Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Κοριτσια μου , μελλουσες μανουλες ειχα κ εγω να μπω να γραψω αλλα κ να διαβασω τις ιστοριες σας απο τον Ιανουαριο . ειχα απογοητευτει απο μια αποτυχημενη προσπαθεια εξωσωματικης ... Υστερα ακολουθησαν τρεις σπερματεγχυσεις κ αυτες διχως αποτελεσμα :( . Λεω στον αντρα μου μιας κ φτανει μαιος περιοδος αναπαραγωγης για ανθρωπους κ ζωα ας κανουμε την δευτερη μας εξωσωματικη ( που εχει κ περισσοτερα ποσοστα επιτυχιας απο την σπερματεγχυση ) κ αν δεν γινει τιποτα χαλαρωνουμε ολο το καλοκαιρι κ βλεπουμε παλι απο τον Οκτωμβριο .. Τωρα που σας γραφω τελος ιουλιου ειμαι 3,5 μηνων εχουμε κανει κ την αυχενικη κ εχουμε κοριτσακι :P:p:p . Ευχομαι ολα να πανε καλα μεχρι τελους . Το μονο που χρειαζεται ειναι πιστη κ οχι ανγχος . Για ολες θα ερθει αυτη η μερα , κ ας πεδευτηκαμε λιγο παραπανω .

 

πόσο χαίρομαι όταν διαβάζω ευχάριστες ιστορίες!! Μου δίνουν πολύ κουράγιο, μια και ακόμη προσπαθώ...

σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και σε λιγους μήνες να κρατάς το κοριτσάκι σου αγκαλιά!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια ευχομαι σε όλες που περιμένουν τα μωράκια τους να έρθουν με το καλό και σε όλες εμάς που περιμενουμε το θαύμα συντομα να γινει!!! Λοιπόν η δική μου ιστορία εχει ως εξής ειμαι 23 ετών και πριν απο πέντε χρονια ανακάλυψα τον εχθρό της ενδομητριωσης λοιπόν επειδή δεν γινόταν αλλιώς έκανα ενχριρηση διότι είχα μεγάλες σοκολατι ειδες κυστες χωρις αποτέλεσμα κανω ακομα ενα το οποίο χάνω την δεξιά ωοθηκη μου επειδή δυστυχώς και αυτο δεν είχε αποτέλεσμα πι γιατροί μου λέγανε να κανω παιδι λόγω το οτι ειμουν μικρη το άφησα παλεύονταςε έμμηνο παύση χάπια ορμόνες χωρις αποτέλεσμα και ας έρθουμε στο σημερα κανω και το τρίτο χειρουργείο εξωτερικο ολα καλα ευτηχως εδώ και 7 μηνες προσπαθούμε για μωρακι αλλα τίποτα πήγαμε στο γιατρό γιατι είχα αρχίσει να ανχωνομαι και δυστυχώς έμαθα οτι στην μια μοναδική ωοθηκη μου εχω μια απλή κυστη τώρα κανω θεραπεια και την άλλη εβδομαδα ξανά στον γιατρό δυστυχώς μας μηλησε για το θεμα της εξωσωματικης στεναχωριέμαι τόσο πολυ τι να κανω εχουμε γινει τέλος πλέον ας μου πει καπια αν έζησε η ξέρει κάτι παρόμοιο σας ζητώ συγνώμη για το μεγάλο ποστ

Link to comment
Share on other sites

Να λοιπόν και η δική μου ιστορία!

 

Μετά από 6 χρόνια ελεύθερων επαφών χωρίς κανένα μα κανένα αποτέλεσμα,ο σύζυγος ξεκίνησε να μου συζητάει το ενδεχόμενο να πάμε για εξετάσεις.Εγώ,ένας άνθρωπος που δε φοβάται εύκολα,παθαίνω πανικό και αρνούμαι να θέλω να μάθω το οτιδήποτε.Ο σύζυγος να προσπαθεί να με πείσει να πάμε με τη λογική "εντάξει μωρέ,δεν είπαμε πως έχουμε πρόβλημα,αλλά ας το ψάξουμε" ,εγώ μουλάρωσα και του είπα πως αν θέλει μπορεί θαυμάσια να πάει να κοιταχτεί μόνος του,αλλά εγώ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ.

 

Του είπα πως τον αγαπώ όπως και να'χει,είτε κάνουμε παιδί,είτε όχι και πως ακόμη κι αν δε συμβαίνει τίποτα ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ρε αδερφέ!Μπαααα,λύσσα.

 

Αδιαθετώ λοιπόν 19/10/2013,κλασσικά στις 28 μέρες και ήταν ίσως η πρώτη φορά που είδα περίοδο και χαμογέλασα.Βλέπετε,είμαι ένας άνθρωπος ερωτευμένος με τη δουλειά του και εκείνο το διάστημα,κυριολεκτικά,τα είχα δώσει όλα.Ο εργοδότης σε έκσταση από τη χαρά του που το μαγαζί πήγαινε τόσο καλά,να μου πετάει σπόντες για ενδεχόμενη προαγωγή και γω να πλέω σε πελάγη απόλυτης ευτυχίας.

 

Κάπου ανάμεσα σε σπίτι και δουλειά,ανακαλύπτω πως έχασα την περίοδό μου.Είχε πάει 17/11 και γω την περίμενα από τις 15.Φυσικά,η κοιλίτσα μου είχε πρηστεί και το στήθος μου ίσα που με ενοχλούσε.Συνήθως εμένα με πονάει τρομερά από την ωορηξία μέχρι να αδιαθετήσω.

 

ΚΑΙ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΩ να εργάζομαι με πάθος,να σέρνω παλέτες,να σηκώνω τα βαρέλια με τη φέτα,να χώνομαι στο θάλαμο της κατάψυξης,με - 30 βαθμούς για απογραφή με το ΚΟΝΤΟΜΑΝΙΚΟ ΝΟΕΜΒΡΗ ΜΗΝΑ,γραμμένα όλα σας λέω.Είχα αποφασίσει να γίνω υπεύθυνη καταστήματος και ο εργοδότης ήταν έτοιμος να ανακοινώσει την προαγωγή.Αλλά όταν εσύ κάνεις σχέδια,ο Θεός γελάει.

 

Περνούσαν λοιπόν οι μέρες και γω στον κόσμο μου.Δούλευα και έπεφτα τα βράδια στο κρεβάτι σαν τούβλο.Εγώ που ήθελα αγκαλίτσα και κανα μισάωρο να γλαρώσω,απλά με έπαιρνε ο ύπνος πρίν ακόμη ακουμπήσω το κεφάλι στο μαξιλάρι.Ο άντρας μου με κοιτούσε σαν ουφο.

 

20/11 και η περίοδος άφαντη,σκεφτόμουν ότι κρύωσα και παίρνω μια ασπιρίνη να κατέβει περίοδος και να σταματήσουν και οι γνωστές κράμπες.Για εγκυμοσύνη δεν σκεφτόμουν ούτε για να γελάσω.Εν τω μεταξύ,είχα μια ανελέητη όρεξη για ξινά και αλμυρά.Που μ'έχανες,που μ'εβρισκες,ή που θα μασούλαγα ελιές,ή που θα τσάκιζα ρέγγα.Α,τη ρέγγα ΩΜΗ ΚΑΙ ΑΨΗΤΗ,μέχρι και το δέρμα έτρωγα που αν δε ψήσεις τη ρέγγα στο γκαζάκι είναι σαν λάστιχο.Τα χέρια τα έπλενα με σκέτο νερό -ανατρίχιαζα στη γλοιώδη υφή του κρεμοσάπουνου- και είχα φέρει από το σπίτι μου πετσέτες κουζίνας,αφού και μόνο η επαφή με το χαρτί κουζίνας μου σήκωνε την τρίχα.Αλλά και πάλι ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΣΕ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!

Την ίδια μέρα,έρχεται μια πελάτισσα -καλή της ώρα- και είχαμε σταθεί σ'έναν από τους διαδρόμους και μιλούσαμε.Κάποια στιγμή μου λέει

"Είσαι έγκυος. "

"Όχι δεν είμαι! "

"Κι όμως,είσαι. "

"Σας λέω δε γίνονται αυτά. "

"Κάνε μου μια χάρη.Όταν πας σπίτι σου,και πρίν κοιμηθείς,ψιλόκοψε λίγο άνιθο σε μισό ποτήρι νερό και πιες το.Θα σε δω αύριο. "

Κι έφυγε.Κι έμεινα να την κοιτάζω σαν χαζή.

 

Το βράδυ που πήγα σπίτι,έκανα ότι μου είπε,απλά από καθαρή περιέργεια.ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ.Πήγα στο κρεβάτι,ξαπλώνω και δε μπορούσα να κοιμηθώ.

 

"Μπα;Θα μας κάνεις την τιμή να μας κάνεις παρέα απόψε;Τον τελευταίο καιρό ούτε για κατούρημα δεν ξυπνάς " μου λέει ο άντρας μου.

 

Κι εκείνη τη στιγμή παθαίνω αναλαμπή.Πρίν από την περίοδο και για μια βδομάδα πρίν από αυτή,ΠΑΝΤΑ ΕΙΧΑ ΝΥΚΤΟΥΡΙΑ.Ήταν το τοπ σύμπτωμα περιόδου για μένα.Εκείνο το μήνα,ΑΠΛΑ,ΔΕΝ ΕΙΧΑ!Προσπαθώ να μείνω ψύχραιμη,δε λέω τίποτα,κάποια στιγμή κοιμάμαι.

 

Την άλλη μέρα ξυπνάω με μια ανελέητη φαγούρα γύρω και μέσα στον αφαλό.Μιλάμε να νομίζω πως με περπατάτε χιλιάδες μερμήγκια.Πάω για δουλειά,έρχεται εκείνη η καλή κυρία πάλι.

 

"Έκανες αυτό που σου είπα; "

"Ναι,το έκανα"

"Φαγούρα στον αφαλό σ'έπιασε; "

Κόκκαλο εγώ,να μη ξέρω τι να απαντήσω,μόνο κάτι άναρθρες λέξεις βγαίναν από το στόμα μου.

"Τράβα κοριτσάκι μου στο γιατρό,έγκυος είσαι"

"Μα πως το καταλάβατε; "

"Ο παλμός στο λαιμό σου είναι διαφορετικός από κάποιας που δεν είναι έγκυος.Θες να σου πω και τι είναι; "

Ναι,ΣΤΕΙΛΕ ΜΑΣ ΑΔΙΑΒΑΣΤΕΣ ΤΩΡΑ ΚΥΡΑ ΜΟΥ!

 

Γνέφω καταφατικά,από φωνή δε διέθετα πια.

 

Κορίτσια,έρχεται κοντά,και κατεβάζει με τον αντίχειρά της λίγο το κάτω δεξί μου βλέφαρο -όπως όταν ένας γιατρός θέλει να εξετάσει με φως τα μάτια.Μετά το αριστερό.

"Αρσενικός είναι"

"Αυτό πάλι που το γράφει;"

"Δίπλα στην κόρη του αριστερού σου ματιού,έχεις μια κόκκινη φλεβίτσα σαν το κεφαλαίο "Υ" .Στο άλλο δεν έχεις.Να σου ζήσει! "

 

Και ΦΕΥΓΕΙ.Εγώ είχα μείνει ενεός.Το ίδιο απόγευμα αγοράζω με τον άντρα μου ένα τεστ από το φαρμακείο.Ήταν και διπλό.Παίρνω κι έναν ουροσυλλέκτη και πάω να το κάνω στις 20:00 το βράδυ.Μπαίνω στο μπάνιο,κάνω τσίσα,το βουτάω,το κλείνω,το αφήνω στο νηπτήρα.Ανοίγω την πόρτα,ο άντρας μου απ'έξω,περιμένει.Το κολιτάζω,έχει εμφανιστεί η γραμμή ελέγχου,αλλά στο άλλο κουτάκι νιέντε,νάδα,τιποτα.Λες και θα φαινόταν τίποτα σε μερικά δευτερόλεπτα.

 

"Μπα,τίποτα. " λέω του άντρα μου

"Ε,περίμενε λίγο! "

Ξανακοιτάω.Παγώνω.Γουρλώνω τα μάτια.ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΡΑΜΜΗ.ΑΧΝΗ,ΑΛΛΑ ΥΠΗΡΧΕ!

"Πες μου ότι βλέπεις και συ κι άλλη γραμμή και δε κάνουν τα μάτια μου! " του λέω σχεδόν από μέσα μου.

"Ναι...ναι ρε συ,τη βλέπω! "

 

Φωνάζει την αδερφή του με τέτοιο πανικό -μένουμε πάνω κάτω- και το κοριτσάκι μου κόντεψε να σκοτωθεί στη σκάλα γιατί νόμιζε πως κάτι πάθαμε.Σκεφτείτε ότι ήρθε ξυπόλητη και με την ξύλινη κουτάλα στο χέρι -μαγείρευε.

 

Τελικά επιβεβαίωσε κι αυτή αυτό που όλοι βλέπαμε.Εγώ σε κατάσταση σοκ,να κλαίω και να γελάω μαζί,ο άντρας μου απαθέστατος.Εντελώς όμως.Να σκεφτείτε η αδερφή του τηλεφώνησε στο γυναικολόγο και μετά μου βρήκε και διαγνωστικό να μας δώσει αποτελέσματα χοριακής Σαββάτο.Πήγα,την έκανα και την άλλη μέρα το αποτέλεσμα της χοριακής ήταν 381 μονάδες.Ούτε ενός μήνα δεν ήμουν!

Αυτή ήταν η ιστορία μου,συγνώμη για το μυθιστόρημα,αλλά ήθελα να τα πω όλα!

...και το καλύτερο;Το ανθρωπάκι μου σήμερα είναι 23 ημερών και ματέψτε!

ΕΙΝΑΙ ΑΡΣΕΝΙΚΟΣ!

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

Δήμητρα.

Θέλω ένα μωρό...οχι για μένα,για τη φουκαριάρα τη μάνα μου που έχει 3 και δε θέλει άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτή η ιστορία δεν υπάρχει :mrgreen: Μπράβο σας και να σας ζήσει!

 

Και εμείς κάπως έτσι, 10 χρόνια μαζί και μωρό τίποτα. Αλλά και εγώ άρνηση για εξετάσεις. Και σε κάποια φάση τα μούτζωσα κιόλας, είπα "κι ας μη κάνω ποτέ παιδί" και συγκεντρώθηκα στη δουλειά.

Είχα καθυστέρηση και δε πήγαινα να κοιταχτώ, έλεγα μπα αποκλείεται, δεν υπάρχει περίπτωση!

Τη Τετάρτη πάω για αυχενική και ελπίζω να πάνε όλα καλά! Με έστειλε βέβαια λίγο η ιστορία σας γιατί έχω μια αίσθηση ότι αγόρι θα κάνω και προχθες έβλεπα τη μούρη μου στον καθρέφτη και στο αριστερό μου μάτι μια φλεβίτσα είναι κόκκινη! Βρε λες;

 

Αυτή τη κυριούλα, που μπορεί αν τη βρει κανείς ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτή η ιστορία δεν υπάρχει :mrgreen: Μπράβο σας και να σας ζήσει!

 

Και εμείς κάπως έτσι, 10 χρόνια μαζί και μωρό τίποτα. Αλλά και εγώ άρνηση για εξετάσεις. Και σε κάποια φάση τα μούτζωσα κιόλας, είπα "κι ας μη κάνω ποτέ παιδί" και συγκεντρώθηκα στη δουλειά.

Είχα καθυστέρηση και δε πήγαινα να κοιταχτώ, έλεγα μπα αποκλείεται, δεν υπάρχει περίπτωση!

Τη Τετάρτη πάω για αυχενική και ελπίζω να πάνε όλα καλά! Με έστειλε βέβαια λίγο η ιστορία σας γιατί έχω μια αίσθηση ότι αγόρι θα κάνω και προχθες έβλεπα τη μούρη μου στον καθρέφτη και στο αριστερό μου μάτι μια φλεβίτσα είναι κόκκινη! Βρε λες;

 

Αυτή τη κυριούλα, που μπορεί αν τη βρει κανείς ;)

 

Σ'ευχαριστώ κοπέλα μου για τις ευχές!Και γω με τη σειρά μου σου εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και είμαι σίγουρη πως την Τετάρτη θα πάνε όλα καλά!

 

Εκείνη την καλή κυρία τη βρίσκεις στην ευρύτερη περιοχή του Μενιδίου,ίσως σου πέφτει κομμάτι μακρυά,αλλά εγώ τη μακαρίζω κάθε φορά που κοιτάζω το ανθρωπάκι μου!

 

Και μερικά info,αφού κι εγώ ήμουν ΣΙΓΟΥΡΗ πως έχω αγόρι!

 

-Να ξέρεις πως 9 στις 10 φορές -διαπιστωμένο- το μωράκι έχει το φύλο που λαχταράει η μαμά του!

 

-Εγώ,πάθαινα ναυτίες με τα μακαρόνια.Δεν είχε σημασία πότε θα τα έτρωγα -τι ωρα εννοώ- αλλά πάντα τα έκανα εμετό ΤΟ ΠΡΩΙ.Όλη την υπόλοιπη μέρα ήμουν μια χαρά!

 

-Τη φλεβίτσα την ψάχνεις ΜΕΣΑ στο μάτι,έτσι;Όχι απ'έξω!

 

-Όταν άκουσα την καρδούλα του πρώτη φορά,νόμιζα πως άκουγα ποδοβολητό αλόγου,επρόκειτο για ένα μονότονο,υπόκωφο ήχο.Στην ανηψιά μου ακουγόταν σαν τρένο,πιο γρήγορο και πιο δυνατό!

 

-Έμαθα πως ήταν αγόρι στην αυχενική.Τα αγοράκια "φαίνονται" λίγο πιο νωρίς από τα κοριτσάκια!

 

-Κοίτα πότε είχες την ΠΡΩΤΗ μέρα της τελευταίας σου περιόδου και μπες εδω http://stardate.org/nightsky/moon?month .Αν την ημέρα εκείνη το φεγγάρι ΓΕΜΙΖΕ ή ήταν ΠΑΝΣΕΛΗΝΟΣ,τότε έχεις αγόρι.Αν ΕΧΑΝΕ ή ήταν ΝΕΑ ΣΕΛΗΝΗ έχεις κορίτσι.

 

Δε μου έρχεται τίποτ'άλλο -και ξέρω πολλά τέτοια κόλπα.Θα θυμηθώ και θα ξαναγράψω!

Θέλω ένα μωρό...οχι για μένα,για τη φουκαριάρα τη μάνα μου που έχει 3 και δε θέλει άλλο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χα χα σε ευχαριστώ!

Κοιτά να δεις πάντως, με τον άντρα μου λέγαμε ότι θέλουμε κορίτσι. Από τη στιγμή όμως που έμαθα ότι είμαι έγκυος, κάτι μέσα μου μου λέει ότι είναι αγόρι.

~Με τη σελήνη πάντως αγόρι βγαίνει, πανσεληνάρα να!

~Χτύπους είχε 120, τα κοριτσάκια λένε ότι συνήθως έχουν περισσότερο.

~Η φλεβίτσα είναι μές το μάτι χε χε

 

Δεν έχω κάνει ακόμα το τέστ με τη σόδα :mrgreen: :mrgreen:

Ευτυχώς εμετούς δεν είχα, ναυτίες, ρεψίματα, φουσκώματα τέτοια σέξυ συμπτώματα άλλο τίποτα!

 

Στο Έλενα γέννησες τελικά, όπως έλεγες; Και εγώ θέλω να γεννήσω, ο γιατρός με έχει on hold προς το παρόν γιατί δεν ξέρει αν θα μπορέσει να με αναλάβει.

 

Και για να μη βγούμε εκτός θέματος, κορίτσια ένα είναι το μήνυμα. Ξεχάστε ότι θέλετε να γίνετε μανούλες, με το άγχος βάζετε τρικλοποδιά στον εαυτό σας. Κάθε μέρα και περισσότερο αποδεικνύεται ότι όταν χαλαρώσουμε και απολαύσουμε τον έρωτα, τότε έρχεται η ζωή και μας πιάνει απροετοίμαστους.

Link to comment
Share on other sites

Χα χα σε ευχαριστώ!

Κοιτά να δεις πάντως, με τον άντρα μου λέγαμε ότι θέλουμε κορίτσι. Από τη στιγμή όμως που έμαθα ότι είμαι έγκυος, κάτι μέσα μου μου λέει ότι είναι αγόρι.

~Με τη σελήνη πάντως αγόρι βγαίνει, πανσεληνάρα να!

~Χτύπους είχε 120, τα κοριτσάκια λένε ότι συνήθως έχουν περισσότερο.

~Η φλεβίτσα είναι μές το μάτι χε χε

 

Δεν έχω κάνει ακόμα το τέστ με τη σόδα :mrgreen: :mrgreen:

Ευτυχώς εμετούς δεν είχα, ναυτίες, ρεψίματα, φουσκώματα τέτοια σέξυ συμπτώματα άλλο τίποτα!

 

Στο Έλενα γέννησες τελικά, όπως έλεγες; Και εγώ θέλω να γεννήσω, ο γιατρός με έχει on hold προς το παρόν γιατί δεν ξέρει αν θα μπορέσει να με αναλάβει.

 

Και για να μη βγούμε εκτός θέματος, κορίτσια ένα είναι το μήνυμα. Ξεχάστε ότι θέλετε να γίνετε μανούλες, με το άγχος βάζετε τρικλοποδιά στον εαυτό σας. Κάθε μέρα και περισσότερο αποδεικνύεται ότι όταν χαλαρώσουμε και απολαύσουμε τον έρωτα, τότε έρχεται η ζωή και μας πιάνει απροετοίμαστους.

 

Πολύ σωστά τα λες!Με το άγχος μόνο η ψυχή μας βγαίνει,τίποτ'άλλο!

 

Τελικά γέννησα στο Ρέα.Είχα συσπάσεις και διαστολή 2 από 3/7 και μπήκα με ραντεβού στις 9/7. Στο Έλενα άκουσα τα τέρατα!Δύο κοπέλες που γνώριζα γέννησαν εκεί με μια βδομάδα διαφορά στις αρχές του μήνα και επειδή αρνήθηκαν να "φακελώσουν" τον αναισθησιολόγο,μετά από 2 ώρες τεχνητών πόνων,τους βρήκαν "πρόβλημα" και τους έγινε καισαρική με ολική νάρκωση.

 

Να σημειώσω πως και οι δύο γέννησαν με γιατρό εφημερίας,όπου η μία έχει πάθει παράκρουση,αφού,όπως χαρακτηριστικά μου είπε " έμπαινε ο κάθε ένας και μου έβαζε χέρι,ο άντρας μου απαγορευόταν να μπει και μου την έλεγαν κι από πάνω" .Της συγκεκριμένης κοπέλας το μωράκι μπήκε εντατική τη δεύτερη μέρα γιατί πήρε ενδονοσοκομειακή λοίμωξη.

 

Ε,χέστηκα πάνω μου,δανείστηκα και πήγα να γεννήσω με τον καταπληκτικό γιατρούλη μου στο εξαιρετικό Ρέα.

 

Αξίζει να σου πω πως μπήκα 03:00 το πρωί στο δωμάτιο τοκετού,είχα παρέα τον άντρα μου από την αρχή μέχρι το τέλος και χέρι μου έβαλε ΜΟΝΟ ο γιατρός μου.

 

Το μωράκι είχε τριπλή περιτύλιξη με το λώρο,σε κάθε σύσπαση έχανε παλμούς και ενώ είχε πάρει θέση ερχόταν ανάποδα -αλλού θα έπρεπε να κοιτάει το κεφαλάκι,αλλού κοίταζε,κάπως έτσι,δε τα ξέρω και καλά.

 

Το ρεζουμέ είναι πως γέννησα φυσιολογικά,χωρίς επισκληρίδιο στις 14:35 το μεσημέρι.Ακόμη καλύτερα,η στάση του τοκετού μου ήταν με τα πόδια μαζεμένα στο στήθος.Πόνεσα,μαγκώθηκα,γουρλώθηκα που λένε,αλλά άξιζε!Και δεν έβγαλα κιχ!Άκουγα τις άλλες ουρλιάζανε,αλλά εγώ μια κιουρία -αλλά θα χρειαστώ μασέλα σύντομα,κόντεψα να σπάσω τα δόντια μου από το ζόρι να μη φωνάξω!

 

Πολλά είπα πάλι -ήταν να μη πάρω φόρα.Το θέμα είναι ότι στο Έλενα και στο κάθε Έλενα θα είχα φάει μαχαίρι με το που θα βλέπαν την περιτύλιξη.

 

-Όσο για τη σόδα,εμένα λάθος μου βγήκε!

-Οι παλμοί του ήταν 165,οπότε πάλι λάθος!Εγώ δεν έδωσα σημασία στο ΠΟΣΟΙ ήταν οι παλμοί,αλλά ΠΩΣ ακούγονταν.

 

Μακάρι να σου πάνε όλα όπως τα θες!

Θέλω ένα μωρό...οχι για μένα,για τη φουκαριάρα τη μάνα μου που έχει 3 και δε θέλει άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ κοπέλα μου για τις ευχές!Και γω με τη σειρά μου σου εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και είμαι σίγουρη πως την Τετάρτη θα πάνε όλα καλά!

 

Εκείνη την καλή κυρία τη βρίσκεις στην ευρύτερη περιοχή του Μενιδίου,ίσως σου πέφτει κομμάτι μακρυά,αλλά εγώ τη μακαρίζω κάθε φορά που κοιτάζω το ανθρωπάκι μου!

 

Και μερικά info,αφού κι εγώ ήμουν ΣΙΓΟΥΡΗ πως έχω αγόρι!

 

-Να ξέρεις πως 9 στις 10 φορές -διαπιστωμένο- το μωράκι έχει το φύλο που λαχταράει η μαμά του! Εγώ μάλλον ήμουν το 1/10 και στα τρία παιδιά γιατί ήθελα κορίτσι κι έχω τρεις γιους!!!!

-Εγώ,πάθαινα ναυτίες με τα μακαρόνια.Δεν είχε σημασία πότε θα τα έτρωγα -τι ωρα εννοώ- αλλά πάντα τα έκανα εμετό ΤΟ ΠΡΩΙ.Όλη την υπόλοιπη μέρα ήμουν μια χαρά!

 

-Τη φλεβίτσα την ψάχνεις ΜΕΣΑ στο μάτι,έτσι;Όχι απ'έξω!

 

-Όταν άκουσα την καρδούλα του πρώτη φορά,νόμιζα πως άκουγα ποδοβολητό αλόγου,επρόκειτο για ένα μονότονο,υπόκωφο ήχο.Στην ανηψιά μου ακουγόταν σαν τρένο,πιο γρήγορο και πιο δυνατό!

160 χτύπους είχαν όλα μου τα παιδιά....

 

-Έμαθα πως ήταν αγόρι στην αυχενική.Τα αγοράκια "φαίνονται" λίγο πιο νωρίς από τα κοριτσάκια!

 

-Κοίτα πότε είχες την ΠΡΩΤΗ μέρα της τελευταίας σου περιόδου και μπες εδω http://stardate.org/nightsky/moon?month .Αν την ημέρα εκείνη το φεγγάρι ΓΕΜΙΖΕ ή ήταν ΠΑΝΣΕΛΗΝΟΣ,τότε έχεις αγόρι.Αν ΕΧΑΝΕ ή ήταν ΝΕΑ ΣΕΛΗΝΗ έχεις κορίτσι.

Στα δυο μου βγήκε, τον τρίτο τον βγάζει τσούπρα ρε παιδί!!

 

Δε μου έρχεται τίποτ'άλλο -και ξέρω πολλά τέτοια κόλπα.Θα θυμηθώ και θα ξαναγράψω!

Καλά πραγματικά η κυρία δεν υπάρχει λέμε!Αυτό με τον άνηθο μπορεί να μας το εξηγήσει όμως?Είμαστε και θετικής κατεύθυνσης και όλα τα εξηγεί η λογική (ή οχι???):mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Όπως και να έχει, μου άρεσε πολύ η ιστορία σου, να σου ζήσει ο μπέμπαρος!!!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλά πραγματικά η κυρία δεν υπάρχει λέμε!Αυτό με τον άνηθο μπορεί να μας το εξηγήσει όμως?Είμαστε και θετικής κατεύθυνσης και όλα τα εξηγεί η λογική (ή οχι???):mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Όπως και να έχει, μου άρεσε πολύ η ιστορία σου, να σου ζήσει ο μπέμπαρος!!!

 

Έλα πες μου εσύ!Εγώ ποτέ δε κατάφερα να το εξηγήσω,και να μη σου λέω βλακείες,ούτε που μου έκοψε ποτέ να τη ρωτήσω!

Σ'ευχαριστώ για τις ευχές!

Θέλω ένα μωρό...οχι για μένα,για τη φουκαριάρα τη μάνα μου που έχει 3 και δε θέλει άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!!Ευχομαι να ειστε ολες καλα και να περνατε ενα υπεροχο καλοκαιρι!!Χρειαζομαι την γνωμη σας κ την βοηθεια σας!!προσπαθουμε για μωρακι τελευται περιοδος 17 ιουλιου με σταθερο κυκλο 29 κανονικα ειναι να αδιαθετησω αυριο καναμε προσπαθειες σχεδον σε ολες τις γονιμες.Λοιπον την προηγουμενη κυριακη ειχα αιματακι μονο στο σκουπισμα κ πονο λες κ θα μου ερχοταν κ λεω θα αδιαθετησω πιο νωρις αλλα αυτο κρατησε μονο λιγες ωρες.προχτες περναγα απο ενα φαρμακειο κ λεω δεν παιρνω ενα τεστ?φτανω στο σπιτι κ γνωστη ανυπομονησια μπαινω κατευθειαν στο μπανιο κ το κανω !!γινεται ροζ η γραμμη ελεγχου κ μεσα σε πεντε λεπτα εμφανιζεται κ αλλω γραμμη !λεω παναγια μ δεν το πιστευω φωναζω τον ανδρα μ λεω το βλεπεις η ττελαθηκα?οχι μ λεει το βλεπω στα επομενα 10λεπτα ειχε γινει πιο σκουρα η γραμμη ξετρελαθηκαμε εντελωσ λεωω παναγια μου σε ευχαριστω!τον στελνω να μ παρει κ ενα αλλο να το κανω το πρωι με τα πρωινα ολο το βραδυ δεν μπορουσα να κοιμηθω!σηκωθηκα κατα τις εξι κ το εκανα αλλα δεν βγηκε τιποτα.κ λεω γινεται να μην ειμαι κ να βγηκε θετικο?θα τρελαθω σημειωτεων οτι δεν εχω καθολου συμπτωματα της περιοδου που φα εχω συνηθως μια βδομαδα πριν!πειτε μου ρε κοριτσια γινεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα σας!!! Θα ήθελα την βοηθεια σας με τον άντρα μου προσπαθουμε εδώ και 7 μηνες τον προηγούμενο μηνα πήγαμε στο γιατρό και μου βρήκε μια κυστη έκανα θεραπεια και έφυγε όμως η περιοδος μου είχε κρατήσει σχεδόν 15 μερες την 22 μερα είχα επαφες μερα παρά μερα μέχρι σημερα η περιοδος έπρεπε να μου ερθει πριν τέσσερις μερες λέτε να ειναι εγγυμοσυνη η απλα καθυστερηση λόγω της προηγούμενης περιοδου!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα μέλλουσες μανούλες!!!

Πριν λίγο καιρό ανήκα σε forum σχετικό με προετοιμασία γάμου κτλ, τώρα όμως ήρθε η στιγμή να εγγραφώ εδώ!!! Είμαι πολύ χαρούμενη αρχικά που όλα πήγαν καλά με το γάμο μου, περάσαμε τόοοσο μα τόσο όμορφα εκείνη τη μέρα, που πολύ θα ήθελα να τη ξαναζήσω. Ρωτάω τη μαμά μου....τι άλλο μπορώ να περιμένω που θα ξεπερνάει την ευτυχία που ένιωθα εκείνη τη μέρα? Και μου απαντάει: τη μέρα που θα κρατήσεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου θα αιθανθείς κάτι πρωτόγνωρο! Το πιο ωραίο συναίσθημα.....Λοιπόν, για να μην μακρυγορώ, ξεκινήσαμε αμέσως τις προσπάθειες στην εβδομάδα του μέλιτος...χιχιχιχιχι. Κ έχω τους εξής προβληματισμούς βρε κορίτσια, γι αυτό και θα χρειαστώ τη βοήθεια σας! Ιούνιο και Ιούλιο πήρα για πρώτη φορά αντισυλληπτικά, ώστε να ρυθμίσω την περίοδο μου μια εβδομάδα πριν το γαμο. Γενικά πονάω πάρα πολύ και δεν ήθελα να ρισκάρω να έχω τίποτα παρατράγουδα τη μέρα του γάμου μου. Τελευταία περίοδο είχα στις 11/08, όπου και έκοψα τα χάπια. Στις 25+26+27 Αυγούστου είχαμε ελεύθερες επαφές. Τις τελευταίες μέρες νιώθω κράμπες στην κοιλιά, αλλλα γενικά δεν αισθάνομαι κάτι άλλο. Η απορία μου είναι αν έκανα κανονικά ωορηξία ή αν λόγω των χαπιών θα καθυστερήσει. Κανονικά έχω κύκλο ~26ημερών. Άρα στις 07/09 πρέπει να αδιαθετήσω. Έχω ένα τεστ στο σπίτι και όλο το κοιτάζω, αλλά μετά σκέφτομαι τι χαζή που είμαι που περιμένω απο τόσο νωρίς να δείξει κάτι. Και όλο το αφήνω στη θεσούλα του να περιμένει......αν δεν αδιαθετήσω μέχρι 11/09, θα το κάνω μετά...Τι λέτε βρε κορίτσια εσείς? Είχε καμία παρόμοια εμπειρία με αντισυλληπτικα?

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για την απάντηση σας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Karamelab όταν παίρνεις χάπια, χρειάζεται να περάσει ενα διάστημα περίπου 2 μηνών για να επανέλθει η γονιμότητα. Εύχομαι πάντως να μην έχει έρθει η περίοδός σου και να έχεις μωρακι στην κοιλιτσα σου!περιμένω νέα σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Karamelab όταν παίρνεις χάπια, χρειάζεται να περάσει ενα διάστημα περίπου 2 μηνών για να επανέλθει η γονιμότητα. Εύχομαι πάντως να μην έχει έρθει η περίοδός σου και να έχεις μωρακι στην κοιλιτσα σου!περιμένω νέα σου!!!

 

 

Kiki-cha!!!! και όμως έγινε το θαύμα και είμαι έγγυος!!!ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Kiki-cha!!!! και όμως έγινε το θαύμα και είμαι έγγυος!!!ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω :D:D:D

 

Μπράβο κοριτσάκι μου!!!χαίρομαι πάρα πολύ για σένα!!! Με το καλό να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το μωρακι σου!!! :-)

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας ειπα κ εγω να μοιραστω τα δικα μου προβληματα... ειμαι 27 προσπαθουμε με τον αντρα μου 2 χρονια να κανουμε μωρακι αλλα δυστηχως τπτ εχω ενδωμητριωση κ τελικα καταληξαμε κ εκανα πριν 2 βδομαδες σπερματεγχυση αλλα χθες μου ηρθε περιοδος. ειμαι παρα πολυ στεναχωρημενη κ εγω κ ο αντρας μου ειχαμε πιστεψει πωσ θα μεινω αλλα παλι τπτ περναω πολυ δυσκολα θελω να γινω μανουλα αλλα δν μπορω. χθες μολις ειδα εμενα αρχισα να κλαιω γιατι θεε μου ελεγα γιατι? πιστευω θα ηταν καλο να μιλουσα μαζι σας να μου πειτε εμπειριες οσες εχουν κανει σπερματαγχυση.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας ειπα κ εγω να μοιραστω τα δικα μου προβληματα... ειμαι 27 προσπαθουμε με τον αντρα μου 2 χρονια να κανουμε μωρακι αλλα δυστηχως τπτ εχω ενδωμητριωση κ τελικα καταληξαμε κ εκανα πριν 2 βδομαδες σπερματεγχυση αλλα χθες μου ηρθε περιοδος. ειμαι παρα πολυ στεναχωρημενη κ εγω κ ο αντρας μου ειχαμε πιστεψει πωσ θα μεινω αλλα παλι τπτ περναω πολυ δυσκολα θελω να γινω μανουλα αλλα δν μπορω. χθες μολις ειδα εμενα αρχισα να κλαιω γιατι θεε μου ελεγα γιατι? πιστευω θα ηταν καλο να μιλουσα μαζι σας να μου πειτε εμπειριες οσες εχουν κανει σπερματαγχυση.

Antzy καταρχήν καλώς ήρθες στην παρέα! Δεν έχω περάσει το γεγονος της σπερματεγχυσης, αν και μου την είχε προτείνει ο γυναικολόγος μου.

Σε πρώτη φάση,μην απελπιζεσαι!η κακή ψυχολογία δεν σε βοηθάει καθόλου.

Εμείς προσπαθούμε 5 χρόνια και τίποτα.τρεξαμε,απελπιστηκαμε,θυμωσαμε,κλαψαμε και τώρα το έχουμε αφήσει στην τύχη του.Δεν καταφυγαμε σε σπερματεγχυσεις ή εξωσωματικές. Δυστυχώς όταν σε βλέπουν οτι το λαχταρας πολύ, εκμετταλευονται καταστάσεις και το πληρωνεις πολύ ακριβά.

Είσαι πολύ μικρή ακόμη για να αγχωνεσαι.χαλάρωσε λίγο με τον αντρουλη σου και άφησε τις άσχημες σκέψεις σου πίσω.κοίτα μπροστά και όλα θα πάνε καλά!

Αν θέλει ο Θεουλης να σας στείλει ενα μωρακι,θα το στείλει!!! ;););)

Link to comment
Share on other sites

kiki-cha σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια κ το κουραγιο θα ξανακανω σπερματεγχυση την αλλη βδομαδα ελπιζω να ειναι κ τυχερη η 2! εσυ αν επιτρεπετε για πιο λογο δεν εχεις κανει?

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας ειπα κ εγω να μοιραστω τα δικα μου προβληματα... ειμαι 27 προσπαθουμε με τον αντρα μου 2 χρονια να κανουμε μωρακι αλλα δυστηχως τπτ εχω ενδωμητριωση κ τελικα καταληξαμε κ εκανα πριν 2 βδομαδες σπερματεγχυση αλλα χθες μου ηρθε περιοδος. ειμαι παρα πολυ στεναχωρημενη κ εγω κ ο αντρας μου ειχαμε πιστεψει πωσ θα μεινω αλλα παλι τπτ περναω πολυ δυσκολα θελω να γινω μανουλα αλλα δν μπορω. χθες μολις ειδα εμενα αρχισα να κλαιω γιατι θεε μου ελεγα γιατι? πιστευω θα ηταν καλο να μιλουσα μαζι σας να μου πειτε εμπειριες οσες εχουν κανει σπερματαγχυση.

Καλημερα κοριτσακι μου ... δεν εχω παρομοια περιπτωση ...αλλα και εγω προσπαθω...για μωρακι εδω κ ενα χρονο ..αλλα θα σου πω για περιπτωση φιλης που προσπαθουσε γι μωρακι 7 χρονια και δεν ερχοταν ..ειχε ενδομητριωση ....ειχε κανει πολλα ...και τελικα...εκανε την επεμβαση και εμεινε εγκυος αμεσως μετα ..τωρα εχει 2 παιδακια !! Εκ των υστερων της ειπε οτι εχοντας την ενδομητριωση δεν θα επιανε ουτε με εξωσωματικη...θελω απλα να σου πω ...αν και εισαι μικρή...να δειτε και αυτο το ενδεχομενο ..μηπως θελει επεμβασουλα..και μετα χαρεις που θα ερθει το μωρακι σας!! Παρε κ μια δευτερη γνωμη...για να δεις τι παιζει!!!Ευχομαι ...συντομα να ερθει το μωρακι σου !!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια και μένα η φιλεναδίτσα μου ήθελε από την πρώτη στιγμή που παντρεύτηκε παιδάκια και παντρεύτηκε στα 24 της! Δεν τα καταφέρνανε τα παιδιά και δεν είχανε κανένα πρόβλημα! Μετά από προσπάθειες πολλές, σπερματεγχύσεις και πολλά άλλα κάνανε εξωσωματική και στα 30 της απέκτησε διδυμάκια! Και το κορυφαίο... έμεινε έγκυος πάλι με φυσιολογικό τρόπο! Γι' αυτό μην αγχώνεστε κάθε εμπόδιο που λένε είναι για καλό.....

Εύχομαι σε όλες να έρθει το πολυπόθητο μωράκι σας σύντομα!

yVUtp2.png

lK3Up3.png

Link to comment
Share on other sites

kiki-cha σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια κ το κουραγιο θα κανω σπερματεγχυση την αλλη βδομαδα ελπιζω να ειναι κ τυχερη η 2! εσυ αν επιτρεπετε για πιο λογο δεν εχεις κανει?

 

Antzy μου εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου αυτή η φορά να ειναι πραγματικα τυχερή και να μείνεις εγκυουλα!!!

Εγώ δεν εκανα σπερματεγχυση για τον απλό λογο οτι δεν είχα κανένα παθολογικό πρόβλημα,μετα απο πολλες και επιπονες εξετασεις!ο άντρας μου έχει αδύναμο σπέρμα και αντί να στραφεί προς αυτή την κατευθυνση,η πρωτη κουβέντα ηταν σπερματεγχυση.

Αποφασίσαμε να μην υποβληθουμε σε αυτή τη διαδικασία.Ψαχτηκαμε πολύ και μας ειπαν οτι τα πραγματα δεν είναι τόσο τραγικά.οπότε είπαμε να χαλαρωσουμε για λίγο διάστημα και που ξέρεις;

Περιμένω νέα σου!!!! :-)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...