Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δεν πίνει καθόλου γάλα κ δεν τρώει (5 μηνών)


Maria periklis

Recommended Posts

10 ώρες πρίν, Xrisaki21 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Έχω μια μπέμπα 5 μηνων και αρνείται όλα τα μπιμπερο. Ξεκίνησα με θηλασμό και μετά της έδινα και συμπλήρωμα ξένο με μπιμπερο έως ότου κόψαμε τον θηλασμό γτ δεν είχα γάλα και από τότε δεν δέχεται το μπιμπερο. Μόνο ότι πιει κοιμησμενη αλλά συνήθως ξυπνάει... Δεν νομίζω να μη της αρέσει το γάλα γιατί ούτε το τσαγακι της πίνει πια....  SOS τι να κάνω?

 

Εξετάσεις για ουρολοιμωξη έχετε κάνει? Παιδίατρος την έχει δει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να κανετε μια εξεταση ουρων να δειτε για ουρολοιμωξη.πλενεις καλα την ευαισθητη περιοχη και περιμενεις να ουρησει.τα μαζεύεις σε κοινο ουροσυλλεκτη.μια σταγόνα αρκει.Εμενα ο μπεμπουλης μου εκοψε το μπιμπερο 6 μηνων!Μπηκαμε νωριτερα στις στερεες και για το γαλα του βαζω σκετο ριζαλευρο ωστε να γινει χυλός.Δοκιμασα και ποτηρακι αλλα δεν ηθελε.απο 6 μηνων τρωμε με κουταλακι

11 ώρες πρίν, Xrisaki21 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Έχω μια μπέμπα 5 μηνων και αρνείται όλα τα μπιμπερο. Ξεκίνησα με θηλασμό και μετά της έδινα και συμπλήρωμα ξένο με μπιμπερο έως ότου κόψαμε τον θηλασμό γτ δεν είχα γάλα και από τότε δεν δέχεται το μπιμπερο. Μόνο ότι πιει κοιμησμενη αλλά συνήθως ξυπνάει... Δεν νομίζω να μη της αρέσει το γάλα γιατί ούτε το τσαγακι της πίνει πια....  SOS τι να κάνω?

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Xrisaki21 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Έχω μια μπέμπα 5 μηνων και αρνείται όλα τα μπιμπερο. Ξεκίνησα με θηλασμό και μετά της έδινα και συμπλήρωμα ξένο με μπιμπερο έως ότου κόψαμε τον θηλασμό γτ δεν είχα γάλα και από τότε δεν δέχεται το μπιμπερο. Μόνο ότι πιει κοιμησμενη αλλά συνήθως ξυπνάει... Δεν νομίζω να μη της αρέσει το γάλα γιατί ούτε το τσαγακι της πίνει πια....  SOS τι να κάνω?

 

Από πότε συμβαίνει αυτο; Τι τρώει το παιδί τελικά; υποθέτω οχι στέρεες ακόμη.  δεν πειναει; δεν κλαίει για φαί; το τσάι είναι διατροφικά τελείως αδιάφορο. Πρέπει να το δει παιδίατρος. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mama_Anesti_ είπε:

Εξετάσεις για ουρολοιμωξη έχετε κάνει? Παιδίατρος την έχει δει?

Ναι ναι τα πάντα αλλά τίποτα φαίνεται ότι δεν θέλει κανένα μπιμπερο μόλις το βλέπει πριν το βάλω στο στόμα αρχίζει και κλαίει

Link to comment
Share on other sites

Just now, Merendoula είπε:

Από πότε συμβαίνει αυτο; Τι τρώει το παιδί τελικά; υποθέτω οχι στέρεες ακόμη.  δεν πειναει; δεν κλαίει για φαί; το τσάι είναι διατροφικά τελείως αδιάφορο. Πρέπει να το δει παιδίατρος. 

Επειδή δεν  θέλει το μπιμπερο καταλήξαμε να τρώμε κοιμησμενη αλλά άμα ξυπνήσει παει. Οπότε ο γιατρος μας ξεκίνησε φαγητό αλλά το γάλα της δεν το πίνει. Μόνο το βράδυ που κοιμάται βαθιά. Όσο για το τσάι το ξέρω ότι είναι αδιάφορο αλλά ενώ το έπινε τώρα δεν το θέλει ούτε αυτό γιατί βλέπει το μπιμπερο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ninika84 είπε:

Να κανετε μια εξεταση ουρων να δειτε για ουρολοιμωξη.πλενεις καλα την ευαισθητη περιοχη και περιμενεις να ουρησει.τα μαζεύεις σε κοινο ουροσυλλεκτη.μια σταγόνα αρκει.Εμενα ο μπεμπουλης μου εκοψε το μπιμπερο 6 μηνων!Μπηκαμε νωριτερα στις στερεες και για το γαλα του βαζω σκετο ριζαλευρο ωστε να γινει χυλός.Δοκιμασα και ποτηρακι αλλα δεν ηθελε.απο 6 μηνων τρωμε με κουταλακι

 

Της έκανα εξετάσεις δεν έχει ουρολοίμωξη....  Και εμείς ξεκινήσαμε φαγητό γιατί δεν γινόταν αλλιώς. Φτάνει ένα γεύμα με ρυζαλευρο και γάλα να συμπληρώσει όσο θα έπρεπε να πίνει?

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, ΑΡΓΚ είπε:

 

Ο παιδίατρος τι λέει; Πόσο γάλα πίνει μέσα στη μέρα; Πότε αποθηλάσατε; Γιατί ένα μωρό πίνει τσάι; Δείχνει να έχει πόνους; Κάνει αναγούλες; 

Σορρυ για τις πολλές ερωτήσεις. 

Δεν πειράζει και εγώ προσπαθώ να βγάλω άκρη.. έχω ενάμιση μήνα σχεδόν μπορεί και λίγο παραπανω. Τσάι εννοώ το χαμομήλι της κιντερντε. Ούτε πονους ούτε αναγουλες έχουμε ξεκινήσει τις τροφές αλλά φαίνεται ότι δεν θέλει το μπιμπερο με το που το βλέπει κλαίει μόνο κοιμησμενη πίνει γάλα το βράδυ και λίγο το πρωι.

Link to comment
Share on other sites

On 14/9/2014 at 4:32 ΜΜ, Maria periklis είπε:

γεια σας κοριτσια, εχω τρομερο προβλημα με την σχεδον 5 μηνων κορη μου. Τον τελευταιο 1 1/5 μηνα δεν θελει καθολου να πιει το γαλα της. απο την απελπισια μου την ταιζα ενω κοιμοταν, πλεον και αυτο δεν ειναι δυνατο γιατι ξυπναει κ φτυνει την πιπιλα. Ειπαμε να την αρχισουμε στερεα κ εκει τα ιδια, δεν δεχεται τιποτα. εννοειται πως δεν εχει παρει βαρος εδω κ ενα μηνα. σημερα ολη μερα εχει πιει 200 μλ γαλα κ 50 γρ φρουτοκρεμα. δεν αντεχω αλλο. εχει καμια παρομοια εμπειρια? κ πως το αντιμετωπισατε?

 Τελικά τι είχε το παιδί ? Γιατί και εμένα ακριβώς τ ίδια μου κάνει

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Xrisaki21 είπε:

Επειδή δεν  θέλει το μπιμπερο καταλήξαμε να τρώμε κοιμησμενη αλλά άμα ξυπνήσει παει. Οπότε ο γιατρος μας ξεκίνησε φαγητό αλλά το γάλα της δεν το πίνει. Μόνο το βράδυ που κοιμάται βαθιά. Όσο για το τσάι το ξέρω ότι είναι αδιάφορο αλλά ενώ το έπινε τώρα δεν το θέλει ούτε αυτό γιατί βλέπει το μπιμπερο.

 

Συνηθως αυτό είναι συμπεριφορά μωρών με πολύ άσχημη παλινδρόμηση, που έχουν συνδέσει το φαγητό με πόνο. Καλό θα ήταν να σας δει και δεύτερος γιατρός.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, ΑΡΓΚ είπε:

 

Συνηθως αυτό είναι συμπεριφορά μωρών με πολύ άσχημη παλινδρόμηση, που έχουν συνδέσει το φαγητό με πόνο. Καλό θα ήταν να σας δει και δεύτερος γιατρός.

Η παλινδρόμηση όμως δεν σταματάει όταν ξεκινάνε στερεές τροφές? Δεν έβγαζε ποτέ μεγάλες γουλιες όμως το φυσιολογικό που βγάζουν όλα τα μωρά. Ο ανηψιος μου είχε παλινδρόμηση και τον ξεκίνησε ο γιατρος του νωρίτερα φαγητό γ αυτό τον λόγο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , vicky86 είπε:

Οχι δ ειναι απαραιτητο ουτε να βγαζει τεραστιες ποσοτητες, κρυφη γοπ, ξανακατεβαινε το γαλα

Ουτε ειναι σιγουρο οτι θα σταματησει με τις 

Όσο έπινε μόνο γάλα έπαιρνε κανονικά βάρος και παραπάνω απ' το κανονικό μερικές εβδομάδες.

 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Xrisaki21 είπε:

Η παλινδρόμηση όμως δεν σταματάει όταν ξεκινάνε στερεές τροφές? Δεν έβγαζε ποτέ μεγάλες γουλιες όμως το φυσιολογικό που βγάζουν όλα τα μωρά. Ο ανηψιος μου είχε παλινδρόμηση και τον ξεκίνησε ο γιατρος του νωρίτερα φαγητό γ αυτό τον λόγο.

Oχι, οι στερεες για την ανακουφιση της παλινδρομησης (κατα την παιδιατρο μου) ειναι θεωρια που εχει καταρριφθει εδω και πολλα χρονια, γιατι απλα καλυπτει τα συμπτωματα και επιτεινει τον πονο, αναλογα και με το τι στερεα θα δωσεις. Εμας μας ειχε επιμεινει στο πολλα μικρα γευματα

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, ΑΡΓΚ είπε:

Oχι, οι στερεες για την ανακουφιση της παλινδρομησης (κατα την παιδιατρο μου) ειναι θεωρια που εχει καταρριφθει εδω και πολλα χρονια, γιατι απλα καλυπτει τα συμπτωματα και επιτεινει τον πονο, αναλογα και με το τι στερεα θα δωσεις. Εμας μας ειχε επιμεινει στο πολλα μικρα γευματα

Είχατε και εσείς το ίδιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Xrisaki21 είπε:

Είχατε και εσείς το ίδιο πρόβλημα?

 

Eίχε παλινδρόμηση το ένα μου παιδί. Θηλαζε, αρκετά συχνά, με στάσεις για ρεψίματα και για να μην τρώει πολύ ανά γεύμα, και μπήκαμε πολύ σιγά σιγά στα στερεά με οδηγίες της παιδιάτρου.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΑΡΓΚ είπε:

 

Eίχε παλινδρόμηση το ένα μου παιδί. Θηλαζε, αρκετά συχνά, με στάσεις για ρεψίματα και για να μην τρώει πολύ ανά γεύμα, και μπήκαμε πολύ σιγά σιγά στα στεραν  με οδηγίες της παιδιάτρου.

Εμένα πίνει γάλα μόνο κοιμησμενη όταν είναι ξύπνια και βλέπει το μπιμπερο βάζει κατευθείαν τα κλάματα ότι και να έχει μέσα είτε χαμομήλι είτε γάλα είτε νεράκι αφού ξεκινήσαμε τις τροφές μου είπε ο παιδίατρος να της δίνω λίγο νεράκι αλλά πώς θα το πιει αφού δεν το ακουμπάει καν το μπιμπερο...

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Xrisaki21 είπε:

Εμένα πίνει γάλα μόνο κοιμησμενη όταν είναι ξύπνια και βλέπει το μπιμπερο βάζει κατευθείαν τα κλάματα ότι και να έχει μέσα είτε χαμομήλι είτε γάλα είτε νεράκι αφού ξεκινήσαμε τις τροφές μου είπε ο παιδίατρος να της δίνω λίγο νεράκι αλλά πώς θα το πιει αφού δεν το ακουμπάει καν το μπιμπερο...

Καποιο αλλο εκπαιδευτικο ποτηρακι εκτος μπιμπερο; 

Αφου δ δεχεται δ θα επεμενα ουτε για νερο ουτε για χαμομηλι. Απλα θα εκανα αυτο που λεει η νινικα, ολα τα γευματα γαλακτος με κρεμα, καταλληλη για γοπ. Εφοσον εχετε φτασει σε αυτο το σημειο

Για τις στερεες κ εγω απο οσα εχω ακουσει, δ βοηθανε να σταματησει η γοπ

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, vicky86 είπε:

Καποιο αλλο εκπαιδευτικο ποτηρακι εκτος μπιμπερο; 

Αφου δ δεχεται δ θα επεμενα ουτε για νερο ουτε για χαμομηλι. Απλα θα εκανα αυτο που λεει η νινικα, ολα τα γευματα γαλακτος με κρεμα, καταλληλη για γοπ. Εφοσον εχετε φτασει σε αυτο το σημειο

Για τις στερεες κ εγω απο οσα εχω ακουσει, δ βοηθανε να σταματησει η γο

Της δοκίμασα εκπαιδευτικο ποτηράκι αλλά δεν το θέλει ούτε αυτό... Το κρατάει μόνη της αλλά είναι μικρούλα και δεν νιώθει να το σηκώσει να πιει και αμα πάμε να τη βοηθήσουμε κλαίει

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα να σας δει κι άλλος γιατρός και να μπείτε μέσα για εξετάσεις. Εγώ αυτό θα έκανα.. Πολλοί είναι οι λόγοι αλλά εδώ θα ακούσεις κι έναν διαφορετικό. Υπάρχουν μωρά που οντως στρώνουν μετά από λίγο, υπάρχουν άλλα όμως που έχουν σοβαρά προβλήματα που δε διεγνωσθηκαν νωρίς.

Δε θέλω επουδενι να σε αγχωσω έχεις που έχεις τον καημό σου, έχω περίπτωση που έστρωσε μετά από λίγο , έχω περίπτωση που το παιδί είχε κάτι τελικά πολύ σοβαρό που δε θα σου πω και ο γιατρός έλεγε θα στρώσει...

Εγώ θα της έκανα εισαγωγή και φουλ εξετάσεις.. Αφού εβλεπα πως ότι κι αν κάνω δεν φέρνει αποτέλεσμα.. Είναι σε φάση ανάπτυξης, αυτό να θυμάσαι.. Η διατροφή σε αυτή την ηλικία παίζει τον πιο σημαντικό ρόλο για την υγιη εξέλιξη του.. 

Κι εσύ ψυχραιμία, λογική, ένστικτο κι όλα καλά θα πάνε 

Επεξεργάστηκαν by Nefeli2014
Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες! Έχω μια μπουμπου 3,5 μηνών. Από 20 ημερών αντιμετωπίζουμε πρόβλημα με την σίτιση της 

δεν θέλει το γαλα της! Έχουμε κάνει τα πάντα από εξετάσεις, και δεν έχει βρεθεί το παραμικρό! Αρχίσαμε από ουρολοίμωξη , παθολόγος , νευρολόγος, καρδιολόγος, οφθαλμίατρος, κάναμε εξέταση για κυστικη , κάναμε πεχαμετρια, μαγνητική υπόφυσης εγκεφάλου, διάβαση στομάχου, τεστ για αλλεργίες και είναι όλα φυσιολογικά! Μόνο στη διάβαση φάνηκε μια ελαφριά γοπ που ναι μεν μπορεί να την ενοχλεί αλλά όχι τόσο ώστε να πούμε δεν θέλει να φαει

Αλλαξαμε παιδίατρο κ ακριβώς τα ίδια.. μας είπε ότι είναι ένα κακοφαγο παιδί , ένα ολιγιφαγο! Και ότι υπάρχουν πολλά τέτοια μωράκια! Έχετε ξανά ακούσει άτι τέτοιο;;;; Δεν πεινάει σχεδόν ποτε της, σπάνια θα κλάψει για α φάει κ εάν γίνει θα πιει περίπου 40 και μετά ξεκινάει το πανηγυρι

οι εξετάσεις έγιναν γιατί δεν έπαιρνε ικανοποιητικό βάρος ( δεν έχασε ποτε) αλλά αφού δεν βρέθηκε κάτι κατέληξαν ότι δεν παίρνει , αφού δεν τρώει!!! Έχετε ξανά συναντήσει κάτι τέτοιο;;; Ο γιατρός λέει υπομονή να πάει στον 5 μήνα να ξεκινήσουμε ρυζάλευρο να δούμε πως θα πάει.. είμαι απίστευτα εξαντλημένη κ χάλια ψυχολογικά.. μόνιμα με ένα άγχος. Ο γιατρός λέει να μην την πιέζουμε κ να κλαίει αλλά δεν μπορούμε να την αφήσουμε μ έτσι!!!!! Πείτε μου τι να κάνω;;; Αφού μετά τα 40 ml ξεκινάει το πανηγύρι, πως θα τη ταΐσω να μην κλαίει;;;; Μετά βίας καταφέρνω τα 70-80 και πολύ σπάνια τα 90

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα μωράκι 3,5 μηνων

απο περίπου 20 ημερών αντιμετωπίζουμε πρόβλημα με την σίτιση της

πινει πολύ μικρές ποσότητες γάλατος από αυτά που ακούω από άλλες μαμάδες 

ξεκινήσαμε τις εξετάσεις λόγω ότι έπαιρνε βάρος, αλλά όχι το ικανοποιητικό 

καναμε τα πάντα από εξετάσεις, ξεκινήσαμε για μη ουρολοίμωξη που δεν είχε!!! Την ειδε παθολόγος, γαστρεντερολόγο , καρδιολόγος, νευρολόγος, οφθαλμίατρος,, κάναμε εξέταση για κυστικη ( δόξα τον θεό δεν είχε) , κάναμε μαγνητική εγκεφαλου( δόξα το θεό όλα φυσιολογικά) κάναμε πεχαμετρια, κάναμε διάβαση στομάχου όπου έδειξε μια ελαφριά γοπ, όπου το γαλα μόνο ανέβηκε , δεν έκανε εμετο. Κ αυτό όντως συμβαίνει γιατί την ακούμε, αλλά δεν είναι τοοοοοσο σοβαρό ώστε να μην θέλει να πιει το γαλα της 

καναμε καρυοτυπο, τέλος πάντων κάναμε τα πάντα κ κανένας μα κανένας δεν βρήκε τίποτα!! Ωστόσο αλλάξαμε παιδίατρο και ο νέος γιατρός μας είπε ότι δεν χρειαζόταν οοοοοολες αυτές οι εξετάσεις. Είναι ρε υγιέστατο αλλά κακοφαγο- ολιγοφαγο μωρό 

Δυστυχώς σχεδόν ποτε δεν δείχνει να πεινάει ή και να το κάνει θα πιει απλά 30-40 ml και τέλος!!!!! Μέτε αρχίζει το πανηγύρι να πιει παραπάνω όπου μετά βίας παίξουμε τα 70-80 

Έχετε ξανα ακούσει κάτι τέτοιο; Ο Παιδιατρος λέει ότι είναι πολλά παιδιά έτσι κ ότι θα είναι μια ζωή ένα ολιγοφαγο παιδί! Αναγκαστικά κάνουμε υπομονή μέχρι τον 5 μήνα για να ξεκινήσουμε ρυζάλευρου να δούμε μήπως πάει καλύτερα 

Έχω περιπτώσεις στην οικογένεια μου όπου τε παιδάκια έκοψαν τελείως το γαλα κ δεν ξανα ήπιαν ποτε! Σαν να μην τους άρεσε δηλαδή! Αλλά ο γιατρό δεν το δέχεται ακριβώς έτσι.. υπάρχει κάποιος που περνάει την ίδια κατάσταση; Με λούζει κρύος ιδρώτας όταν έρχεται η ώρα του ταΐσματος.. ενώ είναι όλο παιχνίδια κ γέλια, στο θέμα αυτό είμαστε χαλια

ολα καλά μέχρι εκεί που θέλει εκείνη 

μετα κλαίει , χτυπιέται, κοκκινίζει μέχρι που δεν αντέχω άλλο και την αφήνω 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Jo.babygirl είπε:

Έχω ένα μωράκι 3,5 μηνων

απο περίπου 20 ημερών αντιμετωπίζουμε πρόβλημα με την σίτιση της

πινει πολύ μικρές ποσότητες γάλατος από αυτά που ακούω από άλλες μαμάδες 

ξεκινήσαμε τις εξετάσεις λόγω ότι έπαιρνε βάρος, αλλά όχι το ικανοποιητικό 

καναμε τα πάντα από εξετάσεις, ξεκινήσαμε για μη ουρολοίμωξη που δεν είχε!!! Την ειδε παθολόγος, γαστρεντερολόγο , καρδιολόγος, νευρολόγος, οφθαλμίατρος,, κάναμε εξέταση για κυστικη ( δόξα τον θεό δεν είχε) , κάναμε μαγνητική εγκεφαλου( δόξα το θεό όλα φυσιολογικά) κάναμε πεχαμετρια, κάναμε διάβαση στομάχου όπου έδειξε μια ελαφριά γοπ, όπου το γαλα μόνο ανέβηκε , δεν έκανε εμετο. Κ αυτό όντως συμβαίνει γιατί την ακούμε, αλλά δεν είναι τοοοοοσο σοβαρό ώστε να μην θέλει να πιει το γαλα της 

καναμε καρυοτυπο, τέλος πάντων κάναμε τα πάντα κ κανένας μα κανένας δεν βρήκε τίποτα!! Ωστόσο αλλάξαμε παιδίατρο και ο νέος γιατρός μας είπε ότι δεν χρειαζόταν οοοοοολες αυτές οι εξετάσεις. Είναι ρε υγιέστατο αλλά κακοφαγο- ολιγοφαγο μωρό 

Δυστυχώς σχεδόν ποτε δεν δείχνει να πεινάει ή και να το κάνει θα πιει απλά 30-40 ml και τέλος!!!!! Μέτε αρχίζει το πανηγύρι να πιει παραπάνω όπου μετά βίας παίξουμε τα 70-80 

Έχετε ξανα ακούσει κάτι τέτοιο; Ο Παιδιατρος λέει ότι είναι πολλά παιδιά έτσι κ ότι θα είναι μια ζωή ένα ολιγοφαγο παιδί! Αναγκαστικά κάνουμε υπομονή μέχρι τον 5 μήνα για να ξεκινήσουμε ρυζάλευρου να δούμε μήπως πάει καλύτερα 

Έχω περιπτώσεις στην οικογένεια μου όπου τε παιδάκια έκοψαν τελείως το γαλα κ δεν ξανα ήπιαν ποτε! Σαν να μην τους άρεσε δηλαδή! Αλλά ο γιατρό δεν το δέχεται ακριβώς έτσι.. υπάρχει κάποιος που περνάει την ίδια κατάσταση; Με λούζει κρύος ιδρώτας όταν έρχεται η ώρα του ταΐσματος.. ενώ είναι όλο παιχνίδια κ γέλια, στο θέμα αυτό είμαστε χαλια

ολα καλά μέχρι εκεί που θέλει εκείνη 

μετα κλαίει , χτυπιέται, κοκκινίζει μέχρι που δεν αντέχω άλλο και την αφήνω 

Σε παιδογαστρεντερολογο πήγατε? Είμαι σχεδόν σίγουρη ότι δεν έχει ήπια γοπ αλλά μέτρια ή και βαριά απλά την δεδομένη στιγμή που κάνατε τον υπέρηχο δεν φάνηκε. Κ ίσως αν την πάτε σας δώσει φάρμακο για να γίνει καλύτερα.

 

Η πρώτη μου κόρη ήταν έτσι κ πέρασα πολύ δύσκολα. Κατέληξα να την ταιζω μόνο κοιμισμένη αλλιώς δεν ήθελε με τπτ να πιει. Ψάξτε το γιατί δεν νομίζω απλά να είναι ολιγοφαγο το μωρό, αν ήταν έτσι απλά θα έτρωγε μικρές ποσότητες αλλά θα πεινούσε κιόλας ή δεν θα γκρινιαζε καθώς τρώει. Εμετούς κάνει ή όχι?

Μόλις είδα ότι πήγατε κ σε γαστρεντερολογο.. Ήταν παιδογαστρεντερολογος η όχι? Γνώμη μου να πάτε κ σε άλλον..

Link to comment
Share on other sites

mama16 όλες οι εξετάσεις τις μικρής έγιναν στο παίδων Αγία Σοφία! Ο Παιδιατρος μας όμως κατάλαβε ότι κάνει κρυφή παλινδρόμηση, δηλαδή της γυρίζει το γαλα στο στόμα κ το ξανά πίνει! Πολύ λίγες φορές έχει κάνει εμετο κ γουλιές δεν βγάζει σχεδόν ποτε 

μας έχει δώσει ένα χαπάκι το οποίο της δίνω κάθε πρωί μέσα στο γαλα της αλλά δεν έχει αλλάξει κάτι.. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Σε παιδογαστρεντερολογο πήγατε? Είμαι σχεδόν σίγουρη ότι δεν έχει ήπια γοπ αλλά μέτρια ή και βαριά απλά την δεδομένη στιγμή που κάνατε τον υπέρηχο δεν φάνηκε. Κ ίσως αν την πάτε σας δώσει φάρμακο για να γίνει καλύτερα.

 

Η πρώτη μου κόρη ήταν έτσι κ πέρασα πολύ δύσκολα. Κατέληξα να την ταιζω μόνο κοιμισμένη αλλιώς δεν ήθελε με τπτ να πιει. Ψάξτε το γιατί δεν νομίζω απλά να είναι ολιγοφαγο το μωρό, αν ήταν έτσι απλά θα έτρωγε μικρές ποσότητες αλλά θα πεινούσε κιόλας ή δεν θα γκρινιαζε καθώς τρώει. Εμετούς κάνει ή όχι?

Μόλις είδα ότι πήγατε κ σε γαστρεντερολογο.. Ήταν παιδογαστρεντερολογος η όχι? Γνώμη μου να πάτε κ σε άλλον..

Όλες οι εξετάσεις έγιναν στο παίδων Αγία Σοφία! Και όμως εκείνοι δεν έθιξαν καθόλου το θέμα κρυφής γοπ και μόνο ο Παιδιατρος μας το είπε κ το κατάλαβε.. πίνει λαπρασολ ( μισό χάπι) κάθε πρωί αλλά δε έχει αλλάξει κάτι 

μηδέν μου έχει πει γι κάποιο άλλο φάρμακο . Το μόνο να κάνουμε υπομονή.. δεν ξέρω τι άλλο να κάνω 

ο καινούριος Παιδιατρος μου φαίνεται πολύ καλύτερος από την πρώτη που είχαμε κ υπάρχει καλή επικοινωνία αλλά κ εκείνος δεν έχει δώσει κάποια λύση.. το καλό είναι ότι παίρνουμε ένα συγκεκριμένο γαλα δεν ξέρω εάν μπορώ να γράψω ποιο το οποίο την βοηθάει να παίρνει καλύτερα βάρος 

ο Παιδιατρος λέει ότι υπάρχουν πολλά μωρά που έχουν τέτοια θέματα αλλά είναι υγιέστατα.. 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...