Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μπαμπάδες του Parents.org.gr


administrator

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 456
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Papapete και Θωμα καλώς ήρθατε 674967lte5sbp6r3.gif

 

Papapete μπράβο , πιστευω οτι εισαι ενας απο τους άντρες που

ξέρουν να κρατούν τις ισοροπίες , σε ενα διαζύγιο !

Βεβαια θεωρώ οτι σημαντικό ρόλο σε αυτο παίζει η μητερα των κοριτσιών αλλα ακόμα σημαντικότερο

το Anienaki... ειμαι σίγουρη πως αυτή σας καταφέρνει να έχετε μια τοσο αρμονική σχέση ! Μπράβο της !

Να χαίρεσαι της κόρες σου & με το καλό να γίνεις και πάλι μπαμπάς ! :D

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Όταν χώρισαν οι γονείς μου διάλεξα να πάω με τον μπαμπά.Ήμουν 18.Σε λίγους μήνες ήρθε μαζί μας κι ο αδελφός μου,τότε 14 ετών.Η μαμά έμεινε με τη μικρή μας(τότε μόλις 1,5 χρονών) και μόνη,πολύ μόνη.

Στην αρχή ήταν δύσκολα από πολλές απόψεις, έπρεπε κάποιος να μαθει να μαγειρεύει, να καθαρίζει, η μαμά δεν το δέχτηκε που φύγαμε κι έκανε φασαρίες, είχαμε και τις στεναχώριες μας και τις δυσκολίες μας.

Αν διάλεγα τώρα πάλι την ίδια επιλογή θα έκανα γιατί όπως σωστά λέτε σημασία έχει να είναι καλά τα παιδιά. Δεν έχω μετανιώσει ποτέ. Με τη μαμά μου έχουμε τυπικές - φιλικές σχέσεις, ενώ τον μπαμπά τον λατρεύουμε και τον θεωρούμε τον πιο σπουδαίο και ικανό άνθρωπο στον κόσμο!Και οι τρεις μας πια.Μέχρι κ η μικρή, που τώρα είναι στα 10.(μένει ακόμη με τη μαμά)

Συγχαρητήρια papapete, είναι σπουδαίο αυτό που κάνεις και είμαι σίγουρη οτι με τη σημερινη γυναίκα σου θα κάνετε όλοι μαζί μια σπουδαία οικογένεια!

 

Υ.Γ. ο μπαμπάκας μας κάνει τις καλύτερες σουπιές κρασάτες και τους πιο τραγανούς λουκουμάδες με μέλι!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

 

Είμαι ο Μιχάλης και έχω ένα γιο 17 μηνών και το δεύτερο υπο κατασκευή (αργεί ακόμα).

Συγχαρητήρια στον Papapete γιατί είναι πολύ δύσκολος ο ρόλος που ανέλαβε, Συγχαρητήρια στο Alienaki που προφανώς κρατάει πολύ καλά τις ισορροπίες αλλά το Μεγάλο Μπράβο ανήκει στην πρώην σύζηγο του Papapete που είχε το θάρρος να παραδεχθεί ότι δεν μπορούσε να ανταπεξέλθει στον ρόλο της μάνας. Σ' αυτές τις περιπτώσεις από εγωισμό αναλαμβάνουν κάποιες υποχρεώσεις στις οποίες δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν, καταπιέζονται και οι ίδιες, και αυτό βγαίνει στα παιδιά. Αντίστοιχα βέβαια και πολλοί άντρες από κακία προς την πρώην σύζηγο τους, θέλουν να πάρουν την επιμέλεια των παιδιών χωρίς να μπορούν να τους προσφέρουν αυτά που τα παιδιά έχουν ανάγκη.

Όσο για το τάισμα, είχα την τύχη να μην έχω αυτήν την ευχαρίστηση τους πρώτους 14 μήνες (η γυναίκα μου θήλαζε, μέχρι που βάλαμε μπροστά για το δεύτερο), όμως ακόμα και τώρα που είναι πια πολύ πιο ανεξάρτητος το τάισμα είναι απόλαυση.

aECcp2.png

3vQ5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Afroditi D kai Michael σας ευχαριστώ πολυ!

 

Είναι δύσκολος ο ρόλος της ''μητριάς''.(Θα πρεπει να ανοίξω κάποιο καινούριο θέμα σχετικο με μητριες!''Μητριες ενωμένες ποτέ νικημένες!!!'' :lol::lol::lol: )

Στην αρχή είχα αγχωθει πολύ για το αν και πως θα με δεχόταν οι κόρες του.Η μικρή(7ετων) κόλλησε κατ'ευθείαν επάνω μου.Η μεγάλη(14) ήταν πιο απόμακρη.Άλλά όταν άρχισε να καταλάβαίνει ότι ο πατέρας της είναι ευτυχισμένος και χαμογελάει τότε άρχισε να ανοίγεται.Στο κάτω κάτω δεν έχουμε και μεγάλη διαφορα ηλικίας,μόνο 14 χρονάκια!!! :D

Προσπαθώ να κάνω ότι κάλύτερο για τα κορίτσια,να βοηθήσω τον πατέρα τους να τα μεγαλώσει σωστά και να έχω μια καλή επικοινωνία με την μητέρα τους,είναι πολύ σημαντικο.Αλλά σε καμία περίπτωση δεν προσπαθω ούτε και θέλω να αντικαταστήσω τη΄μανα τους!Μάνα είναι μόνο μία!!!Θέλω να είμαι μια πολύ καλή τους φίλη,η οποία είναι γυναίκα του πατέρα τους και θα γίνει μητέρα του καινούριου τους αδερφου.

 

Αυτά απο μένα προς το παρών! :):):)

age.png
Link to comment
Share on other sites

Καλώς΄ηρθατε papapete+alienaki, Θωμά + Βάσω, Μιχάλη.

 

Papapete, ένα μπράβο και απο εμένα που στηρίζεις τόσο τα παιδιά σου!

 

Alienaki ένα μεγαλύτερο μπράβο που ήδη δέχτηκες τα παιδιά του συντρόφου σου που δεν είναι δικά σου. Κάνεις ήδη ευτυχισμένο τον άντρα σου και τα παιδιά του. Είναι πολύ δύσκολος ο ρόλος σου, μα πάρα πολύ δύσκολος και εύκολα παρεξηγίσιμος! Κάτι άλλο ακόμα ξέρεις τα παιδιά τα αγαπάς όχι επειδή τα γεννάς αλλά επειδή ζεις και πονάς μαζί τους! Μπράβο σου και με το καλό να έρθει το μωράκι σου!

 

Μιχάλη να χαίρεσαι τον γιο σου και με το καλό ο επόμενος!

 

Θωμά και Βάσω να χαίρεστε την οικογένεια σας!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ PAM,

 

Έχεις απόλυτο δίκιο! εδώ σκυλί παίρνεις και δένεσαι μαζί του, πόσο μάλλον παιδί. Το παιδί που δεν είναι δικό σου και στα φέρνει η ζωή μπροστά σου, αν περάσεις τις δύσκολες καταστάσεις στην αρχή, μετά δένεσαι απίστευτα!

aECcp2.png

3vQ5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστώ παιδιά!

Να χαίρεστε τα παιδακια σας και με το καλό τα επόμενα!!!

 

Και κάτι ακόμα που ξέχασα να γράψω είναι για την αρνητικότητα που δέχτηκα απο αρκετούς φίλους και γνωστούς όταν τους έλεγα οτι γνώρισα κάποιον ο οποίος είναι χωρισμένος με παιδιά και 11.5 χρόνια μεγαλύτερος μου!!!Λίγοι ήταν αυτοι που μου είπαν "Σημασία έχει να είσαι εσύ ευτυχισμένη''.Οι περισσότεροι ήταν καχύποπτοι,όχι αδικαιολόγητα βέβαια,τόσα γίνονται!Αλλά αν δεν έχεις γνωρίσει κάποιον δεν μπορεις να βγάζεις συμπεράσματα για το ποιον του!Είναι άδικο!!!Στο κάτω κάτω σημασία έχει να είμαι εγώ ευτυχισμένη και να κάνω τον συντροφο μου ευτυχισμενο και νομίζω οτι μέχρι στιγμης το έχουμε καταφέρει!

Και το πιο ''αστείο'' δεν ανέφερα,ότι όταν με ρωτούσαν που τον γνώρισα τοτε ηταν που τους έστελνα τελέιως...στο ιντερνετ!!!! :shock::lol::lol::lol: (Σπάνιο για τον κύκλο μου και την κοινωνία που ζούσα!)

Όπως και να΄χει εμείς να είμαστε καλά και τα παιδάκια μας,το τι λένε οι άλλοι δικό τους θέμα! 8)

 

 

Σας χαιρετώ όλους!

:):):)

age.png
Link to comment
Share on other sites

Νικο,εγω πάντως το πρόλαβα πριν σβηστεί!Με ενδιαφέρει να δω τι παίζεται με τις υιοθεσιες και τις αναδοχες στην Ελλαδα!Πολύ δύσκολα τα πράγματα και παράλογα!!!Και όλα βρίσκονται Αθήνα απο ότι κατάλαβα!Πάντως μπράβο που τα καταφέρατε!Να σας ζήσει και να το προσέχετε! :)

age.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

poli dyskola nai... :cry: kai poli ekmetaleysi peftei! ama den ksereis 5 pragmata se kanoun oti theloun eidika stin eksosomatiki!

 

emas me provlima antriko mas ekanan 7 spermategxiseis tsampa kai plironame kathe fora! pali kala pou iparxei to internet kai anthropoi me paromoio provlima kai milisame! :oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας περήφανοι γονείς!

Με λένε Δημήτρη, είμαι 39 ετών, μπαμπάς με 2 διαόλια (εεε παιδάκια)

την Κατερίνα 18 μηνών και τον Νικόλα 1,5 μηνών.

Είμαι απο Θεσσαλονίκη, άλλα πλέον μένω Αθήνα.

Είμαι Software Developer και δουλεύω σε ένα διαγνωστικό κέντρο...

Έχω ένα Golden Retriever 7 ετών (ο οποίος στο μυαλό εμόλις που αγγίζει τον χρόνο!).

Είμαι φανατικός οπαδός του βασιλιά Ηρώδη, και το όνειρο μου είναι να αποκτήσω ένα γραφείο με πόρτα που να κλειδώνει.

Λατρεύω την τεχνολογία (θα το διαπιστώσατε απο το avatar μου).

Λατρεύω την "μαύρη" τέχνη, πιο συγκεκριμένα απο ταινίες ότι έχει σχέση με Zombies, απο λογοτεχνία τον Lovecraft και απο μουσική την melodic/symphonic black metal σκηνή.

 

Γράφτηκα στο forum αυτό για να χαζεύω τις ώρες που δεν έχω δουλειά, και για να τσακώνομαι με τους moderators (just kidding) ;)

 

Α, έμαθα επίσης ότι στο forum αυτό είναι γραμμένη η γυναίκα μου καθώς και μερικοί φίλοι...

/roufianos mode is ON

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΠΑΜΠΑΔΕΣ,ΕΧΩ ΜΙΑ ΖΟΥΖΟΥΝΑ 26 ΜΗΝΩΝ

Βλέπεις πολλούς έξυπνους άντρες με ηλίθιες γυναίκες, αλλά ποτέ μια έξυπνη γυναίκα με ηλίθιο άντρα.

Erica Jong,

Link to comment
Share on other sites

Καλωηρθατε μπαμπαδες.........

 

Βρε Ιωαννη... μονο ο δικος μου δεν λεει να μπει !!! Πες του τιποτις... χαχα

 

Kαλως ηρθες μπαμπα Ζανας!!!!!!!!

 

Αστα να πανε Μαριλενα οι δικοι μας..........στον κοσμο τους !!!!!!!!!!!

Θα τον πεισω που θα παει :lol:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...