Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Μόλις μίλησα με το γιατρό μου και με διαβεβαίωσε ότι αποκλείεται να επηρέασαι η κλομιφαίνη το αποτέλεσμα...συγκεκριμένα μου είπε "έχουμε εγκυμοσύνη" πάω βουρ για χοριακή τη Δευτέρα μου είπε για να δούμε που βρισκόμαστε και θα ξαναμιλήσουμε...εγώ βέβαια μέχρι τη Δευτέρα επιφυλακτική αλλά κορίτσια η καρδια μου άρχισε να φτερουγίζει...θα σας πω σίγουρα τη Δευτέρα...αν είναι έτσι δεν γλυτώνει καμία απο δω μέσα πριν φύγει το 2015 θα είμαστε όλες έγκυες!!!

 

Με το καλό!

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσακια μου γλυκα σας ευχαριστω τοσο πολυ για την συμπαρασταση,η αληθεια ειναι οτι σημερα ειμαι λιγο καλυτερα.

greentree τα συγχαρητηρια μου κοριτσακι μου, με το καλο, ολα να πανε κατ ευχην!

Κοριτσακια μηπως γνωριζει καποια αν το κολοβακτηριδιο μπορει να επηρεασει την κινητικοτητα του σπερματος και αν μπορει να μεταδωθει με την σεξουαλικη επαφη;

Link to comment
Share on other sites

greentree ειχα 2 μέρες περίπου να μπω στο φόρουμ και τρελάθηκα!!!! :P:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p

Πολύ χάρηκα!!!!! Τόσο πολύ!!! Δε ξέρω αν είναι ορμονικό ή απλά ταυτίζομαι με όλες σας που προσπαθείτε, αλλά έχω γίνει σούπερ ευαίσθητη!!

Ενθουσιάστηκα!!! Να πας τη Δευτέρα για χοριακή και αμέσως να μας πεις τα νέα σου!!!

Στέλνω όλες μου τις ευχές!!

Κορίτσια κάτι γίνεται τώρα τελευταία!! Είναι κολλητική η εγκυμοσύνη;;

Γρήγορα φουσκωμένες κοιλίτσες για όλες!!!!! :):):)

 

sunrise15 περιμένεις κοριτσάκι ή αγοράκι;

Link to comment
Share on other sites

αχ greentree μου το ειδες??ολα βαινουν καλως..σιγουρα την δευτερα θα εισαι πιο σιγουρη αλλα απ'οτι φαινεται εχουμε εγκυμοσυνη..το ειπε ο doctor!επιτελους ευχαριστα νεα...ελπιζω για ολες μας σιγουρα...εγω ακομα τιποτα αυριο ειναι 28η μερα του κυκλου μου...μετα απ'αυτην θα μετραω καθυστερηση...αν και δεν νομιζω να ειμαι τοσο τυχερη..εχω κ συνεχεια πονο στην κοιλια κ δεκατα.αρα θα ερθει οπου να ναι...ισα για να με κανει να ελπιζω κ αγχωνομαι παλι!μαρακι1980 εσυ ποια ημερα του κυκλου σου υπολογιζεις να εμεινες εγκυος και μετα απο ποσες μερες καθυστερηση εκανες χοριακη?

Link to comment
Share on other sites

αχ greentree μου το ειδες??ολα βαινουν καλως..σιγουρα την δευτερα θα εισαι πιο σιγουρη αλλα απ'οτι φαινεται εχουμε εγκυμοσυνη..το ειπε ο doctor!επιτελους ευχαριστα νεα...ελπιζω για ολες μας σιγουρα...εγω ακομα τιποτα αυριο ειναι 28η μερα του κυκλου μου...μετα απ'αυτην θα μετραω καθυστερηση...αν και δεν νομιζω να ειμαι τοσο τυχερη..εχω κ συνεχεια πονο στην κοιλια κ δεκατα.αρα θα ερθει οπου να ναι...ισα για να με κανει να ελπιζω κ αγχωνομαι παλι!μαρακι1980 εσυ ποια ημερα του κυκλου σου υπολογιζεις να εμεινες εγκυος και μετα απο ποσες μερες καθυστερηση εκανες χοριακη?

 

 

Πονεμένη ιστορία η δική μου, γιατί ο κύκλος μου ήτανα σταθής και δε μπορώ να σου πω με βεβαιότητα πόσες μέρες καθυστέρηση είχα! Θα σου πω τα γεγονότα και αν βγάλεις άκρη...διαφώτισε και μένα! Ο κύλος μου ήταν συνήθως 30-35 μέρες (υπήρξε όμως φορά που είχα περίοδο στις 26 και στις 39 μέρες!!!!). Πιστεύω πως η σύλληψη έγινε μετά τη 20η μέρα, χωρίς όμως να είμαι βέβαιη. Έκανα τεστ την 32η μέρα και βγήκε αρνητικό. Την 36η ξαναέκανα τεστ και είδα μια αχνή γραμμή. Την ίδια μέρα έκανα χοριακή που έδειξε 142.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μαρακι1980 ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου...εισαι παντα τοσο κατατοπιστικη!θα προσπαθησω να ηρεμησω γιατι αλλιως θα τρελαθω...δεν ξερω τι με εχει πιασει....ειναι που το θελω τοσο πολυ κ βλεπω κ εσας που τα καταφερατε κ λεω δεν ειναι αδυνατον..ολες μπορουμε....σας φιλω για αποψε...καληνυχτα!!κ αυριο θα σας εχω νεοτερα..:-);)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου,μια ομορφη Κυριακη με ομορφα νεα!!!!!!;):D

Φιλακια!!!!!!

💖❤❤💖Focus on Smile and Rainbow Babies;):lol:💖❤❤💖Always believe💖

💜🌹🍼🍼🌹💙👑Πριγκίπισσά μας+Πρίγκιππά μας👑

🍼Λουκουμάκια μας 🍼Ζουζουνάκια μας🍼

🍼Μελισσάκια μας 🍼Αστεράκια μας🍼

🌹Σας περιμένουμε γλυκά μας πλασματάκια!!!💜🌹🍼🍼🌹💙

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια σας στέλνω απλώς την καλησπέρα μου και την αγωνία μου για την αυριανή εξέταση...θα σας ενημερώσω για τα νεα μου, σας φιλώ πολύ και σας ευχαριστω που είστε τόσο υποστηρικτικές!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια σας στέλνω απλώς την καλησπέρα μου και την αγωνία μου για την αυριανή εξέταση...θα σας ενημερώσω για τα νεα μου, σας φιλώ πολύ και σας ευχαριστω που είστε τόσο υποστηρικτικές!!!!!

 

Κοριτσι μου καλησπερα,εγωθα μεινω στην δηλωση του γιατρου σου"εχουμε εγκυμοσυνη"!!!!!!

Με το καλο αυριο περιμενουμε απλα να μαα το επιβεβαιωσεις!!!!!!!;):D

Ολεεεες μου τις ευχες!!!!!!!!:D

💖❤❤💖Focus on Smile and Rainbow Babies;):lol:💖❤❤💖Always believe💖

💜🌹🍼🍼🌹💙👑Πριγκίπισσά μας+Πρίγκιππά μας👑

🍼Λουκουμάκια μας 🍼Ζουζουνάκια μας🍼

🍼Μελισσάκια μας 🍼Αστεράκια μας🍼

🌹Σας περιμένουμε γλυκά μας πλασματάκια!!!💜🌹🍼🍼🌹💙

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι μου καλησπερα,εγωθα μεινω στην δηλωση του γιατρου σου"εχουμε εγκυμοσυνη"!!!!!!

Με το καλο αυριο περιμενουμε απλα να μαα το επιβεβαιωσεις!!!!!!!;):D

Ολεεεες μου τις ευχες!!!!!!!!:D

 

annoula043 σ' ευχαριστω πολύ πολύ για τη στήριξη, διάβασα και τα δικά σου και πραγματικά θαυμάζω τη δύναμή σου και την ανωτερότητα της ψυχής σου να εμψυχώσεις εμάς τις υπόλοιπες , όταν εσύ προσπαθείς τόσο πολύ, εύχομαι μέσα από την καρδιά μου η επόμενη προσπάθεια να είναι και η τυχερή!!!!:D:D:D Θα τα ξαναπούμε αύριο...φιλιααααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

annoula043 σ' ευχαριστω πολύ πολύ για τη στήριξη, διάβασα και τα δικά σου και πραγματικά θαυμάζω τη δύναμή σου και την ανωτερότητα της ψυχής σου να εμψυχώσεις εμάς τις υπόλοιπες , όταν εσύ προσπαθείς τόσο πολύ, εύχομαι μέσα από την καρδιά μου η επόμενη προσπάθεια να είναι και η τυχερή!!!!:D:D:D Θα τα ξαναπούμε αύριο...φιλιααααα

 

Σε ευχαριστω τοσο πολυ κοριτσακι μου για τα υπεροχα λογια σου και τις τρυφερες ευχες σου!!!!!!!ειναιναπο καρδιας και το νιωθω θα πραγματοποιηθουν!!!!!!!

Δε μπορεις να φανταστεις με ποση χαρα και συγκινηση αντιμετωπιζω καθε ανακοινωση εγκυμοσυνης ,ειδικα απο κοριτσια που εχουν δοκιμαστει ισως καπως περισσοτερο!!!!!!

Εχω την διαισθηση οτι για ολες μας ειναι ευνοικη περιοδος και οτι τυχαια σιγουρα δεν ειμαστε εδω να μιλαμε.

Αλλωστε πιστευω οτι οσο περισσοτερο δοκιμαζεται καποιος ,τοσο περισσοτερη αγαπη διοχετευει.

Σε εμενα ετσι τουλαχιστον λειτουργησε και ευχομαι να ερθει η δικη μου σειρα ως εγκυουλα να μενω κοντα σε οσα κοριτσια ακομα αγωνιζονται.

Οι ευχες μου οοοολες κοντα σου,αυριο να ξημερωσει μια απο τις ομορφοτρες ημερες της ζωης σου κοριτσι μου!!!!!!;):D

💖❤❤💖Focus on Smile and Rainbow Babies;):lol:💖❤❤💖Always believe💖

💜🌹🍼🍼🌹💙👑Πριγκίπισσά μας+Πρίγκιππά μας👑

🍼Λουκουμάκια μας 🍼Ζουζουνάκια μας🍼

🍼Μελισσάκια μας 🍼Αστεράκια μας🍼

🌹Σας περιμένουμε γλυκά μας πλασματάκια!!!💜🌹🍼🍼🌹💙

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μετά από πόσες μέρες καθιστερισης μπορώ να κάνω τεστ γιατί έχω μόνο τέσσερις και έχω πολλές λιγούρες.

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ έχω κάτι λιγούρες τελευταία. Δεν κάνω τεστ γιατί φοβάμαι ότι θα δείξει την LDL αυξημένη!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!greentree μου καλη επιτυχια για αυριο...αν και ειμαι σιγουρη πως θα την εχεις...annoula043 εισαι τοσο εμψυχωτικη προς ολες μας!!σου αξιζουν τα καλυτερα κ στα ευχομαι ολοψυχα..εγω ακομα τιποτα 28η ημερα,ειμαι σε αναμενα καρβουνα...αλλα δεν κανω τεστ ουτε τιποτα αν δεν κλεισω μηνα...ηθελα να σας ρωτησω μηπως ξερετε τι τεστ ωορηξιας μπορω να παρω και ποια ειναι τα πιο καλα κ ευχρηστα?ειναι πολλα μεσα στο κουτι ή ενα-ενα?γιατι απο την 11η ημερα του κυκλου μου ειπε να κανω καθε μερα μεχρι να βγει θετικο οποτε θα θελω 5-6..

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ έχω κάτι λιγούρες τελευταία. Δεν κάνω τεστ γιατί φοβάμαι ότι θα δείξει την LDL αυξημένη!

 

Ιιιιιιιιιιι άσε το μπέργκερ κάτω! Τώρα!!!

Καλε γεννησατε ή ακόμα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια!!greentree μου καλη επιτυχια για αυριο...αν και ειμαι σιγουρη πως θα την εχεις...annoula043 εισαι τοσο εμψυχωτικη προς ολες μας!!σου αξιζουν τα καλυτερα κ στα ευχομαι ολοψυχα..εγω ακομα τιποτα 28η ημερα,ειμαι σε αναμενα καρβουνα...αλλα δεν κανω τεστ ουτε τιποτα αν δεν κλεισω μηνα...ηθελα να σας ρωτησω μηπως ξερετε τι τεστ ωορηξιας μπορω να παρω και ποια ειναι τα πιο καλα κ ευχρηστα?ειναι πολλα μεσα στο κουτι ή ενα-ενα?γιατι απο την 11η ημερα του κυκλου μου ειπε να κανω καθε μερα μεχρι να βγει θετικο οποτε θα θελω 5-6..

 

Καλημέρα κορίτσια και καλή βδομάδα...

greentree εύχομαι ολόψηχα να έχεις μια τεράστια χοριακή σήμερα, δεν μιλάω συχνά αλλά σας διαβάζω και παίρνω και γω δύναμη.

Stelakion εγώ πήρα από τη Hometest και έχω διαβάσει ότι είναι πολύ αξιόπιστα, στο φαρμακείο είναι ακριβά. Μπες στο site για να δεις έχει πολλές επιλογές και σε δύο μέρες είναι σπίτι σου. Τον προηγούμενο μήνα τα πήρα εγώ και τώρα τα ξεκίνησα δεύτερη φορά αφού δεν μου έκανε τη χάρη να έρθει τον Οκτώβρη, πάμε για Νοέμβρη και έχει ο Θεός για όλους.:D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Taktikoy. Κι εγω είμαι μία απογοητευμένη. Και μάλιστα 25 φόρες απογοητευμένη, όσοι και οι μήνες που προσπαθούμε με τον άντρα μου.

είμαι πρώτη φορά στο φόρουμ προσπαθόντας να βρω λίγο παρηγοριά. Μέχρι στιγμής έχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις, εκτός από σαλπιγγογραφία (θα την κάνω τον επόμενο μήνα μόλις αδιαθετίσω...χτύπα ξύλο) όλα δείχνουν φυσιολογικά, εκτός από το γεγονός το ότι δεν μένουμε έγκυος. δεν ξέρω κι εγω τι φταίει και ίσως θα με βοηθούσε απλά να ξέρω πως κάτι φταίει...

αολά μετά από τόσο καιρό που μήνα μετά τον μήνα δεν γιεται, είναι λίγο δύσκολο να πιστέψω πως έναν μήνα απλά θα γίνει. ή μήπως δεν είναι?

Εσύ πόσο καιρό προσπαθείς?

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μουουουουου! Δε θα το πιστέψετε....εγώ δεν το πιστεύω...η χοριακή μου είναι στα ύψη...13.534, ναι κορίτσια το όνειρο μου έγινε πραγματικότητα. Σας ευχαριστώ τόοοοσοοο πολύ για τη στήριξη σας!!!!1,5 χρόνος απογοήτευση με άστατο κύκλο και ένα θεματάκι στο σπέρμα κι όμως τα καταφέραμε φυσιολογικά!!!Μπεμπεδόσκονηηηηη...σε όλες!!!Θέλω να σας δώσω δύναμη και αισιοδοξία, δε σας αφήνω θα σας παρακολουθώ και θα σας εμψυχώνω, ελπίζω όλα να πάνε καλά και για μένα (να έχουμε μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη) και σε εσάς...τεράστιες χοριακές!!!φιλιά!!!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μουουουουου! Δε θα το πιστέψετε....εγώ δεν το πιστεύω...η χοριακή μου είναι στα ύψη...13.534, ναι κορίτσια το όνειρο μου έγινε πραγματικότητα. Σας ευχαριστώ τόοοοσοοο πολύ για τη στήριξη σας!!!!1,5 χρόνος απογοήτευση με άστατο κύκλο και ένα θεματάκι στο σπέρμα κι όμως τα καταφέραμε φυσιολογικά!!!Μπεμπεδόσκονηηηηη...σε όλες!!!Θέλω να σας δώσω δύναμη και αισιοδοξία, δε σας αφήνω θα σας παρακολουθώ και θα σας εμψυχώνω, ελπίζω όλα να πάνε καλά και για μένα (να έχουμε μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη) και σε εσάς...τεράστιες χοριακές!!!φιλιά!!!

 

Μπραααααβο κοριτσι μουυυυυυυ!!!!!!μπραβοοοοοοοο!!!!!Συγχαρητηριααααα!!!!!!!

Δε μπορεις να φανταστεις ποοοοοσο χαρηκα!!!!!!!!!!!

Με το καλο ο υπερηχος!!!!!!!!!

Πολλλαααααα φιλακια!!!!!!!!πολυ συγκινηθηκα!!!!!!!!!!!!

💖❤❤💖Focus on Smile and Rainbow Babies;):lol:💖❤❤💖Always believe💖

💜🌹🍼🍼🌹💙👑Πριγκίπισσά μας+Πρίγκιππά μας👑

🍼Λουκουμάκια μας 🍼Ζουζουνάκια μας🍼

🍼Μελισσάκια μας 🍼Αστεράκια μας🍼

🌹Σας περιμένουμε γλυκά μας πλασματάκια!!!💜🌹🍼🍼🌹💙

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια... ειμαι καινουρια το φορουμ κ πληρως απογοητευμενη.. προσπαθουμε με τον συζυγο μου εδω κ 1 χρονο να κανουμε παιδακι αλλα τιποτα ακομα.. εχω πολυκυστικες ωοθηκες κ εχω αστατο κυκλο κ τωρα ανακαλυψαμε χαμηλη τεστοστερονη στον αντρα μου κ χαμηλη κινητικοτητα στο σπερμα... κ εχω απελπιστει... δεν θα τα καταφερω να κανω ενα παιδακι :( ειμαστε ηδη 1 χρονο παντρεμενοι κ ολοι πλεον με ρωτανε ποτε θα κανουμε παιδι κ γιατι το καθυστερουμε κ πεφτει πιο πολυ η ψυχολογια μου... :(

vqoap2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μη σας παίρνει από κάτω!

Εμείς εχουμε ελευθερες επαφες 4 χρόνια με τον αντρα μου χωρις κανενα προβλημα και οι δύο και δεν τα εχουμε καταφερει ακόμα!!

Υπομονή και θα έρθει το μωράκι!

Link to comment
Share on other sites

Miss sunshine σε συγχαίρω για την αισιοδοξία σου!! Να κρατάς πάντα την ίδια αισιόδοξη στάση και θα δεις που όλα θα γίνουν!!

evaki μην απελπίζεσαι κορίτσι μου! 1 χρόνος δεν είναι πολύς καιρός! Σε αυτούς που σε ρωτάνε συνέχεια (το έχω βιώσει κι εγώ πολύ έντονα αυτό!!) να λες ότι ακόμη δε θέλετε μωρό, θα το βάλετε μπρος στο άμεσο μέλλον όμως (για να μη σε κοιτάνε όλοι σαν να είσαι για λύπηση που δεν τα καταφέρνεις και για να μην έχεις να απολογείσαι στον καθένα!!!). Και αν ακάποιος σου πει κάτι σαν : και τι κάθεστε; δεν είστε μικροί! να πεις ορθά κοφτά ότι θα το αποφασίσουμε από κοινού με τον άντρα μου όταν εμείς κρίνουμε. Και κόβεις τη φόρα!

Δεν αμφιβάλλω ότι έχουν όλοι (ή σχεδόν όλοι) τις καλύτερες προθέσεις, αλλά δυστυχώς δεν καταλαβαίνουν πώς μπορεί αυτό να επιδρά στην ψθχολογία του άλλου...και αφού δε το σκέφτονται, να προστατεύσεις εσύ τον εαυτό σου κορίτσι μου!!

Link to comment
Share on other sites

Μπραααααβο κοριτσι μουυυυυυυ!!!!!!μπραβοοοοοοοο!!!!!Συγχαρητηριααααα!!!!!!!

Δε μπορεις να φανταστεις ποοοοοσο χαρηκα!!!!!!!!!!!

Με το καλο ο υπερηχος!!!!!!!!!

Πολλλαααααα φιλακια!!!!!!!!πολυ συγκινηθηκα!!!!!!!!!!!!

 

annoula με έχεις κατασυγκινήσει!!!Σ' ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου, αύριο κιόλας κλείσαμε για υπέρηχο!Περιμένω και τα δικά σου καλά νέα...εσείς πότε θα ξανακάνετε προσπάθεια;;;είναι καλή εποχή από ότι φαίνεται βάλτε μπρος:eek::D:D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...