Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Β επιπέδου όχι σωστή ανάπτυξη


Recommended Posts

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Τότε θα αλλάξει κάτι στο νομο και δεν το γνωρίζω.

Δεν πειραζει,προβλεπεται για τετοιου ειδους περιπτωσεις.

Αν θες στειλε μου τον εμβρυομητρικο σου,διοτι απ οσο ξερω μετα τα 40 ιδιως ολοι ζητανε αμνιο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 98
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Jela είπε:

Δεν πειραζει,προβλεπεται για τετοιου ειδους περιπτωσεις.

Αν θες στειλε μου τον εμβρυομητρικο σου,διοτι απ οσο ξερω μετα τα 40 ιδιως ολοι ζητανε αμνιο.

Οχι.δεν ζητάνε.Εινσι ο γυναικολογος που με παρακολουθουσε κ δεν κάνει β επιπεδου σε εξωτερικούς αδθενεις πλέον παρα μονο στις δικές του ασθενεις.Ξερω κ απο φίλες που ηταν στν Μπακόλας κ υον Μαλιγιαννη που θεωρούνται πολυ καλοί.

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Οχι.δεν ζητάνε.Εινσι ο γυναικολογος που με παρακολουθουσε κ δεν κάνει β επιπεδου σε εξωτερικούς αδθενεις πλέον παρα μονο στις δικές του ασθενεις.Ξερω κ απο φίλες που ηταν στν Μπακόλας κ υον Μαλιγιαννη που θεωρούνται πολυ καλοί.

Σ ευχαριστώ,για το Μαλιγιαννη ειδικά βεβαια εγω εχω ακουσει οτι ζηταει σχεδον σε ολες.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jela είπε:

Σ ευχαριστώ,για το Μαλιγιαννη ειδικά βεβαια εγω εχω ακουσει οτι ζηταει σχεδον σε ολες.

Σε φιλη μου 40 κ στην κουμπάρα μου 43 δεν ζητησε

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Σε φιλη μου 40 κ στην κουμπάρα μου 43 δεν ζητησε

Αν θες ο Μπακόλας θεωρειται πολυ καλός.μπορεις να τον δεις για γνωμη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Σε φιλη μου 40 κ στην κουμπάρα μου 43 δεν ζητησε

Αν θες ο Μπακόλας θεωρειται πολυ καλός.μπορεις να τον δεις για γνωμη.

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Ξέχασα να ρωτήσω.Ο γυναικολογος που παρακολουθεί την κυηση τι λέει?

Ολα τελεια τα εβρισκε στους υπέρηχους και γενικά.Τελευταια φορα που με ειδε, 1 βδομαδα πριν τη β επιπεδου.

Μετα φυσικα τη συσταση της εμβρυομητρικου την οποια μαλιστα μου ειχε η ιδια συστησει,με προετρεψε να την ακουσω....

Σημερα βγηκαν και τ αποτελεσματα του μοριακου,φυσιολογικα ευτυχως κι αυτα!!Εκει ειχε εστιασει η εμβρυμητρικος,στο μοριακο!!!

Τωρα μενουν μονο τα τελικά αποτελεσματα του κλασσικού καρυοτυπου.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jela είπε:

Ολα τελεια τα εβρισκε στους υπέρηχους και γενικά.Τελευταια φορα που με ειδε, 1 βδομαδα πριν τη β επιπεδου.

Μετα φυσικα τη συσταση της εμβρυομητρικου την οποια μαλιστα μου ειχε η ιδια συστησει,με προετρεψε να την ακουσω....

Σημερα βγηκαν και τ αποτελεσματα του μοριακου,φυσιολογικα ευτυχως κι αυτα!!Εκει ειχε εστιασει η εμβρυμητρικος,στο μοριακο!!!

Τωρα μενουν μονο τα τελικά αποτελεσματα του κλασσικού καρυοτυπου.

 

Ωραια.περιεργο ομως.πρωτα ο απλός καρυοτυπος δεν βγαίνει?δεν ξερω.

Παντως μπερδευτηκα κ με εσένα.Μιλας για δυο άτομα και ειναι σαν να ειναι ένα.

 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Ωραια.περιεργο ομως.πρωτα ο απλός καρυοτυπος δεν βγαίνει?δεν ξερω.

Παντως μπερδευτηκα κ με εσένα.Μιλας για δυο άτομα και ειναι σαν να ειναι ένα.

 

Βγαινει πρωτα ο γρήγορος απλός,μετα ο μοριακος και τελος ο πρωτος παλι ολοκληρωμενος.

Το αλλο δεν το καταλαβα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Jela είπε:

Βγαινει πρωτα ο γρήγορος απλός,μετα ο μοριακος και τελος ο πρωτος παλι ολοκληρωμενος.

Το αλλο δεν το καταλαβα;

Εννοω οτι μιλάς σαν να προκειται για το ιδιο άτομο.δεν κατσλαβα τι ειπε ο γιατρος για σένα κ τι για τη φιλη σου κ τι βγήκε για τον καρυοτυπο αντίστοιχα.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Εννοω οτι μιλάς σαν να προκειται για το ιδιο άτομο.δεν κατσλαβα τι ειπε ο γιατρος για σένα κ τι για τη φιλη σου κ τι βγήκε για τον καρυοτυπο αντίστοιχα.

Για τη φιλη εγραψα οτι ο καρυοτυπος,πριν μερες βγηκε φυσιολογικος.

Για εμενα οτι χθες πηρα τα αποτελεσματα του μοριακου,επισης φυσιολογικός.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jela είπε:

Για τη φιλη εγραψα οτι ο καρυοτυπος,πριν μερες βγηκε φυσιολογικος.

Για εμενα οτι χθες πηρα τα αποτελεσματα του μοριακου,επισης φυσιολογικός.

Ωραια.και τωρα ποια είναι η συνέχεια?θα γίνουν κ αλλες εξετασεις?

Link to comment
Share on other sites

On 24/10/2020 at 12:15 ΠΜ, Indyla είπε:


Κάθε τέτοια περίπτωση σίγουρα μπορεί να έχει διαφορετικά αίτια. Για να μιλήσω για τη δική μου πολύ πικρή εμπειρία από το θέμα της υπολειπόμενης όπως λέγεται ανάπτυξης, σ’εμένα αφορούσε τον ρόλο του πλακούντα. Δηλαδή όταν το μωρό δεν μεγαλώνει με το σωστό ρυθμό αλλά όλα τα υπόλοιπα είναι φυσιολογικά (καρυότυπος) μπορεί σε κάποιες περιπτώσεις να φταίει ο πλακούντας που δεν τρέφεται το μωρό σωστά. Λογικά ο εμβρυομητρικός που την παρακολουθεί θα μπορεί/θα πρέπει να τα αξιολογήσει αυτά γιατί υπάρχουν παράμετροι που στο δείχνουν (π.χ. ποσοστό για προεκλαμψία στην αυχενική, αντίσταση στις μητριαίες αρτηρίες κλπ). Δεν θα παραθέσω εδώ τις βλακείες και την ασχετοσύνη που έζησα εγώ από γνωστό εμβρυομητρικό αλλά και τον γιατρό που με παρακολουθούσε γιατί δεν έχει νόημα. Σίγουρα όμως, ανεξάρτητα από το τι θα αποφασίσει η φίλη σου, μία εγκυμοσύνη στην οποία το μωρό δεν μεγάλωνει με τον σωστό ρυθμό, είναι μία εγκυμοσύνη που θέλει προσοχή και εξειδικευμένη φροντίδα. Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Kοριτσι καλησπερα.Επειδη με τ αποτελεσματα της αμνιο ολα ειναι οκ,ανησυχω με.το θεμα του πλακουντα.

Εσενα πως ο εμβρυομητρικος δε σου βρηκε το προβλημα?

Εγω που ρωτησα και τους 2 εμβρυμητρικους μου ειπαν οτι φαίνεται καλος.

Μήπως πρέπει να κοιτάξω κατι συγκεκριμένο?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jela είπε:

Kοριτσι καλησπερα.Επειδη με τ αποτελεσματα της αμνιο ολα ειναι οκ,ανησυχω με.το θεμα του πλακουντα.

Εσενα πως ο εμβρυομητρικος δε σου βρηκε το προβλημα?

Εγω που ρωτησα και τους 2 εμβρυμητρικους μου ειπαν οτι φαίνεται καλος.

Μήπως πρέπει να κοιτάξω κατι συγκεκριμένο?

στον υπερηχο σου χαρακτηριζουν την ηλικια του πλακουντα κ τις αντιστασεις θα κοιτας στις αρτηριες να ειναι φυσιολογικες. επισης το μωρο θελει πιο στενη παρακολουθηση δηλαδη πλεον δεν θα πηγαινεις σρο γιατρο καθε ενα μηνα αλλα καθε δυο εβδομαδες για να εισαι σιγουρη οτι περνει οντως βαρος. αν ο γιατρος σου δεν εχει εξελιγμενα μηχανηματα θα πηγαινεις για ελενχο σε μαιευτηριο . μπορεις να πηγαινεις οποτε θες με ραντεβου κ να σε παρακολουθει καποιος εμβρυολογος . δεν μπορεις να κανεις κατι παραπανω απο στενη παρακολουθηση . επισης τον πλακουντα βοηθα κ η ξεκουραση. ενεσεις αντιπικτικες κανεις? αν κανεις εισαι καλλημενη κ για αιματωση κ για θρομβους. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ninaki80 είπε:

στον υπερηχο σου χαρακτηριζουν την ηλικια του πλακουντα κ τις αντιστασεις θα κοιτας στις αρτηριες να ειναι φυσιολογικες. επισης το μωρο θελει πιο στενη παρακολουθηση δηλαδη πλεον δεν θα πηγαινεις σρο γιατρο καθε ενα μηνα αλλα καθε δυο εβδομαδες για να εισαι σιγουρη οτι περνει οντως βαρος. αν ο γιατρος σου δεν εχει εξελιγμενα μηχανηματα θα πηγαινεις για ελενχο σε μαιευτηριο . μπορεις να πηγαινεις οποτε θες με ραντεβου κ να σε παρακολουθει καποιος εμβρυολογος . δεν μπορεις να κανεις κατι παραπανω απο στενη παρακολουθηση . επισης τον πλακουντα βοηθα κ η ξεκουραση. ενεσεις αντιπικτικες κανεις? αν κανεις εισαι καλλημενη κ για αιματωση κ για θρομβους. 

Οχι δεν κανω αντιπηκτικες.Παιρνω σαλοσπιρ.Ναι φυσιολογικα μου τα βρηκαν αν και στην αυχενικη μου ειχαν δωσει πιθανοτητα 1/90 για προεκλαμψια.Πιεση ομως εχω καλη.

Και σε τι ωφελει η στενη παρακολουθηση αν δεν παιρνει βαρος??

Δε μπορουν να κατι κατι?

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jela είπε:

Οχι δεν κανω αντιπηκτικες.Παιρνω σαλοσπιρ.Ναι φυσιολογικα μου τα βρηκαν αν και στην αυχενικη μου ειχαν δωσει πιθανοτητα 1/90 για προεκλαμψια.Πιεση ομως εχω καλη.

Και σε τι ωφελει η στενη παρακολουθηση αν δεν παιρνει βαρος??

Δε μπορουν να κατι κατι?

 

Ωφελεί στο ότι θα σε ελέγχουν κ ανά πάσα στιγμή αν δουν πχ ότι η αιμάτωση δεν είναι καλή, ο πλακούντας πολύ γερασμένος κλπ κ δεν παίρνει σχεδόν καθόλου βάρος για να μην ριψοκινδυνευσουν την εγκυμοσύνη θα σε βάλουν για καισαρική. Βέβαια η καισαρική αφού προηγηθούν όλα τα άλλα κ ίσως κ εισαγωγή στο νοσοκομείο για καθημερινό έλεγχο με καρδιοτοκογραφο κ κάνα 2 υπερήχους την εβδομάδα. Βέβαια αν εσένα είναι όλα φυσιολογικά μπορεί απλά να είναι ένα πιο μικρό μωράκι κ να γεννήσεις κανονικά στον ένατο

Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Ωφελεί στο ότι θα σε ελέγχουν κ ανά πάσα στιγμή αν δουν πχ ότι η αιμάτωση δεν είναι καλή, ο πλακούντας πολύ γερασμένος κλπ κ δεν παίρνει σχεδόν καθόλου βάρος για να μην ριψοκινδυνευσουν την εγκυμοσύνη θα σε βάλουν για καισαρική. Βέβαια η καισαρική αφού προηγηθούν όλα τα άλλα κ ίσως κ εισαγωγή στο νοσοκομείο για καθημερινό έλεγχο με καρδιοτοκογραφο κ κάνα 2 υπερήχους την εβδομάδα. Βέβαια αν εσένα είναι όλα φυσιολογικά μπορεί απλά να είναι ένα πιο μικρό μωράκι κ να γεννήσεις κανονικά στον ένατο

 

Just now, Jela είπε:

Οχι δεν κανω αντιπηκτικες.Παιρνω σαλοσπιρ.Ναι φυσιολογικα μου τα βρηκαν αν και στην αυχενικη μου ειχαν δωσει πιθανοτητα 1/90 για προεκλαμψια.Πιεση ομως εχω καλη.

Και σε τι ωφελει η στενη παρακολουθηση αν δεν παιρνει βαρος??

Δε μπορουν να κατι κατι?

 

Δεν σου έχουν πει να επισκεφτείς αιματολογο?οι αντιπηκτικες κατόπιν βεβαια εξετάσεων,βοηθούν την τροφοδοσία.

Το αμνιακό υγρό σε τι κατάσταση είναι συνήθως?

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jela είπε:

Οχι δεν κανω αντιπηκτικες.Παιρνω σαλοσπιρ.Ναι φυσιολογικα μου τα βρηκαν αν και στην αυχενικη μου ειχαν δωσει πιθανοτητα 1/90 για προεκλαμψια.Πιεση ομως εχω καλη.

Και σε τι ωφελει η στενη παρακολουθηση αν δεν παιρνει βαρος??

Δε μπορουν να κατι κατι?

 

απτην στιγμη που εμφανιστηκε αυτο το θεμα με την αναπτυξη θεωρω οτι πρεπει να επανααξιολογησετε τα φαρμακα που περνεις. ρωτα τον γυναικολογο σου να σου συστησει ενα αιματολογο κ να δειτε τι μπορειτε να κανετε. το σαλοσπιρ δεν καλυπτει τα παντα. 

επισης οσο προχωραει η εγκυμοσυνη οι αναγκες ειναι περισσοτερες οποτε θα πρεπει να αλλαξουν οι δοσεις. γενικα θελει παρακολουθηση κ απο αιματολογο γιατι κ η ηλικια σου ειναι επικυνδινη κ για αλλες καταστασεις. οποτε καλητερα να το πατε πιο λεπτομερες κ να απαιτησεις πιο στενη παρακολουθηση. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ninaki80 είπε:

απτην στιγμη που εμφανιστηκε αυτο το θεμα με την αναπτυξη θεωρω οτι πρεπει να επανααξιολογησετε τα φαρμακα που περνεις. ρωτα τον γυναικολογο σου να σου συστησει ενα αιματολογο κ να δειτε τι μπορειτε να κανετε. το σαλοσπιρ δεν καλυπτει τα παντα. 

Σ ευχαριστώ για τις απαντησεις.Τελευταια φορά ειδαμε.το μωρο στις 23 βδομαδες οπου ηταν 400 γρ,μια βδομαδα.πισω μας ειπαν.

Τωρα εχω τη Δευτέρα ραντεβου με τη γυναικολογο μου να μιλησουμε.

Θα ρωτήσω για αντιπηκτικες,μηπως βοηθησουν,αλλά αν οπως μου λενε δεν εχει θεμα ο πλακουντας?!

Για ποιο αλλο λογο μπορει να μην παιρνει αρκετο βαρος??

Εννοειται ολα αυτα πρεπει να εξεταστουν.

Φαρμακα,εξετασεις μηπως και βρεθει καποια αιτία και αυξησει το μωρο το βαρος του. 

Just now, μαγιοπουλας είπε:

 

Δεν σου έχουν πει να επισκεφτείς αιματολογο?οι αντιπηκτικες κατόπιν βεβαια εξετάσεων,βοηθούν την τροφοδοσία.

Το αμνιακό υγρό σε τι κατάσταση είναι συνήθως?

 

Μου ειχε πει οτι η θρομβοφιλια δεν αξιολογειται στην κυηση.

Τον πλακουντα παντως τον ειδαν οκ.

Και το αμνιακο υγρο οκ μου ειπε.

Αντε βγαλε ακρη...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jela είπε:

Σ ευχαριστώ για τις απαντησεις.Τελευταια φορά ειδαμε.το μωρο στις 23 βδομαδες οπου ηταν 400 γρ,μια βδομαδα.πισω μας ειπαν.

Τωρα εχω τη Δευτέρα ραντεβου με τη γυναικολογο μου να μιλησουμε.

Θα ρωτήσω για αντιπηκτικες,μηπως βοηθησουν,αλλά αν οπως μου λενε δεν εχει θεμα ο πλακουντας?!

Για ποιο αλλο λογο μπορει να μην παιρνει αρκετο βαρος??

Εννοειται ολα αυτα πρεπει να εξεταστουν.

Φαρμακα,εξετασεις μηπως και βρεθει καποια αιτία και αυξησει το μωρο το βαρος του. 

Μου ειχε πει οτι η θρομβοφιλια δεν αξιολογειται στην κυηση.

Τον πλακουντα παντως τον ειδαν οκ.

Και το αμνιακο υγρο οκ μου ειπε.

Αντε βγαλε ακρη...

Η κατι δεν κατάλαβες καλά η στη θέση σου θα την άλλαζα χθες.Μονο κ μονο λογω ηλικιας οι ηπαρινες  σου είναι προληπτικά απαραίτητες.οταν ο πλακούντας δεν λειτουργεί σωστά το μονο πράγμα που μπορείς να κάνεις σύμφωνα με την οδηγία πάντα ειδικού, ειναι διατροφή,ηπαρινη κνινσουλινη εάν έχεις πρόβλημα με σάκχαρο.Στη θέση σου θα πηγαινα σε διαβητολογο κ αιματολογο για να ξέρει τι κάνει.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jela είπε:

Σ ευχαριστώ για τις απαντησεις.Τελευταια φορά ειδαμε.το μωρο στις 23 βδομαδες οπου ηταν 400 γρ,μια βδομαδα.πισω μας ειπαν.

Τωρα εχω τη Δευτέρα ραντεβου με τη γυναικολογο μου να μιλησουμε.

Θα ρωτήσω για αντιπηκτικες,μηπως βοηθησουν,αλλά αν οπως μου λενε δεν εχει θεμα ο πλακουντας?!

Για ποιο αλλο λογο μπορει να μην παιρνει αρκετο βαρος??

Εννοειται ολα αυτα πρεπει να εξεταστουν.

Φαρμακα,εξετασεις μηπως και βρεθει καποια αιτία και αυξησει το μωρο το βαρος του. 

Μου ειχε πει οτι η θρομβοφιλια δεν αξιολογειται στην κυηση.

Τον πλακουντα παντως τον ειδαν οκ.

Και το αμνιακο υγρο οκ μου ειπε.

Αντε βγαλε ακρη...

μπορει απλως να ειναι ενα μικροσωμο μωρο. κ μενα ο ανηψιος μου σαν εμβρυο ηταν λιγο πισω στο βαρος κ μετα σαν μωρο ηταν μικροσωμος . μετα σαν παιδακι αρχισε να παιρνει τα πανω του σκεψου !!

γενικα αυτες τις εγκυμοσυνες απλως τις παρακολουθουν πιο στενα κ τις περισσοτερες φορες δεν συμβαινει κατι απλα το συνιθεστερο γεννας λιγο πιο νωρις για να μην ρισκαρουν να ζοριζετε το μωρο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Η κατι δεν κατάλαβες καλά η στη θέση σου θα την άλλαζα χθες.Μονο κ μονο λογω ηλικιας οι ηπαρινες  σου είναι προληπτικά απαραίτητες.οταν ο πλακούντας δεν λειτουργεί σωστά το μονο πράγμα που μπορείς να κάνεις σύμφωνα με την οδηγία πάντα ειδικού, ειναι διατροφή,ηπαρινη κνινσουλινη εάν έχεις πρόβλημα με σάκχαρο.Στη θέση σου θα πηγαινα σε διαβητολογο κ αιματολογο για να ξέρει τι κάνει.

 

 

Προληπτικά "απαραιτητες" είναι παράδοξο και αντιφατικό.

Δε.αυμφωνω προσωπικα με "προληπτικα λογω ηλικιας."Μονο στη θεραπεια κατοπιν εξετασεων και ενδειξεων.

Οσο για πλακούντα οπως ειπα οι 2 εμβρυομητρικοι τον βρηκαν καλο.Εκτος κι αν έσφαλλαν.Και το ζάχαρο μου χαμηλό.

Just now, ninaki80 είπε:

μπορει απλως να ειναι ενα μικροσωμο μωρο. κ μενα ο ανηψιος μου σαν εμβρυο ηταν λιγο πισω στο βαρος κ μετα σαν μωρο ηταν μικροσωμος . μετα σαν παιδακι αρχισε να παιρνει τα πανω του σκεψου !!

γενικα αυτες τις εγκυμοσυνες απλως τις παρακολουθουν πιο στενα κ τις περισσοτερες φορες δεν συμβαινει κατι απλα το συνιθεστερο γεννας λιγο πιο νωρις για να μην ρισκαρουν να ζοριζετε το μωρο. 

Σ ευχαριστώ κοριτσι μου.Μακαρι να ειναι ολα.φυσιολογικα.και να ειναι απλα ενα μικρο.μωρακι.

Ξερω οτι πολλα μωρακια γεννιουνται μικρα και μετα παιρνουν τα πανω τους.

Εγω βεβαια επιθυμω να το γεννήσω οσο πιο τελειομηνο γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jela είπε:

Προληπτικά "απαραιτητες" είναι παράδοξο και αντιφατικό.

Δε.αυμφωνω προσωπικα με "προληπτικα λογω ηλικιας."Μονο στη θεραπεια κατοπιν εξετασεων και ενδειξεων.

Οσο για πλακούντα οπως ειπα οι 2 εμβρυομητρικοι τον βρηκαν καλο.Εκτος κι αν έσφαλλαν.Και το ζάχαρο μου χαμηλό.

Σ ευχαριστώ κοριτσι μου.Μακαρι να ειναι ολα.φυσιολογικα.και να ειναι απλα ενα μικρο.μωρακι.

Ξερω οτι πολλα μωρακια γεννιουνται μικρα και μετα παιρνουν τα πανω τους.

Εγω βεβαια επιθυμω να το γεννήσω οσο πιο τελειομηνο γινεται.

ολα θα πανε κατευχην υπομονη θελει κ θα σε καθοδηγησουν οι γιατροι !! με το καλο!

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Η κατι δεν κατάλαβες καλά η στη θέση σου θα την άλλαζα χθες.Μονο κ μονο λογω ηλικιας οι ηπαρινες  σου είναι προληπτικά απαραίτητες.οταν ο πλακούντας δεν λειτουργεί σωστά το μονο πράγμα που μπορείς να κάνεις σύμφωνα με την οδηγία πάντα ειδικού, ειναι διατροφή,ηπαρινη κνινσουλινη εάν έχεις πρόβλημα με σάκχαρο.Στη θέση σου θα πηγαινα σε διαβητολογο κ αιματολογο για να ξέρει τι κάνει.

 

 

Απ' ότι κατάλαβα δεν βρήκαν κάποιο πρόβλημα στον πλακούντα κ γενικά σε αιματωσεις οπότε γιατί να πάρει προληπτικά ηπαρίνη?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...