Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Έλενα


Recommended Posts

Καλησπερα, είμαι στην 37η εβδομάδα κυησης και θα γενναγα στο αρεταιειο το οποιο εχει κλεισει εδω και εναμισυ μηνα.

ο γιατρος μου ξεγενναει μετα στο μητερα αλλα επειδη ειναι πολλα τα εξοδα,τα 2λα,σκεφτηκα μηπωσ τελευταια στιγμη βρω ενα καλο γιατρο,συννενοησιμο να με αναλλαβει στο ελενα.ξερω οτι δεν εχω πολυ χρονο να τον γνωρισω απο μονη μου,γι αυτο ζηταω τη προσωπικη σας εμπειρια.

 

Join the club!!!

Και εγω την πάτησα με το Αρεταίειο και πήρα μεταγραφή στο ΕΛΕΝΑ...φτηνότερη ευτυχώς :)

 

Θα σου πρότεινα να πας στη κα Γεωργιάδου που λένε παραπάνω τα κορίτσια γιατί η δικιά μου γιατρός δεν κάνει επισκληρίδιο...ειναι για σκληροπυρηνικές :D:D:D:D

Με το καλό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kalimeres! Phra thl.sto Elena na brw thn Gewrgiadou kai na kanonisw kai kapoio rantebou -mias kai prepei na kanw taksidi gia na er8w A8hna! kai 8elei kai ayto ton programmatismo tou-. Mou fanhke poly ebgenikh ap'to thlefwno kai mikrh hlikiaka... den kserw an peftw eksw! pantws hmoun arketa pio aneth sto na milhsw mazi ths giati apo thn prohgoumenh kiolas egymosynh mou epsaxna gia gynaika gynaikologo! mou'pe na ksanakanw mia b' xoriaki thn tetarth gia na sygkrinei me thn prwth, giati akoma einai mikrouli! ayta! elpizw na ekana kalh epilogh me th giatro, giati exw mia amhxania me tous giatrous genika!

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα πάρει τηλ. στο ιατρείο της να ζητήσω ραντεβού και μου είπε η βοηθός της ότι δέχεται κάθε Δε, Τε & Πε μετά τις 10 χωρίς ραντεβού. Έτσι σηκώθηκα και πήγα την Πέμπτη, πάω στα εξωτερικά ιατρεία, λέω σε μια μαία ότι θέλω να δω την Κα Γεωργιάδου και μου λέει: "Χωρίς ραντεβού δεν ξέρω αν θα σας δει". Της λέω τι μου είχαν πει στο τηλέφωνο και με έστειλε δίπλα να ρωτήσω την ίδια αν θα με δεχτεί! Πάω δίπλα, με τρελλό άγχος! Λες να ήρθα τζάμπα, λέω;;; Ήταν ευγενέστατη! "Φυσικά και θα σε δω", μου λέει!

 

Όταν ήρθε η σειρά μου, άκουσε προσεκτικά το ιστορικό μου απ' την πρώτη εγκυμοσύνη, με έστειλε δίπλα για υπέρηχο και μετά με ξαναείδε και μου έδωσε οδηγίες, εξετάσεις κλπ... Έχω πιστεί πλέον ότι τζάμπα "έφαγα" την καισαρική... Πάντως η Γεωργιάδου δεν έχει αντίρρηση για επισκληρίδιο αφού θέλω να συμμετέχω και να δω το μωρό μου αμέσως!

 

Όσο για τον γιατρό που μου έκανε τον υπέρηχο μου άφησε την καλύτερη εντύπωση. Δοκίμασε απ'έξω πρώτα όμως δεν φαινόταν τίποτα και έτσι κάναμε κολπικό. Εγώ δεν μιλούσα και μου λέει "είναι επιθυμητή η εγκυμοσύνη;". "Φυσικά!", του λέω εγώ, "ε, τότε άκου λίγη μουσικούλα!" Και μου βάζει την καρδούλα του μωρού! Τρελάθηκα! Με έκανε να νιώσω πολύ άνετα και με έκανε πολλές φορές να γελάσω!

 

Γενικώς μου έμεινε πολύ καλή εντύπωση απ' το Έλενα και ευχαριστώ το forum για την βοήθειά του!!!

5dyVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ γέννησα το Μάρτιο με την Γεωργιάδου και ομολογώ πως ανταν κάποιος άλλος σίγουρα θα μου είχε κάνει καισαρική! Η γυναίκα ήταν συνέχεια από πάνω μου με υπομονή και πολύ ψυχραιμία και δεν ήμουν από τις εύκολες μπορώ να πω. Τη σινιστώ ανεπυφύλακτα

 

........ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ax poly xairomai... an kai arxika hmoun ligo "kollhmenh" se kati... kserete otan mpaineis s'ena forum kai eisai agnwstos metaksy agnwstwn kapou mporei na skeftesai oti mhpws anamesa sta tosa onomata pou blepeis san kalous gynaikologous kapoia exoun eipwthei typou "diafhmistika". dhl. eskemena gia na mazepsoume pelateia.... bebaia, parolo pou dialeksa ontws diabazontas gnwmes kai an kai den exw synanth8ei akoma me th giatro, niw8w oti einai "kalh" periptwsh!

kati allo: h gewrgiadou dexetai ton patera mazi sth genna? ston gio mou o antras mou (einai ligo fobitsiarhs! skefteite oti otan tou elega gia ta rammata meta th genna, pou den eniw8a tpt logw episklhridiou, eixe ginei kataspros!) den htan mesa. twra omws 8elw na ton peisw na mpei... 'h estw mporei na mpei kapoios mazi mou? px h kollhth mou? merci!

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Στο έλενα δεχονται την παρουσία του πατέρα στον τοκετό αλλά νομίζω ότι θα πρεπει να παρακολουθήσει για δυο μέρες κάτι μαθήματα. Η γεωργιάδου δεν έχει πρόβλημα μια φίλη μου που γέννησε σε αυτή ήταν και άντρας της μέσα

 

........ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπορεί όμως να υπάρχει ένας σάκος με 2 καρδούλες (όπως ήταν τα αδέλφια μου - ομοζυγωτικά!)!! Στον υπέρηχο όταν έχεις κλείσει τις 7 εβδ. συνήθως φαίνεται και το έμβρυο ή τα έμβρυα, οπότε θα σου πουν σίγουρα! Εγώ στις 7εβδ+4ημ. άκουσα μουσικούλα από μόνο μία καρδούλα!!

5dyVp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας ειμαι νεο μελος και ισως και μανουλα θα δειξει ακομα δεν ξερουμε κατι.ψαχνω για εναν καλο γυναικολογο για το Ελενα μιλαω παντα οποια μπορει να με διαφωτισει θα την ευχαριστουσα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και όλες! Είμαι νέα στο φόρουμ αν και εχω παρακολουθήσει αρκετές συζητήσεις. Έχω μπει στη διαδικασία να ψάχνω γιατρό στο Έλενα. Η μέχρι τώρα γιατρός μου είναι στο μητέρα αλλά επειδή μετά από λίγο ψάξιμο καταλήξαμε με τον άντρα μου όταν έρθει η ώρα να γεννήσω να πάμε σε δημόσιο ψάχνω εξ αρχής γιατρό. Λέμε να βάλουμε σιγά σιγά μπροστά... Διάβασα αρκετά για την Κα Γεωργιάδου και κάπου αναφέρετε και το κινητό της τηλ. σε αυτό μπορώ να την καλέσω για ραντεβού? Έχει ιδιωτικό ιατρείο ή δέχεται μόνο στο Έλενα. Εννοείται ότι και τις επισκέψεις θέλω να τις κάνω μέσω ΙΚΑ. Όποια μπορεί ας μου δώσει γενικότερα πληροφορίες. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια. :)

cctip3.png
Link to comment
Share on other sites

Τα ραντεβού τα κλείνεις στο τηλέφωνο 210 6402397 τα απογεύματα αλλά φυσικά μπορείς και να καλέσεις στο κινητό της και αν δεν είναι απασχολημένη να σε κατατοπίσει αυτή...εξωτερικό ιατρείο δεν έχει...πρωινά δέχεται χωρίς ραντεβού. Το ΙΚΑ δεν ξέρω πως μπορεί να συνδυαστεί με τις επισκέψεις σου στο Έλενα. Καλύτερα να το ρωτήσεις εκεί.

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τα ραντεβού τα κλείνεις στο τηλέφωνο 210 6402397 τα απογεύματα αλλά φυσικά μπορείς και να καλέσεις στο κινητό της και αν δεν είναι απασχολημένη να σε κατατοπίσει αυτή...εξωτερικό ιατρείο δεν έχει...πρωινά δέχεται χωρίς ραντεβού. Το ΙΚΑ δεν ξέρω πως μπορεί να συνδυαστεί με τις επισκέψεις σου στο Έλενα. Καλύτερα να το ρωτήσεις εκεί.

 

Jen με βλέπω την ώρα της γέννας που δεν θα αντέχω τον πόνο και η δικιά μου να μ'εχει να σφαδάζω να ουρλιάζω ΓΕΩΡΓΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΔΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ στους διαδρόμους :)

 

 

Πάντως με το ΙΚΑ δεν νομίζω να πληρώνεις κάτι εκτος βέβαια απο το τι θα πληρώσεις στη γιατρό σου...και τα πρωινά ραντεβού θα ειναι τζάμπα φαντάζομαι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα ραντεβού τα κλείνεις στο τηλέφωνο 210 6402397 τα απογεύματα αλλά φυσικά μπορείς και να καλέσεις στο κινητό της και αν δεν είναι απασχολημένη να σε κατατοπίσει αυτή...εξωτερικό ιατρείο δεν έχει...πρωινά δέχεται χωρίς ραντεβού. Το ΙΚΑ δεν ξέρω πως μπορεί να συνδυαστεί με τις επισκέψεις σου στο Έλενα. Καλύτερα να το ρωτήσεις εκεί.

 

Jen με βλέπω την ώρα της γέννας που δεν θα αντέχω τον πόνο και η δικιά μου να μ'εχει να σφαδάζω να ουρλιάζω ΓΕΩΡΓΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΔΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ στους διαδρόμους :)

 

 

Πάντως με το ΙΚΑ δεν νομίζω να πληρώνεις κάτι εκτος βέβαια απο το τι θα πληρώσεις στη γιατρό σου...και τα πρωινά ραντεβού θα ειναι τζάμπα φαντάζομαι.

 

Έλα μπορεί να μην πονέσεις και τόσο...να γίνουν όλα γρήγορα...η yoga σίγουρα βοηθάει πολύ οπότε νομίζω ότι δεν θα χρειαστείς επισκληρίδιο...

 

χθες που πήγα και την είδα πάντως και περίμενα πως και πως να κάνουμε υπέρηχο αν δούμε το φύλλο μας το ξέκοψε τον υπέρηχο αμέσως μιας και σε 15 μέρες έχω την Β επιπέδου και "δεν υπάρχει λόγος να βομβαρδίζουμε χωρίς λόγο με υπερήχους το μωράκι συνέχεια..." η κατάχρηση λέει κάνει κακό...οκ μπορεί να έχει δίκιο αλλά περίμενα πως και πως να δω το μωράκι μου να κουνάει τα χεράκια του...

κατά τα αλλά μου αρέσει πολύ γιατί με βλέπει ψαρωμένη με τεράστιες λίστες ερωτήσεων (πάντα κάνω λίστα πριν πάω) και να την ρωτάω ότι τρελό έχω ακούσει/διαβάσει και απλά χαμογελάει με συγκατάβαση και έτσι με καθησυχάζει πάρα πολύ...είναι πολύ χαλαρή γενικά...σε αντίθεση με μένα που είμαι γενικά σε μεγάλη ανυπομονησία... :)

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια. Και εγω ανήκα στην ομαδα των εκείνων που έψαχναν συστασεις για γιατρό από το ΕΛΕΝΑ και τελικά κατέληξα στην κα Γεωργιάδου. Βρίσκομαι στη 31η βδομαδα και ολα μεχρι στιγμης δοξα σοι ο Θεος εχουν παει μια χαρα. Θα ηθελα να μου πειτε την αποψη σας οσες γεννησατε στην εν λογω γιατρο. Χτες ειχα συνεχόμενους πονους στη κοιλια και αφου εκανα λιγο υπομονη και ειδα οτι δεν περνουσαν τι πιο φυσιολογικο τηλεφωνησα στη γιατρο. Το τηλ.απενεργοποιημενο. Ξαναπηρα τιποτα... μονη στο σπιτι περιμενα υπομονετικα τον αντρα μου - καποιες ωρες!- να δουμε τι θα κανω. Τελικα οι πονοι περασαν αλλα το πρωι παλι περασα τα ιδια. Μη σας τα πολυλογω εχει φτασει μεσημερι και ακομα δεν εχουμε μιλησει με τη γιατρο γιατι προφανως εχει φορτωμενο προγραμμα. Και ρωτω. Τι πρεπει να κανω? Μπορω να κρινω μονη μου αν ειναι κατι σοβαρο ή οχι? Εχω καθηλωθει στο κρεβατι με φοβο μηπως εχω κατι. Αν ηταν κατι πιο σοβαρο η γιατρος ποτε θα το μαθαινε? Εσεις την βρισκατε ανα πασα στιγμη? Μηπως ετσι λειτουργει το δημοσιο και εγω ζω σε συννεφακια? :roll: Σας παρακαλω οι απαντησεις σας θα μου ηταν πολυτιμες!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια. Και εγω ανήκα στην ομαδα των εκείνων που έψαχναν συστασεις για γιατρό από το ΕΛΕΝΑ και τελικά κατέληξα στην κα Γεωργιάδου. Βρίσκομαι στη 31η βδομαδα και ολα μεχρι στιγμης δοξα σοι ο Θεος εχουν παει μια χαρα. Θα ηθελα να μου πειτε την αποψη σας οσες γεννησατε στην εν λογω γιατρο. Χτες ειχα συνεχόμενους πονους στη κοιλια και αφου εκανα λιγο υπομονη και ειδα οτι δεν περνουσαν τι πιο φυσιολογικο τηλεφωνησα στη γιατρο. Το τηλ.απενεργοποιημενο. Ξαναπηρα τιποτα... μονη στο σπιτι περιμενα υπομονετικα τον αντρα μου - καποιες ωρες!- να δουμε τι θα κανω. Τελικα οι πονοι περασαν αλλα το πρωι παλι περασα τα ιδια. Μη σας τα πολυλογω εχει φτασει μεσημερι και ακομα δεν εχουμε μιλησει με τη γιατρο γιατι προφανως εχει φορτωμενο προγραμμα. Και ρωτω. Τι πρεπει να κανω? Μπορω να κρινω μονη μου αν ειναι κατι σοβαρο ή οχι? Εχω καθηλωθει στο κρεβατι με φοβο μηπως εχω κατι. Αν ηταν κατι πιο σοβαρο η γιατρος ποτε θα το μαθαινε? Εσεις την βρισκατε ανα πασα στιγμη? Μηπως ετσι λειτουργει το δημοσιο και εγω ζω σε συννεφακια? :roll: Σας παρακαλω οι απαντησεις σας θα μου ηταν πολυτιμες!

 

stak οι προβληματισμοί σου είναι και δικοί μου προβληματισμοί...έχουμε την ίδια γιατρό αλλά μέχρι στιγμής δεν χρειάστηκε να την ενοχλήσω κάποιο βράδυ...συνήθως της τηλεφωνώ πρωινά ή μεσημέρια για απορίες και όταν έχει τοκετό μου το λέει και την παίρνω αργότερα...μακάρι να μην χρειαστεί να ζήσω αυτό που λες αλλά ναι νομίζω ότι είναι σημαντικό να μπορείς να βρεις τον γιατρό οποιαδήποτε στιγμή σε ώρα ανάγκης...το ίδιο με προβληματίζει και με τον παιδίατρο... :roll:

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, θα ήθελα εαν ήταν δυνατόν επειδή κ εγώ είμαι μια απ'αυτές που ψάχνουν γυναικολόγο, να μου στείλει όποια γνωρίζει σε pm τα τηλέφωνα των

Διακάκη, Κωσταντινίδου και Καργάκου του μαιευτηρίου ΕΛΕΝΑ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!!! :D:D

Link to comment
Share on other sites

Κάθε γιατρός στο Έλενα, όταν δεν είναι εκεί, έχει κάποιον που τον αναπληρώνει. Τηλεφωνείς στο κεντρικό τηλέφωνο, λες έχω γιατρό την κυρία Τάδε και θέλω να μηλήσω με τον αναπληρωτή της. Σε συνδέουν ή σου δίνουν ένα τηλέφωνο, γενικά βρίσκεις κάποιον, ο οποίος σου δίνει οδηγίες ή αν είναι σοβαρό, σου λέει να περάσεις από εκεί και επικοινωνεί με τη γιατρό (αυτός μπορεί κάθε στιγμή). Εμένα μου έτυχε μία φορά στην πρώτη εγκυμοσύνη και εξυπηρετήθηκα. Το αν θα απαντήσει εκτός ωραρίου είναι θέμα γιατρού. Πρέπει να το ρωτήσεις από την αρχή. Το καλό είναι ότι δεν μένεις ποτέ ακάλυπτη, γιατί υπάρχει ολόκληρο νοσοκομείο από πίσω.

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ.ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ.ΜΕΧΡΙ ΠΡΟΤΙΝΟΣ ΕΙΧΑ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΤΟ ΙΑΣΩ.ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΛΛΑ.ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΕΣΤ ΠΑΠ 100 ΕΥΡΟ.ΔΕΝ ΛΕΕΙ.ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΡΙΤΣΑ.ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ?ΕΧΩΓΕΝΝΗΣΕΙ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ.ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ??????ΕΙΔΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΒΡΙΣΚΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ.ΘΕΛΩ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ.ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ????????????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες σας ειμαι σε αναζητηση γυναικολογου στο Ελενα,οποια μπορει και θελει να μου συστησει καποιον θα χαρω παρα πολυ για τον κοπο τις.

Εαν καποια θελει να μου προτεινει η να μου πει ο οτι δηποτε σας ευχαριστω

θα ειμαι σε λιγο καιρο και γω νεα μανουλα

φιλακια σε ολες σας[/b]

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΓΙΑΝΝΑΚΟΔΗΜΟ . ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΤΡΕΛΟΥΤΣΙΚΟΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΟΣ.

ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΤΟ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΑΛΛΑΖΑ , ΘΑ ΞΑΝΑΕΒΑΦΑ ΓΑΛΑΖΙΑ ΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ!!!

an1cv4C0g411210Nzc3NzlkaHwzNzY1NWRhfE15IGxpdHRsZSBmYWlyeSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...