Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Έλενα


Recommended Posts

αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι προσπαθω με τον αντρα μου εδω και 2 χρονια για παιδι αλλα τιποτα. τωρα προσφατα πριν 2 μηνες μου βρηκαν ενα μικρο πολυποδακι. 2 γιατρους που εχω σε ιδιωτικο χωρο επεμεναν να μη το βγαλω γιατι δεν εμποδιζει στην εγκυμοσυνη και ο ροσωλυμος ηταν ο μονος που επεμενε να το βγαλω γιατι σε μια εγκυμοσυνη δεν ξερεις τι μπορει να συμβει... σ αυτο συμφωνω και το εβγα λα αμεσως. αλλα και απο τοτε και παλι τιποτα οσον αφορα την εγκυμοσυνη... οταν μπλεκεις με γιατρους σιγουρα προβληματιζεσαι και αυτο εχω κανει και γω αυτη τη στιγμη δεν ξερω που να στραφω..παντως σιγουρα πιστευω οτι εχουν δει πολλα τα ματια του και ειναι πολυ καλος γιατρος. ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι προσπαθω με τον αντρα μου εδω και 2 χρονια για παιδι αλλα τιποτα. τωρα προσφατα πριν 2 μηνες μου βρηκαν ενα μικρο πολυποδακι. 2 γιατρους που εχω σε ιδιωτικο χωρο επεμεναν να μη το βγαλω γιατι δεν εμποδιζει στην εγκυμοσυνη και ο ροσωλυμος ηταν ο μονος που επεμενε να το βγαλω γιατι σε μια εγκυμοσυνη δεν ξερεις τι μπορει να συμβει... σ αυτο συμφωνω και το εβγα λα αμεσως. αλλα και απο τοτε και παλι τιποτα οσον αφορα την εγκυμοσυνη... οταν μπλεκεις με γιατρους σιγουρα προβληματιζεσαι και αυτο εχω κανει και γω αυτη τη στιγμη δεν ξερω που να στραφω..παντως σιγουρα πιστευω οτι εχουν δει πολλα τα ματια του και ειναι πολυ καλος γιατρος. ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου!

 

Μετά από 2 ολόκληρα χρόνια προσπαθειών και αν έχεις ήδη αφαιρέσει τον πολύποδα εδώ και αρκετούς μήνες, εγώ θα πρότεινα να απευθυνθείς σε γυναικολόγο ειδικό σε θέματα υπογονιμότητας. Και από όσο ξέρω, ο κ. Ροσόλυμος δεν ειδικεύεται στην υπογονιμότητα και σε μεθόδους υποβοηθούμενης αναπαραγωγής.

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητές φίλες καλημέρα και καλώς σας βρήκα!

 

Με τον άντρα μου αποφασίσαμε φέτος να προσπαθήσουμε για παιδάκι αλλά δυστυχώς τα αποτελέσματα του σπερματοδιαγράμματος που έκανε δεν ήταν καθόλου ενθαρρυντικά. Το πρόβλημα είναι ότι κι εγώ είμαι ήδη 39 (με καλές εξετάσεις ευτυχώς αν και μόλις πέρισυ χρειάστηκε να αφαιρέσω έναν μικρό ενδομήτριο πολύποδα που πιθανόν να έφραζε τη μία σάλπιγγα) οπότε δεν έχουμε πολύ καιρό για χάσιμο.

Σκεπτόμαστε τη μονάδα εξωσωματικής του "ΕΛΕΝΑ" αλλά δεν γνωρίζω κανένα καλό γιατρό εκεί. Μου είπαν στη γραμματεία ότι τα απογεύματα είναι κάποιος Γάβαρης... Μήπως τον γνωρίζετε ή έχετε να μου προτείνετε κανέναν άλλον?

Επίσης γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει και ποιό είναι το κόστος για σπερματέγχυση ή εξωσωματική στο "ΕΛΕΝΑ"? Υποτίθεται ότι είναι δωρεάν καθότι δημόσιο και πληρώνεις φακελάκι στο γιατρό ως συνήθως ή ισχύει κάτι άλλο?

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΧΡΥΣΑΛΕΝΗ ,

ΕΙΜΑΙ 30 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΕΓΓΥΟΣ , ΑΛΛΑΞΑ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ , ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ. ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΛΕΝΕ ΠΑΠΑΡΙΣΤΕΙΔΗ ΝΙΚΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΤΟΥ ΕΛΕΝΑ. ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ 3 ΟΡΟΦΟ.

ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ. ΠΗΓΑΙΝΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΝΑ ΤΟΝ ΔΕΙΣ . ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ .

Link to comment
Share on other sites

...Υποτίθεται ότι είναι δωρεάν καθότι δημόσιο και πληρώνεις φακελάκι στο γιατρό ως συνήθως ή ισχύει κάτι άλλο;

Οι εξετάσεις ή θεραπείες στα δημόσια νοσοκομεία (χωρίς να γίνει εισαγωγή στο νοσοκομείο) ξέρω ότι γενικά δεν είναι δωρεάν. Πληρώνεις, αλλά είναι πολύ λιγότερα τα χρήματα, βγαίνουν από κρατικές τιμές. Δεν πληρώνεις αν είσαι ασφαλισμένη στο δημόσιο ή στον ΟΓΑ. Με τα υπόλοιπα ταμεία πληρώνεις και εισπράτεις ό,τι δίνει το ταμείο σου. Όταν γίνεται εισαγωγή δεν πληρώνεις γιατί το νοσοκομείο θα πληρωθεί από το ασφαλιστικό ταμείο, εκτός αν πάρεις καλύτερη θέση από αυτή που καλύπτει το ταμείο σου, οπότε πληρώνεις τη διαφορά. Για τη μονάδα εξωσωματικής δεν γνωρίζω κάτι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΓΙΑ ΑΜΟΙΒΗ ΑΝ ΖΗΤΑΕΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΧΡΗΜΑΤΑ;

ΚΑΙ ΜΙΑ ΓΕΝΙΚΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΜΑΙΑΣ ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ ΒΑΣΗ ΓΙΑΤΡΟΥ ΠΩΣ ΠΑΕΙ;....ΘΕΛΕΙ ΑΛΛΑ ΧΡΗΜΑΤΑ Η ΜΑΙΑ;

 

 

ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΤΟΝ Κ.ΓΑΒΑΡΗ;...!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

 

Έκλεισα ραντεβού με την Καργάκου τον άλλο μήνα και ελπίζω να μου εξηγήσυν αναλυτικά πως δουλεύει το όλο σύστημα με την εξωσωματική στο ΕΛΕΝΑ. Για ότι νεότερο θα ενημερώσω.

 

Αναρωτιέμαι αν η εξωσωματική γίνεται χωρίς εισαγωγή στο νοσοκομείο... Μήπως ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΤΟΝ Κ.ΓΑΒΑΡΗ;...!!

 

ΝΟΜΙΖΩ ΠΑΙΡΝΕΙ 1200.ΓΕΝΝΗΣΕ ΜΙΑ ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥ Κ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΤΟΣΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ.ΕΠΙΣΗΣ,ΣΤΗ ΜΑΙΑ ΕΔΩΣΑΝ ΑΛΛΑ 200 ΕΠΕΙΔΗ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ.ΑΥΤΑ,ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΙΓΟΥΡΗ..

xthLp3.png?N3RWspeV

LBhKp2.png?23AKgaR7

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

 

Έκλεισα ραντεβού με την Καργάκου τον άλλο μήνα και ελπίζω να μου εξηγήσυν αναλυτικά πως δουλεύει το όλο σύστημα με την εξωσωματική στο ΕΛΕΝΑ. Για ότι νεότερο θα ενημερώσω.

 

Αναρωτιέμαι αν η εξωσωματική γίνεται χωρίς εισαγωγή στο νοσοκομείο... Μήπως ξέρει κανείς?

δεν εκανα εξωσωματικη εχω ομως την καργακου σαν γιατρο εμεινα υπερ του δεοντος ευχαριστημενη μαζι της!!

D1Uip3.png
Link to comment
Share on other sites

ΝΟΜΙΖΩ ΠΑΙΡΝΕΙ 1200.ΓΕΝΝΗΣΕ ΜΙΑ ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥ Κ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΤΟΣΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ.ΕΠΙΣΗΣ,ΣΤΗ ΜΑΙΑ ΕΔΩΣΑΝ ΑΛΛΑ 200 ΕΠΕΙΔΗ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ.ΑΥΤΑ,ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΙΓΟΥΡΗ..

 

 

και γενικά σαν γιατρός πως της φάνηκε;ήταν συζητησιμος,χαλαρος,ανθρώπινος;όποτε τον χρειάστηκε ήταν εκεί;στην γέννα ήταν συνέχεια μαζί της;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

απ οτι μου λεγε ο ξαδερφος μου,ειναι λιγο βαρυς.δηλ σοβαρος δ κανει πλακες και τετοια...

παντως εκεινοι ηταν πολυ ικανοποιημενοι απ αυτον.

δ ξερω λεπτομερειες γ τη γεννα κ μετα πως ηταν..παντως σου λεω γενικα πολυ ικανοποιημενοι..

xthLp3.png?N3RWspeV

LBhKp2.png?23AKgaR7

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Ψάχνω επειγόντως γυναικολόγο στο Έλενα. Θα' θελα κάποιον σωστό στη δουλειά του και όχι φιλοχρήματο. Έχω απελπιστεί με όλα αυτά που ακούω σχετικά με τα φακελάκια που ζητάνε...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα τι κάνετε?

θα ήθελα και εγώ αν γινετε πληροφορίες για γιατρό στο έλενα!!!

ο δικος μου ειναι αποκλειστικά στο μητέρα και θέλω να αλλάξω!!!

οποια κοπέλα έχει πληροφορίες για γιατρούς όνομα, τηλ για επικοινωνία μαζί του

θα ήμουν υπόχρεη!!!

Σας ευχαριστώ φιλάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημέρα!

 

Γέννησα πριν ένα χρόνο στο Ελενα με τον Κονδυλιό.

Εμεινα πολυ ευχαριστημένη γιατί ειναι εξειδικευμένος στον προγεννητικό έλεγχο.

Αυτός μου έκανε όλες τις εξετάσεις αυχενική διαφάνεια, Β' επιπέδου και τροφοβλάστη . Ειναι πολύ ήρεμος και αισθανόμουνα ασφαλής.

Βέβαια ο γυναικολόγος είναι θέμα πολύ προσωπικό, είναι θέμα χημείας και μπορεί σε κάποια να μην κάνει

 

Ελπίζω να σας βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

μήπως ξέρετε αν τα εξωτερικα ιατρεία στο΄έλενα καλύπτονται απο το ίκα ή αν παιρνεις πίσω κάποιο ποσό ;

το 60αρι ευρώ είναι για όλους τους γιατρούς;

 

μήπως κάποια κοπέλα είχε , έχει τον Γάβαρη να μου έλεγε πιο αμεσες εντυπώσεις;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μήπως ξέρετε αν τα εξωτερικα ιατρεία στο΄έλενα καλύπτονται απο το ίκα ή αν παιρνεις πίσω κάποιο ποσό ;

το 60αρι ευρώ είναι για όλους τους γιατρούς;

 

μήπως κάποια κοπέλα είχε , έχει τον Γάβαρη να μου έλεγε πιο αμεσες εντυπώσεις;;

 

LENA_K άπό όσο γνωρίζω, δεν παίρνεις κάτι από το ΙΚΑ, απλά μπορείς να δίνεις τις αποδείξεις στην ιδιωτική ασφάλιση (εάν έχεις)

Το ποσό είναι αναλόγως του τί θέση έχει ο γιατρός. Εγώ έδινα 60 για τον Γαζή που είναι αναπληρωτής διευθυντής. Υπάρχουν όμως και γιατροί που πληρώνεις 45 ευρώ.

Δυστυχώς τον Γάβαρη δεν τον γνωρίζω για να σου πω.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΜΠΗΚΑ ΣΤΟΝ ΕΒΔΟΜΟ Κ Δ ΕΙΜΑΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΑΠ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ.ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΓΑΖΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΡΩΣΟΛΥΜΟ...

ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ Π.Μ.??

xthLp3.png?N3RWspeV

LBhKp2.png?23AKgaR7

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΜΠΗΚΑ ΣΤΟΝ ΕΒΔΟΜΟ Κ Δ ΕΙΜΑΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΑΠ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ.ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΓΑΖΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΡΩΣΟΛΥΜΟ...

ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ Π.Μ.??

 

Καλή σου μέρα και με το καλό το μωράκι σου!

Και εγώ με τον Γαζή γέννησα 2 μου παιδάκια και τον συστήνω ανεπιφύλακτα. Απλά ξέρω από άλλες φίλες που τον πήραν τηλέφωνο ότι δεν αναλαμβάνει προχωρημένες εγκυμοσύνες, γιατί θέλει να έχει την ευθύνη από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει το όνομά του γενικά στο Έλενα (μετά από τόσες επισκέψεις!!!) αλλά δεν τον ξέρω. Ο Γαζής είναι πάνω από όλα άνθρωπος και καλός γιατρός θεωρώ. Ξέρει πότε να κάνει πλάκα για να σε κάνει να αισθανθείς άνετα, αλλά και πότε πρέπει να είναι σοβαρός. Είναι επεξηγηματικός και σε κάνει να αισθάνεσαι σιγουριά. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένη μαζί του.

Link to comment
Share on other sites

εγω γεννησα τον δεκεμβρη,αυτα που σου γραψα εγιναν περυσι τον μαιο.στο αττικο συνηθως την κανει η η κα σουκα η ο κος κασσιμης την αυχενικη.εκτος και αν εχει αλλαξει κατι.και εσυ λογικα γυρω στις 10-20 δεκεμβρη θα γεννας σωστα?

 

 

ναι εκει κοντά ειναι οι ημερες μου..

εσυ που γενησες;ποιο γιατρο ειχες;

Link to comment
Share on other sites

στο ελενα και η γιατρος μου ηταν η γεωργιαδου.

 

γενικά πως ήταν η εμπειρία σου με την συγκεκριμένη; γιατί τελικά δεν διαβαζω και τα καλύτερα....τι να πω...τον γαβαρη τον εχεις ακουστα;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...