Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποτε νιώσατε το μωρό σας...?


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Υπομονή και σύντομα δε θα κοιμάστε από τις κλωτσιές όταν ξαπλώνετε :D

 

 

Αχ, τι μου το θύμισες; Χθες έπεσα το μεσημέρι να κοιμηθώ λίγο και επί μιάμιση ολόκληρη ώρα ο μικρός έριχνε κλωτσοπατινάδα! Μάτι δεν έκλεισα λέμε. Μόλις σηκώθηκα, σταμάτησε. Τι του λες τώρα; :evil:

Link to comment
Share on other sites

Στα μέσα περίπου της 18ης εβδομάδας ένιωσα δύο κανονικότατες κλωτσιές εκεί που ο άντρας μου είχε το χέρι του στην κοιλιά μου. :D

Αυτά πάντως που λένε για φτερουγίσματα, ως πρώτη αίσθηση, εγώ πέρασα και δεν ακούμπησα...:confused: Πήγαμε κατευθείαν στην κλωτσιά!

8OgYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο το φοβερο το καταλαβα σημερα 16+2. Εκει που καθομουνα σε ηρεμια ενιωσα χαμηλα κατω απο τον αφαλο κατι σαν μπουρμπουλήθρες και τακ τακ τακ οχι σαν φτερουγισμα που λενε , δεν μπορω να πω οτι εμοιαζε . Αυτο διήρκησε 1-1 1/2 λεπτο ολοκληρο! Ηταν φοβερο. Αυτη τη φορα ειμαι σιγουρη οτι ηταν ο μπεμπης. Εμενα ακινητη σχεδων δεν επερνα ανασα για να μη σταματησει... ΤΕΛΕΙΟ...

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω αυτο το φοβερο το καταλαβα σημερα 16+2. Εκει που καθομουνα σε ηρεμια ενιωσα χαμηλα κατω απο τον αφαλο κατι σαν μπουρμπουλήθρες και τακ τακ τακ οχι σαν φτερουγισμα που λενε , δεν μπορω να πω οτι εμοιαζε . Αυτο διήρκησε 1-1 1/2 λεπτο ολοκληρο! Ηταν φοβερο. Αυτη τη φορα ειμαι σιγουρη οτι ηταν ο μπεμπης. Εμενα ακινητη σχεδων δεν επερνα ανασα για να μη σταματησει... ΤΕΛΕΙΟ...

 

Αχχχχχχχ ο μπεμπακος σου ηταν.....και εγω ετσι το ενιωθα στν αρχη μπουρμπουληθρες και τακ τακ....Τι ομορφαααααααα......:D:D

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.Και εγώ στην 18η άρχισα να το νοιώθω,στην αρχή με αμφιβολία για το αν ήταν το μπεμπέ ή όχι αλλά πλέον στην 22η το νοιώθω πολλές φορές την μέρα και την νύχτα.Σιγά σιγά μπαίνω και στο στάδιο του να κοιμάμαι όταν αυτό θέλει και όχι όταν εγώ γιατί κλωτσάει και δεν μπορώ να χαλαρώσω και απο τον φόβο μου νοιώθω πως κάτι το ενοχλεί και κλωτσάει οπότε αλλάζω θέση,σηκώνομαι,κινούμαι νομίζωντας πως έτσι είναι καλύτερα γι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Αχ, τι μου το θύμισες; Χθες έπεσα το μεσημέρι να κοιμηθώ λίγο και επί μιάμιση ολόκληρη ώρα ο μικρός έριχνε κλωτσοπατινάδα! Μάτι δεν έκλεισα λέμε. Μόλις σηκώθηκα, σταμάτησε. Τι του λες τώρα; :evil:

:lol: είτε του πείς είτε όχι εκείνος το βιολί του :-D

Κάτσε και θα δείς μετά που θα προσπαθείς να "αδιαφορήσεις" και να κοιμηθείς, αλλά θα βλέπεις τα ποδαράκια του να διαγράφονται στη μπλούζα σου, να κουνάνε το ξεχασμένο χέρι σου πάνω στη κοιλιά, και θα σε παίρνουν τα γέλια και θα λες χαλάλι :lol:

Ασε που αν ξυπνήσεις και δεν κλωτσά θα ανησυχείς και δε θα μπορείς και πάλι να κοιμηθείς μετά :lol:

 

Τον πρωτοένιωσα μόλις μπήκα 14η εβδομάδα, μέρα Παρασκευή, ήταν απλά συγκολινστικό, ένιωσα ένα άγγιγμα, ένα "τακ".

Το τακ έγινε μπαμ πλέον :mrgreen:

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πρώτη φορά το ένιωσα λίγο πριν κλείσω την 16η εβδομάδα. Ένα μικρό τακ ήταν... .. Τώρα είμαι στην 20η εβδομάδα και συνεχίζω να καταλαβαίνω μόνο αυτό το τακ βέβαια πλέον καθημερινά και αρκετές φορές μέσα στη μέρα, ιδίως όταν είμαι με παρέα και έχει περισσότερη φασαρία....

Πάντως περιμένω με αγωνία να καταλάβω να κλωτσήσει δυνατά...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εμενα ξεκινησε χθες και σημερα συνεχισε δρυμητερος!! ειχα ρεπο σημερα και μολις βγηκα απο το μπανιο ξαπλωσα στο κρεβατι και εξεθεσα την κοιλια μου στο φως (οπως διαβασα καπου:idea:). Μετα απο 1-2 δευτερολεπτα αρχισαν τα οργανα! σβουρες συνεχεια κανα 2-3 κλωτσιτσες και κουνιοταν η κοιλια μου.Κρατησε πολυ 1-2 λεπτα ολο αυτο. Ηταν φοβερο. Δεν το περιμενα τοσο συντομα η αληθεια ειναι εξεπλαγην ευχαριστα!! Ηταν ΤΡΟΜΕΡΟ! :-D

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα σας,ειμαι στην 23η εβδομαδα ,ειναι η πρωτη εγκυμοσυνη μου ...αλλα δεν εχω νιωσει το μωρο....ειναι πολλες φορες που νιωθω χαμηλα ενα βαρος σαν πορτοκαλι...και οταν ξαπλωνω νιωθω οτι κατι εχω μεσα..(χι χι)απο την μια ειναι μαλακη η κοιλια και απο την αλλη ειναι σκληρη... λετε να ειναι το μωρο μου?!παρασκευη 02/03/2012θα παμε για το Β-επιπεδου υπερηχο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες και από μένα.

Εγώ είμαι στην 14η και πριν 3 μέρες καθώς ήμουν πολύ χαλαρή στον καναπέ, ένιωσα ένα ξεφύσημα μέσα στην κοιλιά μου! Υποθέτω ότι κάτι τέτοιο πρέπει να ήταν γιατί δεν το είχα ξανανιώσει πριν, αν και μάλλον είναι νωρίς ακόμα. Μία φίλη μου που έχει γεννήσει μου είπε ότι κάπως έτσι είναι. Λέτε?

Η ζωή είναι σκληρή:mad:, αλλά εγώ σκληρότερη;)!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ειμαι 14 εβδομαδων και 5 ημερών.Προχθές το βραδυ και ενω ψηλοκοιμομουν ξυπνησα και ενοιωσα κάτι σαν κυματακι πολυ περίεργο πρώτη φορα μου συμβαινει κάτι τέτοιο.Ειχα ακουσει οτι ειναι νωρις για να νοιωσω απο το τώρα το μώρο αλλα από ότι διαβάζω δεν είμαι η μόνη.Πριν λίγο εφαγα κάτι κουλουράκια σοκολάτας και μου φαινεται οτι πάλι εκανε το ιδιο για λίγο παραπάνω ομως τώρα.Είναι δυνατόν??

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και είναι δυνατόν αν και οι γιατροί υποστηρίζουν ότι περίπου στην 20η εβδομάδα πραγματικά νοιώθεις το μπεμπέ και όχι το έντερο σου ή αντανακλαστικές κινήσεις άλλων οργάνων ... μανούλες μετά την πρώτη τους εγκυμοσύνη που ξέρουν τι να περιμένουν αντιλαμβάνονται τις κινήσεις του μωρό από την 14 και όλας εβδομάδα άρα ναι πολύ πιθανόν αυτό να είναι το μωράκι σου :D

Link to comment
Share on other sites

Καλέ τι χαζή που είμαι...λάθος εγγραψα πιο πάνω...ειμαι 13 εβδομαδων και 5 ημερων!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Καλά που το διχνει και το μπανερ!!!!!χεχεχεχεχεεε

 

Ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη ελπιζω να μην με περασει κανεις για τρελή που νομιζω οτι νοιωθω απο τώρα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλέ τι χαζή που είμαι...λάθος εγγραψα πιο πάνω...ειμαι 13 εβδομαδων και 5 ημερων!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Καλά που το διχνει και το μπανερ!!!!!χεχεχεχεχεεε

 

Ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη ελπιζω να μην με περασει κανεις για τρελή που νομιζω οτι νοιωθω απο τώρα!!!

 

 

 

χαχαχαχ σου εχει πάρει απο τωρα τα μυαλα το μικρούλι σου :lol::lol::lol:εεεεε???

ntRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγω σαν φτερουγισμα ενιωσα στη 13 με 14 εβδομαδα.Καπο την 16 με κλωτσουσε κανονικα κ ε3ωτερικα ο αντρας μου το ενιω8ε..τωρα ειμαι 18 εβδομαδων και συνεχιζει τις κλωτσιτσες του ! Με το καλο ολες τα μωρακια σας!

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχ σου εχει πάρει απο τωρα τα μυαλα το μικρούλι σου :lol::lol::lol:εεεεε???

 

 

 

χαχαχαχα έτσι φαίνετα κορίτσι...αν και κάπου διάβασα ότι κατα την διάρκεια της εγκυομοσύνης είνια φυσιολογικό να μην δουλεύει και πολύ ο εγκέφαλος!!Το λέω λαϊκα γιατί δεν θυμάμαι πως ακριβώς το εγραφε!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ΜelaG το μωρακι σου μαλλον ηταν αυτο που ενιωσες!!!Κι εγω το ενιωσα αρκετα νωρις στις 14 εβδομαδες πολυ αχνα και απαλα στην αρχη,αλλα δεν ηταν κινηση που θα την μπερδευα με το εντερο..!Ηταν διαφορετικη!Οπως η καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη ετσι και η καθε γυναικα μπορει να νιωσει πιο νωρις η πιο αργα το νινι της!!;)

OiM1p3.png
Link to comment
Share on other sites

geia sas koritsia... exw kainouria aporia alla theorisa kalo na mhn anoiksw kainourio post mia kia einai sto idio thema! loipon thn mpempa mou thn niwthw kathimerina na kouniete, alles meres entona kai suxna kia alles meres elaxista alla den me anhsyxei auto, auto pou me problimatizei einai oti akoma den exei arxisei na klotsaei, otan eimai ksaplwmenh h koilia mou paramorfonete analogos me thn thesh ths kai trantazete, nomizw oti einai nwris gia na fainetai auto alla upothetw oti ginete giati den exw fouskosei idiaitera. na anhsuxw pou den klotsaei?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το ένιωσα τη 19η εβδομάδα και πλέον που είμαι στην 23η το νιώθω πολύ συχνά στη διάρκεια της μέρας. Η αίσθηση είναι όπως όταν λέμε ότι "παίζει το μάτι μου", δηλαδή νιώθω ένα πετάρισμα, ένα ελαφρύ χτύπημα χαμηλά στην κοιλιά. Έχει πλάκα η αίσθηση, είναι πρωτόγνωρη. Μερικές φορές όμως κρατάει αρκετά. Υπάρχει περίπτωση να έχει λόξιγκα το μωρό και να πετάγεται μες την κοιλιά μου; ...Γιατί το άκουσα κι αυτό, αλλά δεν ξέρω αν ισχύει...

Link to comment
Share on other sites

εαν κ εχω γεννησει τωρα θυμαμαι πολυ χαρακτιριστηκα την πρωτη φορα που μετα μεχρι να το ξανα νιωσω για να καταλαβω σιγουρα πως ηταν το μωρακι μου πειραζα συνεχεια την κοιλια μ...ηταν 3.5 μηνων 25δεκεβριου(με σκουντιξε για χρονια πολλα):-P:P

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το ένιωσα τη 19η εβδομάδα και πλέον που είμαι στην 23η το νιώθω πολύ συχνά στη διάρκεια της μέρας. Η αίσθηση είναι όπως όταν λέμε ότι "παίζει το μάτι μου", δηλαδή νιώθω ένα πετάρισμα, ένα ελαφρύ χτύπημα χαμηλά στην κοιλιά. Έχει πλάκα η αίσθηση, είναι πρωτόγνωρη. Μερικές φορές όμως κρατάει αρκετά. Υπάρχει περίπτωση να έχει λόξιγκα το μωρό και να πετάγεται μες την κοιλιά μου; ...Γιατί το άκουσα κι αυτό, αλλά δεν ξέρω αν ισχύει...

 

ισχυει, ειχε συνεχεια ο πρωτος μου αλλα προς το τελος και με νευριαζεεεεεεεεεε...... αυτο το τακ τακ τακ που κρατουσε και πολυ ωρα χαμηλα στην μοιλια δεν το αντεχα, παταγα απο χαρα οσο και να με κλοτσουσε η οταν κουνιωταν αλλα αυτο δεν το αντεχα!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια το πιο τέλειο έγινε πριν λίγες μέρες που έβαλε ο άντρας μου το αυτί του στην κοιλιά μου και μετά από λίγο ένιωσε μία κίνηση. Το νιώσαμε και οι δύο και ήταν πολύ όμορφο!! Το αστείο είναι ότι δεν ξέρουμε ποιό κλωτσάει από τα δύο...!!!;)

Η ζωή είναι σκληρή:mad:, αλλά εγώ σκληρότερη;)!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...