Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δεν πινει απο μπιμπερο - Άρνηση 2,5 μηνών


xazobabas

Recommended Posts

5 ώρες πρίν, MaRia_Giwrgos είπε:

Με συνενοηση γιατρού παντα κάνω οτι κάνω ειμ κ νέα μανούλα ..δν κάνω πραγματα απο μονη μ

Πίναμε novalac1 και πάθαινε δυσκοιλιότητα μετα πήραμε το novolacIT π ειν γι δυσκοιλιότητα κάθε μερα η μικρή γκρινιάζε κ έκλαιγε η κενώσεις της ήταν 1φορα την ημερα ...κάποια στιγμη μ έβγαζε γουλιες με τ γάλα κ μετα απο κανένα μισαωρο έβγαζε γάλα πολυ...

Κ μ είπε ν πάρω τ sanilac ac π ειν κοντά με τ novolac ...

Τωρα τ να πω κ εγώ μέχρι στιγμής μ ειν ποιο ήρεμη για να δω αλλαγή θα πρεπει ν περιμένω ... Τ ξέρω οτι δν κανει ν αλλαζω συνέχεια γάλα ..αλλά αφού η μικρή δν τ δέχεται :/

Αν δω οτι χειροτερευει είπε η γιατρός παιδογαστρεντολογο να πάμε ...τωρα ακόμα τ βλέπουμε 

Τα σκληρά κακά με ζορισμα εκτός από δυσκοιλιοτητα ειναι και ένα από τα δείγματα των κολικών σε κάποια μωρα.

Για τις γουλιες θα συμφωνήσω με γοπ.

Σε συνεννόηση με τον γιατρό να γίνονται οι αλλαγές, αυτό ανέφερα. Αν κρίνει ότι πρέπει να αλλαχτεί το γάλα ,οκ. Υπήρχε διλλημα ως προς τις εταιρείες για αυτό τον λόγο μίλησα για αλλαγή. Αν σας είπε sanilac ξεκίνησε το μήπως το δεχτεί το μωρό.

Αν συνέχιζει τις αναγωγές ας το δει κάποιος παιδογαστρεντερολογος για γοπ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οι γουλιες σε κάποια μωρά μπορεί να δηλώνουν κ αλλεργισ στην πρωτεινη του αγελαδινού γάλακτος  εκτός από γοπ ... Το γάλα για να δεις αν το δεχετε ο οργανισμός του μωρού πρέπει να περιμένεις 10 με  15 μέρες ...!!!! Τώρα εάν αποκλείσετε την αλλεργία κ την γοπ.. στα μωρά όταν ξεκινάνε τη θηλαστικη κίνηση(είτε στήθος είτε μπιμπερο )  ενεργοποιείτε το εντερακι τους ( εντεροκολικο αντανακλαστικό λέγετε ) κ τα ενοχλεί αλλά μωρά λιγότερο αλλά περισσότερο μπορεί στις πρώτες γουλιες που θα πιει να το ξεπεράσει κ να συνεχίσει το γεύμα του κανονικά μπορεί όμως να το ενοχλεί κ καθόλη τη διάρκεια του γεύματος κ αυτό θέλει υπομονή περνάει στους 3 μήνες περίπου .. βάζε του μουσικουλα η τον απορροφητήρα μήπως έτσι ξεχνιέται ...!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μ για της απάντησης μέχρι στιγμής με τ γάλα αυτο είναι ποιο ήρεμη,αλλά κάνει πάλι δύσκολα κακακια...

Και μου βγάζει γουλιες γάλα...πχ ενω τν έχω ταισει,στο μισαωρο μ πετάει γάλα..

Και εγ σκευτηκα για παιδογαστρεντολογο...τ να πω ανχος πολυ ..νέα μανούλα κιόλας ειμ τ βλέπει λίγο τραγικά 

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλησπερα σας το μωρο μου ειναι 2 μηνων και καθε φορα που το ταΐζω γουργουριζουν τα εντερακια του και δεν θελει να φαει!τρωει τα πρωτα 40ml και στη συνεχεια αρχιζει να κλαίει!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Euikala είπε:

Καλησπερα σας το μωρο μου ειναι 2 μηνων και καθε φορα που το ταΐζω γουργουριζουν τα εντερακια του και δεν θελει να φαει!τρωει τα πρωτα 40ml και στη συνεχεια αρχιζει να κλαίει!

Με τον παιδιατρο σας το εχετε συζητησει; τι λεει; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

20 ώρες πρίν, Euikala είπε:

Καλησπερα σας το μωρο μου ειναι 2 μηνων και καθε φορα που το ταΐζω γουργουριζουν τα εντερακια του και δεν θελει να φαει!τρωει τα πρωτα 40ml και στη συνεχεια αρχιζει να κλαίει!

Με αυτά που Μ γράφεις η για παλινδρόμηση μου κάνει η για αλλεργία στο γάλα. Όπως σου είπε κ η Βίκυ συζήτησε το με τη γιατρό.. Γουλιες γενικά βγάζει?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...