Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Τωρα μολις μιλησα και με τον ανδρολογο, ο οποιος μου επιβεβαιωσε οτι στην περιπτωση μας δεν χρειαζεται να κανω εγω τιποτα περαιτερω...Βακτηρια βρεθηκαν στο σπερμα και οχι στα ουρα...θα επαναλαβει ο καλος μου συζυγος τις εξετασεις και επειτα βλεπουμε!

Με εχει παρει τελειως απο κατω, προσπαθω να μην το σκεφτομαι αλλα ακομα και στην δουλεια δε μπορω να ξεκολλησω

 

Κοριτσι μου συγγνωμη που παρεμβαινω,ηθελα απλα να σου πω πως προεχει η ψυχικη μας υγεια και σε καθε θεμα υπαρχει η λυση του.

Εχουμε σχεδον ολες μας βρεθει σε ιδιαιτερα δυσκολες καταστασεις και καταλαβαινω απολυτα την ανησυχια σου απλα η ψυχραιμια δινει παντα γρηγοροτερα και καλυτερα αποτελεσματα.

Ολα θα γινουν,θα το δεις.!!!!!!!!!:D

Φιλικα

Αννουλα

💖❤❤💖Focus on Smile and Rainbow Babies;):lol:💖❤❤💖Always believe💖

💜🌹🍼🍼🌹💙👑Πριγκίπισσά μας+Πρίγκιππά μας👑

🍼Λουκουμάκια μας 🍼Ζουζουνάκια μας🍼

🍼Μελισσάκια μας 🍼Αστεράκια μας🍼

🌹Σας περιμένουμε γλυκά μας πλασματάκια!!!💜🌹🍼🍼🌹💙

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσι μου συγγνωμη που παρεμβαινω,ηθελα απλα να σου πω πως προεχει η ψυχικη μας υγεια και σε καθε θεμα υπαρχει η λυση του.

Εχουμε σχεδον ολες μας βρεθει σε ιδιαιτερα δυσκολες καταστασεις και καταλαβαινω απολυτα την ανησυχια σου απλα η ψυχραιμια δινει παντα γρηγοροτερα και καλυτερα αποτελεσματα.

Ολα θα γινουν,θα το δεις.!!!!!!!!!:D

Φιλικα

Αννουλα

 

Σε ευχαριστω για το κουραγιο...το ξερω οτι παιζει πρωταρχικο λογο η ψυχικη υγεια για ολα τα θεματα...ισως φταει οτι βρισκομαστε ακομα στην αρχη, στην πορεια θα το συνηθισω θελω να πιστευω.

Εσυ σε τι φαση βρισκεσαι αν επιτρεπεται;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για το κουραγιο...το ξερω οτι παιζει πρωταρχικο λογο η ψυχικη υγεια για ολα τα θεματα...ισως φταει οτι βρισκομαστε ακομα στην αρχη, στην πορεια θα το συνηθισω θελω να πιστευω.

Εσυ σε τι φαση βρισκεσαι αν επιτρεπεται;

 

Ειναι λογικο οντας στην αρχη ακομα να εχετε τα αγχη σας,ετσι ειμασταν ολοι μας στην αρχη.Εχοντας περασει απο αναλογες καταστασεις εκ του αποτελεσματος καταλαβαμε πως σημασια εχει η υγεια μας πανω απο ολα.Αυτο ηθελα να σου επισημανω και για αυτο και σου εγραψα.

Εμεις εχουμε κανει 3 προσπαθειες,2 εκ των οποιων,μια βιοχημικη και μια παλλινδρομη.

Τον προηγουμενο μηνα καναμε 1 ακομα προσπαθεια και εχουμε αριστα παγωτινια!!!!

Καλη επιτυχια ευχομαι σε οτι κανεις.Φιλια.

💖❤❤💖Focus on Smile and Rainbow Babies;):lol:💖❤❤💖Always believe💖

💜🌹🍼🍼🌹💙👑Πριγκίπισσά μας+Πρίγκιππά μας👑

🍼Λουκουμάκια μας 🍼Ζουζουνάκια μας🍼

🍼Μελισσάκια μας 🍼Αστεράκια μας🍼

🌹Σας περιμένουμε γλυκά μας πλασματάκια!!!💜🌹🍼🍼🌹💙

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λογικο οντας στην αρχη ακομα να εχετε τα αγχη σας,ετσι ειμασταν ολοι μας στην αρχη.Εχοντας περασει απο αναλογες καταστασεις εκ του αποτελεσματος καταλαβαμε πως σημασια εχει η υγεια μας πανω απο ολα.Αυτο ηθελα να σου επισημανω και για αυτο και σου εγραψα.

Εμεις εχουμε κανει 3 προσπαθειες,2 εκ των οποιων,μια βιοχημικη και μια παλλινδρομη.

Τον προηγουμενο μηνα καναμε 1 ακομα προσπαθεια και εχουμε αριστα παγωτινια!!!!

Καλη επιτυχια ευχομαι σε οτι κανεις.Φιλια.

 

Οταν λες προσπαθειες αναφερεσαι σε σπερματεγχεισεις η εξωσωματικες. Συγνωμη αν η ερωτηση μου ειναι κουτι, αλλα δεν εχω γνωσεις επι του θεματος. Οπως και να χει σου ευχομαι ολοψυχα να μας ανακοινωσεις και εσυ συντομα τα ευχαριστα!!!

Φιλια πολλα

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες προσπαθειες αναφερεσαι σε σπερματεγχεισεις η εξωσωματικες. Συγνωμη αν η ερωτηση μου ειναι κουτι, αλλα δεν εχω γνωσεις επι του θεματος. Οπως και να χει σου ευχομαι ολοψυχα να μας ανακοινωσεις και εσυ συντομα τα ευχαριστα!!!

Φιλια πολλα

Καμμια ερωτηση δεν ειναι ανευ σημασιας,εδω βρισκομαστε ολες με τις ιδιες ανησυχιες απλα καποιες τα περασαμε νωριτερα και καποια αλλα κοριτσια οπως εσυ τωρα ξεκινανε.

Εμεις συνολο με την προσπαθεια του προηγουμενου μηνα εχουμε κανει 4 εξωσωματικες.

Εδω θα ειμαστε να τα λεμε.

Οτι χρειαστεις ρωτας και εμεις εσενα,ειμαστε μια ομαδα,οι χαρες της μιας ειναι χαρα της καθεμιας μας και οπως και λυπες αντιστοιχα.

Φιλακια

💖❤❤💖Focus on Smile and Rainbow Babies;):lol:💖❤❤💖Always believe💖

💜🌹🍼🍼🌹💙👑Πριγκίπισσά μας+Πρίγκιππά μας👑

🍼Λουκουμάκια μας 🍼Ζουζουνάκια μας🍼

🍼Μελισσάκια μας 🍼Αστεράκια μας🍼

🌹Σας περιμένουμε γλυκά μας πλασματάκια!!!💜🌹🍼🍼🌹💙

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

annoulao43...να σε ρωτήσω...πώς αποφασίσατε να καταλήξετε στην εξωσωματική; προσπαθούσατε χρόνια, υπήρχε κπ θέμα; συγνώμη που ρωτάω και αν θες μου απαντάς, απλώς εμένα αυτή τη στιγμή μου φαίνεται μακρια μια τετοια λύση αλλά αργότερα αν δε δούμε φως μπορεί να χρειαστεί να μπούμε και σ' αυτη τη διαδικασία...βέβαια έχουμε αποφασίσει να εξαντλήσουμε όλα τα περιθώρια μέχρι τότε αλλά αν δε γίνει κάτι...

Link to comment
Share on other sites

annoulao43...να σε ρωτήσω...πώς αποφασίσατε να καταλήξετε στην εξωσωματική; προσπαθούσατε χρόνια, υπήρχε κπ θέμα; συγνώμη που ρωτάω και αν θες μου απαντάς, απλώς εμένα αυτή τη στιγμή μου φαίνεται μακρια μια τετοια λύση αλλά αργότερα αν δε δούμε φως μπορεί να χρειαστεί να μπούμε και σ' αυτη τη διαδικασία...βέβαια έχουμε αποφασίσει να εξαντλήσουμε όλα τα περιθώρια μέχρι τότε αλλά αν δε γίνει κάτι...

 

Κανενα θεμα κοριτσι μου,ρωτας οτι θελεις.

Εμεις εχουμε θεμα με το σπερματακι μας και ετσι με την εξωσωματικη εχουμε πιο στοχευμενες προσπαθειες.

💖❤❤💖Focus on Smile and Rainbow Babies;):lol:💖❤❤💖Always believe💖

💜🌹🍼🍼🌹💙👑Πριγκίπισσά μας+Πρίγκιππά μας👑

🍼Λουκουμάκια μας 🍼Ζουζουνάκια μας🍼

🍼Μελισσάκια μας 🍼Αστεράκια μας🍼

🌹Σας περιμένουμε γλυκά μας πλασματάκια!!!💜🌹🍼🍼🌹💙

Link to comment
Share on other sites

Τωρα μολις μιλησα και με τον ανδρολογο, ο οποιος μου επιβεβαιωσε οτι στην περιπτωση μας δεν χρειαζεται να κανω εγω τιποτα περαιτερω...Βακτηρια βρεθηκαν στο σπερμα και οχι στα ουρα...θα επαναλαβει ο καλος μου συζυγος τις εξετασεις και επειτα βλεπουμε!

Με εχει παρει τελειως απο κατω, προσπαθω να μην το σκεφτομαι αλλα ακομα και στην δουλεια δε μπορω να ξεκολλησω

 

 

Κοιτα να δεις. Ο ανδρολογος ας εκφερει αποψη οσο αφορα τα ανδρολογικα. Για τα γυναικολογικα, τον τελευταιο λογο τον εχει ο γυναικολογος. Για μενα πρεπει να παρεις κ μια δευτερη γνωμη...Εγω στη θεση σου παντως θα εκανα κ σε εμενα ενα τσεκ(εστω τις αιματολογικες που σου εγραψα) ετσι ωστε αν τυχον βρεθει κατι(αν λεμε)να μη χαθει επιπλεον χρονος κ παραλληλα με την οποια θεραπεια του συζυγου κανεις κ εσυ τη δικη σου( ξαναλεω, αν...). Μη σε πιανει πανικος...Καλη τυχη!

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις. Ο ανδρολογος ας εκφερει αποψη οσο αφορα τα ανδρολογικα. Για τα γυναικολογικα, τον τελευταιο λογο τον εχει ο γυναικολογος. Για μενα πρεπει να παρεις κ μια δευτερη γνωμη...Εγω στη θεση σου παντως θα εκανα κ σε εμενα ενα τσεκ(εστω τις αιματολογικες που σου εγραψα) ετσι ωστε αν τυχον βρεθει κατι(αν λεμε)να μη χαθει επιπλεον χρονος κ παραλληλα με την οποια θεραπεια του συζυγου κανεις κ εσυ τη δικη σου( ξαναλεω, αν...). Μη σε πιανει πανικος...Καλη τυχη!

 

Μηπως αυτες τις εξετασεις μπορει να μου τις κανει και ο παθολογος...εννοω ειναι αιματολογικες...για να μην τρεχω να βρω αλλη γυναικολογο.Ζω στο εξωτερικο και εδω το συστημα υγειας ειναι διαφορετικο.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως αυτες τις εξετασεις μπορει να μου τις κανει και ο παθολογος...εννοω ειναι αιματολογικες...για να μην τρεχω να βρω αλλη γυναικολογο.Ζω στο εξωτερικο και εδω το συστημα υγειας ειναι διαφορετικο.

 

Πιστευω πως ναι. Κανε ενα τηλ να μαθεις...

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

περιχωρα αυτες τις ορμονολογικες εξετασεις μπορεις να τις κανεις απλα σε ενα μικροβιολογικο αιμα ειναι να δωσεις..καποιες απ αυτες ις κανεις 3-5ημερα περιοδου και την προγεστερονη 21 μερα αναλογα με το κυκλο σου(π.χ.28 ημερων)κ αν θες μπορεις να κανεις και μια καλλιεργεια κολπικου υγρου για τυχον μικροβια.αυτες ειναι απλες και δεν χρειαζονται να πας σε γιατρο,πρωτα.annoula043 ειναι πολυ δυσκολη η διαδικασια της εξωσωματικης?πονος κ ετσι?θελω να ξεκινησω να σκεφτομαι και αυτο το ενδεχομενο αν δεν δουμε συντομα φως...sunrise15 εισαι εγκυουλα?:lol:

Link to comment
Share on other sites

περιχωρα αυτες τις ορμονολογικες εξετασεις μπορεις να τις κανεις απλα σε ενα μικροβιολογικο αιμα ειναι να δωσεις..καποιες απ αυτες ις κανεις 3-5ημερα περιοδου και την προγεστερονη 21 μερα αναλογα με το κυκλο σου(π.χ.28 ημερων)κ αν θες μπορεις να κανεις και μια καλλιεργεια κολπικου υγρου για τυχον μικροβια.αυτες ειναι απλες και δεν χρειαζονται να πας σε γιατρο,πρωτα.annoula043 ειναι πολυ δυσκολη η διαδικασια της εξωσωματικης?πονος κ ετσι?θελω να ξεκινησω να σκεφτομαι και αυτο το ενδεχομενο αν δεν δουμε συντομα φως...sunrise15 εισαι εγκυουλα?:lol:

 

Stelakion καλησπερα κοριτσι μου.

Αν ρωτησεις καθε κοριτσι ξεχωριστα θα σου πει και κατι διαφορετικο,σε ενα ομως ολες θα συγκλινουμε,πως γινεται για ιερο σκοπο και αξιζει ολα τα τσιμπηματα του κοσμου,τις αγωνιες και τα αγχη οταν κρατας το μωρο σου αγκαλια.

Κοιτα,εξαρταται πως θα το δει καποιος.Δεν θα σου "χρυσωσω το χαπι".Ειναι μια διαδικασια πολυ ψυχοφθορα γιατι εχει πολλα σταδια που πρεπει να περασεις και ολα εχουν τα αγχη τους.Ειναι το σταδιο της διεγερσης που δεν ξερεις πως θα ανταποκριθει ο οργανισμος,το σταδιο της ωοληψιας που δεν ξερεις ποσα ωαρια θα παρθουν,το σταδιο της γονιμοποιησης που δεν ξερεις ποσα θα προχωρησουν και τι ποιοτητας θα ειναι.

Αλλα θα σου πω και κατι ακομα,και οταν με το καλο μεινεις εγκυος παλι εχεις αλλα αγχη,αν θα ανεβει ικανοποιητικα η χοριακη,να δεις σακο,να ακουσεις καρδουλα,την β επιπεδου ,τους υπερηχους καθε φορα και παει λεγοντας.Ειναι ενας ξεχωριστος ιδιιατερος αγωνας!!!!

Θελει ψυχραιμια,ηρεμια,υπομονη,επιμονη και πιστη.

Μη με ρωτησεις πως μπορεις να τα εχεις ολα αυτα μαζι,καποια φορα τα εχεις ,καποια αλλη οχι,καποια ολα μαζι και καποια λιγοτερα.

Εγω μετα απο συνολικα τεσσερις προσπαθειες και η μια μολις τον προηγουμενο μηνα,θα οσυ πω πως καθε φορα ειναι σαν να ειναι η πρωτη φορα και καθε φορα βιωνεις διαφορετικα τις καταστασεις.

Δες το ψυχραιμα και με χαμογελο και ολα θα πανε υπεροχα!!!!!!!:D

Τα καλα κοποις κτωνται,τα λεω και εμενα να μην τα ξεχναω και να προχωραω;):D

Οτι θελεις εδω θα ειμαστε να τα συζηταμε.Φιλακια καλη επιτυχια!!!!!:D

💖❤❤💖Focus on Smile and Rainbow Babies;):lol:💖❤❤💖Always believe💖

💜🌹🍼🍼🌹💙👑Πριγκίπισσά μας+Πρίγκιππά μας👑

🍼Λουκουμάκια μας 🍼Ζουζουνάκια μας🍼

🍼Μελισσάκια μας 🍼Αστεράκια μας🍼

🌹Σας περιμένουμε γλυκά μας πλασματάκια!!!💜🌹🍼🍼🌹💙

Link to comment
Share on other sites

περιχωρα αυτες τις ορμονολογικες εξετασεις μπορεις να τις κανεις απλα σε ενα μικροβιολογικο αιμα ειναι να δωσεις..καποιες απ αυτες ις κανεις 3-5ημερα περιοδου και την προγεστερονη 21 μερα αναλογα με το κυκλο σου(π.χ.28 ημερων)κ αν θες μπορεις να κανεις και μια καλλιεργεια κολπικου υγρου για τυχον μικροβια.αυτες ειναι απλες και δεν χρειαζονται να πας σε γιατρο,πρωτα.annoula043 ειναι πολυ δυσκολη η διαδικασια της εξωσωματικης?πονος κ ετσι?θελω να ξεκινησω να σκεφτομαι και αυτο το ενδεχομενο αν δεν δουμε συντομα φως...sunrise15 εισαι εγκυουλα?:lol:

 

Ναι, κορίτσι μου...ύστερα από 2 χρόνια άκαρπων προσπαθειών(υπήρχαν βέβαια κάποια θεματάκια κ από τις 2 πλευρές), καταλήξαμε σε IVF κ πετύχαμε με την πρώτη. Θα έλεγε κανείς πως πάνω στην ατυχία μας σταθήκαμε τυχεροί... Κορίτσια, μην απογοητεύεστε κ μην το βάζετε κάτω. Όλες, αργά η γρήγορα, με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο θα γίνουμε μανούλες. Πιστέψτε το κ θα γίνει!

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κανενα θεμα κοριτσι μου,ρωτας οτι θελεις.

Εμεις εχουμε θεμα με το σπερματακι μας και ετσι με την εξωσωματικη εχουμε πιο στοχευμενες προσπαθειες.

 

μάλιστα, και εμείς έχουμε θέμα με το σπέρμα, αν και ο ανδρολόγος είναι αισιόδοξος γιατί θεωρεί ότι οι τιμές είναι σχετικά καλές, παρότι ανακαλύψαμε μια μικρή κυρσοκήλη και έχουμε καταλήξει ότι εκεί οφείλεται, είπαμε θα προσπαθήσουμε κανένα 6μηνο ακόμη με τη βοήθεια την κλομιφαίνης από πλευράς μου και βιταμίνες από την πλευρά του αντρούλη μου και αν δεν...θα προχωρήσουμε σε επέμβαση κυρσοκήλης...ευχαριστώ για την απάντηση σου πάντως...ελπίζω ότι δεν θα φτάσουμε στην εξωσωματική, κυριως λόγω του οικονομικού, νομίζω και αυτό είναι ένα θέμα εξίσου σημαντικό..τεσπα θα δείξει...πάντως η περίοδος δεν μου ήρθε ακόμη και το κάνει για να τυραννάει το μυαλό μου η άτιμη...φιλάκια

Link to comment
Share on other sites

μάλιστα, και εμείς έχουμε θέμα με το σπέρμα, αν και ο ανδρολόγος είναι αισιόδοξος γιατί θεωρεί ότι οι τιμές είναι σχετικά καλές, παρότι ανακαλύψαμε μια μικρή κυρσοκήλη και έχουμε καταλήξει ότι εκεί οφείλεται, είπαμε θα προσπαθήσουμε κανένα 6μηνο ακόμη με τη βοήθεια την κλομιφαίνης από πλευράς μου και βιταμίνες από την πλευρά του αντρούλη μου και αν δεν...θα προχωρήσουμε σε επέμβαση κυρσοκήλης...ευχαριστώ για την απάντηση σου πάντως...ελπίζω ότι δεν θα φτάσουμε στην εξωσωματική, κυριως λόγω του οικονομικού, νομίζω και αυτό είναι ένα θέμα εξίσου σημαντικό..τεσπα θα δείξει...πάντως η περίοδος δεν μου ήρθε ακόμη και το κάνει για να τυραννάει το μυαλό μου η άτιμη...φιλάκια

 

Καλησπέρα, από προσωπική εμπερία οι βιταμίνες βοηθούν, αλλα μην περιμένεις να κανουν κ θαύματα. Για την κιρςοκήλη, αν ο σύζυγος κοντεύει τα 2ρα -άντα δεν εχει όφελος να προχωρήσετε σε επεμβαςη. Τωρα, όσο αφορά την κλομιφαίνη, μεγαλη προσοχή διότι δημιουργεί κύστες. Εγω έτρεχα κ δεν έφτανα...θέλει στενή παρακολούθηση απο το γυναικολόγο κ μέγιστη χρήση ενός εξαμήνου. Εύχομαι ολα να πάνε κατ'ευχήν κ να μη χρειαστεί να μπείτε στο κομμάτι εξωσωματικη. Αν παλι χρειαστεί, υπάρχουν κ τα δημόσια νοσοκομεία που οκ μπορει να εχει λιγο περισσότερο τρέξιμο αλλα γινεται εξίσου καλη δουλειά με τα ιδιωτικά.

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια καλησπερα...να καλωσορίσω τις καινουριες κοπελες στην παρεα μας και να ευχηθώ καλη επιτυχια στην προσπαθεια σας για μωρακι. κοριτσια που γίνατε μανουλες εδω στην παρεα μας, σας ευχομαι μια ευχαριστη εγκυμοσυνη και ενα υγιέστατο μωρουλι. εγω ειμαι στη φαση που εχουμε προγραμματίσει με την γιατρο μου στον επομενο κυκλο, σπερματεγχυση, ο οποιος θα ειναι περιπου 10 οκτωβριου. εχω ειδη προμηθευτει κλομιφαινη και πρεγκναλ (τα εμαθα και γω!) για την ωρα εκεινη που ελπιζω να μην ελθει ποτε και να μην τα χρησιμοποιησω!εχω ξεκινησει φυλλικο οξυ και σαλοσπιρ. η ψυχολογια περιεργη! νιωθω σαν ζομπι...λειτουργω μηχανικα και απλα αναμενω εκεινες τις μερες και οτι γινει! ειμαι απλα σε περιεργη φαση! αν ξερει καποια κοπελα μπορει να μου πει αν υπαρχουν καποιοι κανονες για την προετοιμασια της σπερματεγχυσης? και ενα μυστικουλι για να αποβαλω το τοσο αγχος και ταχυκαρδια που εχω!!ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, από προσωπική εμπερία οι βιταμίνες βοηθούν, αλλα μην περιμένεις να κανουν κ θαύματα. Για την κιρςοκήλη, αν ο σύζυγος κοντεύει τα 2ρα -άντα δεν εχει όφελος να προχωρήσετε σε επεμβαςη. Τωρα, όσο αφορά την κλομιφαίνη, μεγαλη προσοχή διότι δημιουργεί κύστες. Εγω έτρεχα κ δεν έφτανα...θέλει στενή παρακολούθηση απο το γυναικολόγο κ μέγιστη χρήση ενός εξαμήνου. Εύχομαι ολα να πάνε κατ'ευχήν κ να μη χρειαστεί να μπείτε στο κομμάτι εξωσωματικη. Αν παλι χρειαστεί, υπάρχουν κ τα δημόσια νοσοκομεία που οκ μπορει να εχει λιγο περισσότερο τρέξιμο αλλα γινεται εξίσου καλη δουλειά με τα ιδιωτικά.

 

κοίτα ο άντρας μου είναι στα 37, ο γιατρός τον έβαλε να κάνει κάτι ορμονικές εξετάσεις, ήθελε να δει ένα δείκτη, μας είχε πει ότι αν είναι πάνω από 8 αυτός δεν χειρουργεί, είναι σαν αυτός ο δείκτης να δείχνει αν η βλάβη είναι μόνιμη, ο δείκτης όμως ήταν 3,5 και όλα τα άλλα μια χαρά. Μας είπε ότι δεδομένου ότι είμαι σχετικά μακριά απο τα 35 (είμαι 31) έχει νόημα μια προσπάθεια. Δεν μπορώ να πω ότι δεν το έψαξε και δεν μας έβαλε εξετάσεις, κατέληξε ότι δεν υπάρχει κανένα άλλο θέμα πέρα από αυτό. έτσι είπαμε να κάνουμε ην προσπάθεια μας στο 6μηνο κ βλέπουμε. Από τη άλλη αν φτάσει αυτή η ώρα (που το απεύχομαι) θα πάρουμε και 2η γνώμη εννοείται. Οσο για την κλομιφαίνη, τον 1ο μήνα πήγα και όλα καλά, τώρα όχι και μόλις μου έρθει η περίοδος θα τον πάρω τηλ να τον ρωτήσω αν θα συνεχίσω η όχι...έχω υπόψιν μου για τις κύστες αλλά σ' ευχαριστω που μου το υπενθυμίζεις εννοείται ότι θα πάω αυτό το μήνα για υπέρηχο. Πολυλόγησα πάλι...καλό βράδυ κοπέλα μου.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια δεν με πιανει υπνος..ειμαι πολυ στεναχωρημενη

Λαβαμε τα αποτελεσματα και εχουν ως εξης...ακινησια 97%, κιρσοκηλη σκληροθεραπειας, προβλημα στην προλακτινη βλεπε ορμονολογικες εξετασεις και κολοβακτηριδιο.

Πιο χαλια δεν γινεται.

Ο ανδρολογος ουρολογος εδωσε θεραπεια αντιβιωση 2 φορες την ημερα για 5 ημερες και επαναληψη του σπερματοδιαγραμματος σε 3 με 4 εβδομαδες.

Εχει περασει καμια παρομοια κατασταση, ειναι αντιμετωπισιμη;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια δεν με πιανει υπνος..ειμαι πολυ στεναχωρημενη

Λαβαμε τα αποτελεσματα και εχουν ως εξης...ακινησια 97%, κιρσοκηλη σκληροθεραπειας, προβλημα στην προλακτινη βλεπε ορμονολογικες εξετασεις και κολοβακτηριδιο.

Πιο χαλια δεν γινεται.

Ο ανδρολογος ουρολογος εδωσε θεραπεια αντιβιωση 2 φορες την ημερα για 5 ημερες και επαναληψη του σπερματοδιαγραμματος σε 3 με 4 εβδομαδες.

Εχει περασει καμια παρομοια κατασταση, ειναι αντιμετωπισιμη;

 

Καλημερααα... Μην αγχώνεσαι κ όλα θα γίνουν.... Κ εμεις είχαμε πολύ χάλια σπέρμα και όμως στο δεύτερο μήνα προσπαθειών τα καταφέραμε.... Ούτε εμείς χειρουργηθηκαμε για κιρσοκήλη... Το μόνο που είχαμε ξεκινήσει ήταν βιταμίνες αλλά πιστεύω ότι δεν έκαναν τπτ γτ μόνο 10 μέρες τις περνάμε.... Αλλά μπορεί επειδή είπαμε ότι σε 2 μήνες θα κάνουν χρήση δεν αγχωθηκα καθόλου τώρα...το είχαμε πάρει χαλαρά κ μετά από 2 μήνες θα προσπαθούσαμε πιο εντατικα..... Ειλικρινά δε ξερω πως συνέβει... Μάλλον θαυματάκι ήταν κ ευχαριστώ τον Θεό που μου το έστειλε......ενα βασικό επίσης είναι αν καπνίζει ο άντρας σου να το κόψει...... Θα δει τεράστια διαφορά......

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααα... Μην αγχώνεσαι κ όλα θα γίνουν.... Κ εμεις είχαμε πολύ χάλια σπέρμα και όμως στο δεύτερο μήνα προσπαθειών τα καταφέραμε.... Ούτε εμείς χειρουργηθηκαμε για κιρσοκήλη... Το μόνο που είχαμε ξεκινήσει ήταν βιταμίνες αλλά πιστεύω ότι δεν έκαναν τπτ γτ μόνο 10 μέρες τις περνάμε.... Αλλά μπορεί επειδή είπαμε ότι σε 2 μήνες θα κάνουν χρήση δεν αγχωθηκα καθόλου τώρα...το είχαμε πάρει χαλαρά κ μετά από 2 μήνες θα προσπαθούσαμε πιο εντατικα..... Ειλικρινά δε ξερω πως συνέβει... Μάλλον θαυματάκι ήταν κ ευχαριστώ τον Θεό που μου το έστειλε......ενα βασικό επίσης είναι αν καπνίζει ο άντρας σου να το κόψει...... Θα δει τεράστια διαφορά......

 

Συγχαρητηρια κοριτσακι μου...χαιρομαι τοσο πολυ για σενα αλλα και για ολες τις εγκυουλες!

Αυτην την στιγμη ειμαι τοσο χαλια ψυχολογικα ενα ρακος, ολα ειναι χαλια δεν εχουμε ουτε ενα θετικο αποτελεσμα να κρατηθουμε απο καπου.

Ο ανδρολογος ηδη εμμεσως πλην σαφως εκανε νυξη για εξωσωματικη, αλλα ειλικρινα δε ξερω αν μπορω να προβω σε τετοια διαδικασια.

Καπνιζει ο συζυγος, ολο το κοβει και ολο το ξανα ξεκιναει...δε ξερω με τετοια ψυχολογια που εχει κι αυτος, δε ξερω αν βοηθαει να τον πιεζω για το καπνισμα

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια κοριτσακι μου...χαιρομαι τοσο πολυ για σενα αλλα και για ολες τις εγκυουλες!

Αυτην την στιγμη ειμαι τοσο χαλια ψυχολογικα ενα ρακος, ολα ειναι χαλια δεν εχουμε ουτε ενα θετικο αποτελεσμα να κρατηθουμε απο καπου.

Ο ανδρολογος ηδη εμμεσως πλην σαφως εκανε νυξη για εξωσωματικη, αλλα ειλικρινα δε ξερω αν μπορω να προβω σε τετοια διαδικασια.

Καπνιζει ο συζυγος, ολο το κοβει και ολο το ξανα ξεκιναει...δε ξερω με τετοια ψυχολογια που εχει κι αυτος, δε ξερω αν βοηθαει να τον πιεζω για το καπνισμα

 

Λογικό είναι να νιώθεις έτσι...είναι το πρώτο σοκ! Εν τάχει, θα σου πω τη δικιά μου ιστορία...Μετά από 2 χρόνια άκαρπων προσπαθειών, πέρυσι τέτοιες μέρες χειρουργήθηκα για δεύτερη φορά για ενδομητρίωση(έχω μία ωοθήκη κ μία σάλπιγγα).Κατά τα Χριστούγεννα επισκεφτόμαστε το γιατρό μου για ενα τσεκ μαζι με το σπερμοδιαγραμμα του συζυγου που μας ειχε ζητησει. Κ εκει παθαινω το μεγαλο σοκ αφου με 2 λογια μας ειπε πως φυσιολογικα δεν προκειται να κανουμε παιδια(κακο σπερμοδιαγραμμα κ κιρσοκηλη ο συζυγος). Ακολουθησαν 3 μηνες διατροφης κ για τους 2, θεραπεια του συζυγου με βιταμινες κ εξεταση dna σπερματος η οποια επισης δε βγηκε καλη. Η ψυχολογια οπως καταλαβαινεις στα πατωματα...Θυμωσα, εκλαψα αλλα σηκωθηκα!!!!!!!!!Δε θελαμε να χασουμε ομως αλλο χρονο παρα το γεγονος οτι ο ανδρολογος επεμενε να συνεχισει ο συζυγος τη θεραπεια για αλλους 3 μηνες. Για να μην τα πολυλογω, προχωρησαμε σε IVF κ σε λιγοτερο απο ενα μηνα περιμενουμε το θαυματακι μας. Κοριτσι μου μην το βάζεις κατω. τα εμποδια ειναι για να τα περναμε και οχι για να το βαζουμε στα ποδια. παρε το χρονο σου κ εξεταστε με τον ανδρα σου προσεχτικα ολες τις εναλλακτικες που εχετε. Κ να σου πω κ κατι; Eγω νιιωθω πολυ τυχερη που με τη βοηθεια του Θεού κ της τεχνολογιας επιτελους το ονειρο μου γινεται πραγματικοτητα κ θα γινω μανουλα κατι που μεχρι πριν λιγο χρονια μην ξεχναμε οτι δεν ηταν εφιχτο. Καθε μερα γινονται θαυματα βεβαια (βλεπε πχ. zouzou κ maraki)αλλα καμια φορα ισως χρειαστει να βαλουμε κ εμεις το χερακι μας για να δημιουργησουμε αυτο το θαυμα...Με υπομονή κ επιμονή ολα γινονται θα δεις...Επισης, η ψυχολογια ειναι το Α και το Ω για πολλα πραγματα. οσο μπορεις προσπαθησε να χαλαρωσεις κ να αποβαλεις το αγχος(κανε κατι που σου αρεσει για να ξεχαστεις λιγακι) κ αν τελικα δεν ερθει απο μονο του, μη φοβηθεις...προχωρα στο επομενο βημα!

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι να νιώθεις έτσι...είναι το πρώτο σοκ! Εν τάχει, θα σου πω τη δικιά μου ιστορία...Μετά από 2 χρόνια άκαρπων προσπαθειών, πέρυσι τέτοιες μέρες χειρουργήθηκα για δεύτερη φορά για ενδομητρίωση(έχω μία ωοθήκη κ μία σάλπιγγα).Κατά τα Χριστούγεννα επισκεφτόμαστε το γιατρό μου για ενα τσεκ μαζι με το σπερμοδιαγραμμα του συζυγου που μας ειχε ζητησει. Κ εκει παθαινω το μεγαλο σοκ αφου με 2 λογια μας ειπε πως φυσιολογικα δεν προκειται να κανουμε παιδια(κακο σπερμοδιαγραμμα κ κιρσοκηλη ο συζυγος). Ακολουθησαν 3 μηνες διατροφης κ για τους 2, θεραπεια του συζυγου με βιταμινες κ εξεταση dna σπερματος η οποια επισης δε βγηκε καλη. Η ψυχολογια οπως καταλαβαινεις στα πατωματα...Θυμωσα, εκλαψα αλλα σηκωθηκα!!!!!!!!!Δε θελαμε να χασουμε ομως αλλο χρονο παρα το γεγονος οτι ο ανδρολογος επεμενε να συνεχισει ο συζυγος τη θεραπεια για αλλους 3 μηνες. Για να μην τα πολυλογω, προχωρησαμε σε IVF κ σε λιγοτερο απο ενα μηνα περιμενουμε το θαυματακι μας. Κοριτσι μου μην το βάζεις κατω. τα εμποδια ειναι για να τα περναμε και οχι για να το βαζουμε στα ποδια. παρε το χρονο σου κ εξεταστε με τον ανδρα σου προσεχτικα ολες τις εναλλακτικες που εχετε. Κ να σου πω κ κατι; Eγω νιιωθω πολυ τυχερη που με τη βοηθεια του Θεού κ της τεχνολογιας επιτελους το ονειρο μου γινεται πραγματικοτητα κ θα γινω μανουλα κατι που μεχρι πριν λιγο χρονια μην ξεχναμε οτι δεν ηταν εφιχτο. Καθε μερα γινονται θαυματα βεβαια (βλεπε πχ. zouzou κ maraki)αλλα καμια φορα ισως χρειαστει να βαλουμε κ εμεις το χερακι μας για να δημιουργησουμε αυτο το θαυμα...Με υπομονή κ επιμονή ολα γινονται θα δεις...Επισης, η ψυχολογια ειναι το Α και το Ω για πολλα πραγματα. οσο μπορεις προσπαθησε να χαλαρωσεις κ να αποβαλεις το αγχος(κανε κατι που σου αρεσει για να ξεχαστεις λιγακι) κ αν τελικα δεν ερθει απο μονο του, μη φοβηθεις...προχωρα στο επομενο βημα!

 

Αχ κοριτσι μου τι τραβηξες κι εσυ, ο Θεος και η ψυχη σου το ξερουν.

Σε ευχαριστω πολυ που μοιραστηκες μαζι μου την ιστορια σου!

Σου ευχομαι με εναν πονο, ειμαι σιγουρη οτι οταν αντικρισεις το θαυματακι σου θα ξεχαστουν ολα ο θυμος, το κλαμα, η στεναχωρια. Απο εδω και περα μονο χαμογελα και χαρες σας ευχομαι.

Δε ξερω γιατι αλλα εχω παρει με στραβο ματι την εξωσωματικη, εχω ακουσει οτι ειναι ψυχοφθορα και επωδυνη.

Αν θελεις μου απαντας μετα απο ποσες προσπαθειες εξωσωματικες επιασες το μωρακι σου και πως ειναι η ολη διαδικασια.Πιστευεις οτι μπορει να ανταπεξελθει καθε γυναικα;Και οσον αφορα το κοστος αν και εμεις ζουμε στο εξωτερικο και πιστευω θα ειναι ακομα πιο ακριβα.

Link to comment
Share on other sites

Περιχωρα ,κοριτσι μου καλησπερα!!!!:D

Αν θελεις την προσωπικη μου γνωμη,η επιστημη μας εχει κανει ενα σπουδαιο δωρο στις μερες μας.

Παλαιοτερα ζευγαρια σαν εμας θεωρουνταν "τελειωμενες " περιπτωσεις και αντιμετωπιζονταν ασχημα ειδικα σε κλειστες κοινωνιες.

Οκ ηε ξωσωματικη εχει τις "δυσκολιες " της και ολοι μας ειχαμε τους ενδοιασμους μας στην αρχη για διαφορετικα θεματα ισως ο καθενας μιας και ειμαστε διαφοετικοι ανθρωποι.

Ομως κρατησε το ομορφο,οτι ειναι ενα μεσο να φτασεις στον στοχο σου!!!!!!!!!!;):D

Και ειμαστε πολλες πιστεψε με.

Οσο ειμαι στον αγωνα εχω εντυπωσιαστει με το ποσο πολλες ειμαστε!!!!Αλλα και με το ποσο δυνατες ειμαστε!!!!!!

Και ειμαστε ολες εδω για να δινει δυναμη η μια στην αλλη!!!!!;):D

Στην διαθεση σου,σε φιλω

Αννουλα❤

💖❤❤💖Focus on Smile and Rainbow Babies;):lol:💖❤❤💖Always believe💖

💜🌹🍼🍼🌹💙👑Πριγκίπισσά μας+Πρίγκιππά μας👑

🍼Λουκουμάκια μας 🍼Ζουζουνάκια μας🍼

🍼Μελισσάκια μας 🍼Αστεράκια μας🍼

🌹Σας περιμένουμε γλυκά μας πλασματάκια!!!💜🌹🍼🍼🌹💙

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσι μου τι τραβηξες κι εσυ, ο Θεος και η ψυχη σου το ξερουν.

Σε ευχαριστω πολυ που μοιραστηκες μαζι μου την ιστορια σου!

Σου ευχομαι με εναν πονο, ειμαι σιγουρη οτι οταν αντικρισεις το θαυματακι σου θα ξεχαστουν ολα ο θυμος, το κλαμα, η στεναχωρια. Απο εδω και περα μονο χαμογελα και χαρες σας ευχομαι.

Δε ξερω γιατι αλλα εχω παρει με στραβο ματι την εξωσωματικη, εχω ακουσει οτι ειναι ψυχοφθορα και επωδυνη.

Αν θελεις μου απαντας μετα απο ποσες προσπαθειες εξωσωματικες επιασες το μωρακι σου και πως ειναι η ολη διαδικασια.Πιστευεις οτι μπορει να ανταπεξελθει καθε γυναικα;Και οσον αφορα το κοστος αν και εμεις ζουμε στο εξωτερικο και πιστευω θα ειναι ακομα πιο ακριβα.

 

Οι τιμες ποικίλουν ανάλογα με το γιατρο, το κέντρο κ την μέθοδο που θα χρησιμοποιηθεί. Οπως σου είπα υπάρχει κ το δημόσιο νοσοκομείο σαν λύση. Δεν ξέρω σε ποια χώρα βρίσκεσαι αλλα εχω φίλο που κανουν προςπαθεια σε δημόσιο νοσοκομείο του εξωτερικού κ μέχρι 3 προσπάθειες ειναι δωρεάν. Πάνω στην ατυχία μας σταθήκαμε τυχεροί κ πετύχαμε με την πρώτη. Οπως σου είπα με μια ωοθηκη, μια σάλπιγγα, κιρςοκήλη, προβλημα στο σπερμα. Η ανταπόκριση μου στα φάρμακα σχεδόν μηδαμινή. Αποδείχθηκε οτι ανήκω στην κατηγορία των poor responders , έκανα ένα μονο ωάριο που ομως ηταν κ το τυχερό! Σαφώς κ η διαδικασία ειναι ψυχοφθόρα, αλλα το να φέρεις μια καινούρια ζωή στον κοσμο νομίζω αξίζει τον κόπο να κανεις οποιαδήποτε θυσία για εμένα τουλαχιςτον αυτο ιςχυει. Η δύναμη που έχουμε πηγάζει απο μεςα μας, πίστεψε στον εαυτό σου κ προχωρά. Μη μιζεριασεις κ μην αφήσεις να σε πάρει απο κατω. Μονο εσυ μπορει να κυνηγήσεις τα όνειρα σου αρκεί να το θελήσεις πραγματικά! Καλη συνέχεια!!!

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...