Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Το τεστ παπ κ ο υπερηχος ειναι απλες εξετασεις που δε δειχνουν κ πολλα πραγματα. το πρωτο βημα το κανατε. απο εκει κ περα θεωρω οτι ναι, πρεπει να επισκεφεις κ εσυ το γυναικολογο σου για καποιες ισως περαιτερω εξετασεις. ολα τα προβληματα εχουν τη λυση τους. μην αγχωνεσαι ολα θα παρουν το δρομο τους.

 

Χθες τηλεφωνησα στην γυναικολογο και μου ειπε οτι δεν χρειαζεται να κανω τιποτα. Μηπως λεω εγω τωρα με τον υπερηχο που μου εκανε διαπιστωσε αν τιθεται θεμα σαλπιγγας και γι αυτο δεν χρειαστηκε σαλπιγγογραφια.

Αααα αφηστε και το αλλο σημερα βγηκαν τα αποτελεσματα του συζυγου μου και περιμενουμε να μας τα στειλουν σε γραμμα...θα μπορεσουμε να βγαλουμε ακρη γιατι το επομενο μας ραντεβου ειναι στις 5 Νοεμβριου,μεχρι τοτε....ποιος αντεχει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια!!!!!!:D

 

Περιχωρα καλως ηρθες κοριτσι μου,οτι το καλυτερο.

 

Εμεις ολοκληρωσαμε μια προσπαθεια ακομα αυτο το μηνα με κλομιφαινη,δεν απεδωσε και παμε στον επομενο μηνα ξανα με ενεσιμα.Αυτα τα δικα μας.φιλακια σε ολες!!!!!!:D

💖❤❤💖Focus on Smile and Rainbow Babies;):lol:💖❤❤💖Always believe💖

💜🌹🍼🍼🌹💙👑Πριγκίπισσά μας+Πρίγκιππά μας👑

🍼Λουκουμάκια μας 🍼Ζουζουνάκια μας🍼

🍼Μελισσάκια μας 🍼Αστεράκια μας🍼

🌹Σας περιμένουμε γλυκά μας πλασματάκια!!!💜🌹🍼🍼🌹💙

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια μου γλυκά....περίχωρα είχαμε και εμείς κιρσοκήλη και εμεινα εγκυος σχετικά γρήγορα..δε το περίμενα βέβαια.....μαρακι μου σου εύχομαι μια τεράστια χοριακη.....μόλις μάθεις στείλε μας αμέσως....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια!!!!!!:D

 

Περιχωρα καλως ηρθες κοριτσι μου,οτι το καλυτερο.

 

Εμεις ολοκληρωσαμε μια προσπαθεια ακομα αυτο το μηνα με κλομιφαινη,δεν απεδωσε και παμε στον επομενο μηνα ξανα με ενεσιμα.Αυτα τα δικα μας.φιλακια σε ολες!!!!!!:D

 

annoula043 ήθελα να σε ρωτήσω...επειδή και εμείς είμαστε στο δεύτερο μήνα με κλομιφαίνη (γιατί είναι γενικά άστατος ο κύκλος μου), πόσους μήνες σου είπε ο γιατρός σου ότι μπορείς να πάρεις; κάθε φορά που πήρες είχε ωορρηξία και κανονικό κύκλο? επίσης παρακολουθούσες με υπέρηχο κάθε φορά; συγνώμη για το βομβαρδισμό ερωτήσεων αλλά όσα περισσότερα ξέρουμε για το ζήτημα τόσο καλύτερα θα το χειριστούμε. Τέλος, γιατί αποφάσισες για ενέσιμα;

Link to comment
Share on other sites

Χθες τηλεφωνησα στην γυναικολογο και μου ειπε οτι δεν χρειαζεται να κανω τιποτα. Μηπως λεω εγω τωρα με τον υπερηχο που μου εκανε διαπιστωσε αν τιθεται θεμα σαλπιγγας και γι αυτο δεν χρειαστηκε σαλπιγγογραφια.

Αααα αφηστε και το αλλο σημερα βγηκαν τα αποτελεσματα του συζυγου μου και περιμενουμε να μας τα στειλουν σε γραμμα...θα μπορεσουμε να βγαλουμε ακρη γιατι το επομενο μας ραντεβου ειναι στις 5 Νοεμβριου,μεχρι τοτε....ποιος αντεχει....

 

περίχωρα..καταρχάς καλώς ήρθες στην ομάδα, ελπίζω πολύ γρήγορα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα...σου γράφω απλώς για να σημειώσω ότι και σε μένα ο γιατρός μου είπε ότι δεν χρειάζεται σαλπιγγογραφία σ' αυτή τη φάση και θα δούμε ίσως για αργότερα...κι εγώ είμαι υπό σκέψη αν πρέπει να κάνω η όχι...τέσπα ας δούμε πως θα πάνε τα πράγματα και αποφασίζουμε στη συνέχεια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

annoula043 ήθελα να σε ρωτήσω...επειδή και εμείς είμαστε στο δεύτερο μήνα με κλομιφαίνη (γιατί είναι γενικά άστατος ο κύκλος μου), πόσους μήνες σου είπε ο γιατρός σου ότι μπορείς να πάρεις; κάθε φορά που πήρες είχε ωορρηξία και κανονικό κύκλο? επίσης παρακολουθούσες με υπέρηχο κάθε φορά; συγνώμη για το βομβαρδισμό ερωτήσεων αλλά όσα περισσότερα ξέρουμε για το ζήτημα τόσο καλύτερα θα το χειριστούμε. Τέλος, γιατί αποφάσισες για ενέσιμα;

 

Κοριτσι μου καλησπερα.

Οτι θελεις ρωτας ελευθερα,,ει αστε εδω η μια για την αλλη.

Εμας τα πλανα μας εχουν ως εξης.

Τον προηγουμενο μηνα με ενεσιμα πηραμε αριστα εμβρυακια τα οποια και ειναι παγωτινια.

Ειχαμε σκεφτει να αφησουμε κενο μηνα αυτο το μηνα αλλα τελικα ειπαμε να προσπαθησουμε με κλομιφαινη .Σε εμενα δεν ταιριαξε καθολου ως φαρμακο.Δεν ταιριαζουν ολα τα φαρμακα σε ολους.Μου δημιουργησε απιστευτες παρενεργειες,με κυριοτερη την διακυμανση ψυχολογιας ,που για εμενα ειναι το βασικοτερο ολων για τις προσπαθειες μας.

Πεσαμε και στον "τζουφιο" κυκλο του χρονου οποτε καμμια αποδοση σε εμας το συγκεκριμενο εγχειρημα.

Επιστρεφουμε πρωτα ο Θεος στον επομενο κυκλο με ενεσιμα.

Οτι αλλο θελεις εδω ειμαι ευχαριστως να σου πω οτι ξερω.

💖❤❤💖Focus on Smile and Rainbow Babies;):lol:💖❤❤💖Always believe💖

💜🌹🍼🍼🌹💙👑Πριγκίπισσά μας+Πρίγκιππά μας👑

🍼Λουκουμάκια μας 🍼Ζουζουνάκια μας🍼

🍼Μελισσάκια μας 🍼Αστεράκια μας🍼

🌹Σας περιμένουμε γλυκά μας πλασματάκια!!!💜🌹🍼🍼🌹💙

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι μου καλησπερα.

Οτι θελεις ρωτας ελευθερα,,ει αστε εδω η μια για την αλλη.

Εμας τα πλανα μας εχουν ως εξης.

Τον προηγουμενο μηνα με ενεσιμα πηραμε αριστα εμβρυακια τα οποια και ειναι παγωτινια.

Ειχαμε σκεφτει να αφησουμε κενο μηνα αυτο το μηνα αλλα τελικα ειπαμε να προσπαθησουμε με κλομιφαινη .Σε εμενα δεν ταιριαξε καθολου ως φαρμακο.Δεν ταιριαζουν ολα τα φαρμακα σε ολους.Μου δημιουργησε απιστευτες παρενεργειες,με κυριοτερη την διακυμανση ψυχολογιας ,που για εμενα ειναι το βασικοτερο ολων για τις προσπαθειες μας.

Πεσαμε και στον "τζουφιο" κυκλο του χρονου οποτε καμμια αποδοση σε εμας το συγκεκριμενο εγχειρημα.

Επιστρεφουμε πρωτα ο Θεος στον επομενο κυκλο με ενεσιμα.

Οτι αλλο θελεις εδω ειμαι ευχαριστως να σου πω οτι ξερω.

 

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου για την άμεση απάντηση...εγώ δεν είχα κανένα ιδιαίτερο σύμπτωμα και μάλιστα τον προηγούμενο μήνα είχα και δυο ωάρια αλλά δυστυχώς δεν γονιμοποιήθηκαν, αυτό το μήνα, όπως είπα δεν πήγα για υπέρηχο οπότε δεν ξέρω τι έγινε...απλώς επειδή λειτούργησε μια χαρά την προηγούμενη φορά περίμενα ότι και τώρα θα είχα έναν κανονικό κύκλο (πράγμα που για μένα σημαίνει 30-32 ημέρες). έλεγα μήπως ήξερες αν μπορεί, ενώ πήρα κλομιφαίνη να κάνω ωορρηξία αργά και αυτό το ρωτώ γιατί σήμερα είμαι στη 35η ημέρα και πουθενά περίοδος (σε κανονικό κύκλο αυτό δε θα ήταν περίεργο μια που ανά 3 μήνες περίπου κάνω και ένα μεγάλο κύκλο που μπορεί να φτάσει και τις 40 ημέρες, απλώς μου κάνει εντύπωση που πήρα κλομιφαίνη και δεν λειτούργησε σωστά ο κύκλος). Τέλοσπάντων κορίτσι μου μη σε ζαλίζω, ελπίζω σύντομα να έχουμε και οι δυο όμορφα νεάκια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου για την άμεση απάντηση...εγώ δεν είχα κανένα ιδιαίτερο σύμπτωμα και μάλιστα τον προηγούμενο μήνα είχα και δυο ωάρια αλλά δυστυχώς δεν γονιμοποιήθηκαν, αυτό το μήνα, όπως είπα δεν πήγα για υπέρηχο οπότε δεν ξέρω τι έγινε...απλώς επειδή λειτούργησε μια χαρά την προηγούμενη φορά περίμενα ότι και τώρα θα είχα έναν κανονικό κύκλο (πράγμα που για μένα σημαίνει 30-32 ημέρες). έλεγα μήπως ήξερες αν μπορεί, ενώ πήρα κλομιφαίνη να κάνω ωορρηξία αργά και αυτό το ρωτώ γιατί σήμερα είμαι στη 35η ημέρα και πουθενά περίοδος (σε κανονικό κύκλο αυτό δε θα ήταν περίεργο μια που ανά 3 μήνες περίπου κάνω και ένα μεγάλο κύκλο που μπορεί να φτάσει και τις 40 ημέρες, απλώς μου κάνει εντύπωση που πήρα κλομιφαίνη και δεν λειτούργησε σωστά ο κύκλος). Τέλοσπάντων κορίτσι μου μη σε ζαλίζω, ελπίζω σύντομα να έχουμε και οι δυο όμορφα νεάκια!!!!

 

Δε με ζαλιζεις καθολου κοριτσι μου!!!!!!

Δεν εχω εμπειρια στο θεμα κλομιφαινη,ισως υπαρχουν κοριτσια που μπορουν να σε διαφωτισουν καλυτερα.Εγω το πηρα μονο για ενα μηνα.

Αν καταλαβα σωστα εσυ το πηρες και για να βοηθησει στον κυκλο σου?

Εγω δοκιμασα αποκλειστικα για να δοκιμασουμε την ανταποκριση του οργανισμου μου και με αυτο τον τροπο.Εχω ακουσει οτι μπορει να καθυστερησει περιοδος κατοπιν χρησης κλομιφαινης αλλα φανταζομαι εχει να κανει με τον καθε οργανισμο και απο το ποσο διαστημα ακολουθειτε η αγωγη με το συγκεκριμενο φαρμακο.Οπως οτι εμενα δε μου ταιριαξε ως φαρμακο και σε αλλη κοπελα δεν εχει καμμια παρενεργεια και δρα ευεργετικα.

Και να εισαι σιγουρη συντομα ολες μας θα εχουμε ευχαριστα νεακια!!!!!!!;):D

Οτι αλλο ξερω στην διαθεση σου.Φιλακια!!!!!!

💖❤❤💖Focus on Smile and Rainbow Babies;):lol:💖❤❤💖Always believe💖

💜🌹🍼🍼🌹💙👑Πριγκίπισσά μας+Πρίγκιππά μας👑

🍼Λουκουμάκια μας 🍼Ζουζουνάκια μας🍼

🍼Μελισσάκια μας 🍼Αστεράκια μας🍼

🌹Σας περιμένουμε γλυκά μας πλασματάκια!!!💜🌹🍼🍼🌹💙

Link to comment
Share on other sites

Δε με ζαλιζεις καθολου κοριτσι μου!!!!!!

Δεν εχω εμπειρια στο θεμα κλομιφαινη,ισως υπαρχουν κοριτσια που μπορουν να σε διαφωτισουν καλυτερα.Εγω το πηρα μονο για ενα μηνα.

Αν καταλαβα σωστα εσυ το πηρες και για να βοηθησει στον κυκλο σου?

Εγω δοκιμασα αποκλειστικα για να δοκιμασουμε την ανταποκριση του οργανισμου μου και με αυτο τον τροπο.Εχω ακουσει οτι μπορει να καθυστερησει περιοδος κατοπιν χρησης κλομιφαινης αλλα φανταζομαι εχει να κανει με τον καθε οργανισμο και απο το ποσο διαστημα ακολουθειτε η αγωγη με το συγκεκριμενο φαρμακο.Οπως οτι εμενα δε μου ταιριαξε ως φαρμακο και σε αλλη κοπελα δεν εχει καμμια παρενεργεια και δρα ευεργετικα.

Και να εισαι σιγουρη συντομα ολες μας θα εχουμε ευχαριστα νεακια!!!!!!!;):D

Οτι αλλο ξερω στην διαθεση σου.Φιλακια!!!!!!

 

Λες;; να έρθει επιτέλους η ώρα μας;; σ' ευχαριστώ για την αισιόδοξη διάθεση, εγώ μετά από 1,5 χρόνο, έχω αρχίσει να απογοητεύομαι...νιώθω ότι δε θα συμβεί ποτέ...ότι κάποιος αποφάσισε να μη μας κάνει το χατήρι...τέσπα θέλω να διώξω τις στενάχωρες σκέψεις...όσο για την κλομιφαίνη, όπως σου είπα σε μένα έδρασε μια χαρά τον προηγούμενο μήνα γι αυτό μου έκανε εντύπωση η τωρινή καθυστέρηση, αλλά που θα πάει θα έρθει, έχω τα κλασικά συμπτώματα : συχνοουρία, νεύρα, πονάκια στην κοιλιά...οπότε...πάλι από την αρχή τον άλλο μήνα....φιουξ...φιλακια κοπέλα μου θα παρακολουθω τι κάνεις!!! κι όταν τα καταφέρεις θα χαρώ πολύ πολύ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες!

Στελνω μπεμπεδοσκονη και τις καλυτερες ευχες μου στις μελλουσες μανουλες! Ολες θα γινουμε μανουλες, αρκει να μη το βαζουμε κατω!

Η σημερινη μου χοριακη εδειξε 2969, ακριβως οσο επρεπε! Αρχιζω και χαλαρωνω σιγα-σιγα!!:P :p Ο γυναικολογος ειπε οτι δε χρειαζεται να ξανακανω χοριακη και οτι θα παω να δουμε σακο σε μια εβδομαδα, δηλαδη μετα την 28η Οκτωβριου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα σε ολες!

Στελνω μπεμπεδοσκονη και τις καλυτερες ευχες μου στις μελλουσες μανουλες! Ολες θα γινουμε μανουλες, αρκει να μη το βαζουμε κατω!

Η σημερινη μου χοριακη εδειξε 2969, ακριβως οσο επρεπε! Αρχιζω και χαλαρωνω σιγα-σιγα!!:P :p Ο γυναικολογος ειπε οτι δε χρειαζεται να ξανακανω χοριακη και οτι θα παω να δουμε σακο σε μια εβδομαδα, δηλαδη μετα την 28η Οκτωβριου.

 

Μπράβο Μαράκι!!!! είδες που ανησυχούσες!!! καλή τελειόμηνη εγκυμοσύνη κοπέλα μου!!! το μπεμπάκι σου είναι στο δρόμο...έρχεταιαιαιαιαι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λες;; να έρθει επιτέλους η ώρα μας;; σ' ευχαριστώ για την αισιόδοξη διάθεση, εγώ μετά από 1,5 χρόνο, έχω αρχίσει να απογοητεύομαι...νιώθω ότι δε θα συμβεί ποτέ...ότι κάποιος αποφάσισε να μη μας κάνει το χατήρι...τέσπα θέλω να διώξω τις στενάχωρες σκέψεις...όσο για την κλομιφαίνη, όπως σου είπα σε μένα έδρασε μια χαρά τον προηγούμενο μήνα γι αυτό μου έκανε εντύπωση η τωρινή καθυστέρηση, αλλά που θα πάει θα έρθει, έχω τα κλασικά συμπτώματα : συχνοουρία, νεύρα, πονάκια στην κοιλιά...οπότε...πάλι από την αρχή τον άλλο μήνα....φιουξ...φιλακια κοπέλα μου θα παρακολουθω τι κάνεις!!! κι όταν τα καταφέρεις θα χαρώ πολύ πολύ!!!!

 

Ολα θα πανε υπεροχα θα το δεις κοριτσι μου!!!!!!:D;)

Keep smiling;):D

Στην διαθεση σου και με το καλο οταν μας πεις τα ευχαριστα θα σου στειλω ενα τεραααααααστιο χαμογελο!!!!!!!:Dκαι μια τερααααστια αγκαλιτσα!!!!!!!!:D

Σε ευχαριστω πολυ,φιλακια!!!!!!❤

💖❤❤💖Focus on Smile and Rainbow Babies;):lol:💖❤❤💖Always believe💖

💜🌹🍼🍼🌹💙👑Πριγκίπισσά μας+Πρίγκιππά μας👑

🍼Λουκουμάκια μας 🍼Ζουζουνάκια μας🍼

🍼Μελισσάκια μας 🍼Αστεράκια μας🍼

🌹Σας περιμένουμε γλυκά μας πλασματάκια!!!💜🌹🍼🍼🌹💙

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες!

Στελνω μπεμπεδοσκονη και τις καλυτερες ευχες μου στις μελλουσες μανουλες! Ολες θα γινουμε μανουλες, αρκει να μη το βαζουμε κατω!

Η σημερινη μου χοριακη εδειξε 2969, ακριβως οσο επρεπε! Αρχιζω και χαλαρωνω σιγα-σιγα!!:P :p Ο γυναικολογος ειπε οτι δε χρειαζεται να ξανακανω χοριακη και οτι θα παω να δουμε σακο σε μια εβδομαδα, δηλαδη μετα την 28η Οκτωβριου.

 

Συγχαρητηριααααααα Μαρακι μου!!!!!!!

Με το καλο ο υπερηχος σας!!!!!!:D

💖❤❤💖Focus on Smile and Rainbow Babies;):lol:💖❤❤💖Always believe💖

💜🌹🍼🍼🌹💙👑Πριγκίπισσά μας+Πρίγκιππά μας👑

🍼Λουκουμάκια μας 🍼Ζουζουνάκια μας🍼

🍼Μελισσάκια μας 🍼Αστεράκια μας🍼

🌹Σας περιμένουμε γλυκά μας πλασματάκια!!!💜🌹🍼🍼🌹💙

Link to comment
Share on other sites

Ποσο γλυκιες ειστε!!!

Σας ευχαριστω και περιμενω τα ευχαριστα και απο εσας! Μην ξεχνατε οτι προσπαθουσα 2 χρονια! Ακριβως!! Σεπτεμβριο του '13 παντρευτηκαμε και αμεσως ξεκινησαμε! Μη το βαζετε κατω!!!! Και να μη το σκεφτεστε συνεχεια! Εγω εμεινα εγκυος οταν το ειχα σιγουρο οτι δε θα μεινω χωρις βοηθεια και το ξεγραψα!

ΜΠΕΜΠΕΔΟΣΚΟΝΗ ΠΑΝΤΟΥ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι1980 αγαπη μου συγχαρητηρια...ολα βαινουν καλως,χαλαρωσε,ηρθε η στιγμη της αποζημιωσης για σενα...να ξερεις ποσο δυναμη και κουραγιο μας δινεις..πραγματικα!greentree μου δεν θελω να σε επηρεασω για την σαλπιγγογραφια γιατι κ εγω συμφωνα με τον πρωτο μου γυναικολογο πηγα και την εκανα χωρις κανενα ενδοιασμο.απλα ο νεος μου γυναικολογος(ειδικος σε θεματα υπογονιμοτητας)μου ειπε πως αυτη η εξεταση θα μπορουσε να δημιουργησει προβληματα εκει που δεν υπαρχουν εξαιτιας του καθετηρα που εισερχεται.τι να σου πω?αλλοι την θεωρουν απαραιτητη ως εξεταση..να σας ρωτησω κατι κοριτσια τι ειναι αυτη η κλομιφαινη?για ποιο λογο την δινουν?εγω νιωθω εντονο πονο χαμηλα στη κοιλια κ ολο νομιζω πως αδιαθετησα εχω μερες ακομα περιπου μεχρι την κυριακη(εχω σταθερο κυκλο) αλλα με αγχωνει...λεω μπας και...ηρθε η ωρα αλλα σιγα μην μας γινει η χαρη...χρειαζομαι μπεμπεδοσκονη!!!!:oops::roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ποσο γλυκιες ειστε!!!

Σας ευχαριστω και περιμενω τα ευχαριστα και απο εσας! Μην ξεχνατε οτι προσπαθουσα 2 χρονια! Ακριβως!! Σεπτεμβριο του '13 παντρευτηκαμε και αμεσως ξεκινησαμε! Μη το βαζετε κατω!!!! Και να μη το σκεφτεστε συνεχεια! Εγω εμεινα εγκυος οταν το ειχα σιγουρο οτι δε θα μεινω χωρις βοηθεια και το ξεγραψα!

ΜΠΕΜΠΕΔΟΣΚΟΝΗ ΠΑΝΤΟΥ!!!!!!

 

Μπραβοοοο μαρακι μουυυυυ.....συγχαρητήριαααααα...... Δε ξέρεις πόσο χάρηκα.....μια ωραία και τελειομηνη εγκυμοσυνη σου εύχομαι......και να ρίξουμε μπόλικη μπόλικη μπεμπεδόσκονη να έχουμε και άλλες μανούλες αυυο το μήνα......Καλή επιτυχία στα κοριτσάκια μας.....γρήγορα με ευχάριστα νεακια...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες!

Στελνω μπεμπεδοσκονη και τις καλυτερες ευχες μου στις μελλουσες μανουλες! Ολες θα γινουμε μανουλες, αρκει να μη το βαζουμε κατω!

Η σημερινη μου χοριακη εδειξε 2969, ακριβως οσο επρεπε! Αρχιζω και χαλαρωνω σιγα-σιγα!!:P :p Ο γυναικολογος ειπε οτι δε χρειαζεται να ξανακανω χοριακη και οτι θα παω να δουμε σακο σε μια εβδομαδα, δηλαδη μετα την 28η Οκτωβριου.

 

Καλημερα κοριτσακι τα συγχαρητηρια μου...σου ευχομαι ολοψυχα να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη και επιτελους να χαλαρωσεις μετα απο τοσο αγχος και ανησυχια!Τα καλυτερα ερχονται!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια μου γλυκά....περίχωρα είχαμε και εμείς κιρσοκήλη και εμεινα εγκυος σχετικά γρήγορα..δε το περίμενα βέβαια.....μαρακι μου σου εύχομαι μια τεράστια χοριακη.....μόλις μάθεις στείλε μας αμέσως....

 

Αχχχ και δευτερη εγκυουλα...ποσο χαιρομαι!!!τα συγχαρητηρια μου και σε σενα γλυκια μου....να πανε ολα καλα μεσα απο την καρδια μου!

Εσενα του συζυγου σου η κιρσοκηλη επηρεασε το σπερμα η την κινητικοτητα;Λογικα σημερα το απογευμα οταν παω σπιτι θα βρω το γραμμα με τα αποτελεσματα του σπερματογραμματος και των αιματολογικων,χωρις ομως να ξερω να τα διαβαζω.Απο το τοσο αγχος καθυστερησε η περιοδος μου και συνεχως βλεπω σχετικα ονειρα γυναικολογους, αιμα κλπ

Link to comment
Share on other sites

Το τεστ παπ κ ο υπερηχος ειναι απλες εξετασεις που δε δειχνουν κ πολλα πραγματα. το πρωτο βημα το κανατε. απο εκει κ περα θεωρω οτι ναι, πρεπει να επισκεφεις κ εσυ το γυναικολογο σου για καποιες ισως περαιτερω εξετασεις. ολα τα προβληματα εχουν τη λυση τους. μην αγχωνεσαι ολα θα παρουν το δρομο τους.

 

Οταν λες περαιτερω εξετασεις σε ποιες αναφερεσαι, τι να της ζητησω απο την στιγμη που μου λεει οτι δεν χρειαζομαι τιποτα περισσοτερο απο αυτα που εκανα. Δε ξερω τι να κανω εχω μπερδευτει αρκετα...απο την μια το προβλημα του συζυγου μου και απο την αλλη η γυναικολογος που δεν βοηθαει αρκετα.

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες περαιτερω εξετασεις σε ποιες αναφερεσαι, τι να της ζητησω απο την στιγμη που μου λεει οτι δεν χρειαζομαι τιποτα περισσοτερο απο αυτα που εκανα. Δε ξερω τι να κανω εχω μπερδευτει αρκετα...απο την μια το προβλημα του συζυγου μου και απο την αλλη η γυναικολογος που δεν βοηθαει αρκετα.

 

Καλημέρα! Τις απαντήσεις του συζύγου θα τις πάτε στον ουρολόγο κ από εκεί κ πέρα ότι σας πει εκείνος. Όσο αφορά τη γυναικολόγο, ίσως θα έπρεπε να πάρεις κ μια δεύτερη γνώμη. Τωρα, για τις δικες σου εξετασεις, γιατρος βέβαια δεν ειμαι, αλλα σε πρώτη φάση θεωρώ οτι καλο θα ηταν να γίνει ο παρακάτω έλεγχος που περιλαμβάνει κ τις πιο απλές εξετασεις:

 

Έλεγχος:

 

1) οωθυλακιορρυξίας( υπέρηχος σε συγκεκριμένη ημέρα του κύκλου)

2) ΑΜΗ, TSH, FSH, FT3,FT4, LH, προλακτίνη(ορμονολογικές)

 

 

Αυτα, αν σκεφτώ κατι άλλο θα σου πω.

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες!

Στελνω μπεμπεδοσκονη και τις καλυτερες ευχες μου στις μελλουσες μανουλες! Ολες θα γινουμε μανουλες, αρκει να μη το βαζουμε κατω!

Η σημερινη μου χοριακη εδειξε 2969, ακριβως οσο επρεπε! Αρχιζω και χαλαρωνω σιγα-σιγα!!:P :p Ο γυναικολογος ειπε οτι δε χρειαζεται να ξανακανω χοριακη και οτι θα παω να δουμε σακο σε μια εβδομαδα, δηλαδη μετα την 28η Οκτωβριου.

 

Συγχαρητηριααααα!!! Η ευχή μου έπιασε δε μπορείς να πεις...κ ετςι σε λιγο καιρό θα γράφεις το κειμενάκι της βάπτισης για το δικό σου το παιδάκι!

 

Με το καλό!

 

υγ: τις ευχές μου κ στο σύζυγο βεβαίως βεβαίως

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσάκια...τι μου κάνετε; εγώ είναι σαφές ότι σήμερα - αύριο θα αδιαθετήσω και έχω τις μαύρες μου...τελειώνει η υπομονή μου, δεν ξέρω πια πως να το χειριστώ...στεναχωριέμαι, επανέρχομαι, ξαναπέφτω τρελές διακυμάνσεις!!!

Stelakion η κλομιφαίνη είναι ένα ελαφρύ σκεύασμα (σε σχέση με τα ενέσιμα) που σε βοηθάει να έχεις πιο σταθερό κύκλο και υποτίθεται εξασφαλίζει ότι θα γίνει ωορρηξία, σε εμένα λειτούργησε τον προηγούμενο μήνα, άσχετα που τελικά δεν είχαμε το πολυπόθητο...βέβαια δεν μπορείς να την παίρνεις για πολύ, ο γιατρός μου μου είπε μέχρι 6 μήνες...εμένα επειδή μου κάνει κάτι κόλπα ο κύκλος μου αποφασίσαμε να πάρω για να κανουμε πιο στοχευμένες επαφές, αυτά. Καλό υπόλοιπο της ημέρας σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τις απαντήσεις του συζύγου θα τις πάτε στον ουρολόγο κ από εκεί κ πέρα ότι σας πει εκείνος. Όσο αφορά τη γυναικολόγο, ίσως θα έπρεπε να πάρεις κ μια δεύτερη γνώμη. Τωρα, για τις δικες σου εξετασεις, γιατρος βέβαια δεν ειμαι, αλλα σε πρώτη φάση θεωρώ οτι καλο θα ηταν να γίνει ο παρακάτω έλεγχος που περιλαμβάνει κ τις πιο απλές εξετασεις:

 

Έλεγχος:

 

1) οωθυλακιορρυξίας( υπέρηχος σε συγκεκριμένη ημέρα του κύκλου)

2) ΑΜΗ, TSH, FSH, FT3,FT4, LH, προλακτίνη(ορμονολογικές)

 

 

Αυτα, αν σκεφτώ κατι άλλο θα σου πω.

 

Ευχαριστω πολυ πολυ!!

Τις πηραμε τις λυπητερες...τηλεφωνικα μου ειπε οτι δεν ειναι πολυ καλα τα αποτελεσματα οσον αφορα τοσο το σπερματοδιαγραμμα, οσο και τις εξετασεις αιματος. Μου ανεφερε επισης οτι υπαρχουν βακτηρια, τα οποια πρεπει να αντιμετωπισει με αντιβιωση και να ξανα επαναλαβει και τις 2 εξετασεις.

Εγω σε αυτην την περιπτωση τι πρεπει να κανω, ισως μια καλλιεργεια ουρων;

Οποτε προφανως ειναι ανωφελες και οι προσπαθειες, σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ πολυ!!

Τις πηραμε τις λυπητερες...τηλεφωνικα μου ειπε οτι δεν ειναι πολυ καλα τα αποτελεσματα οσον αφορα τοσο το σπερματοδιαγραμμα, οσο και τις εξετασεις αιματος. Μου ανεφερε επισης οτι υπαρχουν βακτηρια, τα οποια πρεπει να αντιμετωπισει με αντιβιωση και να ξανα επαναλαβει και τις 2 εξετασεις.

Εγω σε αυτην την περιπτωση τι πρεπει να κανω, ισως μια καλλιεργεια ουρων;

Οποτε προφανως ειναι ανωφελες και οι προσπαθειες, σωστα;

 

Καλές, μην το παίρνεις κ τόσο κατάκαρδα. Ολα λύνονται, αλλα θέλουν το χρόνου τους. Κοίτα, εμείς εδώ μια γνώμη θα στην πούμε, από εκεί κ πέρα κατευθύνσεις θα πάρεις απο τον γυναικολόγο κ τον ανδρολόγο. Οι επαφές είναι επαφές...σαφώς κ οφελούν από πολλές απόψεις!

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλές, μην το παίρνεις κ τόσο κατάκαρδα. Ολα λύνονται, αλλα θέλουν το χρόνου τους. Κοίτα, εμείς εδώ μια γνώμη θα στην πούμε, από εκεί κ πέρα κατευθύνσεις θα πάρεις απο τον γυναικολόγο κ τον ανδρολόγο. Οι επαφές είναι επαφές...σαφώς κ οφελούν από πολλές απόψεις!

 

Τωρα μολις μιλησα και με τον ανδρολογο, ο οποιος μου επιβεβαιωσε οτι στην περιπτωση μας δεν χρειαζεται να κανω εγω τιποτα περαιτερω...Βακτηρια βρεθηκαν στο σπερμα και οχι στα ουρα...θα επαναλαβει ο καλος μου συζυγος τις εξετασεις και επειτα βλεπουμε!

Με εχει παρει τελειως απο κατω, προσπαθω να μην το σκεφτομαι αλλα ακομα και στην δουλεια δε μπορω να ξεκολλησω

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...