Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Έλενα


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Όχι, δεν του το έχω πει, γιατί φαντάσου πόσο περισσότερο θα αδιαφορούσε. Κάτι πρέπει να'χει καταλάβει, αφού ακόμα δεν έχω κλείσει δωμάτιο στο ξενοδοχείο εεε... μαιευτήριο όπου εργάζεται. Πάντως η δική του άποψη είναι να βγάλουμε το μωρό 10 μέρες νωρίτερα της ΠΗΤ, ίσως και λιγότερο. Το να έχει ο κάθε γιατρός άλλη άποψη σε φρικάρει. Εχω τρομοκρατηθεί σε σημείο να βλέπω εφιάλτες ότι μου βγάζουν το μωρό και το καημένο δεν είναι έτοιμο, και μου το βάζουν σε θερμοκοιτίδα...

1218574.png 1218575.png
Link to comment
Share on other sites

γιατι φοβάσαι αν γεννήσεις πιο νωρις...?γέννησα με καισαρικη την κορη μου ακριβώς στην 38η εβδομάδα....διοτι δεν άντεχα άλλο ειχα πολλους εμετους για 6 μηνες με αφηδάτωση και όλα τα σχετικά...μια χαρά υγιεστατο βγηκε....απο την 38 εβδομάδα και μετα μπορει να γεννηθει άνετα το παιδι....το μονο που θα κερδισει ειναι κάποια γραμμάρια παραπάνω....δεν αλλάζει κάτι....ουτε θα γίνει χαζο.....εαν όλα πάνε καλα μέχρι τέλους δεν υπάρχει λογος να φοβάσαι.....

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο: Mmdad, μόλις τώρα πρόσεξα ότι μένεις Βέλγιο, ΤΙ ΤΥΧΗ! Ετοιμαζόμαστε με σύζυγο και τέκνα να μετακομίσουμε δυτική Γερμανία, όπου ζουν τα πεθερικά μου, αλλά ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν προλαβαίνω να γεννήσω τη μικρή μου εκεί, και το ήθελα πολύ - άλλα συστήματα, άλλος πλανήτης, θα είχα ελπίδα και για VBAC...

1218574.png 1218575.png
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ Fenaki, μου δίνεις κουράγιο, -δεν θα βγει χαζό- μ' έκανες και γέλασα μες στην πίκρα μου. Όμως θα είναι 38? Γιατί ο γιατρός του Έλενα είπε τη λέξη τουλάχιστον, γι' αυτό έχω κολλήσει. Εντωμεταξύ, το γιο μου το βγάλαμε ακριβώς 40 εβδομάδων, και βγήκε 2760, που είναι καλό μέγεθος. Αν όμως βγάλεις το παιδί στις 38 πόσο θα είναι? Και πιο πολύ απ' όλα φοβάμαι πόσο ώριμο μπορεί να είναι το αναπνευστικό στις 38 ή και νωρίτερα. Και όλα αυτά αν με αναλάβει ο γιατρός, γιατί θα με δει αύριο και θα μου πει αν θα μου κάνει τη χάρη. Αν όχι, δεν ξέρω τι θα κάνω.

1218574.png 1218575.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όχι, δεν του το έχω πει, γιατί φαντάσου πόσο περισσότερο θα αδιαφορούσε. Κάτι πρέπει να'χει καταλάβει, αφού ακόμα δεν έχω κλείσει δωμάτιο στο ξενοδοχείο εεε... μαιευτήριο όπου εργάζεται. Πάντως η δική του άποψη είναι να βγάλουμε το μωρό 10 μέρες νωρίτερα της ΠΗΤ, ίσως και λιγότερο. Το να έχει ο κάθε γιατρός άλλη άποψη σε φρικάρει. Εχω τρομοκρατηθεί σε σημείο να βλέπω εφιάλτες ότι μου βγάζουν το μωρό και το καημένο δεν είναι έτοιμο, και μου το βάζουν σε θερμοκοιτίδα...

 

Ούτε εγώ ξέρω κάποιον στο Ελενα γιατί γέννησα στο Μητέρα.. αυτό που θέλω να σου γράψω ότι χτες μου ανακοίνωσε η κουμπάρα μου ότι ειναι έγκυος στο δεύτερο παιδάκι της και θα γεννήσει στο ΙΑΣΩ και η γιατρός της που την εμπιστεύεται απόλυτα της είπε ότι θα "πάρει" το μωρό δύο εβδομάδες νωρίτερα.. στο πρώτο είχε γεννήσει με καισαρικη... το έχω ακούσει απο πολλές πάντως όταν το πρώτο είναι με καισαρική στο δεύτερο οι γιατροί να θέλουν να το "πάρουν" νωρίτερα.. και θέμα διακοπών δεν παίζει για την κουμπάρα μου γιατι θα γεννήσει Νοέμβριο...

Link to comment
Share on other sites

Μην φοβάσαι να γεννήσεις νωρίτερα. Έτσι κι αλλιώς είναι κανόνας στην δεύτερη καισαρική να παίρνουν το μωρό, αν έχει συμπληρώσει τα κιλά του, 15 μέρες πριν την ΠΗΤ.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλες τις μανούλες!

Ψάχνω απεγνωσμένα ένα καλό γιατρό μέσα στο Έλενα. Είχα γεννήσει εκεί το Σεπτέμβριο του 2007 (με καισαρική) και ο τότε γιατρός θέλει τώρα με αφορμή την προηγούμενη καισαρική να βγάλει το μωρό 2 βδομάδες νωρίτερα τουλάχιστον:shock: για να πάει διακοπές, και αυτό ΑΝ με αναλάβει, γιατί είμαι ήδη 28 εβδομάδων, και μου είπε απότομα να πάω και θα δούμε αν θα με αναλάβει!!! Εντάξει, δεν παίζεται ο τύπος, και να σκεφτείς ότι μιλάει έτσι τη στιγμή που ήδη στο παρελθόν του έχουμε ακουμπήσει 850. Ξέχασα να πω, μέχρι τώρα με παρακολουθεί ιδιωτικά γιατρός στη γειτονιά μου, ο οποίος είναι σε Ιδιωτικό-Νοσοκομείο-Δεν-Το-Σηκώνει-Η-Τσέπη-Μου, συν ότι έτσι κι αλλιώς δεν είμαι πολύ ικανοποιημένη, γιατί είναι ψιλοαδιάφορος. Σας παρακαλώ, σώστε με, γιατί δεν με βλέπω καλά...

 

Χωρίς να θέλω να κριτικάρω καμιά, δεν γίνεται να μην σχολιάσω... Δίνεις 850 (φακελάκι, μαύρα, παράνομα κλπ) σε γιατρό του ΕΣΥ και τον κριτικάρεις που σου φέρεται έτσι??? Νομίζω ότι σαν λαός χάνουμε το μέτρο!

Link to comment
Share on other sites

νωμιζω πως δυστιχως ολοι θα σου πουν 2 εβδομαδες νωριτερα για να μην γεννησεις γιατι αν σε πιασουν οι πονοι και ειχες πρωτη γεννα καισαρικη θα ειναι πιο δυσκολα η αδερφη μου γεννησε κ τα δυο της παιδια με καισαρικη κ το 2ο 2 εβδομαδες νωριτερα...ολοι το κανουν επειδη ειναι η πρωτη γεννα καισαρικη οποτε κ η δευτερη σιγουρα θα ειναι καισαρικη αν δεν εχουν περασει 5 χρονια ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ' ευχαριστώ Fenaki, μου δίνεις κουράγιο, -δεν θα βγει χαζό- μ' έκανες και γέλασα μες στην πίκρα μου. Όμως θα είναι 38? Γιατί ο γιατρός του Έλενα είπε τη λέξη τουλάχιστον, γι' αυτό έχω κολλήσει. Εντωμεταξύ, το γιο μου το βγάλαμε ακριβώς 40 εβδομάδων, και βγήκε 2760, που είναι καλό μέγεθος. Αν όμως βγάλεις το παιδί στις 38 πόσο θα είναι? Και πιο πολύ απ' όλα φοβάμαι πόσο ώριμο μπορεί να είναι το αναπνευστικό στις 38 ή και νωρίτερα. Και όλα αυτά αν με αναλάβει ο γιατρός, γιατί θα με δει αύριο και θα μου πει αν θα μου κάνει τη χάρη. Αν όχι, δεν ξέρω τι θα κάνω.

 

χαιρομαι που σε έκανα να γελάσεις αλλά....δεν το ειπα τυχαια....μια φιλη μας που γεννησαμε μαζι μια εβδομάδα μετά αυτη.....επειδη ο μικρός της δεν μιλάει ακομη και γενικά απο μωρο άργησε να περπατησει δεν μιλάει δεν τρωει δεν..,..δεν.....και έβλεπε την δικιά μου που μίλησε απο 8 μηνων και όλα τα συναφη που πλεον κάνεις ολοκληρωμένο διάλογο και επειδη αισθάνεται άσχημα πάντα λέει....ε...μην συγκρινεις την κάτια με τον γιαννάκη...ο γιαννάκη ειναι 3 εβδομαδες πιο μικρος....:confused::confused::confused: εννοει 2εβδομαδες γιατι γέννησε και αυτη στην 38η και μια εβδομάδα που έχουν διαφορά....

ετσι και αλλίώς ποτε δεν έκανα συγκριση....γιατι ασχολουμαι με το παιδι μου...εκεινη όχι....τέλος πάντον....ρωτα πάλι τον γιατρο σου γιατι θέλει πιο νωρίς....να στο εξηγήσει....

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όσους προσπάθησαν να με βοηθήσουν. Πήγα χθες και είδα το γιατρό. Λοιπόν δεν έχω λόγια, ήταν τέλειος! Η σύγκριση με τον ιδιώτη που με έβλεπε μέχρι τώρα και δεν με ζύγιζε, δεν μου έπαιρνε πίεση, μόνο με ρώταγε "Να κλείσουμε δωματιάκι?"... Ή που παρατήρησα όση ώρα με εξέταζε και έπαιρνε το ιστορικό μου, ότι ενώ ήταν ΠΛΗΡΩΣ αφοσιωμένος και γλυκύτατος με μένα, μίλαγε ορθά-κοφτά σε όσες τον έπαιρναν τηλέφωνο? Λίγο και η νοσταλγία που έγκυος στο γιό μου πέρασα συνολικά πολλές ώρες έξω απ΄την πόρτα του γραφείου του, και τελικά μου το έφερε στον κόσμο υγιέστατο... Πάντως θα με αναλάβει με μεγάλη του χαρά ($:D$), μου εξήγησε γιατί πρέπει να γίνει οπωσδήποτε κτ, γιατί θα βγάλουμε το μωρό νωρίτερα, κι ότι να μη φοβάμαι καθόλου γιατί στις 38 το μωρό είναι εξίσου έτοιμο όπως και στις 40 εβδομάδες.

 

Mariob: δε νομίζω ότι έχω χάσει κάποιο μέτρο και φταίω σε κάτι, ούτε εγώ ούτε όσοι γονείς πάνω στην αγωνία μας να πάνε όλα καλά δίνουμε κάποια χρήματα για να μας αναλάβει ένας συγκεκριμένος γιατρός. Ακόμα και τότε μας το είχε πει ξεκάθαρα ότι δεν είμαστε υποχρεωμένοι να πληρώσουμε αν πάμε να μας ξεγεννήσει όποιος γιατρός τύχει να είναι εκεί. Και ούτε επικροτώ αυτό το σύστημα, γιατί έχω ζήσει στο εξωτερικό και η εδώ νοοτροπία με θυμώνει, αλλά αναγκάζεσαι να προσαρμοστείς, και ήταν επιλογή μας να τον πληρώσουμε, απλά μου κακοφάνηκε όταν μου μίλησε απότομα, αλλά έτσι είναι ο συγκεκριμένος άνθρωπος στο τηλέφωνο, κι εγώ τον παίρνω και του λέω "είμαι 28 εβδομάδων, θέλω να με αναλάβετε"...

 

Τεσπα, αυτά ήθελα να πω... Υγιή μωράκια σε όλους!!!

1218574.png 1218575.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και πάλι.Πιο πάνω έγραψα για τη γέννα μου με τον κύριο Γιαλελή.Σήμερα θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας κάποια πράγματα για τον κύριο Δάγλα, τα οποία η αλήθεια είναι ότι το σκέφτομαι καιρό αν θα τα γράψω.Τελικά αποφάσισα ότι καλό θα ήταν να τα ξέρουν οι κοπέλες που τον έχουν γιατρό.

Να σας επισημάνω ότι δεν τον κρίνω ως επιστήμονα γιατί δεν ήταν ο γιατρός μου, αλλά η γαιδουριά καλό θα είναι να ξεσκεπάζεται.

Λοιπόν όπως σας είπα έκανα καισαρική και επειδή άργησε να έρθει η σειρά μου (περίμενα γύρω στις 6 ώρες ) άκουσα πολλά μωρά να γεννιούνται και άκουγα επίσης τους διαλόγους πολλών γιατρών, νοσοκόμων κτλ.

Κάποια στιγμή μπήκε στα χειρουργεία ο Δάγλας, κι από κεινη τη στιγμή και έπειτα ακουγόταν μόνο αυτός.Το τι βρισίδι έριχνε δεν περιγράφεται.Όλα του φταίγανε.Κάποια στιγμή μίλαγε με έναν άλλο γιατρό καΙ τον άκουσα να λέει το εξής κορυφαίο:

"όλες οι καρ...λες σήμερα ήρθανε να γεννήσουν:shock:.Μ έχουν πεθάνει από το πρωί"

Στη συνέχεια μπήκε να ξεγεννήσει μια κακομοίρα που για κάποιο λόγο δε μπορούσε να σπρώξει.Το τι "ενθάρρυνση" της έδωσε δεν περιγράφεται:mad:.Φυσικα μετά από αυτό πήγε για καισαρική.

Εντωμεταξύ απ έξω που περιμέναν οι συγγενείς ήταν και ένας νεαρός του οποίου η γυναίκα γεννούσε με τον Δάγλα (δεν ξέρω αν είναι η ίδια που την έβριζε επειδη δε μπορούσε να σπρώξει).Ενημέρωση δεν είχαν καθόλου για την πορεία της γέννας.Κάποια στιγμή βγήκε ο Δάγλας για να πάει στο γραφείο του που βρίσκεται στον ίδιο όροφο με τα χειρουργεία.Πέρασε από μπροστά τους μιλώντας στο κινητό και δεν τους έδωσε σημασία.Στη συνέχεια τον παίρναν οι άνθρωποι τηλ.στο κινητό γαι να μάθουν τι γίνεται και δεν το σήκωνε.Κάποια στιγμή βγήκε από το γραφείο και τους την είπε επειδή λέει τον ενοχλούσαν και δεν τον άφηναν να κάνει τη δουλειά του.

Ο άντρας μου που είναι γενικα΄οξύθυμος και παρακολουθούσε τη σκηνή (από κει ξέρω τα γεγονότα) του ήρθε να τον πιάσει από το λαιμό.

 

Αυτά είχα να πω και ό καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματά του.

Αν η κοπέλες που γέννησαν μαζί του στις 22/11/2010 μπαίνουν στο φόρουμ, ας επιβεβαιώσουν τα λεγόμενά μου.

Πιστεύω ότι πρέπει τα κακώς κείμενα να καταγγέλονται για να αποφεύγουν κάποιοι εξ ημών να επιλέγουν τέτοιους γιατρούς και μετά να λένε "μακάρι κάποιος να με είχε προειδοποιήσει".

Το φόρουμ άλλωστε γι αυτό υπάρχει

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχω την εντύπωση πως πίσω από μηνυματα μελών που έχουν στο ιστορικό τους μόλις 20 μηνυματα το πολύ και τα 19 λένε τα στοιχεία του κυρίου Καπετανακη βρίσκεται ο ίδιος ο κος Καπετανακης??????? Λεω εγώ τώρα......... Για προσέξτε το οι υπόλοιπες.....

Peny επέτρεψέ μου να σε διορθώσω: σε όλα τα μηνύματα (21 στα 21) εγκωμιάζει τον Καπετανάκη! Συμφωνώ μαζί σου και νομίζω ότι πρέπει να παρέμβει ο admin;-). Τέτοια πλύση εγκεφάλου πια:lol:

5dyVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιατί έχω την εντύπωση πως πίσω από μηνυματα μελών που έχουν στο ιστορικό τους μόλις 20 μηνυματα το πολύ και τα 19 λένε τα στοιχεία του κυρίου Καπετανακη βρίσκεται ο ίδιος ο κος Καπετανακης??????? Λεω εγώ τώρα......... Για προσέξτε το οι υπόλοιπες.....

 

Peny επέτρεψέ μου να σε διορθώσω: σε όλα τα μηνύματα (21 στα 21) εγκωμιάζει τον Καπετανάκη! Συμφωνώ μαζί σου και νομίζω ότι πρέπει να παρέμβει ο admin;-). Τέτοια πλύση εγκεφάλου πια:lol:

 

Εεε Δεν το πιστεύω…. Έχετε δίκιο έκανα μερικές σελίδες roll back και έβαλα τα γέλια… Να σας πω την αλήθεια δεν είναι για γέλια γιατί στην ουσία είναι παραπληροφόρηση!!! Σορυ για το οφ τοπικ,..... σίγουρα θα πρέπει να επέμβει ο admin...

Θέλω να βαρεθώ και δεν προλαβαίνω…

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Εεε Δεν το πιστεύω…. Έχετε δίκιο έκανα μερικές σελίδες roll back και έβαλα τα γέλια… Να σας πω την αλήθεια δεν είναι για γέλια γιατί στην ουσία είναι παραπληροφόρηση!!! Σορυ για το οφ τοπικ,..... σίγουρα θα πρέπει να επέμβει ο admin...

 

ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ Κ ΜΑΜΑ ΕΠΙΣΗΣ!!!! ΕΙΜΑΙ ΜΟΛΙΣ 6 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ. ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΜΑΚΡΥΓΟΡΩ ΠΗΓΑ Κ ΒΡΗΚΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΕΚΑΝΑ 1 45ΛΕΠΤΑ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕΝΩ ΑΘΗΝΑ,ΘΕΩΡΩΝΤΑΣ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ. ΜΟΥ ΕΙΠΑ ΠΡΩΤΟΝ Κ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΝΤΡΟΠΗ ΟΤΙ Η ΑΜΟΙΒΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ 1500Ε, ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Ο ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ,ΕΤΣΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΜΙΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΞΕΓΕΝΝΗΣΕΙ. ΑΛΛΙΩΣ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΛΗΤΩ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ Κ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΟΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ. ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΟΤΑΝ Η ΜΑΜΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΟΟΟΣΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ???? ΑΥΤΑ ΚΥΡΙΕΣ ΜΟΥ... ΑΡΝΟΥΜΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΝΤΑΒΑΤΖΗΔΕΣ. ΤΕΛΟΣ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΕΛΟΣ ΑΥΤΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ. ΑΙΣΧΟΣ.

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ Κ ΜΑΜΑ ΕΠΙΣΗΣ!!!! ΕΙΜΑΙ ΜΟΛΙΣ 6 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ. ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΜΑΚΡΥΓΟΡΩ ΠΗΓΑ Κ ΒΡΗΚΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΕΚΑΝΑ 1 45ΛΕΠΤΑ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕΝΩ ΑΘΗΝΑ,ΘΕΩΡΩΝΤΑΣ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ. ΜΟΥ ΕΙΠΑ ΠΡΩΤΟΝ Κ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΝΤΡΟΠΗ ΟΤΙ Η ΑΜΟΙΒΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ 1500Ε, ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Ο ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ,ΕΤΣΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΜΙΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΞΕΓΕΝΝΗΣΕΙ. ΑΛΛΙΩΣ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΛΗΤΩ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ Κ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΟΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ. ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΟΤΑΝ Η ΜΑΜΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΟΟΟΣΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ???? ΑΥΤΑ ΚΥΡΙΕΣ ΜΟΥ... ΑΡΝΟΥΜΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΝΤΑΒΑΤΖΗΔΕΣ. ΤΕΛΟΣ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΕΛΟΣ ΑΥΤΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ. ΑΙΣΧΟΣ.

ΑΦΟΥ ΚΟΙΤΑΞΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ DEAL ΚΟΙΤΟΥΣΕ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟΥ ΕΛΕΓΑ ΕΧΩ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑΤΡΕ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ....ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΜΟΥ ΛΕΕΙ Κ ΠΑΡΕ ΜΕ ΤΗΛ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ. ΜΑ....ΤΟΥ ΛΕΩ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΓΙΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΑΖΙ ΣΑΣ...ΤΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ???ΕΔΩ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΤΕ ΑΚΟΜΗ ΜΟΥ ΛΕΕΙ...ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΟ.... ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΣΥΜΦΩΝΙΑ Ο ΤΥΠΟΣ. ΚΑΙ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΚΙ ΟΛΑΣ..... ΦΤΟΥ

Link to comment
Share on other sites

ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΦΟΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΣΕ ΚΑΤΙ. ΜΕΝΩ ΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ,ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΞΑΝΘΗ. ΓΙΑΤΡΟ ΝΟΜΙΙΙΖΩ ΠΩΣ ΒΡΗΚΑ ΣΤΟ ΘΡΙΑΣΙΟ Κ ΛΕΩ ΝΟΜΙΖΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΗΔΗ 3!!!! ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ ΕΔΩ ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ!!! ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙ Κ ΠΑΠ Α. ΕΧΩ ΙΚΑ.. ΠΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΑΤΙΜΗ?? ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΣΩ??ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΣΤΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ Κ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΗΝ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΤΑ ΠΟΣΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΤΡΕΛΛΟΣ!!!!!ΕΙΔΑ ΕΧΘΕΣ ΤΟ ΝΙΝΙ ΜΟΥ,ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ ΝΑ ΧΤΥΠΑΕΙ. ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΑ ΟΜΩΣ ...ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΥΛΗ ΑΚΟΜΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ. ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΜΑΙ ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΟΜΑΔΙΚΑ ΤΜΗΜΑΤΥΑ ΣΕ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ. ΑΥΤΑ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΖΟΥΜΠΑ(ΕΙΔΟΣ ΛΑΤΙΝ,ΟΡΙΕΝΤΑΛ,ΧΙΠ ΧΟΠ Κ ΑΛΛΩΝ ΧΟΡΩΝ) ΚΑΙ ΤΑΕ ΜΠΟ(ΠΟΛΕΜΙΚΕΣ ΤΕΧΝΕΣ ΜΕ ΑΕΡΟΜΠΙΚ). ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΝΑ ΓΥΜΝΑΖΟΜΑΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΝΩ ΚΑΛΑ Η ΝΑ ΤΑ ΚΟΨΩ??Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΠΑΝΤΩΣ...ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΩΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΒΛΕΠΩ ΠΟΟΟΟΟΣΟ ΠΟΛΥ ΒΟΗΘΑΤΕ Η ΜΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ!!! ΜΑΑΑΑΑΑΚΙΑ:-P

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι κοριτσια εχω την καλυτερη γνωμη για τον καπετανακη!!!

 

 

4 ωρες ηταν μαζι μου στην εισαγωγη που εκανα οταν ημουν 39εβ+4 (δεν με ειχε δει ποτε στην ζωη του,απλα με παρεπεμψε σε αυτον η γυναικολογος μου) και την αλλη μερα της εισαγωγης ο ιδιος ηρθε και με πηρε για επιπλεον εξετασεις.και στην γεννα που ερχοταν με τους αλλους εκπαιδευομενους να με δουνε ηταν ο μονος που μου κρατησε το χερι.απιστευτο ενδιαφερον!

 

40 μερες μετα που πηγα στην γιατρο μου για την καθιερωμενη επισκεψη και τον βρηκα τυχαια με θυμοταν και με ρωτησε διαφορα για την κατασταση μου.

 

εχω μεινει ετσι :shock: με τα 1500!!!!!1200 ζητανε οι περισσοτεροι "φτασμενοι " στο ελενα.

 

αλλα κραταω τις επιφυλαξεις μου,σε φορουμ ειμαστε.....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι κοριτσια εχω την καλυτερη γνωμη για τον καπετανακη!!!

 

 

4 ωρες ηταν μαζι μου στην εισαγωγη που εκανα οταν ημουν 39εβ+4 (δεν με ειχε δει ποτε στην ζωη του,απλα με παρεπεμψε σε αυτον η γυναικολογος μου) και την αλλη μερα της εισαγωγης ο ιδιος ηρθε και με πηρε για επιπλεον εξετασεις.και στην γεννα που ερχοταν με τους αλλους εκπαιδευομενους να με δουνε ηταν ο μονος που μου κρατησε το χερι.απιστευτο ενδιαφερον!

 

40 μερες μετα που πηγα στην γιατρο μου για την καθιερωμενη επισκεψη και τον βρηκα τυχαια με θυμοταν και με ρωτησε διαφορα για την κατασταση μου.

 

εχω μεινει ετσι :shock: με τα 1500!!!!!1200 ζητανε οι περισσοτεροι "φτασμενοι " στο ελενα.

 

αλλα κραταω τις επιφυλαξεις μου,σε φορουμ ειμαστε.....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

sofaki μου οπως μου τα ειπε επι λεξη!!!!! απιστευτο ετσι????εγω να δεις τι επαθα!!!!! η καψερουλα που δεν πηγα καθολου υποψιασμενη,αντιθετως μεσα στην αφελεια και την καλη χαρα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κι από μένα. Θα ήθελα να σας ρωτήσω πιο συγκεκριμένες εντυπώσεις από τον Γαζή στο Έλενα. Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια, έχω πάει ήδη μια φορά να με εξετάσει, μου άρεσε όπως μου μίλησε, αλλά θα ήθελα να ξέρω αν είναι προσιτός, αν απαντάει στο τηλέφωνο, αν είναι κοντά σου και γενικότερα ποιες οι απόψεις του για φυσιολογικό τοκετό ή καισαρική! Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε εντυπώσεις όταν γεννήσεις. Με το καλό!

 

γεννησα !!!

θα σας πω τωρα την εντυπωση μου αφου ειναι ολοκληρωμενη .

ο Παπαδης ειναι ο ποιο γλυκος γιατρος του κοσμου ,εκατσε διπλα μου σε ολες τις οδηνες (οσες προλαβε γιατι πηγα στις 5 τα χαραματα στο ελενα και γεννησα 7 ) μου χαιδευε την μεση που με πεθαινε μου κρατουσε το χερι εκανε αστεια για να ξεχαστω ...γενικα δεν με αφυσε στιγμη να νιωσω οτι ειμαι μονη και απροστατευτη (το ειχα παθει στην πρωτη γεννα) εσπασε πολυ προσεκτικα τα νερα ετσι που δεν με πονεσε σχεδον καθολου .

δεν μου εκανε ποτε συζητηση για λεφτα και απο οτι μιλησα και με μια αλλη κοπελα που τον ειχε και αυτην γιατρο ουτε σε εκεινη ειπαι τιποτα για λεφτα .

εμεις επιλεξαμε να του παρουμε ενα δωρο να μας θυμαται απο του να του δωσουμε "φακελακι" που θα μπορουσε να τον προσβαλε κιολας αφου δεν ειχε ζητησει μονος του .

αν ποτε ξανα κανω παιδι (που δεν προκειται) πολι σε αυτον θα παω και σκοπευω να τον κρατησω για γυναικολογο .

ylSkp1.pngrwLVp1.png
Link to comment
Share on other sites

για τον καπετανακι δεν εχω την καλυτερη εντυπωση ....μου εκανε δυο φορες υπερηχο στο ελενα και τις δυο φορες δεν ειδα τιποτα απο αυτα που διαβαζω εδω μεσα ισα ισα ηταν πολυ απομακρος και με τουπε ....στον τελευταιο υπερηχο (μια μερα πριν γεννησω) μιλουσε στο χανς φρι του και ελεγε σε καποιον τι θα κανουνε οταν τελειωσει ο διορισμος του ....τον ρωτησα κατι που ειδε τι ειναι και μου ειπαι "να μην σε νοιαζει "

ylSkp1.pngrwLVp1.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...