Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Σε ευχαριστω κοπελε μου!τελικα δεν θελει αγχος γιατι εγω αυτη την φορα δεν ειχα καθολου το ειχα βγαλει απο το μυαλο μου.τις προηγουμενες φορες το σκεφτομουν συνεχεια ολη την ημερα αυτο σκεφτομουν.οταν ξυπναγα το πρωτο πραγμα που σκεφτομουν ηταν αυτο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2Thnp3.png

 

 

καλημέρα κορίτσια!πείτε μου σας παρακαλώ και εμένα ενα τρόπο για να αποβάλω το άγχος!λέω στον εαυτό μου οτι δεν θα το σκέφτομαι και αυτό όλο και εκεί είναι.

Link to comment
Share on other sites

2Thnp3.png

 

 

καλημέρα κορίτσια!πείτε μου σας παρακαλώ και εμένα ενα τρόπο για να αποβάλω το άγχος!λέω στον εαυτό μου οτι δεν θα το σκέφτομαι και αυτό όλο και εκεί είναι.

 

Καλά είναι δύσκολο να το αποβάλλεις από μέσα σου. Μόνος τρόπος είναι να μη σκέφτεσαι καθόλου ότι σε αγχώνει αλλά και πάλι αν στο υποσυνείδητο ή το ασυνείδητο του εγκεφάλου σου έχει για τα καλά ποτίσει το θέμα που σε απασχολεί το άγχος θα σε περιτριγυρίζει και δεν θα καταλαβαίνεις γιατί. Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι συχνές προσπάθειες και που θα πάει, θα έρθει και το καλό νέο σύντομα

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια και εγώ θέλω να αποβάλλω το αγχος και δεν μπορώ συνέχεια το σκεφτομαί προσπαθω να ασχολουμε με διαφορα πραγματα και ερχεται παλι στη σκεψη μου και μετά άντε πάλι απ'την άρχη.Ξέρω πως με το αγχος δεν θα καταφέρω τίποτα αλλά..........

line_line_typew6_beg_d_typew8_time_1210392000_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif

 

f1093963.jpg

Link to comment
Share on other sites

2Thnp3.png

 

 

καλησπέρα κορίτσια!Σήμερα Τρίτη και 2η μέρα λογικά καθυστέρησης.Το θέμα είναι οτι και την Κυριακή και την Δευτέρα έκανα τεστ και βγήκε αρνητικό!Σκέφτομαι ΄να περιμένω μέχρι την Πέμπτη το πρωι και αν δεν έρθει η περίοδός μου να κάνω χοριακή.Τι λέτε?:wink:;-):wink:;-):wink:;-):wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΧΟΡΙΑΚΗ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΑΚΟΥΩ ΤΑ ΤΕΣΤΑΚΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ.ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤ!;)ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!!

Link to comment
Share on other sites

και εγω συμφωνο με τη νελη καλυτερα να περιμενεις κανα δυο μερουλες και μετα να κανεις μια χοριακη για σιγουρα αποτελεσματα.Σου ευχομαι να εχεις το επιθυμητο αποτελεσμα κοριτσακι!!!!!!!

line_line_typew6_beg_d_typew8_time_1210392000_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif

 

f1093963.jpg

Link to comment
Share on other sites

:-( καλημέρα!Τελικά τζίφος! Αδιαθέτησα το πρωί κορίτσια, είχε δίκιο το τέστ και μάλλον απο το άγχος είχα την μικρη καθυστέρηση!ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΓΙ'ΑΛΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Να μπω κι εγώ στην παρέα σας; Ελπίζω το θεματάκι να μας φέρει γούρι και να έχουμε κι εμείς επιτέλους αυτό το αίσιο τέλος, που τόσο περιμένουμε. Κι εγώ πιστεύω πως το άγχος είναι ανασταλτικός παράγοντας για τη σύλληψη. Εγώ έκανα συνεχείς προσπάθειες 5 μήνες: μετραγα μέρες, σημείωνα στο ημερολόγιο τις μέρες που ερχόμουν σε επαφή, αλλά τζίφος. Μόλις είπα " αει στο καλό, βαρέθηκα και δεν ξαναασχολούμαι", έμεινα έγκυος. Τι να το κάνεις όμως; Καλύτερα να μην είχα μείνει. Ηταν εξωμήτριο και πέρασα πολύ άσχημα σωματικά και ψυχολογικά όλο το καλοκαίρι. Τώρα ξαναρχίσαμε τις προσπάθειες και είμαι πολύ αγχωμένη πάλι. Τώρα βέβαια για διαφορετικούς λόγους. Δεν σας κρύβω πως φοβάμαι την στιγμή που θα ανακαλύψω ότι είμαι έγκυος για το τι θα γίνει από εκεί και πέρα. Θα είναι εντάξει το σποράκι μέσα μου; Θα έχει βρει το δρόμο για την μήτρα; Μεχρι να δω τον υπέρηχο, να δω ότι όλα είναι καλά δεν προκειται να το χαρώ. Και στενοχωριέμαι τόσο πολύ που δεν ανήκω πια στην κατηγορία των κοριτσιών που μόλις βλέπουν θετικό αποτελεσμα χοροπηδάνε από χαρα .Θα σας κούρασα όμως με τη μιζέρια και τη γκρίνια μου. Να είστε όλες γερές και δυνατές. Καλό βράδυ.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:-( καλημέρα!Τελικά τζίφος! Αδιαθέτησα το πρωί κορίτσια, είχε δίκιο το τέστ και μάλλον απο το άγχος είχα την μικρη καθυστέρηση!ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΓΙ'ΑΛΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εγω κοριτσια αποφασισα να μη το σκεφτομαι καθόλου γιατι φτανεις σε ενα σημειο να κανεις σεξ για αυτο και μονο το λογο!Βαλσαμικο ξεχασε το, πες οτι αν ειναι να γινει θα γινει!!!να καταλαβεις την προηγουμενη εβδομαδα ειχα ωορηξια και ουτε που ειχαμε επαφες,βεβαια δεν το ειπα στον αντρα μου κ μαλλον ουτε ειχε καταλαβει οτι ηταν οι μερες μου αλλα ουτε που με πειραξε...βαρεθηκα ρε κοριτσια αυτο το πραγμα καθε μηνα κ αντε κ τωρα και το χειροτερο μου ηταν πως αν δε γινοταν τιποτα τα εβαζα μαζι του κ την αλλη μερα του ειχα κ μουτρα!!ακου να δεις τωρα!

Υπομονη, μη το σκεφτομαστε και ολες θα μεινουμε εγκυες αργα η γρηγορα!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια και γω με τον ανδρα μου τα ιδια πραγματα νοιωθουμε. Αφου αυτο το μηνα που ο γιατρος ειπε οτι τα ωοθηλακια δεν μεγαλωσαν αρκετα και δεν υπαρχει πιθανοτητα εγκυμοσυνης εχουμε θυμηθει τις παλαιες καλες στιγμες. Ολο ερωτα θελουμε να κανουμε.Ενω λεμε πως αν μας ειχαν επιβαλλει ημερες θα αποφευγαμε ο ενας τον αλλο και θα ειμασταν ολο δικαιολογιες.

 

Τι να το κανεις σιγουρα ολη αυτη η ιστορια επηρρεαζει και τη σεξουλικοτητα. Εμεις ακομη παρακολουθουμε ωορηξια και παιρνω χαπια η ενεσεις και ηδη νοιωθω ταλαιπωρια. Σκεφτομαι και ολες τις κοπελες που εχουν επιπλεον διαδικασιες και θυμωνω με τη κοινωνια που λεει συνομωτικα¨ Αυτη το εκανα με εξωσωματικη..." Λες και δεν ταλαιπωρηθηκε η πονεσε διπλα αυτη η μανα ? Να πανε να τη ρωτησουν πρωτα ποσο υπεφερε.!!! δΕΝ ΕΠΕΣΕ ΑΠΛΑ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ στο κρεβατι και αυτο ηρθε! Τελοσπαντων , τρελη υποκρισια.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

MARGI μου καταλαβαινω την αγωνια σου αλλα και στατιστικα , καθαρα επαγγελματικα να το παρεις , ψυχρα , ποιες ειναι οι πιθανοτητες να συμβει το ιδιο πραγμα 2 φορες? Απειροελαχιστες ??????? Σκεψου οτι καταρχην μπορεις και μενεις εγκυος και οτι πιθανοτατα τα μωρα σου θα ειναι αντισυμβατικα , θα ανοιξουν καινουργιους δρομους και πορειες στο κοσμο μολις γεννηθουν. Συντομα θα μεγαλωσει ενα ΜΕΣΑ στη μητρα σου. Προσπαθησε να το φανταζεσαι και να το οραματιζεσαι μεσα στη φωτεινη και φιλοξενη μητρα σου!

 

ΒΑΛΣΑΜΙΧΟ μου ξερεις και χειροτερα απο ενα αρνητικο τεστ. Κοιτα να το χαρεις διοτι μπορει να ειναι και το τελευταιο αρνητικο τεστ που βλεπεις για φετος....

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΞΑΝΑΓΧΩΘΩ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ? "ΝΙΚΗΣΑ ΤΟΝ ΚΑΡΚΙΝΟ ΛΕΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ"?ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΝΑ ΣΧΕΔΙΑΣΩ ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΙΟ ΡΟΜΑΝΤΙΚΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΣΤΙΣ 28/10 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΕΤΕΙΟΣ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ ΜΑΣ.ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ!!!!!!!!!!!!!ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Margi οντως πρεπει να σκεφτεσαι θετικα γιατι σχεδον ολες οι κοπελες ειχαμε μια ασχημη εμπειρια αλλα δεν πρεπει να πτοουμαστε, ετσι με λενε και μενα τα κοριτσια απο το forum.Και σιγουρα ειναι ασχημο να χανεις το μωρακι σου το ξερω απο δικη μου εμπειρια ομως καλως η κακωσ συνεχιζης γιατι πρεπει να συνεχιζης για να μπορεσεις να ζησεις τα πραγματα πουσε περιμενουν οπως μια εγκυμοσυνη που θα ειναι τελεια αυτη τη φορα ασχετα με το τι εγινε πριν καποιους μηνες.Γι αυτο ειμαστε παλι εδω δυνατες για τα πραγματα που θα συναντησουμε στη ζωη μας και θα ειναι τελεια!!!!!!!!!!!

line_line_typew6_beg_d_typew8_time_1210392000_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif

 

f1093963.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, να είστε καλά. Ευχαριστώ για το κουράγιο που μπυ δίνετε. Οντως, έχουμε περάσει οι περισσότερες από εμάς πολύ άσχημα και πρέπει να δίνουμε θάρρος η μία στην άλλη. Βαλσάμιχο, είσαι πραγμτικά αξιέπαινη. Εύχομαι να τα καταφέρεις σύντομα. Λαλίντα και μπάρμπι εύχομαι και σε σας τα καλύτερα. Για μένα ήταν δύσκολη μέρα η σημερινή. Πρωί πρωί αδιαθέτησα :-( Στην 27η ημέρα!! Πολύ νωρίς για μένα. Η κακούργα η παλιοπερίοδος, ούτε για ένα λεπτό δε μ' άφησε να ελπίζω. Και στενοχωρέθηκα τόσο πολύ! Είχα μια κρυφή ελπίδα ότι μπορεί και να' μουν για μια φορά τυχερή. Τώρα πότε θα ξανακάνω ωορρηξία από την "καλή" πλευρά; Βλέπετε, εγώ έχω μόνο την δεξιά σαλπιγγούλα μου, αφού την άλλη την αφαίρεσαν. Οπότε οι πιθανότητες λιγοστεύουν. Είναι ένας λόγος που με κάνει να αγχώνομαι παραπάνω.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, να είστε καλά. Ευχαριστώ για το κουράγιο που μπυ δίνετε. Οντως, έχουμε περάσει οι περισσότερες από εμάς πολύ άσχημα και πρέπει να δίνουμε θάρρος η μία στην άλλη. Βαλσάμιχο, είσαι πραγμτικά αξιέπαινη. Εύχομαι να τα καταφέρεις σύντομα. Λαλίντα και μπάρμπι εύχομαι και σε σας τα καλύτερα. Για μένα ήταν δύσκολη μέρα η σημερινή. Πρωί πρωί αδιαθέτησα :-( Στην 27η ημέρα!! Πολύ νωρίς για μένα. Η κακούργα η παλιοπερίοδος, ούτε για ένα λεπτό δε μ' άφησε να ελπίζω. Και στενοχωρέθηκα τόσο πολύ! Είχα μια κρυφή ελπίδα ότι μπορεί και να' μουν για μια φορά τυχερή. Τώρα πότε θα ξανακάνω ωορρηξία από την "καλή" πλευρά; Βλέπετε, εγώ έχω μόνο την δεξιά σαλπιγγούλα μου, αφού την άλλη την αφαίρεσαν. Οπότε οι πιθανότητες λιγοστεύουν. Είναι ένας λόγος που με κάνει να αγχώνομαι παραπάνω.

kαι εγω μονο τη δεξια εχω τι να κανουμε καλο μου?υπομονη και προσευχη

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ρομπενούλα μου, υπομονή και προσευχούλα χρειάζεται. Ας ελπίσουμε ότι θα τα καταφέρουμε. Εγώ σκέφτομαι να κάνω κάθε μήνα υπέρηχο για να βλέπω από ποια πλευρά κάνω ωορρηξία. Να ξέρω δηλαδή. Να μην περιμένω άδικα εγκυμοσύνη και να απογοητεύομαι μετά.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλημέρα κορίτσια!είχα μέρες να σας γράψω. θέλω την βοήθειά σας σε κάτι. Πήγα το πρωί στον γιατρό μου για έναν έλεγχο και να δεί την ωορρηξία μου και μου βρήκε ένα ινομυωματάκι σαν στραγάλι το οποίο είναι 0,2cm3 ακριβώς στην περίμετρο της μήτρας, δηλαδή στον υπέρηχο φαινόταν σαν ένα καρουμπαλάκι στην μήτρα μου, μισό πόντο περίπου.Μου είπε να μην ανησυχώ καθόλου, ούτε καν να του δώσω σημασία και οτι δεν είναι τίποτα. Η αλήθεια είναι οτι τον εμπιστεύομαι αλλά θα ήθελα και την δική σας άποψη.Φρίκαρα λίγο γιατι ξέρετε την ιστορία μου και δεν θα ήθελα να περάσω πάλι τα ίδια.Παρόλο που μου είπε να μην το σκέφτομαι εγώ στεναχωρήθηκα πολύ με αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Βαλσάμιχο, καταρχήν καλησπέρα. Κι εγώ έχω ένα μικρό ινομυωματάκι στη δεξιά πλευρά έξω από τη μήτρα. Τώρα δεν θυμάμαι να σου πω διαστάσεις. Εμένα ο γιατρός μου είπε να μην το πειράξω προς το παρόν, να το ελέγχω βέβαια, κιαν σε έξι μήνες δεν έχω μείνει έγκυος, και αν αυτό έχει μεγαλώσει να το αφαιρέσουμε. Μην στενοχωριέσαι. Απλά θα το ελέγχεις και βλέπεις στη συνέχεια. προς το παρόν ξέχνα το. Εγώ το έχω βάλει στην άκρη του μυαλού μου. Να φανταστείς δεν ξανάκανα υπέρηχο για να δω αν έχει μεγαλώσει ή όχι. Καλά που μου το θύμισες να κάνω καμιά βόλτα στο γιατρό να το δούμε. Αμάν πια αυτές οι εξετάσεις μία για το ένα μία για το άλλο. Βαρέθηκα πια.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλημέρα!Ενώ είχα πεί στον εαυτό μου οτι αν δεν δω καθυστέρηση δεν θα κάνω τεστ, τελικά ενώ περίμενα την Δευτέρα να αδιαθετήσω, ξ΄θπνησα με ενα περιεργο προαίσθημα στις 6 το πρωί και έκανα τεστ. Θ Ε Τ Ι Κ Ο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εχω τρελαθεί από την χαρά μου!Την Δευτέρα πρωι πρωι θα πάω να κάνω χοριακή για να είμαι 100% σίγουρη αλλά πιστεύω οτι δεν θα είναι λάθος!Εσείς τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!Ενώ είχα πεί στον εαυτό μου οτι αν δεν δω καθυστέρηση δεν θα κάνω τεστ, τελικά ενώ περίμενα την Δευτέρα να αδιαθετήσω, ξ΄θπνησα με ενα περιεργο προαίσθημα στις 6 το πρωί και έκανα τεστ. Θ Ε Τ Ι Κ Ο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εχω τρελαθεί από την χαρά μου!Την Δευτέρα πρωι πρωι θα πάω να κάνω χοριακή για να είμαι 100% σίγουρη αλλά πιστεύω οτι δεν θα είναι λάθος!Εσείς τι λέτε?

καλημερα

!μπράβο κοριτσάκι μου !με το καλο ! να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη κοριτσάκι μου !να πάνε όλα καλά και με την βοήθεια του θεού να κρατήσεις στην αγκάλισα σου το ζουζουνακι σου !ζήσε το θαύμα !:-D

Ειμαι η ποιο χαζομαμα του κοσμου !:-P

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...