Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

Γεία σας κορίτια τι κάνετε????

 

Εγώ όπως σας είπα αυτό το μήνα πήρα πρωτη φορα κλομηφένη.....

τελευταί φορά είχα περίοδο στις 7/2 στις 19/2 έκανα ωορρηξία....(δεν με παρακολουθεί με υπέρηχο ο γιατρός) το κατάλαωα γιατί πωνολυσαν όλη μέρα οι σαλπιγγές μου μία αριτερα και μία δεξία....

 

Για να μήν μακρυγορώ αναμένω περίοδο στίς 5/2 με κύκλο 25-26 μέρες...

 

ΤΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑ

 

Σήμερα με απίλησαν απο τη δουλεία μου οτι θα με απολήσουν εαν δεν πίασω το στόχο μου....

Εγω στεναχορίθηκα πολύ όπως φαντάζεστε αμέσων αισθάνθικα μία ζαλάδα και αναγούλα...

 

κάτεβηκα κάτω στην κουζήνα για να ηρεμίσω λίγο και η αναγούλα ήταν πολύ έντονη πήγα στο μπάνιιο και τίποτα εξαφανίστικε.....

 

Η γνώμη σας κορίτσια ποία είνια υπάεχει περίπτωση??

Είναι πολύ νωρίς???

Η ήταν απο την ψυχολογική πίεση???

 

Και κάτι τελευταίο υπάρχει περίπτωση να συλάβω όταν έχω τόση πίεση στη δούλεια???

 

Συγνώμη για τα πολλά ερωτήματα....

Ευχαριστώ που με διαβάσατε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

DESSY καλημέρα!!Σίγουρα δε βοηθάει το άνγχος της δουλειάς ...και εγώ επηρεάζομαι πολύ από τη δουλειά...οπότε χαλάρωσε και ότι είναι να γίνει θα γίνει

 

ΑΝΑΜΡ τον γιατρό σου πως τον λένε?Μήπως έχουμε τον ίδιο?Στείλε μου προσωπικό μύνημα αν δε θες να το γράψεις....

Link to comment
Share on other sites

dessy29! μου σίγουρα το να σου μιλήσουν έτσι στη δουλειά και μάλιστα σε τέτοιους καιρούς σίγουρα προσθέτει ένα άγχος παραπάνω,που μπορεί να σε επηρεάσει.Άστο,προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι(ξέρω είναι πολύ δύσκολο) και μακάρι σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα.:-P

Link to comment
Share on other sites

dessy29! μου σίγουρα το να σου μιλήσουν έτσι στη δουλειά και μάλιστα σε τέτοιους καιρούς σίγουρα προσθέτει ένα άγχος παραπάνω,που μπορεί να σε επηρεάσει.Άστο,προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι(ξέρω είναι πολύ δύσκολο) και μακάρι σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα.:-P

 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου για τα λόγια σας...

Αυτο προσπαθώ να κάνω....

θα δούμε....

πάντος αυτο που είχα μάλλον ήταν απο τη συγχηση και οχι σημάδι εγκημοσηνης ή εμφύτευσης....

Είναι πολύ νώρις...!!!!

Δέν ξέρω αυτο το μήνα αισθάνομαι οτι θα είναι ο μήνας μου...

ίσως επειδή πήρα κλομηφένη.....

Τι να πω....

Ισως να λειτρουσγείσει και σαν plasibo....

 

Μακάρι μακάρι μακάρι..... για όλες μάς.....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου για τα λόγια σας...

Αυτο προσπαθώ να κάνω....

θα δούμε....

πάντος αυτο που είχα μάλλον ήταν απο τη συγχηση και οχι σημάδι εγκημοσηνης ή εμφύτευσης....

Είναι πολύ νώρις...!!!!

Δέν ξέρω αυτο το μήνα αισθάνομαι οτι θα είναι ο μήνας μου...

ίσως επειδή πήρα κλομηφένη.....

Τι να πω....

Ισως να λειτρουσγείσει και σαν plasibo....

 

Μακάρι μακάρι μακάρι..... για όλες μάς.....

 

Στο εύχομαι από καρδιάς κούκλα μου.Μην δίνεις σημασία σε συμπτώματα. Ξέρω είναι δύσκολο,όμως καμιά φορά από τη θέλησή μας να γίνουμε μανούλες τα ''φτιάχνουμε'' και μόνες μας.Το έχω πάθει και εγώ πολλές φορές.Προσπάθησε να απασχολήσεις το μυαλό σου με άλλα πράγματα μέχρι να περάσουν οι μέρες.Μακάρι να πάνε όλα καλά αυτόν τον μήνα και σε λίγο καιρό να μας ανακοινώνεις τα ευχάριστα.:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ πάλι σου εύχομαι να πιάσεις "τον στόχο σου" αυτό τον μήνα και να δούμε τότε αν θα σε απολύσουν ή όχι. Συγνώμη αλλά με εκνευρίζει απίστευτα ο ψυχολογικός πόλεμος στο θέμα δουλεια.

Nozmp3.pngyF2Vp3.png]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι σου εύχομαι να πιάσεις "τον στόχο σου" αυτό τον μήνα και να δούμε τότε αν θα σε απολύσουν ή όχι. Συγνώμη αλλά με εκνευρίζει απίστευτα ο ψυχολογικός πόλεμος στο θέμα δουλεια.

 

Αχ Ειρηνη μου... και έγω το ευχομαι για δύο λόγους τώρα προσπαθώ εδω και 1.5 χρόνο τώρα και τίποτα.....

 

Απλα λέω αφου το θέλω που το θέλω δεν μπορει να γίνει τώρα???

Να διασφαλισω και τη δουλεια μου???

 

Ειμαι τραπεζικος και τα πραγμματα έχουν αγριεψει πάρα πολύ.....

 

Σε ευχαριστώ πάρα πού για τις ευχές σου....

 

Αντευχομαι τα καλύτερα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

DESSY καλημέρα!!Σίγουρα δε βοηθάει το άνγχος της δουλειάς ...και εγώ επηρεάζομαι πολύ από τη δουλειά...οπότε χαλάρωσε και ότι είναι να γίνει θα γίνει

 

ΑΝΑΜΡ τον γιατρό σου πως τον λένε?Μήπως έχουμε τον ίδιο?Στείλε μου προσωπικό μύνημα αν δε θες να το γράψεις....

Μενω σε νησι δεν ξερω αν σε ενδιαφερει το ονομα του γιατρου μου εδω. Καλος ειναι αλλα οχι για πολλα, για τεστ παπ καμια φλεγμονη και τετοια, για τη δικη μου περιπτωση που θελω παιδι ερχομαι στην Αθηνα.Μεχρι τωρα ειχα ενα γιατρο θα σου στειλω το ονομα του με π.μ. ο οποιος μονο που ερχομουν στην Αθηνα για ενα χρονο δεν ειχε δωση την αναλογη σημασια, συνεχεια μιλουσα με τη Μαια στο τηλ. αυτον δεν τον εβρισκα πουθενα.Ετσι πηγα στο Μαντουδη και εκανα την υστεροσκοπηση και ευχομαι τωρα να πανε ολα καλα.:?:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια θέλω την αποψη σας !!! Λοιπόν ,ο γιατρός μας είπε να μην ξανακανω τεστ ωορηξιας κ απλα να ερχόμαστε σε επαφη απο την 8 ως την 18,μερα παρα μερα ! Έλα που εγω όμως πήρα κρυφά τεστ ωορηξιας κ σήμερα βγήκε θετικο! Ειμαι στην 10η μερα ! Προχθές ήρθαμε σ επαφη ,χθες οχι κ σήμερα ναι κ πάλι μεθαύριο με βάση αυτο που μας είπε ο γιατρός! Το τεστ λεει κ σήμερα κ αύριο να ρθουμε σ επαφη ! Εγω δεν θέλω να πω στον άντρα μου οτι έκανα το τεστ κ ο ίδιος θέλει να κανουμε αυτο που είπε ο γιατρός ! Λέτε να χάσουμε τη μερα ;;;; please δώστε μου τα φώτα σας !!! Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια θέλω την αποψη σας !!! Λοιπόν ,ο γιατρός μας είπε να μην ξανακανω τεστ ωορηξιας κ απλα να ερχόμαστε σε επαφη απο την 8 ως την 18,μερα παρα μερα ! Έλα που εγω όμως πήρα κρυφά τεστ ωορηξιας κ σήμερα βγήκε θετικο! Ειμαι στην 10η μερα ! Προχθές ήρθαμε σ επαφη ,χθες οχι κ σήμερα ναι κ πάλι μεθαύριο με βάση αυτο που μας είπε ο γιατρός! Το τεστ λεει κ σήμερα κ αύριο να ρθουμε σ επαφη ! Εγω δεν θέλω να πω στον άντρα μου οτι έκανα το τεστ κ ο ίδιος θέλει να κανουμε αυτο που είπε ο γιατρός ! Λέτε να χάσουμε τη μερα ;;;; please δώστε μου τα φώτα σας !!! Ευχαριστω :)

 

Μη φοβάσαι κοριτσάκι από τη στιγμή που σήμερα είχατε ή θα έχετε επαφή δεν θα την χάσετε την μέρα.Ο γιατρός λέει μέρα παρά μέρα για να είναι σίγουρος ότι θα πιάσει τις γόνιμες μέρες όπως και να έχει.Επίσης η καθημερινή επαφή καθ'όλη τη διάρκεια του μήνα,αποδυμναμώνει το σπέρμα.Πάντως στις σούπερ γόνιμες μέρες όπως για σένα τώρα,ο γιατρός μου είχε πει ότι δεν πειράζει να γίνει κάθε μέρα.Οπότε αν νιώθεις εσύ πιο σίγουρη,κάνε στον άντρα σου τσαλιμάκια και αύριο και βλέπεις αν θα ενδώσει.Μην αγχώνεσαι και μην πεις στον άντρα σου τίποτα αν δεν θες,για να μην αγχωθεί και αυτός.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια θέλω την αποψη σας !!! Λοιπόν ,ο γιατρός μας είπε να μην ξανακανω τεστ ωορηξιας κ απλα να ερχόμαστε σε επαφη απο την 8 ως την 18,μερα παρα μερα ! Έλα που εγω όμως πήρα κρυφά τεστ ωορηξιας κ σήμερα βγήκε θετικο! Ειμαι στην 10η μερα ! Προχθές ήρθαμε σ επαφη ,χθες οχι κ σήμερα ναι κ πάλι μεθαύριο με βάση αυτο που μας είπε ο γιατρός! Το τεστ λεει κ σήμερα κ αύριο να ρθουμε σ επαφη ! Εγω δεν θέλω να πω στον άντρα μου οτι έκανα το τεστ κ ο ίδιος θέλει να κανουμε αυτο που είπε ο γιατρός ! Λέτε να χάσουμε τη μερα ;;;; please δώστε μου τα φώτα σας !!! Ευχαριστω :)

Μ εκανες και γελασα, εχω παθει κι εγω τα ιδια, ενω ο γιατρος επιμενει μερα παρα μερα εγω βλεποντας το τεστ για να μη χασω την ωορρηξια εκανα καθε μερα για 5 συνεχομενες μερες. Οπως βλεπεις τιποτα μεχρι τωρα. Ισως ειναι καλυτερα να χαλαρωσεις και να ακουσεις το γιατρο σου, το τεστ δειχνει οτι η ωορρηξια θα γινει σε ποσες ωρες; αφου εκανες σημερα φανταζομαι εισαι ενταξει. Μην αγχωνεσαι, σου ευχομαι καλη επιτυχια, εγω αυτο το μηνα θα κανω μερα παρα μερα απο τη 10η εως 18η, ο γιατρος μου ειπε οτι πολυ σημαντικη ειναι η 12η, για μενα ομως πρεπει να ειναι λιγο νωρις η 12η γιατι εχω κυκλο 30 ημερων, δεν ξερω ποτε κανω ωορρηξια τι να πω!!!:?

Link to comment
Share on other sites

Η ωορρηξία γίνεται συνήθως 14 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο.Επειδή όμως μερικές φορές η περίοδός μας μας παίζει δίαφορα παιχνίδια και επειδή δεν έχουν όλες οι γυναίκες σταθερό κύκλο οι γιατροί λένε μέρα παρά μέρα,ώστε να μην χάσουμε την ωορρηξία μας.

Link to comment
Share on other sites

Μ εκανες και γελασα, εχω παθει κι εγω τα ιδια, ενω ο γιατρος επιμενει μερα παρα μερα εγω βλεποντας το τεστ για να μη χασω την ωορρηξια εκανα καθε μερα για 5 συνεχομενες μερες. Οπως βλεπεις τιποτα μεχρι τωρα. Ισως ειναι καλυτερα να χαλαρωσεις και να ακουσεις το γιατρο σου, το τεστ δειχνει οτι η ωορρηξια θα γινει σε ποσες ωρες; αφου εκανες σημερα φανταζομαι εισαι ενταξει. Μην αγχωνεσαι, σου ευχομαι καλη επιτυχια, εγω αυτο το μηνα θα κανω μερα παρα μερα απο τη 10η εως 18η, ο γιατρος μου ειπε οτι πολυ σημαντικη ειναι η 12η, για μενα ομως πρεπει να ειναι λιγο νωρις η 12η γιατι εχω κυκλο 30 ημερων, δεν ξερω ποτε κανω ωορρηξια τι να πω!!!:?

 

Καταρχήν ευχαριστω πολυ για την απάντηση :) εγω να δεις πως εχω μπερδευτεί...καταρχήν το τεστ ωορηξιας εμένα παντα μου δείχνει 2 μερες συνεχόμενες θετικο :o ο δε γιατρός μου είπε οτι ωορηξια μπορει να κάνω την επόμενη του θετικού τεστ αφου όπως είπε αυτα τα τεστ ανιχνεύουν ποτε αυξάνεται η ορμόνη οχι ποτε σκάει το αυγουλακι ! Εσένα 2 συνεχόμενες μερες σου βγάζει θετικο;; Επίσης ισχύει οτι το σπερμα ζει μέσα μας πάνω απο μια μερα;;

Link to comment
Share on other sites

Μη φοβάσαι κοριτσάκι από τη στιγμή που σήμερα είχατε ή θα έχετε επαφή δεν θα την χάσετε την μέρα.Ο γιατρός λέει μέρα παρά μέρα για να είναι σίγουρος ότι θα πιάσει τις γόνιμες μέρες όπως και να έχει.Επίσης η καθημερινή επαφή καθ'όλη τη διάρκεια του μήνα,αποδυμναμώνει το σπέρμα.Πάντως στις σούπερ γόνιμες μέρες όπως για σένα τώρα,ο γιατρός μου είχε πει ότι δεν πειράζει να γίνει κάθε μέρα.Οπότε αν νιώθεις εσύ πιο σίγουρη,κάνε στον άντρα σου τσαλιμάκια και αύριο και βλέπεις αν θα ενδώσει.Μην αγχώνεσαι και μην πεις στον άντρα σου τίποτα αν δεν θες,για να μην αγχωθεί και αυτός.

 

Σ ευχαριστω πολυ :) ώρες ώρες σκέφτομαι οτι κακώς ξέρουμε τόσες λεπτομεριες για την ωορηξια κτλ !! Η άγνοια εχει βοηθήσει κατα καιρούς πολλές κοπέλες ώστε να μην αγχωνονται !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eγώ πάντως, όπως τα υπολόγισα αυτό το μήνα μετρώντας 14 μέρες πριν την περίοδο που μου ήρθε χθες, βγαίνει ωορρηξία την 14η μέρα του κύκλου και μάλιστα 2 μέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας! Ωστόσο και πάλι τζίφος...:mad:

kgi3p2?r=1359388468
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ :) ώρες ώρες σκέφτομαι οτι κακώς ξέρουμε τόσες λεπτομεριες για την ωορηξια κτλ !! Η άγνοια εχει βοηθήσει κατα καιρούς πολλές κοπέλες ώστε να μην αγχωνονται !!!

Νομίζω έχεις δίκιο Mirina...μόνο άγχος προκαλεί τελικά και χάνουμε την ουσία. Εγώ αυτό το μήνα θα ακολουθήσω το μέρα παρά μέρα και βλέπουμε.

kgi3p2?r=1359388468
Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάντως, όπως τα υπολόγισα αυτό το μήνα μετρώντας 14 μέρες πριν την περίοδο που μου ήρθε χθες, βγαίνει ωορρηξία την 14η μέρα του κύκλου και μάλιστα 2 μέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας! Ωστόσο και πάλι τζίφος...:mad:

 

Κάπου διάβασα οτι η περιοδος έρχεται 14 με 16 μερες μετα την ωορηξια ! Αν ειναι 14 ακριβώς τότε εμένα το τεστ μου βγαίνει θετικο την 10η και την 11η κ ωορηξια εχω την 12η !!! Πω πω μπέρδεμα :o

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχεις δίκιο Mirina...μόνο άγχος προκαλεί τελικά και χάνουμε την ουσία. Εγώ αυτό το μήνα θα ακολουθήσω το μέρα παρά μέρα και βλέπουμε.

 

Το κακο με μένα ειναι οτι εχουμε Φαρμακειο κ τα τεστ ωορηξιας τα εχω μέσα στα πόδια μου κ τσάμπα :( μεγαλη πρόκληση :);)

Link to comment
Share on other sites

Το κακο με μένα ειναι οτι εχουμε Φαρμακειο κ τα τεστ ωορηξιας τα εχω μέσα στα πόδια μου κ τσάμπα :( μεγαλη πρόκληση :);)

Χαχαχα ε τότε δεν μπορείς να τα αποφύγεις! Να μη ρωτήσω για τεστ εγκυμοσύνης πόσα έχεις κάνει, ε; :cool:

kgi3p2?r=1359388468
Link to comment
Share on other sites

Το κακο με μένα ειναι οτι εχουμε Φαρμακειο κ τα τεστ ωορηξιας τα εχω μέσα στα πόδια μου κ τσάμπα :( μεγαλη πρόκληση :);)

 

Όντως μεγάλη πρόκληση!!!!Πάντως νομίζω το μέρα παρά μέρα δεν μας δημιουργεί τόσο άγχος και είναι καλύτερα έτσι!:-P

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα ε τότε δεν μπορείς να τα αποφύγεις! Να μη ρωτήσω για τεστ εγκυμοσύνης πόσα έχεις κάνει, ε; :cool:

 

Οχι εντάξει ρωτά :) Πολλα !! Αλλα μετα απο μια ατυχία που μου συνεβει,το χω γράψει πιο πίσω,σταμάτησα !!! Κ με ηρεμησε κ με "ξεαγχωσε" πολυ αυτο !!! Με αυτα της ωορηξιας πρεπει να κοψω τώρα γιατι μονο κακο μου κάνουν !

Link to comment
Share on other sites

Όντως μεγάλη πρόκληση!!!!Πάντως νομίζω το μέρα παρά μέρα δεν μας δημιουργεί τόσο άγχος και είναι καλύτερα έτσι!:-P

 

Έχεις ΑΠΟΛΥΤΟ δίκιο !!! Πρεπει να το κοψω αυτο !! Μονο άγχος προκαλεί κ τίποτα αλλο !! Μα δεν καταλαβαίνω...μαζοχιστρια ειμαι;;;;

Link to comment
Share on other sites

Οχι εντάξει ρωτά :) Πολλα !! Αλλα μετα απο μια ατυχία που μου συνεβει,το χω γράψει πιο πίσω,σταμάτησα !!! Κ με ηρεμησε κ με "ξεαγχωσε" πολυ αυτο !!! Με αυτα της ωορηξιας πρεπει να κοψω τώρα γιατι μονο κακο μου κάνουν !

 

Χαχαχαχαχα Mirina μου σαν εθισμός μου ακούστηκε!

Πάντως καλύτερα χωρίς τεστ για λιγότερο άγχος!

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα Mirina μου σαν εθισμός μου ακούστηκε!

Πάντως καλύτερα χωρίς τεστ για λιγότερο άγχος!

 

Απ τον αλλο μήνα δεν ξανακανω,τέλος !!! Κ θα σας λέω " ειμαι η Τζωρτζινα κ ειμαι καλα " (δεν παλαβωσα...Τζωρτζινα με λένε απλα εδω εχω βάλει το όνομα της βαπτιστηρας μου για γούρι :) )

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...