Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποτε νιώσατε το μωρό σας...?


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι εγώ στη 18η τον πρωτοένιωσα! Απίστευτο συναίσθημα αν και στην αρχη είχα μια μόνιμη αμφιβολία αν είναι ο φασολάκης μου που κουνιεται ή το εντερό μου!! Αλλά το φοβερό είναι όταν δίνει κλωτσίτσες!Ανεπανάληπτο!

Link to comment
Share on other sites

και εγω 18 προς 19 εβδομαδα το καταλαβα βεβαια ισα ισα το κακο ηταν οτι δεν το καταλαβαινα καθε μερα και ειχα αγχωθει λιγακι (τσαμπα βεβαια) αλλα τωρα που εχω μπει στην 20 εβδομαδα το καταλαβαινω περισσοτερο οχι ολη την ωρα αλλα αρκετα νιωθω μικρες κινησουλες... τι ωραια που ειναιιιιιιι!!!!!!

 

ελπιζω οταν αρχισει τις γρηγορες να μην ποναω.... ειναι το πρωτο μου και δεν ξερω αν ποναει....???

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ γύρω στη 18η το ένιωσα να κλωτσάει για πρώτη φορά!

Kallia-poppy μην ανησυχείς, δεν πονάς και είναι ευχάριστο να νιώθεις το μωράκι σου να κλωτσάει!!!

Αχ! πόσο πεθύμησα κι εγώ κάτι τέτοιο!!!

μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία

Link to comment
Share on other sites

νκκ284 σιγουρααααα εεεε?

δλδ κ ποδοσφαιριστης που λενε αν ειναι δεν ποναει εεεεε???

 

πλακα κανω σε πιστευωωωω

 

εχω μεγαλη πλακα οση ειμαι ξαπλωμενη η καθομαι γενικα δεν κανω κατι εχω μονιμα τα χερακια στην κοιλια μου.

αντε να αρχισει τα πιο εντονα να το καταλαβει κ ο αντρουλης μου.

 

οποτε παμε στον υπερηχο κλαιει και να δω τωρα στο τελος του μηνα που θα παμε για β΄επιπεδου σε 3d τι θα παθει ??? και εγω βεβαια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια,να σας κανω μια ερωτηση εγω το ενοιωσα πρωτη φορα μεταξυ 16-17 βδομαδα...μετα απο αυτο αλλες δυο φορες σαν να κουνουσε σκουλικακι μεσα απο τη κοιλια ομως τωρα εχω να το ακουσω απο το σαββατο ,χθες εκλεισα τη 18η βδομαδα ...τωρα δεν επρεπε να το ακουω σχεδον καθε μερα?????

εχω αρχισει να ανυσυχω και αν αγχωνομαι που 4 μερες δεν το εχω νοιωσει καθολου

Link to comment
Share on other sites

Χαπακι μου, μην ανησυχεις δεν το καταλαβαινεις συνεχεια και καθημερινα στην εβδομαδα που είσαι... οι κινησεις του ενω μπορει να ειναι διαρκείς εσυ μπορει να μην το νιωθεις ακομη, ειναι μικρουλι!!!

 

Μου αρέσει να χαμογελώ να να βλέπω τον κόσμο μέσα από ροζ γυαλιά..!Μου φτιάχνει τη διάθεση

Link to comment
Share on other sites

Χαπακι μου, μην ανησυχεις δεν το καταλαβαινεις συνεχεια και καθημερινα στην εβδομαδα που είσαι... οι κινησεις του ενω μπορει να ειναι διαρκείς εσυ μπορει να μην το νιωθεις ακομη, ειναι μικρουλι!!!

καλημερα μπουμπου μου...ευχαριστω πολυ που μου απαντησες γιατι εχω αγχωθει παρα πολυ με αυτο....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κι εγώ ήδη την 16η εβδομάδα την ένιωσα παρόλο που είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και όλοι μου λέγανε ότι ήταν πολύ νωρίς και ότι ήταν της φαντασίας μου. Φυσικά δεν πτοήθηκα γιατί ήξερα ότι η μικρή σαμιαμίδα μου μού δήλωσε την παρουσία της! Από τότε τη νιώθω καθημερινά να στριφογυρίζει! Είναι υπέροχο συναίσθημα ειδικά όταν κλωτσάει και το χεράκι του μπαμπά της! Η πιο όμορφη στιγμή μέχρι τώρα που μοιράζομαι με το σύντροφό μου!

 

pFe6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πρωτοένιωσα στις 17 εβδομάδες! Ασύγκριτο συναίσθημα! Παρόλο που πάντα ζήλευα τους άντρες γιατί τους θεωρώ πιο τυχερούς από μας σε πολλούς τομείς, τους λυπήθηκα που δεν μπορούν να το ζήσουν αυτό...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν και πρώτη φορά μάνα δεν ήξερα πώς ήταν το φτερούγισμα που μου έλεγαν.. Το κατάλαβα στην 19 βδομάδα αν και στην αρχή νόμιζα οτι είναι το εντερό μου!! Κινήσεις δεν κάνει πάντως κάθε μέρα γιατί πρέπει να είμαι ήρεμη και να κάθομαι στο κώλο μου για να το καταλάβω αλλά δεν ανησυχώ ξέρω οτι θα φάω πολλές κλοτσιές απο το αγορί μου απο εδώ και πέρα!! :P :p

EwCip3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ διανύω την 16η εβδομάδα κύησης και προς το παρόν μόνο τα έντερά μου κάνουν πάρτυ εκεί μέσα......Ελπίζω σύντομα να ακούσω και το μωρό......

G2Mbp3.png

--------------------------------------------------

Μy boy is 5 years old-my girl is 3 years old!

Link to comment
Share on other sites

Αν και πρώτη φορά μάνα δεν ήξερα πώς ήταν το φτερούγισμα που μου έλεγαν.. Το κατάλαβα στην 19 βδομάδα αν και στην αρχή νόμιζα οτι είναι το εντερό μου!! Κινήσεις δεν κάνει πάντως κάθε μέρα γιατί πρέπει να είμαι ήρεμη και να κάθομαι στο κώλο μου για να το καταλάβω αλλά δεν ανησυχώ ξέρω οτι θα φάω πολλές κλοτσιές απο το αγορί μου απο εδώ και πέρα!! :P :p

 

Όσο γι αυτό να είσαι σίγουρη. Ρώτα κι εμένα που δεν με αφήνει σε ησυχία τώρα. Μιλάμε για πολύ κλωτσιά. Αλλά δεν υπάρχει πιο γλυκό συναίσθημα.

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Την προηγούμενη Πέμπτη (τέλη 16ης εβδομάδας) ένιωσα σαν να με σκούντηξε κάποιος από μέσα...δύο ανεπαίσθητα χτυπηματάκια, σαν να χτυπάει κάποιο νεύρο.

Και δεν ήταν στο πλάι, σαν εντερική κίνηση, ήταν κάτω από τον αφαλό.

 

Λέτε να ήταν το μωρό ή έχω παραισθήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη Πέμπτη (τέλη 16ης εβδομάδας) ένιωσα σαν να με σκούντηξε κάποιος από μέσα...δύο ανεπαίσθητα χτυπηματάκια, σαν να χτυπάει κάποιο νεύρο.

Και δεν ήταν στο πλάι, σαν εντερική κίνηση, ήταν κάτω από τον αφαλό.

 

Λέτε να ήταν το μωρό ή έχω παραισθήσεις;

 

 

Αυτό πρέπει να ήταν. Ακριβώς έτσι το είχα νοιώσει κι εγώ αλλά στην 18η εβδομάδα. Παρακολούθησέ το και θα δεις ότι από εδώ και πέρα θα το νοιώθεις όλο και πιο πολύ. Με το καλό σου εύχομαι.

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω την ώρα να αρχίσουμε την "επικοινωνία" και τα σκουντήματα με το μωρό!!!

 

Από τότε δεν το έχω ξανανιώσει.

Είναι όμως πολύ νωρίς. Γι αυτό εξάλλου δεν ήμουν και σίγουρη ότι ήταν το μωρό.

 

Σ'ευχαριστώ Ρενάτα, και σε σένα εύχομαι τα καλύτερα! Δεν αργούν απ'ό,τι βλέπω!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, αυτό ήταν!

Δεν μπορεί να είναι κάτι άλλο, σήμερα η μικρή μας έχει αρχίσει για τα καλά τις τούμπες!

 

 

Koritsia geia sas! egw eimai 19 evdomadwn & epishs den ;exw akousei to mwro. Epeidh persi hmoun egyos kai to exasa (palindromh 12hs evdomadas) paei genika o nous mou sto kako... H alh8eia einai oti twra eimai safws kalytera psyxologika apo oti to 1o trimhno. alla mia kati fouskwmata sto stomaxi kai kati ponous xamhla sthn koilia (isws logo douleias)? ti na pw elpizw na me hremhsete oti ola einai mia xara!! mallon exoume koritsaki!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και ειμαι προσ το τελος της 16 εβδομαδας και χθεσ το βραδυ ενιωσα σαν κατι να θελει να βγει απο μεσα μου...ενα πολυ απαλο χτυπημα να το πω?? μου φανηκε οτι ειναι αυτο το γλυκο πλασματακι....δεν ξερω λετε να ειναι ιδεα μου λετε να το φανταστηκα????

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...