Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια..πως παει η υπομονη? εμεις ειμαστε στον δευτερο μηνα προσπαθειας μετα την σαλπιγγογραφια και αναμενουμε...για σπερματεγχυση συζητησαμε με την γιατρο μου μετα απο τους 3 μηνες ,,,αρα εχω ακομα λιγο χρονο μπροστα μου για καποιο νεο. αγχονομαι παρα πολυ γαμ@#$%&ωτο! υπαρχουν φορες που με ριχνει ολο αυτο γιατι αναρωτιεμαι τι να φταιει...εχω ταλαιπωρηθει τοσο πολυ αλλα σκεφτομαι οτι υπαρχουν πολυ πιο δυσκολες καταστασεις....σε ολους γυρω μου εχουν ελθει τοσο βολικα τα πραγματα που με πιανει καποιες φορες θυμος και παραπονο,,,,ειναι περιεργο συναισθημα...θα τα ξαναπουμε συντομα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μαρακι1980,cat cat γεια σας!!!μολις επεστρεψα απο τις διακοπες οπου περασα υπεροχα....κ αμεσως αδιαθετησα....!ηλπιζα πως θα ειχε γινει κατι (2 μηνας μετα την σαλπιγγογραφια) αλλα τζιφος..δεν εκανα κ πολλες προσπαθειες τον περασμενο μηνα αλλα κ παλι...σχετικα με το προηγουμενο σου μηνυμα cat cat νιωθω ακριβως το ιδιο πραγμα αλλα εις διπλουν γιατι εχω κ της αδερφης μου το θεμα....με πιανει απελπισια πραγματικα...τωρα η αδερφη μου πηγε στο γυναικολογο οπου της ειπε μεσα στο σαββατοκυριακο σπαει το ωοθυλακιο και να εντεινει τις προσπαθειες και θα την δει παλι την τριτη εν τω μεταξυ θα ειναι η τριτη φορα μεσα σε μια βδομαδα επισκεψης οπου της παιρνει 30ευρω την φορα(δεν ειναι λιγα)αλλα μακαρι να ερθει το πολυποθητο bebe!εσεις κανενα νεοτερο?εγω μαλλον θα στειλω τον συζυγο για εξετασεις κ θα παω σε ειδικο γυναικολογο..τερμα τα ψεματα!!!!

Link to comment
Share on other sites

μαρακι1980,cat cat γεια σας!!!μολις επεστρεψα απο τις διακοπες οπου περασα υπεροχα....κ αμεσως αδιαθετησα....!ηλπιζα πως θα ειχε γινει κατι (2 μηνας μετα την σαλπιγγογραφια) αλλα τζιφος..δεν εκανα κ πολλες προσπαθειες τον περασμενο μηνα αλλα κ παλι...σχετικα με το προηγουμενο σου μηνυμα cat cat νιωθω ακριβως το ιδιο πραγμα αλλα εις διπλουν γιατι εχω κ της αδερφης μου το θεμα....με πιανει απελπισια πραγματικα...τωρα η αδερφη μου πηγε στο γυναικολογο οπου της ειπε μεσα στο σαββατοκυριακο σπαει το ωοθυλακιο και να εντεινει τις προσπαθειες και θα την δει παλι την τριτη εν τω μεταξυ θα ειναι η τριτη φορα μεσα σε μια βδομαδα επισκεψης οπου της παιρνει 30ευρω την φορα(δεν ειναι λιγα)αλλα μακαρι να ερθει το πολυποθητο bebe!εσεις κανενα νεοτερο?εγω μαλλον θα στειλω τον συζυγο για εξετασεις κ θα παω σε ειδικο γυναικολογο..τερμα τα ψεματα!!!!

 

καλημερα....μπραβο stelakion που περασατε ωραια..σου ευχομαι και του χρονου με το καλο να ειστε τρεις που θα πατε διακοπουλες. Ας ελπισουμε οτι ο επομενος μηνας θα ειναι και ο τυχερος μας...τι εννοεις οτι σπαει το ωοθυλακιο?οτι απελευθερωνεται το ωαριο και ειναι σε φαση ωορυξιας και οτι σε γενικες γραμμες ειναι στις γονιμες μερες?..οσο για το ποσο των 30 ευρω και βεβαια δεν ειναι και λιγα,,,,ας ζητησει στο γιατρο της ευθεως να της κανει καλυτερη τιμη ή εστω να μην της επερνε λεφτα την μια φορα απο τις τρεις! καλη δυναμη με τις εξετασεις του αντρα σου. εγω ειμαι σε φαση προσπαθειων ακομη στο δευτερο μηνα μετα την σαλπιγγογραφια οπως ειπα....για ακομα μια φορα...στη αναμονη...

Link to comment
Share on other sites

Cat cat μακαρι απο το στομα σου και στου θεου τ αυτι...ναι αυτο παρακολουθου με την αδερφη μου αλλα μακαρι να πετυχει κατι κ χαλαλι τα λεφτα!πραγματικα οταν θα μεινουμε εγκυος δεν θα το πιστευουμε ,νομιζω!με τοσα που εχουμε περασει μας φαινεται σαν κατι ακατορθωτο αυτο που θα επρεπε να ειναι το πιο φυσιολογικο πραγμα σε ολο το κοσμο.σου ευχομαι καλη επιτυχια κ να εισαι ηρεμη!!

Link to comment
Share on other sites

Cat cat μακαρι απο το στομα σου και στου θεου τ αυτι...ναι αυτο παρακολουθου με την αδερφη μου αλλα μακαρι να πετυχει κατι κ χαλαλι τα λεφτα!πραγματικα οταν θα μεινουμε εγκυος δεν θα το πιστευουμε ,νομιζω!με τοσα που εχουμε περασει μας φαινεται σαν κατι ακατορθωτο αυτο που θα επρεπε να ειναι το πιο φυσιολογικο πραγμα σε ολο το κοσμο.σου ευχομαι καλη επιτυχια κ να εισαι ηρεμη!!

καλημερα. stelakion ηθελα να σε ρωτησω κατι...επειδη και γω οπως ξερεις ειμαι στο δευτερο μηνα μετα την σαλπιγγογραφια....ηθελα να σε ρωτησω αν νιωθεις αυτα που νιωθω εγω.απο τοτε που τελειωσε η πρωτη περιοδος μεχρι να ελθει η επομενη που ειναι απο της 20/9 και μετα,εφοσον δεν εχω σταθερο κυκλο, νιωθω ποναλακια χαμηλα στην κοιλια σαν να ερχεται περιοδος ,βασικα ειναι ο ιδιος πονος που ενιωθα στην σαλπιγγογραφια και ελαφρα τσιμπιματα στις σαλπιγγες χωρις βεβαια να ειναι πολυ ενοχλητικα. απλα δεν τα εχω ξανανιωσει ολα αυτα παρα μονο 2-3 μερες πριν την περιοδο.τι να πω? να ειναι ιδεα μου? αφου τα νιωθω! απο την μια λεω μακαρι να σημαινει κατι αυτο αλλα απο την αλλη δεν ξερω αν ειναι καλο αυτο που νιωθω... ας ευχηθουμε να εχει συμβει το καλο σε ολες μας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

cat cat κοριτσι μου εγω νιωθω κατι πονακια μερες πριν ερθει η περιοδος αλλα δεν εχω προσδιορισει αν τα ειχα πριν και μετα την σαλπιγγογραφια..εγω τωρα ειμαι στο τριτο μηνα προσπαθειων μετα τη σαλπιγγογραφια.εχω μια απορια δηλ αν περασουν οι τρεις μηνες μετα τι γινεται?δηλ θα πρεπει να ξανακανω??αφου ηταν ανοιχτες οι σαλπιγγες.τι κυκλο εχεις?εχεις πολυκυστικες?

Link to comment
Share on other sites

cat cat κοριτσι μου εγω νιωθω κατι πονακια μερες πριν ερθει η περιοδος αλλα δεν εχω προσδιορισει αν τα ειχα πριν και μετα την σαλπιγγογραφια..εγω τωρα ειμαι στο τριτο μηνα προσπαθειων μετα τη σαλπιγγογραφια.εχω μια απορια δηλ αν περασουν οι τρεις μηνες μετα τι γινεται?δηλ θα πρεπει να ξανακανω??αφου ηταν ανοιχτες οι σαλπιγγες.τι κυκλο εχεις?εχεις πολυκυστικες?

geia σου stelakion ...και γω δεν ειχα καποιο προβλημα με τις σαλπιγγες. ο κυκλοσ μου μπορει να ειναι στις 28 μερες εως και 30-31...δεν εχω πολυκυστικες...ειναι ανεξήγητο αυτο που συμβανει εφοσον ολα ειναι φυσιολογικα απο την πλευρα μου αλλα και απο την πλευρα του αντρα μου. εσυ εχεις πολυκυστικες? η αδελφη σου σε τι σταδιο βρισκεται? η γυναικολογος μου μου ειπε οτι οταν περασουν οι τρεισ μηνες χωρις καποιο αποτελεσμα ..θα προχωρησουμε σε σπερματεγχυση...κατι που δεν φανταζομουν οτι μπορει να συμβει και σε μενα..γιαυτο και τοση αγωνια και αγχος....εσενα δεν σου μιλησε για κατι τετοιο ο δικος σου γιατρος? δεν σε προετοιμασε για το επομενο βημα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλες, είμαι καινούργια στο φόρουμ, αν και παρακολουθώ τις ιστορίες σας καιρό τώρα. Αποφάσισα να γράψω για να ζητήσω τη γνώμη σας και κυρίως τη συμπαράστασή σας...Εμείς, λοιπόν, έχουμε ξεπεράσει πια τον 1 χρόνο προσπαθειών και κάναμε κ όλες τις εξετάσεις (πλην της σαλπιγγογραφίας), τα αποτελέσματα έχουν ως εξής : ο άντρας μου έχει λίγο μικρότερο ποσοστό κινητικότητας από αυτό που θα έπρεπε, αλλά όλα τα άλλα καλά, ο γιατρός του είπε ότι με κάποιες βιταμίνες θα έχουμε πιθανότητες. Εγώ, πέραν από έναν κάπως άστατο κύκλο, δεν έχω κπ άλλο πρόβλημα. Αυτό το μήνα πήρα κλομιφαίνη για να τον σταθεροποιήσω και όντως έκανα ωορρηξία την 15η ημέρα (1 Σεπτέμβρη) με 2 ωάρια, είχαμε επαφές τις ημέρες που μας υπέδειξε ο γιατρός και τώρα είμαι στη φάση που περιμένω περίοδο, λογικά από αύριο. Να σας πω ότι την 21 ημέρα είχα ενοχλήσεις στις ωοθήκες, και από την 24η είναι ώρες τις ημέρες που με ενοχλούν - πονάνε αρκετά. Λέτε να καταφέραμε τίποτα ή μπορεί να είναι συμπτώματα της κλομιφαίνης; έχει υπόψιν της κάποια? Συγγνώμη για την έκταση του μην. και μια ευχή, μακάρι ο τίτλος αυτής της συζήτησης να γίνει πραγματικότητα για όλες μας κ να βρούμε το ''αίσιο τέλος'' που θέλουμε:D

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλες, είμαι καινούργια στο φόρουμ, αν και παρακολουθώ τις ιστορίες σας καιρό τώρα. Αποφάσισα να γράψω για να ζητήσω τη γνώμη σας και κυρίως τη συμπαράστασή σας...Εμείς, λοιπόν, έχουμε ξεπεράσει πια τον 1 χρόνο προσπαθειών και κάναμε κ όλες τις εξετάσεις (πλην της σαλπιγγογραφίας), τα αποτελέσματα έχουν ως εξής : ο άντρας μου έχει λίγο μικρότερο ποσοστό κινητικότητας από αυτό που θα έπρεπε, αλλά όλα τα άλλα καλά, ο γιατρός του είπε ότι με κάποιες βιταμίνες θα έχουμε πιθανότητες. Εγώ, πέραν από έναν κάπως άστατο κύκλο, δεν έχω κπ άλλο πρόβλημα. Αυτό το μήνα πήρα κλομιφαίνη για να τον σταθεροποιήσω και όντως έκανα ωορρηξία την 15η ημέρα (1 Σεπτέμβρη) με 2 ωάρια, είχαμε επαφές τις ημέρες που μας υπέδειξε ο γιατρός και τώρα είμαι στη φάση που περιμένω περίοδο, λογικά από αύριο. Να σας πω ότι την 21 ημέρα είχα ενοχλήσεις στις ωοθήκες, και από την 24η είναι ώρες τις ημέρες που με ενοχλούν - πονάνε αρκετά. Λέτε να καταφέραμε τίποτα ή μπορεί να είναι συμπτώματα της κλομιφαίνης; έχει υπόψιν της κάποια? Συγγνώμη για την έκταση του μην. και μια ευχή, μακάρι ο τίτλος αυτής της συζήτησης να γίνει πραγματικότητα για όλες μας κ να βρούμε το ''αίσιο τέλος'' που θέλουμε:D

 

Καλωσηρθες στην παρεα!!!

Φυσικα και υπαρχουν πιθανοτητες εγκυμοσυνης! Ελευθερη επαφη ενος ζευγαριου που δεν εχει καποιο προβλημα και την καταλληλη μερα με διαθεσιμα ωαρια....γιατι οχι????

Απο την αλλη πλευρα (θα επιχειρησω να σε "προσγειωσω" για να μη στεναχωρεθεις, αν τυχον δεν εχουμε το επιθυμητο αποτελεσμα), τα συμπτωματα ειναι ιδια με της επερχομενης περιοδου, τα πονακια μπορει να οφειλονται στην υπερδιεγερση των ωοθηκων και η κλομιφαινη δεν εγγυαται κατι (εγω εχω παρει 3 φορες και...τζιφος!).

Αρα, κανεις 1-2 μερες υπομονη και κανεις ενα τεστακι (ή και χοριακη, για σιγουρια!). Ευχομαι ολοψυχα να εισαι εγκυουλα και να μας πεις τα ευχαριστα!!! Και να μην εισαι ομως...θα ερθει σιγουρα! Αφου το επιδιωκεις, θα το πετυχεις!

Καλα αποτελεσματα και περιμενουμε να μας ενημερωσεις!! Μακαρι να εχουν παει ολα οπως τα θες!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλωσηρθες στην παρεα!!!

Φυσικα και υπαρχουν πιθανοτητες εγκυμοσυνης! Ελευθερη επαφη ενος ζευγαριου που δεν εχει καποιο προβλημα και την καταλληλη μερα με διαθεσιμα ωαρια....γιατι οχι????

Απο την αλλη πλευρα (θα επιχειρησω να σε "προσγειωσω" για να μη στεναχωρεθεις, αν τυχον δεν εχουμε το επιθυμητο αποτελεσμα), τα συμπτωματα ειναι ιδια με της επερχομενης περιοδου, τα πονακια μπορει να οφειλονται στην υπερδιεγερση των ωοθηκων και η κλομιφαινη δεν εγγυαται κατι (εγω εχω παρει 3 φορες και...τζιφος!).

Αρα, κανεις 1-2 μερες υπομονη και κανεις ενα τεστακι (ή και χοριακη, για σιγουρια!). Ευχομαι ολοψυχα να εισαι εγκυουλα και να μας πεις τα ευχαριστα!!! Και να μην εισαι ομως...θα ερθει σιγουρα! Αφου το επιδιωκεις, θα το πετυχεις!

Καλα αποτελεσματα και περιμενουμε να μας ενημερωσεις!! Μακαρι να εχουν παει ολα οπως τα θες!!!

maraki80 σ΄' ευχαριστώ πολύ για τη θερμή υποδοχή, η αλήθεια είναι ότι δεν παίρνουν τα μυαλά μου αέρα, έχω απογοητευτεί κι άλλες φορές που νόμιζα...αλλά δεν...οπότε κρατάω μικρό καλάθι...απλά να...λίγο που εγώ δεν μπορώ να εντοπίσω την ωορρηξία μου, λίγο το θέμα με την κινητικότητα, περνάει ο καιρός και στεναχωριόμαστε! Είπα ότι εδώ μέσα θα βρω κι άλλες 'τρελές' σαν κι εμένα, που καταλαβαίνουν περισσότερο από τον καθένα τι περνάμε. Εκτός φυσικά που το συγκεκριμένο ζήτημα δε θες κ να το συζητάς με τον κύκλο σου (καταλαβαίνεις!). Ελπίζω να μου φέρει γούρι το φόρουμ και κάτι να γίνει...και σε σένα εύχομαι τα καλύτερα...όταν έχω νέα θα ενημερώσω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

maraki80 σ΄' ευχαριστώ πολύ για τη θερμή υποδοχή, η αλήθεια είναι ότι δεν παίρνουν τα μυαλά μου αέρα, έχω απογοητευτεί κι άλλες φορές που νόμιζα...αλλά δεν...οπότε κρατάω μικρό καλάθι...απλά να...λίγο που εγώ δεν μπορώ να εντοπίσω την ωορρηξία μου, λίγο το θέμα με την κινητικότητα, περνάει ο καιρός και στεναχωριόμαστε! Είπα ότι εδώ μέσα θα βρω κι άλλες 'τρελές' σαν κι εμένα, που καταλαβαίνουν περισσότερο από τον καθένα τι περνάμε. Εκτός φυσικά που το συγκεκριμένο ζήτημα δε θες κ να το συζητάς με τον κύκλο σου (καταλαβαίνεις!). Ελπίζω να μου φέρει γούρι το φόρουμ και κάτι να γίνει...και σε σένα εύχομαι τα καλύτερα...όταν έχω νέα θα ενημερώσω...

Maraki80 μόλις διάβασα για τις περιπέτειές σου με τις υστεροσκοπήσεις, τις διάφορες εξετάσεις και την απόφαση για σπερματέγχυση η εξωσωματική...με τόσες ταλαιπωρίες και δίνεις σε εμένα κουράγιο και αισιόδοξη σκέψη...τι να πω...μπράβο...σου εύχομαι πολύ πολύ γρήγορα ένα μωράκι στην αγκαλιά σου...

Link to comment
Share on other sites

Maraki80 μόλις διάβασα για τις περιπέτειές σου με τις υστεροσκοπήσεις, τις διάφορες εξετάσεις και την απόφαση για σπερματέγχυση η εξωσωματική...με τόσες ταλαιπωρίες και δίνεις σε εμένα κουράγιο και αισιόδοξη σκέψη...τι να πω...μπράβο...σου εύχομαι πολύ πολύ γρήγορα ένα μωράκι στην αγκαλιά σου...

 

greentree βλέπεις λοιπόν που υπάρχουν και χειρότερα;;; Αρα μην απελπίζεσαι καθόλου!! Και δε σημαίνει ότι επειδή δε μου έκατσε εμένα, θα συμβεί το ίδιο και σε σένα...θετική σκέψη χρειάζεται!!! Εγώ πάντως που μετράω ήδη δύο χρόνια άκαρπων προσπαθειών και έχω περάσει όοοοολα τα στάδια (και θυμός και υπερβολική αισιοδοξία και υπερβολική απαισιοδοξία και αδιαφορία και νεύρα και καυγαδες με τον άντρα μου....και άλλα πολλά) νομίζω τελικά οτι το μυαλό μας είναι υπέθυνο για πολλά περισσότερα από όσα νομίζουμε!! Το άγχος μας είναι μεγάλος εχθρός της εγκυμοσύνης! Και για να μη το παίζω και...γκουρού, δεν έχω καταφέρει ούτε εγώ να το ελέγξω ακόμη. Απλά όταν "βλέπω" άλλες κοπέλες να κάνουν όπως εγω όνειρα και σκέψεις και μετά να απογοητεύονται τον ένα μήνα πίσω από τον άλλο...συμπάσχω! Μπορεί να φαίνομαι σκληρή και να ακούγομαι σαν να σου λέω: μη χαίρεσαι, δεν είσαι έγκυος! αλλά, στ' αλήθεια, το κάνω γιατί ξέρω πως είναι η απογοήτευση!

Εχω κατά καιρούς σχεδιάσει πώς θα το ανακοινώσω στον άντρα μου, στους γονείς μου, σκέφτομαι τι εποχή θα γεννήσω....και μετά ερχεται περίοδος! :(:(:(:(

Για να μη σε ζαλίζω άλλο (είμαι και φλύαρη!!!) να είσαι αισιόδοξη και χαρούμενη! Να μην ξεχνάς ότι το σεξ είναι ολανω από όλα ΑΠΟΛΑΥΣΤΙΚΟ και να μη κάνεις μακρινά σχέδια!!

Στο κάτω-κάτω μόλις μάθεις τα ευχάριστα, θα έχεις 9 ολόκληρους μήνες να το γιορτάσεις!!!! :D:D:D:D

Ευχομαι διπλή γραμμούλα στο τεστ!!! Και στέλνω όοοολη μου τη θετική σκέψη και ενέργεια!!

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε κοριτσια ...ποσο χαιρομαι που ειστε εδω να δινεται κουραγιο η μια στην αλλη...καλως ηλθες greentree..σου ευχομαι και απο μερια μου καλη επιτυχια σε οτι προσπαθεια κανεις για να μεινεις εγκυουλα...για την περιπτωση σου δεν γνωριζω να σου απαντησω αλλα ευχομαι να μην χρειαστει να εχεις τις ιδιες απορειες τον ερχομενο μηνα και εχει συμβει αυτο που επιθυμεις...

Link to comment
Share on other sites

cat cat αρχικα δεν εχω πολυκυστικες,στη συνεχεια ο γιατρος μου δεν μου ειπε τιποτα ακομα για σπερματεγχυση αλλα της αδερφης μου της ειπε μετα απο την παρακολουθηση την 12η μερα για τρεις μηνες θα πανε για σπερματεγχυση..η αδερφη μου ειναι στη φαση πριν τη περιοδο οχι ακομα στις μερες..θα δειξει ομως...νομιζω πως χρειαζεται ψυχραιμια...να ηρεμησουμε κ αν ειναι να χρειαστει να κανουμε σπερματεγχυση ας κανουμε αρκει να κανουμε μπεμπε..μαρακι 1980 μπραβο κοριτσι μου που δινεις κουραγιο κ δυναμη σε ολες μας...greentree καλοσηρθες σου ευχομαι ολοψυχα να πετυχες το στοχο σου...μια ερωτηση γιατι δεν εχεις κανει σαλπιγγογραφια ομως ειναι πολυ σημαντικη εξεταση κ δεν ειναι τοσο επωδυνη οσο λενε..κουραγιο σε ολες μας κ θα ερθει το πολυποθητο μωρουλη..Που θα παει??:D:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...είπα μα πω μια καλημέρα σήμερα μπας κ πάει καλά...(σήμερα σύμφωνα με τους υπολογισμούς πρέπει να μου έρθει περίοδος , έτσι δεν είναι λογικά; μια που με υπέρηχο η ωορρηξία μου ήταν 1 Σεπτέμβρη;;;;;. stelakion ευχαριστώ για το καλωσόρισμα, όσο για τη σαλπιγγογραφία, το ρώτησα στον γιατρό μου και μου είπε ότι δεν έχουμε ενδείξεις για κπ πρόβλημα στις σάλπιγγες αλλά ότι αν συνεχίσει έτσι τους επόμενους μήνες θα την κάνουμε και αυτή, νομίζω ότι επειδή ξέρει ότι υπήρχε ένα μικροθέμα στο σπερμοδιάγραμμα ίσως να το αποδίδει και εκεί. Κορίτσια δεν είμαι στα κέφια μου, νιώθω ότι θα μου έρθει περίοδος και ψιλοτρελαίνομαι...δεν έχετε αναρωτηθεί ποτέ γιατί η φίλη, ξαδέρφη, γειτόνισσα τα κατάφερε με τη μια και εμείς ταλαιπωρούμαστε τόσο...εγώ συνέχεια...συγγνώμη για την απαισιοδοξία συνήθως είμαι η αισιόδοξη σε αυτό το θέμα (σε σχέση με τον άντρα μου) αλλά σήμερα μ' έπιασε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα...είπα μα πω μια καλημέρα σήμερα μπας κ πάει καλά...(σήμερα σύμφωνα με τους υπολογισμούς πρέπει να μου έρθει περίοδος , έτσι δεν είναι λογικά; μια που με υπέρηχο η ωορρηξία μου ήταν 1 Σεπτέμβρη;;;;;. stelakion ευχαριστώ για το καλωσόρισμα, όσο για τη σαλπιγγογραφία, το ρώτησα στον γιατρό μου και μου είπε ότι δεν έχουμε ενδείξεις για κπ πρόβλημα στις σάλπιγγες αλλά ότι αν συνεχίσει έτσι τους επόμενους μήνες θα την κάνουμε και αυτή, νομίζω ότι επειδή ξέρει ότι υπήρχε ένα μικροθέμα στο σπερμοδιάγραμμα ίσως να το αποδίδει και εκεί. Κορίτσια δεν είμαι στα κέφια μου, νιώθω ότι θα μου έρθει περίοδος και ψιλοτρελαίνομαι...δεν έχετε αναρωτηθεί ποτέ γιατί η φίλη, ξαδέρφη, γειτόνισσα τα κατάφερε με τη μια και εμείς ταλαιπωρούμαστε τόσο...εγώ συνέχεια...συγγνώμη για την απαισιοδοξία συνήθως είμαι η αισιόδοξη σε αυτό το θέμα (σε σχέση με τον άντρα μου) αλλά σήμερα μ' έπιασε...

 

Καλημέρα greentree και να είσαι σίγουρη ότι δε σε "πιάνει" μόνο εσένα... Μακάρι να μην είμασταν πολλές αυτές που ταλαιπωρούμαστε με αυτό το θέμα, αλλά τουλάχιστον είναι κάπως παρήγορο να ξέρεις ότι δεν είσαι μόνη! Εννοείται ότι αναρωτιέμαι γιατί να βασανίζομαι τόσο αφου μάλιστα έχω στο πολύ στενό μου περιβάλλον κοπέλες που δε προλαβαν να το σκεφτουν και να το αποφασίσουν και...τσουπ! να η εγκυμοσύνη!! Βεβαια ξέρω κι άλλες που προσπαθούσαν και περισσότερο καιρό από μένα...

Γιατρός δεν είμαι, αλλά η γνώμη μου είναι να κάνεις τη σαλπιγγογραφία σύντομα. Το ότι υπάρχει ένα μικρό θέμα στο σπέρμα, δεν αποκλείει να υπάρχει ταυτόχρονα ενα μεγαλύτερο θέμα στις σάλπιγγες που μπορεί να σου δώσει μια απάντηση, να διορθώνεται και να εισαι εγκυούλα άμεσα!!! Αν βέβαια οι σάλπιγγες είναι μια χαρά διαβατες (αυτό ακριβώς θέλουμε και το ευχόμαστε πολύ-πολύ!!!), θα σου φτιάξει τη διάθεση, γιατί τώρα στο πίσω μέρος του μυαλού σου έχεις ένα μικρό φόβο, έτσι δεν είναι; Αρα, γιατί να μην ανακουφιστείς (ξέρεις πόσο σημαντικό είναι να έχεις καλή ψυχολογία!);;;

Κλεινω με το θέμα της ωορρηξίας (δεν φτανει που μιλάω πολύ, γράφω και πολύ!!!). Εχω διαπιστώσει ότι πιο ασαφής και ρευστη επιστημη από τη γυναικολογία....δεν υπάρχει!! Ενας γιατρός μου είχε πει κάποτε ότι η φυση και η γυναίκα είναι μεγαλες π@@@@νες και δε θα τις καταλάβουμε ποτέ!! Πόσο δίκιο είχε! Ολα τα βιβλία γραφουν ότι 14 μέρες μετά την ωορρηξία σου ερχεται περίοδος! Καλά κρασιά!! Εχω τώρα, τον Αυγουστο, είχα επιβεβαιώσει ωορρηξια ( είχα συμπτώματα, εκανα τεστ ωορρηξιας και υπερηχο) και αδιαθέτησα μετα από 12 μέρες! Αρα και μετα από 17 μέρες να σου έρθει, δε θα εκπλαγώ καθόλου!! Ειδικά τώρα που έχεις το νου σου και εχεις αγχωθεί....

Link to comment
Share on other sites

cat cat αρχικα δεν εχω πολυκυστικες,στη συνεχεια ο γιατρος μου δεν μου ειπε τιποτα ακομα για σπερματεγχυση αλλα της αδερφης μου της ειπε μετα απο την παρακολουθηση την 12η μερα για τρεις μηνες θα πανε για σπερματεγχυση..η αδερφη μου ειναι στη φαση πριν τη περιοδο οχι ακομα στις μερες..θα δειξει ομως...νομιζω πως χρειαζεται ψυχραιμια...να ηρεμησουμε κ αν ειναι να χρειαστει να κανουμε σπερματεγχυση ας κανουμε αρκει να κανουμε μπεμπε..μαρακι 1980 μπραβο κοριτσι μου που δινεις κουραγιο κ δυναμη σε ολες μας...greentree καλοσηρθες σου ευχομαι ολοψυχα να πετυχες το στοχο σου...μια ερωτηση γιατι δεν εχεις κανει σαλπιγγογραφια ομως ειναι πολυ σημαντικη εξεταση κ δεν ειναι τοσο επωδυνη οσο λενε..κουραγιο σε ολες μας κ θα ερθει το πολυποθητο μωρουλη..Που θα παει??:D:)

μακαρι να μην χρειαστει να κανεις ουτε εσυ αλλα ουτε και η αδελφη σου σπερματεγχυση....ψυχραιμια οπως λες και ολα θα γινουν

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι1980, έχεις απόλυτο δίκιο σε όλα όσα μου είπες αλλά όπως καταλαβαίνεις ψάχνω κ εγώ να πιαστώ από κάπου...όσο για την εξέταση εννοείται ότι το σκέφτομαι εγώ περισσότερο από το γιατρό, εκείνος είναι αισιόδοξος για ένα περίεργο λόγο...όπως και να ' χει σας ευχαριστώ για όλα...θα επανέλθω με νέα μου κ περιμένω κ τα δικά σας...εύχομαι όλα να πάνε καλά σε όλες μας...θετική σκέψη λοιπόν...:P

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια...είμαι πολύ στεναχωρεμένη...μόλις πήγα στο μπάνιο κ είδα 2-3 σταγόνες αίμα...αύριο θα μου έρθει κανονικά...δεν ήθελα να αγχώσω τον άντρα μου, να με δει απογοητευμένη κ είπα να το πω σ' εσάς...που καταλαβαίνετε πιο πολύ απ' τον καθένα...δεν μιλάω σε κανέναν για το όλο ζήτημα, δε θέλω αν το κάνω θέμα προς συζήτηση αλλά όλο αυτό με βαραίνει μέσα μου, χαίρομαι που βρήκα μια παρέα να το περάσουμε μαζί...πόσες φορές ακόμη απογοήτευση, κλάματα, να μαζεύω τα κομμάτια μου κ πάλι από την αρχή...

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια...είμαι πολύ στεναχωρεμένη...μόλις πήγα στο μπάνιο κ είδα 2-3 σταγόνες αίμα...αύριο θα μου έρθει κανονικά...δεν ήθελα να αγχώσω τον άντρα μου, να με δει απογοητευμένη κ είπα να το πω σ' εσάς...που καταλαβαίνετε πιο πολύ απ' τον καθένα...δεν μιλάω σε κανέναν για το όλο ζήτημα, δε θέλω αν το κάνω θέμα προς συζήτηση αλλά όλο αυτό με βαραίνει μέσα μου, χαίρομαι που βρήκα μια παρέα να το περάσουμε μαζί...πόσες φορές ακόμη απογοήτευση, κλάματα, να μαζεύω τα κομμάτια μου κ πάλι από την αρχή...[/quote

 

Γιατι βρε κοριτσακι μου τοση στεναχωρια;;;; Μην απογοητευεσαι και μη το βαζεις κατω!!! Θα σκεφτεσαι θετικα για να σου συμβαινουν θετικα πραγματα!! Να ρωτησω (και αν θελεις απαντας) ποσο χρονων εισαι και ποσο καιρο προσπαθειτε;

Εδω παντως σε καταλαβαινουμε ολες και ξερουμε πως νιωθεις! Αν οντως σου ερθει περιοδος, να προγραμματισεις αμεσα τη σαλπιγγογραφια και να χαλαρωσεις (οσο γινεται βεβαια!).

Link to comment
Share on other sites

προσπαθούμε από πέρυσι την Άνοιξη και είμαι 31, δεν με πήραν και τα χρόνια αλλά δεν με λες και παιδούλα...

 

Αρα εχετε ηδη ενα χρονο που προσπαθειτε. Μπορεις λοιπον να κανεις τη σαλπιγγογραφια γιατι μετα το ετος ακομη και οι πιο συντηρητικοι κανουν λογο για τετοιες εξετασεις. Αν τυχον δισταζεις, εχω να σου πω οτι εγω φοβομουν παρα πολυ, αλλα τελικα κρατησε οσο ενας υπερηχος (ισως και λιγο λιγοτερο) και ενιωσα μια μικρη πιεση (πιο ηπιος πονος απο αυτον της περιοδου). Η ηλικια σου ειναι μια χαρα οντως!!!

Ειστε κι εσεις μαλλον (οπως κι εμεις) απο τα ζευγαρια που δεν ειναι πολυ συμβατα....δε πειραζει ομως!!!! Θα το παλεψουμε!! Το μονο που μπορουμε να κανουμε εμεις για να βοηθησουμε την κατασταση ειναι να εχουμε καλη ψυχολογια!!! Προσπαθησε να μην εστιαζεις μονο σε αυτο, να κανεις συχνα σεξ και να το απολαμβανεις!!! Εχεις χρονο μπροστα σου, δεν ε εχεις λογο να πανικοβαλλεσαι και να στεναχωριεσαι! Θα ερθει το μπεμπακι σας!:P :p

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα...και για μενα σημερα ειναι ακομα μια στεναχωρη ημερα ...τα ξημερωματα μου ηλθε η περιοδος και μαλιστα νωριτερα απο την ωρα της!!! δεν καταλαβαινω για ακομα μια φορα το λογο που συμβαινει...ωστοσο στεναχωριεμαι αλλα για καποιο λογο δεν τρεχουν δεκρυα πια γιατι ειναι σαν να το περιμενα...λες και δεν προκειται ποτε να μου συμβει εγκυμοσυνη εμενα.:( ...εχω απομακρυνθει απο ολους και απο ολα και φταιει αυτο! :oops: δεν μπορω να κανω τιποτα απο το να περιμενω το αλλο μηνα παλι....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου cat cat, greentree,μαρακι 1980 ειμαι και εγω απογοητευμενη πολυ!!ενω ειμαι στις γονιμες και ειναι ο τριτος μηνας μετα τη σαπλιγγογραφια δεν εχω τοσο συχνα επαφες με τον ανδρα γιατι λεει πως δεν μπορει να λειτουργει υπο πιεση...γενικα δεν ειναι κ πολυ ενεργητικος κ οταν ειναι,ερχεται σε ακυρες μερες..τι πρεπει να κανω??αν κανω μονο 2 φορες μεσα στις γονιμες τι θα πετυχω?κανω σαν υστερικη αλλα αφου εχουμε βαλει στοχο για ενα μωρο πρεπει να το πετυχουμε...ετσι μου ερχεται κανω σπερματεγχυση να μην τον εχω αναγκη ολη την ωρα με τις γονιμες...μια μερα μου το ειπε κ αυτος,τοση βαρεμαρα για σεξ.εν τω μεταξυ ακομα να κανουμε σπερματοδιαγραμμα..ολα πανε χαλια!!αλλος ενας μηνας χωρις αποτελεσμα....απλπισια!!συγγνωμη αν σας ριχνω ψυχολογικα αλλα δεν εχω σε ποιον να τα πω..θελω να ελπιζω πως θα εχουμε θετικο αποτελεσμα για την αδερφη μου..ετσι για να παρουμε μια χαρα!:confused::(:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...