Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

11 περιστατικα σε ολο τον κοσμο, σε πληθυσμο δις, με την συντριπτικη πλειοψηφια βρεφων σε χωρες χωρις αμνιο και γενετιστες. Και περιπτωση οπως λες στο αλλο σου μηνυμα, να ειναι και προς τα κατω η εκτιμηση.

 

Απλα γραφω τα δεδομενα, δεν προσπαθω να σε πεισω για κατι. Ευχομαι να παρετε, τη σωστη αποφαση. Ευχομαι το καλυτερο.

 

ΥΓ Επειδη γενικα εχω περασει διαφορα τα τελευταια χρονια, αυτη η φραση που λες "το ρισκο δικο σας" που λενε διαφορες ειδικοτητες στην Ελλαδα, χωρις στην ουσια να υπαρχει σαφης διαγνωση ουτε επαρκης ερευνα, ουτε συγκεκριμενες οδηγιες παρα μονο ποσοστα και να πεφτει το βαρος στο ζευγαρι, αυτο με εχει απογοητευσει παντως.

 

Κορίτσια με όλο το θάρρος αλλά πολλα μπορούμε να πούμε χωρίς όμως να γνωρίζουμε απο γενετική .

Η geo πήγε σε τρεις γενετιστές κ της λένε ότι δ μπορούν να ξέρουν το μέγεθος του προβλήματος . Ειναι πράγματι μια ιδιάζουσα περίπτωση χωρίς πολλα ερευνητικά δεδομένα .

Η αμνιο δείχνει ο,6 μωσαϊκισμος επι τρισωμις 2 στα καλλιεργημένα κύτταρα κ λένε ότι δ μπορούν να μιλήσουν για το εύρος του προβλήματος . Ακομα κ ετσι κανείς δ μπορεί να εγγυηθεί .

Καταλαβαίνω ότι όλες μας θελουμε με αγάπη να βοηθήσουμε αλλά η αμφισβήτηση της πραγματικότητας δ ξέρω ποσό βοηθά .

 

Εγω θα ευχόμουν στη geo στη δεύτερη αμνιο κ στον καρδιοεμβρυκαρδιολπγο να έχει μια ανατροπή . Κοριτσάκι μου προσεύχομαι γι αυτό !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

23 εβδομάδων σήμερα και μας ήρθαν τα τελικά αποτελέσματα οτι η Μπέμπα μας κατα το 99,4% εχει φυσιολογικό καρυοτυπος και 0,6% μωσαικισμό σε τρισωμία 2. Παγκόσμια 12 η θέση �� Με μονο 11 περιπτώσεις τελικά μωσαικισμού τρισωμίας 2 δεν υπάρχει πρόβλεψη για το πως μπορει να ειναι η Μπέμπα μας ούτε τι μπορει να εχει ακόμα και σε αυτο το εξαιρετικά χαμηλό ποσοστό . Σήμερα το βράδυ έχουμε ραντεβού με γενετιστή για συμβουλή . Ο γιατρός μου και ο Εμβρυολογος μας μας μιλάνε για μεγάλο ρίσκο . Η απόφαση ειναι καθαρά δίκη μας . Έχουμε τρελαθεί με τον άντρα μου. Η περίπτωση μας ειναι 1 στα 2.000.000 ...... Η στατιστική δεν υπήρξε με το μέρος μας από την αρχή . Το πιθανότερο ειναι να προχωρήσουμε σε διακοπή μεσα στο Σαββατοκύριακο . Σκίζεται η καρδιά μου. Τη νιώθω μεσα μου να με κλωτσαει και δεν μπορώ να της κανω αυτο. Εύχομαι σε όλες σας γερά και τελειομηνα μωράκια !!! Τα καλύτερα σε όλες σας. Θα σας παρακολουθώ όλες σας και θα προσεύχομαι για εσάς. Από μανούλα Μαΐου του 2016 μετακόμισα στις Μανούλες Σεπτεμβρίου 2016 και σε λίγες μερες θα ειμαι μια κοπέλα που σταμάτησε να ειναι μανούλα στις 23 εβδομάδες . Σας ευχαριστώ για τις ευχές και τις προσευχές . Μπορει να μην σας ξέρω από κοντα αλλά σας νοιάζομαι όλες . Καλη συνέχεια .

Είναι απάνθρωπο να σου λένε διάλεξε...ΔΙΑΚΟΠΗ Η ΑΓΝΩΣΤΟ..το έχουμε ζήσει πολλές εδω πέρα.Να το ψάξεις όσο γίνεται καλύτερα.Μέχρι να είσαι σίγουρη.Μη βιαστείς να πάρεις απόφαση όσο και αν ξέρω οτι σε μαχαιρώνουν κάθε φορά που κουνιέται το μωρό σου.Αυτό δε στο λέω μόνο για το μωρό.Στο λέω πάνω απόλα για σένα.Γιατί μετά υπάρχει ένα τεράστιο κεφάλαιο που ονομάζεται ΤΥΨΕΙΣ και είναι πραγματικά δύσκολο.Μόνο εσύ ξέρεις τι πρέπει να κάνεις και κανένας άλλος.Ο σωματικός πόνος τουλάχιστον σε μένα δεν υπήρχε..Ήμουν σαν θεατής..Τα έβλεπα όλα απο μακρυά χωρίς να νοιώθω.Να ξέρεις οτι δεν είσαι μόνη σου.Υπάρχουν πολλές γυναίκες που το έχουν περάσει και μπορούν να σε καταλάβουν.Μόνο εσύ ξέρεις το καλό του παιδιού σου.Εύχομαι με όση δύναμη μου έχει μείνει να είναι όλα ενα πολύ κακό όνειρο και σήμερα να έχεις τα καλύτερα αποτελέσματα.Να ξέρεις οτι μάνα είσαι ήδη...κανένας δε θα σου το πάρει αυτό ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Είναι απάνθρωπο να σου λένε διάλεξε...ΔΙΑΚΟΠΗ Η ΑΓΝΩΣΤΟ..το έχουμε ζήσει πολλές εδω πέρα.Να το ψάξεις όσο γίνεται καλύτερα.Μέχρι να είσαι σίγουρη.Μη βιαστείς να πάρεις απόφαση όσο και αν ξέρω οτι σε μαχαιρώνουν κάθε φορά που κουνιέται το μωρό σου.Αυτό δε στο λέω μόνο για το μωρό.Στο λέω πάνω απόλα για σένα.Γιατί μετά υπάρχει ένα τεράστιο κεφάλαιο που ονομάζεται ΤΥΨΕΙΣ και είναι πραγματικά δύσκολο.Μόνο εσύ ξέρεις τι πρέπει να κάνεις και κανένας άλλος.Ο σωματικός πόνος τουλάχιστον σε μένα δεν υπήρχε..Ήμουν σαν θεατής..Τα έβλεπα όλα απο μακρυά χωρίς να νοιώθω.Να ξέρεις οτι δεν είσαι μόνη σου.Υπάρχουν πολλές γυναίκες που το έχουν περάσει και μπορούν να σε καταλάβουν.Μόνο εσύ ξέρεις το καλό του παιδιού σου.Εύχομαι με όση δύναμη μου έχει μείνει να είναι όλα ενα πολύ κακό όνειρο και σήμερα να έχεις τα καλύτερα αποτελέσματα.Να ξέρεις οτι μάνα είσαι ήδη...κανένας δε θα σου το πάρει αυτό ποτέ.

Πολυ συγκινητικό το ποστ σου

Ο Θεος μαζι σου

Link to comment
Share on other sites

Είναι απάνθρωπο να σου λένε διάλεξε...ΔΙΑΚΟΠΗ Η ΑΓΝΩΣΤΟ..το έχουμε ζήσει πολλές εδω πέρα.Να το ψάξεις όσο γίνεται καλύτερα.Μέχρι να είσαι σίγουρη.Μη βιαστείς να πάρεις απόφαση όσο και αν ξέρω οτι σε μαχαιρώνουν κάθε φορά που κουνιέται το μωρό σου.Αυτό δε στο λέω μόνο για το μωρό.Στο λέω πάνω απόλα για σένα.Γιατί μετά υπάρχει ένα τεράστιο κεφάλαιο που ονομάζεται ΤΥΨΕΙΣ και είναι πραγματικά δύσκολο.Μόνο εσύ ξέρεις τι πρέπει να κάνεις και κανένας άλλος.Ο σωματικός πόνος τουλάχιστον σε μένα δεν υπήρχε..Ήμουν σαν θεατής..Τα έβλεπα όλα απο μακρυά χωρίς να νοιώθω.Να ξέρεις οτι δεν είσαι μόνη σου.Υπάρχουν πολλές γυναίκες που το έχουν περάσει και μπορούν να σε καταλάβουν.Μόνο εσύ ξέρεις το καλό του παιδιού σου.Εύχομαι με όση δύναμη μου έχει μείνει να είναι όλα ενα πολύ κακό όνειρο και σήμερα να έχεις τα καλύτερα αποτελέσματα.Να ξέρεις οτι μάνα είσαι ήδη...κανένας δε θα σου το πάρει αυτό ποτέ.

 

Υπέροχο Olmar

Ακριβώς ετσι ειναι !

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια με όλο το θάρρος αλλά πολλα μπορούμε να πούμε χωρίς όμως να γνωρίζουμε απο γενετική .

Η geo πήγε σε τρεις γενετιστές κ της λένε ότι δ μπορούν να ξέρουν το μέγεθος του προβλήματος . Ειναι πράγματι μια ιδιάζουσα περίπτωση χωρίς πολλα ερευνητικά δεδομένα .

Η αμνιο δείχνει ο,6 μωσαϊκισμος επι τρισωμις 2 στα καλλιεργημένα κύτταρα κ λένε ότι δ μπορούν να μιλήσουν για το εύρος του προβλήματος . Ακομα κ ετσι κανείς δ μπορεί να εγγυηθεί .

Καταλαβαίνω ότι όλες μας θελουμε με αγάπη να βοηθήσουμε αλλά η αμφισβήτηση της πραγματικότητας δ ξέρω ποσό βοηθά .

 

Εγω θα ευχόμουν στη geo στη δεύτερη αμνιο κ στον καρδιοεμβρυκαρδιολπγο να έχει μια ανατροπή . Κοριτσάκι μου προσεύχομαι γι αυτό !

 

Δεν ειπα οτι ξερω γενετικη. Ειπα οτι εαν σε εμενα, ελεγαν οτι τα ποσοστα ειναι ο,6 και εχουν βρει μολις 11 περιπτωσεις στον κοσμο, θα ειχα προβληματιστει-γιατι στην ουσια δεν της εδωσαν οδηγια αλλα πιθανοτητες κι αυτες εχει να αναλυσει. Κι αυτο ακριβως ειναι το προβλημα, οτι στη μητερα συνηθως πεφτει το βαρος της αποφασης, με ποσοστα και μονο στα χερια της, οχι διαγνωση.

 

Οπως αναλυει πολυ ομορφα η olmar παραπανω, "διακοπη ή αγνωστο"... :-(

 

Geo ευχομαι να βγουν καλα τα επομενα αποτελεσματα και να πανε ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν ειπα οτι ξερω γενετικη. Ειπα οτι εαν σε εμενα, ελεγαν οτι τα ποσοστα ειναι ο,6 και εχουν βρει μολις 11 περιπτωσεις στον κοσμο, θα ειχα προβληματιστει-γιατι στην ουσια δεν της εδωσαν οδηγια αλλα πιθανοτητες κι αυτες εχει να αναλυσει. Κι αυτο ακριβως ειναι το προβλημα, οτι στη μητερα συνηθως πεφτει το βαρος της αποφασης, με ποσοστα και μονο στα χερια της, οχι διαγνωση.

 

Οπως αναλυει πολυ ομορφα η olmar παραπανω, "διακοπη ή αγνωστο"... :-(

 

Geo ευχομαι να βγουν καλα τα επομενα αποτελεσματα και να πανε ολα καλα.

από ότι έχω καταλάβει το 0,6 δεν είναι ποσοστό του να έχει κάποιο πρόβλημα δλδ δεν τους λένε 99,4 να βγει υγιές και 0,6 με πρόβλημα αλλά ότι ο καρυότυπος βρέθηκε 99,4 φυσιολογικός και 0,6 με θέμα. δλδ δεν είναι 100% όπως πρέπει να είναι. όπως και να'χει δύσκολη στιγμή από τις χειρότερες και εύχομαι γρήγορη απάντηση στις επόμενες διαγνωστικές για να μπορούν να σκεφτούν και οι γονείς με πραγματικά δεδομένα πλέον! κουράγιο στη μανούλα αλλά και σε όσες έχουν περάσει διακοπή ή αυτή την αβεβαιότητα!

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Το καταλαβα, εχω κανει κι εγω εξετασεις στην εγκυμοσυνη. Το ιδιο λεμε, με ποσοστα της μιλανε, με περιθωριο λαθους και για μια σπανιοτατη ασθενεια για την οποια δεν εχουν επαρκη ερευνα. Δεν ξερουμε αν εκαναν ολες οι εγκυοι του κοσμου αμνιο, αν θα ειχαν 100%... στην πραξη, κανουν πολυ λιγες. Στη θεση της, θα το εψαχνα περισσοτερο, και καλα κανει.

 

Ευχομαι καλα αποτελεσματα και παλι.

Link to comment
Share on other sites

Το καταλαβα, εχω κανει κι εγω εξετασεις στην εγκυμοσυνη. Το ιδιο λεμε, με ποσοστα της μιλανε, με περιθωριο λαθους και για μια σπανιοτατη ασθενεια για την οποια δεν εχουν επαρκη ερευνα. Δεν ξερουμε αν εκαναν ολες οι εγκυοι του κοσμου αμνιο, αν θα ειχαν 100%... στην πραξη, κανουν πολυ λιγες. Στη θεση της, θα το εψαχνα περισσοτερο, και καλα κανει.

 

Ευχομαι καλα αποτελεσματα και παλι.

 

Στην ουσία όλες προσευχόμαστε να ειναι καλά κ να έχουν τα καλύτερα αποτελέσματα

Περιμένουμε τα νέα της geo και η σκέψη της ειναι μαζί της .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα κορίτσια.Δε ξέρω τί στο διάολο γίνεται...απο τότε που ξεκίνησαν όλα, κάθε μέρα μαθαίνω για κάποια άλλη κοπέλα που χάνει το παιδί της. περενόσπορος έχει πέσει???και πως γίνεται να γίνοταν όλα αυτά και εγώ να ζούσα στην κοσμάρα μου???ελπίζω για την geo81 να είναι όλα καλά.σήμερα αποφάσισα να κλείσω ραντεβού με ψυχολόγο.τα πράγματα δεν πάνε καλά για μένα και δεν πρέπει να παραιτηθώ.ελπίζω να βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια.Δε ξέρω τί στο διάολο γίνεται...απο τότε που ξεκίνησαν όλα, κάθε μέρα μαθαίνω για κάποια άλλη κοπέλα που χάνει το παιδί της. περενόσπορος έχει πέσει???και πως γίνεται να γίνοταν όλα αυτά και εγώ να ζούσα στην κοσμάρα μου???ελπίζω για την geo81 να είναι όλα καλά.σήμερα αποφάσισα να κλείσω ραντεβού με ψυχολόγο.τα πράγματα δεν πάνε καλά για μένα και δεν πρέπει να παραιτηθώ.ελπίζω να βοηθήσει.

 

Θα βοηθήσει κοριτσάκι μου αλήθεια κ εγω βλέπω ψυχολόγο κ με βοηθά πολυ .

Οχι κοριτσάκι μου δ ήσουν στη κοσμάρα σου συμβαίνουν δυστυχώς οχι δ έχω συμφιλιωθεί με αυτό καθόλου αλλά είμαστε πολλές κ αξίζει να είμαστε ενωμένες

 

Geo σε σκεφτόμαστε !!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα αποτελεςματα της αμνιο σε ακαλλιέργητα κύτταρα έδειξε μωςαικιςμο 50%. Η διακοπή έγινε . Έφυγε η καρδιά μας και η ψυχή μας . Δυστυχως η β επιπέδου έδειξε σημαντικές ανωμαλίες τόσο στην καρδιά τόσο και στα νεφρά. Δεν είχε αναπτυχθεί όπως έπρεπε κάτι που επιβεβαίωνε το αποτέλεσμα της αμνιο. Την στείλαμε ψηλά στον ουρανό μαζί με αλλά αγγελάκια.Ένιωσα το θάνατο της μεσα στην κοιλιά μου πριν την γεννήσω . Δεν αντέχω άλλο . Δεν μπορώ να συνεχίσω . Ξέρω οτι η ζωή προχωρά όμως εγω έχω κολλήσει και περιμένω ακόμα τις κλωτσιές της στην κοιλιά μου . Βλέπω τα δωράκια που της είχαν πάρει , τα δικά μας ρουχαλάκια που της διάλεξα όταν έμαθα οτι ήταν κορίτσι και δεν θέλω να το πιστέψω. Δεν ήθελα να την γεννήσω ενώ ήξερα οτι αυτή θα υπέφερε περισσότερο αν γεννιόταν . Τελικά μετα από 9 ώρες περιςςοτερο ψυχικού πόνου παρα σωματικού γεννήθηκε χωρίς να την δούμε , χωρίς να την κρατηςουμε αγκαλιά , χωρίς να της δωςουμε ούτε ένα φιλί. Εύχομαι σε όλες σας γερά παιδάκια !!! Σας ευχαριστω για την στήριξη όλο αυτο το καιρό. 24 εβδομάδες μανούλα .

Link to comment
Share on other sites

Τα αποτελεςματα της αμνιο σε ακαλλιέργητα κύτταρα έδειξε μωςαικιςμο 50%. Η διακοπή έγινε . Έφυγε η καρδιά μας και η ψυχή μας . Δυστυχως η β επιπέδου έδειξε σημαντικές ανωμαλίες τόσο στην καρδιά τόσο και στα νεφρά. Δεν είχε αναπτυχθεί όπως έπρεπε κάτι που επιβεβαίωνε το αποτέλεσμα της αμνιο. Την στείλαμε ψηλά στον ουρανό μαζί με αλλά αγγελάκια.Ένιωσα το θάνατο της μεσα στην κοιλιά μου πριν την γεννήσω . Δεν αντέχω άλλο . Δεν μπορώ να συνεχίσω . Ξέρω οτι η ζωή προχωρά όμως εγω έχω κολλήσει και περιμένω ακόμα τις κλωτσιές της στην κοιλιά μου . Βλέπω τα δωράκια που της είχαν πάρει , τα δικά μας ρουχαλάκια που της διάλεξα όταν έμαθα οτι ήταν κορίτσι και δεν θέλω να το πιστέψω. Δεν ήθελα να την γεννήσω ενώ ήξερα οτι αυτή θα υπέφερε περισσότερο αν γεννιόταν . Τελικά μετα από 9 ώρες περιςςοτερο ψυχικού πόνου παρα σωματικού γεννήθηκε χωρίς να την δούμε , χωρίς να την κρατηςουμε αγκαλιά , χωρίς να της δωςουμε ούτε ένα φιλί. Εύχομαι σε όλες σας γερά παιδάκια !!! Σας ευχαριστω για την στήριξη όλο αυτο το καιρό. 24 εβδομάδες μανούλα .

 

Geo μου έμπαινα δω αν έχεις γράψει κατι με αγωνία . Κοριτσάκι μου δεν έχω λόγια να σου πω ποσό λυπάμαι . Καταλαβαίνω δυστυχώς όλα όσα γράφεις στο μήνυμα σου . Κουράγιο κοριτσάκι μου κουράγιο .

Έκανες όσα μπορούσες για το μωράκι σου! Αλήθεια !

Είμαστε εδώ για σένα , για να μιλήσεις κ να εκφραστείς .

Να σκέφτεσαι ότι πήρες μια πολυ πολυ δύσκολη απόφαση κ πως το μωράκι σου ειναι στην αγκαλιά της Παναγίας κ δεν θα πονέσει ποτέ .

Μια τεράστια αγκαλιά απο μένα !

Είμαστε εδώ για σένα .

Link to comment
Share on other sites

Τα αποτελεςματα της αμνιο σε ακαλλιέργητα κύτταρα έδειξε μωςαικιςμο 50%. Η διακοπή έγινε . Έφυγε η καρδιά μας και η ψυχή μας . Δυστυχως η β επιπέδου έδειξε σημαντικές ανωμαλίες τόσο στην καρδιά τόσο και στα νεφρά. Δεν είχε αναπτυχθεί όπως έπρεπε κάτι που επιβεβαίωνε το αποτέλεσμα της αμνιο. Την στείλαμε ψηλά στον ουρανό μαζί με αλλά αγγελάκια.Ένιωσα το θάνατο της μεσα στην κοιλιά μου πριν την γεννήσω . Δεν αντέχω άλλο . Δεν μπορώ να συνεχίσω . Ξέρω οτι η ζωή προχωρά όμως εγω έχω κολλήσει και περιμένω ακόμα τις κλωτσιές της στην κοιλιά μου . Βλέπω τα δωράκια που της είχαν πάρει , τα δικά μας ρουχαλάκια που της διάλεξα όταν έμαθα οτι ήταν κορίτσι και δεν θέλω να το πιστέψω. Δεν ήθελα να την γεννήσω ενώ ήξερα οτι αυτή θα υπέφερε περισσότερο αν γεννιόταν . Τελικά μετα από 9 ώρες περιςςοτερο ψυχικού πόνου παρα σωματικού γεννήθηκε χωρίς να την δούμε , χωρίς να την κρατηςουμε αγκαλιά , χωρίς να της δωςουμε ούτε ένα φιλί. Εύχομαι σε όλες σας γερά παιδάκια !!! Σας ευχαριστω για την στήριξη όλο αυτο το καιρό. 24 εβδομάδες μανούλα .

 

 

 

Αχ κοριτσάκι μου δυσκολη στιγμή! Σε καταλαβαίνω απόλυτα μιας που το πέρασα κ πρόσφατα.. Τα ίδια παράπονα έχω κ εγώ....θα βρεθεί δυναμη πίστεψε με.. Είναι πολύ νωρίς όμως θα βρεθεί δύναμη θα πιστέψεις στον εαυτό σου γιατί πρέπει να της χαρίσεις κ αδερφακια κ πίστεψε με θα τα προσέχει απο ψηλά.. Σου εύχομαι καλή ανάρρωσή κ ψυχική αλλά κ σωματική να ηταν η τελευταία στεναχώρια που περασατε κ όλα να πάνε καλά με τη βοήθεια του θεού ..είναι πολύ νωρίς καταλαβαίνω ίσως να μην δίνεις σημασία στα λογια αυτά να σ φαίνονται λογια παρηγοριάς.. Να μ πεις γιατί δεν το έδειξε νωρίτερα έπρεπε να προχωρήσει τόσο η εγκυμοσύνη; κ εμένα η δική μ διακοπή έγινε τη μέρα που έκλεινα τον έκτο μήνα! Μετα όμως απο τη δική μ περίπτωση άκουσα πολλές ιστορίες παρόμοιες. Μια κοπέλα έχασε το μωρό της 8 μηνών έγκυος ήταν για φαντασου είχαν πάρει τα πάντα όλα ηταν έτοιμα κ το παιδικό δωμάτιο, σε εκείνη τη περιπτωση τι γινόταν; σε παρακαλώ δώσε κουράγιο κ δύναμη στον εαυτό σου... Ολα να πάνε καλά απο δω κ πέρα! Καλή ανναρωση σιδερένια κ μια μεγάλη ξ δυνατή αγκαλιά απο μένα φιλάκια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!!! Να πω κι εγώ τη μαύρη μου ιστορία!!! Έγκυος στο πρώτο μας παιδάκι και στη β επιπέδου ή γιατρός ζητά να με ξαναδεί σε ένα μήνα!!! (2 γιατροί στην εξεταση,ο δικός μ και αυτη που θα έκανε την εξέταση)!!!Καταλαβαίνω ότι κάτι κοίταζε στο κεφαλακι,αλλα δεν μου είπαν τίποτα! Μου ζητάνε μία εξέταση για μεγάλοκυτταροιο, προληπτικά!!! Τελικά με βλέπει μετά από 2 εβδομάδες !!! Εκεί που εξετάζει ακούω αυτό δεν είναι καλό,θελει μαγνητική κ αμνιοπαρακέντηση!!! Μόνη στην εξέταση ,ο αντρας μου δουλευε,ουτε ξερω πως έφυγα απ το ιατρειο!Είμαι από επαρχία! Πάμε Αθηνα το ίδιο απόγευμα...την άλλη μερα το πρωί κανουμε μαγνητική εγκεφάλου στο μωρό!!! Αγγειακή δυσπλασία στο κεφαλακι!! Σαν μία φούσκα να το πω έτσι απλοϊκά όπως το έχω στο μυαλό μου!!! Ή πιθανότητα να σκάσει ανά πάσα στιγμή μεγάλη! Είχε ξεκινήσει να κάνει θρόμβωση! Για τους γιατρούς μου ή διακοπή ήταν μονόδρομος!!! Πολλές λεπτομέρειες που μου είπαν!!! Τέλος πάντων!!! 27 εβδομάδα έκανα τη διακοπή!!! Το ίδιο βράδυ μου έκαναν πρόκληση τοκετού και μετά από 14 ώρες γέννησα!!! Ένα κοριτσάκι !!! 1,060γρ!!! Στις 21 Απριλιου!!! Πέρασε ένας μήνας!!! Οι τύψεις,οι ενοχές καθημερινές σύντροφοι μ!!! Τα λόγια σας είναι σαν να τα έχω γράψει εγώ!!! Ούτε μία αγκαλιά δεν πήρα το παιδί μ!!! Φωναζα να μην το δω!!! Ήξερα ότι θα τρελαθω!!! Τώρα μετανιώνω!!! Ένα πλακωμα στην καρδιά κάθε φορά που τη σκέφτομαι!!! Έχω τόσα πολλά να πω!!! Κάθε μέρα κλαίω,αλλα υπάρχουν κ στιγμές που είμαι καλά! Θεωρώ ότι τα πάω καλά! Με έβγαλε απ το βούρκο της "φυγής" ή σκέψη που ένα δικό μου νεαρό άτομο παλεύει με την παλιό αρρώστια!!! Κι ένιωθα λίγη όταν το σκεφτόμουν αυτό!!! Ήθελα να δει ότι είμαι καλά για να πάρει κι αυτό δύναμη!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια,

Όλον αυτό το καιρό ακούω ανθρώπους να μου λένε.. όλα για κάποιο λόγο συμβαίνουν...και μου έρχεται να τους χαστουκίσω. Απο την άλλη συνέχεια σκέφτομαι γιατί σε μένα....Δεν πιστεύω οτι έχω κάνει κάτι κακό στη ζωή μου..πάντα προσπαθούσα να βοηθάω..αν λοιπόν υπάρχει αυτή η ανώτερη δύναμη γιατί σε μας αυτό...

Επειδή όμως η βίδα μου κάνει σβούρες και κοντεύω να το χάσω το μυαλό μου τελείως....

ΖΗΤΑΩ ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑ

Πρέπει να ψάξουμε και να βρούμε έναν θετικό λόγο που έγιναν όλα αυτά. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ.γιατί σε μένα το τυχαία δεν αρκεί.

Το πρώτο θετικό που μου έρχεται στο κεφάλι είναι ο άντρας μου.Πλέον είμαι 100% σίγουρη για τον άντρα μου.1000% σίγουρη οτι δεν θα μπορούσα να βρώ καλύτερο άνθρωπο.

Το δεύτερο είναι οτι βλέπεις ποιος είναι δίπλα σου...Ξεχωρίζεις τους ανθρώπους πλέον και όχι δεν χρειάζεται να δίνεις 100% του εαυτου σου παντού και σε όλους.Υπάρχουν αυτοί που αποδεδειγμένα το αξίζουν...

Σας ακούω κορίτσια....Η ψυχολόγος μου είπε βρες τα θετικά. Υπάρχουν.Αυτό θα σε βοηθήσει να μαζεύεις το μυαλό σου κάθε φορά που φεύγεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Να πω κι εγώ τη μαύρη μου ιστορία!!! Έγκυος στο πρώτο μας παιδάκι και στη β επιπέδου ή γιατρός ζητά να με ξαναδεί σε ένα μήνα!!! (2 γιατροί στην εξεταση,ο δικός μ και αυτη που θα έκανε την εξέταση)!!!Καταλαβαίνω ότι κάτι κοίταζε στο κεφαλακι,αλλα δεν μου είπαν τίποτα! Μου ζητάνε μία εξέταση για μεγάλοκυτταροιο, προληπτικά!!! Τελικά με βλέπει μετά από 2 εβδομάδες !!! Εκεί που εξετάζει ακούω αυτό δεν είναι καλό,θελει μαγνητική κ αμνιοπαρακέντηση!!! Μόνη στην εξέταση ,ο αντρας μου δουλευε,ουτε ξερω πως έφυγα απ το ιατρειο!Είμαι από επαρχία! Πάμε Αθηνα το ίδιο απόγευμα...την άλλη μερα το πρωί κανουμε μαγνητική εγκεφάλου στο μωρό!!! Αγγειακή δυσπλασία στο κεφαλακι!! Σαν μία φούσκα να το πω έτσι απλοϊκά όπως το έχω στο μυαλό μου!!! Ή πιθανότητα να σκάσει ανά πάσα στιγμή μεγάλη! Είχε ξεκινήσει να κάνει θρόμβωση! Για τους γιατρούς μου ή διακοπή ήταν μονόδρομος!!! Πολλές λεπτομέρειες που μου είπαν!!! Τέλος πάντων!!! 27 εβδομάδα έκανα τη διακοπή!!! Το ίδιο βράδυ μου έκαναν πρόκληση τοκετού και μετά από 14 ώρες γέννησα!!! Ένα κοριτσάκι !!! 1,060γρ!!! Στις 21 Απριλιου!!! Πέρασε ένας μήνας!!! Οι τύψεις,οι ενοχές καθημερινές σύντροφοι μ!!! Τα λόγια σας είναι σαν να τα έχω γράψει εγώ!!! Ούτε μία αγκαλιά δεν πήρα το παιδί μ!!! Φωναζα να μην το δω!!! Ήξερα ότι θα τρελαθω!!! Τώρα μετανιώνω!!! Ένα πλακωμα στην καρδιά κάθε φορά που τη σκέφτομαι!!! Έχω τόσα πολλά να πω!!! Κάθε μέρα κλαίω,αλλα υπάρχουν κ στιγμές που είμαι καλά! Θεωρώ ότι τα πάω καλά! Με έβγαλε απ το βούρκο της "φυγής" ή σκέψη που ένα δικό μου νεαρό άτομο παλεύει με την παλιό αρρώστια!!! Κι ένιωθα λίγη όταν το σκεφτόμουν αυτό!!! Ήθελα να δει ότι είμαι καλά για να πάρει κι αυτό δύναμη!!!

sofi μου δεν υπάρχουν λόγια που να μπορούν να σε βοηθήσουν...το ξέρω.απλά να σκέφτεσαι οτι όλα έγιναν για το καλό του παιδιού σου.Των παιδιών μας.Κάθε μέρα μπαίνω στο forum και παρακαλάω να μη δω άλλο μήνυμα..ναι υπάρχουν και χειρότερα..πολύ χειρότερα...και μέσα σε όλα αυτά που ζούμε, πρέπει να σκεφτόμαστε οτι τουλάχιστον είμαστε απο τις "τυχερές" και μπορούσαμε να διαλέξουμε ανάμεσα σε 2 αισχρές επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Να πω κι εγώ τη μαύρη μου ιστορία!!! Έγκυος στο πρώτο μας παιδάκι και στη β επιπέδου ή γιατρός ζητά να με ξαναδεί σε ένα μήνα!!! (2 γιατροί στην εξεταση,ο δικός μ και αυτη που θα έκανε την εξέταση)!!!Καταλαβαίνω ότι κάτι κοίταζε στο κεφαλακι,αλλα δεν μου είπαν τίποτα! Μου ζητάνε μία εξέταση για μεγάλοκυτταροιο, προληπτικά!!! Τελικά με βλέπει μετά από 2 εβδομάδες !!! Εκεί που εξετάζει ακούω αυτό δεν είναι καλό,θελει μαγνητική κ αμνιοπαρακέντηση!!! Μόνη στην εξέταση ,ο αντρας μου δουλευε,ουτε ξερω πως έφυγα απ το ιατρειο!Είμαι από επαρχία! Πάμε Αθηνα το ίδιο απόγευμα...την άλλη μερα το πρωί κανουμε μαγνητική εγκεφάλου στο μωρό!!! Αγγειακή δυσπλασία στο κεφαλακι!! Σαν μία φούσκα να το πω έτσι απλοϊκά όπως το έχω στο μυαλό μου!!! Ή πιθανότητα να σκάσει ανά πάσα στιγμή μεγάλη! Είχε ξεκινήσει να κάνει θρόμβωση! Για τους γιατρούς μου ή διακοπή ήταν μονόδρομος!!! Πολλές λεπτομέρειες που μου είπαν!!! Τέλος πάντων!!! 27 εβδομάδα έκανα τη διακοπή!!! Το ίδιο βράδυ μου έκαναν πρόκληση τοκετού και μετά από 14 ώρες γέννησα!!! Ένα κοριτσάκι !!! 1,060γρ!!! Στις 21 Απριλιου!!! Πέρασε ένας μήνας!!! Οι τύψεις,οι ενοχές καθημερινές σύντροφοι μ!!! Τα λόγια σας είναι σαν να τα έχω γράψει εγώ!!! Ούτε μία αγκαλιά δεν πήρα το παιδί μ!!! Φωναζα να μην το δω!!! Ήξερα ότι θα τρελαθω!!! Τώρα μετανιώνω!!! Ένα πλακωμα στην καρδιά κάθε φορά που τη σκέφτομαι!!! Έχω τόσα πολλά να πω!!! Κάθε μέρα κλαίω,αλλα υπάρχουν κ στιγμές που είμαι καλά! Θεωρώ ότι τα πάω καλά! Με έβγαλε απ το βούρκο της "φυγής" ή σκέψη που ένα δικό μου νεαρό άτομο παλεύει με την παλιό αρρώστια!!! Κι ένιωθα λίγη όταν το σκεφτόμουν αυτό!!! Ήθελα να δει ότι είμαι καλά για να πάρει κι αυτό δύναμη!!!

 

 

 

 

 

Κοριτσάκι μου δεν υπάρχου λογια....όμως Σκέψου οτι όλα για κάποιο λόγο γίνονται όλα είναι για καλό...εσύ το προστατεψες δεν το άφησες να ταλαιπωρηθει το παιδι σου... Κράτησε την μέσα στη καρδιά σου,φύλαξε την στο μυαλό σου μην την ξεχάσεις κ αγάπησε την πολύ κ κάθε μέρα πιο πολύ...είναι το πρώτο σου παιδι όπως κ να χει είσαι ηδη μανούλα με ενα αγγελάκι στον ουρανό κ στην αγκαλιά της μητερας ολων μας,την Παναγία... Πες μ σε παρακαλώ που έκανες την μαγνητική εγκεφαλου έμβρυο;ποιος σ την διάβασε κ σ έδωσε τα αποτελεσματα; σε ρωταω γιατί με ενδιαφέρει έχω κανει ακριβως τα ίδια βήματα όπως κ εσύ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια,

Όλον αυτό το καιρό ακούω ανθρώπους να μου λένε.. όλα για κάποιο λόγο συμβαίνουν...και μου έρχεται να τους χαστουκίσω. Απο την άλλη συνέχεια σκέφτομαι γιατί σε μένα....Δεν πιστεύω οτι έχω κάνει κάτι κακό στη ζωή μου..πάντα προσπαθούσα να βοηθάω..αν λοιπόν υπάρχει αυτή η ανώτερη δύναμη γιατί σε μας αυτό...

Επειδή όμως η βίδα μου κάνει σβούρες και κοντεύω να το χάσω το μυαλό μου τελείως....

ΖΗΤΑΩ ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑ

Πρέπει να ψάξουμε και να βρούμε έναν θετικό λόγο που έγιναν όλα αυτά. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ.γιατί σε μένα το τυχαία δεν αρκεί.

Το πρώτο θετικό που μου έρχεται στο κεφάλι είναι ο άντρας μου.Πλέον είμαι 100% σίγουρη για τον άντρα μου.1000% σίγουρη οτι δεν θα μπορούσα να βρώ καλύτερο άνθρωπο.

Το δεύτερο είναι οτι βλέπεις ποιος είναι δίπλα σου...Ξεχωρίζεις τους ανθρώπους πλέον και όχι δεν χρειάζεται να δίνεις 100% του εαυτου σου παντού και σε όλους.Υπάρχουν αυτοί που αποδεδειγμένα το αξίζουν...

Σας ακούω κορίτσια....Η ψυχολόγος μου είπε βρες τα θετικά. Υπάρχουν.Αυτό θα σε βοηθήσει να μαζεύεις το μυαλό σου κάθε φορά που φεύγεις...

 

ΟΛμαρ σήμερα ξέσπασα πολυ έντονα απο μια ηλίθια αφορμή . Ειχα πάρει ένα μαγιώ κ δ του άρεσε του άντρα μου κ μου το είπε . Ε ! Κορίτσια έκλαψα , χτυπήθηκα ουτε ήξερα το γιατί κ το πως . Πολλές φορές δ μπορώ να εκφράσω όσα νιώθω ουτε να μιλήσω , να τώρα πάλι κλαίω δεν ξέρω να σας πω , νιώθω ηλίθια ρε κορίτσια . Έχω κ καλά αποφασίσει να μην μείνω έγκυος άμεσα , η διακοπή έγινε Ιανουάριο κ τώρα για να ξεχνιέμαι κάνω βλακείες πάω όλο Γυμναστηριο , κάνω δίαιτες κ τέτοια . Αλλά τώρα που κλαίω καταλαβαίνω ότι όλα αυτά τα κάνω γιατί δ αντέχω κορίτσια ! Γιατί κουράστηκα γιατί πονάω γιατί θέλω να αρχίσω να φωνάζω !

Φοβάμαι κ το μέλλον ρε κορίτσια φοβάμαι !!!!

 

Ολμαρ τι πήρα ; Το συζητούσα κ εγω με το ψυχολόγο

Πήρα όντως , έκανα γερό ξεσκαρτάρισμα σε φίλους ! Πολυ γερό !

Δίνω περισσότερο σημάδια σε πολυ απλά πράγματα που με γεμίζουν κ δεν δουλεύω όπως πριν σαν τρελή με στόχο να είμαι πρώτη

Επίσης ήρθε πιο κοντά με την μητέρα κ την αδελφή μου

Ακούω τον πόνο των άλλων όταν μου μιλούν κ νιώθω περισσότερα !

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια,

Όλον αυτό το καιρό ακούω ανθρώπους να μου λένε.. όλα για κάποιο λόγο συμβαίνουν...και μου έρχεται να τους χαστουκίσω. Απο την άλλη συνέχεια σκέφτομαι γιατί σε μένα....Δεν πιστεύω οτι έχω κάνει κάτι κακό στη ζωή μου..πάντα προσπαθούσα να βοηθάω..αν λοιπόν υπάρχει αυτή η ανώτερη δύναμη γιατί σε μας αυτό...

Επειδή όμως η βίδα μου κάνει σβούρες και κοντεύω να το χάσω το μυαλό μου τελείως....

ΖΗΤΑΩ ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑ

Πρέπει να ψάξουμε και να βρούμε έναν θετικό λόγο που έγιναν όλα αυτά. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ.γιατί σε μένα το τυχαία δεν αρκεί.

Το πρώτο θετικό που μου έρχεται στο κεφάλι είναι ο άντρας μου.Πλέον είμαι 100% σίγουρη για τον άντρα μου.1000% σίγουρη οτι δεν θα μπορούσα να βρώ καλύτερο άνθρωπο.

Το δεύτερο είναι οτι βλέπεις ποιος είναι δίπλα σου...Ξεχωρίζεις τους ανθρώπους πλέον και όχι δεν χρειάζεται να δίνεις 100% του εαυτου σου παντού και σε όλους.Υπάρχουν αυτοί που αποδεδειγμένα το αξίζουν...

Σας ακούω κορίτσια....Η ψυχολόγος μου είπε βρες τα θετικά. Υπάρχουν.Αυτό θα σε βοηθήσει να μαζεύεις το μυαλό σου κάθε φορά που φεύγεις...

 

Επίσης ολμαρ συμφωνώ αυτό το όλα για κάποιο λόγο συμβαίνουν αυτή η μοιρολατρική σκοπιά με ταράζει αφάνταστα !!!!!

Κ εγω για χαστούκια το πάω !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Να πω κι εγώ τη μαύρη μου ιστορία!!! Έγκυος στο πρώτο μας παιδάκι και στη β επιπέδου ή γιατρός ζητά να με ξαναδεί σε ένα μήνα!!! (2 γιατροί στην εξεταση,ο δικός μ και αυτη που θα έκανε την εξέταση)!!!Καταλαβαίνω ότι κάτι κοίταζε στο κεφαλακι,αλλα δεν μου είπαν τίποτα! Μου ζητάνε μία εξέταση για μεγάλοκυτταροιο, προληπτικά!!! Τελικά με βλέπει μετά από 2 εβδομάδες !!! Εκεί που εξετάζει ακούω αυτό δεν είναι καλό,θελει μαγνητική κ αμνιοπαρακέντηση!!! Μόνη στην εξέταση ,ο αντρας μου δουλευε,ουτε ξερω πως έφυγα απ το ιατρειο!Είμαι από επαρχία! Πάμε Αθηνα το ίδιο απόγευμα...την άλλη μερα το πρωί κανουμε μαγνητική εγκεφάλου στο μωρό!!! Αγγειακή δυσπλασία στο κεφαλακι!! Σαν μία φούσκα να το πω έτσι απλοϊκά όπως το έχω στο μυαλό μου!!! Ή πιθανότητα να σκάσει ανά πάσα στιγμή μεγάλη! Είχε ξεκινήσει να κάνει θρόμβωση! Για τους γιατρούς μου ή διακοπή ήταν μονόδρομος!!! Πολλές λεπτομέρειες που μου είπαν!!! Τέλος πάντων!!! 27 εβδομάδα έκανα τη διακοπή!!! Το ίδιο βράδυ μου έκαναν πρόκληση τοκετού και μετά από 14 ώρες γέννησα!!! Ένα κοριτσάκι !!! 1,060γρ!!! Στις 21 Απριλιου!!! Πέρασε ένας μήνας!!! Οι τύψεις,οι ενοχές καθημερινές σύντροφοι μ!!! Τα λόγια σας είναι σαν να τα έχω γράψει εγώ!!! Ούτε μία αγκαλιά δεν πήρα το παιδί μ!!! Φωναζα να μην το δω!!! Ήξερα ότι θα τρελαθω!!! Τώρα μετανιώνω!!! Ένα πλακωμα στην καρδιά κάθε φορά που τη σκέφτομαι!!! Έχω τόσα πολλά να πω!!! Κάθε μέρα κλαίω,αλλα υπάρχουν κ στιγμές που είμαι καλά! Θεωρώ ότι τα πάω καλά! Με έβγαλε απ το βούρκο της "φυγής" ή σκέψη που ένα δικό μου νεαρό άτομο παλεύει με την παλιό αρρώστια!!! Κι ένιωθα λίγη όταν το σκεφτόμουν αυτό!!! Ήθελα να δει ότι είμαι καλά για να πάρει κι αυτό δύναμη!!!

 

Σοφία μου λυπάμαι πολυ για όλο αυτό που πέρασες και εσυ !!!!! Δυστυχώς είμαστε τόσες πολλές τελικά .

Να σου πω πολλές φορές το σκέφτομαι κ εγω ότι θα ήθελα να το δω ίσως κάπου δ ξέρω να έπρεπε να το ειχα κάνει . Καμία φορά σκέφτομαι ότι πενθώ αλλά δ ξέρω ακριβώς γιατί πενθώ . Κορίτσια πολυ περίεργο συναισθηματικά όλο αυτό .

Μακάρι μακάρι το συγγενικό σου πρόσωπο να έχει τη καλύτερη έκβαση το εύχομαι απο καρδιάς .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!!! Σας διάβαζα καιρό τις μερες από την 10η Μαΐου και μετα όντως έχοντας συνειδητοποιήσει οτι θα έπρεπε να διακόψουμε την εγκυμοσύνη. Όλες οι ιστορίες σας και οι 33 σελίδες εδω με έκαναν να μείνω δυνατή και να αντέξω εκείνη την ημέρα. Δεν μπορώ να φανταστώ πως θα ειναι η εξέλιξη της ζωής μου από δω και πέρα ... Δεν θέλω και εγω Να ξανα ακούσω το ολα για κάποιο λόγο συμβαίνουν. Έχω αρχίσει να φοβάμαι για την έκβαση της τύχης μου από δω και πέρα ... Μια παλινδρομη κύηση και μια διακοπή απανωτά με έκαναν να πιστέψω πως με τέτοια τύχη πρέπει να περιμένω κ κάτι άλλο να τριτώσει το κακό . Ποτέ δεν υπήρξα προληπτική , ποτέ δεν ήμουν ιδιαίτερα τυχερή αλλά είχαμε λίγα τραγικά γεγονότα στη μέχρι τώρα ζωή μου . Είχα πάθει κατάθλιψη πριν 3 χρόνια καινή αιτία ένα σοβαρό πρόβλημα υγείας που ευτυχώς ξεπεράστηκε πολυ γρήγορα κι σχεδόν ανώδυνα . Όμως η ψυχολογία μου δεν ανέβηκε αμέσως , αντί να γίνομαι καλα χειροτέρευα μέρα με τη μέρα. Πήγα σε ψυχολόγο τα κατάφερα , κρίσεις πανικού άγχος αυπνία ταχυκαρδίες και ένα κάρο ψυχοσωματικά ... Από χτες το βράδυ νιώθω οτι ξανα γύρισαν ολα αυτά ... Φοβάμαι πολυ... Δεν πρέπει να τα παρατήσω ούτε εγω αλλά ούτε και εσείς κορίτσια μου. Πρέπει να δίνουμε κουράγιο η μια στην άλλη . Να βγούμε νικήτριες από αυτο το λήθαργο που πέσαμε άθελα μας. Το οφείλουμε πρώτα από ολα σε μας τις ίδιες και μετα στον άντρα μας. Ναι θα συνυπάρξουμε με την λύπη μας θα κάνουμε παρέα με τις κακές σκέψης μας θα αμφισβητήσουμε τα παντα αλλά στο τέλος θα δικαιωθούμε !!! Σας νιώθω όλες τόσο κοντα μου!!!! Λυπάμαι για όλες μας. Δεν μας άξιζε όλο αυτο. Σας ευχαριστω όλες για τις προσευχές σας να ξέρετε είστε και εσείς μεσα στις δικές μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!!! Σας διάβαζα καιρό τις μερες από την 10η Μαΐου και μετα όντως έχοντας συνειδητοποιήσει οτι θα έπρεπε να διακόψουμε την εγκυμοσύνη. Όλες οι ιστορίες σας και οι 33 σελίδες εδω με έκαναν να μείνω δυνατή και να αντέξω εκείνη την ημέρα. Δεν μπορώ να φανταστώ πως θα ειναι η εξέλιξη της ζωής μου από δω και πέρα ... Δεν θέλω και εγω Να ξανα ακούσω το ολα για κάποιο λόγο συμβαίνουν. Έχω αρχίσει να φοβάμαι για την έκβαση της τύχης μου από δω και πέρα ... Μια παλινδρομη κύηση και μια διακοπή απανωτά με έκαναν να πιστέψω πως με τέτοια τύχη πρέπει να περιμένω κ κάτι άλλο να τριτώσει το κακό . Ποτέ δεν υπήρξα προληπτική , ποτέ δεν ήμουν ιδιαίτερα τυχερή αλλά είχαμε λίγα τραγικά γεγονότα στη μέχρι τώρα ζωή μου . Είχα πάθει κατάθλιψη πριν 3 χρόνια καινή αιτία ένα σοβαρό πρόβλημα υγείας που ευτυχώς ξεπεράστηκε πολυ γρήγορα κι σχεδόν ανώδυνα . Όμως η ψυχολογία μου δεν ανέβηκε αμέσως , αντί να γίνομαι καλα χειροτέρευα μέρα με τη μέρα. Πήγα σε ψυχολόγο τα κατάφερα , κρίσεις πανικού άγχος αυπνία ταχυκαρδίες και ένα κάρο ψυχοσωματικά ... Από χτες το βράδυ νιώθω οτι ξανα γύρισαν ολα αυτά ... Φοβάμαι πολυ... Δεν πρέπει να τα παρατήσω ούτε εγω αλλά ούτε και εσείς κορίτσια μου. Πρέπει να δίνουμε κουράγιο η μια στην άλλη . Να βγούμε νικήτριες από αυτο το λήθαργο που πέσαμε άθελα μας. Το οφείλουμε πρώτα από ολα σε μας τις ίδιες και μετα στον άντρα μας. Ναι θα συνυπάρξουμε με την λύπη μας θα κάνουμε παρέα με τις κακές σκέψης μας θα αμφισβητήσουμε τα παντα αλλά στο τέλος θα δικαιωθούμε !!! Σας νιώθω όλες τόσο κοντα μου!!!! Λυπάμαι για όλες μας. Δεν μας άξιζε όλο αυτο. Σας ευχαριστω όλες για τις προσευχές σας να ξέρετε είστε και εσείς μεσα στις δικές μου!!!!

 

Geo , τα καταφέρουμε να ορθοποδήσουμε θα δεις !

Και εγω το ίδιο έκανα τα διάβαζα κ τα ξαναδιαβάζα κ με ένα τροπο έπαιρνα δύναμη . Να δεις στο τελος βγαίνει πάντα ο ήλιος.

Θα δεις , θα το δείτε όλες !

Και εγω ότι θα τριτώσει σκέφτομαι , παλλινδρομη , διακοπή κύησης τι άλλο μετά ;; Να αυτά σκέφτομαι κ δ μπορώ να πάω παρακάτω !!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου,ποναω τόσο πολύ όταν σας διαβάζω!!! Να σας πω ότι εγώ δεν θυμάμαι αν είπα γιατί σε μένα!!! Όχι!!! Αυτό δεν θα έπρεπε να συμβεί σε καμία γυναίκα,σε καμιά μάνα!!! Γενικά δεν θα έπρεπε να υπάρχουν αρρώστιες!!! Τόση δυστυχία !!! Κι εγώ έλεγα ποιον πείραξα;;; Δυστυχώς δεν υπολογίζει τις ψυχές των ανθρώπων!!! Ευχαριστώ για τα λόγια σας!!! Ξέρετε ότι είναι δύναμη!!! Εγώ δεν πηγαίνω σε ψυχολόγο,αλλα όπως ήδη σας είπα νομίζω ότι προχωρώ καλά!!! Βέβαια το έχω ρίξει στο φαγητό,αλλα θα προσπαθήσω να το μειωσω!!!

Κι εμένα μου είπαν είναι ρίσκο,δεν ξέρουμε τι θα γίνει! Δεν μου έδωσαν ποσοστά επιτυχίας,γιατι ακόμα κ να γεννιόταν θα έπρεπε να κάνει μία επέμβαση που δεν την είχαν ξανακάνει!!! Δεν το είχαν ξαναδεί οι ίδιοι και δεν μπορούσαν να μιλήσουν με σιγουριά!!! Μόνο ένα περιστατικό καταγεγραμμένο στο κόσμο αυτό που είχε ή μπεμπα μ!!! Γελουσα ειρωνικά,οτι θα γράφουμε κ στην ιατρική εγκυκλοπαίδεια σαν δεύτεροι!!! Ένιωθα τόσο λίγη!!! Ακόμα αναρωτιέμαι αν το έκανα γιατί θα υπέφερε το παιδί ή εγώ!!! Ακόμα νευριαζω όταν μ λέει ο άντρας μ ότι ήταν άρρωστη!!! Δεν το δέχομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...