Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Cat cat υπομονη κοριτσι μου κ ολα θα πανε καλα!ειμαι περιπου στην.ιδια φαση αυτο το μηνα εχω ελεχγο με τεστ ωορρηξιας και αν αδιαθετησω παλι παω για σπερματεγχυση χωρισ φαρμακα.εσενα γιατι σου εδωσε κλομαιφινη,δεν εχεις σταθερο κυκλο??ανεξηγητη υπογονιμοτητα εχεις καιεσυ,σωστα??φιλια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σε όλες..μόλις έκανα εγγραφή αν και τον τελευταίο καιρό μπαίνω σχεδόν καθα μέρα και βλέπω τις συζητήσεις..αυτον τον μήνα ξεκινήσαμε τις προσπάθειες για μωράκι..τελευταία περίοδος ηταν στις 9 Οκτωβρίου κρατησε 5 μέρες οπως παντα.Απο την τελευταία μέρα της περιόδου μεχρι τις 4 Νοεμβρίου ειχαμε μερα παρα μερα σχεδον επαφή. Στις 6 Νοεμβρίου μου ήρθε λίγο αίμα ανοιχτόχρωμο μεχρι τις 7 Νοεμβρίου σαββάτο. η ροή ηταν πολυ λιγοτερη απο οτι της περιόδου.και στις 6 ειχα πονους περιοδου.δεν εχω κανένα σύμπτωμα νομιζω, εκτος του οτι πονάει η μέση μου και λιγο πρήξιμο.συγνώμη αν σας κούρασα απλως ηθελα να γίνω οσο πιο κατανοητή μπορώ.. δεν ξερω τι να κανω ο αντρας μ μ λεει να περιμενουμε λιγες μερες ακομα αλλα εμενα με εχει φαει το άγχος....

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό!!ευχομαι μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη με ένα υγιέστατο μωράκι στην αγκαλιά σου!!ελπιζω να πιάσει η μπεμπεδοσκονη!!:D

 

Σ' ευχαριστώ πολύ πολύ κι εγώ το εύχομαι!!!Όσο για τη μπεμπεδόσκονη θα πιάσει, θα πιάσει και εγώ από εδώ μέσα την παρέλαβα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες..μόλις έκανα εγγραφή αν και τον τελευταίο καιρό μπαίνω σχεδόν καθα μέρα και βλέπω τις συζητήσεις..αυτον τον μήνα ξεκινήσαμε τις προσπάθειες για μωράκι..τελευταία περίοδος ηταν στις 9 Οκτωβρίου κρατησε 5 μέρες οπως παντα.Απο την τελευταία μέρα της περιόδου μεχρι τις 4 Νοεμβρίου ειχαμε μερα παρα μερα σχεδον επαφή. Στις 6 Νοεμβρίου μου ήρθε λίγο αίμα ανοιχτόχρωμο μεχρι τις 7 Νοεμβρίου σαββάτο. η ροή ηταν πολυ λιγοτερη απο οτι της περιόδου.και στις 6 ειχα πονους περιοδου.δεν εχω κανένα σύμπτωμα νομιζω, εκτος του οτι πονάει η μέση μου και λιγο πρήξιμο.συγνώμη αν σας κούρασα απλως ηθελα να γίνω οσο πιο κατανοητή μπορώ.. δεν ξερω τι να κανω ο αντρας μ μ λεει να περιμενουμε λιγες μερες ακομα αλλα εμενα με εχει φαει το άγχος....

Τι κυκλο εχεις συνηθως; Στις 6/11 επρεπε να σου ερθει;

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθουσαμε για μωράκι 1 χρόνο και κατι, τον Ιούνιο επισκέφτηκα γυναικολόγο για το προκαθορισμένο τεστ ΠΑΠ, σε ερωτηση αν προσπαθούμε για μπεμπέ και σε δική μου απάντηση με μάτια που έκλαιγαν μου σύστησε τα τεστ ωορρηξίας. Απο κει και πέρα ξεκίνησε ένας μαραθώνιος με τεστ, θερμόμετρα και επαφες με το ζόρι, που τελειωμό και νόημα δεν είχε. Τον Οκτωβριο ξεκίνησα το μεταπτυχιακό μου και το διαβασμα που είχε και η δυσκολία του μεταπτυχιακού σε συνδιασμό με δουλειά, δουλειές σπιτιού, συζηγο και σκύλο με γονάτισαν. Είπα στον αντρα μου πως μεχρι να παραδώσω πτυχιακή, το ξεχνάμε το μπεμπέ. Ακολούθησαν 4-5 επαφές σε άσχετες μέρες και αυθόρμητες. Και πέτυχε!

ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ!!

 

ΥΓ. Ευχαριστω ολες τις κοπέλες που μου έδωσαν δύναμη μέσα από αυτό το thread!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Cat cat υπομονη κοριτσι μου κ ολα θα πανε καλα!ειμαι περιπου στην.ιδια φαση αυτο το μηνα εχω ελεχγο με τεστ ωορρηξιας και αν αδιαθετησω παλι παω για σπερματεγχυση χωρισ φαρμακα.εσενα γιατι σου εδωσε κλομαιφινη,δεν εχεις σταθερο κυκλο??ανεξηγητη υπογονιμοτητα εχεις καιεσυ,σωστα??φιλια!!!

 

σε ευχαριστω κοριτσακι μου...προσπαθω απο σημερα να σκεφτομαι θετικα.και μενα μου προτεινε να ξεκινησουμε με παρακολουθηση ωορρυξιας αλλα της ειπα να παμε κατευθειαν στην τελικη διαδικασια για να μην περναει παλι ο χρονος αδικα σε περιπτωση αποτυχιας. αυτο το αποφάσισα γιατι με τον αντρα μου ερχομουν σε επαφη μερα παρα μερα απο την πεμπτη εως και 25 ημερα και δεν ειχαμε αποτελεσμα 1.5 χρονο. τα φαρμακα φανταζομαι μου τα εδωσε επειδη ο κυκλος μου ειναι απο 26-35 μερες! δεν ειναι παντα στανταρ. ανεξηγητη υπογονιμοτητα, ναι! σημερα πηρα το πρωτο χαπι και το βραδυ εχω ραντεβου για τον πρωτο υπερυχο.καλη δυναμη σου ευχομαι...

Link to comment
Share on other sites

cat cat τι εγινε με την επισκεψη στο γιατρο?πως νιωθεις μ'αυτα τα χαπια?εγω εχω τρελαθει με τα τεστ ωορρηξιας ειμαι στην 16η μερα και συμφωνα μ'αυτα ακομα δεν εχω κανει ωορρηξια.εχετε καμια αποψη??εν τω μεταξυ στην 14η μερα ειχαμε τρελα κεφια με τον ανδρα μου κ καναμε 2 φορες χωρις καθολου αγχος αφου συμφωνα με τα τεστ δεν ηταν γονιμη..φοβαμαι ομως μην χασω τις γονιμες γιατι εξαιτιας του υεστ δεν εκανα συνεχεια..λετε να μην εκανα ωορρηξια αυτ το μηνα>?sacher συγχαρητηρια κοριτσι μου...εσυ εχεις ιδεα απ'αυτα τα ρημαδο τεστ ωορρηξιας?εγω εχω παρει τα clearblue

Link to comment
Share on other sites

cat cat τι εγινε με την επισκεψη στο γιατρο?πως νιωθεις μ'αυτα τα χαπια?εγω εχω τρελαθει με τα τεστ ωορρηξιας ειμαι στην 16η μερα και συμφωνα μ'αυτα ακομα δεν εχω κανει ωορρηξια.εχετε καμια αποψη??εν τω μεταξυ στην 14η μερα ειχαμε τρελα κεφια με τον ανδρα μου κ καναμε 2 φορες χωρις καθολου αγχος αφου συμφωνα με τα τεστ δεν ηταν γονιμη..φοβαμαι ομως μην χασω τις γονιμες γιατι εξαιτιας του υεστ δεν εκανα συνεχεια..λετε να μην εκανα ωορρηξια αυτ το μηνα>?sacher συγχαρητηρια κοριτσι μου...εσυ εχεις ιδεα απ'αυτα τα ρημαδο τεστ ωορρηξιας?εγω εχω παρει τα clearblue

 

Stelakion μην αγχωνεσαι!Τα αυθορμητα μπορει να ειναι και τυχερα;).Εγω εχω κανει σε δυο κυκλους τεστ ωορηξιας.Εχω σταθερο κυκλο βεβαια,αλλα αυτο που διαβασα ειναι οτι ξεκινας τα τεστ βαση του μικροτερο σου κυκλου και συνεχιζεις μεχρι να δεις θετικο.Αν ο μεγαλυτερο σου κυκλος ειναι στις 35μερες να υπολογιζεις περιπου στις 20-21η.

Εγω ειχα παρει τα hometest που ηταν οικονομικα.Τα εκανα παντα μεσημερι γυρω στις 4 καθημερινα για να πετυχω την ορμονη.Τα clearblue θεωρω οτι θα ειναι ακομα πιο καλα.:wink:

Αν εισαι τυχερη και καταλαβαινεις την ωορηξια σου και με πονο τοτε εισαι σιγουρη για το θετικο.

GdD5p3.png
Link to comment
Share on other sites

cat cat τι εγινε με την επισκεψη στο γιατρο?πως νιωθεις μ'αυτα τα χαπια?εγω εχω τρελαθει με τα τεστ ωορρηξιας ειμαι στην 16η μερα και συμφωνα μ'αυτα ακομα δεν εχω κανει ωορρηξια.εχετε καμια αποψη??εν τω μεταξυ στην 14η μερα ειχαμε τρελα κεφια με τον ανδρα μου κ καναμε 2 φορες χωρις καθολου αγχος αφου συμφωνα με τα τεστ δεν ηταν γονιμη..φοβαμαι ομως μην χασω τις γονιμες γιατι εξαιτιας του υεστ δεν εκανα συνεχεια..λετε να μην εκανα ωορρηξια αυτ το μηνα>?sacher συγχαρητηρια κοριτσι μου...εσυ εχεις ιδεα απ'αυτα τα ρημαδο τεστ ωορρηξιας?εγω εχω παρει τα clearblue

γεια σου κοριτσακι μου...πηγα στη γιατρο εχθες και μου ειπε οτι στην αριστερη ωοθηκη παρατηρησε ενα ωχρο σωματιο το οποιο αν δεν απορροφηθεί απο τον οργανισμο μου μεχρι τον επομενο υπερηχο που ειναι την τριτη...δεν μπορουμε να συνεχισουμε τη διαδικασια σπερματεγχυσης και πρεπει να περιμενουμε τον επομενο κυκλο. ειναι ενας τυπος κυστης (καλοηθεις βεβαια) που δεν απορροφηθηκε μετα την ωορρυξια. η ύπαρξή του θεωρειται φυσιολογικο φαινομενο απλα ο οργανισμος μου στον κυκλο που περασε, δεν το απορροφησε. η γιατρος μου με καθησύχασε οτι δεν ειναι κατι σοβαρο απλα θα ειμαστε λιγο σε αναμονη. την κλομιφαινη συνεχιζω για δευτερη μερα που την περνω αλλα εχθες το μεσημερι εκανα εμετο..σε συζητηση με την γιατρο μου εξηγήσει πως αν ηταν το χαπι η αιτια του εμετου θα επρεπε να ειχε συμβει το πολυ μια ωρα μετα την ληψη του και αφου ειχαν περασει 5 ωρες , δεν ηταν απο το χαπι. επισης επειδη εχω πολους πονους στην περιοδο γενικοτερα , ειναι συχνο το φαινομενο αυτο, δλδ το εχω παθει κι αλλες φορες. για τα τεστ ωορρυξιας δεν ξερω κατι να σου πω για να σε βοηθησω γιατι δεν τα εχω χρησιμοποιηση ποτε...ξερω μονο οτι υπαρχουν αρκετα οικονομικα απο το ιντερνετ. ευχομαι να μας παν ολα καλα...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω cat cat,cat76 για τις απαντησεις...cat cat σε ποια μερα του κυκλου σου εισαι?αν επιτρεπεται την σπερματεγχυση θα την κανεις σε κεντρο γονιμοτητας ή σε ιδιωτικο ιατρειο?ειναι ειδικος στα θεματα γονιμοτητας ή απλα γυναικολογος?συγγνωμη γαι τις τοσες ερωτησεις,απλα προσπαθω να βγαλω μια ακρη..cat76 εγω ειχα παρατηρησει υγρα(συγγνωμη κιολας)13,14η μερα του κυκλου κ με παλιοτερες επισκεψεις στο γιατρο μου επιβεβαιωνε μεσω υπερηχου πως ωορρηξια ειχα τοτε,ενιωθα πονο.τον περασμενο μηνα πηγα στο γιατρο 15η μερα και τοτε μου ειπε πως ημουν στις γονιμες και μετα απο κανα 2 μερες θα εσπαγε το ωοθηλακιο..οποτε δεν εχω προφανως σταθερη μερα ωορρηξιας,ενω εχω σταθερο κυκλο μια δυο μερες αποκλιση..εχω προβλιματιστει 16η μερα κ τιποτα κ εχω ξεκινησει απο 11η μερα παρακολουθηση με τα τεστ..τι να κανω>???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω cat cat,cat76 για τις απαντησεις...cat cat σε ποια μερα του κυκλου σου εισαι?αν επιτρεπεται την σπερματεγχυση θα την κανεις σε κεντρο γονιμοτητας ή σε ιδιωτικο ιατρειο?ειναι ειδικος στα θεματα γονιμοτητας ή απλα γυναικολογος?συγγνωμη γαι τις τοσες ερωτησεις,απλα προσπαθω να βγαλω μια ακρη..cat76 εγω ειχα παρατηρησει υγρα(συγγνωμη κιολας)13,14η μερα του κυκλου κ με παλιοτερες επισκεψεις στο γιατρο μου επιβεβαιωνε μεσω υπερηχου πως ωορρηξια ειχα τοτε,ενιωθα πονο.τον περασμενο μηνα πηγα στο γιατρο 15η μερα και τοτε μου ειπε πως ημουν στις γονιμες και μετα απο κανα 2 μερες θα εσπαγε το ωοθηλακιο..οποτε δεν εχω προφανως σταθερη μερα ωορρηξιας,ενω εχω σταθερο κυκλο μια δυο μερες αποκλιση..εχω προβλιματιστει 16η μερα κ τιποτα κ εχω ξεκινησει απο 11η μερα παρακολουθηση με τα τεστ..τι να κανω>???

 

γεια σου stelakion ...ειμαι στην τεταρτη μερα του κυκλου μου. διαβαζοντας τον τελευταιο καιρο πολλα εδω μεσα ...ειχα και γω τις τελευταιες μερεσ αυτη τη σκεψη. ομως θα την κανω στο ιατρειο που επισκεπτομαι την μαιευτηρα-γυναικολογο μου...πηγαινω σε αυτην αρκετα χρονια και νιωθω καλα μαζι της γιατι μου τα εξηγει ολα τοσο αναλυτικα που δεν φευγω ποτε με απορειες.οσο για την εξεταση ειναι αψογη. εχει ολο το ιστορικο μου και γνωρίζει πως πρεπει να χειριστή την κατασταση μου(το λεω αυτο γιατι με ταλαιπωρεί τα τελευταια χρονια ενα αυτοανοσο νοσημα) . δε μπηκα σε δειλημα για το αν θα πρεπει να παω σε κεντρο γονιμοτητας γιατι δεν το εψαξα και πολυ εκεινη την περιοδο....απλα αφαιθηκα στα χερια της γιατρου μου και ελπιζω να πανε ολα καλα. προχθες που πηγα μαλιστα μου ειπε οτι πριν απο μενα ηταν μια κοπελα που εκανε σπερματεγχυση και πετυχε. ...ηταν η δευτερη φορα ομως. τι να πω? ασ ελπισουμε οτι ολα θα μας πανε καλα.

Link to comment
Share on other sites

cat cat μου εχουμε ξανα πει πως εχουμε πολλα κοινα,χρονιο νοσημα κ εγω...εσυ κανεις ακομα θεραπεια?εμενα η γιατρος μου,μου ειπε να σταματησω την ενεση με βιολογικο παραγοντα μολις παρω θετικο τεστ εγκυμοσυνης..εσενα σου εχουν πει τιποτα??καλα κανεις και πας στη γιατρο που νιωθεις πιο ανετα,απλα ο δικος μου δεν ηταν τοσο εξειδικευμενος κ ουτε σπερματεγχυση εκανε,οποτε ετσι κ αλλιως θα με εστελνε σε κλινικη οποτε προτιμησα να παω σ'αυτον που μου συστησαν..σου εχει πει ποσο κοστιζει?το σπερμα θα το παρει κ την ιδια μερα θα γινει η σπερματεγχυση??συγγνωμη για τις τοσες ερωτησεις μου...σου ευχομαι να πετυχεις με την πρωτη κοριτσι μου...!!!!να ερθει αυτο το μωρακι σε ολες μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου μαρακι1980,greentree κ οποια αλλη εγκυουλα ξεχναω τι κανετε??πως παει η εγκυμοσυνη σασ???εγω ειμαι στα ιδια μαλλον αυτο το μηνα συμφωνα με τα τεστ δεν εκσνα ωορρηξια,οποτε τζιφος παμε μαλλον για σπερματεγχυση τον ερχομενο.κυκλο...σας εχει τυχει να.μην κανετε ωορρηξια ποτε??μα τι ατυχια ειναι.αυτη ενα μηνα με εβαλε να.ακολουθω το κυκλο μου με τεστ κ αυτος ετυχε χωρις ωορρηξια...δεν με θελει μαλλον,τι να πω??ας παμε κατευθειαν στην υποβοηθουμενη αναπαραγωγη μπας κ δουμε ασπρη μερα...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου μαρακι1980,greentree κ οποια αλλη εγκυουλα ξεχναω τι κανετε??πως παει η εγκυμοσυνη σασ???εγω ειμαι στα ιδια μαλλον αυτο το μηνα συμφωνα με τα τεστ δεν εκσνα ωορρηξια,οποτε τζιφος παμε μαλλον για σπερματεγχυση τον ερχομενο.κυκλο...σας εχει τυχει να.μην κανετε ωορρηξια ποτε??μα τι ατυχια ειναι.αυτη ενα μηνα με εβαλε να.ακολουθω το κυκλο μου με τεστ κ αυτος ετυχε χωρις ωορρηξια...δεν με θελει μαλλον,τι να πω??ας παμε κατευθειαν στην υποβοηθουμενη αναπαραγωγη μπας κ δουμε ασπρη μερα...

 

Καλησπερα κοριτσι μου! Εγω δυστυχως χθες προχωρησα σε αποξεση. Εκανα 2 χρονια να μεινω εγκυος και κρατησε 1μηνα.... Δεν ακουσαμε ποτε καρδουλα. Δεν εχω λογια....προσπαθω να συνελθω. Τη Δευτερα πηγαμε και δεν ακουστηκε, την Πεμπτη επιβεβαιωσαμε και το Σαββατο πηγα στην κλινικη.

Link to comment
Share on other sites

Τι λες μαρακι μου???πω!!!στεναχωρηθηκα παρα πολυ!!!!ομως εμεινες εγκυος κ θα ξαναμεινεις κοριτσι μου κ θα κανεις μωρακι συντομα...ξερω οτι τα λογια μου τωρα ειναι μια σταγονα στον ωκεανο αλλα θα τα καταφερεις....προσπαθησε να μαζεψεις τα κομματια σου κ ολα θα γινουν...ειναι τοσο κριμα να νιωθεις πως εισαι κοντα σ'αυτο που θες περισσοτερο κ σε μια στιγμη ολα να χανονται.....σου στελνω την αγαπη μου κ την συμπαρασταση μου...ειμαστε ολες μαζι σ'αυτο..οχι μονο στην επιτυχια αλλα κ στα δυσκολα....σε φιλω:cry::-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι λες μαρακι μου???πω!!!στεναχωρηθηκα παρα πολυ!!!!ομως εμεινες εγκυος κ θα ξαναμεινεις κοριτσι μου κ θα κανεις μωρακι συντομα...ξερω οτι τα λογια μου τωρα ειναι μια σταγονα στον ωκεανο αλλα θα τα καταφερεις....προσπαθησε να μαζεψεις τα κομματια σου κ ολα θα γινουν...ειναι τοσο κριμα να νιωθεις πως εισαι κοντα σ'αυτο που θες περισσοτερο κ σε μια στιγμη ολα να χανονται.....σου στελνω την αγαπη μου κ την συμπαρασταση μου...ειμαστε ολες μαζι σ'αυτο..οχι μονο στην επιτυχια αλλα κ στα δυσκολα....σε φιλω:cry::-(

 

Σ ευχαριστω πολυ, ειλικρινα! Σημερα ειναι η πρωτη μερα που δεν κλαιω συνεχεια. Με επιασε και το παραπονο γιατι ξερω περιπτωσεις παλλινδρομης αλλα καμια δεν ειχε και δυσκολια στη συλληψη και δεν της συνεβη στην πρωτη εγκυμοσυνη. Εγω επρεπε να εχω ολο το πακετο! Δεν εχω κουραγιο να το συζητησω παραπανω, γιατι θα με ξαναπιασει τρελα και δε ξερω ποσες φορες αντεχει και ο αντρας μου να με συνεφερει. Κι αυτος ειναι χαλια εξαλλου.....

Ευχομαι γρηγορα να γραψει καποια κοπελα ευχαριστα νεα να σπασει το χειλακι μας, οπως λενε....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσι μου! Εγω δυστυχως χθες προχωρησα σε αποξεση. Εκανα 2 χρονια να μεινω εγκυος και κρατησε 1μηνα.... Δεν ακουσαμε ποτε καρδουλα. Δεν εχω λογια....προσπαθω να συνελθω. Τη Δευτερα πηγαμε και δεν ακουστηκε, την Πεμπτη επιβεβαιωσαμε και το Σαββατο πηγα στην κλινικη.

 

Πω μαρακι μου στεναχωρεθηκα πάρα πολύ κοπέλα μου....κρίμα...... Ότι και να σου πούμε εμείς τώρα είναι λίγο το ξέρω.....αλλά κράτα μόνο το θετικό από όλο αυτό.ότι εκείνες έγκυος άρα μπορείς να ξαναμεινεις... Και έχω την εντύπωση ότι τώρα νομίζω μετά από απόξεση και όλα αυτά ότι είναι πιο εύκολο να μείνεις.....μην το βάζεις κάτω κοπέλα μου και προσπάθησε και σου εύχομαι να μείνεις πολύ σύντομα εγκυούλα.....

Link to comment
Share on other sites

Πω μαρακι μου στεναχωρεθηκα πάρα πολύ κοπέλα μου....κρίμα...... Ότι και να σου πούμε εμείς τώρα είναι λίγο το ξέρω.....αλλά κράτα μόνο το θετικό από όλο αυτό.ότι εκείνες έγκυος άρα μπορείς να ξαναμεινεις... Και έχω την εντύπωση ότι τώρα νομίζω μετά από απόξεση και όλα αυτά ότι είναι πιο εύκολο να μείνεις.....μην το βάζεις κάτω κοπέλα μου και προσπάθησε και σου εύχομαι να μείνεις πολύ σύντομα εγκυούλα.....

 

Ευχαριστώ. Είναι πολύ απαίσια εμπειρία, κάτι που δε θα το άντεχα ούτε για το χειρότερο εχθρό μου.

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΡΑΚΙ1980 σε νιωθω και εγω !! Δυστυχως το εζησα και εγω , πριν ενα μηνα , και εμενα η εγκυμοσυνη ηρθε μετα απο ενα χρονο , ηταν η πρωτη και τελικα παλλινδρομη , εμεις ειχαμε ακουσει και καρδουλα ! Εισαι πιο τυχερη να το πω ετσι , που τελικα δεν ακουσατε ! Ειχα κλαψει πολυ , την ημερα της αποξεσης , δεν ειχα αλλα δακρυα ,, ηθελα να την κανω να παω σπιτι και να αλλαξω σελιδα !!! Σαφως και δεν το ξεχασα , ομως ολοι απο γιατρο μεχρι και νοσοκομες , μου ειπαν εκει . κρατα το θετικο , το σωμα σου λειτουργησε και εμεινες εγκυος , δυστυχως συμβαινει στις πρωτες εγκυμοσυνες !!! Κακως αλλα συμβαινει !!! Δεν μπορουμε να τα βαλουμε και με την φυση !! Εγινε για καλο ολο αυτο !

Εχω αρχισει να σκεφτομαι θετικα ..... ηρθε και πρωτη περιοδος και τωρα σιγα σιγα θα μπουμε στον αγωνα !!;)

Να ηρεμησεις ...να σκεφτεσαι θετικα , ναι να κλαψεις αλλα να προσπαθησεις να πας παρακατω !!

Και να σου πω και τα θετικα απο φιλες , που ειχαν παρομοια εμπειρια , οτι εμειναν εγκυες αμεσως σχεδον μετα απο παλλινδρομη !!! Ολα θα πανε καλα , αυτο να εχεις στο μυαλο σου ...το εδαφος εκει κατω ειναι πιο καλο τωρα και προετοιμασμενο !!!

φιλακια πολλα !!!:)

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΡΑΚΙ1980 σε νιωθω και εγω !! Δυστυχως το εζησα και εγω , πριν ενα μηνα , και εμενα η εγκυμοσυνη ηρθε μετα απο ενα χρονο , ηταν η πρωτη και τελικα παλλινδρομη , εμεις ειχαμε ακουσει και καρδουλα ! Εισαι πιο τυχερη να το πω ετσι , που τελικα δεν ακουσατε ! Ειχα κλαψει πολυ , την ημερα της αποξεσης , δεν ειχα αλλα δακρυα ,, ηθελα να την κανω να παω σπιτι και να αλλαξω σελιδα !!! Σαφως και δεν το ξεχασα , ομως ολοι απο γιατρο μεχρι και νοσοκομες , μου ειπαν εκει . κρατα το θετικο , το σωμα σου λειτουργησε και εμεινες εγκυος , δυστυχως συμβαινει στις πρωτες εγκυμοσυνες !!! Κακως αλλα συμβαινει !!! Δεν μπορουμε να τα βαλουμε και με την φυση !! Εγινε για καλο ολο αυτο !

Εχω αρχισει να σκεφτομαι θετικα ..... ηρθε και πρωτη περιοδος και τωρα σιγα σιγα θα μπουμε στον αγωνα !!;)

Να ηρεμησεις ...να σκεφτεσαι θετικα , ναι να κλαψεις αλλα να προσπαθησεις να πας παρακατω !!

Και να σου πω και τα θετικα απο φιλες , που ειχαν παρομοια εμπειρια , οτι εμειναν εγκυες αμεσως σχεδον μετα απο παλλινδρομη !!! Ολα θα πανε καλα , αυτο να εχεις στο μυαλο σου ...το εδαφος εκει κατω ειναι πιο καλο τωρα και προετοιμασμενο !!!

φιλακια πολλα !!!:)

Μεγάλη ανακούφιση να ξέρω ότι δεν είμαι μόνη...Μη με παρεξηγείς, δε χαίρομαι καθόλου που το έπαθαν κι άλλες κοπέλες....

Μετά από πόσο καιρό σου ήρθε περίοδος και πότε σου είπε ο γιατρός σου ότι μπορείτε να ξαναρχίσετε τις προσπάθειες;

Ρε συ, έχω τρελαθεί από το φόβο μου μήπως ξανασυμβεί και μήπως συμβαίνει επειδή υπάρχει κάποιο πρόβλημα! έκανες τίποτα εξετάσεις μετά το συμβάν;

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη ανακούφιση να ξέρω ότι δεν είμαι μόνη...Μη με παρεξηγείς, δε χαίρομαι καθόλου που το έπαθαν κι άλλες κοπέλες....

Μετά από πόσο καιρό σου ήρθε περίοδος και πότε σου είπε ο γιατρός σου ότι μπορείτε να ξαναρχίσετε τις προσπάθειες;

Ρε συ, έχω τρελαθεί από το φόβο μου μήπως ξανασυμβεί και μήπως συμβαίνει επειδή υπάρχει κάποιο πρόβλημα! έκανες τίποτα εξετάσεις μετά το συμβάν;

 

Μου ηρθε περιοδος , μετα απο 33 μερες σχεδον , με κανονικη ροη και ολα μια χαρα ! Ναι ειναι ασχημο να συμβαινει , δεν το ευχομαι ουτε στον εχθρο μου !!!

ειχα κανει εξετασεις απο πριν , τα παντα σχεδον και θρομβοφιλια οταν εμεινα και ολα καλα ! οχι τωρα δεν με εβαλε να κανωκατι επιπλεον , να αφησω αλλον ενα κυκλο να περασει και μετα στον γνωστο αγωνα !!!;)

Ξερω ποναει , μην νομιζεις οτι ειμαι αναισθητη , ομως αν δεν τ οαφησουμε πισω και να παμε μπροστα , μονο κακο θα μας κανει !

Και εγω φοβαμαι και σκεφτομαι , τι θα γινει , αν συμβει παλι , οκ το πρωτο διαστημα θα ειναι καπως , αλλα θα βρουμε και τοτε την δυναμη , να ειμαστε αισιοδοξες !! Θα δεις καθε μερα θα εισαι και καλυτερα !

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε περιοδος , μετα απο 33 μερες σχεδον , με κανονικη ροη και ολα μια χαρα ! Ναι ειναι ασχημο να συμβαινει , δεν το ευχομαι ουτε στον εχθρο μου !!!

ειχα κανει εξετασεις απο πριν , τα παντα σχεδον και θρομβοφιλια οταν εμεινα και ολα καλα ! οχι τωρα δεν με εβαλε να κανωκατι επιπλεον , να αφησω αλλον ενα κυκλο να περασει και μετα στον γνωστο αγωνα !!!;)

Ξερω ποναει , μην νομιζεις οτι ειμαι αναισθητη , ομως αν δεν τ οαφησουμε πισω και να παμε μπροστα , μονο κακο θα μας κανει !

Και εγω φοβαμαι και σκεφτομαι , τι θα γινει , αν συμβει παλι , οκ το πρωτο διαστημα θα ειναι καπως , αλλα θα βρουμε και τοτε την δυναμη , να ειμαστε αισιοδοξες !! Θα δεις καθε μερα θα εισαι και καλυτερα !

 

Διάβασα και το άλλο σου μήνυμα και πρόσεξα την ιστολογική και εξετάσεις για τη θρομβοφιλία. Εγώ δεν έχω κάνει τίποτα από αυτά...ο γιατρός μου είπε ότι ήταν τυχαίο γεγονός κατά πάσα πιθανότητα και να μην κάνω τίποτα. Επρεπε να στείλω κάτι από αυτά που αφαίρεσε για ιστολογικές εξετάσεις; Μόνο πήρε κολπικά υγρά και παρήγγειλε αιματολογικές για να αποκλείσουμε την πιθανότητα κάποιου μικροβίου...

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα και το άλλο σου μήνυμα και πρόσεξα την ιστολογική και εξετάσεις για τη θρομβοφιλία. Εγώ δεν έχω κάνει τίποτα από αυτά...ο γιατρός μου είπε ότι ήταν τυχαίο γεγονός κατά πάσα πιθανότητα και να μην κάνω τίποτα. Επρεπε να στείλω κάτι από αυτά που αφαίρεσε για ιστολογικές εξετάσεις; Μόνο πήρε κολπικά υγρά και παρήγγειλε αιματολογικές για να αποκλείσουμε την πιθανότητα κάποιου μικροβίου...

 

Θρομβοφιλια ειχα κανει απο μονη , να εξαντλησω τυχον θεμα ! ΝΑ ειμαι ησυχη οτι εκανα και αυτο ! Κυριως απο φοβο ! , Την ιστολογικη απο οσο ξερω την κανουν ολοι , δηλ οι γιατροι την ζητανε , προφανως απο αυτο που βγαζουν ! Ναι εδειξε τυχαιο γεγονος , και αυτος αυτο μου ελεγε εξ αρχης ! ΠΟυ την εκανες την αποξεση ?

Σκεφτομαι και εγω να κανω μια κολπικη καλλιεργεια τωρα , καθαρα προληπτικα ...

Link to comment
Share on other sites

Θρομβοφιλια ειχα κανει απο μονη , να εξαντλησω τυχον θεμα ! ΝΑ ειμαι ησυχη οτι εκανα και αυτο ! Κυριως απο φοβο ! , Την ιστολογικη απο οσο ξερω την κανουν ολοι , δηλ οι γιατροι την ζητανε , προφανως απο αυτο που βγαζουν ! Ναι εδειξε τυχαιο γεγονος , και αυτος αυτο μου ελεγε εξ αρχης ! ΠΟυ την εκανες την αποξεση ?

Σκεφτομαι και εγω να κανω μια κολπικη καλλιεργεια τωρα , καθαρα προληπτικα ...

 

Δεν έκανε ρε γαμώτο...είπε και στον άντρα μου ότι δε γινόταν έτσι κι αλλιώς γιατί είχαν περάσει μέρες από τότε που είχε αρχίσει η, ας το πω, αποσύνθεση και δε θα έδειχνε σωστά αποτελέσματα. Αχ τι να πω; Θα τρελαθώ εντελώς!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανε ρε γαμώτο...είπε και στον άντρα μου ότι δε γινόταν έτσι κι αλλιώς γιατί είχαν περάσει μέρες από τότε που είχε αρχίσει η, ας το πω, αποσύνθεση και δε θα έδειχνε σωστά αποτελέσματα. Αχ τι να πω; Θα τρελαθώ εντελώς!!

 

 

Επειδη νομιζω οτι κανουν ουτως η αλλως γιαυτο το ειπα !

 

Αλλα να μην αγχωνεσαι , για να το ειπε ετσι ειναι , και εμενα απο την αρχη αυτο ελεγε τυχαιο ! Ολα θα πανε καλα , ασε το σωμα να επανερθει , να ερθει περιοδος και θα δεις ολα θα πανε καλα !

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...