφαλιστες ή αν σε νοσοκομειο μπορεις να κανεις κατι εαν τους πας εσυ τα φαρμακα. Η επιτροπη ετσι κι αλλιως μονο τα φαρμακα αου εγκρινει, τιποτε αλλο.

το κοστος ποσο ειναι στο δημοσιο;εκτος φαρμακων

Link to comment
Share on other sites

το κοστος ποσο ειναι στο δημοσιο;εκτος φαρμακων

 

Νομιζω 270-300 ευρω. Ετσι μου ειχαν πει εδω, στο φορουμ. Αρα αξιζει να το ψαξεις, δεις αν μπορεις να γινεις δεκτη ως ανασφαλιστη ή αν υπαρχει κατι αλλο, αν εχεις καρτα υγειας ανεργου ή κατι αλλο (δε τα ξερω καθολου καλα αυτα).

Link to comment
Share on other sites

μολις διαβασα οτι για τους ανασφαλιστους προβλεπεται...περιμενουν καποιες υπογραφες απο υπουργους...κ οταν γινει θα ειναι εντελως δωρεαν αλλα μεχρι τοτε θα ειμαι γριουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

μολις διαβασα οτι για τους ανασφαλιστους προβλεπεται...περιμενουν καποιες υπογραφες απο υπουργους...κ οταν γινει θα ειναι εντελως δωρεαν αλλα μεχρι τοτε θα ειμαι γριουλα!!!

 

Το πακετο των προαπαιτουμενων εξετασεων το εχεις κανει; Και μη σκας. Αν δεν εχεις περιθωριο να περιμενεις λογω ηλικιας, σκεψου οτι ετσι κι αλλιως υπολογιζες να απευθυνθεις σε ιδιωτικο κεντρο. Αρα κανεις εκει την προσπαθεια σου και αν τυχον δεν κατσει, στο μεταξυ θα εχει ανοιξει ο δρομος για να απευθυνθεις και στο δημοσιο. Δηλαδη θα εχεις τη δυνατοτητα για νεα προσπαθεια. Ειναι και αυτο κατι...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...