Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Κοριτσια μου καλησπερα , σημερα ειμαι τοσο χαρουμενη που ηθελα πολυ να το μοιραστω μαζι σας. Μπορει να μην γινω μανουλα αλλα η αδελφουλα μου θα με κανει θεια :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D κ νομιζω οτι ολα σιγα σιγα περνουν τον δρομο τους. Οι γονεις μας τρελαθηκαν που θα γινουν παπουδες ...Για ολους εχει ο Θεος να το θυμαστε . Ελατε να περνουμε σειρα :-D:grin::-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια μου καλησπερα , σημερα ειμαι τοσο χαρουμενη που ηθελα πολυ να το μοιραστω μαζι σας. Μπορει να μην γινω μανουλα αλλα η αδελφουλα μου θα με κανει θεια :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D κ νομιζω οτι ολα σιγα σιγα περνουν τον δρομο τους. Οι γονεις μας τρελαθηκαν που θα γινουν παπουδες ...Για ολους εχει ο Θεος να το θυμαστε . Ελατε να περνουμε σειρα :-D:grin::-D

 

με το καλο κοριτσακι μου!! αντε κ εσυ next month!! ;):D;):D

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κοριτσια τι τραβαμε.. Καμπιος μην το βαζεις κατω κανε τη θεραπεια, χαλαρωσε εν τω μεταξυ στο διαστημα αυτο και ολα θα πανε καλα. Χαρα τωρα ειδα τα μην. ελειπα καποιο διαστημα, σε θαυμαζω ειλικρινα, μπραβο σου!!!!! Με το καλο να αρχισεις παλι τις προσπαθειες για μωρακι. Εγω κοριτσια μπηκα τη Δευτερα στα 40! και μανουλα δεν εγινα ακομα. Με εχει παρει πολυ απο κατω!! Αδιαθετησα το Σαββατο και η περιοδος κρατησε 3 ημερες.Μετα συνεχιζουν τα καφε με κατι σαν τριχες σκουρες καφε μεσα, δεν ξερω πως αλλιως να το περιγραψω. Εχει καμια σας τετοια πραγματα μετα την περιοδο; ποσες μερες σας κραταει μεχρι να καθαρισετε τελειως; Αυτα τα ειχα και πριν την υστεροσκοπηση και συνεχιζουν ακομα. Περιμενω να μου πειτε μηπως ξερετε γιατι τα εχω αυτα.. σας φιλω ολες..

 

Να τα εκετοστησεις...και το μωρακι θα δεις θα ερθει !!! και εμενα αυτη τη φορα η περιοδος μου τελειωνει μαλλον σημερα 4η ημερα..παραξενο γιατι εχω συνηθως και την 6η ημερα αιμα και την εβδομη αυτα τα καφε...εννοεις καφε υγρα που μοιαζουν σαν τριχες,αλλα ειναι πολυ πιο χοντρα και ακανονιστα, σαν μεγαλες ινες? αν ναι απο οσο ξερω ειναι τα μη γονιμοποιημενα ωαρια που αποβαλονται..

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να τα εκετοστησεις...και το μωρακι θα δεις θα ερθει !!! και εμενα αυτη τη φορα η περιοδος μου τελειωνει μαλλον σημερα 4η ημερα..παραξενο γιατι εχω συνηθως και την 6η ημερα αιμα και την εβδομη αυτα τα καφε...εννοεις καφε υγρα που μοιαζουν σαν τριχες,αλλα ειναι πολυ πιο χοντρα και ακανονιστα, σαν μεγαλες ινες? αν ναι απο οσο ξερω ειναι τα μη γονιμοποιημενα ωαρια που αποβαλονται..

Ετσι ακριβως οπως τα περιγραφεις χαρα, σαν πολυ χοντρες ινες αλλα πριν ενα χρονο δεν τα ειχα, τεταρτη μερα παντα καθαριζα αλλα τωρα μεχρι να καθαρισω μετα την περιοδο εχω καφε με αυτα μεσα και 4 μερες μετα, 5 η 6 αναλογως. Μπορει να φτασω να καθαρισω τελειως την και την 9η μερα καμια φορα.:(

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,τι κάνετε?

Γιατί θα κάνεις μαγνητική εγκεφάλου?Για να ελέγξετε αν υπάρχει πρόβλημα με τις ορμόνες?Μάλλον τότε θα κάνεις μαγνητική στην υπόφηση.Είναι το σημείο στο κεφάλι μας από το οποίο εκρίνονται οι ορμόνες.Για την προλακτίνη γίνεται αυτό?Συγγνώμη που ρωτάω,αλλά έχω κάνει και εγώ μαγνητική εγκεφάλου και υπόφησης,αλλά για άλλο θέμα και όχι για κάτι σχετικό με εγκυμοσύνη.Δεν πονάει καθόλου,απλά είναι μια άσχμημη αίσθηση επειδή μπαίνεις μέσα σε κάτι σαν σωλήνα.Αν νιώθεις άγχος από κλειστοφοβία το καλύτερο είναι να μπεις μέσα με κλειστά τα μάτια.Εκείνη την ώρα να σκέφτεσαι όμορφα πράγματα σαν να βλέπεις όνειρο.Εγώ π.χ. επειδή την είχα κάνει λίγο μετά το γάμο μου σκεφτόμουν πόσο ωραία ήταν στο γάμο μου και στο γλέντι μετά και έτσι πέρασε η ώρα.Τη δεύτερη φορά που την έκανα σκεφτόμουν πάλι άλλα ωραία πράγματα με κλειστά μάτια πάντα για να περνάει η ώρα.Δεν στα λέω αυτά για να τρομάξεις,αλλά για να είσαι προετοιμασμένη.Έτσι μου είχε πει και μένα μια φίλη μου που είχε κάνει και όσο είχα κλειστά τα μάτια μου δεν μου φάνηκε καθόλου.Μόνο λίγο θόρηβο θα ακούς,αλλά θα σου δώσουν φαντάζομαι ωτασπίδες.Σε φιλώ και καλή επιτυχία.

κοριτσακι μου θα κανω μαγνητικη στην υποφηση γιατι βρεθηκε πολυ αυξημενη η προλακτινη μου και θελει να δει ο γιατρος εαν εχει δημιουργηθει προλακτινωμα. Μπορω να πω οτι ενα αγχος το εχω...μακαρι να πανε ολα καλα κ να μην ειναι τιποτα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλες! Ηθελα να πω και εγώ τα δικά μου σήμερα ! Το πρωί 6 ώρα έκανα τεστ οωρηξιας γιατι ήταν 11η μερα του κύκλου μου ενώ είχα καθαρίσει την 9η μερα, και μου βγήκε αρνητικό! Κανω το τεστ πάλη τώρα το βράδυ και ειναι ήταν θετικό με χαμογελακι! Μου έκανε πολυ μεγάλη εντύπωση γιατι τον προηγούμενο μήνα είχα την 21 μερα οωρηξια! Δεν ξέρω τι να πω , έχει τύχει σε καμία αυτό;να τα συνεχίσω τα τεστ μέχρι να αδιαθετισω ξανά μήπως και ήταν λάθος το αποτέλεσμα.... Και χάσω τσάμπα το μήνα μου!:rolleyes::confused:

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακι μου θα κανω μαγνητικη στην υποφηση γιατι βρεθηκε πολυ αυξημενη η προλακτινη μου και θελει να δει ο γιατρος εαν εχει δημιουργηθει προλακτινωμα. Μπορω να πω οτι ενα αγχος το εχω...μακαρι να πανε ολα καλα κ να μην ειναι τιποτα...

 

Μην αγχώνεσαι κοπέλα μου τουλάχιστον για την εξέταση.Να θυμάσαι να κρατάς τα μάτια σου κλειστά και όλα θα πάνε καλά.Ελπίζω και εύχομαι να έχεις και καλά αποτελέσματα!

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι κοπέλα μου τουλάχιστον για την εξέταση.Να θυμάσαι να κρατάς τα μάτια σου κλειστά και όλα θα πάνε καλά.Ελπίζω και εύχομαι να έχεις και καλά αποτελέσματα!

σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου αλλα κ τις συμβουλες σου τις οποιες θα προσπαθησω να εφαρμοσω ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! Ηθελα να πω και εγώ τα δικά μου σήμερα ! Το πρωί 6 ώρα έκανα τεστ οωρηξιας γιατι ήταν 11η μερα του κύκλου μου ενώ είχα καθαρίσει την 9η μερα, και μου βγήκε αρνητικό! Κανω το τεστ πάλη τώρα το βράδυ και ειναι ήταν θετικό με χαμογελακι! Μου έκανε πολυ μεγάλη εντύπωση γιατι τον προηγούμενο μήνα είχα την 21 μερα οωρηξια! Δεν ξέρω τι να πω , έχει τύχει σε καμία αυτό;να τα συνεχίσω τα τεστ μέχρι να αδιαθετισω ξανά μήπως και ήταν λάθος το αποτέλεσμα.... Και χάσω τσάμπα το μήνα μου!:rolleyes::confused:

 

 

Καλημερα loran..εχεις σταθερο κυκλο? αν οχι ισως το τεστ να ειναι σωστο..απ΄την αλλη ειναι παραξενο το οτι καθαρισες πριν δυο μερες , αλλα αν θες τη γνωμη μουξεχνα το θεμα ωορηξια και σκεψου οτι η ωορηξια σου περασε..οτι εχασες το μηνα και κανε ερωτα καθε μερα χωρις να σκεφτεσαι τιποτα..ολα ειναι εγκεφαλικα..σκεψου οτι εχασες την ωορηξια και οτι θα προσπαθησεις τον αλλο μηνα..προσπαθησε να το πιστεψεις και χωρις να το σκεφτεσαι με συχνη επαφη θα τα καταφερεις...

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες σας.Είμαι παλιό μέλος αλλά έχω καιρό να γράψω,σας παρακολουθώ όλες ωστόσο.Μετά από 19 μήνες προσπαθειών,την προηγούμενη πέμπτη ανακαλύπτω πωε είμαι έγκυος.Καταλαβαίνεται όλες τη χαρά μου.Πάνω που ε'ιχαμε αποφασίσει να ξεκινήσουμε τις εξετάσεις,ήρθε εκεί που δεν το περιμέναμε.ίσως επειδή πάψαμε να το περιμένουμε.Τα πράγματα δυστυχώς δεν εξελίσονται θετικά και μάλλον το απόγευμα που θα έχω την επαναληπτική τιμή της χοριακής θα ξέρω.

Ολόγος που σας γράφω άσχετα με την έκβαση της εγκυμοσύνης μου είναι για να σας πω ότι τελικά το άγχος κορίτσια μου είναι το Α το Ω.Δεν λέω εννοείται πως πρέπει να κάνουμε εξετάσεις αλλά το μωράκι θα έρθει όποτε θέλει αυτό κι εκεί που δεν το περιμένεις!Απ όλη την ιστορία -αν τελικά τα πράγματα είναι άσχημα-Θα προσπαθήσω να κρατήσω το γεγονός ότι καταφέροαμε να συλλάβουμε φυσιολογικά.Αν κ είμαι στεναχωρημένη προσπαθώ να μην με πάρει από κάτω.Προς το παρόν σας φιλώ κ θα σας νημερώσω το απόγευμα για τα νέα!

Υ.Γ. sorry για την πολυλογία μου!

 

 

Ελσα τι εγινε τελικα? Πως πηγαν οι εξετασεις?

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελσα τι εγινε τελικα? Πως πηγαν οι εξετασεις?

 

Σαν να ακούω τον εαυτό μου Elsa! Μετά από 2 χρόνια περίπου (συστηματικές προσπάθειες περίπου 1,5 χρόνια) και μετά από μια αποτυχημένη σπερματέγχυση έμεινα τελικά έγκυος φυσιολογικά. Δυστυχώς και εγώ δεν πρόλαβα να το χαρώ. Ξεκίνησε αιμοραγία και τελικά το έχασα. Πριν από 15 μέρες έκανα απόξεση. Πολύ δύσκολες στιγμές και πολύ κλάμα. Συμφωνώ απόλυτα με το άγχος που είπες. Το άγχος για εγκυμοσύνη μπλοκάρει τη σύλληψη. Εγώ συνέλαβα μετά από την αποτυχημένη σπερματέγχυση. Είχα πιστέψει ότι κάποιο πρόβλημα υπάρχει και τον επόμενο μήνα έμεινα έγκυος. Τώρα βέβαια ανησυχώ για το αν θα μείνω έγκυος γρήγορα...δεν παλευόμαστε εμείς οι γυναίκες!!Βασικά αγχωνόμαστε και από το περιβάλλον μας λίγο. Θα χαρώ πολύ να μάθω ότι έμεινες έγκυος σύντομα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! Ηθελα να πω και εγώ τα δικά μου σήμερα ! Το πρωί 6 ώρα έκανα τεστ οωρηξιας γιατι ήταν 11η μερα του κύκλου μου ενώ είχα καθαρίσει την 9η μερα, και μου βγήκε αρνητικό! Κανω το τεστ πάλη τώρα το βράδυ και ειναι ήταν θετικό με χαμογελακι! Μου έκανε πολυ μεγάλη εντύπωση γιατι τον προηγούμενο μήνα είχα την 21 μερα οωρηξια! Δεν ξέρω τι να πω , έχει τύχει σε καμία αυτό;να τα συνεχίσω τα τεστ μέχρι να αδιαθετισω ξανά μήπως και ήταν λάθος το αποτέλεσμα.... Και χάσω τσάμπα το μήνα μου!:rolleyes::confused:

 

Loran τιποτα δεν ειναι απίθανο!

Ελπίζω να είχες επαφές χθες που είδες το θετικο και σημερα!!

Μπορείς να συνεχίσεις τα τεστακια απο περιέργεια!

Κανονικά μπορεί να βγάλει 2 μερες συνεχόμενες το χαμογελάει.

Εγω με αυτα τα τεστακια έμεινα έγκυος!

CAzNp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη εβδομαδα!!!!!!!!!!!!!!!!τι κανετε?

εγω ετοιμαζομαι ψυχολογικα για την τεταρτη για να κανω σαλπιγγογραφια....

το σπερμοδιαγραμμα βγηκε αρκετα καλο..μας ειπε οτι ειναι λιγακι πιο αργακινητα απ΄οτι θα ηθελε αλλα βεβαια ειπε οτι δεν ειναι κατι το ανησυχητικο..εχω ακουσει οτι μπορουμε να κανουμε να ειναι πιο γρηγορα πχ με διατροφη...εχετε ακουσει κατι τετοιο?

psitp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ!ΕΧΩ ΑΚΟΣΕΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΥΝΑΜΩΣΕΙ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ!ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΜΩΣ ΝΑ ΠΑΤΕ ΣΕ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΟΥΡΟΛΟΓΟ ΝΑ ΣΑΣ ΠΕΙ!

κι ολο ζητώ πάνω στο νήμα να σταθώ...κι ακροβατώ από ένα θάυμα να πιαστώ παναγιά μου!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ελσα τι εγινε τελικα? Πως πηγαν οι εξετασεις?

 

χαρά1981 οι χοριακές μου ήταν 77, κι 90.Σήμερα έκανα την τρίτη στη σειρά κ τ απόγευμα θα πάρω την απάντηση.Ο γιατρός μου είπε βιοχημική,κ μέχρι χτες έπρεπε κόβωντας τα utrogestan να αδιαθετίσω κανονικά.Σήμερα κάτι γίνεται αλλά δεν έχω και κανονική περίοδο.Θα δούμε.Πάντως μου απέκλεισε το γεγονός να χρειαστώ απόξεση λόγω των τιμών της χοριακής.Θέλω να τελίώνω μ αυτήν την κατάσταση να προχωρήσω μπροστά.Εσύ σκοπεύεις να κάνεις κάποιες εξετάσεις πριν ξαναπροσπαθήσεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σαν να ακούω τον εαυτό μου Elsa! Μετά από 2 χρόνια περίπου (συστηματικές προσπάθειες περίπου 1,5 χρόνια) και μετά από μια αποτυχημένη σπερματέγχυση έμεινα τελικά έγκυος φυσιολογικά. Δυστυχώς και εγώ δεν πρόλαβα να το χαρώ. Ξεκίνησε αιμοραγία και τελικά το έχασα. Πριν από 15 μέρες έκανα απόξεση. Πολύ δύσκολες στιγμές και πολύ κλάμα. Συμφωνώ απόλυτα με το άγχος που είπες. Το άγχος για εγκυμοσύνη μπλοκάρει τη σύλληψη. Εγώ συνέλαβα μετά από την αποτυχημένη σπερματέγχυση. Είχα πιστέψει ότι κάποιο πρόβλημα υπάρχει και τον επόμενο μήνα έμεινα έγκυος. Τώρα βέβαια ανησυχώ για το αν θα μείνω έγκυος γρήγορα...δεν παλευόμαστε εμείς οι γυναίκες!!Βασικά αγχωνόμαστε και από το περιβάλλον μας λίγο. Θα χαρώ πολύ να μάθω ότι έμεινες έγκυος σύντομα!!!

 

Γλυκιά μου σ ευχαριστώ πολύ!όλα καλά θα πάνε για όλες μας.Το καλό πράγμα αργεί να γίνει κορίτσια μου.Το περιβάλλον,αν κ περιτριγυρίζομαι από εγκύους κ λεχώνες,έμαθα να μην μ επηρεάζει με τον καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Loran τιποτα δεν ειναι απίθανο!

Ελπίζω να είχες επαφές χθες που είδες το θετικο και σημερα!!

Μπορείς να συνεχίσεις τα τεστακια απο περιέργεια!

Κανονικά μπορεί να βγάλει 2 μερες συνεχόμενες το χαμογελάει.

Εγω με αυτα τα τεστακια έμεινα έγκυος!

 

Εχθές όχι κούκλα μου προχτές και την ίδια μερα που βγήκε το χαμογελακι! Τι να πω πολυ περίεργο! Θα το κανω έτσι επο περιέργεια ... ! Ευχαριστω πολυ... Τώρα να δούμε τι θα γίνει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα loran..εχεις σταθερο κυκλο? αν οχι ισως το τεστ να ειναι σωστο..απ΄την αλλη ειναι παραξενο το οτι καθαρισες πριν δυο μερες , αλλα αν θες τη γνωμη μουξεχνα το θεμα ωορηξια και σκεψου οτι η ωορηξια σου περασε..οτι εχασες το μηνα και κανε ερωτα καθε μερα χωρις να σκεφτεσαι τιποτα..ολα ειναι εγκεφαλικα..σκεψου οτι εχασες την ωορηξια και οτι θα προσπαθησεις τον αλλο μηνα..προσπαθησε να το πιστεψεις και χωρις να το σκεφτεσαι με συχνη επαφη θα τα καταφερεις...

 

Χαρά μου σε ευχαριστω πολυ για την απάντηση! Εσύ ξέρεις πολυ περισσότερα και η σύμβουλη σου ειναι πολιτιμη! Ναι όντως αυτό πρέπει να κανω αλλα στο μυαλό γυρνάει όλο αυτή η σκέψη.... Καταλαβενεις!:-P ο κύκλος μου δεν έχει σταθεροποιηθεί ακόμα λόγο ενός χειρουργιου πολυποδα και μιας σαλπιγγογραφιας που έκανα ... Ειναι ο 2 ός μήνας που προσπαθούμε μετα την σαλπιγγογραφια !

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια

 

να σας πω οτι μου τη σπαω πολυ

 

επισης να σας πω οτι ο λογος που τη σπαω τοσο πολυ ειναι επειδη ασχολουμαι με τα ηλιθια συμπτωματα εγκυμοσυνης που ειναι τα ιδια με αυτα της περιοδου και χεσε με δλδ

 

14 μερες μετα την ωορηξια μου ερχεται περιοδος. σχεδον παντα την καταλαβαινω απο εναν οξυ πονο.

 

αυτο τον μηνα δεν ειμαι σιγουρη για τη μερα της ωορηξιας.ο πονος δεν ηταν ο κλασικος οξυς οποτε δεν ειμαι κ σιγουρη

 

σημερα κλεινουν 14 μερες απ αυτο που νομιζα για ωορηξια

 

περιοδος ακομα πουθενα

 

πολλα υγρα ομως, πολλα

 

μουσκεμα το εσωρουχο

 

ελαφρυς πονος στο στηθος και δυσκοιλιοτητα νομιζω

 

θελω να πω παντα πριν την περιοδο εχω διαρροια αυτη τη φορα τιποτα

 

καταλαβατε τωρα γιατι μου τη σπαω?

 

μπορει κ να μαι μπορει κ να μην ειμαι

 

θα ενημερωσω παντως οχι τπτ αλλο για οσες μπαινουν κ ψαχνουν για συμπτωματα να ξερουν αν τα δικα μου τελικα σημαιναν κατι η οχι

 

αυτα...

 

αν ακουει καμια ξερω γω ας πει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη εβδομαδα!!!!!!!!!!!!!!!!τι κανετε?

εγω ετοιμαζομαι ψυχολογικα για την τεταρτη για να κανω σαλπιγγογραφια....

το σπερμοδιαγραμμα βγηκε αρκετα καλο..μας ειπε οτι ειναι λιγακι πιο αργακινητα απ΄οτι θα ηθελε αλλα βεβαια ειπε οτι δεν ειναι κατι το ανησυχητικο..εχω ακουσει οτι μπορουμε να κανουμε να ειναι πιο γρηγορα πχ με διατροφη...εχετε ακουσει κατι τετοιο?

 

Μαράκι και εμείς το ίδιο πρόβλημα έχουμε. Μας είπε και εμάς ο γιατρός ότι δεν είναι ανησυχητικό αλλά για προληπτικούς λόγους μας έστειλε σε ουρολόγο αλλά κανένα ευτυχώς πρόβλημα.

 

Ο γιατρός μου, του συνέστησε να σταματήσει τελείως το κάπνισμα, να φορά άνετα εσώρουχα τύπου μποξεράκια και να είναι αρκετά άνετα να μην σου πω ένα μέγεθος πιο μεγάλα, γιατί λέει η θερμοκρασία του σώματος είναι ο μεγαλύτερος εχθρός του σπέρματος. Του έδωσε και κάτι βιταμίνες, μόνο που δεν τις θυμάμαι τώρα αν είναι αύριο να στις γράψω. Διατροφή μας είπε όσο πιο υγιεινά μπορούμε.

 

Κορίτσια να σας ρωτήσω. Οι αναγούλες και οι εμετοί πότε αρχίζουν; Είμαι 11 μέρες μετά την ωορρηξία . Το Σάββατο που ήμουν στην ένατη μέρα, είχα πόνους κάτω χαμηλά σαν πόνους περιόδου, και σήμερα το απόγευμα όπως καθόμουν και έβλεπα τηλεόραση, μια φρικτή αναγούλα και εμετός. Μάλλον θα κρύωσα. Νωρίς είναι για τέτοια έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Μαράκι και εμείς το ίδιο πρόβλημα έχουμε. Μας είπε και εμάς ο γιατρός ότι δεν είναι ανησυχητικό αλλά για προληπτικούς λόγους μας έστειλε σε ουρολόγο αλλά κανένα ευτυχώς πρόβλημα.

 

Ο γιατρός μου, του συνέστησε να σταματήσει τελείως το κάπνισμα, να φορά άνετα εσώρουχα τύπου μποξεράκια και να είναι αρκετά άνετα να μην σου πω ένα μέγεθος πιο μεγάλα, γιατί λέει η θερμοκρασία του σώματος είναι ο μεγαλύτερος εχθρός του σπέρματος. Του έδωσε και κάτι βιταμίνες, μόνο που δεν τις θυμάμαι τώρα αν είναι αύριο να στις γράψω. Διατροφή μας είπε όσο πιο υγιεινά μπορούμε.

 

Κορίτσια να σας ρωτήσω. Οι αναγούλες και οι εμετοί πότε αρχίζουν; Είμαι 11 μέρες μετά την ωορρηξία . Το Σάββατο που ήμουν στην ένατη μέρα, είχα πόνους κάτω χαμηλά σαν πόνους περιόδου, και σήμερα το απόγευμα όπως καθόμουν και έβλεπα τηλεόραση, μια φρικτή αναγούλα και εμετός. Μάλλον θα κρύωσα. Νωρίς είναι για τέτοια έτσι;

 

 

οσον αφορα το καπνισμα δεν μας απασχολει γιατι δεν καπνιζει..μπορει να κανει κανενα που και που (μπορει 1 φορα τον χρονο τετοια φαση)

εμας δεν μας ειπε να παμε σε ουρολογο ακομα.βεβαια ειπε να παει να κανει και αλλο ενα σπερμοδιαγραμμα γιατι σε ενα μηνα περιπου θα κανουμε σπερματεγχυση...

τις βιταμινες βεβαια αν μπορεις θα ηθελα να μου τις πεις και αν ειναι να συμβουλευτω τον γιατρο αν ειναι να τις παρει...

τωρα για τα πονακια που εχεις μπορει να σημαινουν και πονακια περιοδου αλλα και συμπτωμα...πολλες κοπελες ηταν σιγουρες οτι θα εχουν περιοδο γιατι ειχαν πονακια αλλα τελικα ειχαν το επιθυμητο αποτελεσμα...για την αναγουλα απ΄οτι ξερω ξεκινανε μετα τον πρωτο μηνα αλλα και αυτο δεν σημαινει κατι γιατι απο γυναικα σε γυναικα τα συμπτωματα αλλαζουν.μια φιλη μου ειχε εμετους σε ολη την εγκυμοσυνη, αλλες παλι δεν εχουν τιποτα

συγγνωμη για την πολυλογια

psitp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια

 

να σας πω οτι μου τη σπαω πολυ

 

επισης να σας πω οτι ο λογος που τη σπαω τοσο πολυ ειναι επειδη ασχολουμαι με τα ηλιθια συμπτωματα εγκυμοσυνης που ειναι τα ιδια με αυτα της περιοδου και χεσε με δλδ

 

14 μερες μετα την ωορηξια μου ερχεται περιοδος. σχεδον παντα την καταλαβαινω απο εναν οξυ πονο.

 

αυτο τον μηνα δεν ειμαι σιγουρη για τη μερα της ωορηξιας.ο πονος δεν ηταν ο κλασικος οξυς οποτε δεν ειμαι κ σιγουρη

 

σημερα κλεινουν 14 μερες απ αυτο που νομιζα για ωορηξια

 

περιοδος ακομα πουθενα

 

πολλα υγρα ομως, πολλα

 

μουσκεμα το εσωρουχο

 

ελαφρυς πονος στο στηθος και δυσκοιλιοτητα νομιζω

 

θελω να πω παντα πριν την περιοδο εχω διαρροια αυτη τη φορα τιποτα

 

καταλαβατε τωρα γιατι μου τη σπαω?

 

μπορει κ να μαι μπορει κ να μην ειμαι

 

θα ενημερωσω παντως οχι τπτ αλλο για οσες μπαινουν κ ψαχνουν για συμπτωματα να ξερουν αν τα δικα μου τελικα σημαιναν κατι η οχι

 

αυτα...

 

αν ακουει καμια ξερω γω ας πει τιποτα

 

Τα συμπτώματα σου είναι παρόμοια με αυτά που είχα όταν ήμουν έγκυος. Κανονικά έχω ψιλοδιάρροια όταν περιμένω να αδιαθετήσω

΄Οταν ήμουν έγκυος δεν με έπιασε αυτό , αλλά αισθανόμουν ότι θα αδιαθετήσω από στιγμή σε στιγμή (ήμουν 100% σίγουρη πήγαινα συνεχώς στο μπάνιο αλλά περίοδος δεν ερχόταν)

Επίσης είχα γουργουρητά χαμηλά στη μήτρα πολύ συχνά ιδιαίτερα το βράδυ.

Αυτά , δεν ξέρω αν σε βοήθησα. Αν είσαι συνεπής στον κύκλο σου ,κάνε τεστ. Εγώ είχα κάνει στην 30ημέρα με έναν κύκλο τότε στις 27 μέρες.

 

Καλά αποτελέσματα !

Nozmp3.pngyF2Vp3.png]
Link to comment
Share on other sites

Τα συμπτώματα σου είναι παρόμοια με αυτά που είχα όταν ήμουν έγκυος. Κανονικά έχω ψιλοδιάρροια όταν περιμένω να αδιαθετήσω

΄Οταν ήμουν έγκυος δεν με έπιασε αυτό , αλλά αισθανόμουν ότι θα αδιαθετήσω από στιγμή σε στιγμή (ήμουν 100% σίγουρη πήγαινα συνεχώς στο μπάνιο αλλά περίοδος δεν ερχόταν)

Επίσης είχα γουργουρητά χαμηλά στη μήτρα πολύ συχνά ιδιαίτερα το βράδυ.

Αυτά , δεν ξέρω αν σε βοήθησα. Αν είσαι συνεπής στον κύκλο σου ,κάνε τεστ. Εγώ είχα κάνει στην 30ημέρα με έναν κύκλο τότε στις 27 μέρες.

 

Καλά αποτελέσματα !

 

Καλημερα!

 

Ευχαριστω για την απαντηση!

 

Δε μου ηρθε περιοδος χτες και σημερα παλι εχω αυτον τον συνεχη πόνο χαμηλα. Ειναι σα να ειναι να μου ερθει η περιοδος.Κι εγω πηγαινω στο μπανιο και λεω τωρα ηρθε αυτο ηταν αλλα τιποτα. Ξερω κι εγω...

Εχω κυκλο 29 ημερων σημερα ειμαι στις 30

 

Εγω πιστευω πως θα μου ερθει (ή ετσι λεω ξερεις για να μην απογοητευτω).

Αν ειμαι τυχερη και δε μου ερθει θα παω κατευθειαν για χοριακη αυριο

Link to comment
Share on other sites

...

τις βιταμινες βεβαια αν μπορεις θα ηθελα να μου τις πεις και αν ειναι να συμβουλευτω τον γιατρο αν ειναι να τις παρει...

 

Οι βιταμίνες που σου έλεγα είναι:

τους πρώτους τρεις μήνες έπαιρνε Andrositol (είναι διανυόμενο) και Viridian L-Carnitine. Μετά του αντικατέστησε το Andrositol με το Spermotrend.

 

To Spermotrend απότι μας είπε είναι ειδικό για την περίπτωσή μας.

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα για να ενημερωσω πως τα δικα μου συμπτωματα ηταν τελικα συμπτωματα περιοδου

 

νιωθω πολυ κουρασμενη πραγματικα

 

κλεινουμε ενα χρονο και δεν εχω κουραγιο να μπω στη διαδικασια ψαξιματος για το τι μπορει να συμβαινει

 

νιωθω οτι φταιω εγω που δεν μπορω να μεινω εγκυος

 

εγω και οι αρνητικες μου σκεψεις

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...