Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Έλενα


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας!! Μηπως εχει γεννησει καποια κοπέλα πρόσφατα Στο Ελενας να μας πει εντυπωσεις για μαιευτήριο και γιατρό???

Ενδιαφερομαι αν έχει κάποια να μου συστήσει Εναν ή μια καλο-η γιατρο στο Ελενα.Θα εκτιμήσω κάθε βοήθεια.

 

καλημερα!!!

γεννησα στο ελενα τον σεπτεμβρη...δυστυχως τον γιατρο μου δεν μπορω να σου τον συστησω,η συμπεριφορα του ηταν...ασε καλυτερα!!!

αλλα απο το νοσοκομειο εχω τις καλυτερες εντυπωσεις...ημουν σε μονοκλινο λουξ-πεντακαθαρο,ανετο,οι κοπελες πολυ εξυπηρετικες,με βοηθησαν πολυ και στον θηλασμο...και απο εξοπλισμο εχει τα παντα,εγω μονο τα ρουχαλακια του για να φυγουμε χρειαστηκα και πανακια για το ρεψιμο!!!και απο τους παιδιατρους εμεινα ευχαριστημενη που εβλεπαν το μωρο μου...

αν κανω δευτερο παιδακι,θα γεννησω εκει οπωσδηποτε.μονο που πρεπει να βρω αλλον γιατρο...:P

ελπιζω να σε βοηθησα!

fBaep3.png

 

uwK7p3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!! Μηπως εχει γεννησει καποια κοπέλα πρόσφατα Στο Ελενας να μας πει εντυπωσεις για μαιευτήριο και γιατρό???

Ενδιαφερομαι αν έχει κάποια να μου συστήσει Εναν ή μια καλο-η γιατρο στο Ελενα.Θα εκτιμήσω κάθε βοήθεια.

 

γέννησα τέλη αυγούστου στο Έλενα στα μονόκλινα του 5ου με καισαρική. είμαι απόλυτα ευχαριστημένη κι αν κάνω και τρίτο παιδί εκεί θα πάω και με τον ίδιο γιατρό (ελπίζω)

 

λοιπόν ο γιατρός μου λέγεται Καπελάκης είναι διευθυντής 4-5ης κλινικής και θεωρώ ότι είναι καταπληκτικός χειρουργός και άνθρωπος. στα ραντεβού είναι τυπικός και καθόλου αγχωτικός. είχα πρόβλημα άσχετο με τη καισαρική όσο βρισκόμουν στο νοσοκομείο και με βοήθηκε απίστευτα στέλνοντας να με δουν όλοι οι γιατροί του νοσοκομείου. πραγματικά έχω καλή εντύπωση.

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites

γέννησα τέλη αυγούστου στο Έλενα στα μονόκλινα του 5ου με καισαρική. είμαι απόλυτα ευχαριστημένη κι αν κάνω και τρίτο παιδί εκεί θα πάω και με τον ίδιο γιατρό (ελπίζω)

 

λοιπόν ο γιατρός μου λέγεται Καπελάκης είναι διευθυντής 4-5ης κλινικής και θεωρώ ότι είναι καταπληκτικός χειρουργός και άνθρωπος. στα ραντεβού είναι τυπικός και καθόλου αγχωτικός. είχα πρόβλημα άσχετο με τη καισαρική όσο βρισκόμουν στο νοσοκομείο και με βοήθηκε απίστευτα στέλνοντας να με δουν όλοι οι γιατροί του νοσοκομείου. πραγματικά έχω καλή εντύπωση.

Σε ευχαριστώ πολυ! Μηπως μπορεις να μου πεις καποιες λεπτομέρειες?εχει και εξωτερικο ιατρειο η τον επισκεπτοσουν εκει στο Ελενα?σου εκανε ο ιδιος τους υπερήχους?ποσο επαιρνε επισκεψη?Ειναι νεος?σου προτεινε δικη του μαια και αναισθησιολογο?αν θελεις στειλε π.μ

Συγνωμη αν σε κουραζω .

[/url]

 

foxfoxabu20101022_-8_My+son+is.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Είμαι καινούρια εδώ στο forum και ψάχνω έναν καλό γυναικολόγο στην Αθήνα μιας και είχα μεγάλη απογοήτευση από τον μέχρι τώρα γυναικολόγο μου. Ενώ όταν πήγαινα στο ιατρείο του αισθανόμουν πολύ άνετα και οικεία μαζί του, χρειάστηκε μια φόρα με ένα πρόβλημα που είχα (συνεχόμενες ουρολοιμώξεις) να πάω στο νοσοκομείο που τυχαίνει να εργάζεται και εκεί τα πρωινά, για να μην πληρώσω και έναν περίδρομο λεφτά σε εξετάσεις, μου φέρθηκε τόσο απότομα και ψυχρά που ειλικρινά τον σιχάθηκα. Με λίγα λόγια έπεσα σε έναν άριστο γιατρό αλλά φιλοχρήματο...

Τέλος πάντων!! Καμία καλή πρόταση για κάποιο καλό γυναικολόγο?

Υ.Γ: Μένω Νότια αλλά για καλό γιατρό θα κάνω και ταξίδι... :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα μαρακι100 είμαστε κ συνονοματες.καλως ηρθες κ στο σαιτ κ στην αθήνα!ο γιατρός μου είναι αντρας ωστόσο θα ρωτήσω κ φίλες ου κ α μαθω κατι θα σου στειλω πμ αν στο μεταξυ δεν εχεις βρει...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια. είμαι καινούρια στο σάιτ και στην Αθήνα. Θα μπορούσατε να μου συστήσετε κάποιον καλό γυναικολόγο (γυναίκα);

 

Σας ευχαριστώ.

Καλημερα μαρακι!Θα σου προτεινα την Γεωργιαδου και την Κωσταντινιδου στο Ελενα.

Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλώ πολύ θα μπορούσες να μου στείλεις το όνομα του γιατρού κι αν είναι δυνατόν και το τηλέφωνό του;

 

Σ'ευχαριστώ

 

 

αν μπορεις στειλε και σε μενα σε πμ τα στοιχεια του γιατρου και γενικες πληροφοριες γι αυτον.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα σε ολο το παρεακι εδω μεσα.Ειμαι καινουργια στην παρεα σας αν και παρακολουθω τις συζητησεις σας απο την πρωτη στιγμη που εμαθα πως ειμαι εγκυος.Εμενα η εμπειρια που εχω απο την γυναικολογο μου η οποια ειναι στο λητω, ηταν πολυ ασχημη αφου μολις παρουσιαστηκαν τα δυσκολα αποδειχθηκε ΄΄λιγη΄΄και η συμπεριφορα της επιεικως απαραδεχτη!Δυστυχως απο την πρωτη στιγμη της εγκυμοσυνης μου παρουσιαζονται διαφορα προβληματα αυτο μου εχει κοστισει παρα πολυ ψυχολογικα καθως δεν εχω ακομα χαρει τον ερχομο του μωρου μου και την κατασταση που βιωνω..

Ο λογος που αποφασισα να σας γραψω ειναι γιατι μου συστησανε εναν αλλο γυναικολογο τον κ. Γιαλελη στο ελενα,εκανα μια πρωτη συναντηση μαζι του αλλα για να ειμαι ειλικρινεις αποψη δεν σχηματισα,ισως να ειμαι αρνητικα επηρεασμενη απο την κατασταση στο ελενα που ηταν λιγο χαος..

δεν ξερω..τι να πω..παντως αισθανομαι σαν χαμενη για ολα, σκεφτομαι πως -πρωτα ο Θεος- σε 4 μηνες γενναω και δεν ξερω τιποτα, η κατασταση στο ελενα μου φανηκε πολυ φευγατη αλλα μπορει και να κανω λαθος...

θΑ σας παρακαλουσα οποιες κοπελες γνωριζουν σχετικα με αυτο τον γιατρο κατι,με τα ραντεβου, τις συνθηκες στο ελενα τα χρηματα κτλ να με διαφωτισει αποιαδηποτε πληροφορια μου ειναι πολυτιμη και θα με ξεανγχωσει λιγο γιατι ειμαι παρα παρα πολυ χαλια..Σας ευχαριστω εκ τον προταιρων κοριτσια ,ευχομαι σε ολες σας τα καλυτερα..:confused::(

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!! Μηπως εχει γεννησει καποια κοπέλα πρόσφατα Στο Ελενας να μας πει εντυπωσεις για μαιευτήριο και γιατρό???

Ενδιαφερομαι αν έχει κάποια να μου συστήσει Εναν ή μια καλο-η γιατρο στο Ελενα.Θα εκτιμήσω κάθε βοήθεια.

 

Γεια σου Ntanty,

γέννησα τον Αύγουστο του 2008 στο Ελενας και θα γεννήσω το δεύτερο μωρό μου το αργότερο μέχρι 25/02/2010.

Ο γιατρός μου λέγεται Ζαχαρός Δημήτρης και ήταν δίπλα μου όλη τη διάρκεια του τοκετού από την ώρα που μπήκα στο νοσοκομείο μέχρι που με πήγαν στο δωμάτιο (αν και τον παίδεψα!!!). Και φυσικά αφού γέννησα ερχόταν να με δει 2 φορές την ημέρα.

Όσον αφορά το μαιευτήριο είναι μια χαρά και οι νοσοκόμες σε βοηθούν σε ότι χρειαστείς.

Ελπίζω να σε βοήθησα, αν χρειάζεσαι καμία περαιτέρω πληροφορία στείλε μου πμ

[IMG]http://lbym.lilypie.com/Suo4p2.png[/IMG]
[IMG]http://lb4m.lilypie.com/5wubp2.png[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια θελω την γνωμη και την βοηθεια σας:ψαχνω γυναικολογο....και μετα το αττικο ερχεται τωρα το Ελενα....μου προτειναν τους εξης γιατρους:Δημοπουλου Βικτωρια,Καπελακης και Γεωργιαδου....εχετε εμπειριες απο αυτους τους γιατρους?κανουν επισκληριδιο?:confused::confused::confused:help.....

Link to comment
Share on other sites

εμένα η γιατρός μου έιναι η δημοπούλου εχω πάει πρόσφατα και την γνώρισα από 2 κοπέλες που είναι στο φόρουμ. είμαι πάααααααααρα πολύ ευχαριστημενη γιατί είναι καταπληκτικός ανθρωπος. τώρα εαν κανει επισκληριδιο δεν ξέρω γιατί δεν είμαι ακόμα έγκυος οπότε δεν έχω μπει σε αυτες τις λεπτομερειες αλλά μπορω να μαθω και θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

εμένα η γιατρός μου έιναι η δημοπούλου εχω πάει πρόσφατα και την γνώρισα από 2 κοπέλες που είναι στο φόρουμ. είμαι πάααααααααρα πολύ ευχαριστημενη γιατί είναι καταπληκτικός ανθρωπος. τώρα εαν κανει επισκληριδιο δεν ξέρω γιατί δεν είμαι ακόμα έγκυος οπότε δεν έχω μπει σε αυτες τις λεπτομερειες αλλά μπορω να μαθω και θα σου πω.

Με ενδιαφέρει και εμένα η συγκεκριμένη γιατρός.αν μάθεις στείλε μου π.μ.

Ευχαριστω.

[/url]

 

foxfoxabu20101022_-8_My+son+is.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια σας ευχαριστς ολες απεριοριστα για τις πολυτιμες πληροφοριεσ !! οι γιατροι καπελακης ,Δημοπουλου,& Γεωργιαδου γνωριζετε αν κάνουν επισκληρίδιο???

[/url]

 

foxfoxabu20101022_-8_My+son+is.png

Link to comment
Share on other sites

Please help me !!!Γέννησα την κόρη μου πριν δύο χρόνια στο Ιασώ από το οποίο μόνο εφιαλτικές στιγμές έχω να θυμηθώ ακόμη και σήμερα που το σκέφτομαι με πιάνει μελαγχολία και άγχος. Είμαι ήδη στον πέμπτο μήνα εγκυμοσύνης για το δεύτερο μωράκι μου. Προς το παρόν είμαι σε τρομερό δίλλημα με αποτέλεσμα να πηγαίνω και την παλιά μου γυναικολόγο και στο Έλενας ( στην Γεωργιάδου στην οποία γέννησε πέρυσι μια φίλη μου με πολύ καλές εντυπώσεις ). Δεν με διακρίνει η αποφασιστικότητα μου αλλά γενικά οι ενδοιασμοί μου είναι οι εξής :

1. Θα κάνω ούτως η άλλως καισαρική λόγω της πρώτης γέννας με καισαρική. Η Γεωργιάδου μου είπε ότι μπορώ να κάνω επισκληρείδιο εάν θέλω και όχι ολική νάρκωση. Γενικά όμως έχω ακούσει ότι οι αναισθησιολόγοι στο έλενας δεν έχουν εμπειρία στην επισκληρίδειο και φοβάμαι μήπως είναι ρίσκο ( σε μένα θα μάθουν ? ) Την όλική νάρκωση την τρέμω περισσότερο.

2. Έχω διαβάσει και ακούσει από την φίλη μου ότι η εν λόγω γιατρό είναι καλή συζητήσημη κλπ.Δεν κρύβω όμως ότι εμένα μου φαίνεται απόμακρη, μου ανέφερε χωρίς ενδοιασμό το κασέ της και γενικά νομίζω ότι φέρεται επαγγελματικά χωρίς ανθρώπινη προσέγγιση .

3. Στον υπέρηχο που έκανα προχτές, πρέπει ο γιατρός να ήταν ειδικευόμενος. Δυσκολέυτηκε να πάρει μετρήσεις και διέγωσε και συσπάσεις. Η γιατρός η οποία δεν ήταν βέβαια μπροστά στο υπέρηχο απλά πήρε τις σημειώσεις του γιατρού και μου έγραψε προγεστερόνες για τις συσπάσεις.Σημειωτέον ότι όταν με ρώτησε της είπα ότι ούτε πονάω ούτε νίωθω κάτι σχετικά με αυτό. Θα ένιωθα μεγάλύτερη ασφάλεια να έκανε η ίδια τον υπέρηχο ή έστω να ήταν εκεί για να έχει ιδία γνώμη και όχι να στηρίζεται στην εικόνα ενός ειδικευόμενου.

Συγγνώμη αν κούρασα αλλά πείτε μου την γνώμη σας. Αν και νομίζω ότι μέχρι να μπω στον μήνα μου δεν θα έχω καταλήξει.

Link to comment
Share on other sites

Please help me !!!Γέννησα την κόρη μου πριν δύο χρόνια στο Ιασώ από το οποίο μόνο εφιαλτικές στιγμές έχω να θυμηθώ ακόμη και σήμερα που το σκέφτομαι με πιάνει μελαγχολία και άγχος. Είμαι ήδη στον πέμπτο μήνα εγκυμοσύνης για το δεύτερο μωράκι μου. Προς το παρόν είμαι σε τρομερό δίλλημα με αποτέλεσμα να πηγαίνω και την παλιά μου γυναικολόγο και στο Έλενας ( στην Γεωργιάδου στην οποία γέννησε πέρυσι μια φίλη μου με πολύ καλές εντυπώσεις ). Δεν με διακρίνει η αποφασιστικότητα μου αλλά γενικά οι ενδοιασμοί μου είναι οι εξής :

1. Θα κάνω ούτως η άλλως καισαρική λόγω της πρώτης γέννας με καισαρική. Η Γεωργιάδου μου είπε ότι μπορώ να κάνω επισκληρείδιο εάν θέλω και όχι ολική νάρκωση. Γενικά όμως έχω ακούσει ότι οι αναισθησιολόγοι στο έλενας δεν έχουν εμπειρία στην επισκληρίδειο και φοβάμαι μήπως είναι ρίσκο ( σε μένα θα μάθουν ? ) Την όλική νάρκωση την τρέμω περισσότερο.

2. Έχω διαβάσει και ακούσει από την φίλη μου ότι η εν λόγω γιατρό είναι καλή συζητήσημη κλπ.Δεν κρύβω όμως ότι εμένα μου φαίνεται απόμακρη, μου ανέφερε χωρίς ενδοιασμό το κασέ της και γενικά νομίζω ότι φέρεται επαγγελματικά χωρίς ανθρώπινη προσέγγιση .

3. Στον υπέρηχο που έκανα προχτές, πρέπει ο γιατρός να ήταν ειδικευόμενος. Δυσκολέυτηκε να πάρει μετρήσεις και διέγωσε και συσπάσεις. Η γιατρός η οποία δεν ήταν βέβαια μπροστά στο υπέρηχο απλά πήρε τις σημειώσεις του γιατρού και μου έγραψε προγεστερόνες για τις συσπάσεις.Σημειωτέον ότι όταν με ρώτησε της είπα ότι ούτε πονάω ούτε νίωθω κάτι σχετικά με αυτό. Θα ένιωθα μεγάλύτερη ασφάλεια να έκανε η ίδια τον υπέρηχο ή έστω να ήταν εκεί για να έχει ιδία γνώμη και όχι να στηρίζεται στην εικόνα ενός ειδικευόμενου.

Συγγνώμη αν κούρασα αλλά πείτε μου την γνώμη σας. Αν και νομίζω ότι μέχρι να μπω στον μήνα μου δεν θα έχω καταλήξει.

σε παρακαλώ αν θέλεις στείλε μου π.μ με το κασε της Γεωργιαδου! μου την εχουν συστησει και σκεφτομουν και γώ να την επισκεφτω βλέπεις...

[/url]

 

foxfoxabu20101022_-8_My+son+is.png

Link to comment
Share on other sites

2. Έχω διαβάσει και ακούσει από την φίλη μου ότι η εν λόγω γιατρό είναι καλή συζητήσημη κλπ.Δεν κρύβω όμως ότι εμένα μου φαίνεται απόμακρη, μου ανέφερε χωρίς ενδοιασμό το κασέ της και γενικά νομίζω ότι φέρεται επαγγελματικά χωρίς ανθρώπινη προσέγγιση .

 

Λοιπόν εγώ γέννησα πέρσι με την Γεωργιάδου και για μένα (το τονίζω προσωπική άποψη) είναι ακριβώς όπως σου φάνηκε. Πάντως από άλλα που ακούμε (καισαρικάκιδες κτλ.) είναι σίγουρα καλύτερη. Ομως εγώ δεν θα την επέλεγα αν έμενα πάλι έγκυος.

Αλλάζω την γκαρνταρόμπα μου δημιουργικά!

 

.pngpLWrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ γέννησα πέρσι με την Γεωργιάδου και για μένα (το τονίζω προσωπική άποψη) είναι ακριβώς όπως σου φάνηκε. Πάντως από άλλα που ακούμε (καισαρικάκιδες κτλ.) είναι σίγουρα καλύτερη. Ομως εγώ δεν θα την επέλεγα αν έμενα πάλι έγκυος.

πες μου σε παρακαλω γιατι δεν θα την επελεγες? ευχαριστω.

[/url]

 

foxfoxabu20101022_-8_My+son+is.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γέννησα με τη Γεωργιάδου. Ήμουν εύκολη περίπτωση και όλα πήγαν καλά. Γέννησα με φυσιολογικό τοκετό χωρίς επισκληρίδιο και δεν πόνεσα ιδιαίτερα. Όταν την είχα ρωτήσει για επισκληρίδιο μου είχε πει ότι εξαρτάται από τον αναισθησιολόγο. Στο Έλενα δεν γνωρίζω καμία κοπέλα να έχει κάνει επισκληρίδιο. Έχω την εντύπωση ότι οι γυναικολόγοι δεν εμπιστεύονται ιδιάτερα τους αναισθησιολόγους στο θέμα της επισκληριδίου γιατί δεν έχουν και πολλή εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...