Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Καλημερα κορτσια! να κανω μια χαζη ερωτηση...; ο αντρας μου παιρνει αντιβιωση γιατι του βρηκε ο γιατρος φλεγμονη στον προστατη κ ειχε χαμηλη κινητικοτητα στο σπερμα.. υπαρχει περιπτωση να μεινω εγκυος κ ας παιρνει την αντιβιωση;;;;

 

Εχουμε αναλογη περιπτωση αλλα ο γιατρος μας ειπε να μην κανουμε καν προσπαθειες το διαστημα που παιρνει την αντιβιωση, διοτι και να υπαρξει μια εγκυμοσυνη κατα τυχη μπορει να μην παει καλα η το μωρο να εχει προβλημα.

Οποτε κατα την γνωμη μου περιμενε να τελειωσει η θεραπεια και ξεκινατε παλι τις προσπαθειες για σιγουρια.

Αν επιτρεπεται τι φλεγμονη-βακτηριο του βρηκε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια μου καλημερα,ευχομαι να σας βρισκω στα χαι σας!!!!!;):D

Πηγα να πω,"καλη εβδομαδα",μπερδευτηκα με την 28η !

 

Θα ηθελα παρακαλω να κανω μια εκκληση.

Ειμαστε και οι δυο ανασφαλιστοι και περιμενω να αδιαθετησω για να κανουμε προσπαθεια εξωσωματικης.Χρειαζομαστε 3600 μοναδες μενοπουρ(menopur).Αν καποιο κοριτσι ,ή γνωριζει καποιο αλλο κοριτσι,εχει την καλοσυνη,θα ηταν πολυτιμη η βοηθεια σας!

Δεν ξερουμε πως μπορουμε να ανταποδωσουμε,αν υπαρχει τροπος ευχαριστως ,ευχομαστε να ερθει η δικη μας σειρα να συνδραμουμε σε ζευγαρια που θα βρεθουν στην δικη μας θεση!

Ευχαριστουμε απο καρδιας για το ενδιαφερον!

💖❤❤💖Focus on Smile and Rainbow Babies;):lol:💖❤❤💖Always believe💖

💜🌹🍼🍼🌹💙👑Πριγκίπισσά μας+Πρίγκιππά μας👑

🍼Λουκουμάκια μας 🍼Ζουζουνάκια μας🍼

🍼Μελισσάκια μας 🍼Αστεράκια μας🍼

🌹Σας περιμένουμε γλυκά μας πλασματάκια!!!💜🌹🍼🍼🌹💙

Link to comment
Share on other sites

ΩΩΩ ρε κορίτσι χαρά στην υπομονή σου... Τι να πω θα δούμε και μεις από βδομάδα... Μπορείς να με ενημερώσεις πόσο περίπου κοστίζει η σπερματέγχυση??? Να υποθέσω ότι γίνεται σε κέντρο εξωσωματικής και αυτή???

 

Happaki έμαθα να κάνω υπομονή.Τα δύο πρώτα χρόνια ήμουν σε κατάσταση τρέλας.Σιγά σιγά προσαρμόστηκα στην κατάσταση,αλλά κάθε φορά περίμενα το θαύμα.Προσπαθήσαμε πιο νωρίς με σπερματεγχυση αλλά δεν ήμασταν έτοιμοι.Τα παρατηρήσαμε.Μετά όταν τελικά είχε ωριμάσει η ιδέα της υποβοηθούμενης αναπαραγωγής,μου έτυχαν προβλήματα υγείας με την μητέρα μου και έτσι μείναμε αρκετά πισω.Όλα για κάποιο λόγο γίνονται.Τ'αφήνουμε πίσω και προχωράμε.

GdD5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε αναλογη περιπτωση αλλα ο γιατρος μας ειπε να μην κανουμε καν προσπαθειες το διαστημα που παιρνει την αντιβιωση, διοτι και να υπαρξει μια εγκυμοσυνη κατα τυχη μπορει να μην παει καλα η το μωρο να εχει προβλημα.

Οποτε κατα την γνωμη μου περιμενε να τελειωσει η θεραπεια και ξεκινατε παλι τις προσπαθειες για σιγουρια.

Αν επιτρεπεται τι φλεγμονη-βακτηριο του βρηκε;

 

σε ευχαριστω για την απαντηση κοπελα μου. δεν του βρηκε βακτηριο αλλα φλεγμανη.δυστυχως δουλευα κ δεν πηγα μαζι με τον αντρα μου στο γιατρο κ δεν ξερω κατι παραπανω. μονο οτι ειναι φλεγμονη στον προστατη

vqoap2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν επηρεαζει η αντιβίωση τη σύλληψη, οπότε νομίζω συνεχίζεις κανονικά τις προσπάθειές σου.

Επειδή όμως κάθε αντιβίωση έχει ιδιαίτερα χαρακτηριστικά, είναι λάθος να κρίνεις με βάση τις δικές μας απαντήσεις. Καλύτερα κάνε ένα τηλέφωνο στο γιατρό που σας έδωσε τη συγκεκριμένη αντιβίωση (αυτός ξέρει τι ακριβώς περιέχει και τι προκαλεί) για να σου πει στα σίγουρα αν μπορείτε να συνεχίσετε κανονικά τις επαφούλες!

 

σε ευχαριστω για την απαντηση κοριτσι μου..

vqoap2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν επηρεαζει η αντιβίωση τη σύλληψη, οπότε νομίζω συνεχίζεις κανονικά τις προσπάθειές σου.

Επειδή όμως κάθε αντιβίωση έχει ιδιαίτερα χαρακτηριστικά, είναι λάθος να κρίνεις με βάση τις δικές μας απαντήσεις. Καλύτερα κάνε ένα τηλέφωνο στο γιατρό που σας έδωσε τη συγκεκριμένη αντιβίωση (αυτός ξέρει τι ακριβώς περιέχει και τι προκαλεί) για να σου πει στα σίγουρα αν μπορείτε να συνεχίσετε κανονικά τις επαφούλες!

 

καλημερα ΜΑΡΑΚΙ1980 ρωτησα χθες τον αντρα μου αν του ειπε τιποτα σχετικο ο γιατρος για την αντιβιωση κ μου ειπε οτι δεν του ειπε να αποφυγουμε τυχον εγκυμοσυνη. δεν του ειπε τιποτα συγκεκριμενα παρα μονο μολις τελειωσει την αντιβιωση να κανει νεο σπερμοδιαγραμμα..

vqoap2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ΜΑΡΑΚΙ1980 ρωτησα χθες τον αντρα μου αν του ειπε τιποτα σχετικο ο γιατρος για την αντιβιωση κ μου ειπε οτι δεν του ειπε να αποφυγουμε τυχον εγκυμοσυνη. δεν του ειπε τιποτα συγκεκριμενα παρα μονο μολις τελειωσει την αντιβιωση να κανει νεο σπερμοδιαγραμμα..

Χωρις να ξερω το γιατρο σου αλλα εχοντας δει και ακουσει πολλα, παλι θα σου ελεγα να ρωτησεις ειδικα. Μην περιμενεις να σου πει κατι απο μονος του και μη θεωρεις οτι δεν υπαρχει προβλημα επειδη απο μονος του δε σου ειπε κατι. Ωρες ωρες θεωρουν καποια πραγματα αυτονοητα και δε τα αναφερουν. Ειδικα για την αντιβιωση οντως δε νομιζω οτι εχεις προβλημα, αλλα δεν ειναι κακο να το κανεις το τηλεφωνακι, ετσι για να εισαι πιο ησυχη!

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να ξερω το γιατρο σου αλλα εχοντας δει και ακουσει πολλα, παλι θα σου ελεγα να ρωτησεις ειδικα. Μην περιμενεις να σου πει κατι απο μονος του και μη θεωρεις οτι δεν υπαρχει προβλημα επειδη απο μονος του δε σου ειπε κατι. Ωρες ωρες θεωρουν καποια πραγματα αυτονοητα και δε τα αναφερουν. Ειδικα για την αντιβιωση οντως δε νομιζω οτι εχεις προβλημα, αλλα δεν ειναι κακο να το κανεις το τηλεφωνακι, ετσι για να εισαι πιο ησυχη!

 

θα τον παρω τηλ την δευτερα αν κ πιστευω οτι αγχωνομαι αδικα κ οτι δεν υπαρχει περιπτωση ουτε καταλαθος να εμεινα εγκυος... :(

vqoap2.png
Link to comment
Share on other sites

θα τον παρω τηλ την δευτερα αν κ πιστευω οτι αγχωνομαι αδικα κ οτι δεν υπαρχει περιπτωση ουτε καταλαθος να εμεινα εγκυος... :(

 

Γιατι το λες αυτο; Τα πιο ωραια μας συμβαινουν....κατα λαθος! Στο ευχομαι ολοψυχα παντως!

Link to comment
Share on other sites

Μαράκι1980 τι κάνεις; πώς πάει με την εγκυμοσύνη, έχεις συμπτώματα; εγώ έχω πονάκια ακόμη στην κοιλιά και συνέχεια ανησυχώ, ο γιατρός μου είπε είναι φυσιολογικό αλλά...είχες κάτι αντίστοιχο; επίσης σε ποια από τις ομάδες μου προτείνεις να μπω για τετοιου είδους απορίες, δεν θα φύγω κι από δω φυσικά αλλά έχω διάφορες ανησυχίες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσακια μου τι κανετε??την τριτη θα παω να κανω ελεγχο για μεσογειακη αναιμια κ εγω και ο αντρας μου.ειμαι ακομα στυην τεταρτη ημερα του κυκλου κι ανυπομονω να ξεκινησω τις προσπαθειες μας.μου ειπε ο γιατρος πως πριν ξεκινησω τα τεστ ωορρηξιας την 11η ημερα να εχω αποχη 3 μερες μηπως γνωριζετε γιατι??ας προσευχηθουμε ολοι για ολες μας,αυτος ο μηνας ειναι μαλλον η τελευταια μου ευκαιρια πριν μπω στο κυκλο της υποβοηθουμενης αναπαραγωγης με αρχικο σταδιο τη σπερματεγχυση.εχουν καθολου επιτυχια οι σπερματεγχυσεις σε φυσιολογικο κυκλο γιατι δεν μου ειπε να παρω τιποτα ουτε φαρμακα ουτε ενεσεις.:oops:σας φιλω ολες!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι το λες αυτο; Τα πιο ωραια μας συμβαινουν....κατα λαθος! Στο ευχομαι ολοψυχα παντως!

 

εχω χασει την αισιοδοξια μου κ δεν πιστευω οτι θα μεινω εγκυος με φυσιολογικη σύλληψη :( αλλα ακομα κ αν μου συμβει τωρα που ο αντρας παιρνει αντιβιωση θα αγχωθω παρα πολυ μην εχει επηρεαστει η υγεια του εμβριου... ειμαι γενικα πολυ αγχωδης ανθρωπος κ τρελενομαι με το παραμικρο.. :(:(:(

vqoap2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου τι κανετε??την τριτη θα παω να κανω ελεγχο για μεσογειακη αναιμια κ εγω και ο αντρας μου.ειμαι ακομα στυην τεταρτη ημερα του κυκλου κι ανυπομονω να ξεκινησω τις προσπαθειες μας.μου ειπε ο γιατρος πως πριν ξεκινησω τα τεστ ωορρηξιας την 11η ημερα να εχω αποχη 3 μερες μηπως γνωριζετε γιατι??ας προσευχηθουμε ολοι για ολες μας,αυτος ο μηνας ειναι μαλλον η τελευταια μου ευκαιρια πριν μπω στο κυκλο της υποβοηθουμενης αναπαραγωγης με αρχικο σταδιο τη σπερματεγχυση.εχουν καθολου επιτυχια οι σπερματεγχυσεις σε φυσιολογικο κυκλο γιατι δεν μου ειπε να παρω τιποτα ουτε φαρμακα ουτε ενεσεις.:oops:σας φιλω ολες!!

 

Stelakion την αποχη σας την ειπε για να ειναι δυνατο το σπερμα.Οταν ερχεσε σε επαφη συχνα,το σπερμα εξασθενει.Ετσι σιγουρα θα ειναι πιο δυνατο!!

Οσον αφορα σπερματεγχυσεις σε φυσικο κυκλο εχουν επιτυχιες αλλα σιγουρα οχι το ιδιο με την προκληση.Αν ηταν να κανεις προκληση με ενεσεις θα σου ειχε πει να περασεις επιτροπη καθως ειναι ακριβες.Αν παρεις κλομιφαινη ειναι πολυ οικονομικα χαπια και τα βρισκεις πολυ ευκολα.

GdD5p3.png
Link to comment
Share on other sites

greentree που χαθηκες; Ειχα αρχισει να ανησυχω!

Απο συμπτωματα...το απολυτο τιποτα! Ενα-δυο τσιμπηματα ή τραβηγματα χαμηλα ολη μερα και αυτο ειναι ολο! Και σε αυτα δε θα εδινα σημασια, αν δεν ηξερα οτι ειμαι εγκυος!

Οσο για τα μηνυματακια μας, το εχω θιξει κι εγω στο παρελθον οτι ισως ειμαστε λιγο εκνευριστικες για τα κοριτσια που προσπαθουν. Εγω γραφω και στο θεμα: μετα απο ποσο καιρο προσπαθειων μεινατε εγκυος; Ποτε υπολογιζεις να γεννησεις; Μαζι ειμαστε νομιζω! Εγω μεσα Ιουνιου.

 

Evaki αν σου πω οτι χαιρομαι για σενα, θα φανω χαζη αλλα ετσι ειναι! Και εγω μολις το πηρα αποφαση οτι εμεις φυσιολογικα και χωρις βοηθεια....αποκλειεται....ηρθε το θετικο τεστακι! Να μη σκεφτεσαι εγκυμοσυνες και θα ερθει το θαυματακι σου!

Link to comment
Share on other sites

greentree που χαθηκες; Ειχα αρχισει να ανησυχω!

Απο συμπτωματα...το απολυτο τιποτα! Ενα-δυο τσιμπηματα ή τραβηγματα χαμηλα ολη μερα και αυτο ειναι ολο! Και σε αυτα δε θα εδινα σημασια, αν δεν ηξερα οτι ειμαι εγκυος!

Οσο για τα μηνυματακια μας, το εχω θιξει κι εγω στο παρελθον οτι ισως ειμαστε λιγο εκνευριστικες για τα κοριτσια που προσπαθουν. Εγω γραφω και στο θεμα: μετα απο ποσο καιρο προσπαθειων μεινατε εγκυος; Ποτε υπολογιζεις να γεννησεις; Μαζι ειμαστε νομιζω! Εγω μεσα Ιουνιου.

 

Evaki αν σου πω οτι χαιρομαι για σενα, θα φανω χαζη αλλα ετσι ειναι! Και εγω μολις το πηρα αποφαση οτι εμεις φυσιολογικα και χωρις βοηθεια....αποκλειεται....ηρθε το θετικο τεστακι! Να μη σκεφτεσαι εγκυμοσυνες και θα ερθει το θαυματακι σου!

 

Μαράκι, δεν χάθηκα, εννοώ σας παρακολουθώ σχεδόν κάθε μέρα, απλά όπως είπες δεν θέλω να γίνω σπαστική....θέλω όμως να στείλω αισιόδοξες σκέψεις στα άλλα κοριτσάκια, εμείς τα καταφέραμε και εσύ και εγώ μετά από πολυυυ καιρό και με διάφορα προβληματάκια...έρχεται πραγματικά εκεί που δεν το περιμένεις...ξέρω ότι τώρα σκέφτεστε...μπααα σε μένα δε θα συμβεί...εγώ ακόμη κι όταν είχα στα χέρια μου το τεστ δεν το πίστευα...πίστη και αγάπη κοριτσάκια μου, εύχομαι για καλά νέα και αυτό το μήνα. Μαράκι1980, εγώ έχω διάφορα πονάκια και αφυπνίζομαι, είμαι και λίγο αγχωτικούλα οπότε καταλαβαίνεις...ε και κάτι ανακατέματα τα νιώθω αλλά ευτυχώς χωρίς εμετούς (όχι ακόμη τουλάχιστον). Ναι λογικά είμαστε σχεδόν μαζί...ο γιατρός δεν μου είπε ακόμη για ημερομηνία τοκετού αλλά όπως τα υπολόγισα και με βάση κάτι συστήματα που έχει στο ίντερνετ μου δίνει τελική ημερομηνία περίπου 25 Ιουνίου, άμα μου πει και ο γιατρός θα σου πω...θα μπω και στο άλλο φορουμ για να μην γίνουμε εδώ κουραστικές... κοριτσάκια είμαι στη διάθεση σας για ότι θέλετε να ρωτήσετε, όχι ότι ξαφνικά έγινα ειδική, ούτε καν αλλά ότι γνωρίζω από τη δική μου εμπειρία...καλημέρα σε όλες!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγκυουλες μου greentree,μαρακι1980,zouzou88 δεν γινεστε καθολου σπαστικες.ισα ισα που μας δινετε κουραγιο να συνεχισουμε κ μπορειτε να μας λυσετε μελλοντικες αποριες..εμεις χαιρομαστε για σας γιατι ολες μας μοιραστηκαμε τους ιδιους φοβους και τις αγωνιες...

Link to comment
Share on other sites

Cat76 ευχαριστω για την αμεση απαντηση...αλλα δεν νομιζω να ισχυει αυτο με την εξασθενηση του σπερματος.καθως ο γιατρος μιυ,μου ειπε πως μολις βγηκε θετικο το τεστ ωορρηξιας να κανουμε πρωι-βραδυ,την αλλη μερα μεσημερι-βραδυ,την αλλη μερα πρωι-μεσημερι.οποτε καταλαβαινεις θα τον κυνηγαω σε ολο το σπιτι 3 μερες συνεχομενα σαν τα γατια θα καταντησουμεπου δεν σταματουν...ακομα διαβασα πως οσες πολλες φορες κανει ενα ζευγαρι σεξ τοσο καλυτερα ειναι τα αποτελεσματα..γιατι οταν ειπαμε στο γιατρο πως κανουμε 1-2 φορες την εβδομαδα μας ειπε πως ειμαστε τεμπεληδες κ ρουλαχιστον θελει 3 φορες τηνεβδομαδα.μαρακι1980 κ εσυ το ιδιο δεν εκανες??

Link to comment
Share on other sites

Cat76 ευχαριστω για την αμεση απαντηση...αλλα δεν νομιζω να ισχυει αυτο με την εξασθενηση του σπερματος.καθως ο γιατρος μιυ,μου ειπε πως μολις βγηκε θετικο το τεστ ωορρηξιας να κανουμε πρωι-βραδυ,την αλλη μερα μεσημερι-βραδυ,την αλλη μερα πρωι-μεσημερι.οποτε καταλαβαινεις θα τον κυνηγαω σε ολο το σπιτι 3 μερες συνεχομενα σαν τα γατια θα καταντησουμεπου δεν σταματουν...ακομα διαβασα πως οσες πολλες φορες κανει ενα ζευγαρι σεξ τοσο καλυτερα ειναι τα αποτελεσματα..γιατι οταν ειπαμε στο γιατρο πως κανουμε 1-2 φορες την εβδομαδα μας ειπε πως ειμαστε τεμπεληδες κ ρουλαχιστον θελει 3 φορες τηνεβδομαδα.μαρακι1980 κ εσυ το ιδιο δεν εκανες??

 

Μερα παρα μερα μια φορα! Οχι καθε μερα και οχι 2 φορες την ιδια μερα! Τωρα βεβαια, αν σου ερθει, δε θα καταπιεστεις κιολας! Αλλα το μερα παρα μερα ειναι αρκετο γιατι ετσι κι αλλιως το σπερμα επιβιωνει τουλαχιστον 48 ωρες μεσα στο γυναικειο σωμα. Να εχεις ορεξη και να το απολαμβανεις!!! ;);)

Link to comment
Share on other sites

Cat76 ευχαριστω για την αμεση απαντηση...αλλα δεν νομιζω να ισχυει αυτο με την εξασθενηση του σπερματος.καθως ο γιατρος μιυ,μου ειπε πως μολις βγηκε θετικο το τεστ ωορρηξιας να κανουμε πρωι-βραδυ,την αλλη μερα μεσημερι-βραδυ,την αλλη μερα πρωι-μεσημερι.οποτε καταλαβαινεις θα τον κυνηγαω σε ολο το σπιτι 3 μερες συνεχομενα σαν τα γατια θα καταντησουμεπου δεν σταματουν...ακομα διαβασα πως οσες πολλες φορες κανει ενα ζευγαρι σεξ τοσο καλυτερα ειναι τα αποτελεσματα..γιατι οταν ειπαμε στο γιατρο πως κανουμε 1-2 φορες την εβδομαδα μας ειπε πως ειμαστε τεμπεληδες κ ρουλαχιστον θελει 3 φορες τηνεβδομαδα.μαρακι1980 κ εσυ το ιδιο δεν εκανες??

 

Stelakion επειδη οπως ειπες θα κυνηγιεστε τρεις μερες :D αν κανατε και τις προηγουμενες μερες δεν θα ηταν το ιδιο δυνατο.Θα δεις οτι ισχυει.Ακομα και στη σπερματεγχυση πας με τρεις μερες αποχη.Ρωτησε το γιατρο σου την επομενη φορα που θα πας.

Οσον αφορα αυτο που σου ειπε ο γιατρο σου για το σεξ εχει δικιο.Οσο πιο συχνα κανεις σεξ κρατας το σπερμα ζωντανο δηλαδη τα σπερματοζωαρια σε κινηση.:DΑλλα αλλο το ενα αλλο το αλλο.

GdD5p3.png
Link to comment
Share on other sites

greentree που χαθηκες; Ειχα αρχισει να ανησυχω!

Απο συμπτωματα...το απολυτο τιποτα! Ενα-δυο τσιμπηματα ή τραβηγματα χαμηλα ολη μερα και αυτο ειναι ολο! Και σε αυτα δε θα εδινα σημασια, αν δεν ηξερα οτι ειμαι εγκυος!

Οσο για τα μηνυματακια μας, το εχω θιξει κι εγω στο παρελθον οτι ισως ειμαστε λιγο εκνευριστικες για τα κοριτσια που προσπαθουν. Εγω γραφω και στο θεμα: μετα απο ποσο καιρο προσπαθειων μεινατε εγκυος; Ποτε υπολογιζεις να γεννησεις; Μαζι ειμαστε νομιζω! Εγω μεσα Ιουνιου.

 

Evaki αν σου πω οτι χαιρομαι για σενα, θα φανω χαζη αλλα ετσι ειναι! Και εγω μολις το πηρα αποφαση οτι εμεις φυσιολογικα και χωρις βοηθεια....αποκλειεται....ηρθε το θετικο τεστακι! Να μη σκεφτεσαι εγκυμοσυνες και θα ερθει το θαυματακι σου!

Δικιο εχεις ΜΑΡΑΚΙ αλλα πρεπει να αποβαλλω το αγχος κ αυτο δεν γινεται... :( οσο περναει ο καιρος εγω αγωνομαι περισσοτερο... ειχα 1,5 χρονο που εκοψα την κακια συνηθεια να τρωω τα νυχια μου κ αυτον τον μηνα το ξανα αρχισα :( οσο αφορα αυτο που ειπε η greentree δεν ειστε καθολου εκνευριστικες κ να μην φυγετε απο την την σελιδα. μας εμψυχωνεται κ χαιρομαστε για σας

vqoap2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια να σας κανω μια ερωτηση; ξερετε αν ο παθολογος μπορει να γραψει ορμονικες εξετασεις? το ξερω πως θα ηταν καλυτερο να παω στον γυναικολογο μου αλλα αυτο το διαστημα δεν εχω.αλλαξα ηδη 2 μεσα σε ενα εξαμηνο γιατι ενιωθα οτι δεν ακουγαν το προβλημα μου κ με απογοητευαν χειροτερα ειδικα η δευτερη. δεν θα ηθελα να μπω στην διαδικασια να παω σε αλλο γιατρο τωρα τουλαχστον μεχρι να φτιαξουμε το σπερμα του συζυγου μου... ειδα οτι οι περισσοτερες απο εσας εχετε κανει ορμονικες εξετασεις κ εγω περα απο εξεταση θυροειδη κ προλακτινη δεν εχω κανει τιποτα αλλο κ ουτε μου ειχαν αναφερει κατι σχετικο οι γυναικολογοι που ειχα

vqoap2.png
Link to comment
Share on other sites

θα κανω οτι μου ειπε για αρχη κ θα δουμε τα αποτελεσματα...ας ελπισουμε πως θα γινει το θαυμα...το βλεπω σαν ονειρο μακρινο να καταφερω μια εγκυμοσυνη!!σκεφτομαι πως θα ειναι κ ολα αυτα κ μου φαινονται πως δεν θα μου συμβουν....το θελω τοσο πολυ!!αλλα ειμαι πολυ αγχωδης κ δεν μπορω να ησυχασω..ισως κ αυτο μου κανει πολυ κακο...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια να σας κανω μια ερωτηση; ξερετε αν ο παθολογος μπορει να γραψει ορμονικες εξετασεις? το ξερω πως θα ηταν καλυτερο να παω στον γυναικολογο μου αλλα αυτο το διαστημα δεν εχω.αλλαξα ηδη 2 μεσα σε ενα εξαμηνο γιατι ενιωθα οτι δεν ακουγαν το προβλημα μου κ με απογοητευαν χειροτερα ειδικα η δευτερη. δεν θα ηθελα να μπω στην διαδικασια να παω σε αλλο γιατρο τωρα τουλαχστον μεχρι να φτιαξουμε το σπερμα του συζυγου μου... ειδα οτι οι περισσοτερες απο εσας εχετε κανει ορμονικες εξετασεις κ εγω περα απο εξεταση θυροειδη κ προλακτινη δεν εχω κανει τιποτα αλλο κ ουτε μου ειχαν αναφερει κατι σχετικο οι γυναικολογοι που ειχα

 

Ανάλογα πως μπορεί να τις αιτιολογήσει, και αν θέλει. Ξέρω ότι έχουν πλαφόν για τον αριθμό εξετάσεων που μπορούν να γράψουν, αν πχ έχει πολύ κόσμο, λίγο δύσκολο να σου γράψει εξειδικευμένες γυναικολογικές. Εμένα η δίκη μου παθολόγος για τον θυρεοειδή μου τις γράφει. Η ενδοκρινολόγος μου δεν μου γράφει τίποτα εκτός του αντικειμένου της.

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα πως μπορεί να τις αιτιολογήσει, και αν θέλει. Ξέρω ότι έχουν πλαφόν για τον αριθμό εξετάσεων που μπορούν να γράψουν, αν πχ έχει πολύ κόσμο, λίγο δύσκολο να σου γράψει εξειδικευμένες γυναικολογικές. Εμένα η δίκη μου παθολόγος για τον θυρεοειδή μου τις γράφει. Η ενδοκρινολόγος μου δεν μου γράφει τίποτα εκτός του αντικειμένου της.

 

Καλημερα κ καλο μηνα κοπελα μου.. εχω κλεισει ραντεβου με τον παθολογο μου για την παρασκευη. συνηθως μου γραφει οτι του ζητησω αλλα μεχρι στιγμης δεν του εχω ζητησει να μου γραψει ορμονικες. ποιες ειναι οι βασικες που θα επρεπε να κανω?

vqoap2.png
Link to comment
Share on other sites

θα κανω οτι μου ειπε για αρχη κ θα δουμε τα αποτελεσματα...ας ελπισουμε πως θα γινει το θαυμα...το βλεπω σαν ονειρο μακρινο να καταφερω μια εγκυμοσυνη!!σκεφτομαι πως θα ειναι κ ολα αυτα κ μου φαινονται πως δεν θα μου συμβουν....το θελω τοσο πολυ!!αλλα ειμαι πολυ αγχωδης κ δεν μπορω να ησυχασω..ισως κ αυτο μου κανει πολυ κακο...

 

καλημερα κοριτσι μου κ καλο μηνα... το αγχος ειναι κακος συμβουλος... το λεω σε σενα να το ακουσω κ εγω.. εχε αισιοδοξια κ πιστη κ θα συμβει το θαυμα μας! ολα ειναι δυνατα!

vqoap2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...