Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σε όλες.

Επιτέλους Παρασκευή!!

 

Ευχαριστώ κορίτσια για το καλωσόρισμα και ανταποδίδω τις ευχές σας.

Εσείς πόσο καιρό προσπαθείτε???

 

Καλημέρα κοριτσάκι μου!!

Εμείς προσπαθούμε 2 χρόνια και τον επόμενο μήνα θα κάνουμε μία σπερματέγχυση. να είσαι αισιόδοξη και χαλαρή! Αφού έμεινες έγκυος μια φορά...όλα είναι καλά!! Έρχεται το μπεμπάκι σου!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια..σας γραφω να σας ενημερωσω για τις τελευταιες εξελιξεις.λοιπον πηγαμε στο γιατρο μας ειδε τις εξετασεις μας,μας εξετασε και μας εδωσε καποιες οδηγιες(θερμοκρασια,τεστ ωορρηξιας,εξετασεις)για τους επομενους 2 μηνες και αν και παλι δεν..θα κανουμε σπερματεγχυση..ειμαι πολυ ευχαριστημενη γιατι μας εξηγησε αναλυτικα τα ειδε ολα φυσιολογικα και τωρα..θα κανουμε τις προσπαθειες μας..απο οτι καταλαβα την εχει σιγουρη την εγκυμοσυνη..ομως με μαλωσε που εχω κανει σαλπιγγογραφια γιατι οπως ειπε μπορει να δημιουργησει χειροτερα προβληματα.εσεις κανενα νεο?καμια εγκυουλα?που χαθηκατε ολες??:wink::!:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια..σας γραφω να σας ενημερωσω για τις τελευταιες εξελιξεις.λοιπον πηγαμε στο γιατρο μας ειδε τις εξετασεις μας,μας εξετασε και μας εδωσε καποιες οδηγιες(θερμοκρασια,τεστ ωορρηξιας,εξετασεις)για τους επομενους 2 μηνες και αν και παλι δεν..θα κανουμε σπερματεγχυση..ειμαι πολυ ευχαριστημενη γιατι μας εξηγησε αναλυτικα τα ειδε ολα φυσιολογικα και τωρα..θα κανουμε τις προσπαθειες μας..απο οτι καταλαβα την εχει σιγουρη την εγκυμοσυνη..ομως με μαλωσε που εχω κανει σαλπιγγογραφια γιατι οπως ειπε μπορει να δημιουργησει χειροτερα προβληματα.εσεις κανενα νεο?καμια εγκυουλα?που χαθηκατε ολες??:wink::!:

 

Μπραβοοοο κοριτσάκι μου τώρα με ανεβασμένη διάθεση σε βλέπω εγκυούλα τον άλλον μηνα......αντε με το καλό σας εύχομαι... Θα σου ρίξω και μπόλικη μπεμπεδόσκονη..... Όλα καλά θα πάνε..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!!

Μετά από 2 χρόνια προσπαθειών....στην 37η μέρα χωρίς περίοδο σήμερα!! Έκανα χθες ένα τεστ και....κάτι φαίνεται!!!! Τρεχω για χοριακή και βγάζει 142!!! Κοντεύω να τρελαθώ από τη χαρά μου!

Και μετά υπολογίζω ότι είμαι στην 5η εβδομάδα από την τελευταία περίοδο (8/9) και ότι οι φυσιολογικές τιμές της χοριακής για την 5η-6η εβδομάδα από την τελευταία περίοδο ξεκινούν από 270 (:-(:sad::-(:sad:) και φτάνουν μέχρι 28500 (δε θυμάμαι ακριβώς το ανώτατο όριο). Ξανά πανικός!

Ο γιατρός μου είπε να μην αγχώνομαι μέχρι να ξανακάνω χοριακή για να δουμε πως εξελίσσεται.....

Άρα, πάλι στην αναμονή.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!

ΜΑΡΑΚΙ1980 συγχαρητήρια και μην αγχώνεσαι, μπορεί απλά να έγινε αργότερα η σύλληψη. Κάνε ότι σου λέει ο γιατρός σου και εύχομαι να πάνε όλα καλά...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

ΜΑΡΑΚΙ1980 συγχαρητήρια και μην αγχώνεσαι, μπορεί απλά να έγινε αργότερα η σύλληψη. Κάνε ότι σου λέει ο γιατρός σου και εύχομαι να πάνε όλα καλά...

 

Μακαρι να ειναι απλα κατι τετοιο...

Θα σας ενημερωσω για τα νεοτερα!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!!

Μετά από 2 χρόνια προσπαθειών....στην 37η μέρα χωρίς περίοδο σήμερα!! Έκανα χθες ένα τεστ και....κάτι φαίνεται!!!! Τρεχω για χοριακή και βγάζει 142!!! Κοντεύω να τρελαθώ από τη χαρά μου!

Και μετά υπολογίζω ότι είμαι στην 5η εβδομάδα από την τελευταία περίοδο (8/9) και ότι οι φυσιολογικές τιμές της χοριακής για την 5η-6η εβδομάδα από την τελευταία περίοδο ξεκινούν από 270 (:-(:sad::-(:sad:) και φτάνουν μέχρι 28500 (δε θυμάμαι ακριβώς το ανώτατο όριο). Ξανά πανικός!

Ο γιατρός μου είπε να μην αγχώνομαι μέχρι να ξανακάνω χοριακή για να δουμε πως εξελίσσεται.....

Άρα, πάλι στην αναμονή.....

 

Μπραβοοοο μαρακι μου.... Δε το πιστευω...... Συγχαρητήριαααααα κοπέλα μου....μην αγχώνεσαι μπορεί να έχει αργήσει η σύλληψη και να είσαι λιγότερο εβδομάδων..... Πότε θα ξανακανεις χοριακη ?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια...ειχα μερες να μπω γιατι έλειπα εκτος. χαιρομαι που ακομα μια απο εμας εδω μεσα τα εχει καταφερει..τι να πω?? Μπραβο σου ΜΑΡΑΚΙ1980 που τα καταφερες...μας δεινεις δυΝαμη..γιατι την χρειαζομαστε πολυ. το ξερουμε καταβαθος οτι συντομα θα συμβει και στις υπολοιπες αλλα αυτο που δεν γνωριζουμε ειναι το ΠΟΤΕ?!Τα νεα τα δικα μου...δεν ειναι νεα! σημερα το πρωι αδιαθετησα για ακομα μια φορα. 3 μηνες μετα την σαλπιγγογραφια και εμπρος για το δρομο της σπερματεγχυσης. αυριο θα μιλησω με την γιατρο μου να μας καθοδηγηση...Δεν εχω ιδεα πως ξεκινα αυτη η διαδικασια...αν περνεις φαρμακα...ή οτιδήποτε αλλο.Μπορει να ξεκινηση σε αυτον τον κυκλο ή πρεπει να ελθει ο επομενοσ και πια μερα? ας μου πει καποια κοπελα που γνωριζει. ζητω συγνωμη που σας βαζω να επαναλαμβανεται ισως τα ιδια πραγματα συνεχεια και συνεχεια :( . ευχαριστω εκ των προτερων και σορυ που μακρηγορώ αλλα ειμαι για ακομα μια φορα στρεσαρισμενη-αγχωμένη για κατι που θα συναντησω για πρωτη φορα.

Link to comment
Share on other sites

Μαράκι1980 μπραβοοοοο!!!!Χάρηκα πάρα πολύ με τα νέα σου και πάνω που πηγαίνατε για σπερματέγχυση ε?? ε μα σας λέω κάτι έχει αυτό το site άντε και στα δικά μας. Μαράκι μην ανησυχείς για τη χοριακή είναι απλώς νωρίς...απόλαυσέ το...εγώ βρίσκομαι σε αναμονή, αν πάει σύμφωνα με την προηγούμενη περίοδο πρέπει να μου έρθει 17-18, για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Zouzou88 θα ξανακάνω χοριακή την Παρασκευή 16/10 και ελπίζω να τη δω αρκετά αυξημένη, γιατί αλλιώς...τη βάψαμε!

Cat cat η σπερματέγχυση γίνετια είτε σε φυσικό κύκλο με το ωάριο δηλαδή που θα είχες έτσι κι αλλιώς, είτε με υπερδιέγερση των ωοθηκών (με κλομιφαίνη δηλαδή), είτε με φάρμακα σαν της εξωσωματικής (σε μικρότερη δόση). Βλέπεις ήμουν πλήρως ενημερωμένη, γιατί ήμουν έτοιμη να μπω στη διαδικασία αυτή. Ετσι, για την ιστορία, εγώ θα έκανα τη δεύτερη περίπτωση. Και αυτή θα κάνω όντως, αν τα πράγματα δεν εξελιχθούν όπως θέλουμε.

greentree μακάρι να έχεις δίκιο και να είναι απλά θέμα σύλληψης...αργοπορημένης!

Πάντως αν είναι έτσι, δε θα έπρεπε να το έχουν προβλέψει στο μικροβιολογικό εργαστήριο που δίνουν τις τιμές των φυσιολογικών ορίων έτσι;; Δηλαδή τόοοοσο μεγάλο εύρος δίνουν (270-28500) και εγώ ούτε καν το πιάνω;; Αυτό με ανησυχεί μόνο....:confused::confused::confused:

Αλλά θα κάνω υπομονή μέχρι την Παρασκευή! Εξάλλου δε μπορώ να κάνω και τίποτε άλλο...χιχι!!

Πάντως έχω να σας πω (και μπορεί να φάινεται αστείο) ότι εξακολουθώ να είμαι αισιόδοξη και σκέφτομαι μόνο ότι ακόμη και αν η εγκυμοσύνη δεν εξελιχθεί φυσιολογικά είναι ένα θετικό βήμα! Επιτέλους μια φορά έγινε κάτι που με καθησυχάζει και με διαβεβαιώνει οτι μπορούμε να κάνουμε παιδάκι με τον άντρα μου! Μετά από 2 χρόνια προσπαθειών, είχαν αρχίσει να περνάνε από το μυαλό μου και τα πιο απίθανα πράγματα!! Άρα, όπως και να έχει, εγώ θέλω να το βλέπω σαν μία θετική εξέλιξη και γι' αυτό παραμένω ήρεμη και αισιόδοξη.

Επίσης, θέλω στ' αλήθεια να σας ευχαριστήσω πάααααρα πολύ!!! Για τις ευχές σας, για τη στήριξή σας, για την παρέα σας!!! Μου έχετε γίνει πολύτιμες!! Εύχομαι σε όλες μας τα καλύτερα και, αν έχω όντως μπεμπεδόσκονη....ένα σας λέω: Ετοιμαστείτε!!! Την Παρασκευή θα σας κάνω χάλια!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Zouzou88 θα ξανακάνω χοριακή την Παρασκευή 16/10 και ελπίζω να τη δω αρκετά αυξημένη, γιατί αλλιώς...τη βάψαμε!

Cat cat η σπερματέγχυση γίνετια είτε σε φυσικό κύκλο με το ωάριο δηλαδή που θα είχες έτσι κι αλλιώς, είτε με υπερδιέγερση των ωοθηκών (με κλομιφαίνη δηλαδή), είτε με φάρμακα σαν της εξωσωματικής (σε μικρότερη δόση). Βλέπεις ήμουν πλήρως ενημερωμένη, γιατί ήμουν έτοιμη να μπω στη διαδικασία αυτή. Ετσι, για την ιστορία, εγώ θα έκανα τη δεύτερη περίπτωση. Και αυτή θα κάνω όντως, αν τα πράγματα δεν εξελιχθούν όπως θέλουμε.

greentree μακάρι να έχεις δίκιο και να είναι απλά θέμα σύλληψης...αργοπορημένης!

Πάντως αν είναι έτσι, δε θα έπρεπε να το έχουν προβλέψει στο μικροβιολογικό εργαστήριο που δίνουν τις τιμές των φυσιολογικών ορίων έτσι;; Δηλαδή τόοοοσο μεγάλο εύρος δίνουν (270-28500) και εγώ ούτε καν το πιάνω;; Αυτό με ανησυχεί μόνο....:confused::confused::confused:

Αλλά θα κάνω υπομονή μέχρι την Παρασκευή! Εξάλλου δε μπορώ να κάνω και τίποτε άλλο...χιχι!!

Πάντως έχω να σας πω (και μπορεί να φάινεται αστείο) ότι εξακολουθώ να είμαι αισιόδοξη και σκέφτομαι μόνο ότι ακόμη και αν η εγκυμοσύνη δεν εξελιχθεί φυσιολογικά είναι ένα θετικό βήμα! Επιτέλους μια φορά έγινε κάτι που με καθησυχάζει και με διαβεβαιώνει οτι μπορούμε να κάνουμε παιδάκι με τον άντρα μου! Μετά από 2 χρόνια προσπαθειών, είχαν αρχίσει να περνάνε από το μυαλό μου και τα πιο απίθανα πράγματα!! Άρα, όπως και να έχει, εγώ θέλω να το βλέπω σαν μία θετική εξέλιξη και γι' αυτό παραμένω ήρεμη και αισιόδοξη.

Επίσης, θέλω στ' αλήθεια να σας ευχαριστήσω πάααααρα πολύ!!! Για τις ευχές σας, για τη στήριξή σας, για την παρέα σας!!! Μου έχετε γίνει πολύτιμες!! Εύχομαι σε όλες μας τα καλύτερα και, αν έχω όντως μπεμπεδόσκονη....ένα σας λέω: Ετοιμαστείτε!!! Την Παρασκευή θα σας κάνω χάλια!!!!!

 

Συγχαρητηρια κοριτσι μουυυυυ!!!!!:DΣυγχαρητηρια!!!!!!!!!!

Ζουζου μουυυυυ,η μπεμπεδοσκονη που ριχνεις πιαααααανειιιιιιι!!!!!!;):D

Να ριχνεις πιο συχνα πλιιιιιιζ!!!!!!!:D

Φιλακια σε οοοολα τα κοριτσια!!!!!!!:D

💖❤❤💖Focus on Smile and Rainbow Babies;):lol:💖❤❤💖Always believe💖

💜🌹🍼🍼🌹💙👑Πριγκίπισσά μας+Πρίγκιππά μας👑

🍼Λουκουμάκια μας 🍼Ζουζουνάκια μας🍼

🍼Μελισσάκια μας 🍼Αστεράκια μας🍼

🌹Σας περιμένουμε γλυκά μας πλασματάκια!!!💜🌹🍼🍼🌹💙

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!!

Μετά από 2 χρόνια προσπαθειών....στην 37η μέρα χωρίς περίοδο σήμερα!! Έκανα χθες ένα τεστ και....κάτι φαίνεται!!!! Τρεχω για χοριακή και βγάζει 142!!! Κοντεύω να τρελαθώ από τη χαρά μου!

Και μετά υπολογίζω ότι είμαι στην 5η εβδομάδα από την τελευταία περίοδο (8/9) και ότι οι φυσιολογικές τιμές της χοριακής για την 5η-6η εβδομάδα από την τελευταία περίοδο ξεκινούν από 270 (:-(:sad::-(:sad:) και φτάνουν μέχρι 28500 (δε θυμάμαι ακριβώς το ανώτατο όριο). Ξανά πανικός!

Ο γιατρός μου είπε να μην αγχώνομαι μέχρι να ξανακάνω χοριακή για να δουμε πως εξελίσσεται.....

Άρα, πάλι στην αναμονή.....

 

Με το καλό κορίτσι μου η επαναληπτική! Εύχομαι σε λίγο καιρό να γράψεις στιχάκια κ για το δικό σου το μικρούλι...

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό κορίτσι μου η επαναληπτική! Εύχομαι σε λίγο καιρό να γράψεις στιχάκια κ για το δικό σου το μικρούλι...

 

Ευχαριστω παρα πολυ! Μακαρι να πανε ολα καλα!! Ειμαι αισιοδοξη παντως!!

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι1980 συγχαρητηρια αγαπη μου!!!ειμαι παρα πολυ χαρουμενη για σενα!!μαζι τα λεγαμε και να τωρα που εισαι εγκυουλα...θελω θετικες σκεψεις για σενα και το μωρουλι σου!!πολυ μπεμπεδοσκονη ριχνεις zouzou88 και θελω να αρπαξω κ εγω λιγο....θελω να πιστευω πως ερχεται το πολυποθητο μπεμπακι μας...ολες μας να τα καταφερουμε...cat cat η σπερματεγχυση ειναι απλη εμενα ο γιατρος μου ειπε πως μετα απο 2 μηνες αν δεν παλι θα παω την 11 θα δει πως ειναι το ωοθηλακιο και θα παρει το σπερμα για να κανουμε μαλλον 2 φορες μεσα στο μηνα.χωρις φαρμακα..ειμαι ετοιμη για ολα...αλλα ελπιζω πραγματικα......ο θεουλης θα μας ανταμειψει ολες σιγα σιγα...μαρακι1980 ποιο ηταν το κολπο το προηγουμενο μηνα να το κανω κ εγω??πως αισθανεσαι ως εγκυουλα>?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρακι1980 συγχαρητηρια αγαπη μου!!!ειμαι παρα πολυ χαρουμενη για σενα!!μαζι τα λεγαμε και να τωρα που εισαι εγκυουλα...θελω θετικες σκεψεις για σενα και το μωρουλι σου!!πολυ μπεμπεδοσκονη ριχνεις zouzou88 και θελω να αρπαξω κ εγω λιγο....θελω να πιστευω πως ερχεται το πολυποθητο μπεμπακι μας...ολες μας να τα καταφερουμε...cat cat η σπερματεγχυση ειναι απλη εμενα ο γιατρος μου ειπε πως μετα απο 2 μηνες αν δεν παλι θα παω την 11 θα δει πως ειναι το ωοθηλακιο και θα παρει το σπερμα για να κανουμε μαλλον 2 φορες μεσα στο μηνα.χωρις φαρμακα..ειμαι ετοιμη για ολα...αλλα ελπιζω πραγματικα......ο θεουλης θα μας ανταμειψει ολες σιγα σιγα...μαρακι1980 ποιο ηταν το κολπο το προηγουμενο μηνα να το κανω κ εγω??πως αισθανεσαι ως εγκυουλα>?

 

Καλημέρα!!

Δεν νιώθω τίποτα απολύτως!! Μ' αρέσει που ήμουν σίγουρη ότι όταν μείνω έγκυος θα το καταλάβω..!!! Κανένα απολύτως σύμπτωμα! Ούτε περιόσου, ούτε εγκυμοσύνης! Τίποτα απολύτως!

Περιμένω να ξανακάνω χοριακή αύριο, γιατί είναι χαμηλή σε σχέση με την εβδομάδα μου (είναι πιο κάτω από το κατώτατο όριο), οπότε μέχρι τότε παραμένω ψύχραιμη! Θα με θεωρήσετε τρελή αλλά είμαι συμβιβασμένη αι με την ιδεα ότι μπορεί κάτι να μην πάει καλά. Βέβαια μιλάω θεωρητικά, αλλά όπως και να έχει δε ξέρω πού τη βρίσκω την ψυχραιμία!

Αν ήμουν η Zouzou88 θα είχα μουρλαθεί εντελώς!!!:D:D:D (εννοείται ότι το πειράζω το κορίτσι μας, που καταλαβαίνω ότι ηρέμησε πια και χαίρομαι πολύ!!).

Λοιπόν, όσον αφορά τη...μαγική συνταγή stelakion η αλήθεια είναι ότι είχαμε ήδη δρομολογήσει το επόμενο βήμα της σπερματέγχυσης. Εχω μάλιστα αγοράσει και τα φάρμακα!! Οπότε αυτό ίσως λειτούργησε ως αγχολυτικό. Επίσης είναι ο πρώτος ολόκληρος κύκλος που προσπαθούμε χωρίς το πολυποδάκι μου που αφαίρεσα τέλη Αυγούστου. Ο καλός μου έκανε σπεροδιάγραμμα πολύ πρόσφατα και ήταν το καλύτερο από τα τέσσερα που έχει κάνει συνολικά.

Αλλά το σπουδαιότερο για μένα ήταν ότι είχαμε επαφές μέρα παρά μέρα όλο σχεδόν το μήνα (από την 7η έως την 21η μέρα) γιατί ο κύκλος μου είναι άστατος και δεν ήθελα να μπλέξω πάλι να ψάχνω τις ωορρηξίες! Βραδινές ώρες και μετά εγώ με τα πόδια ψηλά (μη γελάς, έτσι έκανα) για κανένα 20λεπτο και μετά κατευθείαν ύπνος! Δε σηκωνόμουν, παρά μόνο το επόμενο πρωι!

Και πάνω από όλα καλή διάθεση! Επειδή αισθανόμουν ότι είμαστε πια πολύ αφοσιωμένοι και οι δύο στο στόχο και παίζαμε όλα μας τα χαρτιά, ένιωθα καλά.

Όπως ξαναείπα, θα δω αύριο αν η χοριακή είναι σωστή και αν όντως έχω μπεμπεδόσκονη και είναι...καλής ποιότητας και...επανέρχομαι!!! :-D:-D:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Δεν νιώθω τίποτα απολύτως!! Μ' αρέσει που ήμουν σίγουρη ότι όταν μείνω έγκυος θα το καταλάβω..!!! Κανένα απολύτως σύμπτωμα! Ούτε περιόσου, ούτε εγκυμοσύνης! Τίποτα απολύτως!

Περιμένω να ξανακάνω χοριακή αύριο, γιατί είναι χαμηλή σε σχέση με την εβδομάδα μου (είναι πιο κάτω από το κατώτατο όριο), οπότε μέχρι τότε παραμένω ψύχραιμη! Θα με θεωρήσετε τρελή αλλά είμαι συμβιβασμένη αι με την ιδεα ότι μπορεί κάτι να μην πάει καλά. Βέβαια μιλάω θεωρητικά, αλλά όπως και να έχει δε ξέρω πού τη βρίσκω την ψυχραιμία!

Αν ήμουν η Zouzou88 θα είχα μουρλαθεί εντελώς!!!:D:D:D (εννοείται ότι το πειράζω το κορίτσι μας, που καταλαβαίνω ότι ηρέμησε πια και χαίρομαι πολύ!!).

Λοιπόν, όσον αφορά τη...μαγική συνταγή stelakion η αλήθεια είναι ότι είχαμε ήδη δρομολογήσει το επόμενο βήμα της σπερματέγχυσης. Εχω μάλιστα αγοράσει και τα φάρμακα!! Οπότε αυτό ίσως λειτούργησε ως αγχολυτικό. Επίσης είναι ο πρώτος ολόκληρος κύκλος που προσπαθούμε χωρίς το πολυποδάκι μου που αφαίρεσα τέλη Αυγούστου. Ο καλός μου έκανε σπεροδιάγραμμα πολύ πρόσφατα και ήταν το καλύτερο από τα τέσσερα που έχει κάνει συνολικά.

Αλλά το σπουδαιότερο για μένα ήταν ότι είχαμε επαφές μέρα παρά μέρα όλο σχεδόν το μήνα (από την 7η έως την 21η μέρα) γιατί ο κύκλος μου είναι άστατος και δεν ήθελα να μπλέξω πάλι να ψάχνω τις ωορρηξίες! Βραδινές ώρες και μετά εγώ με τα πόδια ψηλά (μη γελάς, έτσι έκανα) για κανένα 20λεπτο και μετά κατευθείαν ύπνος! Δε σηκωνόμουν, παρά μόνο το επόμενο πρωι!

Και πάνω από όλα καλή διάθεση! Επειδή αισθανόμουν ότι είμαστε πια πολύ αφοσιωμένοι και οι δύο στο στόχο και παίζαμε όλα μας τα χαρτιά, ένιωθα καλά.

Όπως ξαναείπα, θα δω αύριο αν η χοριακή είναι σωστή και αν όντως έχω μπεμπεδόσκονη και είναι...καλής ποιότητας και...επανέρχομαι!!! :-D:-D:-D

 

Χαχαχα.... Όντως θα είχα μουρλαθει μαρακι..... Δε φταίω εγώ...είμαι αγχωτικος άνθρωπος... Να φανταστείς τώρα έχω άγχος για σένα...λέω αντε ποτέ θα πάει Παρασκευή να μάθουμε τα νέα......μακάρι κοριτσάκι μου να πάνε όλα τέλεια αύριο.....έχεις μπόλικη μπεμπεδόσκονη από μένα....

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι1980 εγω πιστευω πως θα ειναι φυσιολογικοτατη απλα μπορει να συνελαβες την 17 μερα οποτε να μην εχει προλαβει να ανεβει..καταλαβαινω απολυτα το αγχος σου κ εγω ετσι θα ημουν κ χειροτερα..υπομονη λοιπον μεχρι αυριο...εγω ανυπομονω να δω πως θα πανε τα πραγματα,εχω κ τον ανδρα μου που δεν ερχεται οποτε πρεπει...το καταλαβαινει,αφου του κανω γλυκες κ μετα παλι τιποτα κ τσαντιζομαι...αμαν!!εν τω μεταξυ για τον αλλο μηνα μου εχει συστησει ο γιατρος πρωι-βραδυ,μεσημερι-βραδυ σχεδον καθε μερα να δω τι θα γινει.μαρακι ποσο συχνα κανατε??συγγνωμη για την αδιακρισια μου αλλα θελω συμβουλες..εσυ zouzou88??

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι1980 εγω πιστευω πως θα ειναι φυσιολογικοτατη απλα μπορει να συνελαβες την 17 μερα οποτε να μην εχει προλαβει να ανεβει..καταλαβαινω απολυτα το αγχος σου κ εγω ετσι θα ημουν κ χειροτερα..υπομονη λοιπον μεχρι αυριο...εγω ανυπομονω να δω πως θα πανε τα πραγματα,εχω κ τον ανδρα μου που δεν ερχεται οποτε πρεπει...το καταλαβαινει,αφου του κανω γλυκες κ μετα παλι τιποτα κ τσαντιζομαι...αμαν!!εν τω μεταξυ για τον αλλο μηνα μου εχει συστησει ο γιατρος πρωι-βραδυ,μεσημερι-βραδυ σχεδον καθε μερα να δω τι θα γινει.μαρακι ποσο συχνα κανατε??συγγνωμη για την αδιακρισια μου αλλα θελω συμβουλες..εσυ zouzou88??

 

Καλε ποια αδιακρισια;;; Εδω...καιγομαστε! Εμεις καναμε μερα παρα μερα, βραδυ για να παραμενω ξαπλωμενη (με τα ποδια ψηλα μαλιστα για τα πρωτα 20 λεπτα). Και δεν καναμε μονο στις υποτιθεμενες γονιμες απο την 7η μεχρι την 21η (και μια φορα την 26, για το κεφι μας!).

Ρωτα οτι θες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι1980 εγω πιστευω πως θα ειναι φυσιολογικοτατη απλα μπορει να συνελαβες την 17 μερα οποτε να μην εχει προλαβει να ανεβει..καταλαβαινω απολυτα το αγχος σου κ εγω ετσι θα ημουν κ χειροτερα..υπομονη λοιπον μεχρι αυριο...εγω ανυπομονω να δω πως θα πανε τα πραγματα,εχω κ τον ανδρα μου που δεν ερχεται οποτε πρεπει...το καταλαβαινει,αφου του κανω γλυκες κ μετα παλι τιποτα κ τσαντιζομαι...αμαν!!εν τω μεταξυ για τον αλλο μηνα μου εχει συστησει ο γιατρος πρωι-βραδυ,μεσημερι-βραδυ σχεδον καθε μερα να δω τι θα γινει.μαρακι ποσο συχνα κανατε??συγγνωμη για την αδιακρισια μου αλλα θελω συμβουλες..εσυ zouzou88??

 

Εμείς κάναμε μέρα πάρα μέρα στις γονιμες μέρες μόνο. Έχω ακούσει ότι το μέρα πάρα μέρα είναι καλύτερα για το σπερμα αποτι το κάθε μέρα....δε ξερω σίγουρα κιόλας.....

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια μου σας ευχαριστω για τις πληροφοριες...εμενα ο γιατρος μου ειπε 2 φορες μεσα στην ημερα πως θα τα καταφερω??ο ανδρας μου θα με σκοτωσει...δεν ειναι μηχανη λεει...μαρακι1980 πιστευεις πως μπορει κ ο πολυποδας να εφταιγε?εχω κ εγω ενα..αν κ ο νεος γιιατρος πολυ εμπειρος ουτε καν του εδωσε σημασια

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια μου σας ευχαριστω για τις πληροφοριες...εμενα ο γιατρος μου ειπε 2 φορες μεσα στην ημερα πως θα τα καταφερω??ο ανδρας μου θα με σκοτωσει...δεν ειναι μηχανη λεει...μαρακι1980 πιστευεις πως μπορει κ ο πολυποδας να εφταιγε?εχω κ εγω ενα..αν κ ο νεος γιιατρος πολυ εμπειρος ουτε καν του εδωσε σημασια

Στη δική μου περίπτωση πιστεύω ότι έφταιγαν όλα: ο πολυποδας (θα επανέλθω στο θέμα), το σπέρμα (βελτιώθηκε στην πορεία των προσπαθειών η κινητικότητα) αλλά πάνω από όλα το ότι ήτα η πιο συντονισμένη προσπάθεια που κάναμε και αυτό με χαλάρωσε, γιατί σκεφτόμουν : ό,τι θέλει ας γίνει, έχω ετοιμάσει το επόμενο βήμα και τουλάχιστον προσπαθήσαμε και οι δύο!

Σχετικά με τον πολύποδα: Όταν πρωτοεντοπίστηκε ο δικός μου ήταν μικρός και 3 γυναικολόγοι μου είπαν να τον αγνοήσω, καθώς δεν ευθύνεται για την υπογονιμότητα. Μάλιστα, αν έκανα υπέρηχο στη μέση του κύκλου, όταν το ενδομήτριο είναι πιο παχύ, δε φαινόταν καν! Με την πάροδο των μηνών όμως μεγάλωσε λίγο (αυτά τρέφονται από το αίμα της περιόδου) και έφτασε περίπου 1 εκ. Τότε, με το σκεπτικό ότι πάλι δεν εμποδίζει, αλλά προκειμένου α) να κάνω κάτι για να βοηθήσω την κατάσταση, γιατί σίγουρα θα είναι ακόμη καλυτερα χωρίς αυτό και β) για να περάσω την επιτροπή της εξωσωματικής (που δε μου χρειάστηκε μέχρι σήμερα, ευτυχώς), αποφασίσαμε την υστεροσκόπηση.

Η γιατρός που την ανέλαβε μου είπε ότι ήταν λίγο πιο μεγάλο απ' ότι φαινόταν (1,5 εκ), αλλά ήταν στο πίσω μέρος της μήτρας (εκεί ή στην είσοδο συνήθως κολλάνε τα μπεμπάκια) και είχε φαρδιά βάση, πράγμα που σημαίνει ότι ήταν μεν μικρό, αλλά έπιανε μεγαλούτσικη επιφάνεια της μήτρας και εμπόδιζε κάποιο μπεμπάκι να κάτσει εκεί, του έπιανε τη θέση!)Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι είναι καλό να παρακολουθείς το πολυποδάκι σου και αν μεγαλώσει κι άλλο, να το βγάλεις! Εξάλλου λένε ότι η υστεροσκόπηση, κάπως "ενεργοποιεί" την περιοχή!

Οσον αφορά τις επαφές, 2-3 φορές τη μέρα μου είχε πει και μένα μια γιατρός, για να πιάσουμε, λέει, οπωσδήποτε την ωορρηξία. Όταν το είπα σε άλλο γυναικολόγο και στον ουρολόγο του άντρα μου, γέλασαν και οι δύο! Μου είπαν (και είχαν δίκιο) ότι το σπέρμα εξασθενεί (υπάρχει λόγος που μας ζητούν το σπερμοδιάγραμμα να γίνεται μετά από αποχή) και ότι, σε κάθε περίπτωση, αυτός ο ρυθμός για τα ζευγάρια που εργάζονται είναι ανεδαφικός. Πιστεύω ότι αν μπαίναμε στη διαδικασία αυτή, θα μαλώναμε κάθε μέρα και ότε σίγουρα δε θα υπήρχαν οι κατάλληλες συνθήκες για σύλληψη.

Ξέρω περίπτωση που έκαναν κάθε μέρα, γιατί παρακολουθούσαν το ωάριο καθημερινά και όσο ήταν εκεί, του έκαναν επίθεση. Και έπιασε! Αλλά 2 φορές τη μέρα...δε γίνεται πρακτικά!

Να βρείτε τους ρυθμούς που σας βολεύουν και να απολαμβάνετε το σεξ. Αυτή είναι η λύση. Εξάλλου το σπέρμα ζει μέσα στον οργανισμό της γυναίκας τουλάχιστον 48 ώρες! Θα μας τρελάνουν οι γυναικολόγοι!

Ουφ! Σε κούρασα γλυκιά μου! Αλλά με αυτό το θέμα της συχνότητας των επαφών, επί δύο χρόνια έχω ακούσει... τα πάντα όλα!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα Μαρακι...ερώτηση: η κινητικότητα βελτιώθηκε λόγω των συχνότερων επαφών ή κάνατε και κάτι άλλο?Επίσης, σήμερα δεν πας για χοριάκη? εύχομαι να έχεις χιλιάδες-χιλιάδες μονάδες!!!!Αχ ας έρθει επιτέλους και εμάς η ώρα μας....

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα Μαρακι...ερώτηση: η κινητικότητα βελτιώθηκε λόγω των συχνότερων επαφών ή κάνατε και κάτι άλλο?Επίσης, σήμερα δεν πας για χοριάκη? εύχομαι να έχεις χιλιάδες-χιλιάδες μονάδες!!!!Αχ ας έρθει επιτέλους και εμάς η ώρα μας....

 

Τα πάντα κάναμε! Πήρε profertil δύο φορές, από δύο μήνες η κάθε φορά. Επίσης έπαθε ουρολοίμωξη και τυχαία ανακαλύψαμε ότι είχε κάποιο μικρόβιο (γι' αυτό επιμένω να κάνουμε εκτός από σπερμοδιάγραμμα και καλλιέργεια σπέρματος!). Ολοι οι γιατροί μας είπαν ότι το μικρόβιο μπορεί να υπήρχε για πολύ καιρό και να επηρέαζε την κινητικότητα και τη διάρκεια της ζωής των σπερματοζωαρίων, ακόμη και αν δεν έδινε συμπτώματα. Ακόμη, βελτίωσε πολύ τη διατροφή του και έτρωγε κολοκυθόσπορο (άσπρα σπόρια), έπινε χυμό ρόδι, δοκίμασε αβοκάντο αλλά δε του άρεσε, ξηρούς καρπούς και αλκοόλ μόνο όταν είχα περίοδο και σε περιορισμένες ποσότητες. Αν θυμηθώ και κατι άλλο, θα στο γράψω! Α! Και πιο φαρδιά εσώρουχα, δηλαδή πήραμε ένα νούμερο μεγαλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα Μαρακι...ερώτηση: η κινητικότητα βελτιώθηκε λόγω των συχνότερων επαφών ή κάνατε και κάτι άλλο?Επίσης, σήμερα δεν πας για χοριάκη? εύχομαι να έχεις χιλιάδες-χιλιάδες μονάδες!!!!Αχ ας έρθει επιτέλους και εμάς η ώρα μας....

 

Όσο για τη χοριακή μου τρεις μέρες μετά το 142, θα είμαι ευχαριστημένη αν είναι πάνω από 300.... Ευχαριστώ πολύ-πολύ για τις ευχές!!! :D:D:D

Και φυσικά θα έρθει η ώρα σου!! Μόλις το εγκαταλείψεις όμως! Όλοι το λένε, αλλά πώς να το βγάλεις από το μυαλό σου;;; Εγώ πάντως απλά κουράστηκα και βαρέθηκα να απογοητεύομαι και τα παράτησα, ούτε ωορρηξίες έψαξα... και να σου η γραμμούλα στο τεστάκι!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...