Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Sheena

Recommended Posts

Πραγματικά πολλές φορές αναρωτιέμαι τι κάνετε.

Δώξα το Θεό πάτε καλά!!

 

Σε λίγο θα περάσει και αυτός ο εφιάλτης.

Φιλιά πολλά και κουράγιο

 

:D:D:D

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 771
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Hello again from the city I hate!!!!

 

This is one typical day.

Wake up in 6.30, drink coffe, smoke one couple of cigarettes, preparing Nickolas'breakfast.

7.30 I am in the hospital until 12.30.

12.30 Back to Mc Donald Haus to eat, to rest for a while and to prepare his fruit cream.

14.30 Again to the hospital until 19.00 the afternoon.

19.00 Back to cook my food for the next day, to cook Nickolas lunch, to enjoy my rest of my day!!!!

 

I have to say that all the hospitals even here in Germany work with the same way.

If you are lucky enough and the nurse is good, everything is fine, orelse your child is in trouble.

You must check everything and always keep an eye.

I fight very hard so as to let me cook for him.

The food they use to give is from the bottles(already prepared food for children)

I also found out that all the mothers prefer this type of food. It is very cheap and easy. You can find thousands of these things to the market.

Everytime they see me to cook for him, they look at me like I am UFO!!!

AS A MATTER OF FACT THEY DONT COOK AT ALL. MOST OF THE THINGS ARE IN PACKETS.

From the other hand, you can see many crazy to make joking 7.00 the morning and any time during the day.

I cannot really understand this type of life. Fitness and food in packet!!!!

Most of them have serious hairstyling problem. You can see many different colours, like pink, pourple, orange, red, seperate or all mixed together in one's head.

Not only young but old people also. all the ages.

It is the first time I heard someone from Germany to say that hates Germany!!!!

Have you ever hear anyone from Greece to say this?

Personally no.

Strange people, strange country.

I LOVE GREECE!!!!!!!!!!!!

 

This is the funny site of this story.

Link to comment
Share on other sites

I have to say that all the hospitals even here in Germany work with the same way.

If you are lucky enough and the nurse is good, everything is fine, orelse your child is in trouble.

You must check everything and always keep an eye.

I fight very hard so as to let me cook for him.

The food they use to give is from the bottles(already prepared food for children) ..........................Strange people, strange country.

I LOVE GREECE!!!!!!!!!!!!

 

This is the funny site of this story.

 

Θα έλεγα ευτηχώς ..... γιατι ο Νικόλας με αυτό τον τρόπο απολαμβάνει το φρεκομαγειρεμένο φαγάκι της μανούλας του !!!! :D:wink:

Και η Ελλάδα σας αγαπάει πολύ Sheena ! :D

πολλά φιλιά , σας περιμένουμε σύντομα για το μοναδικό Ελληνικό καλοκαίρι !!!!!!!!

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο Sheena!!!!!Δεν φανταζόμουν ότι είναι έτσι τα πράγματα. Εχω πάει στη Γερμανία, αλλά δεν έτυχε να συναντήσω αυτή την πλευρά των ανθρώπων. Και αυτό που λές για τη γυμναστική και από την άλλη για τα πακετάκια τα έτοιμα με τα φαγητά είναι όντως παράδοξο να το κάνει κανείς. Ε, αυτές τις στιγμές λές Ελλάδα και πάλι Ελλάδα!!!!!

Σας εύχομαι γρήγορα να γυρίσετε στα πάτρια εδάφη!!!! :):)

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαίρομαι που δεν έχεις χάσει το χιούμορ σου :D:D , σαν την Ελλάδα και την Ελλήνιδα μάνα δεν θα βρεθεί πουθενά!!!!!!!!!!!!! Και εμείς σας αγαπαμε και σας περιμένουμε!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που δεν έχεις χάσει το χιούμορ σου :D:D , σαν την Ελλάδα και την Ελλήνιδα μάνα δεν θα βρεθεί πουθενά!!!!!!!!!!!!! Και εμείς σας αγαπαμε και σας περιμένουμε!!!!!!!!!!!!

 

 

:D:D:D1082737kptgc774xs.gif

 

61237lt9e61bb8r.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω ζήσει στη Γερμανία και το έχω δει αυτό που λες με τα μάτια μου ... μεσημέρι και η μαμά της γερμανίδας φίλης μου μας ρωτάει τι θέλουμε να φάμε για μεσημεριανό, πριν προλάβουμε να απαντήσουμε μας στέλνει στον καταψύξη να διαλέξουμε από τα στοιβαγμένα πακέτα των έτοιμων γευμάτων. Τα 'πετάει' στον φούρνο μικροκυμάτων και σε πέντε λεπτά το φαγητό μας σερβιρισμένο. Η ίδια συνεχίζει απερίσπαστη το τσιγάρο της και το σταυρόλεξο στον υπολογιστή της. Αυτή είναι η καθημερινότητα της φίλης μου που ήθελε με κάθε ευκαιρία να διανυκτερεύει σπίτι μας και να δοκιμάζει από όλα τα φαγητά της μανούλα μου!

Βέβαια να πούμε πως δεν είναι όλοι οι Γερμανοί έτσι αλλά σε μια μεγάλη πλειοψηφία τους ... υπάρχουν αρκετές εξαιρέσεις και πραγματικά έχω γνωρίσει υπέροχους ανθρώπους.

Τις καλύτερες ευχές μας στον Νικόλα και σε σένα .... σας περιμένουμε σύντομα κοντά μας!!!

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Από αυτά που γράφεις φαίνεσαι πιο ήρεμη και πιο ξεκούραστη!

Αυτό είναι υπέροχο!!

 

Πολλά φιλιά μέσα από την καρδιά μου και γρήγορα να έρθετε στην Ελλάδα!

Δυο γλυκά χαμόγελα...η ζωή μου όλη...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Επιτέλους έχω laptop και γράφω στην γλώσσα μου.

Οι κόρες μου ήρθαν, συνέπεσε να έχω και τον Νίκο μαζί μου και ήταν πραγματικά απίστευτη η εξέλιξη του, μέσα σε 2 εβδομάδες.

Είχα να τον δω τόσο χαρούμενο πολλούς μήνες.

Η μικρή έφυγε την Τετάρτη, κράτησα μόνο την μεγάλη μαζί μου.

Κατά τα άλλα ήμαστε σε επικοινωνία και αναμονή με τον χειρούργο. Ακόμα τίποτα δεν έχει ξεκαθαρίσει.

Αυτός θα αποφασίσει κατά πόσο μπορούμε να συνεχίσουμε με αυτή την μέθοδο ή όχι. Η δεύτερη επιλογή είναι jejunum. Εξακολουθεί να υποστηρίζει ότι είναι εφικτό να γίνει ανασττόμοση με την μέθοδο του, όμως με τρομάζει ότι θα πρέπει να ξεκινήσουμε πάλι τα χειρουργεία. Όπως και να έχει αυτός θα τον χειρουργήσει και ο Θεός Βοηθός γιατί μέχρι τώρα η επιλογή μας να έρθουμε εδώ αποδείχτηκε λάθος, λόγω της έλλειψης εμπειρίας τους.Μέχρι πρότεινος πίστευα πως μόνο στην Ελλάδα συμβαίνουν ευτράπελα. Τώρα όμως άλλαξα γνώμη.

Ο επικεφαλής της ομάδας είχε το θράσος να μου προτείνει pull up. Μόνο που δεν τον έδειρα.

Αν ήθελα να κάνω pull up δεν υπήρχε λόγος να ξενιτευτώ.

Ο Foker το έμαθε και έγινε έξαλλος. Ούτε να το διανοηθείτε είπε. Το pull up είναι πάντα η τελευταία επιλογή.

Τέλος πάντων, δεν ξέρω τι άλλο να πω.

Κάθε φορά που μπαίνω στο Αμερικάνικο site με τις ατρησίες με πιάνει κατάθλιψη. Όλα τα παιδιά μέσα σε 3-4 μήνες έχουν αναστόμοση, πάνε σπίτια τους και εμείς εδώ.....

Τί να πω. Ίσως ο Νικόλας είναι το μοναδικό παιδί στον κόσμο.

 

Εγώ πάντως πίσω δεν γυρίζω χωρίς αποκατάσταση.

 

Σας χαιρετώ

 

Σίνα

Link to comment
Share on other sites

Σίνα Υπομονή , οπως ακριβως το λές !

Πολύ χαίρομαι που μας γράφεις πάλι :):):) χαίρομαι που έιδες τις κόρες σου και του Νικολά σίγουρα θα του κάνει πάρα πολυ καλό να βλέπει τις αδερφούλες του.

Λίγη υπομονή ακόμα Σινα ! Ο Νικόλας έχει απίστευτη δύναμη θα τα καταφέρει κ συντομά η "περιπέτειά" σας θα τελειώσει με το καλυτερο αποτέλεσμα.

 

Λυπάμαι που τα πράγματα εκεί δεν ηταν όπως τα περίμενες και είσαι και μακρυα απο την πατρίδα , την οικένεια και τους φίλους.

 

Φιλιά πολλά στον Νικόλα και σε εσένα !

Περιμένουμε νέα σας.

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Σινα ,χαιρομαστε πολυ που μαθαινουμε νεα σου.

Οπως το ακριβως το εγραψες :υπομονη. Οπως δειχνει , τα πραγματα πανε καλα. τωρα που εχεις -εστω την μια - κορη σου μαζι θα ειναι καλυτερα και για τον Νικολα. Εχει απιστευτη δυναμη αυτο το παιδι! Απο την μαμα του θα πηρε. :)

Κανε λιγο ακομα υπομονη και θα δεις που ολα θα τελειωσουν συντομα. Εχεις κοντα σου ολη την θετικη μας σκεψη.Και με την βοηθεια του Θεου θα γυρισετε πισω συντομα .

 

περιμενουμε νεοτερα

πολλα φιλια σε ολους σας !

Link to comment
Share on other sites

Σίνα Υπομονή , οπως ακριβως το λές !

Πολύ χαίρομαι που μας γράφεις πάλι :):):) χαίρομαι που έιδες τις κόρες σου και του Νικολά σίγουρα θα του κάνει πάρα πολυ καλό να βλέπει τις αδερφούλες του.

Λίγη υπομονή ακόμα Σινα ! Ο Νικόλας έχει απίστευτη δύναμη θα τα καταφέρει κ συντομά η "περιπέτειά" σας θα τελειώσει με το καλυτερο αποτέλεσμα.

 

Λυπάμαι που τα πράγματα εκεί δεν ηταν όπως τα περίμενες και είσαι και μακρυα απο την πατρίδα , την οικένεια και τους φίλους.

 

Φιλιά πολλά στον Νικόλα και σε εσένα !

Περιμένουμε νέα σας.

Δυο γλυκά χαμόγελα...η ζωή μου όλη...

Link to comment
Share on other sites

Σίνα...

 

Πόσο χαίρομαι που βλέπω τόπικ δικό σου και πάλι... :D

 

Υπομονή όπως λες κι εσύ, πάνω από όλα... Κάνε υπομονή.. Είμαι σίγουρη πως όλα θα πάνε καλά..Όλα θα πάρουν το δρόμο τους.Πολύ ευχάριστο που είδε ο Νικόλας τις αδελφούλες του... Ελπίζω να γυρίσετε σύντομα..

Με υπέροχα νέα!!!

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι σύντομα να γυρίσετε στο σπιτι σας νικητές και να είναι το τελευταίο πόστ που μας γράφεις από τη Γερμανία.

Λυπάμαι που σου έδωσε απογοήτευση η όλη κατάσταση με τους γιατρούς και τα νοσοκομεία εκεί. Δυστυχώς, εκ των προτέρων, δεν ξέρουμε ποιά είναι πάντα η καλύτερη επιλογή.

Εύχομαι από εδω και πέρα να υπάρχει συνεχής βελτίωση και να τελειώνει η ταλιαπωρία σας!!!

Φιλιά στον μικρό Νικόλα με την μεγάλη ψυχή!!!!!!! :D:D:D

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...